NHL: Świetna skuteczność "Strażników"

2017-01-24 11:11 NHL

Hat trick Patricka Marleau i czyste konto Frederika Andersena, to niewątpliwie najważniejsze wydarzenia ostatniej nocy w NHL. Zapraszamy na krótkie podsumowanie ostatnich spotkań.

31. zwycięstwo w tym sezonie odnieśli hokeiści New York Rangers, którzy pokonali na własnym lodzie Los Angeles Kings. „Strażnicy” wykazali się świetną skutecznością, wszak oddali zaledwie 17 strzałów i zdobyli 3 bramki.

New York Rangers - Los Angeles Kings 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Widzów: 18 006.

Pewnie wygrali też hokeiści Washington Capitals, którzy na własnym lodzie odprawili Carolina Huricanes 6:1.

Początek należał jednak do „Huraganów”, które w piątej minucie objęły prowadzenie po bramce Jordana Staala.

Drużyna prowadzona przez Barry'ego Trotza odpowiedziała z nawiązką. W 12. minucie wyrównał Dmitrij Orłow, a sześć minut później prowadzenie Stołecznym dał Justin Williams. Ekipa z Waszyngtonu, która legitymuje się najlepszym bilansem w lidze, w drugiej i trzeciej odsłonie zdobyła jeszcze po dwie bramki.

Washington Capitals - Carolina Hurricanes 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

0:1 – Staal – Lindholm, Aho (5.),

1:1 – Orłow – Kuzniecow, Burakovsky (12.),

2:1 – Williams – Alzner, Niskanen (18.),

3:1 – Orłow – Connolly, Burakovsky (29.),

4:1 – Kuzniecow – Alzner, Williams (39.),

5:1 – Oshie – Owieczkin, Bäckström (54.).

Bramkarze: Holtby – Ward.

Strzały: 25:26

Widzów: 18 506.

Dwa gole Nazema Kadriego i czyste konto Frederika Andersena (26 obronionych uderzeń) przełożyły się na pewną wygraną Toronto Maple Leafs z Calgary Flames. Z dobrej strony pokazał się także Mitch Marner, który otworzył wynik spotkania i zaliczył asystę przy trafieniu Kadriego oraz Nikita Zajcew – autor dwóch kluczowych zagrań.

Toronto Maple Leafs – Calgary Flames 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Widzów: 19 043.

Dwa punkty do swojego dorobku dopisali także hokeiści Anaheim Ducks. „Kaczki” po 6. minutach prowadziły 2:1, a w połowie trzeciej tercji 3:1. „Odrzutowce” nie zdołały jednak doprowadzić do remisu.

Winnipeg Jets – Anaheim Ducks 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Widzów: 15 294.

Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę spotkania Arizona Coyotes – Florida Panthers. Ostatecznie w lepszych humorach były „Kojoty”. Złotego gola zdobył Niemiec Tobias Rieder.

Arizona Coyotes – Florida Panthers 3:2 d. (0:1, 2:1, 0:0, d. 1:0)

0:1 – Trocheck – Kindl, Audy-Marchessault (15.),

1:1 – Fischer – Chychrun, Burmistrov (23.),

2:1 – White – Chychrun, Murphy (23.),

2:2 – Sgarbossa – Sceviour, MacKenzie (27.),

3:2 – Rieder – Burmistrow, Goligoski (61.).

Bramkarze: Smith – Luongo.

Strzały: 42-25.

Widzów: 10 042.

To był mecz Patricka Marleau! Weteran San Jose Sharks w ciągu 14 minut skompletował hat tricka i przesądził o zwycięstwie „Rekinów” w starciu z Colorado Avalanche.

Z dobrej strony zaprezentował się także Bernt Burns, który zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty. W tej chwili z 50 punktami, na które złożyło się 20 goli i 30 asyst, jest najlepiej punktującym zawodnikiem Sharks.

Colorado Avalanche – San Jose Sharks 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)

0:1 – Burns – Schlemko, Couture (20.),

1:1 – Iginla – Grigorenko, Zadorow (31.),

1:2 – Marleau – Vlasic, Boedker (43.),

1:3 – Marleau – Couture, Burns (46.),

1:4 – Marleau – Pavelski, Burns (51.),

2:4 – Zadorow – Comeau, Tiutin (52.)

2:5 – Marleau – Vlasic (57.),