Hokej.net Logo

Górniczy półfinał [Zapowiedź i szczegółowe statystyki]

Górniczy półfinał [Zapowiedź i szczegółowe statystyki]

W drugiej półfinałowej parze hokejowy los splótł ze sobą ścieżki JKH GKS Jastrzębie oraz GKS-u Katowice. Zawodnicy ze stolicy województwa śląskiego rozprawili się z Re-Plast Unią Oświęcim, zacierając złe wrażenie wywarte na starcie sezonu. Jastrzębianie eliminując po czterech spotkaniach Podhale dali natomiast jasny sygnał, że aspirują do tytułu mistrzowskiego, choć na Jastorze nikt o tym głośno nie mówi.

„Tisze jediesz, dalsze budiesz” – maksyma wywodzącą się z ojczyzny Andrieja Parfionowa, trenera katowickiej GieKSy, doskonale oddaje atmosferę panującą w Jastrzębiu-Zdroju. Hokeiści znad czeskiej granicy przez wiele ligowych kolejek utrzymywali się na szczycie tabeli, w tym sezonie świętowali także triumfy w Pucharze Polski i Superpucharze Polski.

Nic zatem dziwnego, że w tym roku wymieniania się ich jako bardzo mocnych pretendentów do tytułu mistrzowskiego. W klubie tonuje się jednak „złote” nastroje. Słowa prezesa Kazimierza Szynala, który bez kurtuazji stwierdził, że jego klub „nic już nie musi” odbiły się niemałym echem. Presję ze swoich kolegów pomógł ściągnąć również Maciej Urbanowicz.

Skupiamy się na półfinale. Finał jest daleko, a w strefie medalowej są bardzo mocne drużyny. Nie jesteśmy faworytem do mistrzostwa. Jest nim kto inny. Natomiast my zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby po sezonie cieszyć się z sukcesu – stwierdził kapitan zespołu.

Kręta droga GieKSy do półfinału nie była natomiast usłana różami. Spisujący się poniżej oczekiwań katowiczanie znacznie odżyli po przejęciu steru przez Andrieja Parfionowa, który uporządkował grę całego zespołu.

Wierzę, że będziemy grali ten półfinał długo, a mecze, które rozegramy, będą trudne, ale dobre w naszym wykonaniu. Czeka nas bardzo dużo wrażeń na lodzie i dużo emocji dla kibiców. Niech wygra najlepszy – to natomiast słowa Juraja Šimbocha.
Ćwierćfinałowe przeprawy

Jastrzębianie potrzebowali zaledwie czterech spotkań, by pokonać przeszkodę w postaci Podhala Nowy Targ. Członkowie jastrzębskiej ekipy nie zanotowali jednak łatwej przeprawy, o czym wspomnieli sami trenerzy oraz zawodnicy.

Szczerze przyznam, że nie oczekiwałem takiego rezultatu. W ekstralidze mamy siedem bardzo mocnych i wyrównanych zespołów. W pojedynkach między nimi decydują szczegóły. Podhale ma bardzo poukładaną drużynę. Oni zagrali tak, jak tego oczekiwaliśmy – analizował trener Róbert Kaláber.

Co jednak mogą powiedzieć o sobie zawodnicy GKS-u Katowic, którzy w pierwszym spotkaniu zebrali spory łomot od oświęcimian? To chyba najbardziej delikatne określenie wyniku 0:8, jaki musieli przełknąć podczas inauguracji fazy play-off. Kolejne spotkanie było natomiast owiane ogromną kontrowersją spowodowaną przepisem o młodzieżowcu. Koniec końców, hokejowa centrala nie zarządziła walkowera i to katowiczanie mogą cieszyć się z miejsca w półfinale.

Najmocniejsza strona? Kolektyw

W filozofii obydwu trenerów można doszukać się kilku podobieństw. Przede wszystkim nie zawierzają oni losów meczów pojedynczym liderom, stawiając głównie na kolektyw.

W szczególności widoczne było to w ćwierćfinałowym pojedynku JKH. Defensorzy „Szarotek” udanie wyłączyli z gry Marka Hovorkę, zwycięzcę klasyfikacji kanadyjskiej sezonu zasadniczego. Pierwsze skrzypce odegrała za to pierwsza formacja, na czele z Romanem Rácem. Warto dodać, że postawa czołowych zawodników już została doceniona: Rác, Urbanowicz oraz Nechvátal prolongowali swe umowy o dwa lata.

Po prostu tak wyszło. To jest hokej i takie sytuacje czasem mają miejsce. Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy, że to moje bramki decydowały o wygranych. Oby takich drużyn, z którymi “wchodzą” mi tak ważne bramki, było więcej – słowacki center nie ukrywał radości w rozmowie z portalem jasnet.pl.

W szeregach GieKSy wyróżnili się natomiast Bartosz Fraszko, Andriej Stiepanow oraz Grzegorz Pasiut. Szczególnie sporo dobrego można powiedzieć o postawie pierwszego z wymienionych, znajduje się on przecież na czele najlepiej punktujących zawodników fazy play-off (5G + 3A).

Stanowiliśmy kolektyw jako zespół. Wydaje mi się też, że wyglądaliśmy fizycznie lepiej od przeciwników. Byliśmy od nich lepsi– powiedział po awansie Grzegorz Pasiut.

***

Okiem eksperta

Radny Powiatu Oświęcimskiego IV kadencjiWaldemar Klisiak, były olimpijczyk z Albertville, reprezentant Polski i napastnik polskich klubów:

– Jastrzębianie są faworytem tej rywalizacji i to bez dwóch zdań. Na pewno ich droga do finału jest prostsza niż ta, którą ma przed sobą GKS Tychy.

JKH w porównaniu do GKS-u Katowice ma silniejszy kadrowo zespół, który oparty jest na wychowankach. A ci gracze zawsze zostawią serce na lodzie za swój klub. Są też dobrej klasy obcokrajowcy i naprawdę solidny golkiper Patrik Nechvátal.

Jeśli chodzi o ekipę z Katowic, to jej ofensywna gra opiera się na niezwykle skutecznym tercecie Bartosz Fraszko - Grzegorz Pasiut - Andriej Stiepanow. Niemniej nie od dziś mówi się, że jedną piątką nie da się awansować do finału. Róbert Kaláber doskonale o tym wie i na pewno będzie starał się zneutralizować ten atak. Na pewno nie popełni błędów trenera Unii Oświęcim, który nic z tym faktem nie zrobił.

Mocnym punktem GieKSy jest też bramkarz Juraj Šimboch. Nieźle wygląda gra defensywna katowiczan. Zespół dowodzony przez Andrieja Parfionowa potrafi się wycofać, oddać nieco pola rywalowi, a później błyskawicznie przejść do kontrataku. Na te zagrywki jastrzębianie muszą uważać, bo czasem jedna taka akcja, zakończona golem, może wyraźnie podciąć skrzydła.

Ciekawostki:

* Radosław Sawicki w tym sezonie trzykrotnie otwierał wynik meczów z GKS-em Katowice.

* W tych spotkaniach ani razu do siatki nie trafił z kolei Bartosz Fraszko. Na jego koncie znalazły się jednak trzy asysty.

* Michał Kieler i Maciej Miarka, czyli rezerwowi bramkarze obu drużyn, mieli okazję występować po obydwu stronach barykady. Pierwszy z wymienionych był golkiperem GieKSy w latach 2018–2020, drugi natomiast strzegł bramki juniorów JKH od 2017 roku aż do rozpoczęcia bieżącego sezonu.

* Grzegorz Pasiut przekroczył w tym sezonie barierę 600 meczów w PHL. Obecnie ma ich na swoim koncie 606, a jeśli wykaże się skutecznością, to będzie mógł świętować swojego 250. gola w polskiej ekstralidze. Potrzebuje do tego jeszcze sześciu trafień.

* Jeśli jesteśmy już przy meczowych jubileuszach, to ostatnio Kamil Górny świętował swój 500. mecz w barwach JKH. Z kolei Kamil Wróbel zakładał jastrzębską bluzę już w 200 spotkaniach.

Na nich warto zwrócić uwagę

JKH GKS Jastrzębie:

* Patrik Nechvátal

– Czeski bramkarz okazał się być niemalże bezbłędny w starciu z „Szarotkami”, a jego spokój był szczególnie widoczny na tle bardzo niepewnego w swych poczynaniach Ihara Brykuna. W meczach, w których o wyniku może zadecydować jedna bramka, postawa bramkarza ma kolosalne znaczenie.

* Roman Rác

– „Kat Podhala” chciałby zapewne wzbogacić swój przydomek o kolejne drużyny. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami filigranowy spokój zrobił na lodzie sporą różnicę, prezentując nienaganną technikę oraz spore pokłady dynamiki.

* Radosław Sawicki

– Jeden z największych wyrzutów sumienia katowickich działaczy. W ostatnich tygodniach jego strzelecki licznik nieco wyhamował, lecz defensorzy GieKSy doskonale wiedzą, czym kończy się pozostawienie mu odrobiny wolnego miejsca w okolicach pola bramkowego.

GKS Katowice:

* Juraj Šimboch

– Obserwując jego wybryki między słupkami bramki GieKSy w pierwszym ćwierćfinałowym meczu z Unią kibice zadawali sobie zapewne pytanie, kto tak właściwie ukradł maskę i bluzę ich ulubionego bramkarza, wpuszczając następnie osiem bramek. Zdaje się jednak, że najlepszy golkiper sezonu zasadniczego w tamtym spotkaniu wyczerpał całą pulę błędów, wracając na właściwe tory w kolejnych starciach. Spodziewamy się, że napsuje jeszcze sporo krwi napastnikom JKH.

* Bartosz Fraszko

– Najlepiej punktujący zawodnik meczów ćwierćfinałowych zamierza kontynuować swą dobrą serię w półfinałach. Szczególnie udany strzelecki koncert dał on w drugim meczu, aplikując oświęcimianom hat-tricka.

* Grzegorz Pasiut

– Jeden z najbardziej doświadczonych hokeistów w szeregach GieKSy (a zarazem kapitan zespołu) znów nie zawiódł. Podobnie jak miało to miejsce w sezonie zasadniczym, wciąż stanowił potężny motor napędowy zespołu, wdrażający dodatkową jakość do ofensywnych poczynań partnerów z drużyny.


Garść statystyk...

Sezon zasadniczy:

JKH GKS Jastrzębie

Bilans bramek: 152-80

Bramki zdobyte w przewadze: 38

Bramki zdobyte w osłabieniu: 4

Liczba oddanych strzałów: 1355

Skuteczność strzałów: 11,2 %

Liczba minut na ławce kar: 469

Skuteczność gier w przewadze: 25,5 %

Skuteczność gier w osłabieniu: 86,2 %

Najlepiej punktujący:

51 – Marek Hovorka (21 G + 30 A)

42 – Zackary Phillips (17 G + 25 A)

37 – Radosław Sawicki (19 G + 18 A)

34 – Roman Rác (13 G + 21 A)

32 – Martin Kasperlík (13 G + 19 A)

Najlepsi strzelcy:

21 bramek – Marek Hovorka

19 – Radosław Sawicki

17 – Zackary Phillips

13 – Martin Kasperlík, Roman Rác

Najlepiej podający:

30 asyst – Marek Hovorka

25 – Zackary Phillips

21 – Roman Rác

19 – Martin Kasperlík, Maciej Urbanowicz

Najwięcej punktów wśród obrońców

21 – Mateusz Bryk (5 G + 16 A)

16 – Māris Jass (6 G + 10 A)

15 – Jiří Klimíček (5 G + 10 A)

Najwięcej minut karnych:

47 – Jakub Michałowski

46 – Māris Jass

44 – Marek Hovorka

Najlepszy plus/minus

+30 – Martin Kasperlík, Mateusz Bryk

+27 – Kamil Górny

+26 – Roman Rác

+25 – Radosław Sawicki

Najgorszy plus/minus

-5 – Łukasz Nalewajka

-4 – Jakub Gimiński

-2 – Marcin Płachetka, Ēriks Ševčenko, Dominik Jarosz, Patryk Pelaczyk.

Bramkarze:

Patrik Nechvátal

mecze: 33

skuteczność interwencji – 92,6 %

średnia wpuszczonych bramek – 1,97

średnia obronionych strzałów – 24,8

czyste konta: 3

David Marek*

mecze: 8

skuteczność interwencji – 90,5 %

średnia wpuszczonych bramek – 1

średnia obronionych strzałów – 9,5

czyste konta: 1

Michał Kieler

mecze: 1

skuteczność interwencji – 82,6 %

średnia wpuszczonych bramek – 4

średnia obronionych strzałów – 19

czyste konta: 0.
GKS Katowice

Bilans bramek: 109-77

Bramki zdobyte w przewadze: 29

Bramki zdobyte w osłabieniu: 4

Liczba oddanych strzałów: 1320

Skuteczność strzałów: 8,3%

Liczba minut na ławce kar: 422

Skuteczność gier w przewadze: 15,5 %

Skuteczność gier w osłabieniu: 82,9 %

Najlepiej punktujący:

36 – Grzegorz Pasiut (10 G + 26 A)

33 – Patryk Krężołek (18 G + 15 A)

32 – Bartosz Fraszko (11 G + 21 A)

24 – Maciej Kruczek (7 G + 17 A)

21 – Jesse Rohtla (7 G + 14 A)

Najlepsi strzelcy:

18 bramek – Patryk Krężołek

11 – Bartosz Fraszko

10 – Grzegorz Pasiut

9 – Mateusz Michalski

7 – Jesse Rohtla, Filip Starzyński, Maciej Kruczek

Najlepiej podający:

26 asyst – Grzegorz Pasiut

21 – Bartosz Fraszko

17 – Maciej Kruczek

15 – Patryk Krężołek

14 – Jesse Rohtla

Najwięcej punktów wśród obrońców:

24 – Maciej Kruczek (7 G + 17 A)

18 – Miika Franssila (6 G + 12 A)

10 – Patryk Wajda (4 G + 6 A)

10 – Mateusz Zieliński (2 G + 8 A)

Najwięcej minut karnych:

52 – Filip Starzyński

41 – Mateusz Adamus

34 – Grzegorz Pasiut

Najlepszy plus/minus

+16 – Grzegorz Pasiut, Patryk Krężołek

+14 – Maciej Kruczek, Jyri Marttinen, Miika Franssila

Najgorszy plus/minus

-4 – Dominik Nahunko, Oskar Krawczyk

-3 – Mateusz Adamus, Szymon Skrodziuk

-2 – Dariusz Wanat, Szymon Mularczyk, Mateusz Zieliński, Jānis Andersons.

Bramkarze:

Juraj Šimboch

mecze: 33

skuteczność interwencji – 93 %

średnia wpuszczonych bramek – 1,76

średnia obronionych strzałów – 23,3

czyste konta: 5

Maciej Miarka

mecze: 6

skuteczność interwencji – 88,4 %

średnia wpuszczonych bramek – 2,67

średnia obronionych strzałów – 20,3

czyste konta: 0


***

Faza play-off

JKH GKS Jastrzębie

Bilans bramek: 11-6

Bramki zdobyte:

- w przewadze: 3

- w osłabieniu: 0

- do pustej bramki: 0

- w I tercji: 4

- w II tercji: 3

- w III tercji: 3

- w dogrywce: 1

Bramki stracone:

- w przewadze: 0

- w osłabieniu: 2

- do pustej bramki: 0

- w I tercji: 3

- w II tercji: 0

- w III tercji: 3

Liczba oddanych strzałów: 147

Skuteczność strzałów: 7,5 %

Liczba minut na ławce kar: 40

Skuteczność gier w przewadze: 21,4 %

Skuteczność gier w osłabieniu: 71,4 %

Najlepiej punktujący:

5 – Roman Rác (3 G + 2 A)

4 – Martin Kasperlík (1 G + 3 A)

3 – Kamil Górny (1 G + 2 A)

3 – Zackary Phillips (1 G + 2 A)

3 – Radosław Sawicki (1 G + 2 A)

Najlepsi strzelcy:

3 bramki – Roman Rác

Najlepiej podający:

3 asysty – Martin Kasperlík

Najwięcej punktów wśród obrońców

3 – Kamil Górny (1 G + 2 A)

Najwięcej minut karnych:

12 – Łukasz Nalewajka

Najlepszy plus/minus

+5 – Roman Rác

Najgorszy plus/minus

- 1 – Radosław Nalewajka, Dominik Jarosz

Bramkarze:

Patrik Nechvátal

mecze: 4

skuteczność interwencji – 94,3 %

średnia wpuszczonych bramek – 1,5

średnia obronionych strzałów – 24,8

czyste konta: 1GKS Katowice

Bilans bramek: 14-15

Bramki zdobyte:

- w przewadze: 2

- w osłabieniu: 0

- do pustej bramki: 0

- w I tercji: 2

- w II tercji: 2

- w III tercji: 8

- w dogrywce: 1

- w rzutach karnych: 1

Bramki stracone:

- w przewadze: 0

- w osłabieniu: 4

- do pustej bramki: 0

- w I tercji: 2

- w II tercji: 5

- w III tercji: 8

- w dogrywce: 0

- w rzutach karnych: 0

Liczba oddanych strzałów: 165

Skuteczność strzałów: 8,5 %

Liczba minut na ławce kar: 81

Skuteczność gier w przewadze: 16,7 %

Skuteczność gier w osłabieniu: 82,1 %

Najlepiej punktujący:

8 – Bartosz Fraszko (5 G + 3 A)

7 – Andriej Stiepanow (3 G + 4 A)

6 – Grzegoz Pasiut (2 G + 4 A)

Najlepsi strzelcy:

5 bramek – Bartosz Fraszko

3 – Andriej Stiepanow

Najlepiej podający:

4 asysty – Grzegorz Pasiut, Andriej Stiepanow

Najwięcej punktów wśród obrońców

2 – Maciej Kruczek (1 G + 1 A)

2 – Jyri Marttinen (0 G + 2 A)

Najwięcej minut karnych:

29 – Filip Starzyński

Najlepszy plus/minus

+5 – Bartosz Fraszko, Andriej Stiepanow.

Najgorszy plus/minus

-5 – Mateusz Michalski

Bramkarze:

Juraj Šimboch

mecze: 6

skuteczność interwencji – 93 %

średnia wpuszczonych bramek – 2,5

średnia obronionych strzałów – 33,3

czyste konta: 2BEZPOŚREDNIE MECZE

JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

JKH GKS Jastrzębie:

Bilans bramek: 13-7

Bramki zdobyte:

- w przewadze: 4

- w osłabieniu: 0

- do pustej bramki: 1

- w I tercji: 4

- w II tercji: 5

- w III tercji: 4

- w dogrywce: 0

- w rzutach karnych: 0

Bramki stracone:

- w przewadze: 0

- w osłabieniu: 1

- do pustej bramki: 0

- w I tercji: 2

- w II tercji: 1

- w III tercji: 4

- w dogrywce 0:

- w rzutach karnych: 0

Liczba oddanych strzałów: 133

Skuteczność strzałów: 9,8 %

Liczba minut na ławce kar: 70

Skuteczność gier w przewadze: 31,3 %

Skuteczność gier w osłabieniu: 95,7 %

Najwięcej punktów przeciwko GKS-owi Katowice:

5 – Radosław Sawicki (4 G + 1 A)

5 – Zackary Phillips (3 G + 2 A)

4 – Maciej Urbanowicz (2 G + 2 A)

4 – Dominik Paś (1 G + 3 A)

Najlepsi strzelcy JKH w meczach z GKS-em Katowice:

4 – Radosław Sawicki

3 – Zackary Phillips

Najlepiej asystujący zawodnicy JKH w meczach z GKS-em Katowice:

3 – Dominik Paś

2 – Maciej Urbanowicz, Marek Hovorka, Zackary Phillips, Kamil Wałęga, Māris Jass

Najwięcej minut na ławce kar:

14 – Māris Jass

Bramkarze:

Patrik Nechvátal – 94,9 % (obronił 131 z 138 strzałów) – czas gry 239 minut i 5 sekund

GKS Katowice:

Bilans bramek: 7-13.

Bramki zdobyte:

- w przewadze: 1

- w osłabieniu: 0

- do pustej bramki: 0

- w I tercji: 2

- w II tercji: 1

- w III tercji: 4

- w dogrywce: 0

- w rzutach karnych: 0

Bramki stracone:

- w przewadze: 0

- w osłabieniu: 4

- do pustej bramki: 1

- w I tercji: 4

- w II tercji: 5

- w III tercji: 4

- w dogrywce: 0

- w rzutach karnych: 0

Skuteczność gier w przewadze: 4,3 %

Skuteczność gier w osłabieniu: 68,7 %

Liczba oddanych strzałów: 138

Skuteczność strzałów: 5,1%

Liczba minut na ławce kar: 46

Najwięcej punktów przeciwko JKH GKS Jastrzębie:

3 pkt – Bartosz Fraszko (3 A)

3 pkt – Grzegorz Pasiut (3 A)

Najlepsi strzelcy GKS-u w meczach z JKH:

2 gole – Kamil Paszek

Najlepiej asystujący zawodnicy GKS-u w meczach z JKH:

3 asysty – Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut

Najwięcej minut na ławce kar:

8 – Filip Starzyński

Bramkarze:

Juraj Šimboch – 90,9 % (obronił 120 ze 132 strzałów) – czas gry 237 minut i 16 sekund.

Opracowali: Radosław Kozłowski i Kacper Langowski.

Zdjęcia: Klaudia Baron i Magda Kowolik / jkh.pl

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • PEL52: ml3ko,dzieki za link
 • PEL52: Torun 1-0
 • JARASSTO: Toruń2:1
 • rober03: Fajna ta liga nikt się przed nikim nie położy i każdy walczy z każdym . Tak trzymać
 • PEL52: Sanok 3-3,niezle obstawione Jastrzebie i Kato a tu jak na razie kupony do kosza
 • Luque: Ole Trzinec do toho ;) 6-2 i fajny meczyk Naszych chłopaków
 • gbr22\\/: Łyszczarczyk się bardzo dobrze pokazał, styl Komorskiego niestety jest taki, że robi wrażenie mało zaangażowanego, bardziej czeka na swoją okazję.
 • PEL52: Lycha ma szanse zalapac sie do Trzynca
 • gbr22\\/: Pod bramką nie miał zbytnio sytuacji żeby błysnąć, za to na bulikach robił jak zawsze dobrą robotę. No i brawo Aron, trudny sezon, ale idzie ku dobremu.
 • gieksa76: 3 minuty 3 bramki pięknie
 • Luque: Fajnie jakby obaj tam zostali i grali
 • Luque: Aron wprowadzenie krążka do tercji no Pan Profesor ;)
 • gbr22\\/: Tak, ma szanse na przyszły sezon, tym bardziej że bracia Kovarcik odchodzą.
 • Luque: Łycha fajnie walczył pod bandami i dużo pracował, no ale wszyscy wiemy że to jest utalentowany chłopak, szkoda że za oceanem mu tak nie poszło jakby tego chciał
 • gbr22\\/: Komora to raczej musi czekać na swoje szanse z doskoku, ale kto wie, tylko że on ma mało czasu z racji wieku żeby przekonać do siebie trenera, albo znaleźć zespół w którym by miał miejsce, aczkolwiek zaplecze też nie jest złe dla niego.
 • Zaba: Akurat Komorski dzis był dłużej na lodzie niż Łyszczarczyk...
 • Luque: Komora jako zadaniowiec to się sprawdza
 • kunta: Aron dzisiaj zawodnik meczu w drużynie stalowników. Zagrał super mecz, chociaż 2 brama dla baranów z jego winy. Łyszczarczyk coś szarpał, Komorski słabo. Niestety widać duużą różnicę w grze tych dwóch bądź co bądź jednych z lepszych polskich hokeistów w porównaniu z innymi graczami czeskiej ligi. Technika, ustawienie, przegląd sytuacji, na razie to na poziomie 20 latków czeskich. Bo do Finów, Szwedów, Kanadyjczyków, Rosjan czy innych nacji w tej kategorii wiekowej to nawet nie ma co..
 • kunta: porównywać. Taki jest niestety aktualny poziom polskiego hokeja..
 • Luque: W historii to my nigdy nie mieliśmy w meczu mistrza Czech w składzie 3 Polaków
 • kunta: W ogóle nie mieliśmy 3 Polaków w ekstraklasie czeskiej....
 • Luque: 4 prawie, bo Zygmunt nie grał dzisiaj
 • kunta: Aaa i jeszcze Zygmunt....A dotychczas były epizody z Klisiakiem i chyba jeszcze ktoś tam krótko...
 • Luque: Leszek Laszkiewicz kiedyś grał w ekstralidze
 • Luque: I w DEL też grał
 • kunta: No to Jastrząbki sobie komplikują...
 • Luque: Prowadzili 3-1 a przegrywają 7-4..
 • Luque: Sawicki ich załatwił ;p
 • PEL52: dobrze ze wykupilem Sanok -Jastrzebie bo bylo co poogladac.Graty Sanok
 • Zaba: Kolusz tez grał w Trzyncu
 • Luque: Zaba też prawda
 • kunta: Na skrzypcach?
 • Zaba: W latach 2005-2008, przy czym w pierwszym sezonie rozegrał tylko dwa mecze w Ocelari, a resztę na farmie. Dwa kolejne sezony rozegrał pełne. W sezonie kolejnym 2008/09 grał w słowackiej extralidze
 • kunta: Aron gra już tyle lat w Trzyńcu , a i tak czasem jeszcze widać, że to Polak. Jak się za dzieciaka techniki nie nauczy, to nawet święte boże nie pomoże.
 • gieksa76: Pięknie GIEKSA kryzys mamy za sobą
 • Oświęcimianin_23: Kryzys będzie zażegnany przy kilku zwycięstwach z rzędu :)
 • Hokejowy1964: Łapiemy świeżość w grze, jeszcze nie wszystko trybi ale idzie ku dobremu. Wychodzimy na prostą, brawo GieKSa !
 • Unikatowy99: PEL52: Ja oglądałem Katowice
 • PEL52: 99,no i jak Koluszko?
 • Unikatowy99: bardzo dobrze trener ma do niego duże zaufani cały czas było go widać już w pierwszym meczu idealnie się wkomponował w drużynę To jest duże wzmocnienie dla Katowic szkoda że nie dla nas
 • Unikatowy99: Ciekawe Czy nasz mecz z Katowicami 21.01.2022 również zostanie odwołany?
 • Gepoq: Jeżeli Jasiek się nie ogarnie to będzie slabo w PO
 • Hasek64: Gepoq mówiłem o poniedziałku :) chyba czytałeś że to pierwsze spotkanie?
 • Arma: Teraz już rozumiem czemu Unia grała na dwie piątki pół sezonu, teraz każda drużyna będzie grać na dwie piątki więc Unia będzie lepiej przygotowana. Jednak Coolen wyprzedza ligę o lata.
 • Unikatowy99: Arma bez względu na wszystko na tą chwilę najlepiej i bez problemów wygląda Kraków i chyba Katowice się odradzają zobaczymy jak wypadniemy z Katowicami w bezpośredniej rywalizacji 21.01.2022
 • emeryt: na to chwile to siedzimy na fotelu lidera i doceńmy to ...
 • PEL52: A Jastrzebie wczoraj zdrowe dzisiaj juz COVID,ciekawe czy Sanok tez odwola jutrzejszy mecz,bo jesli nie to znaczy ze Jastrzebie sciemnia.
 • gbr22\\/: Jak nie mają pozytywnych wyników, ani nie zostali "uziemieni" to czemu mieli by odwołać?
 • gbr22\\/: Ściemniają to w tv, byłem dzisiaj w piekarni, od poniedziałku mają być podwyżki(a nie dalej jak miesiąc temu też były), więc ja się pytam jakim ujem mówią że będzie taniej.
 • emeryt: zarabiać coraz więcej a koszty utrzymania coraz niższe...znacie taki kraj?
 • jastrzebie: Niby po co Jastrzębie by miało ściemniać?
 • PEL52: gbr22\\/,a co grali w maseczkach?czy nie bylo kontaktu ze jedni maja drudzy nie.
 • Jersan1: emerycie prowadziles kiedyś własny biznes ?
 • emeryt: nie Sanie ale każdy kto takowy prowadzi twierdzi ze sie nie opłaca,takie hasło na dzień dobry
 • Hasek64: Emeryt jeszcze dwie kolejki I czas będzie zjeść z fotela lidera :)
 • statys: A co to za ludzka namiętność każe pani Joli z piekarni podnosić ceny? A Frankowi z młyna? A Zbyszkowi z gazowni? Obniżone będą, czy już są vaty i akcyzy, a reszta to sprawa przedsiębiorców i ich świadomości, że na rynku jest pieniądz, który można wziąć.
 • Unikatowy99: Z godnie z nowymi przepisami jeżeli któraś z drużyn nie przystąpi o 5 rundy do meczu to walkower. Więc wiemy na czy stoimy chodzi mi o mecz 21.01.2021 z Katowicami
 • Simonn23: i tak mamy farta ze we wtorek pauzujemy
 • Luque: Statysku jak widać wielu ludziom przydałoby się poprowadzić jakiś biznes żeby zrozumieli jak to działa i dlaczego rosną ceny, bo obietnice dla gawiedzi za pieniądze tej gawiedzi to się fajnie składa, jednak prędzej czy później przychodzi za to rachunek ekonomiczny..
 • hubal: jaki problem , załóż jeden z drugim działalność i powodzenia , takie bzdety wygadują ludzie typu statysa
 • jastrzebie: PELE5 nie wymyślaj farmazonów. Właśnie JKH woli być na bieżąco z meczami. Chyba każda drużyna. Unia 6 stycznia zagrała z JKH, a 9 już nie doszło do spotkania Cracovia- Unia. Nagle po paru dniach kilka przypadków zakażenia u Nas. Ale nit nie wymyśla teorii spiskowych. Będzie protokół to się zrobi ciekawie.
 • Unikatowy99: moim zdaniem już wszyscy na całym świecie uczą się żyć w dobie wirusa stąd zmiany regulaminowe między innymi w PlH. Zmiana przepisów od 5 rundy to dobry krok do którego będą się musieli wszyscy dostosować w dobie pandemi. Z tego co mi wiadomo Tychy to jedna z nielicznych drużyn której covid 19 nie dotknął i niech tak zostanie bo w innym przypadku można domniemywać że będą najbardziej poszkodowani w dobie nowych przepisów.
 • Yzerman #19: Chcecie pogadac o działalnosci gospodarczej...Ja jeszcze próbuje...Ale na to wygląda ze moze dociągne do końca miesiąca.Tak to jest opłacalne
 • Jersan1: Dlatego piszę wszyscy którzy wypowiadają się na temat działalności a nigdy tego nie lizneli niech zamilkna .Nowy Ład wy kończy połowę drobnego biznesu . Teraz bardziej opłaca się nic nie robić i żyć Z różnej masy zasiłków
 • Ksiądz Robak: Prowadzę działalność prawie 20 lat i jak czytam niektóre wypowiedzi to mnie pot oblewa.....taka rad jak się nie ma pojęcia to lepiej mądrze milczeć niż głupio pie.dić
 • Andrzejek111: Celem tej władzy od początku "rządzenia" jest wykończenie drobnych i średnich przedsiębiorców. I jeszcze żeby ich jakiś "orlen" przejął.
 • Yzerman #19: Robaku stwek nie zmieniłem od kilku lat..paliwo wiadomo..a gdzie reszta. A do tego kodzty....rzygać mi sie chcę.Na szczęście mam inny dochód..ale to na przetrwanie
 • Yzerman #19: A do tego nic a nic nie dostałem..tak jak restauratorzy czy hotelarze..którzy za dotacje jezdzą.BMW 8
 • Yzerman #19: ceny podniesli..a im jeszcze mało
 • Luque: Panowie takich gości co myślą jak statys to jest cała masa w kraju, najlepiej jakby rząd jeszcze powołał nowoczesnych ORMOwc... tzn. Sygnalistów do sprawdzania cen w sklepach czy przypadkiem nie są inne niż te które narzuci nie bacząc na rzeczywiste koszty rynkowe
 • Yzerman #19: Luq a to nie ma tak. Mandaty za info z kamerek.Do tego doszło...To nie nowoczesne ORMO
 • szyba666: Rado może jakiś krótki wywiad z Maxem?
 • Luque: Ajzer o ile jeszcze rażące łamanie przepisów drogowych to jestem w stanie zrozumieć, że ktoś gliniarzom podsyła to ogólnie społeczeństwo się zaczyna robić takie roszczeniowe i do tego "uprzejmie donoszę" ;p
 • Hasek64: Luk no tacy nowocześni szmalcownicy. Ludzkie śmiecie nie mające własnego życia i próbujące udawać ormo
 • Simonn23: Bramka Pawła Zygmunta przeciwko Ostrawie
 • Hasek64: Szyba a co on ci może ciekawego powiedzieć? :D że podoba mu się Polska zima, Oświęcim to wspaniałe miasto z masą zabytków i droga Benzyna na stacji? :D aha no i trener robi fajne treningi ponoć ale mamy kwarantannę drużynową i słyszałem tylko od kolegów z drużyny
 • Yzerman #19: Lu ..Nie wiem jak u Was..ale to cu u nas się dzieje...Dla mnie to juz jest koniec świata...A to niby policja robi to juz jest najnormalniej wstyd
 • Unikatowy99: Yzerman #19 podziel się co się dzieje
 • Simonn23: Zygmunt druga bramka
 • QbaSTS: Sędziowanie dramat
 • PEL52: Dzisiaj Sanok to nie ten sam co w piatek,Cracovia caly czas w tercji Sanoka
 • Andrzejek111: Sanok Sanok. Jeszcze dwie, jeszcze dwie.
 • emeryt: manie19 no nie mów że mandaty wystawiajo?
 • Polaczek1: Cracovia dogoni trójkę?
 • Yzerman #19: Eme..no nie bądż zdziwiony..Bo to co robią???
 • calan: Mam nadzieję że nowy trener Sidorienko ściganie dobrych zawodników do drużyny, bo narazie GKS Tychy słabiutko
 • emeryt: wie ktoś czy nowy kocur zagra w piątek z Kato?
 • szyba666: Wszyscy pewno zagrajo. Oby
 • emeryt: strasznie szybki ten pepik taki skoczny
 • PEL52: Eme znowu rozkreca SB,a gdzie go widziales?Poczekajmy na oficjalne
 • emeryt: Pelu embargo na info,dr.Rudi czyta
 • PEL52: Rudi w tym sezonie chyba zmienil zasady,moze jeszcze cos dokupi ale takich zmian jak w poprzednich sezonach to napewno nie bedzie
 • Arma: Dzisiaj przechwyciłem gołębia z wiadomością, było tam pewne nazwisko. Trzeba czekać
 • emeryt: Armo czy doszło do próby przechwycenia ? Czy gołąb był ranny?
 • PEL52: Jutro wtorek wybiore sie na targ moze babsko bedzie to sie cos dowiem
 • Arma: Gołąb miał wyraźne ślady lakieru do włosów na piórach i był delikatny osad węglowy na szyi. Większych obrażeń nie stwierdzono.
 • emeryt: Gps wyraźnie pokazuje że doszło do gwałtownego obniżenia lotu nad Kostuchno
 • gbr22\\/: No i jak obiecali tak zrobili, pisiont groszy wincyj za chleb, a do tego trzeba wykonać gest wyrażający uznanie dla prezesa za obniżenie vatu, pod groźbą karceru.
  Jedzmy ciastka.
  Jutro w końcu pełna kolejka, ciekawe w jakich składach.
 • emeryt: musztarda strasznie poszła w góre
 • Unikatowy99: rząd wprowadza możliwość kupienia musztardy na raty mają pokryć wszystkie odsetki z tego tytułu
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe