Hokej.net Logo
Wszystkich zarejestrowanych użytkowników prosimy o zresetowanie hasła. Na maila otrzymacie Państwo nowe hasła, które potem będzie można zmienić w swoim panelu użytkownika.

62-latek w bramce? Mistrzowski żart klubu po decyzji Petra Čecha

62-latek w bramce? Mistrzowski żart klubu po decyzji Petra Čecha

To musiało się wydarzyć na Wyspach. W typowo brytyjski sposób jeden z tamtejszych klubów zażartował z nowej, hokejowej kariery Petra Čecha.

Przypomnijmy, że - jak informowaliśmy w środę - były wybitny czeski bramkarz piłkarski, postanowił rozpocząć swoją przygodę hokejową, związując się z półamatorskim klubem Guildford Phoenix, występującym w grupie południowej ligi NIHL 2, a więc na czwartym poziomie w Wielkiej Brytanii. Ma grać w drużynie wtedy, kiedy nie będzie to kolidowało z obowiązkami dyrektora, które pełni w Chelsea.


Tymczasem ostatnio, zupełnie nieoczekiwanie na stronie internetowej klubu Coventry Blaze, który gra w EIHL, czyli wyspiarskiej ekstraklasie, ukazało się wpis, mający "zdementować plotki" o tym, że ten zespół również ma wzmocnić bramkarz piłkarski. - Pomimo pojawiających się usilnie plotek, jako Coventry Blaze możemy zaprzeczyć temu, że Steve Ogrizovic dołączy do naszego klubu - napisali Blaze w swoim oświadczeniu.

Steve Ogrizovic był bramkarzem drużyn Liverpool FC, które sięgały po piłkarski Puchar Europy w 1978 i 1981 roku, choć siedział wtedy na ławce w roli zmiennika Raya Clemence'a. Znacznie lepiej jest pamiętany jako żywa legenda klubu Coventry City, w barwach którego rozegrał 507 meczów i w 1987 roku zdobył Puchar Anglii. Karierę kończył w 2000 roku jako 42-latek i jeden z zaledwie czterech piłkarzy, którzy grali w angielskich rozgrywkach ligowych w czterech różnych dekadach. Przez 11 ostatnich lat pełnił funkcję trenera bramkarzy w Coventry City, ale po zakończeniu ostatniego sezonu zdecydował się przejść na emeryturę.

- Po 35 sezonach jako bramkarz i trener bramkarzy w Coventry City Steve ostatnio zakończył swoją przygodę z piłką nożną, żeby zająć się innymi pasjami i spędzać więcej czasu z rodziną - napisał klub Coventry Blaze w swoim oświadczeniu. A warto dodać, że gdyby Ogrizovic dołączył do drużyny, to mógłby jej się przydać nie tylko jako bramkarz, bo w 1986 roku zasłynął strzelając gola w spotkaniu ekstraklasy z Sheffield Wednesday. Hokej byłby kolejnym sportem, w którym by się sprawdził. Jeszcze w trakcie kariery piłkarskiej grał bowiem w niższych lokalnych ligach w krykieta. Pewien problem mogłoby jednak sprawić to, że ma już... 62 lata.

Tyle że żadne plotki na temat dołączenia Ogrizovica do Coventry Blaze tak naprawdę nie krążyły, a kibice szybko wychwycili w utrzymanym w tonie pełnej powagi oświadczeniu "dementującym" możliwość zatrudnienia 62-latka typowo brytyjską ironię pod adresem młodszego od Ogrizovica o 25 lat Petra Čecha oraz jego nowego hokejowego klubu.

W informacji prasowej pojawił się nawet komentarz trenera Blaze Danny'ego Stewarta, kiedyś kolegi z tafli i jednocześnie grającego szkoleniowca Jarosława Rzeszutki w Newcastle Vipers. - Steve przez wiele lat był znakomitym bramkarzem i całkiem dobrym krykiecistą, ale nie mam pojęcia, skąd wzięły się te pogłoski. Nie ma w tym żadnej prawdy i nie dołączy do Blaze - skomentował Stewart, kończąc żartobliwe oświadczenie swojego klubu.

Zawodnikiem Coventry Blaze jest były gracz KH GKS-u Katowice Janne Laakkonen.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
© Copyright 2003 - 2021 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe