Hokej.net Logo

Mecz zakończony na pięści przypieczętował awans Podhala do finału

Mecz zakończony na pięści przypieczętował awans Podhala do finału

W drugim meczu I fazy play-off Podhale ponownie nie pozwoliło warszawskiej ofensywie na zbyt wiele. Zdobywając na wyjeździe trzy bramki i nie tracąc ani jednej, pewnie awansowało do finału rozgrywek o awans do PLH.


Fot. Hokej.net

Ostatnimecz sezonu na warszawskim Torwarze nie należał do wybitnie urodziwych, a samejgrze brakowało sporo dynamiki. Jedno czego na pewno nie zabrakło to skutecznychinterwencji Krzysztofa Zborowskiego oraz kar.

HokeiściLegii mieli przykazane od pierwszych minut zaatakować przeciwnika z Podhala,ale to goście, pomimo gry w osłabieniu po karze dla Bartłomieja Neupauera, bardzoszybko przejęli inicjatywę. W 2. minucie najpierw Piotr Ziętara groźniezaatakował zza bramki, a chwilę później w sytuacji sam na sam Bartłomiej Bombamusiał uznać wyższość Krzysztofa Zborowskiego. Trzecia minuta, za sprawąpoluzowanej plexi, przyniosła pierwszą dłuższą przerwę w spotkaniu. Po kilku minutachhokeiści wrócili do gry, a Krzysztof Zborowski do ciężkiej pracy w bramceLegii. W 6. minucie warszawiacy ponownie mają okazję na grę w przewadze, ale poraz kolejny Podhale udowadnia, że gra w osłabieniu nie robi na nich dużegowrażenia. Bramkę Zborowskiego atakują kolejno Neupauer - pudło, Łabuz zdystansu – krążek z hukiem odbija się od parkanu bramkarza stołecznych oraz Voznik– pudło. Nie mogąc zbliżyć się do bramki strzeżonej przez Tomasza Rajskiego legioniściw osobie Tomasza Pawłowskiego spróbowali, nieskutecznie, szczęścia strzałem zdystansu. Kolejna przerwa w grze, spowodowana tym razem urazem sędziego,wyraźnie nie wpływała pozytywnie na koncentrację hokeistów w tym spotkaniu. Pointerwencji służb medycznych gra została wznowiona, a kilka sekund później jakopierwszy na listę strzelców wpisał się Neupauer, który otrzymał świetne podanieprzed bramkę od Damiana Zarotyńskiego i ładnym strzałem z bliska skierowałkrążek do bramki miedzy parkanami Zborowskiego. W 12. minucie jako pierwszylegionista na ławce kar melduje się za zahaczanie Rafała Ćwikły Damian Kran. Podhalechcąc wykorzystać grę w przewadze wyraźnie przyspiesza. Pierwszą okazję marnujeNeupauer, którego strzał Zborowski odbija parkanem. Po chwili ładnym uderzeniempopisuje się Bomba, dobija Ziętara, ale obaj zostają odprawieni z kwitkiem przezgolkipera Legii Warszawa. W 14. minucie, kilka sekund przed końcem kary Krana,krążek ląduje w bramce Legii. Trafienie jednak nie zostaje uznane, ponieważ KamilKapica skierował krążek do bramki nogą. Zborowski, wyraźnie skoncentrowany,chwilę później w ostatniej chwili obronił ramieniem strzał Ćwikły, a Rajskipewnie zatrzymał Patryka Wąsińskiego. W 18. minucie koziołkujący po lodziekrążek wystrzelony przez Sebastiana Bielę zatrzymuje się przy słupku na łyżwieZborowskiego. Gra przenosi się na drugą połowę, gdzie na czystą pozycję wychodziPatryk Wąsiński, ale w sytuacji sam na sam pewnie zachował się Rajski. Dwieminuty przed końcem pierwszej tercji na ławkę kar za wzajemne trzymanietrafiają Karol Szaniawski i Bartłomiej Talaga. Syrena oznajmia koniec pierwszejtercji, w której legioniści oddali zaledwie 5 strzałów.

Drugatercja rozpoczyna się mocnym akcentem Podhala. Filip Wielkiewcz przypieczętowałbramką akcję zainicjowaną przez Tomasza Landowskiego. W 25. minucie spotkaniaławkę kar za przeszkadzanie odwiedza kapitan Legii Mateusz Wardecki. Hokeiści zNowego Targu ustawiają zamek, ale nie udaje im się skapitalizować przewagi. Naławkę kar za symulowanie faula trafia Martin Voznik. Po chwili z dogodnejpozycji prosto w parkan Zborowskiego trafia Sebastian Łabuz, a wtóruje muLandowski, którego strzał ląduje wprost w rękawicy bramkarza Legii. W 32. Minuciemamy ponowne obustronne wykluczenie. Na ławkę wędrują Jakub Serwiński zaostrość oraz Dariusz Gaczoł za trzymanie kija przeciwnika. Trzy minuty późniejSerwiński wraca na ławkę kar, a Łabuz dwukrotnie, bezskutecznie,próbuje pokonać Zborowskiego strzałami z dystansu. W 38. minucie w końcu ładnaakcja gospodarzy. Patryk Wąsiński podaje do swojego brata Karola, ale strzałmłodszego z braci trafia wprost w parkan Rajskiego. W 40. minucie sędzia zniewyjaśnionych początkowo względów zatrzymuje grę. Wśród kibiców widaćzniecierpliwienie zaistniałą sytuacją i brakiem informacji o jej przyczyny.Zapada decyzja w wyniku której Piotr Ziętara został ukarany karą meczu zacelowe uderzenie sędziego. Na pięciominutową karę w jego zastępstwie wyznaczonyzostał Konrad Stypuła. Koniec drugiej tercji.

Trzeciatercja była widowiskiem w dużej mierze jednego aktora. Jedynym z niewieluwyjątków była akcja gospodarzy z 44. minuty. Ładnie spod niebieskiej uderzyłMichał Porębski, ale Grzegorz Rostkowski nie zdołał dobić strzału kolegi zdrużyny. Akcja meczu przenosi się już niemalże na stałe pod bramkę gospodarzy. W46. minucie minimalnie pudłuje Biela, strzał z bliska Damiana Kapicy broniZborowski, podobnie jak strzał odwróconego plecami do bramki Ćwikły. Do gronapowstrzymanych przez Zborowskiego przeciwników po chwili dołącza Zarotyńskioraz Kamil Kapica, który otrzymał znakomite podanie do Voznika. W 49. minucie Legiazostaje ukarana za nadmierną ilość graczy, ale po chwili karę otrzymuje równieżBiela i stan osobowy na lodzie wyrównuje się. W 51. minucie po strzale Ćwikłysędzia postanawia przejrzeć zapis wideo. Decyzja: nie ma bramki. Dwie minuty późniejodesłany za trzymanie zostaje Jarosław Grzesik i hokeiści z Podhala ponownie starająsię wykorzystać przewagę. Tym razem skutecznie. Bomba wykorzystuje świetnepodanie od kapitana Podhala Bryniczki i wyprowadza swój zespół na trzybramkoweprowadzenie. Ostatnie pięć minut to kolejne próby Podhala. Zborowski zatrzymujeniezłe dwie próby Neupauera oraz strzał z bliska Bomby. Jednak to nie umiejętnościstrzeleckie hokeistów przykuły uwagę publiczności zgromadzonej na Torwarze. W57. minucie po gwizdku sędziego rozgorzała regularna walka gladiatorów pomiędzyTomaszem Pawłowskim a Edgarsem Adamovicsem. Po dwuminutowej wymianie ciosów hokeiściukarani zostali za rzucenie rękawic i bójkę na pięści. Obaj udali się doszatni, a obsługa medyczna została wezwana do szatni gospodarzy. Ostatnieminuty nie przyniosły zmiany wyniku. Podhale w trzeciej tercji oddało 31strzałów na bramkę Legii, a w całym spotkaniu 61. Oznacza to 58 obronionychstrzałów po stronie Krzysztofa Zborowskiego, który w tym spotkaniu zasługuje naszczególne wyróżnienie. Trudniejsza w ocenie jest za to praca trójkisędziowskiej. Tomasz Heltman, który w Warszawie słynął z tego, że nie byłraczej przychylny stołecznym hokeistom, w tym spotkaniu, zdaniem również samychkibiców gospodarzy, skupił się raczej na hokeistach z Podhala.

Powiedzielipo meczu:

Lubomir Witoszek, trener HUKS LegiaWarszawa: - Zabrakło gry ciałem istrzałów. Dwa strzały na tercję, tym naprawdę nie da się wygrać. Za długoprzetrzymujemy krążek w obronie. Cały tydzień trenowaliśmy strzały, ale dzisiajchłopaki tego nie pokazali. To był słaby mecz z naszej strony, dużo lepszy rozegraliśmyw Nowym Targu. Niektórzy z moich zawodników grali w play-off po raz pierwszy imogli być trochę nerwowi. Mogliśmy zagrać lepiej.Myślę, że Podhale nie będzie miało łatwo wwalce o awans.

Marek Ziętara, trenerMMKS Podhale Nowy Targ: - Bardzo się cieszę. Gratuluję chłopcom, że w tych dwóchspotkaniach wygraliśmy play-off z Warszawą. Gratulacje dla chłopaków. Plan,który mieliśmy na półfinał wykonaliśmy na 100% - gramy w finale. Natomiast oszczegółowy komentarz do tego spotkania myślę, że warto byłoby zapytać obserwatora,który był na spotkaniu.

Agata Michalska, prezes MMKS PodhaleNowy Targ: - Mecz był dosyć niecodziennyw wydaniu ekipy sędziowskiej. Zresztą sam komentarz z trybun, który było słychaćkiedy kibice Legii śpiewali „sędziowie jesteście dzisiaj z nami”, mówi sam zasiebie. Myślę, że każde słowo, które wypowiem dalej jest po prostu zbędne. Karypodyktowane w tym meczu wydaje mi się, że wymagają bliższego zapoznania się zfilmem, który jest po każdym meczu, i na pewno będziemy wnioskować o to żebypłyty zostały przejrzane i wyciągnąć wnioski jak ekipa sędziowska podchodzi dopoważnych zawodów, ponieważ dzisiejszy mecz był poważnym meczem.

HUKS Legia Warszawa – MMKS Podhale Nowy Targ0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Bramki:

0:1Neupauer (Zarotyński, Łabuz) 9:37’
0:2Wielkiewicz (Landowski) 20:40’
0:3Bomba (Bryniczka, Adamovics) 53:39’ 4/5

Składy:
HUKS Legia Warszawa: Zborowski(Janiszek), Solon R., Wardecki, Wąsiński P., Solon M.,Wąsiński K., Grzesik, Porębski, Rostkowski, Popielarz,Wołkowicz, Pawłowski, Kran, Stępski, Serwiński,Szaniawski, Vecher, Wolski

MMKS Podhale Nowy Targ: Rajski (Niesłuchowski), Łabuz,Mrugała,Zarotyński, Neupauer, Biela, Adomovics,Kapica K., Ćwikła, Bryniczka, Wielkiewicz, Talaga, Landowski, Voznik, Bomba, Ziętara, Tomasik, Gaczoł, Kapica D., Istocy, Stypuła

Strzały: Legia – 17, MMKS - 61
Kary: Legia – 62 (Pawłowski –25+10, Szaniawski – 10) , MMKS – 72 (Ziętara – 25, Adamovics – 25+10)
Sędziowie: T. Heltman (główny), W. Zień – Ł. Wierucki (liniowi)

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • Luque: Aqua podpisuję się pod tym co napisałeś...
 • Oświęcimianin_23: Im dalej w las tym JKH będzie bardziej nerwowe. To oni mimo wszystko mogą mieć 0 punktów po 5 meczach...
 • Frasier: Gramy taktyką: na zero z przodu,a z tyłu na pewno coś wpadnie
 • Luque: Ok 1-0... już chyba wiemy kto przegra...
 • Oświęcimianin_23: Sidor out? ;)
 • Aquasky: chyba Ty :)
 • Luque: A może lepiej jakiegoś obco wyrzucić dla przykładu?
 • Luque: Teraz będzie trzecia Nasza przewaga pod rząd, jak nie teraz to kiedy?
 • Passtor: A może za p.Baginskiego trenera napastników ktoś się weźmie, narzekaliśmy na Majkowskiego ale tu wcale lepiej w jest.
 • botanick: ..aaa bo ten puchar Polski po Świętach,przed Sylwestrem:)
 • Luque: Brawo Szturc... piękna strata... 2-0
 • Luque: Nie wiem o co tutaj chodzi ale takiej chały to się nie spodziewałem...
 • Oświęcimianin_23: Ale luja wypłacił Dziubiński Racowi ;)
 • Luque: 3-0 amen...
 • Aquasky: dobrego weekendu wszystkim ! :)
 • Aquasky: odpalam jakiś peeedalsky serial na Netflix. tam będzie więcej emocji ;)
 • Miletor: U Tyskich argument o ciężkich nogach….wyczerpany
 • Miletor: Sidoa można łatwo zwolnić nadal nie wypowiedział się przeciwko wojnie
 • Luque: Ten Islandzki jest fajny Aqua, jak lubisz takie kryminały ;)
 • Luque: Miletor weź rozpęd i przypiernicz głową w ścianę...
 • botanick: Jak zwolni ktoś Sidorenkę to daje sobie spokój z tyskim sportem.
 • Luque: Jak się komuś nie chce grać i zapieprzać na treningach to niech zmieni zawód...
 • botanick: Tak jest!
 • hubal: bo nasi z 8 placu PO chcą zawojować , taki to plan
 • jastrzebie: Widać było że JKH chce wygrać te spotkanie za wszelką cenę. No i zero głupich błędów bramkarskich, b dobrze Węgier bronił. Urbanowicz rozwiązał worek z bramkami, ale potem 2 głupie kary. Czarny koń Pelaczyk też strzelił.
 • Luque: Jastrzębiu nie obraź się ale wcale porywająco nie graliście... ten mecz to była taka szarpanina w kiepskim stylu... zero ładu i składu po obu stronach...
 • lou: No cóż, Sidor nie wyleci ale gracze już tak ;)
 • szajbu: Brawo GieKSa, Brawo Murray, Brawo Magee
 • jastrzebie: Loque tylko że oddaliśmy prawie 2 razy więcej strzałów.
 • Unikatowy99: Co się dzieje finały PP ponownie bez Tyszan i Cracovi?
 • Arma: No. Taka czwórka w PP byłaby w sam raz.
 • kojo: Oświęcim tez w zeszłym sezonie słabo zaczynał…Śle na szczęście Pan Zupa wrócił :)
 • hanysTHU: HEJ HEJ NASZ KS!!!
 • Unikatowy99: Panowie Sidor i Ruchaczek prezentują stary styl hokeja co już nie funkcjonuje w nowoczesnym hokeju
 • emeryt: włosy Majka juz nie rude a mieniące sie złotem,Cichy odzyskał radośc z gry...ech to Tyskie powietrze...
 • Arma: Bałem się mocno że będzie falstart przez przymusową przerwę Zupy ale na razie jest bardzo dobrze
 • Luque: Unikat metamorfoza Tyskiej drużyny w zeszłym sezonie przeczy Twojej opinii...
 • uniaosw: Jak tam panie Wronka Wawel itp?
 • emeryt: Zupa zwykle pod koniec tercji dostojnie niczym Cezar kroczy przed lożo emerytów paradujac w gustownym kaszkiecie,klasa
 • Unikatowy99: Katowice mogą podziękować za Murraya My za Cichego i Szczechurę
 • Luque: Tutaj jest coś nie halo, bo w meczu z Podhalem grali sobie jak na treningu i ani się nie spocili a gra się kleiła... a teraz co? Nagle zapomnieli jak się gra w hokeja?
 • Unikatowy99: Lu gra się jak przeciwnik pozwala
 • Luque: Unikat no nie rozśmieszaj mnie...
 • Unikatowy99: Wasza pozycja po dzisiejszym meczu nie jest śmieszna
 • emeryt: ale że Baćka wzywa Cara do rabania drwa dla Polszy na zime...
 • Luque: Eme a może trzeba jakiemuś obco podziękować?
 • uniaosw: Ale że bliźniacy do Sidora..
 • jastrzebie: Ja nawet nie pamiętałem że w Tychach gra Bukowski. A myślałem żeby go poobserwować.
 • emeryt: ...jestem wesoły Romek mam na przedmieściu domek...
 • Luque: Boivin to póki co jest pierwszy do pożegnania...
 • uniaosw: Romek romek visa vi czekamy
 • jastrzebie: Rencista AdBlock-a już zainstalowałeś ?
 • Luque: Eme Korkiakoski to miał być łowny kocur, a póki co jakiś wyleniały...
 • hanysTHU: W domku wodę ,światło , gaz i dostałem w papu jeszcze raz...
 • jastrzebie: Karkiakoski będzie jeszcze strzelał. Ma blokadę. W sparingach pokazał co potrafi.
 • hanysTHU: Ktoś wie coś na temat poszkodowanego na elce?
 • uniaosw: Gabaryty potężne, dobry wiek, łamacz band ps. Likwidator czekamy
 • Jamer: uniaosw Bracia za mostem?
 • uniaosw: Pomidor
 • jastrzebie: Kiedyś po zwycięstwie Unii tu wrzało. a teraz to normalka.
 • Arma: Trzeba zrobić miejsce kibicom JKH i Cracovii
 • emeryt: nuda Panie,gdzie tam do finału
 • Luque: Hmm ja tam myślę, że zwykle tutaj wrze kiedy wyniki są odwrotne niż te obecne :P
 • emeryt: i oby z Tychami bo najbliżej
 • Unikatowy99: Ciekawe co będzie się działo w Krakowie gdy w następnej kolejce Jastrzębie wygra mecz a to całkiem możliwe
 • jastrzebie: Właśnie daleko.
 • hokej_fan: To Wronka gra w Cracowi?
 • Unikatowy99: Tego życzę JKH aby odeszła w siną dal polityk Cracovi
 • Unikatowy99: Tak Wronka Gra ale bez Pasiuta to cień zawodnika z poprzedniego sezonu
 • Arma: Powtarzasz non stop to samo "Wronka bez Pasiuta to cień zawodnika" a jakieś inne przemyślenie na temat gry Wronki ? Czy non stop będziemy czytać to samo, co dwa dni
 • Zaba: Wronka dzis sztycha nie zrobił. Nawet go na lodzie nie widziałem. Gdyby nie spiker, który wymienił go przy asyscie to byłbym pewien, że dziś nie grał.
 • emeryt: swego czasu ktos tu pisał że Rac ma problemy z sercem,na chorowitego raczej nie wygląda,klasowy grajek
 • emeryt: podobnie jak Jeżek ale najlepiej ubliżac jak stado baranów
 • jastrzebie: Nie tylko u Nas słabo z kibicami. Liptowski Mikułasz 700 widzów.
 • Luque: A propo Wałęga dwie bramki strzelił dzisiaj ;)
 • Unikatowy99: Arma drugi raz ale jeżeli to dla Ciebie non stop
 • Simonn23: Odpuszczenie Cichego i Szczechury przez Tychy to najlepsze co się Unii trafiło :D
 • emeryt: wie ktos do kiedy Pan Zdzisław bedzie nas jeszcze zabawiac? facet jest żenujacy
 • unista55: Myślę, że Unia nie ma co ściagąć na razje kolejnego zawodnika. To co jest, na ten moment dobrze funkcjonuje i mieszanie w istawieniach formacji, mogłoby nie wyjść na dobre + nie wiadomo, czy chłop przygotowany do sezonu.
 • Unikatowy99: Emeryt cieszę się że to napisałeś bo również tak uważam ale na mnie posypały by się gromy gdybym to napisał
 • emeryt: w tym sezonie nie zagrał jeszcze ani minuty ale ma magiczne cv a to czarujące
 • Unikatowy99: 27.09.2022 pierwsza próba sił
 • Luque: Unikat już finał rozpisujesz? ;P
 • Unikatowy99: Na chwilę obecną układ sił podobny niż w poprzednim sezonie po za naszym startem
 • Unikatowy99: Lu najbliższy Wasz mecz z Krakowem więc nie będzie łatwo
 • botanick: Pan Aktor Gustlik
 • hubal: jedyny botanick zareagował i co ja czynię , niedawno byłem w Godowie gdzie narodził się człowiek wyjątkowy
 • Simonn23: ale Cichy klasę pokazał przy golu na 2:0
 • uniaosw: Jutro na targu mogą być kolejki przy babie z liszek..
 • uniaosw: Czy padnie w końcu to nazwisko.. Poczekajmy na oficjalne info
 • hubal: za mostem Gustlika nie znają ?
 • hubal: za młodzi ?
 • boogerd: Dalej twierdze ze gdyby nie Filipiak ktory wykupuje co lepsze to Podhale świętowałoby nie 20 ale 30 MP!!!!
 • boogerd: od lat to samo....ehhhh
 • boogerd: po 2010 podhalanie przeszli do sanoka i sanok 2x MP, potem Craxa oparta na Kapicy z Dziubińskim, potem Podhale Kolusz z Zapała; Craxa Kapica Dziubiński Katowice Wronka Malsiński
 • boogerd: ehhh no szkoda slów
 • boogerd: rozpłyneło się to wszystko
 • Beta: na podstawie wczorajszego meczu trudno ocenić czy przełamanie nastąpiło czy tylko był to jednorazowy "wybryk" JKH .Jutrzejszy mecz z Cracovią da odpowiedź
 • Chinchill: Ktoś ma info na temat kibica o którym wspominano w transmisji? Ciężko się słuchało informacji, że jednemu z nas jest udzielana specjalistyczna pierwsza pomoc :(
 • omgKsu: Atak padaczki
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe