Tragiczne informacje napłynęły z Kanady. Trzech młodych hokeistów z Alberty zginęło w wypadku na autostradzie.
Królewska Kanadyjska Policja Konna, RCMP, poinformowała, że w poniedziałek, w wyniku zderzenia na autostradzie ciężarówki z samochodem osobowym zginęło trzech nastolatków. Szybko okazało się, że byli to trzej zawodnicy Southern Alberta Mustangs, jednej z juniorskich drużyn hokejowych z południa Alberty, USPHL. Chłopcy jechali na trening.
– Nie ma słów, które mogłyby odpowiednio wyrazić głębię naszego żalu. Ci młodzi mężczyźni byli kimś więcej niż hokeistami: byli kolegami z drużyny, synami, braćmi, przyjaciółmi i głęboko kochanymi członkami naszej rodziny Mustangów, społeczności, którą nazywamy domem – czytamy w oświadczeniu drużyny opublikowanym na jej mediach społecznościowych.
Policja poinformowała, że zareagowała na zderzenie, do którego doszło między ciężarówką z naczepą przewożącą żwir a małym samochodem osobowym na skrzyżowaniu. Ciężarówka jechała na północ autostradą nr 2, a samochód osobowy skręcał na wschód. Wszyscy trzej pasażerowie samochodu osobowego: dwóch 18-latków z Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej i 17-latek z Alabamy zginęli na miejscu. Kierowca ciężarówki, 40-letni mieszkaniec Stavely w Albercie, odniósł lekkie obrażenia, udzielono mu pomocy medycznej na miejscu zdarzenia. Policja poinformowała, że dochodzenie w sprawie kolizji nadal trwa.
USPHL to amatorska liga hokejowa, w której gra ponad 150 drużyn w różnych dywizjach. W Mustangs grają zawodnicy w wieku od 16 do 20 lat. Klub ten był jednym z pięciu nowych drużyn z Alberty, które dołączyły do niej w zeszłym roku.
Czytaj także: