Hokej.net Logo

Ostatnie dwadzieścia minut nie wystarczyło!

Nowotarżanie mimo, iż przez pierwsze kilka minut i przez całą ostatnią tercję dzielnie stawiali czoła gdańskiej drużynie, to jednak nie zdołali pokonać Stoczniowca ostatecznie uznając przewagę Gdańskiej drużyny, która to zwyciężyła 7:5.


Mecz rozpoczął się bardzo dobrze, dla gospodarzy, bowiem to oni wyraźnie przeważali na lodzie i byli stroną dominująca, jednak co z tego, jak nie byli w stanie pokonać Przemysława Odrobnego. Swoje sytuację marnowali kolejno Milan Baranyk, Frantisek Bakrlik i Rafał Dutka. Napór nowotarżan trwał do dziesiątej minuty, kiedy to przebudzili się przyjezdni z Gdańska. Jako pierwszy sygnał do ataku dał Roman Skutchan, jednak jego strzał zdołał obronić jeszcze strzegący dzisiaj bramki Podhala, Bartłomiej Niesłuchowski ”Było to moje pierwsze spotkanie w PLH i raczej nie mogę zaliczyć go do najbardziej udanych.” - podsumował po meczu. Wynik spotkania w dwunastej minucie otworzył Tomasz Ziółkowski, który to wykorzystał dokładne podanie Stebera i nie miał problemów z ulokowaniem krążka w bramce. Zaledwie siedemnaście sekund później było już 2:0, a to za sprawą Wojciecha Jankowskiego, który znalazł się sam przed nowotarskim golkiperem i nie pozostawił mu żadnych złudzeń. Ostatnie minuty pierwszej tercji to nieustanna gra gospodarzy w podwójnym osłabieniu, którą na trzydzieści dwie sekundy przed końcową syreną wykorzystał Paweł Skrzypowkowski uderzając piekielnie mocno z niebieskiej.

Drugą odsłonę ”Szarotki” rozpoczęły tak samo jako skończyły poprzednią, gdyż to gdańszczanie ponownie grali z przewagą dwóch zawodników, a tym razem krążek do bramki skierował zaledwie dwadzieścia dwie sekundy po wznowieniu gry, Tomasz Ziółkowski. Na kolejną bramke dla Stoczniowca nie musieliśmy długo czekać, bowiem nieco minutę później na 5:0 wynik podwyższył, Aron Chmielewski. Jako pierwszy sygnał do ataku gospodarzom dał czeski snajper, Milan Baranyk, pokonując na raty popularnego ”Wiedźmina”. Podhalanie poszli za ciosem i trzydzieści sekund później, kapitalną dwójkową akcją popisali się Bartłomiej Neupauer i Piotr Kmiecik, po czym ten drugi mierzonym strzałem nie dał żadnych szans golkiperowi z Gdańska. Gdy wydawało się, że to hokeiści z Nowego Targu zdobywać będą kolejne bramki z groźną kontrą wyjechali przyjezdni i Petr Janecka umieścił ”gumę” pomiędzy parkanami Niesłuchowskiego. Jak się później okazało był to ostatni gol jaki w tym spotkaniu przepuścił ten młody utalentowany golkiper, bowiem zmienił go kolejny debiutant w PLH,Sebastian Mrugała.

Od mocnego uderzenia ostatnią tercję rozpoczęli nowotarżanie, bowiem już w czterdziestej drugiej minucie trzecią bramkę dla ”Szarotek” zdobył Kelly Czuy, który to mimo, iż miał na plecach gdańskiego zawodnika nie miał problemów z pokonaniem Przemysława Odrobnego. Już minutę później było tylko 6:4 dla gości, gdyż krążek po strzale Cecuły odbił się zza gdańską bramką, a po dobitce Frantiska Bakrlika zatrzepotał w siatce. W czterdziestej dziewiątej minucie kontaktową bramkę dla nowotarżan zdobył Bartłomiej Neupauer, wykorzystując dokładne podanie Czuy`a. Jak się później okazało było to wszystko o co tego wieczoru mogli pokusić się gospodarze. Wynik spotkanie strzałem do pustej bramki ustalił Aron Chmielewski.

Bardziej boląca od kolejnej porażki jest strata najlepszego w tym sezonie zawodnika ”Szarotek”, Kelly`ego Czuya, który to rzekomo z powodów rodzinnych musi opuścić Nowy Targ. Jednak ma powrócić na fazę play-off. Niestety, ale nie jest to takie pewne, a jak będzie naprawdę? Przekonamy się w już w najbliższym czasie.


Po meczu powiedzieli:
Bartłomiej Niesłuchowski (MMKS Podhale): Pierwszy mecz po powrocie z Kanadyrozegrałem w pierwszej lidze z drużyną z Katowic, natomiast dzisiejsze spotkanie było moim pierwszy spotkaniem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce i nie oceniłbym go najwyżej. Dalej będę starał się ciężko pracować i tym samym będę liczył na kolejne szanse, postaram się wyeliminować jak najwięcej błędów i bronić co raz lepiej.


Aron Chmielewski (Stoczniowiec Gdańsk): Myślę, że pierwsze dwie tercje panowaliśmy nad sytuacja i graliśmy pewnie. Akcje były zgrane i kończyły sie powodzeniem. Gospodarze nie postawili wielkiej przeszkody i nie stawiali problemów co było dość dziwne, gdyż wiemy ze Nowy Targ tanio skory nie sprzedaje. W trzeciej tercji walczyliśmy o to żeby nie przegrać meczu który był juz "wygrany" po dwóch pierwszych tercjach (było 6-2 przypomina zawodnik), dostaliśmy szybkie dwie bramki i trener podjął mądrą decyzje i zaczęliśmy grac na 3 piątki. Później dostaliśmy jeszcze jedna bramkę w osłabieniu ale na szczęście zdołaliśmy sie wybronić i wygrać strzelając przy odrobinie szczęścia bramkę do pustej. Podsumowując był to bardzo ciężki mecz z którego wnioski musi wyciągnąć cala drużyna jak i trener, by podobne sytuacje nie przytrafiły sie w najważniejszej fazie sezonu jaką jest play-off.


Maciej Rompkowski (Stoczniowiec Gdańsk):Rozpoczęliśmy ten mecz bardzo dobrze. W jedenastej minucie strzeliliśmy dwie bramki, co myślę podłamało zawodników z Podhala, a pierwsza tercja skończyła sie wynikiem 3:0. W drugiej tercji szybko dołożyliśmy jeszcze dwie bramki podczas gry w przewadze i stanęliśmy. Przestaliśmy wałczyć i jeździć co wykorzystali przeciwnicy. W trzeciej tercji dogonili nas na 5:6 i było gorąco, na szczęście udało się strzelić gola do pustej bramki i mecz zakończył się dla nas bardzo dobrze, bo wynikiem 7:5 .


Podhale Nowy Targ - Stoczniowiec Gdańsk 5:7 (0:3;2:3;3:1)


11:03 0:1 Tomasz Ziółkowski (Jan Steber, Roman Skutchan)

11:20 0:2 Wojciech Jankowski (Tomasz Ziółkowski, Mateusz Strużyk)

19:28 0:3 Paweł Skrzypkowski (Dawid Maciejewski, Aron Chmielewski) /5na3/

20:22 0:4 Tomasz Ziółkowski (Mateusz Rompkowski, Mateusz Strużyk) /5na3/

21:36 0:5 Aron Chmielewski (Dawid Maciejewski, Marek Wróbel) /5na4/

33:18 1:5 Milan Baranyk (Władysław Bryniczka, Rafał Dutka) /5na4/

33:42 2:5 Piotr Kmiecik (Bartłomiej Neupauer, Bartłmiej Bomba)

38:06 2:6 Petr Janecka (Jan Steber)

41:15 3:6 Kelly Czuy (Frantisek Bakrlik, Rafał Dutka)

42:15 4:6 Frantisek Bakrlik (Dominik Cecuła)

48:10 5:6 Bartłomiej Neupauer (Kelly Czuy, Milan Baranyk) /5na4/

59:59 5:7 Aron Chmielewski (Filip Drzewiecki)


Widzów: 1000.


Kary: 12:8.


Strzały: 36:31.


Sędziowali: Tomasz Radzik - Mariusz Pilarski, Leszek Kubiszewski.


Składy:

Podhale Nowy Targ: Bartłomiej Niesłuchowski (od 38:07 Sebastian Mrugała) - Kamil Kapica, Sebastian Łabuz; Milan Baranyk, Kasper Bryniczka, Kelly Czuy - Maciej Sulka, Rafał Dutka; Piotr Kmiecik, Bartłomiej Neupauer, Mateusz Michalski - Dominik Cecuła, Bartłomiej Gaj; Bartłomiej Bomba, Mateusz Tylka, Frantisek Bakrlik oraz Władysław Bryniczka, Kacper Kos, Mariusz Jastrzębski, Marek Puławski.


Stoczniowiec Gdańsk: Przemysław Odrobny (Sylwester Soliński n/g) - Artur Kostecki, Mateusz Rompkowski; Wojciech Jankowski, Tomasz Ziółkowski, Mateusz Strużyk - Michał Smeja, Marcin Kabat; Jan Steber, Roman Skutchan. Petr Janecka - Paweł Skrzypkowski, Krzysztof Kanto; Filip Drzewiecki, Marek Wróbel, Aron Chmielewski, oraz Dawid Maciejewski, Krzysztof Wróblewski, Maciej Rompkowski, Maciej Błażejczyk.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Szefu1982: Panowie ten turniej co Unia i JKH grają jest gdzieś do obejrzenia?
 • Arma: Na YT, ktoś wyżej pisał stronę
 • redgar: wie ktoś czy z Poruby będą jakieś transmisje? bo na stronce nic nie mogę znaleźć, ale z czeskim u mnie średnio
 • emeryt: Beta meldowała że będo na starmedia.cz
 • uniaosw: https://m.youtube.com/watch?v=_itvjYkZfek&feature=youtu.be
 • emeryt: uniaos ta gwiazda to miał byc J.S?
 • emeryt: brakuje tej truskawki na torcie jak mawiał klasyk
 • uniaosw: Gwiazdy są na niebie masz na myśli as z rękawa?
 • emeryt: ten Worona co to jest przymierzany do se[****]nej nieboszczki Podhala to dobry herbatnik,dynamiczny
 • emeryt: se ry jnej
 • uniaosw: Miesiąc do ligi
 • emeryt: 18 spar z Cracovio,ciekawe czy sie na lodo wyrobio
 • Luque: Może poprawcie te byki w artykułach, bo aż razi po oczach... Polski język piękna mowa..
 • uniaosw: https://youtu.be/IAO-woWmF5Y
 • szarotekNT: Emerycie zmartwychwstanie nieboszczki i takie perełki przyciąga
 • Luque: 2-0 Ubowski
 • Luque: A pierwsza brama to chyba Sedivy ;)
 • emeryt: Sevcenko w EV Lindau
 • szop: Bizub to nie lapacz na ekstraklase
 • szarotekNT: Podhale dzisiaj bez Neupy Sampo Svitany i Vorony oraz bramkarza Lindskouga
 • emeryt: Prezes Kram dla Unia tv-sparingi 18 i 19 na naszym lodo niezagrożone
 • Luque: Wiadomo pierwszy sparing, trener daje pograć młodszym zawodnikom.. w GKSie często na lodzie Krzyżek-Ubowski-Bukowski, a w obronie młody Sobecki (zresztą bardzo mi się podoba jak gra w tym wieku)
 • Arma: Jastrzębie walczy, żeby Unia wstydu nie przyniosła
 • emeryt: a co to za czarnowidztwo? Unia z tym Trenerem i na tym etapie przygotowań napewno solidnie sie zaprezentuje
 • emeryt: meczyk jutro 19.15 na StarMedia.tv
 • Tellqvist: Jakis konkret napadalec by sie zdal.
 • emeryt: taki co to wejdzie i ukuje
 • Arma: Jak na razie Unia to wciąż niewiadoma, czekam na ten sparing żeby zobaczyć jak to wygląda bo tekstowa z Krakowa niewiele dała. Poza tym tyle czasu bez Unii to się człowiek doczekać nie może
 • Luque: 4-0 koniec ślizgawki
 • Tellqvist: Eme dokładnie typowy kat co ukuje jak trzeba. Kogoś tam tarza dać to tego Cichego.
 • emeryt: no ciekawe jak bedo wyglądały przymiarki do poszczególnych piątek
 • Tellqvist: Dziubek pewno zegara z Finami a Tadek do Cichego. Za wiele możliwości to niema.
 • Tellqvist: Eme brakuje tej wisienki na torcie. Ale moze ta kolbryna dojedzie prostu Kentacky.
 • emeryt: truskawki na torcie jak mawiał klasyk
 • Tellqvist: Tej raci w galercie.
 • emeryt: b a
 • Arma: Byle to była wola Zupy a nie samowola by wzmocnić drużynę.
 • emeryt: może Tommi komuś w pape da, bo kości troche zastane
 • botanick: BU-KO-WSKI niby tylko sparing,ale asysta,bramka w meczu i z karnego.Nono.
 • emeryt: no chciałoby sie kolegi dla Linusa,z Padakinem sie znajo ale co krajan to krajan
 • Luque: Botanicku i grał w piątce z Jankiem i Ubo ;)
 • Tellqvist: Deniskin by w papu doł ale chyba utknoł w korku.
 • emeryt: Bukowski przy Carze dwie drogi... wyrosnie na gwiazde ligi albo przepadnie ,innej drogi nima
 • botanick: Sidor tylko brwi zaczesał..żadnego komentarza.
 • Luque: Eme Bukoś nie wygląda na takiego co nie wie czego chce... raczej na takiego, który ma jasny cel na ten sezon
 • botanick: Kiedy Dipłi dojedzie i reszta stranieri?
 • Luque: Oni już przeca przylecieli ino trener chciał dać pograć młodszym
 • Unikatowy99: Unia wygra Czeski turniej, ligę oraz puchar Kontynentalny.
 • Luque: Zresztą Szwedowi urodziła się mała pociecha (nie chodzi o Bartka) i pewno też musi trochę dojść do siebie haha ;P
 • botanick: Chyba że tak.
 • Luque: Wrócił Unikat, więc trza brać wszystko co pisze przez różowe okulary ;)
 • Luque: Dupuy-Boivin- Bukowski, ciekawe jakby się prezentowali razem
 • Luque: Ale jak znam życie to tam powędruje Mroczek, trio Gościu-Galant-Jezior zostanie razem, a Komora zagra z Czechami ;p
 • Simonn23: brawo JKH
 • Luque: A mamy jeszcze Marca, Starzyńskiego, Wróbla i młodych Ubowskiego, Krzyżka... ciekawe jak to kołcz poukłada...
 • Simonn23: no kadre macie mocna i szeroką
 • Simonn23: W ogole liga moze byc naprawde konkreto, nawet Podhale moze wygladac ciekawe, mysle ze w koncu nie bedzie takiego autsajdera w lidze jak w poprzednich latach.
 • Luque: Ciekawe jest to, że możesz nie wystawić młodzieżowców i grać w 20 zamiast 22... ale lepiej go mieć niż nie mieć, bo jak w czasie meczu będzie kontuzja albo dwie to sprawy się komplikują
 • Luque: Z tym, że u Nas na ten przepis się łapią Bukoś, Bizak i Lewar...
 • Arma: Liga ma potencjał ale żeby się ruszyło to takich sezonów bez dawców punktów by musiało być z pięć przynajmniej
 • Frasier: Wie ktoś czy ten sparing z Frydkiem Mistkiem będzie w końcu czy go odwołali?
 • Luque: No te sparingi tutaj na stronce są ciekawe... Chyba ktoś tego nie ogarnął..
 • Frasier: Bo to chyba mialo byc zamiast meczu z Sanokie,ale dzięki zrzutkom Sanok gra :) więc pytanie co z tym Frydkiem?:)
 • wpv: @Luque co masz konkretnie na myśli?
 • Luque: Nie tylko ja wpv... PHL->Sparingi->GKS Tychy 08.09., 11.09.
 • wpv: i co w nich się nie zgadza?
 • Luque: PHL->Terminarz->22/23: 09.09 Sanok, 11.09 Sosnowiec...
 • wpv: Okej, teraz rozumiem, ten z 11.09 nie powinien się tam znaleźć. Mój błąd ;)
 • Luque: Chyba, że gramy 08.09 Frydek sparing, 09.09 Sanok ligowy i 11.09 Sosnowiec ligowy sparing...
 • wpv: Luq nie wiem czy zauważyłeś, że mecz z 09 września pomiędzy Tychami a Sanokiem jest odwołany
 • Luque: Odwołany czy przeniesiony na inny termin?
 • emeryt: August Nilsson w Ferencvarosi,szkoda,kolega Linusa z Troja
 • wpv: Na dzisiaj nie jest znany nowy termin tego meczu, ale oczywiście zostanie on rozegrany w innym terminie
 • emeryt: solidny def
 • Frasier: Dlaczego odwołany? W terminarzu jest normalnie
 • wpv: https://hokej.net/mecz/10654
 • wpv: Jest napisane "odwołany"
 • Luque: Wystarczyła by notka w terminarzu "mecz zostanie rozegrany w innym terminie" ;)
 • wpv: na stronie głównej w terminarzu również widnieje informacja, że mecz jest odwołany
 • Luque: Trzeba wejść w "szczegóły", ale odwołany to nie to samo co przełożony... Ok czepiam się ale kto wchodzi w "szczegóły" nierozegranego meczu w którym jest konkretna data i godzina...
 • Frasier: Dopiero jak sie wejdzie w szczegóły...
 • Frasier: W dzisiejszych czasach liczy sie klikalność Luque :)
 • wpv: na twoją prośbę dodałem taką notatkę w głównym terminarzu :D Czy teraz jest okej?
 • Frasier: Fajna inauguracja... już sie cieszylem na rozpoczęcie sezonu
 • Luque: No widzisz jak chcesz to potrafisz ;P Nie licząc banów...
 • wpv: oj Luqu Luqu...
 • Luque: Ale ten głośniczek pod spodem przy przełożonym meczu zdecydowanie wyjaśnia sprawę ;)
 • wpv: heh ;)
 • wpv: To megafon jest jak coś :D
 • Frasier: Co oznacza "inny termin"?:)
 • Luque: Może być megafon albo nawet tuba propagandowa ;P
 • Arma: W sumie z ciekawości. Planujecie jakies zmiany na stronie ?
 • wpv: Oczywiście, że tak Armo. Wciąż poprawki czy małe zmiany będą wprowadzane
 • Luque: Płatne "SB Unia" żebyśmy nie mogli czytać ciekawych rewelacji po meczach - pewne info ;)
 • wpv: a ta najważniejsza chyba, to nowa odsłona typera :D
 • Luque: Koniec z Excelem? ;P
 • Luque: Nie no i tak to będzie w jakimś arkuszu kalkulacyjnym ale już nie na piechotę ;>
 • wpv: zapewne koniec z excelem
 • Arma: Przy SB Unia Haskowi by już popaliło wszystkie styki, już wystarczy że strona HN ma kolory dziwnie zbliżone do tych co Unia
 • wpv: Sugerujesz coś Armo? haha
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe