Hokej.net Logo
MAR
20
MAR
22
MAR
27

Krzysztof Maciaś zawieszony w rozgrywkach! Komisja analizuje sprawę

Krzysztof Maciaś (HC Vítkovice).
Krzysztof Maciaś (HC Vítkovice).

Nie będzie dobrze wspominał swojego ostatniego meczu Krzysztof Maciaś przeciwko HC Škoda Pilzno U20, który przegrali 2:3. 18-letni napastnik w tym starciu popisał się nieprzepisowym zagraniem, za które został zawieszony. – Mam nadzieję, że nic poważnego mu się nie stało – przyznał Krzysztof Maciaś.

Cała sytuacja miała miejsce w 54. minucie spotkania. HC Vitkovice przegrywał wówczas 1:2, a w ich grze było widać coraz większą frustrację z powodu słabego rezultatu.

Ekipa Polaków wygrała bulik we własnej tercji. Obrońca zagrał gumę rollingiem na czerwoną, gdzie zatrzymał ją defensor rywala. Polak zaatakował go ciałem, ale źle odczytał jego intencje. Finalnie zawodnik z Pilzna uderzył głową w bandę. Po około dwóch minutach w końcu podniósł się z lodu i zjechał do boksu.

To było niefortunne wejście. Byliśmy poirytowani niekorzystnym wynikiem, mówiliśmy o tym, że musimy zacząć grać więcej ciałem. Zrobiliśmy uwolnienie, po buliku nasz obrońca wybił krążek z tercji, pojechałem zaraz za defensorem rywali, żeby nie mógł swobodnie rozegrać. W momencie, w którym czułem, że się będzie odwracał twarzą do mnie wszedłem ciałem. Niestety obrońca odwrócił się w drugą stronę niż się spodziewałem, stracił równowagę i wpadł w bandę. Mam nadzieję, że nic poważnego mu się nie stało. Teraz muszę poczekać na decyzję komisji i następnym razem będę musiał uważać, żeby nie popełnić tego samego błędu – okazywał skruchę Krzysztof Maciaś.

Całą sprawą zajmie się teraz komisja w najbliższy poniedziałek lub następny, gdyż obecnie Maciaś został zawieszony jedynie na jeden mecz (sobotni), ale może dostać też dłuższe zawieszenie.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 21

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • PanFan1
  2023-02-05 01:45:30

  No, także tworzymy fizdów, a chcemy oglądać atrakcyjny żywiołowy hokej.

 • J_Ruutu
  2023-02-05 09:37:14

  @Panfan - ale wiesz że to o czeską ligę chodzi?

 • Nowe Podhale
  2023-02-05 10:00:27

  Tak z obserwacji wnioskuje że chłopu gotuje się głowa trochę media i jego mamusia za bardzo pompują jego umiejętności a to dopiero początek kariery może się okazać że się wypali przed czasem jak wielu zawodników .

 • PanFan1
  2023-02-05 12:04:04

  @Ruutu wiem, po prostu mam takie przeświadczenie że gra ciałem jest teraz ogólnie w hokeju napiętnowana. A przecież gra ciałem, bardzo uatrakcyjnia tę dyscyplinę i czyni ją wyjątkową. Z twoich wpisów wnioskuję że pogrywałeś w hokeja, no to przecież i wiesz że tego elementu też trzeba się nauczyć.

 • J_Ruutu
  2023-02-05 13:14:43

  @Panfan
  Jeśli chodzi i kary za takie czy inne wejścia ciałem - mnie od lat śmieszy ale i wk.... karanie nie za atak, lecz za jego efekt.
  Jeden zawodnik widząc że ktoś w niego chce wjechać np przy bandzie, ustawi się tak że nawet za bardzo tego nie odczuje. I gra toczy się dalej. A inna sierota wypnie d... i pochyli głowę do bandy, w efekcie może być nawet krew, kara meczu itp.
  A przecież chodzi o taki sam atak. Czy to jest wina atakującego że rywal nie umie ustawić się przy bandzie? Może takie ofermy (lub też prowokatorzy) powinny grać ze specjalnym oznaczeniem "uwaga, proszę mnie nie atakować ciałem"???
  Inny przykład - sierota jedzie z krążkiem i zamiast podniesc głowę to ją pochyla tak jakby miał słaby wzrok i chciał lepiej widzieć gumę. I co, takiego gościa nie można zaatakować, bo od razu będzie to "atak na głowę". Itp itd.


  Co do mojej gry - to jest (a właściwie już tylko była) jedynie amatorka na marnym poziomie. Ale bardzo to lubię :)

 • kaem-k1
  2023-02-05 18:56:40

  @Nowe Podhale- na jakiej podstawie wyciągasz swoje wnioski, że chłopu gotuje się głowa?
  Jak dotychczas w tym sezonie rozegrał około 50 meczy i otrzymał jedną karę większą. Poza tym nie media i mamusia pompują jego umiejętności, tylko pewnie sam na to ciężko pracuje. Mamusia i media nie grają za niego, nie strzelają bramek i nie asystują! Co do przyszłości to czas pokaże!

 • Nowe Podhale
  2023-02-06 11:42:34

  Widziałem jego mamusie co robiła w Bytomiu jak kadra grała wiec z tego wyciągałem wnioski a poza tym grałem 12 lat w hokeja i widziałem setki zawodników którzy mieli być bez draftu NHL gdy słuchałem opowieści ich rodziców dziadków trenerów itp. Wiec z doświadczenia i obserwacji 30 letnich wnioskuje że cziszej budziesz dalej zajdziesz .

 • kaem-k1
  2023-02-06 15:29:02

  Też byłem w Bytomiu i widziałem jego rodziców i nie uważam żeby mamusia robiła coś niestosownego. Mało tego, uważam, że jakbyśmy mieli więcej takich kibiców hokeja, wręcz fanatyków, to polski hokej na pewno stałby wyżej w hierarchi. Poza tym miałem kilka razy przyjemność rozmawiać z jego rodzicami i nigdy nie słyszałem od nich żadnych słów o NHL, wręcz nawet jak na razie woleliby żeby grał w Czechach.
  Rozumiem, że grałeś w czasach gdy internet i media społecznościowe nie były tak popularne jak teraz, to było cicho o Tobie a jak daleko zaszedłeś?

 • Nowe Podhale
  2023-02-06 15:46:17

  Ty mnie źle zrozumiałeś nie mówiłem że jego rodzice mówili o NHL tylko mówiłem że przez 20 lat w nowym Targu jak i w całej Polsce było setki takich zawodników ja On Życzę mu jak najlepiej ale wiem że ciężko mu będzie będzie jednym z przeciętnych my Polacy jesteśmy biedni zakompleksieni i brakuje nam bohaterów.

 • kaem-k1
  2023-02-06 16:30:40

  Nie widzisz, albo nie chcesz widzieć jednej zasadniczej różnicy. Chyba jedynym Polakiem, który w wieku 18 lat zadebiutował w mocnej Extralidze był Mariusz Czerkawski ( popraw mnie jeśli się mylę), ale chyba nawet on nie strzelił bramki w debiucie. Nie mieliśmy i długo nie będziemy mieli zawodnika Krzyśka pokroju. Jakby setki Polaków debiutowało w wieku 18 lat w czeskiej extralidze, to obawiam się, że lalibyśmy kanadyjczyków nawet. Nie uważam żebyśmy byli biedni, zakompleksieni i brakowało nam bohaterów, chyba że tylko hokejowo.

 • Nowe Podhale
  2023-02-06 17:12:47

  Tam jeszcze jest rodzic bardzo mocny finansowo dlatego gra Czesi mają podobnych swoich do pewnego momentu dadzą mu grać potem będzie to co Łyszczarczykiem Słowakom i Czechom nie zależy na szkoleniu Polaków dogra ten sezon potem do Krakowa .

 • kaem-k1
  2023-02-06 18:02:40

  @Nowe Podhale, nie wymyślaj już kolejnych teorii spiskowych. Jeśli pensje nauczyciela i na etacie w prywatnej firmie uważasz za bardzo mocne finansowo to gratuluje. Oczywiście, Czesi nie będą promować polskiego zawodnika, bo nie mają w tym interesu. Gra tylko dlatego, bo jest lepszy od swoich rówieśników z Czech i tyle, jak długo czas pokaże. Jestem pewien, że jak tylko kontuzje będą go omijały, to nie wyląduje w najbliższej przyszłości w żadnym z klubów PHL.
  Doceń chłopaka, kibicuj mu i wspieraj, może zostanie ambasadorem polskiego hokeja w świecie.

 • Nowe Podhale
  2023-02-06 18:26:42

  Widzę że nie jesteś w temacie jego tata ma firmę ogolnobudowlaną i działa w całej Europie widziałem jak gra w tamtym roku w Nowym Targu w mistrzostwach Polski szału nie było poza robieniem Show. Szkoda już pisać nic nie zmienimy hokej to piękna dyscyplina tylko drużynowa wygrywa drużyna u nas w Polsce w drużynach młodzieżowych jest promocja jednostki dlatego jesteśmy w czarnej d…..

 • hokejowy100
  2023-02-06 22:00:49

  @Nowe Podhale, możesz zdradzić nazwę tej firmy?

 • Nowe Podhale
  2023-02-07 05:11:54

  Wpisz w wyszukiwarce nazwisko i miejscowość Jordanów . Żadnego materialne biednego nikt ma siłę i za darmo nie będzie szkolił bo to jest niepewna inwestycja . Wszyscy co wyjeżdżają młodzi grać muszą płacić i mieć znajomości i jeszcze jedno jak dziecku się nie chce nikt ci tego nie powie było dużo przypadków w Nowym Targu że po paru latach szkolenia na Słowacji przyjechał taki drewniak że kończył karierę rodzice mogą pomóc dziecku ale nie narzucić lub realizować swoje niespełnione marzenia .

 • kaem-k1
  2023-02-07 08:26:17

  @ Nowe Podhale, pieprzysz tak, że już się tego czytać nie da. Krzysiek jest z Nowego Targu i jego rodzice również, nie mają żadnej rodziny w Jordanowie. Po Twoich komentarzach wnioskuję, że jesteś zakompleksionym ojcem, który chciał realizować swoje niespełnione ambicje i wysłał dziecko szkolić za granicę, ale się nie powiodło. Nie oznacza to jednak, że każdy tak ma. Wielu próbuje grać za granicą i to jest bardzo dobre, bo poziom hokeja jest tam znacznie wyższy. Niestety udaje się tylko jednostkom i należy ich wspierać a nie hejtować.

 • Nowe Podhale
  2023-02-07 08:55:25

  W rzeczy samej ale Jozek ze Staśkiem maja ciotkę w Szaflarach 😂 a Krzysiek na dzień dzisiejszy jest najlepszym Polskim hokeistą to masz racje

 • Nowe Podhale
  2023-02-07 09:27:12

  Jeszcze jedno to nie jest hejt tylko wyrażanie mojego zdania jako kibica możesz się zgodzić z nim lub nie ja cię nie krytykuje. Nudzi mi się więc pisze .

 • hokejowy100
  2023-02-07 13:24:44

  @Nowe Podhale, to musisz powiedzieć jego tacie o tym, bo chyba sam nie wie, że ma taką firmę 🤣 Poza tym sam chyba Krzysiek to mówił w którymś wywiadzie albo jego brat, że to Czesi na jakimś turnieju go zauważyli i wzięli go pod swoje skrzydła

 • Nowe Podhale
  2023-02-07 16:00:13

  Jeżeli tak było ze sami Czesi go przygarnęli no to musi niesamowity talent to już górna półka hokeja nawet sam nie zdawałem sobie sprawy dobrze że mi to uświadomiliście dobrze ze dodałem pierwszy komentarz a wy byliście tak mili że mnie pouczyliscie.

 • hokejowy100
  2023-02-07 20:00:28

  @Nowe Podhale, https://hokej.net/artykul/mlodzi-za-granica-6-kacper-macias

  Kiedy i w jakich okolicznościach padła decyzja o wyjeździe do Czech?

  – Właściwie to na doczepkę do brata, bo to nim klub był zainteresowany. Ale nie ma się co dziwić, jak na wspomnianym przez niego turnieju w 15 meczach strzelił około 90 bramek, co nawet jak na minihokej było wybitnym wynikiem.

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • J_Ruutu: Czekam kiedy tv wprowadzi komentarz 10-cio osobowy.
 • statys: TVP Sport pokaże mecze finałowe. Ze względu na wulgaryzmy i morze chamstwa lejące się z trybun, szczerze mnie to dziwi. Inne telewizje nie mają najmniejszego zamiaru w to wchodzić.
 • Arma: Pewnie dlatego że hokej ogląda 15 tysięcy osób w Polsce i to max więc kasa by się nie zwróciła za kupno praw.
 • Luque: Kibole Lecha zdemolowali stadion w Łodzi na 150 tyś, więc nie gadajcie jak to na hokeju jest źle...
 • poncjusz: dziś święto polskiego hokeja! Miłego dnia wszystkim, którzy czekają na ten finał. Zapewne są to kibice GKSu i Gieksy :). Powodzenia gieksiarze, oby wygrał lepszy!

  Naprzód Tyszanie!
 • emeryt: jak mawiał klasyk...jeszcze będziemy płakac za Czesławem x 3
 • Luque: Jak konie cherlawe to nawet najlepszy woźnica nic nie zrobi...
 • szop: przeciez nie umiemy grac w pilke czego nie rozumiecie gosc nie nauczy 30 letnich chlopow przyjac i podac pilke to w tym wieku za takie pieniadze jakie dostaja powinni umiec
 • szop: wlaczylem mecz wczoraj w 3 minucie i nie moglismy ze znajomymi powstrzymac sie od smiechu bo bylo juz po wszystkiemu hahahah
 • szop: pilkarze ktorym przeszkadza pilka :)
 • emeryt: poprostu jestesmy dzi.adami,nie wiem skąd w nas to poczucie wyższości,poczucie że musimy lać wszystkich bo sie nam należy...Lewandowski to wybryk natury a reszta rozpieszczeni wyrobnicy,pieszczochy znajomych pismaków i innych Kołtoniów
 • Luque: Eme zapomniałeś dodać jakie zarobki mają te gwiazdeczki. Patrząc na ich poziom to jest kpina. Mam nadzieję, że to dzielenie premii na długo będzie się ciągnęło za nimi i nie awansują na żaden turniej, bo po prostu tam nie pasują...
 • szop: Luq w sedno ino wstydu robia a poziomem nie doruwnują tam nikomu sa najbrzydziej grajaca druzyna chyba na calym swiecie i to raczej nie przesada...
 • szop: a dzis Gieksa bierze mecz
 • szop: a piłkarze sa ciency jak d..a węża
 • Luque: Ja tam liczę na Nasz GKS ;)
 • szop: taka szpileczke chcialem Ci wbic bys zareagowal wybacz
 • Luque: Podhale nie gra to możesz być za kim chcesz ;P
 • szop: Luq to byl cios Gołoty :D z tym ze mnie rozbawil niczym wczorajszy wynik po wlaczeniu meczu w 3 minucie hahaha
 • Luque: Hehe, taka mała szpileczka ;)
 • szop: kto mieczem wojuje..... hahah udalo Ci sie to
 • szop: zycze sobie 7 meczy i cos czuje ze wlasna hala nie bedzie nikogo atutem
 • szop: ale w polfinale konsekwentnie na Tyskich i Giekse dzis juz tyskie strzelilem przed meczem teraz sprzatanie i znajomi na meczyk NT jak widzisz ponad podzialami
 • Luque: Jak będzie 7 meczów to liczę, że tym razem to Tyszanie strzelą tego decydującego
 • Luque: A no lepiej jak popatrzysz na finał niż na żelków bez ambicji ;)
 • szop: no tak macie za co sie odegrac żelki mi daly nauczke na przyszlosc ogladac od 1 sekundy przynajmniej do 3 minuty
 • szop: Luq zy cze samych pozytywnych emocji niech bedzie ostro emocjonujaco i sportowo lece sprzatac kwadrat pozdrawiam
 • botanick: Według loży faworytem są Katowice,no i dobrze..Tychy walczyć.
 • PanFan1: TVP łaskawie wyemituje final PHL, "no i nie wiem, piłem" ❓
 • PanFan1: Po wczorajszym występie polskich piłkarzy, powiem tyle: pomijając hajs jaki koszą w klubach za swoją przeciętność wymieszaną z bylejakością - kto chce niech im płaci, nie moja sprawa - państwo polskie, na koszt podatnika, ładuje w nich ogromny pieniądz, zapewniając ogrom melasy i status olimpijskich bóstw. Gdyby komuś przyszło do głowy, krytykować reprezentację polskiego hokeistów, warto wpierw zważyć proporcje, porównać warunki i osiągane wyniki sportowe obu reprezentacji ...
 • PanFan1: ... i nie pomylę się twierdząc, że hokeiści zważywszy na proporcje stwarzanych warunków, mimo wszystko wypadają lepiej ❗
 • PanFan1: (miało być POLSKICH HOKEISTÓW, mało pojętny mam chyba telefon 😉)
 • botanick: A jak tam na wyspach,pokazuje hokej państwowa tv?
 • PanFan1: Chyba nie, choć sumie nie wiem, nie oglądam TV.
 • PanFan1: ... a hokej w UK oglądam przez neta, albo z trybun
 • PEL52: Fanie,ale godziny transmisji takie zeby malo ludzi ogladalo!A teraz nie wiem co ogladac Boston czy Tychy
 • botanick: 52!Co?! Co to jest Boston?
 • emeryt: zasiąde przed tv i bede nasłuchiwał kulturalnego dopingu ze strony przyjaciół z Tychów ,człowiek uczy sie wszak całe życie
 • Figowiec22: zawsze siadasz przed tv podczas meczu swojej drużyny więć i dzisiaj to nikogo nie dziwi
 • botanick: To jest hokejowa wojna emerycie,wyłącz fonie,ale butelek chyba nie będzie
 • Luque: Oświęcim zagra o medal z kartofla i to go boli...
 • jack_daniels: Wersalu na de Gaulle nigdy nie było i nie będzie, a tym bardziej na spotkaniach z ........
 • calan: To już dziś to już za chwilę, finał play-off. Oby na sportowo i bez wtrącania sędziów. Niech wygra lepszy. Do boju Tyszanie 💚🖤❤️
 • PanFan1: pierwsze kilka sekund i jeeeest 🤣 : "gieksa to stara [****]"
 • PanFan1: PELu masz chyba rację: Bruins v Lighting robi poważną konkurencję
 • PanFan1: ole ole, ole ola, gieksa to ... co oni tam śpiewją ❓❓😁
 • LukaszOsw: To pewnie sabotaż, takie teksty wg nich tylko w Oświęcimiu :D
 • LukaszOsw: Jeden GieKSa
 • gieksa76: Śpiewają GKS gol proszę bardzo
 • Hokejowy1964: Niech jak najwięcej nas obrażają bo wtedy chłopaki się bardziej starają 💪
 • botanick: Chłopaki nie 😭 płaczo..
 • Tyski Fan: Nie macie innego tematu?
  Czy to jest najważniejsze kto ? i co śpiewa?
 • Unikatowy99: Brawo Tyszanie Katowice nie istnieją
 • poncjusz: moim zdaniem Katowice nieźle sobie radzą, tercja wyrównana. Nie wiem na jaki mecz patrzysz Unikatowy99
 • PanFan1: Gieksa gra swoje, tak grając odprawiła Pasy, zobaczymy
 • botanick: Na siatkówkę
 • botanick: Pieśń o małym rycerzu
 • rawa: Każdy spiewać może trochę lepiej lub trochę gorzej ale to nic nie szkodzi ważne że GieKSie do tyskiej bramki wchodzi;)
 • botanick: Dzwoń dzwoneczku
 • PanFan1: @rawa przez Jaśka już dawno tak nie przeleciało
 • PanFan1: ... na pewno nie w półfinale
 • rawa: Zdarza sie czasem.
 • botanick: To że u was rzucają butelkami w zawodników cz wchodzą do boksu,to się nie liczy..Zachowujecie się jak Kazimieła Szczuka,"jestem kobietą ale przede wszystkim feministką.
 • poncjusz: cieszy błąd Murraya, może uda mu sie źle wejść w finał!
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Jaśkowi trzeba strzelać w 5 dziurę. To jest jego pięta Achillesowa.
 • jack_daniels: Tercja wyrównana, z lekką przewagą przyjezdnych
 • botanick: spoko Jack,Unia też była faworytem i miała przewagę..
 • rawa: Botanick to jest final tu nie ma faworytow.
 • botanick: Tak tak..
 • jack_daniels: Pasiut największą panienką PHL
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Kiepsko. Mecz wyrównany ale Gieksa konkretniejsza jak narazie.
 • 1946KSUnia: Zapomniałeś o Komorskim.
 • burgund: Odnoszę wrażenie ,że komentatorzy za Gks T
 • jack_daniels: Może i też
 • Łobuz: Komorski jak zwykle płacze
 • botanick: Czemu nima butelek?
 • botanick: Komentatorzy zadowoleni z dopingu,kibice z hokej net nie..
 • rawa: Botanick tys jest meczy d... Ciesz sie dobrym, wyrownanym mèczem a nie podniecsj sie kibolstwem.
 • botanick: Rawa przewiń do góry zrozumiesz.
 • LukaszOsw: Ale śpiewy w trakcie wywiadu :)
 • LukaszOsw: GieKSa z każdą minutą wydaje się lepsza, konkretniejsze akcje
 • swojak: botanick nie ma butelek bo Ciebie tam nie ma. Proste.
 • Hokejowy1964: Haha troglodyci w akcji 😀. Śpiewajcie śpiewajcie naszych chłopaków to motywuje 💪. Dawać dawać 👌
 • botanick: Butelki to sport narodowy w Łoświęcimiu
 • swojak: ale łosie takie jak Ty wszędzie się trafiają
 • Arma: Myślę botaniku że dla ciebie i SB, lepiej byłoby jakbyś w końcu pojechał na lodowisko. Pierwszy raz w tym sezonie.
 • botanick: Ma boleć.
 • swojak: Dajcie botanickowi spokój. Chłop w życiu na lodowisku nie był. Wygląda mi to na agorafobię.
 • botanick: Czy będzie medal za Wisłą?
 • rawa: Ania to ma szczescie do tych "zlotych przebojow" podczas wywiadow;)
 • botanick: Chłopaki lubio brąz.
 • botanick: Nie sorry,dziewczyny:)
 • hubal: ida zakurzyć
 • 1946KSUnia: Wszyscy dobrze wiemy, że żadni kibice nie są w pełni kulturalni, a i tak ciągle jest głupie przgegadywanie. Bo ci zrobili to, to tamto. Po co to wszystko? HIPOKRYZJA
 • PEL52: Katowice w ch,,uj lepsze,a Tychy z Unia nie wygraly,to Unia przegrala na wlasne zyczenie.Tyle w temacie,a teraz mozecie mnie krytykowac.
 • Unikatowy99: Nie potrafię zrozumieć Tyszan
 • rawa: Za duzo wciagosz unikatowy;)
 • Oświęcimianin_23: U każdego jest wiocha, tylko na własnych lodowiskach jest kultura :)
 • rawa: Wiocha jest przez skopane kibolstwo.
 • botanick: 1946 SZACUN WIELKI ,pozdrawiam
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2023 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe