Ruszają Mistrzostwa Świata Elity. Przed nami dwa tygodnie wielkich emocji [TERMINARZ]
Już w piątek 15 maja rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Elity. Tegoroczny turniej odbędzie się w Szwajcarii. Kibice zobaczą starcia szesnastu najlepszych zespołów światowego hokeja, a wszystkie mecze będzie można śledzić na sportowych antenach Polsatu oraz w serwisie Polsat Box Go.
Spotkania będą rozgrywane w dwóch nowoczesnych obiektach: Swiss Life Arena w Zurychu oraz i w BCF Arena w Fryburgu. Na tych obiektach zostaną rozegrane mecze fazy grupowej i ćwierćfinały, a walkę o medale obejrzymy w Zurychu. Wielki finał zaplanowano na 31 maja.
Głównym faworytem do złota są oczywiście Kanadyjczycy, którzy przyjadą z naszpikowanym gwiazdami składem. Największą uwagę kibiców przyciąga oczywiście Sidney Crosby, który mimo 38 lat wciąż pozostaje jedną z największych ikon światowego hokeja. U jego boku ma wystąpić także uznawany za ogromny talent Macklin Celebrini. To właśnie połączenie doświadczenia i młodości sprawia, że wielu ekspertów wskazuje Kanadę jako głównego faworyta do złota.
Szwedzi postawili na mieszankę doświadczenia i młodości. W składzie „Trzech Koron” znaleźli się między innymi Lucas Raymond, Mattias Ekholm, Oliver Ekman-Larsson czy Oskar Sundqvist.
Bardzo mocno wygląda również reprezentacja Finlandii, która tradycyjnie bazuje na zawodnikach NHL i świetnie zorganizowanej drużynie. Mocny skład przywożą także Czesi oraz Szwajcarzy, którzy przed własną publicznością marzą o historycznym triumfie.
Przypomnijmy, że przed rokiem mistrzowski tytuł wywalczyli Amerykanie, którzy w finale rozegranym w Szwecji pokonali reprezentację Szwajcarii 1:0 po dogrywce. Złotego gola zdobył Tage Thompson.
W porównaniu do poprzedniego czempionatu w elicie zobaczymy dwa nowe zespoły. Awans wywalczyły reprezentacje Wielkiej Brytanii i Włoch, które zastąpiły Francję oraz Kazachstan.
Już pierwszego dnia kibice dostaną kilka hitowych pojedynków. Kanada zmierzy się ze Szwecją, Finlandia zagra z Niemcami, a wieczorem dojdzie do rewanżu za ubiegłoroczny finał, czyli starcia USA ze Szwajcarią.
Terminarz Mistrzostw Świata Elity
Faza grupowa
Piątek (15.05)
16:10 Finlandia – Niemcy: Polsat Sport 3 / Polsat Box Go
16:10 Kanada – Szwecja: Polsat Sport 1 / Polsat Box Go
20:10 USA – Szwajcaria: Polsat Sport 1 / Polsat Box Go
20:10 Czechy – Dania: Polsat Sport Fight / Polsat Box Go
Sobota (16.05)
12:10 Wielka Brytania – Austria: Polsat Sport 3 / Polsat Box Go
12:10 Słowacja – Norwegia: Polsat Sport 2 / Polsat Sport Premium 1
16:10 Węgry – Finlandia: Polsat Sport 3 / Polsat Box Go
16:10 Włochy – Kanada: Polsat Sport 2 / Polsat Sport Premium 1 / Polsat Box Go
20:10 Szwajcaria – Łotwa: Polsat Sport 3 / Polsat Sport Premium 1 / Polsat Box Go
20:10 Słowenia – Czechy: Polsat Sport Fight / Polsat Box Go
Niedziela (17.05)
12:10 Wielka Brytania – USA: Polsat Sport 2 / Polsat Box Go
12:10 Włochy – Słowacja: Polsat Sport 3 / Polsat Box Go
16:10 Austria – Węgry: Polsat Sport Fight / Polsat Box Go
16:10 Dania – Szwecja: Polsat Sport 3 / Polsat Box Go
20:10 Niemcy – Łotwa: Polsat Sport 2 / Polsat Sport Premium 1 / Polsat Box Go
20:10 Norwegia – Słowenia: Polsat Sport 3 / Polsat Box Go
Poniedziałek (18.05)
16:10 Finlandia – USA: Polsat Sport 1 / Polsat Box Go
16:10 Kanada – Dania: Polsat Sport 3 / Polsat Sport Extra 3 / Polsat Box Go
20:10 Niemcy – Szwajcaria: Polsat Sport 3 / Polsat Sport Premium 1 / Polsat Box Go
20:10 Szwecja – Czechy: Polsat Sport 1 / Polsat Box Go
Wtorek (19.05)
16:10 Łotwa – Austria: Polsat Sport 1 / Polsat Box Go
16:10 Włochy – Norwegia: Polsat Sport 3 / Polsat Sport Extra 3 / Polsat Box Go
20:10 Węgry – Wielka Brytania: Polsat Sport 3 / Polsat Sport Premium 1 / Polsat Box Go
20:10 Słowenia – Słowacja: Polsat Sport 1 / Polsat Box Go
Środa (20.05)
16:10 Austria – Szwajcaria: Polsat Sport 3 / Polsat Box Go
16:10 Czechy – Włochy: Polsat Sport 2 / Polsat Box Go
20:10 USA – Niemcy: Polsat Sport Fight / Polsat Box Go
20:10 Szwecja – Słowenia: Polsat Sport Premium 2 / Polsat Box Go
Czwartek (21.05)
16:10 Łotwa – Finlandia: Polsat Sport 3 / Polsat Box Go
16:10 Kanada – Norwegia: Polsat Sport 1 / Polsat Box Go
20:10 Szwajcaria – Wielka Brytania: Polsat Sport 1 / Polsat Sport Premium 1 / Polsat Box Go
20:10 Dania – Słowacja: Polsat Sport 3 / Polsat Box Go
Piątek (22.05)
16:20 Niemcy – Węgry: Swiss Life Arena, Zurych
16:20 Kanada – Słowenia: BCF Arena, Fryburg
20:20 Finlandia – Wielka Brytania: Swiss Life Arena, Zurych
20:20 Szwecja – Włochy: BCF Arena, Fryburg
Sobota (23.05)
12:20 Łotwa – USA: Swiss Life Arena, Zurych
12:20 Dania – Słowenia: BCF Arena, Fryburg
16:20 Szwajcaria – Węgry: Swiss Life Arena, Zurych
16:20 Słowacja – Czechy: BCF Arena, Fryburg
20:20 Austria – Niemcy: Swiss Life Arena, Zurych
20:20 Norwegia – Szwecja: BCF Arena, Fryburg
Niedziela (24.05)
16:20 Wielka Brytania – Łotwa: Swiss Life Arena, Zurych
16:20 Dania – Włochy: BCF Arena, Fryburg
20:20 Finlandia – Austria: Swiss Life Arena, Zurych
20:20 Słowacja – Kanada: BCF Arena, Fryburg
Poniedziałek (25.05)
16:20 USA – Węgry: Swiss Life Arena, Zurych
16:20 Czechy – Norwegia: BCF Arena, Fryburg
20:20 Niemcy – Wielka Brytania: Swiss Life Arena, Zurych
20:20 Słowenia – Włochy: BCF Arena, Fryburg
Wtorek (26.05)
12:20 Węgry – Łotwa: Swiss Life Arena, Zurych
12:20 Norwegia – Dania: BCF Arena, Fryburg
16:20 USA – Austria: Swiss Life Arena, Zurych
16:20 Szwecja – Słowacja: BCF Arena, Fryburg
20:20 Szwajcaria – Finlandia: Swiss Life Arena, Zurych
20:20 Czechy – Kanada: BCF Arena, Fryburg
Faza pucharowa
Ćwierćfinały – czwartek (28.05)
16:20 TBD – TBD: Swiss Life Arena, Zurych
16:20 TBD – TBD: BCF Arena, Fryburg
20:20 TBD – TBD: Swiss Life Arena, Zurych
20:20 TBD – TBD: BCF Arena, Fryburg
Półfinały – sobota (30.05)
15:20 TBD – TBD: Swiss Life Arena, Zurych
20:00 TBD – TBD: Swiss Life Arena, Zurych
Mecz o 3. miejsce – niedziela (31.05)
15:30 TBD – TBD: Swiss Life Arena, Zurych
Finał – niedziela (31.05)
20:20 TBD – TBD: Swiss Life Arena, Zurych
Czytaj także:
- Nie żyje młody zawodnik. Szczegóły wypadku wywołały burzę w sieci
- W Polsce był królem asyst. Teraz zakończył karierę
- Afera po finale Mistrzostw Świata Elity. Złoty medal skradziony!
- Ważne ogłoszenie w sprawie Mistrzostw Świata. Rosjanie są wściekli
- Zmiany w europejskiej lidze! Dołącza nowy klub. Z wielkiego miasta

Komentarze
Lista komentarzy
Zyhokcracovia
Węgry z gr A i Włochy z B do spadku.
francouz
Mój typ to Wielka Brytania i ktoś z dwójki Włochy/Słowenia z 2 grupy.Zdecydowanie wolę spadek Brytoli.Co do naszych moja opinia jest taka, dopóki nasze grajki będą tylko grać w THL i nie wyjeżdżać za granice to niestety do elity wejdziemy raz na dwadzieścia lat...Mam nadzieje że w ciągu dwóch ,trzech lat THL będzie ligą przynajmniej 10 zespołową na dłużej i powstanie konkretne zaplecze 1 ligowe.Inaczej bez szans
iras
Jak sobie pomyślę, że nasi mogli pojechać za rok do niemiec na elitę, to mnie gotuje co zagrali z Litwą
kurp
To, co zagrali z Litwą, pokazuje, że to niestety nie ten moment jeszcze.
kijek od szczotki
Jak się nie ma co się lubi - Daaaaaniaaa, biało czerwoni!
Zyhokcracovia
Jeżeli w THL zagra Podhale to będzie już 9 klubów.Moim zdaniem powinniśmy się zgodzić na grę w naszej lidze Sokoła Kijów.Poziom ligi i atrakcyjność rozgrywek by wzrosła a i pewnie jakiś klub za wynajem lodowiska brałby niezłe pieniądze, które można by mądrze spożytkować na szkolenie młodzieży.Mi się wydaje że Ukraińcy biorą pod uwagę Krynice.
kurp
Kijów jak Kijów. Moim zdaniem fajnie byłoby w ogóle pomyśleć o lidze z którymś z sąsiadów, na wzór KHL. Czesi i Słowacy mają swoje potężne ligi, ale taka np. Litwa czy właśnie Ukraina mogłyby być zainteresowane. Skończyłby się problem z uzbieraniem odpowiedniej liczby zespołów a poziom by wzrósł. Tylko, wiadomo, to trudne wyzwanie i konieczność kompromisów...
Olsen
A po co niby mieli awansowac do elity,zeby sie kompromitowac i dostawac tegie lanie i liczyc tylko na to,ze bramkarz ich uratuje od dwucyfrowych porazek,lepiej niech "madry" PZHL wymysli sposob na podniesienie poziomu polskiego hokeja bo stagnacja trwa i trwa a najwiecej to jest pustej gadaniny tzw.ekspertow ,ktorych jalowe wymadrzanie sie jest "psu na bude"
narut
aby grać w elicie potrzebujemy w naszej kadrze ok 10 zawodników grających w dobrych europejskich ligach (szwajcarska, czeska, fińska, szwedzka, niemiecka czy słowacka ew.nawet białoruska po normalizacji jakiejś czy ta austriacka międzynarodowa choć to jest już nie ten sam poziom co te pierwsze 6 ) - bramkarza, 2-3 obrońców oraz 6-7 napastników... reszta gwiazdy thl (zauważcie, że z roku na rok mamy co raz mniej Polaków w 10 najlepiej punktujących) - i wówczas nie tylko awans jest realny ale i utrzymanie w elicie.. nawet po powrocie Federacji i Białorusi, choć wówczas spadki będą nieuniknione