Hokej.net Logo

MMKS zaczyna nowy rok od zwycięstwa

Pierwsze zwycięskie spotkanie w nowym 2010 roku rozegrali hokeiści MMKS. Ich rywalem była Polonia Bytom, która do meczu przystąpiła w odmłodzonym składzie w porównaniu do tego, w którym grała w I etapie. W tym meczu trener Bytomia Mariusz Puzio opierał się on na zawodnikach z 1992, a nawet 1993 roku (5 z 93 r. i 3 z 92 r.)Od pierwszej minuty hokeiści MMKSnarzucili swój styl gry, co zaowocowało prowadzeniem 3:0 po 6 minutach.W pierwszych sekundach meczu Puławski nie zdołał pokonać Szopę, jednakpóźniej nowotarżanie wykazywali się już lepszą celnością strzałów. W 2minucie wynik meczu otworzył Andrzej Nenko ładnym strzałem z dalszejodległości. Krążek odbił się jeszcze od poprzeczki i wpadł do bramki.Nowotarżanie poszli za ciosem i w 5 minucie podwyższyli prowadzenie pogolu Leśniowskiego. Poloniści po tym golu mogli zaliczyć kontaktowetrafienie, lecz Kukulski będąc sam na sam z Niesłuchowskim okazał sięgorszy od nowotarskiego golkipera.

Jak się zdobywa gole pokazaligospodarze minutę później, kiedy to po ładnym podaniu Szumala, Kostylko dołożył łopatkę kija i było 3:0. Wysokie prowadzenie chybazadowoliło hokeistów MMKS-u, bowiem spuścili z tonu i do głosu zaczęlidochodzić goście. Dwa błędy w nowotarskiej obronie spowodowały, żebytomianie w krótkim czasie zdobyli dwa gole. W 9 minucie pozostawionybez opieki Dariusz Puzio pokonał Niesłuchowskiego, a dwie minutypóźniej Kłaczyński z łatwością odebrał Bryniczce krążek w nowotarskiejtercji i bez problemów znalazł sposób na Niesłuchowskiego. Wcześniejjednak, podczas gry w osłabieniu Neupauer przeprowadził akcję zMichalskim, lecz ten nie zdołał umieścić krążka w bramce. Mogło być4:1, a tak po wcześniej opisanej akcji zrobiło się 3:2. Do końca tercjiobie drużyny nie stworzyły już żadnej dogodnej sytuacji.


Bartłomiej Neupauer (na 1 planie) był dziś wyróżniającym się graczem w zespole MMKS

Fot. Maciej Zubek - www.fotosport-podhale.pl ---- TAM TEŻ GALERIA Z MECZU

GALERIA MOJA : http://picasaweb.google.com/szmek.23/MMKSBytom#

Po pierwszej tercji w nowotarskimobozie nie było zbyt wesoło. Jednak na drugą tercję nowotarżanie wyszliz większą wiarą i przekonaniem w swoje umiejętności. Już w 23 minucieNeupauer z bliska pokonuje Szopę. Dwie minuty później powinno być 5:2,kiedy to dokładne podanie od Sulki powędrowało do Zwinczaka. Ten mającpustą bramkę strzelił w słupek. W 35 minucie w głównej roli ponowniestanął Neupauer, który z bliska po raz drugi pokonał bytomskiegogolkipera. Po 20 sekundach wyczyn kolegi z drużyny powtórzył Michalskii MMKS wygrywał wówczas 6:2.Ostatnie słowo w tej odsłonie należało dobytomian, którzy grając w przewadze zdobyli w końcówce trzecią bramkę.

Kamil Kapica znów na lodzie

Fot. Maciej Zubek - www.fotosport-podhale.pl - TAM TEŻ GALERIA Z MECZU

GALERIA MOJA : http://picasaweb.google.com/szmek.23/MMKSBytom#

Przez długi czas w III tercji niedziało się zbyt wiele. MMKS kontrolował mecz, a bytomianie za wszelkącenę próbowali jeszcze dogonić rywala. Dopiero w 54 minucie zdołalistrzelić 4 gola. Jednak dwie minuty później siódmy gol strzelony przezWróbla w podwójnej przewadze podłamał rywali. Jeszcze w samej końcówcenowotarżanie mieli szanse na ósmego gola. Grając w podwójnym osłabieniuNeupauer uciekł rywalom, jednak mając pustą bramkę przed sobą strzeliłtylko w słupek.


Tym samym nowotarżaniezainkasowali 3 punkty i to zwycięstwo jest na pewno zasłużone, mimo żerywal wystąpił w bardzo odmienionym składzie od tego, w którym grał w Ietapie.

Fot. Maciej Zubek - www.fotosport-podhale.pl

W barwach MMKS zagrał po ponadpółrocznym rozbracie ze spotkaniami ligowymi Kamil Kapica. Występujeon na pozycji obrońcy. W zeszłym sezonie grał w barwach KH Sanok gdziedoznał kontuzji i musiał się poddać leczeniu. Pod koniec roku rozpocząłtreningi, a dziś z Polonią Bytom zagrał ponownie.


Następne spotkanienowotarżanie rozegrają również u siebie w sobotę 9 stycznia. Ichrywalem będzie drużyna ze stolicy Legia Mazowsze Warszawa. Początekspotkania o godz. 14.

Zdaniem trenerów:


Jacek Szopiński, Podhale: Potak długiej przerwie ciężko wejść w rytm meczowy. Założyliśmy sobie, żeod pierwszych minut zaatakujemy agresywnie. I z początku wychodziło todoskonale. Niestety po raz kolejny już w tym sezonie zdarzył się namprzestój. Na szczęście szybko wróciliśmy do swojego poziomu. Myślę, żebyliśmy zdecydowanie lepszą drużyną. Silniejszą fizycznie itechnicznie.

Mariusz Puzio, Polonia: Podhalew przekroju całego spotkania na pewno było lepszym zespołem od nas. Wtrzeciej tercji przy lepszej skuteczności mogliśmy jednak odwrócić losytego pojedynku. Nadzieję rozwiała ostatecznie siódma bramka dlagospodarzy. W porównaniu z pierwszą częścią sezonu w naszych szeregachnie ma aż 9 podstawowych zawodników. To jest następstwo tego, że nieprzystąpiliśmy do gry w ekstralidze. Tych, którzy odeszli zastąpilisiedemnasto i szesnastolatkowie. Oni dopiero uczą się prawdziwegohokeja

MMKS Podhale Nowy Targ – TMH „Bisset” Polonia Bytom 7:4 (3:2 ; 3:1 ; 1:1)


1:0 – 01:27 – Nenko – Leśniowski – R. Mrugała
2:0 – 04:29 – Leśniowski – Nenko – Tylka
3:0 – 05:50 – Kos – Szumal
3:1 – 08:03 – D. Puzio – Cieślik
3:2 – 11:41 – Kłaczyński
4:2 – 22:02 – Neupauer – Michalski
5:2 – 34:15 – Neupauer – Michalski
6:2 – 34:55 – Michalski – Cecuła
6:3 – 39:49 – Szczepaniec – Kuźniecow – Mandla (+1)
6:4 – 53:35 – Kukulski – Mandla – Kuźniecow
7:4 – 55:51 – Wróbel (+2)


Kary: 14 min. – 22 min. (w tym 10 min. dla Kukulskiego za niesportowe zachowanie)


Strzały: 29 – 29


MMKS Podhale Nowy Targ:Niesłuchowski – K. Kapica, Cecuła, Woźniak, Neupauer, Michalski –Wróbel, W. Bryniczka, Szumal, Puławski, Kos – R. Mrugała, Marek, Nenko,Tylka, Leśniowski oraz Zwinczak, Gacek, K. Sulka, Wcisło.

PoloniaBytom : Szopa – Głaz, Kuźniecow, Mandla, Kukulski, Puzio – Cieślik,Zyga, Gnida, Mazur, Kłaczyński – Szczepaniec, Tomaszkiewicz, Konieczny,Bajon, Janoszek

Tekst: Szymon Pyzowski
Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • emeryt: bez mikrofonu , z ksero na plecach...bardzo mnie to boli bo to jest tez mój klub z mojego miasta
 • hanysTHU: Klucze od świetlicy trzyma mosir...
 • hanysTHU: I mówi,że za darmo nie da ...
 • emeryt: gdzie ścianka ze sponsorami?
 • MarioG76: Te wywiady pomeczowe w Oświęcimiu totalna amatorka. Powiedziałbym że totalnie spartolone , jakość obrazu fatalna a dzwięku to nawet nie komentuję. Jak mają tak wyglądać to tego nie róbcie .
 • PEL52: Ten wywiad po meczu mozna porownac do sedziowania tego meczu,amatorka
 • uniaosw: Fakt żenujące to jest
 • Unikatowy99: Bardzo dobry materiał
 • hanysTHU: A na balkonie miejsca w [****]...
 • DallasStars: Srokejowy zawsze i wszędzię na ciebie i hasioka srał będę, znafco dywanów, okazjonalny kibicu...
 • DallasStars: Srajbu -pudło!
 • rawa: Dallasik mega autorytet. D.upsko wyzej niz moher. Uwazej zebys na siebie niezakleksil.
 • szajbu: DallasStars [****] z ciebie i tyle w temacie
 • rawa: Jak sie nie ma za wiele do powiedzenia to sie z dywanami wyjezdza.
 • hubal: a co Wy tacy narwani, chcecie komuś doj3bać to może podpowiem komu , pytajcie
 • DallasStars: Ore, ore szabadaba da amore...dawać cygany dywany.
 • DallasStars: Odsuń lustro srajbu!
 • DallasStars: Rawa nie będę cie naśladował...musiało ci śmierdzieć. Powiedz rzadkie ci pociekło po moherze?
 • Hokejowy1964: rawa szajbu nie ma sensu marnować na DalejSrasz czasu. Dyskusja z takim jak on przypomina zapasy w błocie ze świnią. Po jakimś czasie zauważasz że już Cię to nudzi a świni sprawia to coraz większą przyjemność.
 • szajbu: DallasStars widzę że jak popijesz to wylewny się stajesz tylko nie ma to wcale związku z hokejem
 • statys: Widać, że SB obniża poziom. Do elegancji emeryta, do drażniącego racjonalizmu hubala, do postępowych myśli luqa, tęskno mi Panie.
 • botanick: Stary gazda zawsze godoł,jaki mistrz Polski,taki poziom sb..
 • Hokejowy1964: botanick mądrego to i dobrze posłuchać..... ;))) tyscy zwyzywali u siebie bramkarza, który miał niewątpliwy udział przy dwóch Majstrach śpiewając " Ole, ole ole, Murray c.w.e.l " . Tak że nie pisz już nic więcej boroku bo przebiliście dno żenady.... pięknie okazaliście Johnemu szacunek za lata gry w tyskim klubie, no pięknie....
 • wojtiF1: jeśli coś takiego miało miejsce to było raczej o niejakim Pasiucie śpiewane gdy chciał wymusić decyzje na sędziach a nie o Jaśku więc nie kreuj alternatywnej rzeczywistości. No ale poziom niestety przenoszony jest z piłki na wszystkich lodowiskach więc jest jak jest...nie pochwalam.
 • Hokejowy1964: Na Grzesia to zawsze troglodyci śpiewają, na Jaśka pierwszy raz śpiewali pod koniec meczu. Na transmisji było slychać, kilku kolegów z Tychów potwierdziło co byli na mecze więc Ty nie kreuje alternatywnej rzeczywistości i nie wypieraj tagi co miało miejsce. Zgodzę się że na wszystkich lodowiskach niestety jest podobnie, chociaż we wtorek w Oświęcimiu poza kilkoma bluzgami pod naszym adresem o dziwo nie było bluzgów pod adresem zawodników i to jest na plus dla kibiców Unii.
 • Oświęcimianin_23: Przekleństwa na trybunach były, są i będą, a robinie z siebie świętoszków nie ma najmniejszego sensu :) Podczas spotkania emocje, ale po meczu nie miałbym problemu pogadać z normalnym kibicem Tychów, Kato czy Craxy.
 • Hokejowy1964: Kolos kiedyś w wywiadzie powiedział że " na lodzie jest ostro ale poza lodem jest szacunek bo się wszyscy ze sobą znają od lat" - taki czy podobne słowa. Znam wielu normalnych kibiców z innych klubów, ciekawi mnie ich punkt widzenia i przemyślenia i co ważne odbywa się to w cywilizowanej formie no może czasem z lekką szyderą w obie strony ale zawsze z szacunkiem i o to chodzi, tak powinno być.
 • Szefu1982: lou zaprosiłem Cię do znajomych na PS4
 • uniaosw: A może by tak dać Dziubka do Majkela i Alexa a DC z finami ustawić
 • hanysTHU: AeejaAaooOo!
 • hanysTHU: #zupamakeuniagreatagain
 • J_Ruutu: Póki co Zupa pierwszy oficjalny mecz na ławce Unii przegrał ;)
 • Simonn23: Nie ma Lundina
 • LukaszOsw: Ciężki mecz będzie dzisiaj, mam nadzieję, że zwycięzki
 • Szefu1982: Ktoś wie czemu bez Lundina dziś?
 • LukaszOsw: Oj Kowal...
 • Oświęcimianin_23: Nie można tracić takich bramek w takim meczu...
 • born-for-unia: Takich w żadnym meczu nie wolno tracić
 • Oświęcimianin_23: Można tracić, ale nie takich ;)
 • primosz: Magia cara jeb....ła totalnie.
 • RafałKawecki: A co to się panie w Tychach wyprawia ?
 • WyrwiSzmat: Brawo Salama ! Patrik wróć :( spesny nie blaznowal rzucając się na brzuchu w stronę kibiców... Ale przynajmniej bronił......
 • WyrwiSzmat: 2 lata temu Pan Rudy Radwański mówił o grze wychowankami. Rok później połowa z nich skończyła karierę. Płacicie dalej 600zl wychowankom......
 • wiemswoje: Nie czaisz że u nas w PHL liczy się sezon który jest teraz i wynik. Wychowankowie nie są potrzebni. Za rok przyjdą następni obco dograć do emerytury. Przykre
 • Miletor: W Sanoku ewidentnie ludzią zarządzającym klubem brakuje cierpliwości…. Ilość obco do nie do przyjęcia
 • Miletor: Czas na pierwsze zwolnienia w Tychach… ile się można ośmieszać
 • C!chy: Co do Salamy się zgadzam pochopnie podjęli decyzję o jedynce w bramce tylko dlatego bo miał okres konia w PO ale między nogami puszcza wszystko czy to w meczu czy na treningu
 • wiemswoje: W Tychach pewnie ktoś poleci dla przykładu
 • Arczi: Tak się zastanawiam kiedy strzelimy gola w przewadze, gramy 50 min. w pp, i nic. Toruń pierwsza przewaga i brama i zamiast prowadzić 2-0 to jest 1-1.
 • C!chy: a jeśli chodzi o wychowanków to się nie zgodzę bo kto lepszy to zaraz odchodzi do lepszego klubu np.J.B czy też R.S a dołu tabeli nie chce mi się oglądać a tak dzięki obco są jakieś emocje
 • wiemswoje: Arczi ewidentnie u nas szkoda 5 na 3
 • WyrwiSzmat: Sanok dzisiaj w Oświęcimiu to chyba może trzy razy wygrał wznowienie. Masakra. Źle się to oglada a pamiętam czasy torsanu gdzie klub potrafił 9pkt w sezonie zdobyć
 • WyrwiSzmat: Trzymam kciuki aby jakoś to wyglądało lepiej :D
 • wiemswoje: Nasz zawodnik Mikyska przyznał się że nie był faulowany podoba się takie fair play
 • Arczi: To co my gramy w przewagach to dramat. Toruń gra w przewadze i czuję że padnie bramka z naszą gra w obronie
 • Borek: Bacy po tej nominacji do prowadzenia kolejnego meczu CHL, chyba odbiło... Czekam na powtórki tych kar :) bo z perspektywy TV wygląda to komicznie.
 • Arczi: Jak widzę grę w obronie na radar to śmierdzi brama
 • wiemswoje: U nas w Jastrzębiu gwizdają wszystko jak leci
 • wiemswoje: C[****] z wami pasiakami krowy doić się nadają banda matołów nic więcej
 • Arma: 350 widzów. Tragedia
 • gieksa76: BRAWO DLA MISTRZÓW POLSKI
 • Unikatowy99: Co się dzieje za mostem?
 • botanick: Jeszcze się sezon na dobre nie rozkręcił,a ja już podziękuję.
 • botanick: Pewnie kanapa w szatni za twarda..
 • Unikatowy99: Kolejny turniej PP bez Tych?
 • hanysTHU: HEJ, HEJ NASZ KS!!!
 • Unikatowy99: Hubal pisz co tam się u Was dzieje? Maji nie oddamy. Macie zawsze Bagiśa
 • hubal: 99 nie wiem , mam na głowie inne sprawy
 • Unikatowy99: Ciężkie czasy w biznesie
 • emeryt: w Tychach ogon myrda psem...ci sami ślizgacze co Husaua wyprowadzili,wsparci swoimi czeskimi kolegami...nie chce sie skrobać nie po swoich jajach ale...Panie Wojciechu nie ulegaj im Pan
 • KuzynKSU: Tadek się na razie nie umie wstrzelić. Ale będzie dobrze
 • KuzynKSU: EME Tychy wrócą do gry. Może nie na PP ale na PO napewno. Moje zdanie
 • botanick: Ale z drugiej strony gdzie gra 12 Polaków...sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
 • botanick: Przegrać zawsze można,ale styl.
 • rawa: Netflix nie pękaj. Tychy sie ogarną na PO.
 • PanFan1: Ogląda ktoś Jersey - Rangers ❓
 • Prawdziwy Kibic Unii: Kibice Unii wracając do zapowiedzi jednego z Nas …gdzie ten As ?
 • uniaosw: Wiza
 • Prawdziwy Kibic Unii: Wiza z jakiego kraju …?
 • uniaosw: Z Kambodży
 • Prawdziwy Kibic Unii: Tak myślałem…dla Denyskina jak znalazł partner do ataku 👍🏻
 • Luque: W Tychach bez zmian, dalej grają przeciwko trenerowi i chyba bardzo chcą Nas kibiców do siebie zrazić...
 • uniaosw: A po drugie czy jest sens doprawiać tą zupę jeśli na razie dobrze smakuje? 😁
 • Luque: Ciekawe czy ta plotka z Valtonenem, którą tutaj jeden napisał w komencie jest prawdą...
 • Frasier: Dobrze smakuje,ale przyprawiona dużą ilością Magee była już niejadalna
 • Frasier: Dzisiaj nie było treningu rano...
 • emeryt: https://www.youtube.com/watch?v=Y1IapiSxfOo
 • Luque: Frasier mówisz o naszych Tyskich ślizgaczach? (z tym treningiem)
 • Frasier: Tak
 • Luque: Czyli wychodzi na to, że Sidor zostanie kozłem ofiarnym tej szopki co odstawiali...
 • Arma: Bagiś naprawi sytuację
 • emeryt: wie ktos czy za 100 zł idzie kupic jakis dobry mikrofon?
 • Luque: Bagiś nie weźmie się za trenowanie na stałe, bo doskonale wie, że to go wysadzi z tego klubu prędzej czy później, także będzie asystentem przez kilka lat
 • Frasier: Dlaczego król strzelców poprzedniego sezonu i najlepszy zawodnik ze sparingów nie zmieścił się w składzie? Mamy aż tylu lepszych snajperów? Ale przecież 120 minut bez gola... Ktoś to może rozsądnie wytłumaczyć
 • Luque: Frasier trzeba zwolnić trenera bo: a) nie wywodzi się z tzw. Zachodu i jest Białorusinem, b) treningi są za ciężkie, a do PHL się przyjeżdża po łatwą kasę
 • uniaosw: Ale że Valtonen..
 • jastrzebie: a)
 • botanick: Frasier,może dlatego że Valtonen był Go oglądać?:)
 • botanick: Życzę Bukowskiemu żeby jak najszybciej spieprzał z tej ligi.
 • botanick: A Tyskim sporcie bez zmian,dziś kopacze pokazali charakter..
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe