Sporą dyskusję wywołał nasz wywiad ze Stanisławem Snopkiem, doświadczonym komentatorem TVP Sport. Sekretarz programowy sportowego kanału Telewizji Polskiej postanowił się odnieść do komentarza zamieszczonego na naszych łamach.
We wtorek porozmawialiśmy ze Stanisławem Snopkiem przed turniejem prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Pod wywiadem pojawiło się sporo komentarzy, a do jednego z nich postanowił się odnieść nasz rozmówca.
Użytkownik "szop" zarzucił, że transmisje z meczów hokeja są słabo realizowane. Ten komentarz zamieszczamy w oryginale, bez jakiejkolwiek ingerencji w treść: "a jak juz pokazuja z laska mecz to z jednej kamery i wyglada to fatalnie mowie to Ja chlopak urodzony w Nowym Targu ktory kocha hokej Panie Staszku".
Bardzo dziękuję za przekazane uwagi i ciekawą dyskusję w temacie. Trudno odnieść się do wszystkich, ale w przypadku tej uwagi pana o nicku „Szop” uważam za niezbędne podanie poniższej informacji. Otóż nie wiem, jakie transmisje „mój krajan” miał na myśli i jakie mecze oglądał, bo wszystkie transmisje hokejowe pokazywane w TVP SPORT produkowane są w standardzie 8 lub 9-kamerowym, wzbogacamy je o statystyki, studio, wywiady i analizy, nad którymi aktualnie pracujemy, aby były jak najciekawsze.
Przy transmisjach pracuje zespól ponad 30-osobowy, w większości fanów hokeja na lodzie, którzy pracują z sercem i zaangażowaniem, aby ten przekaz z naszych lodowisk był jak najciekawszy. Naprawdę zależy nam na dobrym wizerunku i anteny TVP SPORT, i polskiego hokeja. Pewnie, że zawsze można coś zrobić lepiej (wszelkie uwagi staramy się analizować) i chciałoby się, aby tych transmisji było więcej (to akurat od nas nie zależy), ale chciałbym prosić i Pana i wszystkich Forumowiczów o wzajemny szacunek i poszanowanie dla naszej pracy szczególnie, że skoro tu na tym Forum jesteśmy, to znaczy, że należymy do tej samej, jednej, niestety nielicznej, polskiej hokejowej rodziny.
Stanisław Snopek, TVP SPORT
Czytaj także: