Hokej.net Logo

Nie ślizgamy się

Nie ślizgamy się

Z prezesem Ciarko KH 58 Sanok JAKUBEM GÓRSKIM, na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek hokejowej II ligi słowackiej w sezonie 2018/2019, rozmawia Marian Struś dla tygodnika Nowe Podkarpacie.


Rozumiem, że decyzja zapadła: w sezonie hokejowym 2018/2019 drużyna CIARKO KH 58 ponownie występować będzie w rozgrywkach II ligi słowackiej. Dobrze, czy źle?

- Moim zdaniem, dobrze. Alternatywą było sięgnięcie po dziką kartę i podjęcie ogromnego wyzwania występów w naszej ekstraklasie (PHL), bądź też udział w rozgrywkach polskiej I ligi. Na ekstraligę nas nie stać, wymagałoby to znaczącego wzmocnienia składu. Z kolei gra w polskiej I lidze to także dwukrotnie większy budżet, dalekie wyjazdy i mecze rozgrywane w niedzielne przedpołudnia. W tej sytuacji pozostanie w II lidze słowackiej uznaliśmy za optymalne rozwiązanie i to pod każdym względem.

Kibice sanockiego hokeja nie do końca podzielają waszą decyzję…
- My ich doskonale rozumiemy, ale mamy nadzieję, że oni rozumieją też nas. Decydując się na pozostanie na Słowacji, opieraliśmy się na pełnej znajomości realiów, których kibice niekoniecznie muszą znać. Mam tu na uwadze nie tylko finanse, ale także bardzo nieciekawą sytuację w polskim hokeju. Na dziś zarówno PZHL, jak i Polska Hokej Liga, to mało wiarygodni partnerzy, aby chcieć się z nimi wiązać. Współpraca z nimi to stąpanie po kruchym lodzie, co różnie może się skończyć. Liczymy, że Ministerstwo Sportu zarządzi generalne porządki w polskim hokeju na lodzie, które zachęcą nas do powrotu.


Jak oceniliście pierwszy sezon w rozgrywkach II ligi słowackiej? Czy miał on na celu wyłącznie przetrwanie, czy też przyniósł określone korzyści?
- Moim zdaniem, to było pozytywne doświadczenie. Naszą główną ideą było danie szansy młodym zawodnikom i ten cel został osiągnięty. Mało tego, nasz zespół, oparty na młodych wychowankach, osiągnął spory postęp w grze, walcząc jak równy z równym ze wszystkimi rywalami. Był to też czas, kiedy i my uczyliśmy się wszystkiego od początku. Nawiązaliśmy współpracę z władzami ligi słowackiej, zaprzyjaźniliśmy się z wieloma klubami, najwyżej ceniąc sobie kontakty z Trebisovem i Bardejovem. To jest potencjał, który będzie przynosił nam korzyści. Uczyliśmy się też naszej drużyny. Dziś możemy powiedzieć, że każdego zawodnika znamy dosłownie na pamięć.


Dla kibiców liczą się nie tyle zwycięstwa w meczach z mało znanymi słowackimi rywalami, ile poziom rozgrywanych spotkań. A tu nie zawsze mieli powody do zadowolenia…
- Doskonale ich rozumiem, ale my naprawdę robiliśmy wszystko, aby grać coraz lepiej, aby kibice opuszczający Arenę byli coraz bardziej zadowoleni z naszej gry. Myślę, że ostatnie mecze minionego sezonu były duże lepsze niż te, kiedy zaczynaliśmy występy w lidze słowackiej. Poszerzył się też skład naszego zespołu.

Ale wystarczyło to na zajęcie 5 miejsca w grupie, co raczej trudno uznać za sukces. Skoro jednak mamy ambicje, aby czynić postępy, proszę zdradzić co zaplanowaliśmy na ten sezon?
- Nie ukrywamy, że chcielibyśmy wygrać naszą grupę i powalczyć o awans do I ligi. A najlepiej go zdobyć. Słowacka I liga poziomem dorównuje naszej ekstraklasie, więc jest się o co bić. I to jest nasze wyzwanie na sezon 2018/2019. A czy będziemy grać w I lidze słowackiej czy w PHL, to zobaczymy. Ważne, żeby być gotowym do gry na tym poziomie.


I tu dotykamy tematu poziomu wyszkolenia zawodników. Na czym opieracie ambicje wywalczenia awansu do I ligi, skoro skład zespołu niewiele się zmienił. Odeszli: Mykita Kiryło, Oleg Filipov, Marcin Biały i Maciej Mermer, zawodnicy znaczący w drużynie. Dołączyli do niej: Bogusław Rąpała (powrót z GKS Katowice), Dawid Majoch i 5-6 juniorów własnego chowu…
- Bogatsi jesteśmy o doświadczenia i z pewnością ci zawodnicy, którzy występowali w drużynie w ubiegłym sezonie, będą grali lepiej. Poza tym, wkrótce w naszym zespole pojawią się dwaj hokeiści słowaccy, którzy wzmocnią jego siłę ognia i poprawią grę w ofensywie.

Jednego już poznaliśmy! Jest nim sanocki dobry znajomy ze Słowacji Peter Bartosz, który ponownie przywdzieje sanocką koszulkę. Potwierdzasz?
- Owszem! Bardzo zabiegaliśmy o Petera. Zależało nam bowiem, aby mieć w zespole osobowość, zarówno pod względem sportowym, jak i moralnym. Peter jest kimś takim ponad wszelką wątpliwość. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Słowacji, w reprezentacji tego kraju rozegrał 92 spotkania, strzelając 23 gole. Miał też swój epizod związany z NHL, grając w drużynie Minessota Wild. W Sanoku występował w sezonie 2012/2013, w 49 spotkaniach zdobył 53 pkt (26+27). W ostatnim sezonie grał w II-ligowym MHK Humenne, wygrywając rozgrywki. W 21 meczach zdobył 34 pkt (14+20). Bardzo liczymy, że zastąpi w drużynie Macieja Mermera, który postanowił zakończyć karierę zawodniczą.

O których naszych zawodnikach można powiedzieć, że poczynili największe postępy w grze?
- Na pierwszym planie wymienię Marcina Mazura, który po długim rozbracie z hokejem wrócił na lód, wykonując gigantyczną pracę. Podobnie Adrian Maciejko. Też powrócił po przerwie, a dzięki solidnej pracy szybko osiągnął postęp. Zresztą uważam, że pod względem sportowym cała nasza drużyna zrobiła znaczny krok do przodu.

Nie bez znaczenia jest i to, że jej trzon stanowią nasi wychowankowie. Przed tym sezonem jej szeregi znów zasiliło 5-6 młodych zawodników, do tej pory grających w drużynie juniorów. Przecież o to właśnie chodziło, nieprawdaż?
- Oczywiście! Teraz muszą pokazać na co ich stać, powalczyć o miejsce w drużynie seniorów. Wśród nich jest zaledwie 16-letni Szymon Dobosz. O jego zgodę na ligowe występy musieliśmy się starać, gdyż regulamin słowackiej ligi dopuszcza do udziału w niej zawodników urodzonych w 2001 roku i starszych, a Szymon urodził się w 2002 roku. Dostaliśmy przyzwolenie.


Wzmocniliście się też pod względem organizacyjnym…
- Owszem. Uważam, że tutaj nie odbiegamy poziomem od klubów polskiej ekstraklasy. Nie mamy żadnych zobowiązań wobec zawodników, co w polskich ligach jest rzadkością. Naprawdę dobrze sobie radzimy.

Nic, tylko mierzyć w polską ekstraligę…
- Cały czas pilnie śledzimy wszystko to, co dzieje się w polskim hokeju. I wcale nie wykluczamy powrotu. Na razie jednak źle się dzieje, więc postanowiliśmy ten czas przeczekać, wykorzystując do tego inne, normalne warunki. Ale ja wierzę, że powrócą dobre czasy i w hierarchii polskiego sportu hokej zajmie miejsce, na jakie zasługuje. Te hokejowe dobre czasy powrócą też do Sanoka. Gdybym w to nie wierzył, mnie by tu nie było.

Tchnąłeś nadzieję w serca kibiców…
- Bo oni są bardzo ważni, oni nas napędzają i nie pozwalają się zniechęcić. Wielkimi oczami patrzą na nich Słowacy, którzy nam tak oddanych kibiców ogromnie zazdroszczą. Oni nie wierzą, że na mecze do Sanoka przyjeżdżają miłośnicy hokeja i naszej drużyny m. in. z Rzeszowa, Jasła, Krosna, Brzozowa, Leska, Ustrzyk, a nawet z Sandomierza. A to jest prawda. To głównie dla nich za rok musimy być o jeden poziom wyżej, a za dwa lata jeszcze wyżej.

Żeby jeszcze sponsorzy złapali taki entuzjazm…
- Tu jest problem. U sanockich przedsiębiorców tudzież w instytucjach wyczuwa się niechęć do sponsorowania hokeja. Nie chcę wnikać w jej przyczyny, ale to jest fakt. Próbowaliśmy też zainteresować współpracą duże firmy z regionu, zapraszaliśmy ich przedstawicieli na mecze do Sanoka. Byli zachwyceni hokejem, emocjami, widownią. Ale wracali do siebie i analizowali promocyjną atrakcyjność hokeja, po czym stwierdzali, że wyżej hokeja jest np. jeździectwo. Bo prawie żadne jest zainteresowanie nim ze strony mediów, zwłaszcza telewizji, a obraz ten dodatkowo pogrąża sytuacja w PZHL. Skończyło się na obietnicach, że będą się temu przyglądać. My się też przyglądamy, a gramy w Słowacji. Ale może i w Polsce słonko zaświeci nad hokejową taflą!

Kiedy startujecie?
- Rozgrywki w sezonie 2018/2019 zainaugurujemy 29 września wyjazdowym meczem w Trebisovie, zaś w Sanoku pierwszy ligowy pojedynek zagramy 6 października z HC Rebellion Gelnica.


Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • fruwaj: Cała prawda o Filipiaku... https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-polski-milioner-ludzie-ktorzy-mniej-zarabiaja-nie-powinni-zr,nId,6119775
 • uniaosw: Klemen w del3
 • Hasek-1964: Fruwaj już wylaliśmy żółć na starego grubego [****]a :D pamiętaj żrej mniej mięsa i nie lataj samolotem (nie prywatnym) :D
 • emeryt: Planko,Zorko...
 • emeryt: Rajsar,Sotlar
 • Luque: Ten tzw. zielony ład jest dla prostych ludzików czyli jeść robaczki, jeździć rowerem i wszystko leasingować od korpo, a miliarderzy będą dalej robić wszystko po staremu... Zużywamy im tylko niezbędne surowce, no tak nie może być...
 • statys: Czyżby profesor miał rację. H. Hurkacz miał problemy żołądkowe i przegrał. Czyżby nażarł sie mięsa z siaty?
 • fruwaj: Czy doczekam czasów kiedy znikną stąd wszystkie nowe okazjonalne nicki z Katowic... co roku ta sama historia tylko w poprzednich od razu znikali a teraz ponoszą się sukinkoty...
 • emeryt: ten Blomqvist to kolega Carlssona i...Froberga , grali razem w Almunii
 • Hasek-1964: Fruwaj weź se na wstrzymanie :D waleriana np
 • Hasek-1964: Ewentualnie fruwaju zjedz snicersa, bo się strasznie panoszysz :) chyba, że to twój prywatny portal to sorry i czekam, aż mnie zbanujesz :)
 • Ligota_GKS: Co do Filipiaka to rozumiem, że Cracovia na CHL nie leci samolotem wytważającym tyle CO2, a jedzie elektrycznym autobusem, a hokeiści mają ograniczyć spożywanie mięsa.
 • emeryt: kto z nas nigdy nie gadał głupot niech pierwszy rzuci kamieniem...prosze dac już spokój profesore
 • emeryt: a tymczasem
 • emeryt: #SłoniuWracaj
 • Hokejowy1964: fruwaj oczywiście że doczekasz tych czasów, wystarczy że nie będziesz tu wchodził sfrustrowany popaprańcu....
 • Luque: Hokejowy znowu miałeś nocne moczenie, że swoje frustracje wylewasz?
 • Hokejowy1964: Luque nie mierz ludzi swoją miarą....Przeczytaj wcześniejszy wpis swojego kolegi i będziesz wiedział o co mi chodzi albo udasz że nie wiesz jaki wpis bo tak Ci wygodniej. Jeżeli komuś przeszkadza że piszą tu kibice innych klubów to niech tu nie wchodzi- proste.
 • emeryt: sb juz dawno zeszło na psy,każdy może tu wejśc i sie załatwić
 • Hasek-1964: Cisza, cisza Panowie :D bez kłótni :D będziemy się nie lubić jak się zacznie sezon hehehe. A co do fruwaja, to nie wiem czy pisał o mnie i nie spodobało mu się, że powiedziałem żeby nie żarł mięsa i nie latał samolotem :D moze ma ciężko z czytaniem ze zrozumieniem lub sarkazmem ponieważ przytoczyłem mu słowa filipiaka którego też nie lubię a on to odebrał jako atak od panoszacego się kibica Katowic :D to tyle I czekamy Panowie na burze (taką prawdziwą, nie [****] burze Hehe)
 • emeryt: z tego tez powodu wielu fajnych ludzi dało sobie spokój z hokej.net
 • Hokejowy1964: Hasek odebrałem to podobnie jak Ty opisałeś. A tak zmieniając temat spodziewaj się niebawem kolejnego info o transferze i powiem Ci że wzbudzi może i skrajne emocje ;), oj będzie ciekawie będzie...
 • Hokejowy1964: jestem tu niecałe 2 lata i też zauważyłem że ciekawi ludzie coraz rzadziej zaglądają. W ubiegłym tygodniu wszedłem no i jadą z polityką..... no dziękuję wychodzę :)
 • Hasek-1964: Hokejowy skrajne emocje? :D rusek, murzyn czy Ukrainiec heheheh?
 • ml3ko: Łukasz Rosa najlepszego :D
 • Hokejowy1964: Hasek nie wiem...nie znam się ...zarobiony jestem ;) Pozdrawiam
 • botanick: Pan Trener Andriej złożył zamówienie,dwie skandynawskie szafy za 3 dni do odbioru w paczkomacie.
 • Hasek-1964: Botanick łatwiej było by podjechać prosto do Ikei. Do paczkomatu duża szafa nie wejdzie. Ewentualnie jakąś licha sklejka do złożenia
 • emeryt: Miha Stebih w Nice,szkoda
 • botanick: ikeia robi z odpadów więc odpada
 • Hasek-1964: Botanick czyli mówisz, że to będą solidne dębowe :D no żeby wam się
 • Luque: No ciekawe kogo tam wyczaruje Komandir Andriej i Dyrektor Wojciech, oby solidne defy były ;)
 • Hasek-1964: https://youtu.be/tUYwrwvJrp4
 • emeryt: Luza do Banskiej Bystricy
 • kuba17: Pierwszy samuraj w GieKSie :) Shigeki Hitosato witamy!
 • Hasek-1964: 重木、ポーランドへようこそ!幸運を!
 • Hasek-1964: No Hokejowy miałeś rację. Jest pozytywne zaskoczenie :) Witamy samuraja
 • statys: Obawiamy się o jego zdrowie jak zobaczy satelitę. Hitosato, bądź silny.
 • Hasek-1964: Statys to się nie obawiaj :D
 • emeryt: kolejna nowa twarz w phl,witamy,bedzie ciekawie
 • Hasek-1964: Jeszcze do kompletu by się przydał Yushiroh Hirano
 • Hokejowy1964: Hasek-1964 prawda :) ? Cieszę się że jesteś zadowolony . Dla mnie też super wzmocnienie. Obejrzałem pod jego kątem nasz mecz z Japonią na tvppissport i jestem pod dużym wrażeniem Hitosato. Dynamiczny, dobrze się czuje w grze kombinacyjnej, instynkt strzelecki, praca w tercji obronnej, dyscyplina taktyczna. Japończycy jako naród są pracowici, zdyscyplinowani , on nam nie przepadnie na Mariackiej :)
 • Hokejowy1964: statys obawiaj się raczej o swoją drużynę.
 • Hokejowy1964: Hasek-1964 ha ha Hirano nie do wyjęcia jak wiesz ale fakt że razem chodzą na lodzie aż miło patrzeć :)
 • Luque: Spokojnie Hokejowy, przejdzie się do Białej Małpy posmakować specjałów ;D
 • Hokejowy1964: Przejść się może jak najbardziej, jednakże chodzi o to żeby tam nie zamieszkał ;)))) Jak swego czasu nasz Jaszyn w niejakim Cocomo ;)))
 • emeryt: transfery nowych grajków nie powinny nas dzielić,fajnie bedzie ich zobaczyc i okiem internetowych znawców ocenic:)
 • Luque: Tymczasem El Presidente dokonał aktu laski.. yyy.. znaczy się łaski dla pewnej blondyneczki ;P
 • kuba17: Ciekawe, pracowałem w białej małpie :p Kto taki przychodził?
 • Hokejowy1964: Patrząc na dotychczasowe transfery w lidze znów zapowiada się kolejny bardzo ciekawy sezon z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać że znów z wysokim poziomem. I na to wszyscy czekamy właśnie :) i wtedy będziemy się tutaj wymądrzać bo to ko[****] najbardziej bo wszak tu sami znawcy nad znawcami, za taki się przecież uważamy wszyscy jak tu piszemy :)
 • Luque: Fajne gradzisko przeszło od Tychów w stronę Mikołowa... szpece od blacharki będą mieli co robić
 • botanick: Luqu i to bez ostrzeżenia,pew
  nie chłopina od alertów na urlopie w Egipcie.
 • szatn78: dlaczego wszyscy pragną aby pani Iga Świątek przegrała
 • Arma: Chyba pomyliłeś HN z WP
 • Hasek-1964: Ja tam kibicuje Idze. Nawet nie zła z niej loszka jak rozpuści włosy 😂😂😂
 • Hasek-1964: 3 razy NIE dla Sokiła w Polskiej hokej lidze!!!
 • Arma: Ale wiesz że jak odejdzie Sanok i Podhale z ligi na choćby sezon to ta liga nie ma sensu bo będzie 7 drużyn ? Za niedługo zamiast żartów o braku hali do rozegrania LM, będziesz się zastanawiać czy obejrzysz mecz w sezonie bo kluby będą grać po innych ligach zagranicznych
 • Fredie: "Hasek-1964
  2022-06-29 21:48:43
  1
  Zgłoś
  3 razy NIE dla Sokiła!!!
  Polska dla Polaków!!"
  Hasek dla Hasków.
 • Luque: Arma to może niech prezesina coś zrobi dla Sanoka i Podhala?
 • Arma: A pamiętasz przypadek Naprzodu ?
 • Arma: Wtedy była dyskusja na temat deklaracji 2 mln od sponsorów i że skoro była to czemu klub jest niewypłacalny
 • Luque: Może ten Sokił jeszcze zagra za pieniądze z ministerstwa sportu... to naprawdę będzie wesoło...
 • Arma: Dla naszej ligi najlepszym wyjściem byłoby znaleźć parę klubów zagranicznych, na tyle mocnych by walczyli o środek tabeli ale na tyle słabych by Polskie kluby na spokojnie z nimi wygrywały, taki model byłby dla ligi idealny ale wiadomo jakie są realia
 • Arma: w sumie teraz mnie poniosło bo sobie wyobraźiłem phl z 12 drużynami
 • Luque: Gdańsk, Bytom, Opole, Krynica... jest nad czym się pochylić żeby było ciekawiej i szło w lepszym kierunku
 • Hasek-1964: Dokładnie Luque. Jeszcze Warszawa, naprzód Janów i mamy 6 dodatkowych drużyn w plh. Ale oczywiście obrońcy wszystkiego co ukraińskie napiszą, że jestesmy ruskie onuce albo jest coś złego w haśle Polska dla Polaków. Tym bardziej jeśli chodzi o Polską ligę w której walczy się o mistrzostwo Polski. Ale cóż rozmowa chu ja z butem zawsze tak wyglądała, więc szkoda strzępić [****]a.
  [****] banderowców!!!
 • emeryt: Chwala bohaterom chwala Gierojom🇺🇦
 • Luque: Ciekawe czemu "gieroje", którzy dobrze sobie radzili siekierami i widłami z polskimi kobietami i dziećmi na Wołyniu i w Małopolsce wschodniej, obecnie płacą po 5 tyś dolarów łapówki żeby "bohatersko" bronić ojczyzny z perspektywy np. polskich plaż?
 • emeryt: Bób 15 złotych polskich/kg kupujcie kochani
 • Arma: To mówisz że 80 latkowie płacą te 5 tys ? W sumie ciekawa informacja
 • Andrzejek111: Rzeź wołyńska miała miejsce od lutego 1943 do lutego 1945 (Wikipedia), a więc sprawcy (jeśli żyją) mają ponad 95 lat.
 • Andrzejek111: 95 letni Ukraińcy na polskich plażach? No nie wiem.
 • Luque: Skoro nie wiecie skąd wzięły się te hasła "chwała gierojom" to o czym tu dyskutować... Wiadomo, że chodzi o potomków tych co wkrzykiwali te hasła, po czym bestialsko mordowali 'Lachów'
 • DwaTrzy: Lets go Sokół 🇺🇦
 • DwaTrzy: Z przyjemnością zobaczyłbym tą drużynę w lidze i będe mocno trzymał za nich kciuki
 • emeryt: Chwala Ukraina Chwala Gierojom🇺🇦
 • Luque: Wstyd dla Polaka pisać hasła pod którymi odbywały się mordy na jego narodzie ale widocznie niektórzy nie mają wstydu... A historia jak wiadomo lubi się powtarzać...
 • rawa: Emeryt weź się rozpedź zapnij a scianę z mohera. Może się coś tobie ustawi w makówce.
 • Ixat: Hokej ma łączyć, nie dzielić! 🇵🇱 🇺🇦 🇱🇹 🇸🇰 🇨🇿
  #hockeyisforeveryone
 • uniaosw: Zupa przekonał 😁
 • Hasek-1964: Ładnie poryte berety tutaj wypisują. Ale czego dziwić się po ludziach mówiących, że chodzenie w maseczce w środku lata to spoko opcja :D teraz cieszą się i kibicują Ukraincom na każdym kroku.
  Niemcy też się cieszyli i pomagali ciapatym, teraz strach wyjść na basen :D bo armie lekarzy i architektów w grupach po 100osob robią czystki
 • ml3ko: Skończ chłopie się kompromitować i zajmij się życiem, bo co wchodzę to tylko ty się udzielasz na każdy temat. Zmartwię Cię że kogokolwiek coś co piszesz obchodzi
 • KubaKSU: Uniaosw kogo;)?
 • DwaTrzy: Foliarz i onuca, pełen pakiet. Ale niczego innego się nie spodziewałem widząc wpisy hasioka1964
 • DwaTrzy: Pewnie do tego ma ściany w domu obłożone Janem Niezbędnym, żeby 5G powstrzymać
 • Arma: Ładne te koszulki Craxy na HLM, te ciemne Katowic także
 • Luque: DwaTrzy tak go krytykujesz i wyśmiewasz, a ciekaw jestem czy jak za parę miesięcy rozpocznie się operacja "głód w Afryce" i media będą nakręcać spiralę przyjmowania uciekających przed nim i rozdawania im socjali to co będziesz uważał na ten temat... Pewnie znowu wielu urobią w oczekiwanym kierunku
 • DwaTrzy: Cokolwiek ja będe uważał, to ty będziesz uważał odwrotnie, taki już wasz los :)
 • DwaTrzy: Mi żółte Katowic bardzo się podobają
 • Luque: Ale inflację i idący za tym krach gospodarczy to pewnie zauważasz?
 • Arma: Odnośnie tych żółtych to mam jedną wątpliwość, one chyba powinny mieć żywszy żółty bo ten jest taki ciemny
 • emeryt: kochani bób 14 zł ,smacznego
 • Luque: A szczaw po ile? Z ciekawości pytam...
 • emeryt: ale że Froberg...
 • uniaosw: Eme spokojnie są lepsi bramkarze
 • emeryt: zaufajmy Panu Trenerowi Zupie
 • emeryt: Stojanovic,Gracnar
 • Arma: Mogło by się już ruszyć z tymi transferami
 • emeryt: telefon Pana Zupy rozgrzany do czerwoności
 • Luque: Tylko przypadkiem nie kontraktujcie jakiegoś ciemnoskórego zawodnika, bo będzie 'afera bananowa' w szatni..
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe