Hokej.net Logo

Parise gwiazdą tygodnia

2009-02-17 12:29 NHL
Parise gwiazdą tygodnia

Napastnik New Jersey Devils, Zach Parise został wybrany najlepszym graczem ubiegłego tygodnia w NHL.

Skrzydłowy Diabłów między 9 a 15 lutego w czterech meczach zdobył 4 gole i zanotował 4 asysty - to najlepszy wynik wśród wszystkich graczy NHL. Parise najpierw dwukrotnie pokonał bramkarza New York Rangers w meczu wygranym przez jego drużynę 3:0, następnie miał udział przy wszystkich golach w spotkaniu z New York Islanders (4:2) dwa strzelając i przy dwóch asystując oraz zaliczył dwie asysty w wygranym 6:5 meczu z San Jose Sharks. Amerykanin w obecnych rozgrywkach ma już na koncie 34 gole i zajmuje pod tym względem 2. miejsce w NHL.

Drugą gwiazdą tygodnia wybrano środkowego Calgary Flames, Matthew Lombardiego, który w trzech meczach w ciągu tygodnia zaliczył 7 punktów. Na dorobek ten złożyły się kolejno - gol i dwie asysty w meczu z Montréal Canadiens (6:2), asysta przeciwko Anaheim Ducks (2:3) i dwie bramki oraz punktowe podanie przeciwko Phoenix Coyotes w meczu wygranym przez Flames 7:5.

Jako trzeci najlepszy gracz ubiegłego tygodnia wyróżniony został Ilja Kowalczuk z Atlanta Thrashers. Rosyjski lewoskrzydłowy zdobył w tym okresie najwięcej w NHL, 5 goli pokonując kolejno bramkarzy Tampa Bay Lightning, Chicago Blackhawks i trzykrotnie w ciągu niespełna 7 minut Anaheim Ducks. W tym ostatnim spotkaniu, wygranym przez jego drużynę 8:4 Kowalczuk zanotował także asystę.

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
© Copyright 2003 - 2025 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe