Hokej.net Logo

NHL: Blaski i cienie początków pracy Reirdena w Washington Capitals

2018-07-04 09:39 NHL
NHL: Blaski i cienie początków pracy Reirdena w Washington Capitals

Przed Toddem Reirdenem stoi nie lada wyzwanie. W końcu wziął pod swoje skrzydła nie byle jaki zespół. Podjął wyzwanie prowadzenia drużyny, która zdobyła Puchar Stanleya. W takiej sytuacji cel postawiony przed trenerem może być tylko jeden.

- To będzie niepowtarzalne wyzwanie. Nie ma mowy o innym planie, niż powtórzenie tegorocznego sukcesu – powiedział nowy szkoleniowiec Washington Capitals.

47-latek dołączył do elitarnego grona trzech trenerów, którzy w ostatnim 30-leciu podjęli pracę z zespołem, który dopiero co wywalczył Puchar Stanleya. Taka sytuacja dotyczyła Scotty’ego Bowmana w 1992 w barwach Pittsburgh Penguins, Colina Campbella w 1995 w New York Rangers i Dave’a Lewisa w 2003 w Detroit Red Wings.

- Przychodzę w czasie, w którym klub świętuje swój największy sukces i jednocześnie najlepszy sezon. Wiele rzeczy zostanie na tym samym miejscu, na którym są obecnie, ale wprowadzę również pewne zmiany. Trzeba lekko „podostrzyć” ten zespół, tak by był gotów na powtórzenie triumfu – nakreślił swój plan postępowania z drużyną jej nowy trener.

Znalezione obrazy dla zapytania todd reirden

Todd Reirden z Pucharem Stanleya wywalczonym w bieżącym roku przez Washington Capitals.

Reirden został asystentem Barry’ego Trotza w 2014 roku, a dwa lata później awansował na stanowisko trenera współpracującego. Trotz odszedł z klubu zaledwie 11 dni po tym, jak Washington Capitals zakończyli swój sezon końcowym triumfem, a Reirden powołany został na jego miejsce 29 czerwca.

- Moim zdaniem Todd jest w takim punkcie kariery, w którym powinien rozpocząć już pracę głównego szkoleniowca. On wie wszystko o tej robocie i ma odpowiednie doświadczenie. Teraz potrzebuje tylko wdrożyć to wszystko w życie i przejąć na siebie całą odpowiedzialność. Z całego serca wierzę, że poradzi sobie z tym zadaniem. Musi zacząć po prostu działać – w ten sposób ocenił kwalifikacje nowego szkoleniowca generalny menadżer waszyngtończyków Brian MacLellan.

Okoliczności wskazywały Reirdenowi, że przyszłość może przynieść różne niezapowiedziane zmiany. Szkoleniowiec przed startem minionego sezonu był świadomy tego, że Trotz rozpoczyna ostatni rok kontraktu w Capitals, a gra zespołu na początku rozgrywek nie gwarantowała utrzymania przez niego posady, aż do końca kampanii. Przypomnijmy, że po pierwszych dwudziestu spotkaniach waszyngtończycy mieli na koncie równo połowę wygranych.

- Między mną a Barrym wielokrotnie odbywały się w pełni szczere rozmowy analizujące tę sytuację. Ale każda z nich kończyła się szukaniem przez nas sposobów na wykonanie zadania i zdobycie wreszcie Pucharu Stanleya. Zawsze dochodziliśmy do przekonania, że musimy zrobić wszystko, żeby go mieć, a wtedy cała reszta się poukłada – Reirden tymi słowami opowiada o rozmowach, które w niełatwych momentach toczyły się między nim a poprzednim trenerem.

Nowy szkoleniowiec przejął zespół z ugruntowanym, stabilnym składem. John Carlson 24 czerwca podpisał z klubem nowy 8-letni kontrakt o wartości 64 milionów dolarów, a w zespole zdecydował się też pozostać Michal Kempný, który pojawił się w stolicy USA 19 lutego, przybywając z Chicago Blackhawks. Wraz z Carlsonem stworzyli szybko doskonałą parę obrońców, mając swój wkład w świetną końcówkę sezonu zasadniczego, w której Capitals na 15 ostatnich spotkań, wygrali aż 12, a później bardzo dobrze poradzili sobie w play-off, kończąc go bilansem 16-8.

Czeski defensor podkreśla zasługi nowego trenera w procesie jego aklimatyzacji w „Stołecznych”: - Reirden pomógł mi uwierzyć w siebie i jestem mu za to bardzo wdzięczny. Moja pewność siebie była mocno zachwiana kiedy tu przychodziłem. Nie miałem jej wystarczająco dużo, by coś osiągnąć, ale teraz jest zupełnie inaczej i moja wartość we własnych oczach jest coraz większa. Plan trenera zafunkcjonował i działa dobrze.

Znalezione obrazy dla zapytania michal kempny

Michal Kempný gorący zwolennik Todda Reirdena.

Kempný wierzy w sens pracy z Reirdenem, dlatego zdecydował się 29 czerwca na zawarcie 4-letniego kontraktu z Capitals, który pozwoli mu zarobić 10 milionów dolarów. Oprócz niego i Carlsona pewne jest również pozostanie w drużynie dwóch kolejnych czołowych defensorów. Matt Niskanen i Dmitrij Orłow swoje umowy mają ważne do końca przyszłego sezonu. Ponadto klubowi 28 czerwca udało się przedłużyć o rok współpracę z napastnikiem Devante Smith-Pellym, za co wynagrodzony zostanie okrągłym milionem dolarów.

Po stronie strat należy odnotować odejście 22 czerwca do Colorado Avalanche obrońcy Brooksa Orpika i bramkarza Philippa Grubauera, z tym, że nie jest wykluczone, iż Orpik, którego kontrakt został przez „Lawiny” wykupiony nie wróci jednak do gry w Waszyngtonie. Zainteresowane strony właśnie są w trakcie rozmów w tym temacie. Generalny menadżer Capitals, MacLellan powiedział: - Rozmawiamy z Brooksem, który musi poukładać sobie kilka spraw i mam nadzieję, że jego powrót będzie możliwy.


Reirden zna dobrze klub, którego drużynę przyszło mu prowadzić i nie boi się stojącego przed nim wyzwania: - Myślę, że to będzie bardzo płynne przejście, a to dlaczego mogę tak powiedzieć, to fakt, że jestem z tym zespołem już o 4 lat. Znam tu wszystkich, począwszy od samego wierzchołka tej organizacji aż do jej podstaw i mam z tymi wszystkimi ludźmi dobre relacje zawodowe.

Znalezione obrazy dla zapytania todd reirden

Todd Reirden dobrze zna zespół Washington Capitals, bowiem pracuje w nim już od 4 sezonów.

Najbliższym zadaniem Reirdena jest uporządkowanie spraw kontraktowych z Tomem Wilsonem, który posiada status zależnego wolnego agenta. Jak na razie odbyły się wstępne rozmowy pomiędzy menadżerem MacLellanem a agentem zawodnika Markiem Guyem, których efektem jest zaplanowanie kolejnego spotkania.

- To jest naprawdę priorytetowa sprawa. Tom jest ważną częścią naszej drużyny, jednym z kluczowych elementów sukcesu, jaki udało nam się odnieść. Dlatego to jest na dziś sprawa numer 1 do załatwienia – powiedział MacLellan podkreślając ważność negocjacji prowadzonych z 24-latkiem.

Wilson jest jeszcze stosunkowo młody i rozwojowy. Wystarczy spojrzeć na to, iż w ostatnim sezonie osiągnął swoje najlepsze jak dotychczas wyniki jeżeli chodzi o ilość zdobytych punktów, bramek oraz asyst. W poprzedniej kampanii rozegrał 78 spotkań fazy zasadniczej, w których zdobył 35 „oczek”, w tym 14 bramek i 21 kluczowych podań. W 21 spotkaniach play-off dorzucił jeszcze 5 goli i 10 asyst. Napastnik miał swój niemały wkład w pierwsze w 43-letniej historii klubu mistrzostwo ligi.

Znalezione obrazy dla zapytania tom wilson

Przedłużenie kontraktu z "hokejowym zabijaką" Tomem Wilsonem (z prawej) jest priorytetem Washington Capitals. Na zdjęciu w walce z Braydonem Coburnem z Tampa Bay Lightning.

Czasu na załatwienie sprawy z Wilsonem wcale nie ma tak dużo, bowiem w czwartek o godzinie 17 czasu wschodnioamerykańskiego (23:00 czasu polskiego) upływa termin zgłoszenia swoich roszczeń do ligowego arbitrażu płacowego. MacLellan wyjawił swój punkt widzenia na dalszą współpracę z tym zawodnikiem: - Chciałbym, żebyśmy zawarli umowę długoterminową, ale nie wiem, czy tego samego będą chcieli jego przedstawiciele. Będę dążył do tego, żeby kontrakt był możliwie jak najdłuższy.

Przy okazji generalny menadżer mistrzów NHL zdradził, że prowadzi rozmowy z dwoma niezależnymi agentami na temat ich dołączenia do Capitals oraz jednym bardzo doświadczonym obrońcą, którym wedle domysłów może być wspomniany wyżej 37-letni Orpik. Defensor ma obecnie status wolnego agenta, bowiem jego ostatni rok kontraktu z Waszyngtonem wykupił zespół Colorado Avalanche, powodując, że w limicie wynagrodzeń Capitals zrobiło się trochę luźniej, co było konieczne, by móc dokończyć temat przedłużenia umowy z Carlsonem.

Znalezione obrazy dla zapytania brooks orpik

Być może uda się, by Brooks Orpik, którego kontrakt wykupili Colorado Avalanche, spędził następny sezon w Waszyngtonie.

W chwili obecnej MacLellan z Reirdenem dogrywają jeszcze jeden bardzo istotny aspekt funkcjonowania drużyny, a mianowicie kompletują sztab trenerski. Do klubu wracają asystent Blaine Forsythe i opiekun bramkarzy Scott Murray. Natomiast inny z asystentów, Lane Lambert dołączył do Barry’ego Trotza w New York Islanders. MacLellan widzi w sztabie miejsce dla następcy Lamberta, ale nie postrzega tego jako warunek bez którego nie da się funkcjonować: - To byłoby perfekcyjne rozwiązanie. Nie jest to konieczność, ale jeśli znajdziemy kogoś, kto lubi tę robotę i odpowiada mu taka rola, to zaprosimy go do współpracy.

Capitals chcieliby także podjąć temat dotyczący pozostania w klubie dyrektora do spraw bramkarzy Mitcha Korna, którego umowa wygasła z dniem 1 lipca. Mówi się, że 60-latek jest zainteresowany współpracą z „Wyspiarzami”, gdzie tworzy się już wokół Trotza taka „filia” waszyngtończyków. O tej sprawie MacLellan powiedział: - Rozmawiamy z Mitchem. On potrzebuje wiedzieć co dalej chce robić w swojej karierze, jaki ma plan. Daliśmy mu jasno do zrozumienia, że chcemy by został. Ma od nas teraz chwilę czasu, żeby zastanowić się i podjąć decyzję.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • DwaTrzy: Pewnie do tego ma ściany w domu obłożone Janem Niezbędnym, żeby 5G powstrzymać
 • Arma: Ładne te koszulki Craxy na HLM, te ciemne Katowic także
 • Luque: DwaTrzy tak go krytykujesz i wyśmiewasz, a ciekaw jestem czy jak za parę miesięcy rozpocznie się operacja "głód w Afryce" i media będą nakręcać spiralę przyjmowania uciekających przed nim i rozdawania im socjali to co będziesz uważał na ten temat... Pewnie znowu wielu urobią w oczekiwanym kierunku
 • DwaTrzy: Cokolwiek ja będe uważał, to ty będziesz uważał odwrotnie, taki już wasz los :)
 • DwaTrzy: Mi żółte Katowic bardzo się podobają
 • Luque: Ale inflację i idący za tym krach gospodarczy to pewnie zauważasz?
 • Arma: Odnośnie tych żółtych to mam jedną wątpliwość, one chyba powinny mieć żywszy żółty bo ten jest taki ciemny
 • emeryt: kochani bób 14 zł ,smacznego
 • Luque: A szczaw po ile? Z ciekawości pytam...
 • emeryt: ale że Froberg...
 • uniaosw: Eme spokojnie są lepsi bramkarze
 • emeryt: zaufajmy Panu Trenerowi Zupie
 • emeryt: Stojanovic,Gracnar
 • Arma: Mogło by się już ruszyć z tymi transferami
 • emeryt: telefon Pana Zupy rozgrzany do czerwoności
 • Luque: Tylko przypadkiem nie kontraktujcie jakiegoś ciemnoskórego zawodnika, bo będzie 'afera bananowa' w szatni..
 • KubaKSU: Tydzień minął..Moze cos domina Zupa..
 • KubaKSU: Dolina*
 • KubaKSU: Dopina ********
 • uniaosw: Dolina karpia?
 • KubaKSU: Słownik....:D
 • emeryt: ponoc jest zeszyt z nazwiskami,Pan Zupa musi sie tylko zapoznac i wydac werdykt
 • emeryt: najbardziej ciekawi obsada bramki z wiadomych względów...
 • botanick: Czy w Polish Ice Hockey Events Department Sp. z o.o. znajdzie się w końcu jakiś inteligentny myśliciel i zakończy farsę pt.”mecze o brązowy medal”?
 • Luque: Hmm... Pani Ginger zatrzymano z narkotykami i dlatego trzeba "odwetowo" zatrzymać Owieczkina, bo jest Rosjaninem? Czy leci z Nami pilot?
 • Luque: No tak Pani Paulina miała przy sobie dwa kilogramy mefedronu (na własny użytek, a jakże!) i niejaki rezydent rp (celowo z małej litery), ułaskawił ją, bo zasłoniła się małymi dziećmi i później przecież wiodła życie zgodne z prawem....
 • Luque: Pewnie wina Owieczkina wszystko i trza go aresztować...
 • Hasek-1964: A u nas taka wielka afera jak kluby rezygnowały z ruskich :D aż dziwne, że te buce z hokej net co nas nazywają onuce :D nie wpadli wcześniej na taki pomysł :D wszystkich zamknąć :D a przy okazji wypuścić wszystkich Ukraińców 😂😂😂
 • Hasek-1964: Do tego wielka międzynarodowa afera na szczycie NATO. Otóż sałatka jarzynowa która pochodzi oryginalnie z Rosji ma nazwę sałatka Rosyjska 🤔🤔🤔 to nie do zaakceptowania i sałatka pod wpływem działaczy zmieniła nazwę na kijowska lub ukraińska 😂😂😂 pierogi już zmienili, teraz sałatka ruska zła. Ciekawe kiedy wezmą się na wódkę Jelcyn 😂😂😂
 • Arma: Przykro się patrzy na to co piszecie.
 • hubal: przykre to jest to jak ludzie pozwalają ładować się w uja garstce gnid Armo
 • Hasek-1964: Otóż to Hubalu
 • Arma: Każdy ma wrogów jakich chce mieć, jak lubisz się przejmować czymś na co nie masz wpływu to czemu nie, jesteś wolnym człowiekiem.
 • Hasek-1964: Pamiętajcie żeby przy okazji jakiegoś wesela, komunii, urodzin czy innej okazji zrezygnować z jedzenia Boeuf Stroganow. Ewentualnie zmieńmy nazwę na Boeuf Bandera czy Załęski albo np potrawka ukraińska i będzie pycha
 • RafałKawecki: Hasek, a mówił ci majster żebyś kask nosił...
 • rawa: Pracuje z Ukraincem, ktory pochodzi i ma czesc rodziny w Charkowie. Sam dzisiaj powiedzial, ze zgineło w wojnie 60000 Ukraincow. Zestawcie sobie to z liczba ponad 100tys Polaków, ktorzy zmarli z braku dostepu do lekarza i nad miarowych zgonów spowodowanych davidkiem19 albo zestawcie sobie to do wojenek prowadzonych przez jankesów i zachód w imie demokracji, poszukiwania bezobjawowej broni masowego razenia jak to bylo w Iraku (Tomcio Blair). Ile ludzi zginelo w Syrii, Iraku itd.
 • rawa: Jakos nie pietnujecie zachodu i jankesow w bezkarnym mordowaniu ludzi. Piora wam czapy swoja propaganda. Klapy na oczach i zerojedynkowy swiat. 447 kto zatwierdzil? Oczywiscie nasi jedyni i sluszni "sojusznicy".
 • botanick: rawa nie ma sensu,każdy może mieć swoje poglądy,a na końcu i tak życie wszysto weryfikuje.
 • botanick: wszystko*
 • rawa: Botanick poglady pogladami ale jako naród użalamy sie nad losem wszystkich innych a swoich rodaków mamy w d...
 • ml3ko: https://zrzutka.pl/97udu3
 • statys: Ja na przykład użalam się nad losem wszystkich innych i NIE mam swoich rodaków w d...
  Zatem pitolisz 3 po 3, chłopie.
 • hanysTHU: I poszedł grosz na zrzutkę.
  Polecam - hanysTHU !
 • emeryt: nie chcesz pomóc ludziom którzy uciekajo przed wojno na Ukrainie twoja sprawa...ale nie wylewaj jadu na tych którzy pomagajo bo teraz jesteś młody piekny i bogaty ale nie wiesz co cie czeka jutro,pojutrze,ile jeszcze potrwa ta twoja sielanka...życie lubi zaskakiwać,a moze to juz jutro to ty bedziesz potrzebować pomocy ,może to ty staniesz sie bezbronny wobec prostych czynności dnia codziennego,karma wraca kochani
 • emeryt: czy możemy zaprzestac polityki na sb??
 • RafałKawecki: Zwłaszcza, że wedle wszelkiego prawdopodobieństwa za 2 lata będziemy mieli wojnę u siebie. Mongolskie hordy się nie zatrzymują.
 • ml3ko: emerycie jak ceny bobu dziś?
 • emeryt: kilku z sb by sie ucieszyło Rafale...
 • emeryt: 13 zeta ml3ku,smacznego
 • ml3ko: widzę regres cenowy z początku tygodnia i jak typowy janusz zaczekam do 10zł :D
 • emeryt: ml3ko witamy w gronie Bobożerców:)
 • emeryt: że tak tylko z ciekawości spytam...z łupino czy bez?
 • emeryt: spożywanie bobu uprzednio pozbawiając go łupiny to profanacja
 • botanick: Teraz jak już wgniecienia po gradzie na całym aucie to łaskawie ALERT wysyłają..DZIĘKUJĘ ,w doope jego mać.
 • ml3ko: z łupiną oczywiści, po co pozbawiać się przyjemności :)
 • ml3ko: botanick szkoda autka, ja w sumie dostałem alert wczoraj na całą Polskę
 • ml3ko: @skh może dobrze by było podpiąć art o zbiórce na głównej żeby się temat nie zatracił z napływu informacji?
 • emeryt: dokładnie,temat zbiórki dla Sanoka niechaj widnieje na głównej , skh
 • wpv: jasne, zrobimy to TOP1 na stronie
 • ml3ko: 👍🏻
 • Andrzejek111: Też wpłaciłem drobną sumkę.
  A po ile truskawki?
 • Andrzejek111: Na Sanok rzecz jasna.
 • Arma: Ciekawe czy karnety będą szybciej niż bramkarz
 • KubaKSU: Wanat ostatni z kadry z zeszłego sezonu :)?
 • uniaosw: Wystarczył telefon od coacha, Darek zdrowia i więcej minut na lodzie
 • emeryt: zdrowia życzyć Dariuszowi
 • emeryt: teraz tylko czekać aż Pan Zupa chwyci za telefon i zeszyt z nazwiskami
 • stary kibic: Craksa podkupiła bramkarza Uni
 • Luque: Emerycie jak tam Ci się podoba niejaki pan Melnyk? Te jego "prywatne opinie" powinny dać do myślenia wszystkim pożytecznym idi0tom...
 • emeryt: polityka w y p i e r d .a ć
 • Hasek-1964: Luque jak nie ma pomysłu na odpowiedź to lepiej zgrywać a politycznego więc ci już nikt nie odpowie na niewygodne pytanie :D
  Po co pytasz przecież wiadomo, że Bandera był bohaterem 😏a My przesladowalismy wtedy Ukraińców zresztą podobnie jak prześladujemy teraz :D
  Cyrk na kółkach, ale co ja tam onuca i foliarz w jednym wiem :D
 • ml3ko: a ty dalej człowieku ciągniesz temat... idź nie wiem na wykop popisać o ukrainie czy tam rosji, a nie dajesz wywody na portalu o tematyce hokejowej
 • Hasek-1964: Mleko idź se połaź
 • Hasek-1964: Do tego Imię i nazwisko tego Pana ( bardzo przypadkowe :D) mówi samo za siebie. Zresztą sam przyznał, że rodzice Rodzice wybrali celowo to imię po tym starym banderowcu.
 • covid19: W każdym narodzie, społeczeństwie, grupie, znajdą się fanatycy i bał-wany którzy znając historię na poziomie podstawowym , będą jątrzyć napuszczać i szkalować jednych na drugich, my mamy paru takich w naszym towarzystwie, długo by pisać ale mam polityki dużo wokół siebie, więc milczałem, ale proszę -dajcie se spokój domorośli geopolitycy pokroju H i L i paru innych. to portal o hokeju, zalogujcie się do kółka różańcowego, politycznego czy innego i tam se piszcie na dany temat
 • Arma: Trudzicie się na marne, od dwóch lat nie dociera że nikogo nie obchodzą tematy polityczne, najpierw było że szczepionki to wałek, potem że zły zachód prowokuje rosje a teraz że Polska chce podlizać się Ukrainie.
 • Arma: Im więcej jest tłumaczenia że ludzie tutaj chcą odpocząc od świata i pogadać na tematy okołosportowe, tym więcej jest gadania o zamkniętych głowach i próbie przekrzyczenia tych "objawionych"
 • emeryt: Bób 24 zeta smacznego
 • emeryt: no mosz...ledwie 14zł,pomyłka ,serdecznie przepraszam
 • ml3ko: za 24 to chyba z karnetem na sezon :D
 • emeryt: Canada ma swojego klonowego liścia,dlaczego klub z phl nie moze miec herbu spod znaku Polskiego Związku Plantatorów Bobu...?
 • emeryt: ew. Reprezentacja Polski
 • Arma: Można byłoby nawet stworzyć jakieś fajne hasełko w nawiązaniu do bobu
 • botanick: Bardziej mi by pasował ogórek gruntowy.Zawsze mówimy że czas między sezonami to "sezon ogórkowy".To tylko moja opinia.Dzisiejsza cena ogórka 5zł kilo.
 • unista55: Bób zapłać :)
 • botanick: Bobu dzięki?
 • Arma: Bobie, ufam tobie
 • botanick: Bób,Honor,Ojczyzna..
 • emeryt: MPV sezonu -Order Wielkiego Bobu Koronnego
 • Arma: Minkina w kostiumie bobu, daje kapitanowi drużyny która wygrała mistrzostwo wielki puchar w którym jest 5kg bobu. Wszyscy zawodnicy na lodzie próbują jak smakuje, zero złych emocji, wszyscy się bawią
 • emeryt: fajerwerki,wata cukrowa,kiszone ogórki...to nie jest gł.pie Armo
 • emeryt: trzebaby jeszcze dotrzec do mediów...moze jakas twarz akcji,jakis celebryta...
 • ml3ko: na sb wielu celebrytów emerycie wystarczy napisać i jeden z drugim się ujawnią ;)
 • Hokejowy1964: Hm....chłopaki z Oświęcimia nie wiem co Wy tam palicie ale to jest niezły towar jak widzę po wpisach :) . Dobrze że Wam też humory dopisują Zdecydowanie wolę to jak ta pier....na polityka. Podpisuję się obiema rękami pod hasłem "Zero polityki na hokejnet i sb" !
 • botanick: A jak barman poda mi golono i browara,a ja celebruję konsumpcje to mogę o sobie mówić celebryta czy zwykły pasibrzuch?
 • emeryt: golono tylko owłosione w przeciwnym wypadku profanacja
 • ml3ko: @Hokejowy1964 -Radomskie, ale są też Camele
 • hanysTHU: https://youtu.be/tNo4v1lsp6s
 • botanick: ta,lekko przypolone kudły,dopny gnat i ciaper kapusta..1,5kg szczęścia prostego chopa
 • uniaosw: 🇸🇪🇫🇮🇸🇮🇱🇻
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe