Hokej.net Logo

PILNE. Hokejowa Liga Mistrzów bez polskich klubów!

Koniec przygody GieKSy w Hokejowej Lidze Mistrzów (Foto: Klaudia Baron)
Koniec przygody GieKSy w Hokejowej Lidze Mistrzów (Foto: Klaudia Baron)

To z pewnością smutne informacje dla polskich kibiców. W przyszłym sezonie Hokejowej Ligi Mistrzów nie zobaczymy żadnej polskiej drużyny. Ma to związek z reorganizacją rozgrywek oraz faktem, że nasze krajowe zespoły nie otrzymały “dzikiej karty”.


Władze Hokejowej Ligi Mistrzów przyznały 5 "dzikich kart" według swojego uznania. Do przyszłorocznej edycji zaproszeni zostali przedstawiciele klubów z Danii, Francji, Norwegii, Słowacji oraz Wielkiej Brytanii. Jeśli rozgrywki w EIHL wygra zespół Guildford Flames, to ich miejsce w CHL zajmie wicemistrz, gdyż "Płomienie" nie spełniają wymogów CHL.

 Decyzja została podjęta na podstawie kilku kryteriów, takich jak konkurencyjność sportowa we wszystkich rozegranych dotychczas sezonach HLM, struktura zarządzania, infrastruktura i frekwencja – czytamy w komunikacie CHL.

Wiemy już, że w Hokejowej Lidze Mistrzów będą występować 24, a nie jak do tej pory 32 drużyny. Każda z sześciu lig założycielskich (czeska, fińska, niemiecka, szwajcarska, szwedzka i międzynarodowa ICE HL) otrzyma po trzy miejsca, a w rozgrywkach z automatu zagra też obrońca tytułu. Nie będzie też fazy grupowej, a każda drużyna zagra w sezonie zasadniczym z sześcioma rywalami - "systemem szwajcarskim", losowym i bez rewanżów. Później nastąpi faza pucharowa, w której zobaczymy 16 najlepszych zespołów, które zostaną rozstawione według miejsc po sezonie zasadniczym (1 z 16, 2 z 15, 3 z 14 itd.). O tych faktach nasz dziennikarz Jarosław Grabowski informował już w listopadzie.

Pozostałe pięć miejsc zostało rozdysponowane na siedem lig "aspirujących", które mają być aktualizowane corocznie. W tym roku w rozgrywkach zabraknie klubów z Polski i Słowenii, a także zwycięzcy Pucharu Kontynentalnego. Władze Hokejowej Ligi Mistrzów w swoim styczniowym komunikacie podkreśliło, iż decyzja o braku "dzikiej karty" dla zwycięzcy PK nie została podjęta przeciwko Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF). 

Zdobywcy Pucharu Kontynentalnego otrzymywali prawo gry w Hokejowej Lidze Mistrzów od sezonu 2015-16, czyli od drugiej edycji rozgrywek. Wyjątek zdarzył się tylko raz. W sezonie 2019-20 kazachski Arłan Kokczetaw nie otrzymał miejsca ze względu na dużą odległość i problemy logistyczne, ale zastąpił go drugi w PK zespół Belfast Giants.

Ostatnim jak na razie triumfatorem Pucharu Kontynentalnego, który dostał prawo gry w Hokejowej Lidze Mistrzów, była Comarch Cracovia, która zakwalifikowała się wygrywając PK przed rokiem.

Przez 6 sezonów obowiązywania dotychczasowego modelu tylko raz zdarzyło się, by zespół, który wywalczył przez Puchar Kontynentalny awans do HLM, wyszedł z grupy. W sezonie 2017-18 swoją grupę wygrała brytyjska ekipa Nottingham Panthers, ale w 1/8 finału uległa szwajcarskim ZSC Lions Zurych.

 

Liczba komentarzy: 16

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • RafałKawecki
  2023-03-14 16:25:27

  Debilizm w EIHL można porównać chyba tylko z [****]izmem w PZHL. I nie chodzi nawet o to, że nie dopuszczono MP bo jesteśmy faktycznie słabi. Ale sam system rozgrywek to kompletny [****]izm. Dla dyscypliny o tak dużych kosztach najlepszy system byłby taki w jakim kiedyś rozgrywano europejskie puchary w piłce nożnej. Czyli mecz-rewanż i losowanie kolejnej rundy. Wtedy wszystkie mecze mają stawkę.

 • RafałKawecki
  2023-03-14 16:32:06

  Ale za to jest ich mniej. Słabi odpadają. Mocni grają dalej.

 • statys
  2023-03-14 17:36:33

  Ciąg przyczynowo-skutkowy jest następujący: W CHL nie ma MP bo kibiców jest za mało i infrastruktura do bani, Infrastruktura jest do bani bo nie ma pieniędzy, nie ma pieniędzy bo nie ma zainteresowania telewizji, nie ma zainteresowania telewizji bo na mecze chodzą ludzie tolerujący niewyobrażalne chamstwo i najgorsze obelgi. Tego żadna telewizja tolerować nie będzie. No, może wsi24 mogłaby (patrz manifestacje morderczych suk), ale im akurat na hokeju nie zależy.
  Pierwszy krok: wyeliminować chamstwo z zachowań kibiców. Czy młody chłopak drący wulgarnie jape na meczu rozmawia z matką: Mamo! Co? Ty ku**! No raczej nie.

 • unista55
  2023-03-14 18:46:54

  @statys - na badmintonie, czy hokeju na trawie też jest chamstwo? Nikt tego nie pokazuje przecież.... Po prostu hokej na lodzie jest niepopularny w tym kraju i dlatego tv nie pokazuje, bo nikt tego nie chce oglądać. Proste.

 • rdietrich
  2023-03-14 19:13:43

  Ta decyzja to gwóźdź do trumny polskiego hokeja. Od dekad poziom wyszkolenia dzieci (przede wszystkim !jazda na łyżwach!) jest żenujący (jak może nauczyć cię ktoś jeździć na łyżwach, który sam tego nie potrafi, np. K. Majkowski (nota bene tylko 1 z kilkadziesiąt "trenerów"). Przez system "open" polska liga w ostatnich kilku lat wspięła się na wyższy poziom, niestety kosztem totalnego "wyoutowania" młodych perspektywicznych polskich chłopaków, którzy nie mają gdzie grać (brak 2. ligi z możliwością awansu do pierwszej), a muszę konkurować z ambitnymi i dobrze wyszkolonymi zawodnikami z ligi Mestis (vide Sanok). Jednym słowem: RIP. Amen.

 • Luque
  2023-03-14 19:35:48

  Najwidoczniej tym wielkim ością w gardle stoi to, że w Polsce musieli się spocić i jeszcze zdarzało się im gubić punkty... Teraz sobie będą jeździć blisko i klepać się po pleckach... Dla mnie sportowo niezrozumiała decyzją, bo wszyscy znamy ranking ligowy...

 • RafałKawecki
  2023-03-14 19:53:11

  @ statys
  No ale jak mieli być kibice jak ci eurodurnie wymyślili by liga mistrzów zaczynała się w sierpniu ? Poza tym na rozgrywki w formacie grupowym można sobie pozwolić jak masz b. wysoki i w miarę wyrównany poziom (jak w piłkarskiej LM). W przeciwnym razie trzeba zminimalizować liczbę meczów i jednocześnie podnieść ich stawkę. Dokładnie jak w systemie mecz-rewanż.

 • rawa
  2023-03-14 19:59:24

  Luque wzieli brytyjska lige, ktora ma porownyealny poziom co nasza. Ale tam maja hale i na czolowe kluby chodzi po 6-7 tys ludzi. Nikt tez nie napier... sloniolem czy butelkami na murawe. Niech sie klepia po plecach.

 • rawa
  2023-03-14 20:01:42

  Na tafle mialo byc:)

 • Grucha2408
  2023-03-14 20:05:14

  A wiadomo o co grają w takim razie polskie drużyny? Mistrz Polski i zwycięzca PP trafią do Pucharu Kontynentalnego czy jakoś inaczej to wymyślili?

 • Spezza19
  2023-03-14 20:37:53

  Myśle że decyzja trochę dziwna. Wiadomo że mamy słaby poziom, ale biorą Słowaków którzy już rezygnowali z CHL ze względu na koszty. Wydaje mi się że jesteśmy też konkurencyjni w stosunku do Duńczyków jeśli chodzi o poziom ligowy. Pytanie czy dodatkowego minusa nie dostaliśmy za ostatni sezon, gdzie hala w Janowie i Krakowie szału nie robi, nie mówiąc o frekwencji...

 • RafałKawecki
  2023-03-14 20:57:20

  @Spezza19
  Za to nasza oświęcimska hala robi szał ;). Ale tego już bambusy z EIHC już nie zobaczą. Niech żałują.

 • Domin55
  2023-03-14 22:43:20

  Czyli naszym klubom zostało tylko walczyć jedynie o MP własnego podwórka i plastikowy puchar 🤷‍♂️ bo na arenie międzynarodowej się nie zaprezentują

 • PanFan1
  2023-03-15 07:56:57

  Ta zmiana może mocno zachwiać rozkładem sił w PHL, większość przychodzących przed sezonem dobrych obcokrajowców, za powód swej decyzji podawała głównie możliwość gry w CHL. Kto wie może to na przekór wyjdzie naszej lidze na zdrowie, oczywiście wolałbym żeby polskie kluby w CHL grały. Niestety trzeba sobie powiedzieć szczerze, że zeszłoroczni nasi reprezentanci, nie specjalnie wypadli marketingowo, a chyba taki głównie cel stawia sobie szefostwo CHL, żeby była jasność, od nas chyba tylko Tychy infrastrukturalnie mogłyby być gdzieś w orbicie zainteresowania organizatorów CHL i od przyszłego roku Sosnowiec, pod warunkiem że (te niewielkie przecież hale) wypełniały by się po brzegi.

 • Spezza19
  2023-03-15 13:55:54

  @RafałKawecki

  Z tym szałem oświęcimskiej hali nie przesadzaj - nowe oświetlenie to nie wszystko. Będąc na trybunach ma się wrażenie że czas zatrzymał się tam w latach 90tych. Trochę obskurnie wypadacie, zwłaszcza efekt tych starych krzesełek itp

 • a-be-ce
  2023-03-16 13:40:40

  @statys nie ma jak to oburzać się na rzekome chamstwo a potem nazwać ponad 50% własnej populacji cyt. "morderczymi sukami". Ludzie chcą cywiliziwanego kraju a nie fundamentalistyczno-bananowej autokracji, i tak funkcjonuje (czyli wcale) wszystko w Polsce nie tylko hokej. I najlepiej narzekać na brak pieniędzy a samemu wspierać kradzież rządu na masową skalę i jeszcze mieć pretensje że prywatna stacja nie inwestuje akurat w hokej, mimo że wszyscy czekają aż pieniądze same spadną z nieba nie robiąc nic żeby poprawić sytuację.

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • emeryt: gdzie wyczytałes/usłyszałes ze ruskie negocjatorzy juz byli pod Kijowem?
 • emeryt: kochani kazdy z nas karmiony jest propagando-kazdy,z to różnico ze jeden wierzy w czarne drugi w białe
 • narut: Emerycie - co do czystki to się zgodzę, trza umieć czytać między wierszami, armia UKr przed rozpoczęciem inwazji 850 tyś.. do dziś chyba było z 11 fal mobilizacji..
 • narut: co do negocjacji toż były w Turcji chyba, przyleciał Borys do Kijowa i "wybuchła" Bucza przed ostatnim podpisem, dziwnym traem...
 • Luque: https://wydarzenia.interia.pl/raport-ukraina-rosja/news-smierc-ukrainskiego-negocjatora-denisa-kirejewa-pojawily-sie,nId,5873766
 • emeryt: Luq interie czytasz? powaznie?
 • emeryt: blefujesz,prawda?
 • Luque: Dałem Ci coś w co uwierzysz i tyle
 • Luque: 3 negocjatorów zabitych przypadkowo prawda? ;)
 • emeryt: ja interii i wp nie czytam bo to niemiecki chłam dla naiwnych
 • Arma: Się zebrało dwóch i sobie z dziubków spija w pyerdoleniu o wojnie, wszystko wiedzą najlepiej, wiedzą kiedy 3 wojna wybuchnie i wiedzą przez kogo. Już się tego nie da czytać
 • narut: polecam, aczkolwiek nie ze wszystkim się zgadzam, dziennikarzy dobrych zza oceanu i ich gości, np. Steva Petersa..
 • emeryt: ale że Luqa interia informuje,zabawne
 • Polaczek1: Emerycie a co e Interii ci nie pasuje ?
  Nie mów że Republika to je to 😁
 • Luque: Ale jakoś nikt się nie odnosi dlaczego tak się stało, prawdopodobnie nie mielibyśmy tego cyrku, no ale zawsze lepiej wierzyć że to wszystko "przypadek"
 • szop: a niech ze sobie pogadaja tyle ich takie maja wzorce :)
 • emeryt: narucie na świecie jest tyle zakłamanie,tyle zła że...ja nawet sobie nie wierze
 • emeryt: Polaczku trafiłes,ja z kościoła tv Republika
 • hubal: za każdą wojną stoi biznes , potężny biznes
 • Luque: Hubi w punkt ;)
 • emeryt: od 2,3 lat bardzo mało tv oglądam a juz propanandy info w szczególnosci,wole sobie kanał na yt odpalic o tematyce wedkarskiej
 • Polaczek1: Interie przejął chyba Polsat kiedyś coś słyszałem w Radio ale nie jestem pewien
 • narut: jest Emerycie i to takiego które działa w trybie takiej boleriozy, która gnieździ się w komórkach obronnych dla organizmu - limfocytach - które poprzez to stają się niewidoczne , zostaje wyłączony tryb rozpoznania swój - obcy.. bardzo pouczającą jest ta przypadłość, bardzo..
 • emeryt: ostatnio mam zajawke na wykrywacze metali,Odyn i te sprawy
 • PanFan1: Kiedyś była częścią "Bauermedia", nie wiem jak teraz.
 • Luque: Ci z Republiki przedstawiają się jako "wolne media", szkoda że wszyscy czerpali z państwowego i jakoś im nie śmiedziało...
 • emeryt: wychodze z założenie co ma byc to bedzie...ja szaraczek nie ma na geopolityke wpływu,mnie interesuje najblizsza rodzina ich zdrowie i codziennośc
 • PanFan1: Amen-EME ;)
 • emeryt: na sb godni nastepcy Bartosiaka czy innego Zychowicza
 • Luque: Eme wszyscy tak myślimy zapewne, ale to oni się wpieprzają do Nas i Naszych rodzin, a nie odwrotnie... w sensie polityka
 • narut: privda Luque, powtórzę jeszcze raz - privda...
 • hubal: mnie wku3wia to , że garstka mend , nienażartych mend wysyła na front ludzi a ci idą jak osły na rzeź
 • hokej_fan: Jak tutaj miło i rodzinnie się zrobiło
 • PanFan1: To od tysięcy lat tak działa Hubal
 • narut: Emerycie - ci Panowie w mojej skromnej opinii mają marny rejting zaufania.. moja "geoplityka" cała to pokój w domu i Ojczyźnie, bo bez pokoju w Ojczyźnie nie będzie go w domu i sąsiedztwie, tani prąd, znośne ceny .. i zdrowie moje i moich bliskich ale niestety ostatnio z różnych względów jestem zaniepokojony..
 • PanFan1: ... i raczej się jeszcze długo nie zmieni
 • Luque: https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/9507046,polacy-nie-chca-bronic-granic-przed-rosja-szokujace-wyniki-sondazu.html
 • Luque: Ciekawe prawda?
 • emeryt: pozwole sobie na osobisto refleksje...wiara w Boga bardzo mi pomaga nie zwariować,świat jest coraz gorszy coraz trudniej poznac kto twój przyjaciel a kto wróg...nadzieja w Bogu i rodzinie
 • PanFan1: Latal i Cichy we Fife Flyers, ciekawi mnie jak to wypadnie, może to być ciekawy eksperyment porównawczy pomiędzy naszą THL i brytyjską EIHL
 • hubal: kiedyś ludzie byli prymitywni i bali się wszystkiego i wszystkich , mamy 21 w i inny poziom wykształcenia PF1
 • PanFan1: Amen-EME (coś za bardzo się dziś z tobą zgadzam, żeby tylko coś złego z tego nie było 😁)
 • PanFan1: Iluzja Hubal
 • emeryt: hubal ale my dalej jestesmy prymitywnie....bedo o tym pisac za 100 lat jak ludzkośc przetrwa
 • PanFan1: Dopiero miałeś C19, słaby przykład ???
 • emeryt: na poczatku xx wieku fizycy oswiadczyli ze juz wszystko wiedzo i swiat nie ma przed nimi żadnych tajemnic...teraz tez\ tak mówio
 • PanFan1: ... obserwowałes zachowanie większości tzw. zwykłych ludzi ???
 • narut: Emerycie - analogicznie mam do Ciebie, wiara w Opatrzność i realne spojrzenie na naszą nędzną, jako rodzaju ludzkiego grzeszność..
 • hubal: no jak ktoś wierzy w świętość śmiertelnika to ja nie mam pytań
 • emeryt: co nam pozostało narucie...na pewne rzeczy nie mamy wpływu
 • Luque: Prawda jest taka, że mamy z Ruskimi robić interesy, bo wojowanie nikomu się nie opłaca, ani Nam ani Im... Te całe sankcje nie działają, chyba że negatywnie w Naszym kierunku... Zbudować sobie silną armię i nie machać szabelką, tworzyć spokojne stosunki dobrosąsiedzkie, to jest Nasz narodowy interes, bo Janeks może walczyć do ostatniego Polaka i nic go to nie kosztuje
 • narut: nie mamy, ale też chociaż człowiek wygadać się potrzebuje...
 • emeryt: hubi ja znam Twoje poglądy religijne i je szanuje...chociaz drazni mnie jak łączysz duchowosc i ludzko ułomnoscio
 • PanFan1: Ja wiem że Stwórca powołuje nas do doskonałości, dlatego obdarowuje wolną wolą, a co kto z tym pocznie ...
 • emeryt: ja nie chodze do kościoła spotkac sie z Bogiem a nie ksiedzem....jak masz ochote napic sie piwa to idziesz do sklepu i je sobie kupujesz,nie ma znaczenia kto Ci je sprzeda...czy bab czy chłop,czy ładna czy brzydka,idziesz po piwo
 • emeryt: pomieszałem troche...
 • Luque: To chodzisz czy nie chodzisz?
 • narut: Luque - bo nas źle, bardzo źle historii uczą...a na tym teraz obecna propaganda żeruje... też kiedyś byłem miłośnikiem powstań i ich historii, dziś uważam je za mieszankę zdrady i głupoty.. inni na nich się tuczyli my żeśmy cierpieli, czas zerwać z tym obłędem i zacząć żyć przytomnie i roztropnie..
 • hubal: eme nic mi do tego jak kto wierzy i w co , to indywidualny tokmyślenia
 • emeryt: zło ma swoje żniwa i tak sobie mysle że bedzie tylko gorzej
 • PanFan1: A ja twierdzę że wszystko w swoim czasie Hubal
 • emeryt: Luq chodze zeby sie pomodlic i spotkac z Bogiem,ksiądz i jego tałatajstwa mnie nie interesujo...interesowało by mnie natomiast zeby czarne owce w sutannach trafiały do wiezienia
 • PanFan1: ... co nie zmienia faktu iż bardzo ciekawi mnie jak wypadną Latal i Cichy w EIHL
 • hubal: to zło ciągle ma swoje żniwa , od zarania gatunku ludzkiego
 • emeryt: z nimi jest jak z samolotami...tysiące samolotów dziennie lata aale mówi sie tylko o tych które spadajo
 • Luque: Narut czy źle... raczej to My powinniśmy wyciągać lekcje z historii... W Rosji już nie ma komunizmu, jest autorytaryzm (z demokratycznymi wyborami, a jakże! ;) ) ale niektórzy dalej wierzą, że jest komunizm...
 • Luque: Emeryt to chociaż w kwestii kościoła się zgadzamy ;)
 • PanFan1: Coś wam tu podrzucę na temat schematu działania zła (złego) jedną sekundę ...
 • emeryt: pozdro Luq,ciesze sie
 • narut: źle bo jest kult powstań, zrywów - wykastrowany z szerszego kontekstu międzynarodowego..i realnego bilansu zysków i strat, każda głupota jest nie tylko usprawiedliwiana ale i na ołtarze wynoszona to jest dramat i inwalidztwo
 • PanFan1: Jak działa zło 👇

  https://youtu.be/rarE9xwUnvQ?si=7DVJAw6ENYBlgoNB
 • emeryt: Luq mysle ze w wielu tematach sie zgadzamy ale lubimy sobie po koleżeńsku skoczyc do gardła...tak na marginesie przepraszam Cie jesli Cie kiedys uraziłem
 • Luque: Narut ale przytoczyłem ten sondaż... mało jest takich jak ja co tutaj coś mają i będą tego bronić, ale no napewno nie w sposób bezmyślny i bezrefleksyjny... niektórzy trzeźwe spojrzenie nazywają agenturą...
 • narut: kiedyś słuchałem tego Fanie ale jeszcze razz uwagą to zrobię, dziękuję
 • botanick: Na chwilkę tylko..gdyby tak czarne owce polityki trafiły do więzienia,zostali by jacyś na wolności?
 • Luque: Po drugie czy ktoś tutaj będzie szedł na wojnę na polecenie tych [****]ów co kierują tym krajem od 35 lat (?), Oni pierwsi i ich rodziny, My możemy iść za pięknym przykładem...
 • narut: to już jest ta cała nieszczęsna propaganda Luque (terror zdrowego rozsądku), sondaż budzi pewne nadzieje, ludzie niuansują, rozróżniają raczej wojny w naszym jako w naszym interesie i w obcym, bez związku mimo potężnej propagitki..
 • hubal: tzw politycy i duchowni to choroba tocząca ludzkość
 • Luque: Kiedyś na wojnę szli Szlachcice i wojska królewskie, a dzisiaj? Mięso armatnie conajwyżej
 • botanick: Oglądałem dziś jak mistrzowie świata bawili się na wypełnionym po brzegi rynku w Pradze..inny świat,ZAZDRÓŚĆ.
 • narut: Hubalu - dobry duchowny jest bezcenny, zły wiedzie siebie i innych na zatracenie.. z politykiem tak samo w zasadzie...
 • botanick: Na scenie był bar z pilsnerem..
 • Luque: Bot chciałbym dożyć takiej chwili ale styknie że dożyję że utrzymamy się w Elicie przez kilka lat ;)
 • emeryt: naród wspaniały tylko ludzie kurvy ,jak mawiał klasyk
 • Luque: Hmm to może pan (celowo z małej) Ujownia Nam pokaże jak się Putina wgniata w ziemię przy pomocy żony? Byłbym tego bardzo ciekawy...
 • Luque: Przepraszam za te słowa może tutaj są tacy co temu goścowi wierzą w te bajki...
 • emeryt: ten beksa? prawdziwy monsz stanu
 • hubal: narucie nawet jak jest dobry to robi to co mu karzą zwierzchnicy i z czasem robi się taką samą gnidą
 • hubal: szymek to klaun i beksa
 • botanick: Nie hojownia jest głupi,ino ci co dali się nabrać..sorry
 • Luque: Jak Naród głupi to i w te bajki wierzy...
 • PanFan1: Szymek jest czadowy, polska konstytucja doprowadza go do łez (coś w tym dziwnego? 😉) a Putina wgniecie w ziemię własną żoną, przecie to mąż stanu !
 • hubal: 10/10 bot
  już nie chciałem się znęcać nad tymi suwerenami
 • Luque: Tak jak i te pisowskie bajki, że podnoszeniem pensji minimalnej dogonimy Niemców w 5 lat! A Jakże ;)
 • narut: Botanick - też oglądałem dzisiaj trochę Pragi, fajna atmosfera
 • PanFan1: No to Ci Bot właśnie udowodnił że ludzie wciąż bywają - jak to ująłeś - prymitywni Hubalu 😉
 • PanFan1: Wszystko co polskie jest moje: niczego się wyrzec nie mogę. Wolno mi być dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale muszę przyjąć i upokorzenie, które spada na naród za to co jest w nim marne.
 • PanFan1: ... i nikt nigdy lepiej tego nie ujął - dobrej nocy
 • Luque: Obowiązki względem ojczyzny, to nie tylko obowiązki względem Polaków dzisiejszych, ale także względem pokoleń minionych i tych co po nas przyjdą.

  Roman Dmowski, Myśli nowoczesnego Polaka
 • Luque: Tym akcentem zakończę te dywagacje ;)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe