Marek Ziętara w sezonie 2025/2026 będzie szkoleniowcem MMKS-u Podhala Nowy Targ. Górale w ostatniej chwili dołączyli do rozgrywek pierwszej ligi.
– Z tą propozycją zwrócił się do mnie prezes Leszek Tokarz. Wiemy, w jakiej sytuacji znajduje się drużyna seniorska i wspólnymi siłami postaramy się zbudować ją na miarę naszych możliwości – powiedział nam doświadczony polski szkoleniowiec.
– W sierpniu zespół rozpoczął przygotowania do sezonu pod okiem Jacka Szopińskiego, który pod koniec sierpnia przyjął ofertę z Francji. Wspólnie uznaliśmy, że nie możemy sobie pozwolić, aby kolejnych kilkunastu wychowanków "Szarotek" przedwcześnie zakończyło kariery, bo wielu z nich ma ogromną pasję i talent do tego sportu – dodał.
Podhale po raz ostatni sięgnęło po tytuł mistrzowski w 2010 roku, a Marek Ziętara był wówczas asystentem Milana Jančuški. W sezonie 2011/2012 już samodzielnie poprowadził STS Sanok do mistrzostwa i Pucharu Polski.
Później wrócił do Nowego Targu i w ciągu pięciu lat odbudował zespół po spadku do pierwszej ligi, zdobywając nawet dwa brązowe medale w ekstralidze. Następnie pracował w Lotosie Gdańsk, STS-ie Sanok, a ostatni sezon spędził w Comarch Cracovii.
Od kilku dni prowadzi już zajęcia z zespołem Podhala i ma pod sobą około 20 zawodników, z których większość stanowią młodzi wychowankowie MMKS-u.
– Z zespołem trenują też Łukasz Kamiński, Jakub Worwa, Adrian Słowakiewicz, Filip Wielkiewicz i Dawid Majoch, którzy mają na swoim koncie występy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju – zaznaczył Ziętara.
"Szarotki" sezon pierwszej ligi zainaugurują 28 września, a ich rywalem będzie UHT Sabers Oświęcim.
Czytaj także: