Hokej.net Logo

Krzysztof Maciaś zawieszony w rozgrywkach! Komisja analizuje sprawę

Krzysztof Maciaś (HC Vítkovice).
Krzysztof Maciaś (HC Vítkovice).

Nie będzie dobrze wspominał swojego ostatniego meczu Krzysztof Maciaś przeciwko HC Škoda Pilzno U20, który przegrali 2:3. 18-letni napastnik w tym starciu popisał się nieprzepisowym zagraniem, za które został zawieszony. – Mam nadzieję, że nic poważnego mu się nie stało – przyznał Krzysztof Maciaś.

Cała sytuacja miała miejsce w 54. minucie spotkania. HC Vitkovice przegrywał wówczas 1:2, a w ich grze było widać coraz większą frustrację z powodu słabego rezultatu.

Ekipa Polaków wygrała bulik we własnej tercji. Obrońca zagrał gumę rollingiem na czerwoną, gdzie zatrzymał ją defensor rywala. Polak zaatakował go ciałem, ale źle odczytał jego intencje. Finalnie zawodnik z Pilzna uderzył głową w bandę. Po około dwóch minutach w końcu podniósł się z lodu i zjechał do boksu.

To było niefortunne wejście. Byliśmy poirytowani niekorzystnym wynikiem, mówiliśmy o tym, że musimy zacząć grać więcej ciałem. Zrobiliśmy uwolnienie, po buliku nasz obrońca wybił krążek z tercji, pojechałem zaraz za defensorem rywali, żeby nie mógł swobodnie rozegrać. W momencie, w którym czułem, że się będzie odwracał twarzą do mnie wszedłem ciałem. Niestety obrońca odwrócił się w drugą stronę niż się spodziewałem, stracił równowagę i wpadł w bandę. Mam nadzieję, że nic poważnego mu się nie stało. Teraz muszę poczekać na decyzję komisji i następnym razem będę musiał uważać, żeby nie popełnić tego samego błędu – okazywał skruchę Krzysztof Maciaś.

Całą sprawą zajmie się teraz komisja w najbliższy poniedziałek lub następny, gdyż obecnie Maciaś został zawieszony jedynie na jeden mecz (sobotni), ale może dostać też dłuższe zawieszenie.

Liczba komentarzy: 21

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • PanFan1
  2023-02-05 01:45:30

  No, także tworzymy fizdów, a chcemy oglądać atrakcyjny żywiołowy hokej.

 • J_Ruutu
  2023-02-05 09:37:14

  @Panfan - ale wiesz że to o czeską ligę chodzi?

 • Nowe Podhale
  2023-02-05 10:00:27

  Tak z obserwacji wnioskuje że chłopu gotuje się głowa trochę media i jego mamusia za bardzo pompują jego umiejętności a to dopiero początek kariery może się okazać że się wypali przed czasem jak wielu zawodników .

 • PanFan1
  2023-02-05 12:04:04

  @Ruutu wiem, po prostu mam takie przeświadczenie że gra ciałem jest teraz ogólnie w hokeju napiętnowana. A przecież gra ciałem, bardzo uatrakcyjnia tę dyscyplinę i czyni ją wyjątkową. Z twoich wpisów wnioskuję że pogrywałeś w hokeja, no to przecież i wiesz że tego elementu też trzeba się nauczyć.

 • J_Ruutu
  2023-02-05 13:14:43

  @Panfan
  Jeśli chodzi i kary za takie czy inne wejścia ciałem - mnie od lat śmieszy ale i wk.... karanie nie za atak, lecz za jego efekt.
  Jeden zawodnik widząc że ktoś w niego chce wjechać np przy bandzie, ustawi się tak że nawet za bardzo tego nie odczuje. I gra toczy się dalej. A inna sierota wypnie d... i pochyli głowę do bandy, w efekcie może być nawet krew, kara meczu itp.
  A przecież chodzi o taki sam atak. Czy to jest wina atakującego że rywal nie umie ustawić się przy bandzie? Może takie ofermy (lub też prowokatorzy) powinny grać ze specjalnym oznaczeniem "uwaga, proszę mnie nie atakować ciałem"???
  Inny przykład - sierota jedzie z krążkiem i zamiast podniesc głowę to ją pochyla tak jakby miał słaby wzrok i chciał lepiej widzieć gumę. I co, takiego gościa nie można zaatakować, bo od razu będzie to "atak na głowę". Itp itd.


  Co do mojej gry - to jest (a właściwie już tylko była) jedynie amatorka na marnym poziomie. Ale bardzo to lubię :)

 • kaem-k1
  2023-02-05 18:56:40

  @Nowe Podhale- na jakiej podstawie wyciągasz swoje wnioski, że chłopu gotuje się głowa?
  Jak dotychczas w tym sezonie rozegrał około 50 meczy i otrzymał jedną karę większą. Poza tym nie media i mamusia pompują jego umiejętności, tylko pewnie sam na to ciężko pracuje. Mamusia i media nie grają za niego, nie strzelają bramek i nie asystują! Co do przyszłości to czas pokaże!

 • Nowe Podhale
  2023-02-06 11:42:34

  Widziałem jego mamusie co robiła w Bytomiu jak kadra grała wiec z tego wyciągałem wnioski a poza tym grałem 12 lat w hokeja i widziałem setki zawodników którzy mieli być bez draftu NHL gdy słuchałem opowieści ich rodziców dziadków trenerów itp. Wiec z doświadczenia i obserwacji 30 letnich wnioskuje że cziszej budziesz dalej zajdziesz .

 • kaem-k1
  2023-02-06 15:29:02

  Też byłem w Bytomiu i widziałem jego rodziców i nie uważam żeby mamusia robiła coś niestosownego. Mało tego, uważam, że jakbyśmy mieli więcej takich kibiców hokeja, wręcz fanatyków, to polski hokej na pewno stałby wyżej w hierarchi. Poza tym miałem kilka razy przyjemność rozmawiać z jego rodzicami i nigdy nie słyszałem od nich żadnych słów o NHL, wręcz nawet jak na razie woleliby żeby grał w Czechach.
  Rozumiem, że grałeś w czasach gdy internet i media społecznościowe nie były tak popularne jak teraz, to było cicho o Tobie a jak daleko zaszedłeś?

 • Nowe Podhale
  2023-02-06 15:46:17

  Ty mnie źle zrozumiałeś nie mówiłem że jego rodzice mówili o NHL tylko mówiłem że przez 20 lat w nowym Targu jak i w całej Polsce było setki takich zawodników ja On Życzę mu jak najlepiej ale wiem że ciężko mu będzie będzie jednym z przeciętnych my Polacy jesteśmy biedni zakompleksieni i brakuje nam bohaterów.

 • kaem-k1
  2023-02-06 16:30:40

  Nie widzisz, albo nie chcesz widzieć jednej zasadniczej różnicy. Chyba jedynym Polakiem, który w wieku 18 lat zadebiutował w mocnej Extralidze był Mariusz Czerkawski ( popraw mnie jeśli się mylę), ale chyba nawet on nie strzelił bramki w debiucie. Nie mieliśmy i długo nie będziemy mieli zawodnika Krzyśka pokroju. Jakby setki Polaków debiutowało w wieku 18 lat w czeskiej extralidze, to obawiam się, że lalibyśmy kanadyjczyków nawet. Nie uważam żebyśmy byli biedni, zakompleksieni i brakowało nam bohaterów, chyba że tylko hokejowo.

 • Nowe Podhale
  2023-02-06 17:12:47

  Tam jeszcze jest rodzic bardzo mocny finansowo dlatego gra Czesi mają podobnych swoich do pewnego momentu dadzą mu grać potem będzie to co Łyszczarczykiem Słowakom i Czechom nie zależy na szkoleniu Polaków dogra ten sezon potem do Krakowa .

 • kaem-k1
  2023-02-06 18:02:40

  @Nowe Podhale, nie wymyślaj już kolejnych teorii spiskowych. Jeśli pensje nauczyciela i na etacie w prywatnej firmie uważasz za bardzo mocne finansowo to gratuluje. Oczywiście, Czesi nie będą promować polskiego zawodnika, bo nie mają w tym interesu. Gra tylko dlatego, bo jest lepszy od swoich rówieśników z Czech i tyle, jak długo czas pokaże. Jestem pewien, że jak tylko kontuzje będą go omijały, to nie wyląduje w najbliższej przyszłości w żadnym z klubów PHL.
  Doceń chłopaka, kibicuj mu i wspieraj, może zostanie ambasadorem polskiego hokeja w świecie.

 • Nowe Podhale
  2023-02-06 18:26:42

  Widzę że nie jesteś w temacie jego tata ma firmę ogolnobudowlaną i działa w całej Europie widziałem jak gra w tamtym roku w Nowym Targu w mistrzostwach Polski szału nie było poza robieniem Show. Szkoda już pisać nic nie zmienimy hokej to piękna dyscyplina tylko drużynowa wygrywa drużyna u nas w Polsce w drużynach młodzieżowych jest promocja jednostki dlatego jesteśmy w czarnej d…..

 • Janusz z Ratusza
  2023-02-06 22:00:49

  @Nowe Podhale, możesz zdradzić nazwę tej firmy?

 • Nowe Podhale
  2023-02-07 05:11:54

  Wpisz w wyszukiwarce nazwisko i miejscowość Jordanów . Żadnego materialne biednego nikt ma siłę i za darmo nie będzie szkolił bo to jest niepewna inwestycja . Wszyscy co wyjeżdżają młodzi grać muszą płacić i mieć znajomości i jeszcze jedno jak dziecku się nie chce nikt ci tego nie powie było dużo przypadków w Nowym Targu że po paru latach szkolenia na Słowacji przyjechał taki drewniak że kończył karierę rodzice mogą pomóc dziecku ale nie narzucić lub realizować swoje niespełnione marzenia .

 • kaem-k1
  2023-02-07 08:26:17

  @ Nowe Podhale, pieprzysz tak, że już się tego czytać nie da. Krzysiek jest z Nowego Targu i jego rodzice również, nie mają żadnej rodziny w Jordanowie. Po Twoich komentarzach wnioskuję, że jesteś zakompleksionym ojcem, który chciał realizować swoje niespełnione ambicje i wysłał dziecko szkolić za granicę, ale się nie powiodło. Nie oznacza to jednak, że każdy tak ma. Wielu próbuje grać za granicą i to jest bardzo dobre, bo poziom hokeja jest tam znacznie wyższy. Niestety udaje się tylko jednostkom i należy ich wspierać a nie hejtować.

 • Nowe Podhale
  2023-02-07 08:55:25

  W rzeczy samej ale Jozek ze Staśkiem maja ciotkę w Szaflarach 😂 a Krzysiek na dzień dzisiejszy jest najlepszym Polskim hokeistą to masz racje

 • Nowe Podhale
  2023-02-07 09:27:12

  Jeszcze jedno to nie jest hejt tylko wyrażanie mojego zdania jako kibica możesz się zgodzić z nim lub nie ja cię nie krytykuje. Nudzi mi się więc pisze .

 • Janusz z Ratusza
  2023-02-07 13:24:44

  @Nowe Podhale, to musisz powiedzieć jego tacie o tym, bo chyba sam nie wie, że ma taką firmę 🤣 Poza tym sam chyba Krzysiek to mówił w którymś wywiadzie albo jego brat, że to Czesi na jakimś turnieju go zauważyli i wzięli go pod swoje skrzydła

 • Nowe Podhale
  2023-02-07 16:00:13

  Jeżeli tak było ze sami Czesi go przygarnęli no to musi niesamowity talent to już górna półka hokeja nawet sam nie zdawałem sobie sprawy dobrze że mi to uświadomiliście dobrze ze dodałem pierwszy komentarz a wy byliście tak mili że mnie pouczyliscie.

 • Janusz z Ratusza
  2023-02-07 20:00:28

  @Nowe Podhale, https://hokej.net/artykul/mlodzi-za-granica-6-kacper-macias

  Kiedy i w jakich okolicznościach padła decyzja o wyjeździe do Czech?

  – Właściwie to na doczepkę do brata, bo to nim klub był zainteresowany. Ale nie ma się co dziwić, jak na wspomnianym przez niego turnieju w 15 meczach strzelił około 90 bramek, co nawet jak na minihokej było wybitnym wynikiem.

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • Luque: Co ma 6 mln (czego nie ma w żadnym klubie w PL) z budżetu dla zawodowców do jakości szkolenia w danym klubie...
 • Arma: Pewnie to że hokej w Oświęcimiu parę razy prawie się zawinął. Jak chcesz szukać szkolenia, kadrowiczów to może poszukaj tam gdzie pieniądze leją się strumieniem od lat, napisać Ci miasto czy sam zgadniesz
 • rawa: PF1 nawet jak 20 bedzie grało w każdym klubie naszej ligii to i tak to nic wielkiego dla poziomu naszej kadry noe wniesie. Jakoś szkolenia a nie ślizganie się w lidze. To jest niestety temat długofalowy a nie awansospadek z Elity na już. Jak się nie mo miedzi to się w doma siedzi. Kasa jest potrzebna i ludzinz jajami co się za to zabiorą.
 • Andrzejek111: To może zróbmy tak PF :od następnego sezonu zakaz zatrudniania obcokrajowców. W ten sposób przyspieszymy proces dominacji Polaków w THL. Będą mogli doskonalić grę w przewagach i osłabieniach i w ogóle bębą dostawać więcej minut. Możnaby posunąć się jeszcze dalej (a co tam), zabronić zatrudniania trenerów z zagranicy. Mamy swoich.
 • rawa: Arma boroku napisz miasto.
 • Luque: Andrzejek ale tutaj nikt nie pisze o zakazie dla obco tylko żeby było też miejsce dla swoich, a nie że płacimy gruby hajs obco, a młody i tak nie będzie grał bo płacimy obco, a młodemu grosze żeby tylko mieć młodzieżowca na ławce...
 • Arma: Nie chodziło mi o Katowice więc zbastuj. Obwinianie Katowic czy Oświęcimia kiedy kasa jest od paru sezonów nie ma większego sensu, większe pretensje można by było mieć do Tychów czy Krakowa gdzie są pieniądze od lat i niczego nie brakowało
 • Andrzejek111: To niech sobie młody miejsce wywalczy Luku. Nic za darmo.
 • Luque: Problem też w tym, że nie chcecie też zmusić tych działaczy żeby coś poprawili w tym kierunku, bo chcąc walczyć o wysokie cele będą musieli mieć odpowiednio solidnych graczy krajowych też, a nie tylko łatwizna zza granicy, a oni też nie grają za czapkę śliwek
 • rawa: Arma to dobrze ze maja kase. Niech kazdy ma kase. Za czasów Dworów też miel8scie miodzio. Kluby to jedna rzecz a nieudolny zwiazek to druga. Manekin nie potrafil ogarnac nawet sprzedazy koszulek repry dla kibicow. Sami mogli tez pare groszy z tego miec ale ten beton liczy, ze ktos z kasa przyjdzie sam do zwiazku.
 • 1946KSUnia: Wydaje mi się, że nie mamy odpowiednich osób na odpowiednich stanowiskach. W czasie kiedy awansowaliśmy do elity, a do momentu kiedy te mistrzostwa się zaczęły, paradoksalnie jakoś szczególnie dużo się w polskim hokeju nie zmieniło. Szkoda, bo to jest z pewnością zaprzepaszczona szansa jeśli chodzi o włodarzy PZHL.
 • rawa: Andrzej nikt mlodemu nie broni zawalczyc. Problem jest w tym, ze jest slabo wyszkolony. Co liga ma go szkolic? Kluby jakby nie dotacje z samorzadow to by nie istnialy.
 • Luque: rawa nawet jak jest ktoś niezły i dobrze byłoby mu dać szansę pograć w zasadniczym to u Nas w lidze jest tak że gra obco, bo mu się płaci dużo większą kasę i skoro się płaci to ma grać, proste to jest
 • Andrzejek111: Każdy młody sportowiec, jak chce się wybić, musi znaleźć sobie sponsora. Rodzice, bogaty wujek, jakaś fundacja. A nie od razu zagwarantowane miejsce w drużynie.
 • 1946KSUnia: By w polskim hokeju się coś widocznie zmieniło, przede wszystkim potrzeba gruntownej zmiany infrastrukstury (od władza poczynając). Faktycznie jeśli pomyślimy, ten zapis o co najmniej 6 Polakach w tym 2 młodzieżowców w składzie zbyt dużego sensu nie ma. Szczegolnie abstrakcyjny i nie dopracowany jest zapis z młodzieżowcami, którzy wystarczy, że wyjadą na chociaż 2 sekundy na lód. Jaki ma to sens? Czy to ma być jedynie uciążliwe dla klubów czy jednak z korzyściami dla polskiego hokeja?
 • Luque: Problemem jest moim zdaniem brak pierwszej ligi, zaplecza gdzie zawodnicy mogliby się ograć... a skoro tego nie ma to wypadałoby zastosować jakiś manewr który w jakiś sposób to zredukuje i nie zaniży poziomu po prostu
 • rawa: Ale to już wina trenerów. Z reguły nie grają bo są słabi. Kacper Maciaŝ też na początku w GieKSie dostawał mało minut a teraz dostaje więcej i przedłużyli z nim kontrakt o kolejne 2 lata.
 • Luque: Rawa i to jest dobry przykład że no trzeba dawać tym młodym szansę, jak się nie sprawdzą to brać następnych, ktoś napewno odpali
 • Arma: Dawanie szans ? Tak. Gwarancja gry przez przepis ? Nie.
 • Luque: Jak niby zachęcić młodego człowieka do uprawiania tego sportu jak będzie wiedział, że w seniorach to conajwyżej będzie boks otwierał? Samo to już jest zniechęcające bo i po co się starać skoro i tak nie dostanę szansy albo nie ma kilku miejsc o które mogę rywalizować z innymi
 • szop: o czym Ty Luq piszesz jest cienki to otwiera boks jak bedzie mu zalezec bedzie podnosil swoj poziom jak nie bedzie to bedzie wciaz otwierac boks tak jest na calym swiecie
 • szop: to kwestia ambicji a jesli brak jej u sportowca to zaden sportowiec
 • Luque: No tak od razu będzie grał na poziomie nie wiem np. Dziubka...
 • Arma: Ale to nie wygląda tak że młody wyjeżdza na pierwszą zmianę i już więcej nie zagra w swojej karierze, grajkowie dostają parę szans i skoro każda jest co najmniej mierna to sory, albo poziom jest za duży albo chęci są problemem
 • Ixat: @1946KSUnia, mlodzieżowcy muszą być w skladzie, nie muszą wychodzić na lód - nie ma technicznej możliwości by zweryfikować ich obecność. Nie pamiętasz awantury o to chyba sprzed 2 lat?
  A jak mlodziaka nie ma to drużyna może wystawić tylko 21 seniorów, gdy nie ma 2 tylko 20.
 • szop: jesli nie ma poziomu to nie gra w 1 druzynie proste 20 letni chlop to juz nie junior i jak nic sobie nie prezentuje to nawet bycie w skladzie NHL nie da mu nic dalej nie bedzie soba nic reprezentowac
 • Luque: No cóż przyszłość Nam pokaże gdzie wyląduje kadra i ilu będzie zawodników ale zdaje mi się że jak nie przybędzie krajowych klubów w PHL to będzie równia pochyła...
 • Ixat: @Luque jak będzie dobry to będzie grał. Albo w 4 piątce, albo jak bardzo dobry to w 1-2.
  Ważne jest by byla 1 liga z odpowiednią ilością rund, gdzie bedą limity dla obco (ew. minima Polaków) i dla tzw. graczy lokalnych ( czyli może bez obywatelstwa ale trenujacych przez ileś lat w pl grupach młodzieżowych - to potencjalni kandydaci do naturalizacji). Do takiej ligi junior powinien być wysylany bez większych formalności gdy nie ma miejsca w THL.
 • Luque: Ixat tylko no pokaż Nam tą pierwszą ligę...
 • PanFan1: Nawet ta fucha otwieracza długo nie potrwa, bo się znajdzie inny rówieśnik, może jeszcze nie z wielkimi umiejętnościami, ale za to z dużymi yayami do rozwoju - niech żyje rynek
 • Arma: Młody ma wyjść i dać z serducha wszystko co może, umiejętności nie mają znaczenia, jak jeszcze wywalczy krążek albo zrobią na nim karę to ma pewność że będzie regularnie wychodzić na lód. Takie są realia, zaraz rocznik kończy kariery to się zwolni miejsce w drużynach i kluby będą musiały dać młodych, wystarczy się starać i przykładać się do tego co się robi.
 • Luque: Arma który rocznik kończy kariery?
 • Ixat: A czy to moja winna, że jej nie ma? To chyba zadanie PZHL by wspierać ośrodki, które nie mają drużyn seniorskich by chociaż w tej I lidze startowały.
 • Arma: no pewnie ten 36+ skoro kończy kariery.
 • Luque: Heh oni nie skończą karier, pograją sobie do 40stki na luzie, conajwyżej Pasiut z Koluszem zakończą karierę reprezentacyjną
 • Arma: Więc to dobry test dla młodych, to chyba tak działa że młode wilczki naciskają na stare wygi, Kolusze i reszta będą coraz słabsi, lepszej okazji by wygryźć ich już nie będzie
 • PanFan1: Rzecz w tym żeby kluby przymusić do dawania szans swoim, inaczej zawsze łatwiej będzie przywlec drugoligowego Fina na próbę, dać parę miesięcy kontraktu jak się nie wykaże to następny
 • Luque: Heh jak Kolusze i Pasiuty będą dobrze zarabiać to i tak dalej będą grać, bo u Nas tylko wynik się liczy to wiesz ciekawe masz marzenia
 • unista55: A ja uważam, że nie będziemy mieli lepszej Reprezentacji nawet jak będzie wymóg 15 Polaków w klubie. Teraz jeżeli jesteś Polakiem i chcesz coś znaczyć w swojej drużynie, to musisz na prawdę ciężko pracować i być na prawdę dobry, by Cię wypuszczali na przykład na powerplay, przy tylu obcokrajowcach. Jak zrobimy 15 Polaków, to każdy z zasady dostanie miejsce w składzie + kontrakt, więc mało kto będzie ciągnąć w tej lidze w góre. Problem jest gdzie indziej. Ale to moje zdanie
 • Luque: Ale tutaj nikt nie wymaga 15 w składzie i że ma się należeć...
 • unista55: Problem zaczyna się już, jak Ci przyszli zawodnicy mają po 5-6 lat i zaczynają jeździć na łyżwach, oswajać się z kijem, treningiem. Gdy już mają po 20 lat, to już nie da się niczego madrobić, doszkolić, nawet gdyby dostawali 30 minut czasu na lodzie.
 • unista55: Trzeba zacząć budować od postaw, oddolnie, a nie od samego wierzchołka, bo to nic nie da. Ale żeby zacząć coś budować oddolnie, to trzeba mieć chęci, pomysł, cierpliwość i pieniądze. U nas brakuje wszystkich 4 elementów.
 • Luque: Pieniądze to raczej są tylko, że nie tam gdzie być powinny...
 • Ixat: @unista55 dokładnie!
 • szop: a moim zdaniem obowiazkiem klubow powinno byc posiadanie wlasnek szkolki mlodziezowej na ktore rocznie kluby dawalyby 10% budzetow
 • Ixat: Coś takiego jest w wymaganiach licencyjnych. Ale raczej nie jest to 10% budżetów 😀
 • szop: dany klub z calej swojej mlodziezy powinien wybierac najlepszych z danego rocznika i podpisywac mlodziezowy kontrakt pieniadze z klubu ida na campy dla tych graczy na finansowanie wyjazdu za granice i klub go utrzymuje
 • rawa: 1) wyd.upcyć manekiny ze związku.
  2) Mariusz z Grutem weźcie się za to. Wam będzie łatwiej pozyskać środki na system szkolenia.
  3) I liga do ogrywania polskiej młodzieży
  4) My na trybunach kończyny z wzajemnym obrzucaniem się g..., dywanami, dzbanami i innymi. Rodziny z dzieciakami mają przychodzić na mecze by była z tego kasa i narybek do szkółek hokejowych
  5) Eme zmienio woda po wymoczeniu talizmanów
 • szop: punkt 4 musimy realizowac od teraz choc widac ze Podhale i Tychy troche wczesniej zaczely
 • Szefu: Wystarczyłoby obowiązkowo 6 wychowanków aby grało w składzie w tym 2 do lat 19 i 2 do lat 21. I żeby mieli obowiązkowe dla 19 latkow 5 minut a dla 21 10 minut na lodzie i to zmuszało by kluby do inwestowania w młodzież.
 • szop: Podhale Gieksa tez kultura jest
 • szop: koniec pilki noznej na trybunach to podstawa
 • Andrzejek111: No nie. Nie da się tego czytać o przymuszaniu klubów.
 • Andrzejek111: I do tego sześciu ze stoperami, żeby mierzyć czas gry poszczególnym młodzieżowcom szefie. Ręce opadają.
 • unista55: Najlepszym przykładem jest Szwajcaria. W latach 80. laliśmy ich po 10:1. Tam właśnie zaczęli reformować oddolnie, zaczęli od wyszkolenia trenerów, którzy mają przekazywać wiedzę najmłodszym, opracowali koncepcje rozwoju każdej grupy wiekowej począwszy od 4 - latków (!) i wiele, wiele innych stworzonych schematów. Reforma trwała tam 30 lat !!!. Teraz mają mocną ligę składającą się w 90% ze Szwajcarów, kilku zawodników w NHL, sukcesy na MŚ, zwycięstwa w Lidze Mistrzów.
 • rawa: Dokładnie szop. Skopana na stadionach a nie na halach hokejowych.
 • Andrzejek111: Ok. A skąd wzięli pieniądze?
 • unista55: A u nas jedynym pomysłem zarządzających na uzdrowienie hokeja jest wymóg 10 Polaków w klubie i 10 obcokrajowców, by była równowaga... na tym chęci i pomysły się kończą.
 • szop: rawa za granica Nasi razem kibicowali u siebie nie potrafia kultury zachowac
 • Andrzejek111: Przy okazji muszę się trochę pokajać. Przed mistrzostwami przepowiadałem że dostaniemy trzy dwucyfrówki. Biję się w piersi. Zagrali dużo lepiej niż przypuszczałem.
 • Andrzejek111: Unista, skąd Szwajcarzy wzięli pieniądze na te reformy
 • szop: i to maly powod do radosci wszystkich Nas zaskoczyli i co jak co ale ambicja i serce byla widoczna dziekujemy
 • unista55: Andrzejek - ale na co? Na opracowanie strategii rozwoju? Henryk Gruth nie raz wspominał, że służy doświadczeniem, bo właśnie takie oprawowywał w Szwajcarii, ale nikt do niego nawet nie zadzwonił. Pieniędzy to można szukać na rozbudowę lodowisk, infrastruktury, ale do ministerstwa też trzeba przyjść z jakimś gotowym projektem dopracowanym od A do Z, z jakąś koncepcją. Również żaden sponsor nie będzie pakował pieniędzy w ciemno, na słowa "daj, to może coś z nimi zrobimy".
 • KubaKSU: Mistrzostwa i po mistrzostwach, sezon ogórkowy w pełni :)
 • Arma: Pan Henryk przybędzie na białym koniu do centrali by opracować plan odbudowy hokeja w Polsce, piórem z gęsi spisze zasady i nakazy jakimi musimy się wszyscy kierować by dojść na koniec tęczy, do skarbu, i zrobi to wszystko za darmo, nawet centa nie weźmie za to wszystko.
 • Andrzejek111: W pana Henryka większość wierzy tak jak w Sidora dwa lata temu
 • emeryt: kochani nasze miejsce jest tam gdzie właśnie spadliśmy,awans do elity to był wybryk natury bo jak to można nazwac mając 200 zawodników w Polsce,kilka lodowisk,marne zaonteresowanie mediów...naprawde nie wypada chodzic nam na poważne przyjęcia w krótkich spodenkach
 • emeryt: filozofia stoików-żyj chwilo myśl chwilo
 • rawa: Je.bać stoików. Liczy się pragmatyzm i myślenie długofalowe i na pokolenia.
 • narut: macie rację Panowie
 • rawa: A co to Szwajcar jakiś nadczadczłowiek? Dali radę oni to co my nie możemy. Trzeba skończyĉ z tym dziadostwem w Polsce. Koniec z akceptacją bylejakości i postkomuszej układziarskiej mentalnoŝci.
 • Andrzejek111: Oo widzę pierwszego sponsora
 • narut: trza tylko rękawy zakasać i do realnej roboty się zabrać, bez intryg drobnych i kombinacji, tylko praca praca i praca ku jasno wytyczanemu celowi..proste zasady...
 • Arma: Siłę tego środowiska pokazała sprawa z sędziami, dokładnie to że nic się nie zmieniło i klubom pasują ślepe pasiaki
 • rawa: Narut My kibice musimy zacząć od punktu nr 4 jak pisałem powyżej. Naszym zadaniem jest zachęcaĉ jak najwięcej ludzi, dzieciaków do przychodzenia na mecze. Trzeba tępić kibolstwo na naszych halach.
 • rawa: Arma ale pokazała równiež że pomimo różnic potrafimy się zjednoczyć.
 • Andrzejek111: Kłopot z sędziowaniem jest taki, że my kibice przepisy gry znamy lepiej od sędziów, tylko nie chce się nam zakładać łyżew
 • hanysTHU: Przebudzenie widać.
 • PanFan1: Dokładnie tak Rawa, od nas kibiców masę zależy, cała ta impreza bez licznej i kulturalniej publiki przestaje mieć sens.
 • PanFan1: Zgadzam się Hanys, lekko dygnęło i teraz na to trzeba chuchać i dmuchać żeby nie opadło, a nawet żeby dalej rosło.
 • PanFan1: To taki zaklęty krąg: dobry poziom przyciąga kibica, licznie zgromadzony kulturalny kibic przyciąga sponsora, w naszym hokejowym kręgu brakuje jednego arcyważnego elementu to jest infrastruktury.
 • Arma: To by się w sumie zgadzało, w piłce chłopy biegają z nożami na ustawki, co mecz wyzwiska i życzenia śmierci i przez to brak pieniędzy w sporcie. To wiele tłumaczy
 • hanysTHU: Oczy uleczone, choć do końca meczu jeszcze trochę.
 • hanysTHU: Szwecja moim faworytem.
 • hanysTHU: Zaraz po Unii.
 • hanysTHU: ;(
 • hanysTHU: ;)
 • PanFan1: Zgadza się Hanys, przywieźli Szwedy taką ekipę że daj Boże zdrowie.
 • PanFan1: ... a ogląda się ich na tym turniej prawie tak fajnie jak Florida Panthers w PO ;)
 • hanysTHU: SWE-FIN to będzie hit.
 • hubal: Fińczyki słabe
 • Luque: Szwecja-Szwajcaria to byłby fajny mecz na tych mistrzostwach ;)
 • hanysTHU: Zobaczymy niebawem czy słabe, zawsze bardziej wolałem Suomi ze wszystkich skandynawskich drużyn.
 • hanysTHU: Skład mają nie za mocny na papierze ale to już będzie ćwierćfinał także gra o wszystko a tu może być różnie.
 • hanysTHU: Co nie zmienia faktu ,że Szwecja gromi jak leci. Liczę na świetny mecz.
 • hubal: to nie te Fińczyki co na Igrzyskach
 • J_Ruutu: Szwedzi mają jeden cel - złoto.
 • J_Ruutu: A z innej beczki, galeria "kibice przed meczem o wszystko" i fotka nr 28. :)
 • hubal: co Ty z tą Kozińską , dla Ciebie fotka nr 13 , dla mnie 26 :D
 • S'75: O której losowanie Ligi Mistrzów??
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe