Hokej.net Logo
SIE
31

Z Sanoka do USA. Młody talent będzie się rozwijał za oceanem!

fot. polskihokej.eu
fot. polskihokej.eu

W ostatnich dniach światło dzienne ujrzała niezwykle interesująca informacja dotycząca hokeisty z Sanoka. Otóż Szymon Klucznik przenosi się do Stanów Zjednoczonych do ligi USPHL Premier.

Klucznik do tej pory występował głównie w juniorskich ligach w Polsce oraz w Czechach, pod szyldem SMS-u PZHL Katowice.

W tej samej ekipie debiutował też w Młodzieżowej Hokej Lidze w minionym sezonie. Na zapleczu THL rozegrał 25 meczów, notując w nich 4 punkty za 3 bramki i asystę.

Teraz 18-letni napastnik będzie się rozwijał w ekipie Iron County Yeti, która to występuje w USPHL Premier. To drużyna, która sezon temu skończyła rozgrywki na czwartej lokacie w północno-zachodniej grupie, która liczy siedem zespołów. Nadmieńmy również, że Klucznik współpracuje z akademią hokejową HADE13.

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 4

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • narut
    2025-07-19 11:23:47

    no dobrze ale też przydałaby się informacja o wieku chłopaka i jakaś wzmianka nieduża dotycząca tej samej ligi, jej poziomu - bo zdaje się, że to nie jest jakiś wybitny fajerwerk ...

    • andrzej2848
      2025-07-20 02:23:34

      Teraz 18-letninapastnik będzie się rozwijał w ekipie Iron County Yeti, która to występuje w USPHL Premier. To drużyna, która sezon temu skończyła rozgrywki na czwartej lokacie w północno-zachodniej grupie, która liczy siedem zespołów.
      Wystarczy przeczytac tekst ze zrozumieniem !

    • Uruk_Hai
      2025-07-25 08:33:44

      Nie ma szczegółowego opisu bo nie ma się czym chwalić. III liga ale IV poziom rozgrywkowy. To jest amatorska liga! A jak amatorska to pieniędzy z tego nie ma. Bardzo ryzykowne podejście do kariery. No chyba, że ma tam najbliższą rodzinę, która mu zasponsoruje grę i utrzymanie. Szanse na występ w ECHL nie mówiąc o AHL praktycznie nie istnieją. No ale coż. Jego decyzja. Jego życie.

  • kaem-k1
    2025-07-20 14:37:56

    Andrzej2848, no właśnie przeczytaj komentarz naruta że zrozumieniem, bo autor artykułu nie pochylił się za bardzo nad tematem. USPHL Premier jest to trzeci poziom rozgrywek juniorów w USA, gdzie zawodnicy muszą płacić żeby grać, tak więc [****] nie urywa.

© Copyright 2003 - 2025 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe