Hokej.net Logo
Wszystkich zarejestrowanych użytkowników prosimy o zresetowanie hasła. Na maila otrzymacie Państwo nowe hasła, które potem będzie można zmienić w swoim panelu użytkownika.

Czy najpopularniejsze zawody i profesje mogą nas jeszcze czymś zaskoczyć? Okazuje się, że tak!

Czy najpopularniejsze zawody i profesje mogą nas jeszcze czymś zaskoczyć? Okazuje się, że tak!

Teoretycznie wiemy, czym zajmuje się glazurnik, motorniczy czy położna. Z ich usług korzystamy na co dzień w zależności od tego, czego aktualnie nam potrzeba. Ale co tak NAPRAWDĘ wiemy o tych zawodach? Agatha Rae udowadnia w swojej książce, że mniej niż nam się wydaje.

„Polki i Polacy w pracy” to ponad 80 wywiadów z rozmówcami z całej Polski. To historie osób pracujących w przeróżnych zawodach - od listonosza przez policjantkę wydziału dochodzeniowo-śledczego aż po rymarza czy wróżkę. Zebrane w jedną całość tworzą ciekawy obraz polskiego społeczeństwa i kultury pracy. Nie brakuje w nim ciekawostek, zaskakujących faktów czy porad dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w danej profesji. Każda historia stanowi osobną inspirację, ale też skarbnicę wiedzy.

Rozmówcy Agathy Rae to bardzo różnorodne osobowości. Wśród nich znajduje się między innymi Szymon Marzec, napastnik GKS Tychy, Adam Krupiński, fryzjer, który pracował na planie serialu „Król”, znana blogerka Wioleta Sadowska czy zawodnik lacrosse Marcin Janiszewski. Każde z nich podzieliło się z autorką swoją historią, zapraszając jej czytelników za kulisy prac, które na co dzień wykonują.

„Polki i Polacy w pracy” to książka o ludziach takich, jak my. Nie historia błyskawicznego sukcesu z poradnika dla młodych biznesmenów ani nie baśń o Kopciuszku, który cudownie spełnia swoje marzenia. To opowieści ludzi, którzy wszystko, co osiągnęli, zawdzięczają swojej ciężkiej pracy. Którzy w rozmowie z autorką zwierzają się z problemów, z jakimi na co dzień muszą się borykać, ale też dzielą się swoimi „małymi zwycięstwami”. To historie ludzi, których mijamy na ulicy każdego dnia, od których odbieramy telefony, kupujemy mieszkania, powierzamy opiekę nad bliskimi lub korzystamy z przedmiotów, które wykonali, nie mając o tym pojęcia.

Agatha Rae (Joanna Bogusławska) zadebiutowała w 2013 roku na rynku anglojęzycznym opowieścią „ Oenone”. W 2019 roku wydała pierwszą polską powieść „ Psychopomp”, która  zdobyła nagrodę główną XX Costeriny. Pod własnym nazwiskiem publikowała także książki edukacyjne, artykuły oraz wywiady.


Premiera książki „Polki i Polacy w pracy” już 1. grudnia. Tytuł ukaże się nakładem Wydawnictwa Kagra, a wyłącznym dystrybutorem są księgarnie BookBook.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
© Copyright 2003 - 2021 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe