Hokej.net Logo

NHL: Nowy kontrakt dla Montoyi

2017-01-02 21:29 NHL
NHL: Nowy kontrakt dla Montoyi

Al Montoya zostaje na dłużej w Montrealu. Kanadyjski klub zdecydował się przedłużyć jego kontrakt o kolejne dwa lata.

31-letni bramkarz pochodzący z Chicago do Canadiens dołączyłw lipcu. Podpisał wtedy roczną umowę wartą niecały milion dolarów. Terazweteran północnoamerykańskich lodowisk dostał podwyżkę, za kolejne dwa lata gry w barwach Habs zarobi 2,125milionów dolarów.

Montoya, który pełni rolę rezerwowego golkipera kanadyjskiejekipy w aktualnym sezonie wystartował w dziesięciu starciach. Wygrały cztery znich, w jednym notując czyste konto.

W całej swojej karierze rozegrał prawie 150 spotkań, w 59zjeżdżał z lodu jako triumfator. Może pochwalić się procentem obron na poziomie.909 i sześcioma meczami bez wpuszczonej bramki. Canadiens to piąty zespół,którego barwy reprezentuje. W przeszłości grał dla Phoenix Coyotes, New YorkIslanders, Winnipeg Jets i Florida Panthers.

Dzięki tej umowie Habs mają zakontraktowanych dwóchbramkarzy na czas tegorocznego draftu uzupełniającego dla nowopowstałej drużynyz Las Vegas - Golden Knights. Oznacza to, że chroniony będzie gwiazdorkanadyjskiej ekipy - Carey Price.

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
© Copyright 2003 - 2025 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe