Hokej.net Logo

NHL: 43 nazwiska na liście arbitrażu płacowego

2018-07-06 14:30 NHL
NHL: 43 nazwiska na liście arbitrażu płacowego

O zarobkach takich graczy jak William Karlsson, Connor Hellebuyck, Jacob Trouba, Matt Dumba, czy Jason Zucker rozstrzygnie arbitraż płacowy, bowiem nie osiągnęli oni porozumienia ze swoimi pracodawcami.

Arbitraż płacowy to sposób na rozwiązywanie sporów dotyczących wysokości wynagrodzeń. Zawodnik i klub proponują swoją stawkę, a następnie decydujący głos w tej kwestii zabiera niezależny, neutralny dla stron sędzia.

To rozwiązanie wprowadzono w wyniku strajku, do którego doszło w sezonie 1994/95, a korzysta z niego jeszcze tylko jedna zawodowa liga Ameryki Północnej, a mianowicie bejsbolowa MLB. Zapis o stosowaniu arbitrażu został wprowadzony do układu zbiorowego pracy, który reguluje kwestie dotyczące zatrudnienia zawodników NHL. Z tej formy rozwiązywania sporów dotyczących wynagrodzeń korzystać mogą gracze, którzy mają za sobą co najmniej 4-letnie doświadczenie w NHL lub krótsze, ale pod warunkiem, że pierwszy kontrakt podpisali po ukończeniu 20 lat. W zasadzie arbitraż dotyczy zawodników posiadających status zależnych wolnych agentów.

Hokeiści i ich pracodawcy mieli czas do 5 lipca, aby porozumieć się w sprawie wynagrodzeń. Po tym terminie sprawa trafia do arbitrażu. Przesłuchania odbędą się w okresie 20 lipca – 4 sierpnia, co nie oznacza, że strony nie mogą porozumieć się wcześniej ze sobą celem zakończenia sporu. W zeszłym roku z 30 spraw, które zostały zgłoszone do arbitrażu tylko jedna znalazła tam swój finał. Tą drogą zostało ustalone wynagrodzenie obrońcy Vegas Golden Knights Nate’a Schmidta.

Znalezione obrazy dla zapytania nate schmidt

Nate Schmidt jako jedyny w ubiegłym roku osiągnął porozumienie płacowe na drodze arbitrażu.

O arbitraż mogą prosić zarówno kluby, jak i zawodnicy, z tym, że w przypadku tych pierwszych obowiązują pewne restrykcyjne zasady, o których drużyny muszą pamiętać. Po pierwsze, sprawę do rozstrzygnięcia należy zgłosić w ciągu 48 godzin od zakończenia ligowego finału, czyli meczów o Puchar Stanleya. Tylko jeden raz można zgłaszać danego zawodnika do arbitrażu, a proponowane mu wynagrodzenie nie może być niższe niż 85% stawki którą miał dotychczas. Takie obwarowania nie obowiązują hokeistów, którzy przekazują swoją sprawę do rozstrzygnięcia. Dodatkowo w 2013 roku wprowadzono przepis, że pomimo, iż klub zgłosił sprawę to zawodnik aż do 5 lipca może prowadzić rozmowy z innymi klubami i ewentualnie dokonać zmiany barw klubowych.

Sędzia musi wydać swoje orzeczenie w ciągu 48 godzin od zakończenia przesłuchań. Klub ma prawo odmówić podpisania kontraktu na warunkach ustalonych w arbitrażu, co skutkuje tym, że zawodnik zyskuje status niezależnego wolnego agenta.

A oto lista czynników, które brane są pod uwagę przy ustalaniu przez sędziów wysokości wynagrodzenia gracza:

- osiągnięcia zawodnika z całej dotychczasowej kariery (dane statystyczne),

- okresy kontuzji i innych niedyspozycji oraz liczba meczów rozegranych,

- długość zatrudnienia zawodnika w klubie oraz łączna ilość lat spędzonych w NHL,

- wielkość wkładu zawodnika w sukces lub porażkę zespołu,

- kwalifikacje przywódcze i postawa społeczna zawodnika,

- porównanie z zarobkami innych graczy o podobnych parametrach.

Bez znaczenia dla rozstrzygnięcia sędziowskiego pozostają natomiast takie kwestie jak:

- porównanie z zarobkami innych graczy o podobnych parametrach, które zostało ustalone podczas gdy zawodnicy ci mieli status niezależnych wolnych agentów,

- raporty i opinie mediów,

- sytuacja finansowa klubu,

- limit płacowy, którym dysponuje w danej chwili klub.

W tym roku do arbitrażu zgłosiło się 44 hokeistów, przy czym jeden z nich, Trevor van Riemsdyk już na starcie osiągnął porozumienie ze swoim pracodawcą, którym jest klub Carolina Hurricanes. Zespół z Raleigh zapłaci swojemu obrońcy 2 300 000 dolarów za każdy z dwóch następnych sezonów gry w barwach tego klubu.

Znalezione obrazy dla zapytania trevor van riemsdyk

Trevor van Riemsdyk tuż po ogłoszeniu listy arbitrażowej doszedł do porozumienia ze swoim pracodawcą, którym jest Carolina Hurricanes.

Tym samym do rozwiązania pozostały sprawy 43 zawodników, a wśród nich na czoło wysuwa się William Karlsson z Vegas Golden Knights. 25-latek zaliczył właśnie swój najlepszy sezon w karierze. Zdobył najwięcej punktów (78), strzelił najwyższą liczbę goli (43) i zaliczył najwięcej asyst (35). Rozegrał dla „Rycerzy” wszystkie mecze fazy zasadniczej, a w klasyfikacji strzeleckiej ligi ustąpił jedynie Aleksandrowi Owieczkinowi (49) z Washington Capitals oraz Patrikowi Laine (44) z Winnipeg Jets.

Na liście jest wielu zawodników, których wartość dla poszczególnych klubów jest bardzo wysoka, jak choćby jeden z najlepszych bramkarzy w lidze Connor Hellebuyck z Winnipeg Jets, finalista tegorocznego wyścigu po Trofeum Veziny.

Gwiazdami tegorocznej listy arbitrażowej są z całą pewnością William Karlsson (z lewej) i Connor Hellebuyck

(z prawej).

To właśnie jego klub oraz Calgary Flames otwierają listę drużyn z największą liczbą nieosiągniętych porozumień ze swoimi zawodnikami. Każda z ekip musi być gotowa na pięciokrotne przesłuchania przed sędzią.

Poniżej prezentujemy pełną tegoroczną listę zawodników zgłoszonych do arbitrażu płacowego.

Anaheim Ducks: Brandon Montour.

Calgary Flames: Garnet Hathaway, Mark Jankowski, Brett Kulak, Elias Lindholm, David Rittich.

Colorado Avalanche: Patrik Nemeth, Matt Nieto.

Dallas Stars: Mattias Janmark, Devin Shore, Gemel Smith.

Florida Panthers: MacKenzie Weegar.

Minnesota Wild: Matt Dumba, Jason Zucker.

Montreal Canadiens: Joel Armia, Phillip Danault.

Nashville Predators: Miikka Salomäki.

New Jersey Devils: Blake Coleman, Stefan Noesen.

New York Islanders: Brock Nelson.

New York Rangers: Kevin Hayes, Brady Skjei, Ryan Spooner, Jimmy Vesey.

Ottawa Senators: Cody Ceci, Mark Stone.

Philadelphia Flyers: Taylor Leier, Alex Lyon.

Pittsburgh Penguins: Jamie Oleksiak.

San Jose Sharks: Chris Tierney.

St. Louis Blues: Joel Edmundson, Dmitrij Jaškin, Oskar Sundqvist.

Vancouver Canucks: Troy Stecher.

Vegas Golden Knights: William Karlsson, Colin Miller, Tomáš Nosek.

Washington Capitals: Liam O'Brien.

Winnipeg Jets: Marko Daňo, Connor Hellebuyck, Adam Lowry, Brandon Tanev, Jacob Trouba.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Arma: Ładne te koszulki Craxy na HLM, te ciemne Katowic także
 • Luque: DwaTrzy tak go krytykujesz i wyśmiewasz, a ciekaw jestem czy jak za parę miesięcy rozpocznie się operacja "głód w Afryce" i media będą nakręcać spiralę przyjmowania uciekających przed nim i rozdawania im socjali to co będziesz uważał na ten temat... Pewnie znowu wielu urobią w oczekiwanym kierunku
 • DwaTrzy: Cokolwiek ja będe uważał, to ty będziesz uważał odwrotnie, taki już wasz los :)
 • DwaTrzy: Mi żółte Katowic bardzo się podobają
 • Luque: Ale inflację i idący za tym krach gospodarczy to pewnie zauważasz?
 • Arma: Odnośnie tych żółtych to mam jedną wątpliwość, one chyba powinny mieć żywszy żółty bo ten jest taki ciemny
 • emeryt: kochani bób 14 zł ,smacznego
 • Luque: A szczaw po ile? Z ciekawości pytam...
 • emeryt: ale że Froberg...
 • uniaosw: Eme spokojnie są lepsi bramkarze
 • emeryt: zaufajmy Panu Trenerowi Zupie
 • emeryt: Stojanovic,Gracnar
 • Arma: Mogło by się już ruszyć z tymi transferami
 • emeryt: telefon Pana Zupy rozgrzany do czerwoności
 • Luque: Tylko przypadkiem nie kontraktujcie jakiegoś ciemnoskórego zawodnika, bo będzie 'afera bananowa' w szatni..
 • KubaKSU: Tydzień minął..Moze cos domina Zupa..
 • KubaKSU: Dolina*
 • KubaKSU: Dopina ********
 • uniaosw: Dolina karpia?
 • KubaKSU: Słownik....:D
 • emeryt: ponoc jest zeszyt z nazwiskami,Pan Zupa musi sie tylko zapoznac i wydac werdykt
 • emeryt: najbardziej ciekawi obsada bramki z wiadomych względów...
 • botanick: Czy w Polish Ice Hockey Events Department Sp. z o.o. znajdzie się w końcu jakiś inteligentny myśliciel i zakończy farsę pt.”mecze o brązowy medal”?
 • Luque: Hmm... Pani Ginger zatrzymano z narkotykami i dlatego trzeba "odwetowo" zatrzymać Owieczkina, bo jest Rosjaninem? Czy leci z Nami pilot?
 • Luque: No tak Pani Paulina miała przy sobie dwa kilogramy mefedronu (na własny użytek, a jakże!) i niejaki rezydent rp (celowo z małej litery), ułaskawił ją, bo zasłoniła się małymi dziećmi i później przecież wiodła życie zgodne z prawem....
 • Luque: Pewnie wina Owieczkina wszystko i trza go aresztować...
 • Hasek-1964: A u nas taka wielka afera jak kluby rezygnowały z ruskich :D aż dziwne, że te buce z hokej net co nas nazywają onuce :D nie wpadli wcześniej na taki pomysł :D wszystkich zamknąć :D a przy okazji wypuścić wszystkich Ukraińców 😂😂😂
 • Hasek-1964: Do tego wielka międzynarodowa afera na szczycie NATO. Otóż sałatka jarzynowa która pochodzi oryginalnie z Rosji ma nazwę sałatka Rosyjska 🤔🤔🤔 to nie do zaakceptowania i sałatka pod wpływem działaczy zmieniła nazwę na kijowska lub ukraińska 😂😂😂 pierogi już zmienili, teraz sałatka ruska zła. Ciekawe kiedy wezmą się na wódkę Jelcyn 😂😂😂
 • Arma: Przykro się patrzy na to co piszecie.
 • hubal: przykre to jest to jak ludzie pozwalają ładować się w uja garstce gnid Armo
 • Hasek-1964: Otóż to Hubalu
 • Arma: Każdy ma wrogów jakich chce mieć, jak lubisz się przejmować czymś na co nie masz wpływu to czemu nie, jesteś wolnym człowiekiem.
 • Hasek-1964: Pamiętajcie żeby przy okazji jakiegoś wesela, komunii, urodzin czy innej okazji zrezygnować z jedzenia Boeuf Stroganow. Ewentualnie zmieńmy nazwę na Boeuf Bandera czy Załęski albo np potrawka ukraińska i będzie pycha
 • RafałKawecki: Hasek, a mówił ci majster żebyś kask nosił...
 • rawa: Pracuje z Ukraincem, ktory pochodzi i ma czesc rodziny w Charkowie. Sam dzisiaj powiedzial, ze zgineło w wojnie 60000 Ukraincow. Zestawcie sobie to z liczba ponad 100tys Polaków, ktorzy zmarli z braku dostepu do lekarza i nad miarowych zgonów spowodowanych davidkiem19 albo zestawcie sobie to do wojenek prowadzonych przez jankesów i zachód w imie demokracji, poszukiwania bezobjawowej broni masowego razenia jak to bylo w Iraku (Tomcio Blair). Ile ludzi zginelo w Syrii, Iraku itd.
 • rawa: Jakos nie pietnujecie zachodu i jankesow w bezkarnym mordowaniu ludzi. Piora wam czapy swoja propaganda. Klapy na oczach i zerojedynkowy swiat. 447 kto zatwierdzil? Oczywiscie nasi jedyni i sluszni "sojusznicy".
 • botanick: rawa nie ma sensu,każdy może mieć swoje poglądy,a na końcu i tak życie wszysto weryfikuje.
 • botanick: wszystko*
 • rawa: Botanick poglady pogladami ale jako naród użalamy sie nad losem wszystkich innych a swoich rodaków mamy w d...
 • ml3ko: https://zrzutka.pl/97udu3
 • statys: Ja na przykład użalam się nad losem wszystkich innych i NIE mam swoich rodaków w d...
  Zatem pitolisz 3 po 3, chłopie.
 • hanysTHU: I poszedł grosz na zrzutkę.
  Polecam - hanysTHU !
 • emeryt: nie chcesz pomóc ludziom którzy uciekajo przed wojno na Ukrainie twoja sprawa...ale nie wylewaj jadu na tych którzy pomagajo bo teraz jesteś młody piekny i bogaty ale nie wiesz co cie czeka jutro,pojutrze,ile jeszcze potrwa ta twoja sielanka...życie lubi zaskakiwać,a moze to juz jutro to ty bedziesz potrzebować pomocy ,może to ty staniesz sie bezbronny wobec prostych czynności dnia codziennego,karma wraca kochani
 • emeryt: czy możemy zaprzestac polityki na sb??
 • RafałKawecki: Zwłaszcza, że wedle wszelkiego prawdopodobieństwa za 2 lata będziemy mieli wojnę u siebie. Mongolskie hordy się nie zatrzymują.
 • ml3ko: emerycie jak ceny bobu dziś?
 • emeryt: kilku z sb by sie ucieszyło Rafale...
 • emeryt: 13 zeta ml3ku,smacznego
 • ml3ko: widzę regres cenowy z początku tygodnia i jak typowy janusz zaczekam do 10zł :D
 • emeryt: ml3ko witamy w gronie Bobożerców:)
 • emeryt: że tak tylko z ciekawości spytam...z łupino czy bez?
 • emeryt: spożywanie bobu uprzednio pozbawiając go łupiny to profanacja
 • botanick: Teraz jak już wgniecienia po gradzie na całym aucie to łaskawie ALERT wysyłają..DZIĘKUJĘ ,w doope jego mać.
 • ml3ko: z łupiną oczywiści, po co pozbawiać się przyjemności :)
 • ml3ko: botanick szkoda autka, ja w sumie dostałem alert wczoraj na całą Polskę
 • ml3ko: @skh może dobrze by było podpiąć art o zbiórce na głównej żeby się temat nie zatracił z napływu informacji?
 • emeryt: dokładnie,temat zbiórki dla Sanoka niechaj widnieje na głównej , skh
 • wpv: jasne, zrobimy to TOP1 na stronie
 • ml3ko: 👍🏻
 • Andrzejek111: Też wpłaciłem drobną sumkę.
  A po ile truskawki?
 • Andrzejek111: Na Sanok rzecz jasna.
 • Arma: Ciekawe czy karnety będą szybciej niż bramkarz
 • KubaKSU: Wanat ostatni z kadry z zeszłego sezonu :)?
 • uniaosw: Wystarczył telefon od coacha, Darek zdrowia i więcej minut na lodzie
 • emeryt: zdrowia życzyć Dariuszowi
 • emeryt: teraz tylko czekać aż Pan Zupa chwyci za telefon i zeszyt z nazwiskami
 • stary kibic: Craksa podkupiła bramkarza Uni
 • Luque: Emerycie jak tam Ci się podoba niejaki pan Melnyk? Te jego "prywatne opinie" powinny dać do myślenia wszystkim pożytecznym idi0tom...
 • emeryt: polityka w y p i e r d .a ć
 • Hasek-1964: Luque jak nie ma pomysłu na odpowiedź to lepiej zgrywać a politycznego więc ci już nikt nie odpowie na niewygodne pytanie :D
  Po co pytasz przecież wiadomo, że Bandera był bohaterem 😏a My przesladowalismy wtedy Ukraińców zresztą podobnie jak prześladujemy teraz :D
  Cyrk na kółkach, ale co ja tam onuca i foliarz w jednym wiem :D
 • ml3ko: a ty dalej człowieku ciągniesz temat... idź nie wiem na wykop popisać o ukrainie czy tam rosji, a nie dajesz wywody na portalu o tematyce hokejowej
 • Hasek-1964: Mleko idź se połaź
 • Hasek-1964: Do tego Imię i nazwisko tego Pana ( bardzo przypadkowe :D) mówi samo za siebie. Zresztą sam przyznał, że rodzice Rodzice wybrali celowo to imię po tym starym banderowcu.
 • covid19: W każdym narodzie, społeczeństwie, grupie, znajdą się fanatycy i bał-wany którzy znając historię na poziomie podstawowym , będą jątrzyć napuszczać i szkalować jednych na drugich, my mamy paru takich w naszym towarzystwie, długo by pisać ale mam polityki dużo wokół siebie, więc milczałem, ale proszę -dajcie se spokój domorośli geopolitycy pokroju H i L i paru innych. to portal o hokeju, zalogujcie się do kółka różańcowego, politycznego czy innego i tam se piszcie na dany temat
 • Arma: Trudzicie się na marne, od dwóch lat nie dociera że nikogo nie obchodzą tematy polityczne, najpierw było że szczepionki to wałek, potem że zły zachód prowokuje rosje a teraz że Polska chce podlizać się Ukrainie.
 • Arma: Im więcej jest tłumaczenia że ludzie tutaj chcą odpocząc od świata i pogadać na tematy okołosportowe, tym więcej jest gadania o zamkniętych głowach i próbie przekrzyczenia tych "objawionych"
 • emeryt: Bób 24 zeta smacznego
 • emeryt: no mosz...ledwie 14zł,pomyłka ,serdecznie przepraszam
 • ml3ko: za 24 to chyba z karnetem na sezon :D
 • emeryt: Canada ma swojego klonowego liścia,dlaczego klub z phl nie moze miec herbu spod znaku Polskiego Związku Plantatorów Bobu...?
 • emeryt: ew. Reprezentacja Polski
 • Arma: Można byłoby nawet stworzyć jakieś fajne hasełko w nawiązaniu do bobu
 • botanick: Bardziej mi by pasował ogórek gruntowy.Zawsze mówimy że czas między sezonami to "sezon ogórkowy".To tylko moja opinia.Dzisiejsza cena ogórka 5zł kilo.
 • unista55: Bób zapłać :)
 • botanick: Bobu dzięki?
 • Arma: Bobie, ufam tobie
 • botanick: Bób,Honor,Ojczyzna..
 • emeryt: MPV sezonu -Order Wielkiego Bobu Koronnego
 • Arma: Minkina w kostiumie bobu, daje kapitanowi drużyny która wygrała mistrzostwo wielki puchar w którym jest 5kg bobu. Wszyscy zawodnicy na lodzie próbują jak smakuje, zero złych emocji, wszyscy się bawią
 • emeryt: fajerwerki,wata cukrowa,kiszone ogórki...to nie jest gł.pie Armo
 • emeryt: trzebaby jeszcze dotrzec do mediów...moze jakas twarz akcji,jakis celebryta...
 • ml3ko: na sb wielu celebrytów emerycie wystarczy napisać i jeden z drugim się ujawnią ;)
 • Hokejowy1964: Hm....chłopaki z Oświęcimia nie wiem co Wy tam palicie ale to jest niezły towar jak widzę po wpisach :) . Dobrze że Wam też humory dopisują Zdecydowanie wolę to jak ta pier....na polityka. Podpisuję się obiema rękami pod hasłem "Zero polityki na hokejnet i sb" !
 • botanick: A jak barman poda mi golono i browara,a ja celebruję konsumpcje to mogę o sobie mówić celebryta czy zwykły pasibrzuch?
 • emeryt: golono tylko owłosione w przeciwnym wypadku profanacja
 • ml3ko: @Hokejowy1964 -Radomskie, ale są też Camele
 • hanysTHU: https://youtu.be/tNo4v1lsp6s
 • botanick: ta,lekko przypolone kudły,dopny gnat i ciaper kapusta..1,5kg szczęścia prostego chopa
 • uniaosw: 🇸🇪🇫🇮🇸🇮🇱🇻
 • emeryt: ale że łapacz 197 cm...
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe