Hokej.net Logo

Lekov Cup 2010 – puchar odpłynął za ocean

Lekov Cup 2010 – puchar odpłynął za ocean

Select USA 96 wygrał czwartą edycję prestiżowego turnieju Lekov Cup, w którym udział wzięli chłopcy m.in. z Polski w drużynie, która startuje pod nazwą PRORINK Stars. W Pilźnie chłopcy zobaczyli, jak grają ich rówieśnicy z najlepszych selektów na świecie w roczniku 1996. Wystarczy wspomnieć, że amerykański selekt był wybierany z tysiąca zawodników. Amerykanie w finale pokonali Vyběr Czech Lions 96 bezdyskusyjnie 6:2. Po ubiegłorocznym ostatnim miejscu, w tym roku 22 miejsce na 35 zespołów można uznać za znaczną poprawę.

Turniej poprzedziła ceremonia rozpoczęcia, gdzie połączonoprezentację drużyn, program artystyczny wraz z losowaniem. Niestety, po słabymwystępie ubiegłorocznym, PRORINK Stars trafiła do najsłabszego koszyka. Kiedyjuż poznaliśmy nazwy naszych przeciwników – poszliśmy szybko spać.


Już wpierwszym meczu okazało się, że na tegorocznym turnieju gra inna drużyna niżprzed rokiem. Pierwszy mecz rozgrywaliśmy z Nevą Petersburg, od której przedrokiem otrzymaliśmy tęgie lanie 0:14. Tym razem chłopcy z PRORINKu nie oddalitak łatwo skóry i przegrali „tylko” 1:7.


Piszę tylko, gdyż Neva odpadła wpółfinale ze zwycięzcą amerykańskim Selectem 96 dopiero po rzutach karnych. Podrodze natomiast pokonała kilka dobrych drużyn, w tym Spartę Praga 8:1. Już wpierwszym meczu pokazał się z najlepszej strony bramkarz z Torunia MateuszStudziński, na którego od pierwszych sekund przelała się fala strzałówrosyjskich graczy. W sumie Mateusz zagrał 13 meczów w ciągu obu turniejów,czyli większą ilość niż przez cały sezon w swoim rodzimym klubie


Drugim przeciwnikiem była drużyna HC Dukla Trenčín – kolejnysilny przeciwnik, klub, który ma dobry zespół w każdym roczniku. I tym razemchłopcy z PRORINKu zaskoczyli przeciwnika i chyba siebie samych, kiedy po półminucie gry prowadzili 2:0!


Mecz miał zacięty charakter. Kiedy Dukla oblegałanaszą bramkę, PRORINK odpowiadał szybkimi kontrami. Niestety w nasze szeregiwdarł się chaos, który potwierdził, że chłopcy z PRORINKu nie grają ze sobą naco dzień.


Niestety podczas szybkiej gry chłopcy dwa razy się pogubili przyzmianach i zostali ukarani za nadmierną ilość zawodników na lodzie. Dukla tozespół już dobrze poukładany i ten element gry - grę w przewadze ma dobrzeopanowany, przez to wynik meczu się wyrównał. Po zaciętym i wyrównanym meczustraciliśmy gola na 11 sek. przed końcem tego meczu i przegraliśmy całespotkanie 4:5.


Drugi dzień turnieju przyniósł największą klęskę, kiedyprzegraliśmy 2:12 z HKM Žraloci Zvolen. Słowackie Rekiny ze Zwolenia to stałymedalista Lekov Cupu i mimo, że przed turniejem spodziewaliśmy się takichporażek, to była to jedyna dwucyfrówka.


Po meczu dowiedzieliśmy się o tragediinarodowej pod Smoleńskiem, jednak postanowiliśmy, że dokończymy turniej, grającw czarnych opaskach. Ostatni mecz w grupie był meczem o wszystko – tylkozwycięstwo dawało nam wyjście z grupy bez spekulacji.


Chłopcy z PRORINKu graliz hokejowa szkołą HA East Bohemia Select z Hradca Kralove. Mecz ten jak i każdynastępny poprzedziła minuta ciszy dla uczczenia ofiar katastrofy podSmoleńskiem.


Niestety nie daliśmy rady i przegraliśmy 3:5. Zaczęliśmy obawiaćsię, że nie uda się naszej drużnie wyjście z grupy. Jednak dotychczasoweniewysokie przegrane pozwoliły nam awansować z grupy i rozpocząć walkę omiejsca 17-32. Niestety znów byliśmy w złej sytuacji, gdyż jako 5 drużyna wgrupie musieliśmy grać z inną drużyną, która w swojej grupie była 3. Tą druzynąokazał się Select HOBA z Bratysławy. Po dwóch tercjach mieliśmy jeszczesmutniejsze miny, kiedy przegrywaliśmy 0:2. Cóż z tego, że po walce, cóż ztego, że znów nieznacznie przegrywamy...


I kiedy już z chłopaków powolischodziło powietrze, obudzili się rodzice – najwierniejsi fani! Przysłowacko-polsko-czeskim dopingu chłopcy zaczęli przejmować inicjatywę i w końcudoprowadzili do wyrównania. Niesieni ciągłym dopingiem chłopcy strzelilikolejnego gola, a kiedy HOBA wycofała bramkarza, zabezpieczyli sobie zwycięstwo4:2 strzałem do pustej bramki!


Szósty mecz na turnieju przyszło nam zagraćprzeciwko bawarskiemu Selektowi z Deggendorf. Chłopcy z Niemiec również są stałymuczestnikiem Lekov Cupu, a w ub. sezonie zajęli 10 miejsce. Młodzi Bawarczycypokazali, że potrafią grać dobry kombinacyjny hokej, dzięki czemu wygrali zPRORINK Stars 3:1.

Ostatni dzień turniej przyniósł mecze nr 7 i 8. Najpierwspróbowaliśmy, z pozytywnym skutkiem hokeja szwajcarskiego, kiedyskrzyżowaliśmy kije z EHC Winterthur. Znów pomocna okazała się grupa rodziców,największych fanów, która wyposażona w firmowe szaliki PRORINKu na przemianwzbudzała adrenalinę okrzykami: Let’s go PRORINK, let’s go lub PRORINK do toho!Doping doprowadził nas do zwycięstwa 5:2.


Turniej Lekov Cup jest tak wymyślony, że każdy mecz jestrozgrywany praktycznie o wszystko. Nie ma meczów o pietruszkę i z każdymwygranym meczem gra się coraz wyżej w drabince turniejowej. Nawet, jeśliprzegra się jeden z meczów, to każdy kolejny wymusza walkę o kolejne punkty.Dzięki niewysokim porażkom w grupie drużyna awansowała dalej, a dzięki dwómzwycięstwom później zepchnęła konkurentów aż o 13 miejsc za PRORINK Stars.


Wielkim pozytywem było, że drużyna była wyrównana, a każdy z zawodników wpisałsię na listę strzelców (czy w Moście czy w Pilźnie). Ciekawostką jest również,że trener nie bał się zamieniać zawodników pozycjami i również najlepsisnajperzy z PRORINK Stars zasmakowali gry w obronie. Zalążek drużyny rocznika1996 stanowią chłopcy, którzy na co dzień grają w czeskich klubach. To dziękikontaktom z czeskim hokejem ta drużyna „znikąd” w ub. roku „wkręciła” się naprestiżowy turniej Lekov Cup w Pilźnie. Turniej ten jest rozgrywany, co rok wokolicy Wielkanocy i zawsze grają w nim drużyny rocznika 1996.

Drużyna PRORINK Stars wystąpiła w składzie:

Mateusz Studziński (Toruń), Feliks Buszta (Karviná), JakubKurowski (Karviná), Lukáš Wojtyla (Třinec), Tomáš Zahornadský (Žilina),Kriváček Matej (Žilina), Patrik Nemeth (Žilina), Gašparovič Alexander (Žilina), Rogoň Patrik(Žilina), Michal Roman(Třinec), Jarosław Lorek(Třinec), Patryk Matusik(Jastrzębie), Kamil Wróbel(Jastrzębie), Jarosław Sap(Kraków), Denis Škorpík (Karviná), Kamil Sikora (Sosnowiec), Cisárik Jozef (Žilina), trener Václav Števček.

Drużyna PRORINK Stars, po tygodniu spędzonym razem,rozegrała w sumie 13 spotkań, z drużynami z 7 krajów. W sumie 6 spotkań wygrałai 7 przegrała z bilansem bramkowym 40:49. Był to wielki hokejowy tydzień, zaktóry wszystkim uczestnikom należą się podziekowania. Chłopcy z PRORINKu napewno szybko się spotkają razem na lodzie.

Ostateczna kolejność na Lekov Cup 2010

01. USA Select 96 (USA)

02. Czech Lions 96 (CZ)

03. NEVA St. Petersburg (RUS)

04. HKM Žraloci Zvolen (SK)

05. HC Kometa Group (CZ)

06. PITER 96 (RUS)

07. HC 07 Prešov (SK)

08. Vysočina 96 (CZ)

09. HC Sparta Praha (CZ)

10. IS SPORTS TEAM 1996 (CZ)

11. HC Plzeň 1929 (CZ)

12. VHK Vsetín (CZ)

13. KLH Chomutov Select (CZ)

14. HC Slavia Bratislava Select (SK)

15. HC České Budějovice výběr (CZ)

16. HC Dukla Trenčín (SK)

17. Kiekko-Nikarit 96 (FIN)

18. MHK Dubnica nad Váhom (SK)

19. Vympel (RUS)

20. Deggendorf Select (GER)

21. MAC-UTE Select (HUN)

22. Select PRORINK Stars (POL)

23. Skellefteå AIK 96 (SWE)

24. EHC Winterthur (CH)

25. Junosť Minsk (BEL)

26. WING 49 CZ (CZ)

27. Austrian Select (AUT)

28. Sachsen Select U-14 (GER)

29. IS SPORTS TEAM 1997 (CZ)

30. HoBa Bratislava Select (SK)

31. HAEast Bohemia Select (CZ)

32. HC Kometa Úvoz Brno (CZ)

33. Halv Horse Select (CZ)

34. Morava Select (CZ)

35. HC Meteor Třemošná (CZ)

Waldemar Buszta

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • jastrzebie: Niby po co Jastrzębie by miało ściemniać?
 • PEL52: gbr22\\/,a co grali w maseczkach?czy nie bylo kontaktu ze jedni maja drudzy nie.
 • Jersan1: emerycie prowadziles kiedyś własny biznes ?
 • emeryt: nie Sanie ale każdy kto takowy prowadzi twierdzi ze sie nie opłaca,takie hasło na dzień dobry
 • Hasek64: Emeryt jeszcze dwie kolejki I czas będzie zjeść z fotela lidera :)
 • statys: A co to za ludzka namiętność każe pani Joli z piekarni podnosić ceny? A Frankowi z młyna? A Zbyszkowi z gazowni? Obniżone będą, czy już są vaty i akcyzy, a reszta to sprawa przedsiębiorców i ich świadomości, że na rynku jest pieniądz, który można wziąć.
 • Unikatowy99: Z godnie z nowymi przepisami jeżeli któraś z drużyn nie przystąpi o 5 rundy do meczu to walkower. Więc wiemy na czy stoimy chodzi mi o mecz 21.01.2021 z Katowicami
 • Simonn23: i tak mamy farta ze we wtorek pauzujemy
 • Luque: Statysku jak widać wielu ludziom przydałoby się poprowadzić jakiś biznes żeby zrozumieli jak to działa i dlaczego rosną ceny, bo obietnice dla gawiedzi za pieniądze tej gawiedzi to się fajnie składa, jednak prędzej czy później przychodzi za to rachunek ekonomiczny..
 • hubal: jaki problem , załóż jeden z drugim działalność i powodzenia , takie bzdety wygadują ludzie typu statysa
 • jastrzebie: PELE5 nie wymyślaj farmazonów. Właśnie JKH woli być na bieżąco z meczami. Chyba każda drużyna. Unia 6 stycznia zagrała z JKH, a 9 już nie doszło do spotkania Cracovia- Unia. Nagle po paru dniach kilka przypadków zakażenia u Nas. Ale nit nie wymyśla teorii spiskowych. Będzie protokół to się zrobi ciekawie.
 • Unikatowy99: moim zdaniem już wszyscy na całym świecie uczą się żyć w dobie wirusa stąd zmiany regulaminowe między innymi w PlH. Zmiana przepisów od 5 rundy to dobry krok do którego będą się musieli wszyscy dostosować w dobie pandemi. Z tego co mi wiadomo Tychy to jedna z nielicznych drużyn której covid 19 nie dotknął i niech tak zostanie bo w innym przypadku można domniemywać że będą najbardziej poszkodowani w dobie nowych przepisów.
 • Yzerman #19: Chcecie pogadac o działalnosci gospodarczej...Ja jeszcze próbuje...Ale na to wygląda ze moze dociągne do końca miesiąca.Tak to jest opłacalne
 • Jersan1: Dlatego piszę wszyscy którzy wypowiadają się na temat działalności a nigdy tego nie lizneli niech zamilkna .Nowy Ład wy kończy połowę drobnego biznesu . Teraz bardziej opłaca się nic nie robić i żyć Z różnej masy zasiłków
 • Ksiądz Robak: Prowadzę działalność prawie 20 lat i jak czytam niektóre wypowiedzi to mnie pot oblewa.....taka rad jak się nie ma pojęcia to lepiej mądrze milczeć niż głupio pie.dić
 • Andrzejek111: Celem tej władzy od początku "rządzenia" jest wykończenie drobnych i średnich przedsiębiorców. I jeszcze żeby ich jakiś "orlen" przejął.
 • Yzerman #19: Robaku stwek nie zmieniłem od kilku lat..paliwo wiadomo..a gdzie reszta. A do tego kodzty....rzygać mi sie chcę.Na szczęście mam inny dochód..ale to na przetrwanie
 • Yzerman #19: A do tego nic a nic nie dostałem..tak jak restauratorzy czy hotelarze..którzy za dotacje jezdzą.BMW 8
 • Yzerman #19: ceny podniesli..a im jeszcze mało
 • Luque: Panowie takich gości co myślą jak statys to jest cała masa w kraju, najlepiej jakby rząd jeszcze powołał nowoczesnych ORMOwc... tzn. Sygnalistów do sprawdzania cen w sklepach czy przypadkiem nie są inne niż te które narzuci nie bacząc na rzeczywiste koszty rynkowe
 • Yzerman #19: Luq a to nie ma tak. Mandaty za info z kamerek.Do tego doszło...To nie nowoczesne ORMO
 • szyba666: Rado może jakiś krótki wywiad z Maxem?
 • Luque: Ajzer o ile jeszcze rażące łamanie przepisów drogowych to jestem w stanie zrozumieć, że ktoś gliniarzom podsyła to ogólnie społeczeństwo się zaczyna robić takie roszczeniowe i do tego "uprzejmie donoszę" ;p
 • Hasek64: Luk no tacy nowocześni szmalcownicy. Ludzkie śmiecie nie mające własnego życia i próbujące udawać ormo
 • Simonn23: Bramka Pawła Zygmunta przeciwko Ostrawie
 • Hasek64: Szyba a co on ci może ciekawego powiedzieć? :D że podoba mu się Polska zima, Oświęcim to wspaniałe miasto z masą zabytków i droga Benzyna na stacji? :D aha no i trener robi fajne treningi ponoć ale mamy kwarantannę drużynową i słyszałem tylko od kolegów z drużyny
 • Yzerman #19: Lu ..Nie wiem jak u Was..ale to cu u nas się dzieje...Dla mnie to juz jest koniec świata...A to niby policja robi to juz jest najnormalniej wstyd
 • Unikatowy99: Yzerman #19 podziel się co się dzieje
 • Simonn23: Zygmunt druga bramka
 • QbaSTS: Sędziowanie dramat
 • PEL52: Dzisiaj Sanok to nie ten sam co w piatek,Cracovia caly czas w tercji Sanoka
 • Andrzejek111: Sanok Sanok. Jeszcze dwie, jeszcze dwie.
 • emeryt: manie19 no nie mów że mandaty wystawiajo?
 • Polaczek1: Cracovia dogoni trójkę?
 • Yzerman #19: Eme..no nie bądż zdziwiony..Bo to co robią???
 • calan: Mam nadzieję że nowy trener Sidorienko ściganie dobrych zawodników do drużyny, bo narazie GKS Tychy słabiutko
 • emeryt: wie ktoś czy nowy kocur zagra w piątek z Kato?
 • szyba666: Wszyscy pewno zagrajo. Oby
 • emeryt: strasznie szybki ten pepik taki skoczny
 • PEL52: Eme znowu rozkreca SB,a gdzie go widziales?Poczekajmy na oficjalne
 • emeryt: Pelu embargo na info,dr.Rudi czyta
 • PEL52: Rudi w tym sezonie chyba zmienil zasady,moze jeszcze cos dokupi ale takich zmian jak w poprzednich sezonach to napewno nie bedzie
 • Arma: Dzisiaj przechwyciłem gołębia z wiadomością, było tam pewne nazwisko. Trzeba czekać
 • emeryt: Armo czy doszło do próby przechwycenia ? Czy gołąb był ranny?
 • PEL52: Jutro wtorek wybiore sie na targ moze babsko bedzie to sie cos dowiem
 • Arma: Gołąb miał wyraźne ślady lakieru do włosów na piórach i był delikatny osad węglowy na szyi. Większych obrażeń nie stwierdzono.
 • emeryt: Gps wyraźnie pokazuje że doszło do gwałtownego obniżenia lotu nad Kostuchno
 • gbr22\\/: No i jak obiecali tak zrobili, pisiont groszy wincyj za chleb, a do tego trzeba wykonać gest wyrażający uznanie dla prezesa za obniżenie vatu, pod groźbą karceru.
  Jedzmy ciastka.
  Jutro w końcu pełna kolejka, ciekawe w jakich składach.
 • emeryt: musztarda strasznie poszła w góre
 • Unikatowy99: rząd wprowadza możliwość kupienia musztardy na raty mają pokryć wszystkie odsetki z tego tytułu
 • Yzerman #19: Poczekaj jak wprowadza większy vat na gorczyce :D
 • emeryt: https://www.youtube.com/watch?v=Z4oWDpBHilU
 • emeryt: 14:24 :):)
 • Jamer: eme dzisiaj ogłoszą nowego kocura? :)
 • Jamer: Prawie 3 piątki trenują aż miło!
 • swojak: Dzisiaj spacerując z psem znalazłem taką kartkę. U dołu był dopisek BRAĆ! I nieczytelny podpis. Nie wiem czy to nasze czy może zza Wisły przywiało? https://www.eliteprospects.com/player/47536/daniil-apalkov
 • rober03: Wszystko fajnie tylko jak długo by było trzeba czekać na takiego grajka. Kierunek Rosja równa się czekanie a czasu kluby mają coraz mniej.
 • emeryt: a Jano wciąz czeka na telefon...
 • rober03: Unia już chyba dogra tym co mamy.
 • uniaosw: Oj swojak puknij sie w głowę...
 • hubal: podpis czytelny - "pani brożka" ale swojak na feriach mózg wyłączył
 • Hasek64: Nigdy nie byłem w Ameryce, ale znam kogoś kto był I opowiadał, że niedawno spacerując z kotem na wieczornej kupci spotkał przez przypadek w parku A. Owieczkina i N. Kuczerowa. Poprosił o autograf a gdy podziękował i odszedł kilka kroków znalazł dwa bilety które wypadły Aleksandrowi z kieszeni. Były to dwa bilety do Oświęcimia. Oj co to będą za play offy
 • Hasek64: Kolusz dwie bramki :) widać dobrze mu się gra z Wronesem
 • gieksa76: Jestem spokojny forma wraca
 • Unikatowy99: Gratulacje dla Tych oby tak dalej a będzie bardzo ciekawy play off
 • Hasek64: JTKJ !!!
 • rober03: Ciekawe ile jeszcze meczy będzie nam dane zobaczyć na żywo i czy dograja w tym sezonie do końca Play off
 • Unikatowy99: Uważam jeżeli mają wprowadzić zakazy to tylko dla nie zaszczepionych
 • hokej_fan: Dzisiaj rozmawiałem z moim znajomym taksówkarzem. Opowiadał, że wiózł dzisiaj dwa knedle z dworca na Chemików. Może w piątek zadebiutują.
 • uniaosw: To zmień taksówkarza :)
 • Jamer: uniaosw, będzie dobrze ze wzmocnieniami? :)
 • PEL52: Kto zamawia 2 knedle,przeciez tym nikt nie poje
 • Paskal79: Myślę że będą dwa wzmocnienia do końca stycznia jeszcze jest trochę czasu 👍😁
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Taka mała odpowiedź na JTKJ upośledzonego Haska 64
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Relacja z wyjazdu giełdy do Jastrzębia
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: https://youtu.be/pU8DYKSfrZo
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: 😂😂😂
 • uniaosw: Paskal pozdro
 • uniaosw: Jak mawiał klasyk nie uprzedzajmy faktów
 • uniaosw: I dajmy czasowi czas
 • Yzerman #19: Ejjjj...ale to moje :D
 • emeryt: jako dyżurny cieć tego gremium potwierdzam,powiedzenie "dajmy czasowi czas" to dziecko mana19
 • Hasek64: Tyski dzbanie słabe kopiowanie żałosnych filmików od rywala z gorolowa. Jeszcze jakbyście to wymyślili, ale wy tam u siebie macie problem z myśleniem więc nie dziwne, że nawet takiego czegoś nikt nie zmontował i was :D jedyne co z zmontować to potraficie ustawić się z psami w parku A potem udawać prawilną ekipę hahaha:d
 • Paskal79: Pozdro uniaosw👍
 • Paskal79: Coś na pewno się wzmocniony priorytet obrońca tak jak pisze bo w bo artykule a może będzie bonus 🤔😁
 • Jamer: Pascal79 Trzymamy kciuki za dobre wzmocnienia! Teraz weekend i dwa arcyważne spotkania...
 • Paskal79: No na pewno jak będzie obrońca to już jest dobrze bo w ataku mamy wybór a i jest może z dwóch młodych co mogą dać coś nieprzewidywalnego jak to młodzi więc jest dobrze
 • Paskal79: A co do meczy to b ważne i bardzo ciężkie
 • hokej_fan: Dwa głodne renifery widziane na dworcu PKP w Oświęcimiu. Pytały o drogę na Chemików. Pewne info
 • Paskal79: Hokej fan lepiej by były to pitbulle 😁
 • hokej_fan: Syber.yjski niedźwiedź był w drodze, ale Dr. Rudi go przechwycił
 • Paskal79: No.nie można nic pisać po polsku ani czesku bo rudi.przechwyci i przebiję ofertę choć nie tylko on tak może zrobić.... Bo już byli tacy ...😁
 • hokej_fan: Др. Руди, отпусти это
 • Unikatowy99: ***** ***
 • Luque: Unikatowy czyżbyś poczuł #NowyWał w swojej kieszeni? ;p
 • Unikatowy99: tak zabrać ludziom przedsiębiorczym dać nieudacznikom pisowskiej ciemnocie, która na nich głosuje
 • PEL52: Unikatowy99,nic dodac,nic ujac.Trafione w samo sedno
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Hasek jakie kopiowanie?? Przecież cała Polska wie, że jesteście cyganami, a Persja to wasza ojczyzna. Sam przygłupie się szarpiesz, a później masz pretensje.
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Cisniesz tu [****] po wszystkich, a później płaczesz.
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Weź swój dywan i leć spać.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe