Hokej.net Logo

Wielki polski talent obiera nowy kierunek. Szwecja nadciąga!

fot. Bartosz Frączek
fot. Bartosz Frączek

Szerokim echem rozeszły się wyczyny Gabriela Wsoła w tym sezonie. Wzbudził niemałe zainteresowanie na rynku transferowym, ale ostatecznie opuścił Szwajcarię i od nadchodzącego sezonu będzie szkolił się dalej w Szwecji.

Napastnik z Nowego Targu w minionym sezonie występował głównie w EHC Basel w drużynach do lat 16 i 18. W lidze Swiss U16-Elit kompletnie zdeklasował klasyfikację kanadyjską, inkasując 86 punktów za 54 gole i 32 asysty w 30 spotkaniach.

21-krotnie z kolei rozgrywał swoje mecze w U18-Top, gdzie zaksięgował 64 "oczka" za 39 trafień i 25 kluczowych podań w 21 starciach. Do tego dołożył też dwa występy w zespole SC Bern Future, które występuje w U18-Elit. Tam zdobył bramkę i dwie asysty.

Zdążył też już przywdziać barwy Polski podczas minionych Mistrzostw Świata U18 Dywizji IA w Krynicy-Zdrój, gdzie w 5 potyczkach dwukrotnie trafiał do siatki i tyle samo razy asystował kolegom.

Teraz jednak nieco zmienił swój kierunek szkoleniowy i właśnie przeniósł się do szwedzkiej drużyny Södertälje SK U18, która od lat występuje w lidze U18 Nationell (najwyższy szczebel rozgrywkowy). W minionym sezonie w grupie południowej zajęli dziewiąte miejsce i nie awansowali do fazy play-off.

Jesteśmy dumni, że pozyskaliśmy Gabriela, jednego z najbardziej obiecujących zawodników w Europie w swojej kategorii wiekowej. Choć nie skończył jeszcze piętnastu lat, reprezentował już Polskę na Mistrzostwach Świata U-18, gdzie zdobywał blisko punkt na mecz. To wyraźny dowód jego międzynarodowego poziomu i ogromnego potencjału – napisał w mediach społecznościowych szwedzki klub.

 

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 10

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • kijek od szczotki
    2026-05-14 15:45:59

    Wielki talent. Powodzenia w Szwecji Gabriel!

  • Mogiel
    2026-05-14 16:10:29

    Powodzenia!

  • szop
    2026-05-14 16:34:38

    powodzenia w realizacji marzen NHL czeka :)

  • Zyhokcracovia
    2026-05-14 17:18:16

    Za dwa lata widzę go w reprezentacji Polski seniorów.

    • Guy Lafleur
      2026-05-14 18:16:48

      Za rok

  • JustMan
    2026-05-14 18:09:49

    statystyki na draft

    • Mogiel
      2026-05-14 18:31:39

      W tym samym programie juniorskim tych Szwedów uczestniczyli Pastrnak czy Nylander i na jakich zawodników wyszli! Oby z Gabrielem było podobnie.

    • JustMan
      2026-05-14 18:43:20

      No to czekać tylko na sezon i punkt odniesienia już jest.

  • Hokejowy1964
    2026-05-14 18:34:36

    Niesamowity chłopak. Nasz wielka nadzieja na ponowne granie Polaka w NHL. Tego Ci życzę młody człowieku, widać że rodzice umiejętnie prowadzą jego rozwój. Powodzenia !

  • J_Ruutu
    2026-05-14 23:16:13

    Szwecja nadciąga??? Szwecja czeka, jeśli już.

© Copyright 2003 - 2026 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe