Hokej.net Logo

Typowanie meczów hokeja na co zwrócić uwagę

Typowanie meczów hokeja na co zwrócić uwagę

Piłka nożna zdecydowanie króluje, jeśli chodzi o najpopularniejszy sport na świecie i prędko się to nie zmieni. Rozgrywki ligowe, pucharowe i międzynarodowe przyciągają mnóstwo kibiców na stadionach i przed telewizorami. Jedną z dyscyplin sportowych, która może nie dorównuje popularnością piłce nożnej, ale jest równie ciekawa, jest hokej na lodzie.


Początki tego wspaniałego sportu sięgają XV wieku, a do Europy hokej dotarł pod koniec XIX wieku. W 1908 roku została założona pierwsza organizacja międzynarodowa hokeja na lodzie, a od 1920 roku dyscyplina ta jest obecna na Igrzyskach Olimpijskich. Piłka nożna jest grywana na wszystkich szerokościach geograficznych, natomiast hokej wzbudza zainteresowanie głównie w krajach północnej półkuli Ziemi.

Jest to związane z warunkami klimatycznymi i okresem zimowym. Sezon hokeja trwa od września do lipca, a najważniejsze ligi to: USA (NHL, AHL), Rosja (KHL), Kanda (OHL, WHL), Szwecja (SHL), Czechy (Extraliga), Finlandia (Liiga), Niemcy (DEL), Słowacja (Extraliga), Szwajcaria (National League), Dania (Metal Ligaen), Austria (Ice Hockey League), Łotwa (Optibet Hokeja Liga), Francja (Ligue Magnus), Norwegia (Fjordkraft-ligaen), Polska (Polska Hokej Liga) i Wielka Brytania (Elite League). Hokej na lodzie to jeden z czterech najważniejszych sportów w USA, a w Kanadzie i Łotwie jest uznawany za sport narodowy.

NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY OBSTAWIANIU HOKEJA?

Mecz hokejowy jest podzielony na trzy tercje po 20 minut. Warto dodać, że podczas spotkania jest bardzo dużo przerw wynikających z fauli, wideo weryfikacji, spalonych i wznowień. Sędziowie za każdym razem wstrzymują czas, nie tak jak w przypadku piłki nożnej, w której mecz trwa 90 minut niezależnie od sytuacji na boisku. Jakie inne czynniki musimy brać pod uwagę, jeśli zabieramy się za obstawianie hokeja?


- Bukmacher – Nie jest to czynnik związany bezpośrednio z grą, ale wybór bukmachera jest bardzo ważny, jeśli chcemy obstawianie hokeja wziąć na poważnie. Dobry bukmacher powinien mieć szeroką ofertę zakładów i możliwość typowania na żywo. Jednym z takich bukmacherów jest Betfan, a dodatkowo, jeśli użyjemy betfan kod promocyjny przy zakładaniu konta, to otrzymamy dodatkowe benefity w promocji powitalnej. Betfan kod promocyjny możemy znaleźć na naszej oficjalnej stronie Zawód Typer lub na innych partnerskich portalach.
- Miejsce rozgrywania spotkań – W każdej dyscyplinie sportowej własne boisko/hala ma spore znaczenie. Dużo lepiej się gra z dopingiem własnych kibiców niż w meczach wyjazdowych. Szczególnie można to zauważyć w najlepszej lidze hokejowej na świecie (NHL), w której drużyny podróżują często kilka tysięcy kilometrów.


- Skład – Zanim zatwierdzimy nasze typy hokejowe na kuponie, warto przeanalizować potencjalny skład na dane spotkanie. Hokej to bardzo wymagająca i często brutalna gra, dlatego w trakcie sezonu zdarza się mnóstwo kontuzji. Składy najlepiej sprawdzać na oficjalnych stronach drużyn lub lig. Najłatwiej takich informacji uzyskamy w rozgrywkach NHL, ze względu na dużą popularność. Brak topowych strzelców to zawsze duże osłabienie, a często zdarza się tak, że ci gwarantują po kilkadziesiąt bramek w sezonie.


- Mecze dzień po dniu (back to back) – W hokeju na lodzie mecze rozgrywane są często w krótkim odstępie czasu i nierzadko z dnia na dzień bez dłuższego odpoczynku. W NHL taka sytuacja zdarza się regularnie, natomiast w ligach europejskim nieco rzadziej. Warto sprawdzać, czy dana drużyna gra z dnia na dzień, ponieważ może wystawić inny skład, w tym również rezerwowego bramkarza. Nie jest regułą, że zespoły grają gorzej na zmęczeniu, jednak zwiększa to szanse rywalom na odniesienie zwycięstwa, a kursy na underdogów w takich sytuacjach mogą okazać się niedoszacowane.


- Bramkarz – Bramkarz w hokeju to bardzo ważna pozycja. W każdym spotkaniu musi on bronić średnio 30 strzałów na jego bramkę. W meczach z dnia na dzień trenerzy posiłkują się rezerwowymi bramkarzami, dlatego jeszcze raz podkreślamy, jak ważna jest analiza składów przedmeczowych.


- Faza sezonu – Wszystkie ligi hokejowe dzielą się na sezon zasadniczy i play-offy, jeśli oczywiście dana drużyna się do nich zakwalifikuje. Przed zakończeniem pierwszej części sezonu drużyny, które zapewniły sobie awans do play-offów, mogą już grać na większym luzie, a co za tym idzie, wyniki nie są już wtedy tak ważne. Zwracajmy również uwagę na zespoły, które biją się o czołowe lokaty, ponieważ w ostatnim etapie mogą zaskoczyć swoich rywali, a motywacja jest na dużo większym poziomie niż w środku sezonu.


- Seria zwycięstw – Nie lekceważ drużyn, które są w serii kilku wygranych spotkań z rzędu. Sprawdzaj ich aktualną formę. Dobrą opcją jest gra na zakończenie serii triumfów lub odwrotnie na zakończenie serii porażek. Hokej to bardziej nieprzewidywalna dyscyplina niż np. piłka nożna i często outsiderzy pokonują faworytów. Unikaj też bardzo niskich kursów, szczególnie na wygraną w regulaminowym czasie. Nawet jeśli drużyna jest w dobrej formie i wygrywa z każdym, to kurs poniżej 1.80 nie jest wart gry, chyba że taki kurs występuje na wygraną w regulaminowym czasie lub dogrywce.


- Ostatnia tercja meczu – Bardzo ważny czynnik, o którym nie wolno zapominać. W ostatniej tercji spotkania trenerzy odsyłają bramkarzy na ławkę i wprowadzają dodatkowego gracza na taflę lodu. Taka zmiana następuje w ostatnich minutach lub sekundach spotkania, gdy dana drużyna przegrywa co najmniej jedną bramką. Pozbycie się bramkarza powoduje brak ochrony bramki, która pozostaje pusta, a tym samym zwiększa szanse drużyny przeciwnej na strzelenie gola i przypieczętowanie zwycięstwa. Tę informację można wykorzystywać podczas typowania na żywo lub w zakładach przedmeczowych, jeśli mamy większą pewność, że zespół będzie w ostatniej fazie meczu wygrywać (dobra opcja na typowanie sumy bramek w meczu).

NAJPOPULARNIEJSZE RODZAJE ZAKŁADÓW W HOKEJU NA LODZIE

Hokej to dyscyplina trójdrogowa, co oznacza, że zakłady na hokej uwzględniają wygraną, porażkę i remis. W przypadku remisu następuje 5-minutowa dogrywka (inaczej jest w fazie play-offów), a po niej, jeśli nie zostanie wyłoniony zwycięzca, następują rzuty karne. Jakie rodzaje zakładów znajdziemy u bukmacherów?• 1X2 – popularny zakład na zwycięzcę lub remis w regulaminowym czasie gry.

• Zwycięzca meczu – zakład na zwycięstwo w regulaminowym czasie, dogrywce lub rzutach karnych. Ten typ zakładu zawsze ma niższy kurs od podstawowego typu 1X2.

• Podwójna szansa – zakład, w którym dana drużyna może wygrać lub zremisować spotkanie. Jest to dużo bezpieczniejszy zakład od poprzednich dwóch, ale zazwyczaj kursy na tego typu zakłady są mało opłacalne.

• Powyżej/poniżej – są to zakłady na sumę bramek w meczu lub tercji. W przypadku typu na sumę bramek w meczu trzeba sprawdzić w regulaminie bukmachera, czy ten uwzględnia dogrywki i karne. Bardzo często zdarza się, że gracze wysyłają skargi, że firma nie uznała zakładu, gdy wynik ewidentnie wskazuje na to, że liczba bramek się zgadza. Większość bukmacherów dodaje do oferty kursy na over/under w regulaminowym czasie oraz zakłady na liczbę bramek, wliczając dogrywkę.

• Handicap – zakład, w którym jedna z drużyn ma przewagę lub stratę bramek przed rozpoczęciem meczu. Wyróżniamy handicapy europejskie i azjatyckie. Handicapy azjatyckie dodatkowo uwzględniają zwrot w przypadku, gdy wytypowaliśmy wygraną dokładną liczbą bramek np. handicap - 1.00, - 2.00 itd.

• Wygrana + suma bramek – Ten typ zakładu uwzględnia zwycięzcę spotkania i liczbę bramek w meczu.

• Dokładny wynik – W hokeju wytypowanie dokładnego wyniku jest bardzo trudne, ale jeśli ktoś poluje na duże kursy, to tego typu zakłady w przypadku trafienia mogą zagwarantować bardzo dobry profit.


• Zakłady na tercje – Hokej rozgrywany jest w 3 tercjach, a według statystyk najwięcej bramek pada w pierwszej i trzeciej odsłonie meczu. Zakłady na tercje są ryzykowniejsze, ale kursy zazwyczaj są znacznie większe od tych podstawowych na cały mecz. W typach na tercje można obstawiać te same zdarzenia.

• Strzelec bramki/punkty kanadyjskie – Punkty kanadyjskie to liczba bramek i asyst zdobytych przez zawodnika. Bukmacherzy oferują kursy na strzelca bramek i właśnie na punkty kanadyjskie. W przypadku strzelców kursy są znacznie większe, ponieważ łatwiej jest zdobyć asystę. W hokeju na lodzie asysty przyznawane są dwóm zawodnikom poprzednio rozgrywającym krążek!

Pozostałe mniej popularne zakłady to: obie drużyny strzelą w danej tercji, obie ekipy strzelą co najmniej 2 bramki w meczu, tercja z największą liczbą goli, suma kar, suma uderzeń na bramkę, liczba goli (parzysta/nieparzysta), tercja z największą lub najmniejszą liczbą bramek, pierwsza bramka w meczu, ostatni gol w spotkaniu.


Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Paskal79: Co lugue boisz się że Unia będzie mocna i postawi się Tychom i Cracovii 😁
 • Luque: Kwas, że trenera kradno? ;p
 • Luque: Bo rozumiem, że Fina trzeba zatrudnić w pakiecie z wybranką? ;>
 • Paskal79: Myślę że tu nie chodzi o Unię bo jak Unia złożyła propozycje trenerowi X a okazało się ma klazule że nie może odejść do innego polskiego klubu Tylko za granicę a robi dziwnne ruchy by rozwiązać kontrakt i go rozwiązuje a potem podpiszę z polską drużyna to czy to dobrze o nim świadczy....
 • Luque: Nie jeden już całował herb klubu, a za tydzień był już gdzie indziej ;P
 • Paskal79: No zobaczymy jak to będzie mam różne przecieki a w sumie nawet nasz prezes potwierdził że rozmawiają z Lotyszem , Ukraińcem i Finem a fin powiedział że jego przyszłość wyjaśni się za kilka tygodni a Unia mówiła że VW tym tyg się wyjaśni w tym tygodniu
 • Paskal79: Wiadomo że z tym różnie bywa ale są jeszcze ludzie honorowi.....
 • Paskal79: Może to tylko zabieg okoliczności .....
 • Luque: Znając nasz hokejowy grajdołek to by mnie to nie zdziwiło, bo póki co sporo ruchu wewnątrz ligi...
 • Luque: Emeryt coś jeszcze nie skomentował nowych nabytków ;P
 • emeryt: hmm
 • Arma: Pewnie dlatego że jeszcze nikt nie podpisał.
 • KubaKSU: Kiedy oficjalne info o duecie ? :D
 • emeryt: hokejowa historia niczego nas nie uczy,niestety...
 • Hokejowy1964: Hasek1964 człowieku małej wiary ;) bądź cierpliwy, bądź :) . To nie wyścigi ;)
 • emeryt: przyleco sobie we wrzesniu i tylko miec nadzieje że nie zardzewiejo
 • Luque: Teraz mają chłopy czas na rodzime przysmaki, formę będą robić na PO ;)
 • hanysTHU: FIN:USA polecam.
 • Hasek1964: Hokejowy po prostu zbyt dobrze znam klub i zarządzających by się nie martwić. Osiąść na laurach to bylo by do nich podobne :)
 • Tellqvist>: Też mam mieszane uczucia co do nich. Ale grajo jako Polacy więc to ich plus. Ważniejsze bedo kolejne kroki czyli Kołcz i bramkarz itd
 • hanysTHU: Prawie jak finał...
 • covid19: 1-0 dla Finów
 • emeryt: łapacz mus TOP
 • hanysTHU: Piękny gol
 • Luque: A Michała też przygarniecie? ;)
 • Luque: No Granlund zrobił to jak na klasowego napadziora przystało
 • hanysTHU: A Majkel to wonsa musi zgolić, bo wjazdu na CH4 nie będzie
 • hanysTHU: Tero USA szczeli
 • Tellqvist>: Jako uzupełnienie mogą być. Matthews, Keane by sie przydali Jankesom
 • Tellqvist>: Eme bez łapacza bydzie lipa.
 • hanysTHU: Eee te przewagi grają jak poloki
 • Luque: Zwykle bierze się trójkami, więc jeszcze Kotek w pakiecie
 • Paskal79: Co Panowie sądzicie że gdyby tym Finem był Fin z Torunia chodźi mi o trenera
 • Hokejowy1964: Hasek to chyba jednak słabo znasz. Przypomnij sobie poprzedni maj.
 • hanysTHU: Luk, Adaś wystarczy...kołcz motywator.
 • hanysTHU: Piykno ta hala, marzenie.
 • hanysTHU: Kupiłby karnet z miejscówką w Skodzie hehe
 • Luque: Tampere 226 tyś mieszkańców i hala pierwsza klasa, Katowice 300 tyś mieszkańców i trzeba grać w Ostrawie... ;P
 • Paskal79: Gdzie oglądacie USA -Fin bo TVP Sport niet
 • Paskal79: Lugue w Ostrawie przyjdzie Max 599 osób a na lodowisko ok9 tys miejsc
 • Tellqvist>: https://www.youtube.com/watch?v=XLYquxRZ1r0&ab_channel=IIHFWorlds2022
 • covid19: https://www.youtube.com/watch?v=XLYquxRZ1r0
 • covid19: wrzuć se na tv i masz lux
 • Paskal79: Ok dzięki panowie 👍😁
 • covid19: 2-0
 • hanysTHU: Ale przewaga.
 • covid19: 3-0
 • Luque: 3-0 karcą w tych przewagach niesamowicie...
 • hanysTHU: Tak się gra.
 • covid19: bałwan z usa zaje bał z tym łokciem
 • hanysTHU: USA nie pierdło nawet
 • hanysTHU: Watson....
 • covid19: i przewaga nadal trwa
 • hanysTHU: Jak za starych czasów...
 • hanysTHU: Kiedyś kara się nie anulowała.
 • hanysTHU: Ale to było za czasów wielkiej szóstki.
 • Paskal79: Finowie chyba przybyli , choć Jankesi będą walczyć...
 • Paskal79: Amerykanie prowokują próbują coś zmienić...
 • hanysTHU: Dostać w papu krążkiem w stylu lacrosse bezcenne.
 • Luque: Od kiedy to można kary sprawdzać na video?
 • hanysTHU: Wszystko można
 • Luque: No chyba, że to był challenge trenera... ale to zawsze dotyczyło się prawidłowości gola
 • hanysTHU: Tymczasem FRA:GER 2:2
 • hanysTHU: Prawidłowe mają być decyzje stąd challenge.
 • Paskal79: U nas tez wprowadzą analizę Video przez trenerów Tylko tak za20 lat...😁
 • hanysTHU: Przy tej dynamice nietrudno o błąd.
 • covid19: to będą mieli trudno to nadrobić
 • Paskal79: Finowie chyba ida na finał.... zależy kiedy trafią na Canade
 • Paskal79: Przewagi ogień 🔥
 • covid19: chyba Amerykanie muszą myśleć już o kolejnym meczu
 • fruwaj: byleby się ze wszystkiego nie wystrzelali ;)
 • Luque: No Duńczycy się wystrzelali z Kazachami i Szwajcarzy ich potem przewieźli ;p
 • Paskal79: Wychodzi finał Canada i Finowie
 • Paskal79: Choć jeszcze ma dojechać po kilku zawodników z NHL w różnych reprezentacjach to kto to wie....
 • RafałKawecki: O renomie tych mistrzostw najlepiej świadczy fakt, że telewizje nie bardzo kwapią się by je transmitować i lecą za darmo w necie
 • Luque: Rafałku telewizje pokazują i można oglądać tylko w kraju to czego nie transmituje tv
 • Paskal79: Chyba w Polskiej TV bo raczej w tych krajach uczestniczących to chyba jest duża oglądalność
 • fruwaj: od lat na iihf są streamy do szpili... no ale tym się trzeba interesować ;)
 • Luque: Jakby np. transmitowała inna tv w PL ten mecz to byś już go nie oglądał na yt
 • Paskal79: Dobrze że jest gdzie oglądać.... Bo nasi czasem pokażą coś...
 • Paskal79: Jutro praktycznie nie ma fajnego meczu ....mocni ze słabymi grają... To pewnie nasi coś będą pokazywać....😁
 • Paskal79: Za to w środę derby Skandynawii 🏒🏒😁😁👍👍
 • Paskal79: A go Fin rzucił na bandę 😱
 • Luque: Szpetnie go rzucił na bandę...
 • Paskal79: Dobry Twardy mecz choć kara ewidentna i może być większa 2+2
 • Paskal79: Choć chyba nie bo amerykański Trener dymi
 • Paskal79: Amerykanie nie odpuszczą będą by walczyć....
 • Hasek1964: Hokejowy no na pewno nie znam tak dobrze jak Ty :p
  Obyś miał rację, ale z tego co na razie widzę jeszcze pozbywając się kręzołka, Michalskiego, Wronki No słabe to, słabe zaangażowanie działaczy. Chyba, że nagle zrobimy jakieś wartościowe szałowe transfery ale jak zaspimy to patrząc na skład Cracovii będziemy im mogli bidony nosić
 • Simonn23: Pytanie tylko kogo bo wewnątrz ligi to tak coraz mniejszy wybór. Jedynie poza liga.
 • Simonn23: Może Łotyszy z JKH bierzecie ;P
 • Luque: Walczyli, walczyli i uklepali tą bramkę... I to całkiem ładną ;)
 • hanysTHU: Świnie przegrały zasłużenie!
 • Hokejowy1964: Hasek tego nie wiem :) Rok temu mieliśmy kapitalne transfery. Mamy na ławce Trenera który wie co robi.Bądźmy cierpliwi. Będziemy mieli wartościowy zespół, czy nasi czy obco tego nie wiem. W ubiegłym roku mieliśmy trafione transfery. My się z nikim nie ścigamy ;) Bądź cierpliwy :)
 • hanysTHU: Nimce ino jedną bramką.
 • rawa: Hasek jestes kobieta? Jak nie hurra optymizm to za chwile sra... ogniem. Na to co bedzie nie mamy wplywu. Ty sie lepiej martw zeby w Polsce specjalnej operacji nie bylo bo wtedy wszystko wuj strzeli. Ogladajac mecze elity to sie zastanawiam co tam niby mialyby nasze gwiazdki robic. Ledwo japoncow ograli. Z czym do elity?
 • Hokejowy1964: Hasek Johny zostaje zadowolony ;)? I teraz taka przesłanka- zostałby w kiepskiej ekipie czy nie ;) . Też chciałbym żeby już wszystko było wiadomo ale tak nie będzie. Będzie po...naszemu ;)
 • Hokejowy1964: Simon w poprzednim sezonie wzięliśmy obco z poza ligi i wyszedł Majster ! Jacek ma rozeznanie na rynku transferowym. Wie co robi a ja mu ufam.
 • emeryt: nowe mordki w lidze bardziej interesujące od tych opatrzonych i w pewnym sensie zepsutych
 • emeryt: so wyjątki od reguły ale zwykle po 1 dobrym sezonie przychodzi zjazd
 • rawa: Dokladnie emeryt.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe