Hokej.net Logo

Mało śmieszne „zabawy” Arbitra Dyscyplinarnego PZHL

Mało śmieszne „zabawy” Arbitra Dyscyplinarnego PZHL

Nieznany zupełnie w środowisku hokejowym dr Jakub Kosowski został Arbitrem Dyscyplinarnym hokejowej centrali dopiero 27 lutego br. Ta funkcja powinna zostać obsadzona już we wrześniu ubiegłego roku, gdy ruszały rozgrywki Polskiej Hokej Ligi. Skrzywdzony decyzją w sprawie Radosława Nalewajki czuje się klub z Jastrzębia Zdroju.

W ubiegłym roku został uchwalony przez PZHL „Regulamin Dyscyplinarny”, który stanowił, że organem orzekającym I instancji jest tzw. Arbiter Dyscyplinarny, który w sprawach dyscyplinarnych orzeka jednoosobowo. Tę osobę powinien wyznaczyć zarząd PZHL. Dla każdego jest rzeczą oczywistą, że ów Arbiter Dyscyplinarny powinien był zostać namaszczony jeszcze przed startem rozgrywek ligowych. A rywalizacja na polskich lodowiskach o tytuł mistrza kraju rozpoczęła się 10 września 2017 roku…

Stan nieważkości

Wszystko szło jak z płatka, żaden działacz klubowy nawet nie zająknął się o Arbitra Dyscyplinarnego, aż do momentu, gdy JKH GKS Jastrzębie chciał się poskarżyć hokejowej centrali na hokeistę zespołu TatrySki Podhale Nowy Targ, Krzysztofa Zapałę. Chodziło o mecz między tymi drużynami rozegrany 11 lutego br. - Krzysztof Zapała uderzył wtedy Ivana Jankovicza kijem w krocze, który z powodu bólu jąder zjechał z lodu i nie był w stanie kontynuować gry - mówią działacze z Jastrzębia. - Zostało to zresztą odnotowane przez lekarza w protokole zawodów. Dwa dni po incydencie, czyli 13 lutego, wysłaliśmy pismo do PZHL w tej sprawie, prosząc o zajęcie stanowiska i podjęcie decyzji. Tą sprawą powinien zająć się Arbiter Dyscyplinarny, ale tego dnia jeszcze go nie było! Nie chcemy mówić o skandalu, ale na pewno nie jest to normalna sytuacja, gdy zarząd PZHL przez pół roku nie potrafi wybrać człowieka i powierzyć mu tej funkcji.
Do Jastrzębia długo żadne pismo z hokejowej centrali w sprawie Zapały nie dotarło - przyznające rację działaczom JKH lub oddalające ich argumenty. Ów stan nieważkości trwał do momentu pierwszej potyczki wymienionych drużyn w play offie.

Nadinterpretacja prezesa PHL

W tym pojedynku - rozegranym 24 lutego - napastnik JKH Radosław Nalewajka zaatakował zawodnika Podhala Przemysława Michalskiego, który upadł na lód i został zniesiony przez służby medyczne. Trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego wstrząśnienie mózgu.
Następnego dnia (25.02.) prezes Polskiej Hokej Ligi i zarazem sekretarz generalny PZHL, Janusz Wierzbowski, przysłał do Jastrzębia pismo (dotarło do siedziby klubu o 15.13) następującej treści: „Zarząd Polskiej Hokej Ligi informuje, że w związku z nałożeniem w trakcie meczu PHL w dniu 24 lutego br. TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie na zawodnika Radosława Nalewajkę kary meczu za natarcie, zgodnie z przepisami pkt. 3 załącznika „Karomierz” do Regulaminu Współzawodnictwa Sportowego PZHL licencja okresowa tego zawodnika ulega zawieszeniu na najbliższe dwa mecze mistrzowskie. Powyższe oznacza, że zawodnik Radosław Nalewajka nie może w tym okresie brać udziału w meczach w ramach współzawodnictwa w hokeju na lodzie organizowanego przez PHL pod rygorem orzeczenia przegranej walkowerem”.
- Natychmiast przystąpiliśmy do działania, bo ta decyzja była niezgodna z regulaminem i przepisami - stwierdził kategorycznie prezes JKH, Kazimierz Szynal. - Na Radka nie nałożono kary meczu, poza tym pierwszy raz w tym sezonie został w ten sposób ukarany, więc miał prawo zagrać w drugim meczu w Nowym Targu.

Nalewajka zgodnie z przepisami powinien wpłacić przewidzianą regulaminem karę finansową w wysokości 200 złotych na konto PZHL. Zawodnik JKH zrobił to, ale pieniędzy nie przelał na konto PZHL, ale komornika, który „trzyma na nim łapę” za długi ciążące na hokejowej centrali. I zagrał w drugim meczu w Nowym Targu.

Sytuację z Nalewajką wyjaśnił przewodniczący Wydziału Sędziowskiego PZHL Jacek Rokicki, notabene z Nowego Targu. - Informuję, iż konsultacja pomiędzy PHL a mną dotyczyła rodzaju nałożonej kary na w/w zawodnika. Radosław Nalewajka otrzymał karę 5 minut + KMZNZ za natarcie zgodnie z art. 122 iv i taki zapis znalazł się w protokole meczowym. Nie otrzymał kary meczu, a taki zapis pojawił się w komunikacie PHL. Do Wydziału Sędziowskiego nie wpłynęło żadne pismo dotyczące uwag co do nałożonej przez sędziów kary.

Szybki jak błyskawica

W tym momencie prezes PHL znalazł się w ślepym zaułku i musiał - jeżeli chciał zachować twarz - wycofać się z wcześniejszej decyzji. Zareagował błyskawicznie. Już o godzinie 17.10, czyli niespełna dwie godziny po pierwszym werdykcie, w komputerze klubowym JKH znalazł się kolejny komunikat podpisany przez Janusza Wierzbowskiego, w którym czytamy: „Po analizie protokołu z meczu TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie rozegranego w dniu 24.02.2018 oraz po zapoznaniu się ze stanowiskiem sędziów jak również po konsultacji z przewodniczącym Wydziału Sędziowskiego PZHL, a także biorąc pod uwagę kwalifikację faulu i wymierzoną karę przez sędziów anuluję dzisiejszy wcześniejszy komunikat o zawieszeniu zawodnika JKH GKS Jastrzębie Radosława Nalewajki na dwa mecze mistrzowskie”.

Podhale nie rezygnuje

Prezes klubu z Nowego Targu Agata Michalska nie dała jednak za wygraną, w końcu w zdarzeniu ucierpiał jej syn (żadna złośliwość, tylko stwierdzenie faktu) i wystosowała 27 lutego pismo do PZHL. Czytamy w nim m.in. (pisownia oryginalna): „Klub Hokejowy Podhale Nowy Targ Spółka Akcyjna składa wniosek o ukaranie zawodnika Drużyny JKH GKS Jastrzębie Radosława Nalewajkę z nr 22, który w sposób brutalny i nie zgodny z przepisami zaatakował podczas meczu zawodnika TatrySki Podhale Nowy Targ Przemysława Michalskiego, co skutkowało zniesieniem go z lodu przez służby medyczne. Do dnia dzisiejszego Przemysław Michalski przebywa w szpitalu w Nowym Targu ze zdiagnozowanym wstrząśnieniem mózgu i podlega ścisłej obserwacji. Powołując się na &20 pkt. 1 ppkt. 2 Regulaminu Dyscyplinarnego PZHL wnioskujemy o ukaranie zawodnika Radosława Nalewajki. W załączniku przesyłamy analizę wideo z meczu, skan protokołu meczowego oraz regulamin dyscyplinarny PZHL”.

„Wichrzyciel” Nalewajka

„Arbiter Dyscyplinarny” ujawnił się 27 lutego o godz. 22.10. przesyłając do Jastrzębia pismo informujące o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego „w sprawie niesportowego zachowania Radosława Nalewajki”. Dr Jakub Kosowski z Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie (tak wynika z adresu mailowego) zażądał wyjaśnień hokeisty JKH do godz. 9.00, podając datę 27 lutego! Aż się wierzyć nie chce, żeby prawnik popełnił taką gafę?! Potem się zreflektował i podał prawidłowy termin, lecz niesmak pozostał.
Nalewajka napisał wyjaśnienia na wskazany adres i przesłał je o godz. 9.10, a już o godz. 9.36 dr Kosowski przesłał decyzję! Uznał Nalewajkę za winnego wybitnie niesportowego zagrania i wymierzył mu karę pieniężną w wysokości 2 tysięcy złotych oraz karę dyskwalifikacji w wymiarze 7 dni, tj. do dnia 6 marca 2018 roku włącznie.
- Zacznijmy od tego, że takich kar, jaką dostał Radek Nalewajka jest w trakcie sezonu kilkadziesiąt - powiedział były sędzia, a obecnie wiceprezes JKH GKS Jastrzębie, Jan Miszek. - Arbiter Dyscyplinarny nie skonsultował się z sędziami tego spotkania, ani z obserwatorem i na pewno nie wziął pod uwagę ich opinii i zapisu w protokole. Chcielibyśmy się dowiedzieć, kim jest pan Jakub Kosowski, bo to osoba kompletnie nieznana w środowisku hokejowym. I kolejne pytanie, kiedy został wybrany, bo PZHL nie wydał na ten temat żadnej uchwały, ani komunikatu. Podejrzewam, że w czasie nocnego zebrania zarządu PZHL. Wszyscy zastanawiamy się, czy pan Kosowski chociaż raz był na meczu hokeja na lodzie.

Jazda bez trzymanki

Paragraf 9 pkt. 3 „Regulaminu Dyscyplinarnego” stanowi, że „Arbitrem Dyscyplinarnym może być osoba posiadająca wykształcenie prawnicze oraz doświadczenie w sprawach związanych z hokejem na lodzie lub z inną dyscypliną sportu”. Zapis z „inną dyscypliną sportu” jest kuriozalny, bo co może wiedzieć na temat hokeja osoba związana z pływaniem, lekkoatletyką itp.? Zapisu tego dokonał prawnik byłego już prezesa PZHL-u, Dawida Chwałki, który w przeszłości był związany z koszykówką i był prezesem piłkarzy Górnika Zabrze.
Jakub Kosowski również błyskawicznie... umorzył postępowanie w sprawie napastnika Podhala, Krzysztofa Zapały. W poczet materiału dowodowego Arbiter Dyscyplinarny zaliczył nagranie video oraz wyjaśnienia sędziów - Patryka Pyrskały i Macieja Pachuckiego. Czyli w przypadku Zapały (abstrahując od werdyktu) zapoznał się z opinią arbitrów, a w przypadku Nalewajki nie było mu to potrzebne. To nie ma nic wspólnego z rzetelnością i zwykłą uczciwością, która powinna cechować każdego prawnika.

Bogdan Nather - Dziennik Sport


Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Luque: Zaba też prawda
 • kunta: Na skrzypcach?
 • Zaba: W latach 2005-2008, przy czym w pierwszym sezonie rozegrał tylko dwa mecze w Ocelari, a resztę na farmie. Dwa kolejne sezony rozegrał pełne. W sezonie kolejnym 2008/09 grał w słowackiej extralidze
 • kunta: Aron gra już tyle lat w Trzyńcu , a i tak czasem jeszcze widać, że to Polak. Jak się za dzieciaka techniki nie nauczy, to nawet święte boże nie pomoże.
 • gieksa76: Pięknie GIEKSA kryzys mamy za sobą
 • Oświęcimianin_23: Kryzys będzie zażegnany przy kilku zwycięstwach z rzędu :)
 • Hokejowy1964: Łapiemy świeżość w grze, jeszcze nie wszystko trybi ale idzie ku dobremu. Wychodzimy na prostą, brawo GieKSa !
 • Unikatowy99: PEL52: Ja oglądałem Katowice
 • PEL52: 99,no i jak Koluszko?
 • Unikatowy99: bardzo dobrze trener ma do niego duże zaufani cały czas było go widać już w pierwszym meczu idealnie się wkomponował w drużynę To jest duże wzmocnienie dla Katowic szkoda że nie dla nas
 • Unikatowy99: Ciekawe Czy nasz mecz z Katowicami 21.01.2022 również zostanie odwołany?
 • Gepoq: Jeżeli Jasiek się nie ogarnie to będzie slabo w PO
 • Hasek64: Gepoq mówiłem o poniedziałku :) chyba czytałeś że to pierwsze spotkanie?
 • Arma: Teraz już rozumiem czemu Unia grała na dwie piątki pół sezonu, teraz każda drużyna będzie grać na dwie piątki więc Unia będzie lepiej przygotowana. Jednak Coolen wyprzedza ligę o lata.
 • Unikatowy99: Arma bez względu na wszystko na tą chwilę najlepiej i bez problemów wygląda Kraków i chyba Katowice się odradzają zobaczymy jak wypadniemy z Katowicami w bezpośredniej rywalizacji 21.01.2022
 • emeryt: na to chwile to siedzimy na fotelu lidera i doceńmy to ...
 • PEL52: A Jastrzebie wczoraj zdrowe dzisiaj juz COVID,ciekawe czy Sanok tez odwola jutrzejszy mecz,bo jesli nie to znaczy ze Jastrzebie sciemnia.
 • gbr22\\/: Jak nie mają pozytywnych wyników, ani nie zostali "uziemieni" to czemu mieli by odwołać?
 • gbr22\\/: Ściemniają to w tv, byłem dzisiaj w piekarni, od poniedziałku mają być podwyżki(a nie dalej jak miesiąc temu też były), więc ja się pytam jakim ujem mówią że będzie taniej.
 • emeryt: zarabiać coraz więcej a koszty utrzymania coraz niższe...znacie taki kraj?
 • jastrzebie: Niby po co Jastrzębie by miało ściemniać?
 • PEL52: gbr22\\/,a co grali w maseczkach?czy nie bylo kontaktu ze jedni maja drudzy nie.
 • Jersan1: emerycie prowadziles kiedyś własny biznes ?
 • emeryt: nie Sanie ale każdy kto takowy prowadzi twierdzi ze sie nie opłaca,takie hasło na dzień dobry
 • Hasek64: Emeryt jeszcze dwie kolejki I czas będzie zjeść z fotela lidera :)
 • statys: A co to za ludzka namiętność każe pani Joli z piekarni podnosić ceny? A Frankowi z młyna? A Zbyszkowi z gazowni? Obniżone będą, czy już są vaty i akcyzy, a reszta to sprawa przedsiębiorców i ich świadomości, że na rynku jest pieniądz, który można wziąć.
 • Unikatowy99: Z godnie z nowymi przepisami jeżeli któraś z drużyn nie przystąpi o 5 rundy do meczu to walkower. Więc wiemy na czy stoimy chodzi mi o mecz 21.01.2021 z Katowicami
 • Simonn23: i tak mamy farta ze we wtorek pauzujemy
 • Luque: Statysku jak widać wielu ludziom przydałoby się poprowadzić jakiś biznes żeby zrozumieli jak to działa i dlaczego rosną ceny, bo obietnice dla gawiedzi za pieniądze tej gawiedzi to się fajnie składa, jednak prędzej czy później przychodzi za to rachunek ekonomiczny..
 • hubal: jaki problem , załóż jeden z drugim działalność i powodzenia , takie bzdety wygadują ludzie typu statysa
 • jastrzebie: PELE5 nie wymyślaj farmazonów. Właśnie JKH woli być na bieżąco z meczami. Chyba każda drużyna. Unia 6 stycznia zagrała z JKH, a 9 już nie doszło do spotkania Cracovia- Unia. Nagle po paru dniach kilka przypadków zakażenia u Nas. Ale nit nie wymyśla teorii spiskowych. Będzie protokół to się zrobi ciekawie.
 • Unikatowy99: moim zdaniem już wszyscy na całym świecie uczą się żyć w dobie wirusa stąd zmiany regulaminowe między innymi w PlH. Zmiana przepisów od 5 rundy to dobry krok do którego będą się musieli wszyscy dostosować w dobie pandemi. Z tego co mi wiadomo Tychy to jedna z nielicznych drużyn której covid 19 nie dotknął i niech tak zostanie bo w innym przypadku można domniemywać że będą najbardziej poszkodowani w dobie nowych przepisów.
 • Yzerman #19: Chcecie pogadac o działalnosci gospodarczej...Ja jeszcze próbuje...Ale na to wygląda ze moze dociągne do końca miesiąca.Tak to jest opłacalne
 • Jersan1: Dlatego piszę wszyscy którzy wypowiadają się na temat działalności a nigdy tego nie lizneli niech zamilkna .Nowy Ład wy kończy połowę drobnego biznesu . Teraz bardziej opłaca się nic nie robić i żyć Z różnej masy zasiłków
 • Ksiądz Robak: Prowadzę działalność prawie 20 lat i jak czytam niektóre wypowiedzi to mnie pot oblewa.....taka rad jak się nie ma pojęcia to lepiej mądrze milczeć niż głupio pie.dić
 • Andrzejek111: Celem tej władzy od początku "rządzenia" jest wykończenie drobnych i średnich przedsiębiorców. I jeszcze żeby ich jakiś "orlen" przejął.
 • Yzerman #19: Robaku stwek nie zmieniłem od kilku lat..paliwo wiadomo..a gdzie reszta. A do tego kodzty....rzygać mi sie chcę.Na szczęście mam inny dochód..ale to na przetrwanie
 • Yzerman #19: A do tego nic a nic nie dostałem..tak jak restauratorzy czy hotelarze..którzy za dotacje jezdzą.BMW 8
 • Yzerman #19: ceny podniesli..a im jeszcze mało
 • Luque: Panowie takich gości co myślą jak statys to jest cała masa w kraju, najlepiej jakby rząd jeszcze powołał nowoczesnych ORMOwc... tzn. Sygnalistów do sprawdzania cen w sklepach czy przypadkiem nie są inne niż te które narzuci nie bacząc na rzeczywiste koszty rynkowe
 • Yzerman #19: Luq a to nie ma tak. Mandaty za info z kamerek.Do tego doszło...To nie nowoczesne ORMO
 • szyba666: Rado może jakiś krótki wywiad z Maxem?
 • Luque: Ajzer o ile jeszcze rażące łamanie przepisów drogowych to jestem w stanie zrozumieć, że ktoś gliniarzom podsyła to ogólnie społeczeństwo się zaczyna robić takie roszczeniowe i do tego "uprzejmie donoszę" ;p
 • Hasek64: Luk no tacy nowocześni szmalcownicy. Ludzkie śmiecie nie mające własnego życia i próbujące udawać ormo
 • Simonn23: Bramka Pawła Zygmunta przeciwko Ostrawie
 • Hasek64: Szyba a co on ci może ciekawego powiedzieć? :D że podoba mu się Polska zima, Oświęcim to wspaniałe miasto z masą zabytków i droga Benzyna na stacji? :D aha no i trener robi fajne treningi ponoć ale mamy kwarantannę drużynową i słyszałem tylko od kolegów z drużyny
 • Yzerman #19: Lu ..Nie wiem jak u Was..ale to cu u nas się dzieje...Dla mnie to juz jest koniec świata...A to niby policja robi to juz jest najnormalniej wstyd
 • Unikatowy99: Yzerman #19 podziel się co się dzieje
 • Simonn23: Zygmunt druga bramka
 • QbaSTS: Sędziowanie dramat
 • PEL52: Dzisiaj Sanok to nie ten sam co w piatek,Cracovia caly czas w tercji Sanoka
 • Andrzejek111: Sanok Sanok. Jeszcze dwie, jeszcze dwie.
 • emeryt: manie19 no nie mów że mandaty wystawiajo?
 • Polaczek1: Cracovia dogoni trójkę?
 • Yzerman #19: Eme..no nie bądż zdziwiony..Bo to co robią???
 • calan: Mam nadzieję że nowy trener Sidorienko ściganie dobrych zawodników do drużyny, bo narazie GKS Tychy słabiutko
 • emeryt: wie ktoś czy nowy kocur zagra w piątek z Kato?
 • szyba666: Wszyscy pewno zagrajo. Oby
 • emeryt: strasznie szybki ten pepik taki skoczny
 • PEL52: Eme znowu rozkreca SB,a gdzie go widziales?Poczekajmy na oficjalne
 • emeryt: Pelu embargo na info,dr.Rudi czyta
 • PEL52: Rudi w tym sezonie chyba zmienil zasady,moze jeszcze cos dokupi ale takich zmian jak w poprzednich sezonach to napewno nie bedzie
 • Arma: Dzisiaj przechwyciłem gołębia z wiadomością, było tam pewne nazwisko. Trzeba czekać
 • emeryt: Armo czy doszło do próby przechwycenia ? Czy gołąb był ranny?
 • PEL52: Jutro wtorek wybiore sie na targ moze babsko bedzie to sie cos dowiem
 • Arma: Gołąb miał wyraźne ślady lakieru do włosów na piórach i był delikatny osad węglowy na szyi. Większych obrażeń nie stwierdzono.
 • emeryt: Gps wyraźnie pokazuje że doszło do gwałtownego obniżenia lotu nad Kostuchno
 • gbr22\\/: No i jak obiecali tak zrobili, pisiont groszy wincyj za chleb, a do tego trzeba wykonać gest wyrażający uznanie dla prezesa za obniżenie vatu, pod groźbą karceru.
  Jedzmy ciastka.
  Jutro w końcu pełna kolejka, ciekawe w jakich składach.
 • emeryt: musztarda strasznie poszła w góre
 • Unikatowy99: rząd wprowadza możliwość kupienia musztardy na raty mają pokryć wszystkie odsetki z tego tytułu
 • Yzerman #19: Poczekaj jak wprowadza większy vat na gorczyce :D
 • emeryt: https://www.youtube.com/watch?v=Z4oWDpBHilU
 • emeryt: 14:24 :):)
 • Jamer: eme dzisiaj ogłoszą nowego kocura? :)
 • Jamer: Prawie 3 piątki trenują aż miło!
 • swojak: Dzisiaj spacerując z psem znalazłem taką kartkę. U dołu był dopisek BRAĆ! I nieczytelny podpis. Nie wiem czy to nasze czy może zza Wisły przywiało? https://www.eliteprospects.com/player/47536/daniil-apalkov
 • rober03: Wszystko fajnie tylko jak długo by było trzeba czekać na takiego grajka. Kierunek Rosja równa się czekanie a czasu kluby mają coraz mniej.
 • emeryt: a Jano wciąz czeka na telefon...
 • rober03: Unia już chyba dogra tym co mamy.
 • uniaosw: Oj swojak puknij sie w głowę...
 • hubal: podpis czytelny - "pani brożka" ale swojak na feriach mózg wyłączył
 • Hasek64: Nigdy nie byłem w Ameryce, ale znam kogoś kto był I opowiadał, że niedawno spacerując z kotem na wieczornej kupci spotkał przez przypadek w parku A. Owieczkina i N. Kuczerowa. Poprosił o autograf a gdy podziękował i odszedł kilka kroków znalazł dwa bilety które wypadły Aleksandrowi z kieszeni. Były to dwa bilety do Oświęcimia. Oj co to będą za play offy
 • Hasek64: Kolusz dwie bramki :) widać dobrze mu się gra z Wronesem
 • gieksa76: Jestem spokojny forma wraca
 • Unikatowy99: Gratulacje dla Tych oby tak dalej a będzie bardzo ciekawy play off
 • Hasek64: JTKJ !!!
 • rober03: Ciekawe ile jeszcze meczy będzie nam dane zobaczyć na żywo i czy dograja w tym sezonie do końca Play off
 • Unikatowy99: Uważam jeżeli mają wprowadzić zakazy to tylko dla nie zaszczepionych
 • hokej_fan: Dzisiaj rozmawiałem z moim znajomym taksówkarzem. Opowiadał, że wiózł dzisiaj dwa knedle z dworca na Chemików. Może w piątek zadebiutują.
 • uniaosw: To zmień taksówkarza :)
 • Jamer: uniaosw, będzie dobrze ze wzmocnieniami? :)
 • PEL52: Kto zamawia 2 knedle,przeciez tym nikt nie poje
 • Paskal79: Myślę że będą dwa wzmocnienia do końca stycznia jeszcze jest trochę czasu 👍😁
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Taka mała odpowiedź na JTKJ upośledzonego Haska 64
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Relacja z wyjazdu giełdy do Jastrzębia
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: https://youtu.be/pU8DYKSfrZo
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: 😂😂😂
 • uniaosw: Paskal pozdro
 • uniaosw: Jak mawiał klasyk nie uprzedzajmy faktów
 • uniaosw: I dajmy czasowi czas
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe