Hokej.net Logo

Ruszają Mistrzostwa Świata Elity. Przed nami dwa tygodnie wielkich emocji [TERMINARZ]

fot: iihf.com
fot: iihf.com

Już w piątek 15 maja rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Elity. Tegoroczny turniej odbędzie się w Szwajcarii. Kibice zobaczą starcia szesnastu najlepszych zespołów światowego hokeja, a wszystkie mecze będzie można śledzić na sportowych antenach Polsatu oraz w serwisie Polsat Box Go.

Spotkania będą rozgrywane w dwóch nowoczesnych obiektach: Swiss Life Arena w Zurychu oraz i w BCF Arena w Fryburgu. Na tych obiektach zostaną rozegrane mecze fazy grupowej i ćwierćfinały, a walkę o medale obejrzymy w Zurychu. Wielki finał zaplanowano na 31 maja.

Głównym faworytem do złota są oczywiście Kanadyjczycy, którzy przyjadą z naszpikowanym gwiazdami składem. Największą uwagę kibiców przyciąga oczywiście Sidney Crosby, który mimo 38 lat wciąż pozostaje jedną z największych ikon światowego hokeja. U jego boku ma wystąpić także uznawany za ogromny talent Macklin Celebrini. To właśnie połączenie doświadczenia i młodości sprawia, że wielu ekspertów wskazuje Kanadę jako głównego faworyta do złota.

Szwedzi postawili na mieszankę doświadczenia i młodości. W składzie „Trzech Koron” znaleźli się między innymi Lucas Raymond, Mattias Ekholm, Oliver Ekman-Larsson czy Oskar Sundqvist. 

Bardzo mocno wygląda również reprezentacja Finlandii, która tradycyjnie bazuje na zawodnikach NHL i świetnie zorganizowanej drużynie. Mocny skład przywożą także Czesi oraz Szwajcarzy, którzy przed własną publicznością marzą o historycznym triumfie.

Przypomnijmy, że przed rokiem mistrzowski tytuł wywalczyli Amerykanie, którzy w finale rozegranym w Szwecji pokonali reprezentację Szwajcarii 1:0 po dogrywce. Złotego gola zdobył Tage Thompson. 

W porównaniu do poprzedniego czempionatu w elicie zobaczymy dwa nowe zespoły. Awans wywalczyły reprezentacje Wielkiej Brytanii i Włoch, które zastąpiły Francję oraz Kazachstan. 

Już pierwszego dnia kibice dostaną kilka hitowych pojedynków. Kanada zmierzy się ze Szwecją, Finlandia zagra z Niemcami, a wieczorem dojdzie do rewanżu za ubiegłoroczny finał, czyli starcia USA ze Szwajcarią.

 

Terminarz Mistrzostw Świata Elity

Faza grupowa

Piątek (15.05)

16:10 Finlandia – Niemcy: Polsat Sport 3 / Polsat Box Go
16:10 Kanada – Szwecja: Polsat Sport 1 / Polsat Box Go
20:10 USA – Szwajcaria: Polsat Sport 1 / Polsat Box Go
20:10 Czechy – Dania: Polsat Sport Fight / Polsat Box Go

Sobota (16.05)
12:10 Wielka Brytania – Austria: Polsat Sport 3 / Polsat Box Go
12:10 Słowacja – Norwegia: Polsat Sport 2 / Polsat Sport Premium 1
16:10 Węgry – Finlandia: Polsat Sport 3 / Polsat Box Go
16:10 Włochy – Kanada: Polsat Sport 2 / Polsat Sport Premium 1 / Polsat Box Go
20:10 Szwajcaria – Łotwa: Polsat Sport 3 / Polsat Sport Premium 1 / Polsat Box Go
20:10 Słowenia – Czechy: Polsat Sport Fight / Polsat Box Go

Niedziela (17.05)
12:10 Wielka Brytania – USA: Polsat Sport 2 / Polsat Box Go
12:10 Włochy – Słowacja: Polsat Sport 3 / Polsat Box Go
16:10 Austria – Węgry: Polsat Sport Fight / Polsat Box Go
16:10 Dania – Szwecja: Polsat Sport 3 / Polsat Box Go
20:10 Niemcy – Łotwa: Polsat Sport 2 / Polsat Sport Premium 1 / Polsat Box Go
20:10 Norwegia – Słowenia: Polsat Sport 3 / Polsat Box Go

Poniedziałek (18.05)
16:10 Finlandia – USA: Polsat Sport 1 / Polsat Box Go
16:10 Kanada – Dania: Polsat Sport 3 / Polsat Sport Extra 3 / Polsat Box Go
20:10 Niemcy – Szwajcaria: Polsat Sport 3 / Polsat Sport Premium 1 / Polsat Box Go
20:10 Szwecja – Czechy: Polsat Sport 1 / Polsat Box Go

Wtorek (19.05)
16:10 Łotwa – Austria: Polsat Sport 1 / Polsat Box Go
16:10 Włochy – Norwegia: Polsat Sport 3 / Polsat Sport Extra 3 / Polsat Box Go
20:10 Węgry – Wielka Brytania: Polsat Sport 3 / Polsat Sport Premium 1 / Polsat Box Go
20:10 Słowenia – Słowacja: Polsat Sport 1 / Polsat Box Go

Środa (20.05)
16:10 Austria – Szwajcaria: Polsat Sport 3 / Polsat Box Go
16:10 Czechy – Włochy: Polsat Sport 2 / Polsat Box Go
20:10 USA – Niemcy: Polsat Sport Fight / Polsat Box Go
20:10 Szwecja – Słowenia: Polsat Sport Premium 2 / Polsat Box Go

Czwartek (21.05)
16:10 Łotwa – Finlandia: Polsat Sport 3 / Polsat Box Go
16:10 Kanada – Norwegia: Polsat Sport 1 / Polsat Box Go
20:10 Szwajcaria – Wielka Brytania: Polsat Sport 1 / Polsat Sport Premium 1 / Polsat Box Go
20:10 Dania – Słowacja: Polsat Sport 3 / Polsat Box Go

Piątek (22.05)
16:20 Niemcy – Węgry: Swiss Life Arena, Zurych
16:20 Kanada – Słowenia: BCF Arena, Fryburg
20:20 Finlandia – Wielka Brytania: Swiss Life Arena, Zurych
20:20 Szwecja – Włochy: BCF Arena, Fryburg

Sobota (23.05)
12:20 Łotwa – USA: Swiss Life Arena, Zurych
12:20 Dania – Słowenia: BCF Arena, Fryburg
16:20 Szwajcaria – Węgry: Swiss Life Arena, Zurych
16:20 Słowacja – Czechy: BCF Arena, Fryburg
20:20 Austria – Niemcy: Swiss Life Arena, Zurych
20:20 Norwegia – Szwecja: BCF Arena, Fryburg

Niedziela (24.05)
16:20 Wielka Brytania – Łotwa: Swiss Life Arena, Zurych
16:20 Dania – Włochy: BCF Arena, Fryburg
20:20 Finlandia – Austria: Swiss Life Arena, Zurych
20:20 Słowacja – Kanada: BCF Arena, Fryburg

Poniedziałek (25.05)
16:20 USA – Węgry: Swiss Life Arena, Zurych
16:20 Czechy – Norwegia: BCF Arena, Fryburg
20:20 Niemcy – Wielka Brytania: Swiss Life Arena, Zurych
20:20 Słowenia – Włochy: BCF Arena, Fryburg

Wtorek (26.05)
12:20 Węgry – Łotwa: Swiss Life Arena, Zurych
12:20 Norwegia – Dania: BCF Arena, Fryburg
16:20 USA – Austria: Swiss Life Arena, Zurych
16:20 Szwecja – Słowacja: BCF Arena, Fryburg
20:20 Szwajcaria – Finlandia: Swiss Life Arena, Zurych
20:20 Czechy – Kanada: BCF Arena, Fryburg

 

Faza pucharowa

Ćwierćfinały – czwartek (28.05)
16:20 TBD – TBD: Swiss Life Arena, Zurych
16:20 TBD – TBD: BCF Arena, Fryburg
20:20 TBD – TBD: Swiss Life Arena, Zurych
20:20 TBD – TBD: BCF Arena, Fryburg

Półfinały – sobota (30.05)
15:20 TBD – TBD: Swiss Life Arena, Zurych
20:00 TBD – TBD: Swiss Life Arena, Zurych

Mecz o 3. miejsce – niedziela (31.05)
15:30 TBD – TBD: Swiss Life Arena, Zurych

Finał – niedziela (31.05)
20:20 TBD – TBD: Swiss Life Arena, Zurych

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 9

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • Zyhokcracovia
    2026-05-15 08:53:37

    Węgry z gr A i Włochy z B do spadku.

    • francouz
      2026-05-15 11:55:11

      Mój typ to Wielka Brytania i ktoś z dwójki Włochy/Słowenia z 2 grupy.Zdecydowanie wolę spadek Brytoli.Co do naszych moja opinia jest taka, dopóki nasze grajki będą tylko grać w THL i nie wyjeżdżać za granice to niestety do elity wejdziemy raz na dwadzieścia lat...Mam nadzieje że w ciągu dwóch ,trzech lat THL będzie ligą przynajmniej 10 zespołową na dłużej i powstanie konkretne zaplecze 1 ligowe.Inaczej bez szans

  • iras
    2026-05-15 12:18:47

    Jak sobie pomyślę, że nasi mogli pojechać za rok do niemiec na elitę, to mnie gotuje co zagrali z Litwą

    • kurp
      2026-05-16 11:51:55

      To, co zagrali z Litwą, pokazuje, że to niestety nie ten moment jeszcze.

  • kijek od szczotki
    2026-05-15 13:02:47

    Jak się nie ma co się lubi - Daaaaaniaaa, biało czerwoni!

  • Zyhokcracovia
    2026-05-15 13:36:54

    Jeżeli w THL zagra Podhale to będzie już 9 klubów.Moim zdaniem powinniśmy się zgodzić na grę w naszej lidze Sokoła Kijów.Poziom ligi i atrakcyjność rozgrywek by wzrosła a i pewnie jakiś klub za wynajem lodowiska brałby niezłe pieniądze, które można by mądrze spożytkować na szkolenie młodzieży.Mi się wydaje że Ukraińcy biorą pod uwagę Krynice.

    • kurp
      2026-05-16 11:15:44

      Kijów jak Kijów. Moim zdaniem fajnie byłoby w ogóle pomyśleć o lidze z którymś z sąsiadów, na wzór KHL. Czesi i Słowacy mają swoje potężne ligi, ale taka np. Litwa czy właśnie Ukraina mogłyby być zainteresowane. Skończyłby się problem z uzbieraniem odpowiedniej liczby zespołów a poziom by wzrósł. Tylko, wiadomo, to trudne wyzwanie i konieczność kompromisów...

  • Olsen
    2026-05-15 13:42:18

    A po co niby mieli awansowac do elity,zeby sie kompromitowac i dostawac tegie lanie i liczyc tylko na to,ze bramkarz ich uratuje od dwucyfrowych porazek,lepiej niech "madry" PZHL wymysli sposob na podniesienie poziomu polskiego hokeja bo stagnacja trwa i trwa a najwiecej to jest pustej gadaniny tzw.ekspertow ,ktorych jalowe wymadrzanie sie jest "psu na bude"

  • narut
    2026-05-15 15:30:33

    aby grać w elicie potrzebujemy w naszej kadrze ok 10 zawodników grających w dobrych europejskich ligach (szwajcarska, czeska, fińska, szwedzka, niemiecka czy słowacka ew.nawet białoruska po normalizacji jakiejś czy ta austriacka międzynarodowa choć to jest już nie ten sam poziom co te pierwsze 6 ) - bramkarza, 2-3 obrońców oraz 6-7 napastników... reszta gwiazdy thl (zauważcie, że z roku na rok mamy co raz mniej Polaków w 10 najlepiej punktujących) - i wówczas nie tylko awans jest realny ale i utrzymanie w elicie.. nawet po powrocie Federacji i Białorusi, choć wówczas spadki będą nieuniknione

© Copyright 2003 - 2026 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe