Rozgrywki: 2010/11 - Ekstraliga: Regularny
2010-09-24
18:00
Runda I / 5 kolejka
0:1 Michał Woźnica #14 ( Adam Bagiński #3 ) (-1) 4/5 27:43
1:1 Tomasz Ziółkowski #12 ( Wojciech Jankowski #66, Paweł Skrzypkowski #55 ) (+2) 5/3
KONIEC MECZU

58.02 BRAMKA 1-3: błyskawiczna kontra tyszan - Witecki jedzie z prawej, Odrobny pilnuje słupka - Witecki błyskawicznie zagrywa do najeżdżającego Samicka, a ten nim "Wiedźmin" zdążył się przesunąć do drugiego słupka - strzela pod poprzeczkę

53. Teraz gospodarze nie mają już nic do stracenia - Janecka bliski szczęścia -ale nie tym razem

51.32 RAMKA 1-2: Kotlorz lekko uderza z boku - guma po rykoszecie wpada między parkanami Odrobnego, który nie miał szans zareagować

51. Kontra tyszan - Gonera mocno uderza - "Wiedźmin" obija do boku
50. Chmielewski bliski wyprowadzenia gospodarzy na prowadzeni - świetnie broni Sobecki
49. Chaos w szeregach gospodarzy - wróbel zostawił nie wiadomo komu gumę na środku i pojechał w siną dal
48. Pogubili się gdańszczanie - mimo, że Skrzypkowski już dawno zjechał z kary - nadal na lodzie 4 Stoczniowców -
47. Teraz Vitek zza bramki zagrał idealnie do Witeckiego - ten strzela w okienko - Odrobny broni
46. Teraz Parzyszek idealnie zgrał do Vitak, ale ten nieczysto przytrzymywany przez Skrzypkowskiego - tyszanie w przewadze
45. Gonera uderza z boku, Wołkowicz zmienia lot krążka, ale Odrobny broni
44. Gorąco pod gdańską bramką, ale bez strzałów - Rompkowski wybija i tyszanie palą - wznowienie w neutralnej - Galant wjechał sam - ale spalił
43. Teraz Banachewicz uderzył z 5 metra w okienko - Odrobny chwyta; a teraz Gonera - i znowu pewnie chwyta Odrobny
42. Wznowienie pod tyską bramką - Chmielewski traci krążek ,Garbocz uderza po kontrze niemal z zerowego kąta - guma o centymetry mija słupek
41. Bulik dla GKS
III TERCJA

KONIEC II TERCJI - od razu rozpoczynamy III tercję

40. Kontra gdańszczan, odważnie poszedł Marzec, ale nic z tego nie wyszło
39. Na lodzie drużyny w pełnych składach - został ostatnia minuta II tercji - tyszanie znowu przycisnęli

36.09 - PRZERWA - z powodu uszkodzenia pleksy przerwa - zawodnicy wrócą po 15 minutach na 4 minuty II tercji i od razu przystąpią do 3 tercji

35.21 BRAMKA 1-1: gdańszczanie długo rozgrywają zamek - wreszcie Jankowski zagrywa do stojącego na środku niebieskiej Ziółkowskiego - ten chwilę się zastanawia, ale widząc pusty środek rusza do przodu nieatakowany, strzela tuż przy słupku - guma odbija się od słupka, tańczy na linii i wpada za plecami Sobeckiego - sygnalizowana kara dla GKS, więc po wznowieniu nadal 5 na 3

34. Gdańszczanie w podwójnej przewadze - najpierw Steber z 5 metra z boku - Sobecki odbija, po chwili Janeczka w 100% zdawałoby się sytuacji, na pusty narożnik - Sobecki wyciągniętym szczupakiem rzuca się i chwyta gumę w łapaczkę
33. ZNowu Wróbel szaleje w tercji gości - wybicie gumy, znowu pogonił Woźnica, ale nie zdążył przed cienką czerwoną i uwolnienie
32. gdańszczanie się rozstrzelali - najpierw Chmielewski kilka centymetrów obok słupka, po kilku sekundach Wróbel z ostrego kąta w długi róg, ale Sobecki broni
31. Teraz marzec uderzył ze środka na tyską bramkę - nad poprzeczką
30. Goście w pełnym składzie w znowu gra pod gdańską bramką - kontra Stoczniowców - z ostrego kąta strzela Steber - Sobecki broni - po chwili z drugiej strony Janecka - Sobecki nad taśmę;

27.43 BRAMKA 0-1: błąd gdańskich obrońców podczas rozgrywania w przewadze zamka, Bagiński przechwytuje krążek, wypuszcza Woźnicę, który ma wystarczająco dużo czasu i miejsca żeby wymanewrować Odrobnego, położyć go na lodzie i otworzyć wynik spotkania

27. Steber pojechał z kontrą, wychodził sam na sam, ale uderzany w rękawice przez Kotlorza nie oddał czystego strzału - kara dla Kotlorza
25. Woźnica szaleje pod gdańską bramką - ale bez efektu - spalony w polu bramkowym
24. Ponownie Smeja na karze i szansa dla gości
23. Gdańszczanie próbują kontrować - z naciskiem na słowo "próbują"
22. Dużo chaosu na lodzie - gra pod gdańską bramką, ale to raczej ślizgawka
21. Na początek mocniej przycisnęli gdańszczanie - Marzec z Jankowskim rozegrali akcję, ale zabrakło wykończenia
II TERCJA

KONIEC I TERCJI

20. Bagiński jechał sam na sam, ale przewrócił się w tercji gospodarzy - kontra - Chmielewski strzela z niebieskiej - Sobecki broni.
19. Aaaaahhhh - najpierw Proszkiewicz z ostrego kąta a później Wołkowicz z 3 metra - Odrobny na posterunku
18. Kontra gdańszczan - strzał chwyta Sobecki
17. Ależ znowu gorąco - Parzyszek urwał się z kontrą, zagrał do Banachewicza, ten miał Odrobnego sam na sam, ale gdański bramkarz wybronił strzał z 2 metrów
15. Nadal gorąco pod gdańską bramką - gospodarze w pełnym składzie
14. Ależ było groźnie - tyszanie długo rozprowadzali zamek - wreszcie Bagiński wjechał zza bramki, położył Odrobnego, ale gdański bramkarz cudem wybił gumę
13. Goście w pełnym składzie i znowu zamykają gdańszczan w tercji - na razie bez groźnym strzałów, gospodarze dobrze się bronią
11. O dziwo teraz groźniej gospodarze - najpierw Chmielewski pojechał z groźną kontrą, lecz spalił rozgrywając gumę ze Skrzypkowski, po chwili kąśliwie z boku strzelał Skutchan
10. Teraz luźniej na lodzie, gdyż Smeja prezz 4 minuty będzie również odpoczywał za niebezpieczną grę wysokim kijem. Gdańszczanie przez okres swojej gry w przewadze praktycznie nie wyszli z własnej tercji - przygnębiający widok dla miejscowych kibiców
9. Gdańszczanie przez kilka sekund w podwójnej przewadze po niebezpiecznym zagraniu kijem przez Jakesa - a teraz przez prawie 4 minuty w przewadze, gdyż tyszanin otrzymał karę 2+2
8. Odrobny wykłada gumę Proszkiewiczowi - ale w pojedynku sam na sam naprawia swój błąd
7. Teraz Stoczniowcy w przewadze - błąd Jankowskiego i goście ruszają z kontrą, ale palą na niebieskiej
6. Gospodarze w pełnym zestawieniu i jakby odzyskali swoje hokejowe umiejętności, gdyż odważniej stawiają czoła przeciwnikom
5. Goście w przewadze, zamknęli gdańszczan w tercji - ale strzały mijają bramkę Odrobnego
4. Teraz wyrównane siły - gdańszczanie mylą się podczas zmiany i gramy 4 na 4
3. Stoczniowcy w przewadze - ale przez poprzednią minutę nie potrafili opuścić swojej tercji, mocno naciskani przez gości. Dopiero faula Maćkowiaka stworzył szansę gospodarzom
2. Garbocz uderzył jeszcze sprzed niebieskiej - obok słupka
1. Poszli - bulik dla Stoczniowca. Pierwsza akcja gości - Simicek uderza - guma po kiju wypada nad taśmę

I TERCJA

Na tafli również sędziowie i zawodnicy gości - tyskiego GKS w czerwonych koszulkach - drużyny machnęły kijami na powitanie i już za chwilę się zacznie.
Witam wszystkich z małej hali w budynku gdańskiej Olivii. Na taflę wyjeżdżają zawodnicy Stoczniowca - za chwilę rozpoczęcie spotkania.