Szefostwo Unii Oświęcim sfinalizowało kolejny transfer. Do zespołu biało-niebieskich dołączył Nick Moutrey, który prezentuje podobny styl gry jak Jean Dupuy.
Moutrey ma 30 lat i urodził się w Toronto, w prowincji Ontario. Jest uniwersalnym zawodnikiem, który może występować zarówno na skrzydle, jak i środku ataku. Umie wykorzystać swoje dobre warunki fizyczne (191 cm, 94 kg), potrafi przepchnąć rywala, zagrać ciałem i zwieńczyć akcję kąśliwym strzałem. Jest graczem zespołowym i skoncentrowanym na sukcesie drużyny. Gdy zachodzi potrzeba, nie boi się zrzucić rękawic.
Kanadyjski napastnik w 2013 roku był draftowany do NHL przez szefostwo Columbus Blue Jackets, które wybrało go w czwartej rundzie z numerem 105. W najlepszej lidze świata nie zadebiutował, ale na jego bezpośrednim zapleczu rozegrał 285 meczów, zdobywając w nich 60 punktów za 28 bramek i 32 asysty.
Nick Moutrey rozegrał też 57 spotkań w fińskiej ekstralidze (9 goli, 8 kluczowych zagrań), 18 w duńskiej Metal Ligaen (7 bramek, 9 asyst) i 50 we francuskiej Ligue Magnus (17 trafień, 22 podania).
Miniony sezon spędził w międzynarodowej ICE Hockey League, reprezentując barwy włoskiego Asiago. W 29 konfrontacjach siedmiokrotnie wpisał się na listę strzelców, a jego 6 zagrań przyczyniło się do zdobycia gola przez graczy z prowincji Vicenza.
Kadra Unii Oświęcim na sezon 2025/2026
Bramkarz:
Linus Lundin, Igor Tyczyński i Jan Kusak.
Obrońcy:
Aleksi Mäkelä, Joseph Morrow, Reece Scarlett, Dmitrij Załamaj, Roman Diukow, Lukash Matthews, Bartosz Florczak i Kacper Prokopiak.
Napastnicy:
Nick Moutrey, Daniel Olsson Trkulja, Ołeksandr Peresunko, Miika Partanen, Erik Ahopelto, Ville Heikkinen, Martin Kasperlík, Roman Rác, Samuel Petráš, Radosław Galant, Łukasz Krzemień, Michał Kusak i Adrian Prusak.
Czytaj także: