Laakso wraca do Mestis
Tommi Laakso, który w poprzednim sezonie występował w Re-Plast Unii Oświęcim, znalazł nowy klub. Dobrze zbudowany skrzydłowy podpisał kontrakt z klubem z zaplecza fińskiej ekstraligi.
Laakso (191 cm, 96 kg) szybko zdobył uznanie kibiców biało-niebieskich, którzy cenili go nie za dorobek punktowy, ale za ogromną ambicję i wolę walki. Nie bał się twardej, ofiarnej gry, a także pojedynków pod bandami. Był też jednym z najlepszych specjalistów od gry w osłabieniu w całej lidze.
W naszej ekstralidze wystąpił w 52 spotkaniach, w których zdobył 7 bramek i zanotował 8 asyst. Na ławce kar spędził 40 minut, a w klasyfikacji plus/minus wypadł na +8.
Zawodnik pochodzący z Helsinek długo pozostawał bez klubu. Ostatecznie podpisał kontrakt z Kokkolan Hermes. To siódmy zespół Mestis, który do trzeciego Jokeritu Helsinki traci zaledwie pięć punktów, ale ma też o jedno spotkanie rozegrane mniej.
Na zapleczu fińskiej ekstraligi Tommi Laakso rozegrał do tej pory 127 meczów, w których zgromadził 33 punkty za 16 goli i 17 kluczowych zagraniach.
Czytaj także:
- Kibice, rezerwujcie czas! Najpierw koncert gwiazdy, potem wielka prezentacja Unii Oświęcim
- Tak Unia Oświęcim rozmontowała defensywę rywali. Polski napastnik zdradził kulisy
- Doświadczony obrońca mistrzów Polski uspokoił kibiców. "Nasz dobry czas przyjdzie"
- Niepokojące sceny w meczu Unii Oświęcim. Ważny zawodnik nie dokończył spotkania
- Zagłębie przegrywa na Słowacji. Lider zespołu zdradził, co trzeba poprawić

Komentarze