Hokej.net Logo

MŚ U20 Dywizji IB: Wypowiedzi po meczu Polska - Ukraina

MŚ U20 Dywizji IB: Wypowiedzi po meczu Polska - Ukraina

Polska w swoim pierwszym meczu MŚ U20 Dywizji I Grupy B pokonała dziś w Tychach Ukrainę 4:2. Oto co spotkaniu powiedzieli główni aktorzy tego widowiska, a także szkoleniowiec Piotr Sarnik.

Piotr Sarnik, trener reprezentacji Polski U20


Chłopaków na początku zjadł stres. Potrzebowali trochę czasu, żeby się uspokoić. Starałem się, żeby emocje z nich zeszły jak najszybciej. Ich nie trzeba nakręcać, wręcz odwrotnie. Potrzeba było spokoju. Dopiero w trzeciej tercji udało się uzyskać ten stan. Dwie pierwsze tercje to jedna wielka nerwówka, a przez to dużo błędów, nawet bardzo prostych błędów. Kluczowe dla dzisiejszego sukcesu było to, że udało się w końcu opanować tą całą nerwowość i wróciła nasza normalna gra.Nie spodziewam się, żeby jutro było łatwiej. Tu jest tak wyrównana stawka i każda drużyna jest tak mocno nakręcona na sukces, że nie ma co liczyć, że będzie łatwiej. W każdym meczu na tych mistrzostwach będą decydowały szczegóły, kto popełni więcej błędów i kto złapie więcej kar. Myślę, że wszystkie mecze będą podobne do siebie. Jutro może być tylko łatwiej z poziomu głów naszych reprezentantów. Nie powinno być już tej premierowej tremy, która towarzyszyła im w meczu otwarcia.


Olaf Bizacki, zdobywca asyst przy dwóch pierwszych golach Polaków


Dwie pierwsze tercje zagraliśmy na dużym stresie. Wielu z nas nie grało wcześniej przy takiej publiczności. Byliśmy zdziwieni, że tak dużo kibiców przyszło nas oglądać. Ja również odczuwałem stres, który na szczęście szybko ustąpił. Występowałem w Lidze Mistrzów, gdzie kibiców było znacznie więcej niż dzisiaj i też jakoś musiałem sobie wtedy poradzić z tą atmosferą.Jestem zadowolony z dzisiejszego spotkania. Dwa strzały, dwie asysty. Naprawdę fajnie.


Myślę, że najgorsze już za nami. Teraz może być tylko lepiej. Nie będzie już tej debiutanckiej tremy. Zresztą w trzeciej tercji już było widać, że opanowaliśmy nerwy. Mamy całą dobę na to, żeby się dobrze przygotować mentalnie do kolejnego meczu. Moim zdaniem dzisiaj udało nam się zaprezentować dopiero jakieś 30% naszych umiejętności. Wystarczy spojrzeć na nasze wcześniejsze występy: sparingi, mecze ligowe jako Kadra PZHL U23. Potrafiliśmy stwarzać problemy takim ekipom jak Cracovia, czy Orlik Opole. Dzisiaj proszę nam wybaczyć. Od jutra już gramy na 100%.


Trener Sarnik to doświadczony szkoleniowiec. To nie pierwsze jego mistrzostwa. Wiedział, że krzyk nic nie pomoże. Uspokoił nas, powiedział, że pierwsza tercja zawsze jest najgorsza. Pomogło nam to nabrać rozpędu.


Damian Tyczyński, strzelec bramki wyrównującej na 2:2


Nie weszliśmy dobrze w ten mecz. Popełnialiśmy proste błędy. Nie graliśmy swojego hokeja. Pozwoliliśmy rywalom stwarzać sobie dogodne sytuacje.Co do mojej bramki, to akurat rozgrywaliśmy przewagę. Po strzale mojego kolegi, krążek przetoczył się bramkarzowi między parkanami i trzeba było tylko dobić to. Oczywiście jakieś emocje w takim momencie towarzyszą człowiekowi, ale to jest zachowanie instynktowne. Zobaczyłem „gumę”, widziałem, że bramka jest pusta, więc nie pozostało mi nic innego jak podjechać i wepchnąć ją do siatki.


Sebastian Lipiński, bramkarz reprezentacji Polski, uznany najlepszym zawodnikiem meczu


Zrealizowaliśmy plan, którym było zwycięstwo w tym meczu, Co do mojej gry, to w wielu sytuacjach bardzo pomogli mi koledzy. Nie można zatem powiedzieć, że jeden zawodnik wygrał spotkanie. Cała drużyna spisała się dobrze. Wszyscy 22 zawodnicy.


Jesteśmy szczęśliwi, że się udało. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo, dlatego nie jestem zaskoczony, że musieliśmy się ostro napracować. Każdy z nas miał świadomość, że drużyny, które tu przyjechały są bardzo wyrównane. Nie można patrzeć na wynik listopadowego meczu z Ukrainą i nasze wysokie zwycięstwo tam. Przecież tutaj nie przyjechała do końca ta sama reprezentacja.


Bardzo się cieszymy, że potrafiliśmy odwrócić losy spotkania w momencie gdy przegrywaliśmy. Teraz pozostaje nam skupić się na jutrzejszym meczu z Włochami. Mamy ogromną prośbę do kibiców, żeby znów tak licznie zapełnili halę. Dla nas to duże wsparcie. Dziękujemy za to co zrobili dzisiaj i prosimy o więcej.


Naszym celem jest zawsze przede wszystkim nie stracić bramki. Jeżeli to udaje się wykonać, to z przodu zawsze coś wpadnie. Nasza drużyna jest bardzo ofensywna. Nie boimy się o strzelanie goli. Muszę powiedzieć, że dla mnie to jest zaszczyt grać z tymi chłopakami i zaszczyt reprezentować Polskę na mistrzostwach świata. Piękne uczucie, móc grać przed swoimi kibicami i to tak mocno wspierającymi nas.Nie wybiegamy za mono w przyszłość. Skupiamy się na najbliższym celu. Działamy kroczek po kroczku. A dalej zobaczymy po prostu co się wydarzy.


Bardzo pomogło mi zaufanie szkoleniowców, które uzyskałem. Mam na myśli trenera Sobeckiego w kadrze i trenerów Šejbę i Magierę w Oświęcimiu. To mnie podbudowało i jestem im wdzięczny za to, co mi okazują. Praca, którą wykonuje ze mną trener Sobecki w reprezentacji i Michal Fikrt w klubie, sprawiła, że jestem dużo spokojniejszy w bramce. Ale nie tylko tam, poza lodem również zaszły we mnie zmiany. Jestem im wdzięczny za wszystko czego mogę się uczyć. Za to, że dali mi szansę i poświęcają swój czas.


Podoba mi się, że trener Sobecki jest taki spokojny. Ja lubię taki styl pracy. Dużo ze mną rozmawia, tłumaczy jak mam się ustawiać, co mam robić. To do mnie przemawia. Pracujemy ze sobą od ubiegłorocznych mistrzostw świata. Także podziękowania za moją dobrą grę należą się jemu.


Fełiks Morozow, strzelec bramki na 1:1 dla Ukrainy, wyróżniający się zawodnik renomowanej ligi juniorskiej QMJHL


Polacy dobrze grali w przewagach. W ten sposób zdobyli dwie pierwsze bramki. Przewyższali nas doświadczeniem. Nasza drużyna jest naprawdę bardzo młoda i dzisiaj ten brak doświadczenia wyszedł. Chłopakom towarzyszył stres, który przekładał się na brak koncentracji. W kluczowych momentach te czynniki miały wpływ na to, że nie dowieźliśmy wygranej do końca.Początek moich występów w QMJHL był ciężki. Ale po kilku spotkaniach zrozumiałem filozofię gry jaka tam obowiązuje. Bardzo rozwijam się dzięki występom w tych rozgrywkach. To jedna z najlepszych juniorskich lig świata. Wchodząc do niej musiałem szybko przeskoczyć na zupełnie inny styl grania, bardziej fizyczny, mocniejszy. Ale z każdym meczem było coraz lepiej.


Czuję się liderem tej reprezentacji. To moje czwarte mistrzostwa świata. Trener obdarza mnie dużym zaufaniem, pozwala mi naprawdę wiele minut spędzać na lodzie. Jest mi łatwiej o dobre występy niż innym członkom kadry, ponieważ mam więcej czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności. Myślę, że kiedy poprawimy komunikację miedzy sobą to gra zacznie wyglądać jeszcze lepiej.
Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Hasek64: Wytłumacz to koronapanikarzom. Ich budżety nie interesują a zdrowie i bezpieczeństwo :D
 • Simonn23: Hasek w Jackowskiego się bawisz?
 • gbr22\\/: Ciekawostka, za Sidorenki ino jeden trening poranny.
 • Hasek64: Simonn nie muszę :) wystarczą mi pewne informacje :)
  A jeśli chodzi o Jakowskiego to dzisiaj przewiduję Sanok-Jastrzębie 2-1
  Torun-Katowice 2-6
 • hubal: gbr jeden ale 6 h :)
 • gbr22\\/: Tak, tak dalej opowiadajcie te bajki.
 • hubal: a co , już ślizgacze latają do Prezydium na skargi ?
 • gbr22\\/: I kolejne bajki...
  Tak z innej beczki nie potrzebuje ktoś skrzydłowego(jeszcze przed 30) ogranego w KHL, ciekawe jakby się sprawdził, albo na przyszły sezon takiego słowackiego Czereśniaka do obrony, ten to powinien być gwiazdą PHL, ciekawe czy by dał radę.
 • emeryt: witamy,poczekajmy na oficjalne info
 • ml3ko: cdn.livetv499.me/webplayer.php?t=ifrx&c=1761403&lang=pl&eid=17075015&lid=1761403&ci=322&si=2
 • ml3ko: gdyby ktos chcial trzyniec zobaczyc
 • Arma: Bardzo estetyczne reklamy na tafli, niby szczegół ale no
 • Gepoq: Spotkanie klubów się skończyło i raczej nie zapadły decyzje o pustych trybunach...hasek musisz źródło zweryfikowac
 • ml3ko: Aron gol
 • ml3ko: no i długo się nie cieszyli :D
 • Simonn23: Łyszczarczyk asysta! No pięknie
 • Simonn23: Aron po raz drugi!
 • PEL52: ml3ko,dzieki za link
 • PEL52: Torun 1-0
 • JARASSTO: Toruń2:1
 • rober03: Fajna ta liga nikt się przed nikim nie położy i każdy walczy z każdym . Tak trzymać
 • PEL52: Sanok 3-3,niezle obstawione Jastrzebie i Kato a tu jak na razie kupony do kosza
 • Luque: Ole Trzinec do toho ;) 6-2 i fajny meczyk Naszych chłopaków
 • gbr22\\/: Łyszczarczyk się bardzo dobrze pokazał, styl Komorskiego niestety jest taki, że robi wrażenie mało zaangażowanego, bardziej czeka na swoją okazję.
 • PEL52: Lycha ma szanse zalapac sie do Trzynca
 • gbr22\\/: Pod bramką nie miał zbytnio sytuacji żeby błysnąć, za to na bulikach robił jak zawsze dobrą robotę. No i brawo Aron, trudny sezon, ale idzie ku dobremu.
 • gieksa76: 3 minuty 3 bramki pięknie
 • Luque: Fajnie jakby obaj tam zostali i grali
 • Luque: Aron wprowadzenie krążka do tercji no Pan Profesor ;)
 • gbr22\\/: Tak, ma szanse na przyszły sezon, tym bardziej że bracia Kovarcik odchodzą.
 • Luque: Łycha fajnie walczył pod bandami i dużo pracował, no ale wszyscy wiemy że to jest utalentowany chłopak, szkoda że za oceanem mu tak nie poszło jakby tego chciał
 • gbr22\\/: Komora to raczej musi czekać na swoje szanse z doskoku, ale kto wie, tylko że on ma mało czasu z racji wieku żeby przekonać do siebie trenera, albo znaleźć zespół w którym by miał miejsce, aczkolwiek zaplecze też nie jest złe dla niego.
 • Zaba: Akurat Komorski dzis był dłużej na lodzie niż Łyszczarczyk...
 • Luque: Komora jako zadaniowiec to się sprawdza
 • kunta: Aron dzisiaj zawodnik meczu w drużynie stalowników. Zagrał super mecz, chociaż 2 brama dla baranów z jego winy. Łyszczarczyk coś szarpał, Komorski słabo. Niestety widać duużą różnicę w grze tych dwóch bądź co bądź jednych z lepszych polskich hokeistów w porównaniu z innymi graczami czeskiej ligi. Technika, ustawienie, przegląd sytuacji, na razie to na poziomie 20 latków czeskich. Bo do Finów, Szwedów, Kanadyjczyków, Rosjan czy innych nacji w tej kategorii wiekowej to nawet nie ma co..
 • kunta: porównywać. Taki jest niestety aktualny poziom polskiego hokeja..
 • Luque: W historii to my nigdy nie mieliśmy w meczu mistrza Czech w składzie 3 Polaków
 • kunta: W ogóle nie mieliśmy 3 Polaków w ekstraklasie czeskiej....
 • Luque: 4 prawie, bo Zygmunt nie grał dzisiaj
 • kunta: Aaa i jeszcze Zygmunt....A dotychczas były epizody z Klisiakiem i chyba jeszcze ktoś tam krótko...
 • Luque: Leszek Laszkiewicz kiedyś grał w ekstralidze
 • Luque: I w DEL też grał
 • kunta: No to Jastrząbki sobie komplikują...
 • Luque: Prowadzili 3-1 a przegrywają 7-4..
 • Luque: Sawicki ich załatwił ;p
 • PEL52: dobrze ze wykupilem Sanok -Jastrzebie bo bylo co poogladac.Graty Sanok
 • Zaba: Kolusz tez grał w Trzyncu
 • Luque: Zaba też prawda
 • kunta: Na skrzypcach?
 • Zaba: W latach 2005-2008, przy czym w pierwszym sezonie rozegrał tylko dwa mecze w Ocelari, a resztę na farmie. Dwa kolejne sezony rozegrał pełne. W sezonie kolejnym 2008/09 grał w słowackiej extralidze
 • kunta: Aron gra już tyle lat w Trzyńcu , a i tak czasem jeszcze widać, że to Polak. Jak się za dzieciaka techniki nie nauczy, to nawet święte boże nie pomoże.
 • gieksa76: Pięknie GIEKSA kryzys mamy za sobą
 • Oświęcimianin_23: Kryzys będzie zażegnany przy kilku zwycięstwach z rzędu :)
 • Hokejowy1964: Łapiemy świeżość w grze, jeszcze nie wszystko trybi ale idzie ku dobremu. Wychodzimy na prostą, brawo GieKSa !
 • Unikatowy99: PEL52: Ja oglądałem Katowice
 • PEL52: 99,no i jak Koluszko?
 • Unikatowy99: bardzo dobrze trener ma do niego duże zaufani cały czas było go widać już w pierwszym meczu idealnie się wkomponował w drużynę To jest duże wzmocnienie dla Katowic szkoda że nie dla nas
 • Unikatowy99: Ciekawe Czy nasz mecz z Katowicami 21.01.2022 również zostanie odwołany?
 • Gepoq: Jeżeli Jasiek się nie ogarnie to będzie slabo w PO
 • Hasek64: Gepoq mówiłem o poniedziałku :) chyba czytałeś że to pierwsze spotkanie?
 • Arma: Teraz już rozumiem czemu Unia grała na dwie piątki pół sezonu, teraz każda drużyna będzie grać na dwie piątki więc Unia będzie lepiej przygotowana. Jednak Coolen wyprzedza ligę o lata.
 • Unikatowy99: Arma bez względu na wszystko na tą chwilę najlepiej i bez problemów wygląda Kraków i chyba Katowice się odradzają zobaczymy jak wypadniemy z Katowicami w bezpośredniej rywalizacji 21.01.2022
 • emeryt: na to chwile to siedzimy na fotelu lidera i doceńmy to ...
 • PEL52: A Jastrzebie wczoraj zdrowe dzisiaj juz COVID,ciekawe czy Sanok tez odwola jutrzejszy mecz,bo jesli nie to znaczy ze Jastrzebie sciemnia.
 • gbr22\\/: Jak nie mają pozytywnych wyników, ani nie zostali "uziemieni" to czemu mieli by odwołać?
 • gbr22\\/: Ściemniają to w tv, byłem dzisiaj w piekarni, od poniedziałku mają być podwyżki(a nie dalej jak miesiąc temu też były), więc ja się pytam jakim ujem mówią że będzie taniej.
 • emeryt: zarabiać coraz więcej a koszty utrzymania coraz niższe...znacie taki kraj?
 • jastrzebie: Niby po co Jastrzębie by miało ściemniać?
 • PEL52: gbr22\\/,a co grali w maseczkach?czy nie bylo kontaktu ze jedni maja drudzy nie.
 • Jersan1: emerycie prowadziles kiedyś własny biznes ?
 • emeryt: nie Sanie ale każdy kto takowy prowadzi twierdzi ze sie nie opłaca,takie hasło na dzień dobry
 • Hasek64: Emeryt jeszcze dwie kolejki I czas będzie zjeść z fotela lidera :)
 • statys: A co to za ludzka namiętność każe pani Joli z piekarni podnosić ceny? A Frankowi z młyna? A Zbyszkowi z gazowni? Obniżone będą, czy już są vaty i akcyzy, a reszta to sprawa przedsiębiorców i ich świadomości, że na rynku jest pieniądz, który można wziąć.
 • Unikatowy99: Z godnie z nowymi przepisami jeżeli któraś z drużyn nie przystąpi o 5 rundy do meczu to walkower. Więc wiemy na czy stoimy chodzi mi o mecz 21.01.2021 z Katowicami
 • Simonn23: i tak mamy farta ze we wtorek pauzujemy
 • Luque: Statysku jak widać wielu ludziom przydałoby się poprowadzić jakiś biznes żeby zrozumieli jak to działa i dlaczego rosną ceny, bo obietnice dla gawiedzi za pieniądze tej gawiedzi to się fajnie składa, jednak prędzej czy później przychodzi za to rachunek ekonomiczny..
 • hubal: jaki problem , załóż jeden z drugim działalność i powodzenia , takie bzdety wygadują ludzie typu statysa
 • jastrzebie: PELE5 nie wymyślaj farmazonów. Właśnie JKH woli być na bieżąco z meczami. Chyba każda drużyna. Unia 6 stycznia zagrała z JKH, a 9 już nie doszło do spotkania Cracovia- Unia. Nagle po paru dniach kilka przypadków zakażenia u Nas. Ale nit nie wymyśla teorii spiskowych. Będzie protokół to się zrobi ciekawie.
 • Unikatowy99: moim zdaniem już wszyscy na całym świecie uczą się żyć w dobie wirusa stąd zmiany regulaminowe między innymi w PlH. Zmiana przepisów od 5 rundy to dobry krok do którego będą się musieli wszyscy dostosować w dobie pandemi. Z tego co mi wiadomo Tychy to jedna z nielicznych drużyn której covid 19 nie dotknął i niech tak zostanie bo w innym przypadku można domniemywać że będą najbardziej poszkodowani w dobie nowych przepisów.
 • Yzerman #19: Chcecie pogadac o działalnosci gospodarczej...Ja jeszcze próbuje...Ale na to wygląda ze moze dociągne do końca miesiąca.Tak to jest opłacalne
 • Jersan1: Dlatego piszę wszyscy którzy wypowiadają się na temat działalności a nigdy tego nie lizneli niech zamilkna .Nowy Ład wy kończy połowę drobnego biznesu . Teraz bardziej opłaca się nic nie robić i żyć Z różnej masy zasiłków
 • Ksiądz Robak: Prowadzę działalność prawie 20 lat i jak czytam niektóre wypowiedzi to mnie pot oblewa.....taka rad jak się nie ma pojęcia to lepiej mądrze milczeć niż głupio pie.dić
 • Andrzejek111: Celem tej władzy od początku "rządzenia" jest wykończenie drobnych i średnich przedsiębiorców. I jeszcze żeby ich jakiś "orlen" przejął.
 • Yzerman #19: Robaku stwek nie zmieniłem od kilku lat..paliwo wiadomo..a gdzie reszta. A do tego kodzty....rzygać mi sie chcę.Na szczęście mam inny dochód..ale to na przetrwanie
 • Yzerman #19: A do tego nic a nic nie dostałem..tak jak restauratorzy czy hotelarze..którzy za dotacje jezdzą.BMW 8
 • Yzerman #19: ceny podniesli..a im jeszcze mało
 • Luque: Panowie takich gości co myślą jak statys to jest cała masa w kraju, najlepiej jakby rząd jeszcze powołał nowoczesnych ORMOwc... tzn. Sygnalistów do sprawdzania cen w sklepach czy przypadkiem nie są inne niż te które narzuci nie bacząc na rzeczywiste koszty rynkowe
 • Yzerman #19: Luq a to nie ma tak. Mandaty za info z kamerek.Do tego doszło...To nie nowoczesne ORMO
 • szyba666: Rado może jakiś krótki wywiad z Maxem?
 • Luque: Ajzer o ile jeszcze rażące łamanie przepisów drogowych to jestem w stanie zrozumieć, że ktoś gliniarzom podsyła to ogólnie społeczeństwo się zaczyna robić takie roszczeniowe i do tego "uprzejmie donoszę" ;p
 • Hasek64: Luk no tacy nowocześni szmalcownicy. Ludzkie śmiecie nie mające własnego życia i próbujące udawać ormo
 • Simonn23: Bramka Pawła Zygmunta przeciwko Ostrawie
 • Hasek64: Szyba a co on ci może ciekawego powiedzieć? :D że podoba mu się Polska zima, Oświęcim to wspaniałe miasto z masą zabytków i droga Benzyna na stacji? :D aha no i trener robi fajne treningi ponoć ale mamy kwarantannę drużynową i słyszałem tylko od kolegów z drużyny
 • Yzerman #19: Lu ..Nie wiem jak u Was..ale to cu u nas się dzieje...Dla mnie to juz jest koniec świata...A to niby policja robi to juz jest najnormalniej wstyd
 • Unikatowy99: Yzerman #19 podziel się co się dzieje
 • Simonn23: Zygmunt druga bramka
 • QbaSTS: Sędziowanie dramat
 • PEL52: Dzisiaj Sanok to nie ten sam co w piatek,Cracovia caly czas w tercji Sanoka
 • Andrzejek111: Sanok Sanok. Jeszcze dwie, jeszcze dwie.
 • emeryt: manie19 no nie mów że mandaty wystawiajo?
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe