Hokej.net Logo
Wszystkich zarejestrowanych użytkowników prosimy o zresetowanie hasła. Na maila otrzymacie Państwo nowe hasła, które potem będzie można zmienić w swoim panelu użytkownika.

Panzeca: Chcę zdobyć mistrzostwo PHL

Panzeca: Chcę zdobyć mistrzostwo PHL

Devin Panzeca w ubiegłym roku z powodu koronawirusa musiał opuścić USA. Ostatecznie wylądował w Opolu, w którym pokazał się z dobrej strony. Dostrzegły go kluby z Polskiej Hokej Ligi, ale ostatecznie pozostał w ekipie występującej w MHL i EUHL. – Chcę zdobyć mistrzostwo PHL i reprezentować Polskę w Hokejowej Lidze Mistrzów – zaznaczył 24 latek.

HOKEJ.NET: – Zacznijmy od twojego pochodzenia. Wiemy, że pochodzisz ze Stanów Zjednoczonych, ale masz też polskie korzenie.

 

Devin Panzeca, napastnik Opole HK: – Tak, moi pradziadkowie urodzili się w Polsce i mieszkali w Ropczycach. Przed przeprowadzką do Chicago doczekali się kilkorga dzieci, ale moja babcia urodziła się już w stanie Illinois.

 

Masz jeszcze rodzinę w Polsce?

 

– Z tamtej strony nie, jednak założyłem tu własną rodzinę. Moja dziewczyna Marta jest z Opola, a w ubiegłą środę urodziła nam się córka Sarah.

 

Gratulacje. Jak to się stało, że przyjechałeś do Polski?

 

– Dziękuję. Grałem w NCAA w Stanach Zjednoczonych w zeszłym sezonie, ale nadszedł COVID-19 i liga została przerwana. Chciałem wciąż grać w hokeja i kiedy spojrzałem na moje opcje pomyślałem, że powrót do Polski ze względu na moje pochodzenie będzie bardzo dobrym doświadczeniem. Miałem też kilka kontaktów z zespołem w Opolu i uznaliśmy, że będzie to dobre rozwiązanie.

 

Byłeś też na testach w Krakowie i Sosnowcu. Nie udało ci się jednak przekonać trenerów. Czy nadal się nie poddajesz i czy spróbujesz udowodnić swoją wartość?

 

– Tak, byłem w Cracovii na testach. Grałem z nimi w Pucharze Tatrzańskim, to było wspaniałe przeżycie grać z naprawdę bardzo dobrymi zawodnikami. Byłem też w Sosnowcu, ale dość krótko, bo sezon miał się już rozpocząć, a oni powiedzieli, że nie mieli wystarczająco dużo czasu, aby podpisać ze mną kontrakt. Wierzę, że mogę grać w tej lidze i każdego dnia staram się to udowadniać. Chciałbym dostać kolejną okazję sprawdzenia się w zespole z ekstraligi po to, aby pokazać, że mogę mieć pozytywny wpływ na zespół. Uwielbiam Polskę i chcę tu zostać, dlatego moim celem jest granie w PHL.

 

Czego zabrakło, by podpisać kontrakt z Cracovią ?

 

– Uważam, że nie znali mnie wystarczająco, bo w zeszłym roku rozegrałem w Polsce zaledwie kilka meczów. Wierzę, że teraz zdobywając więcej doświadczenia i punktów, jestem w lepszym miejscu, aby udowodnić, że mogę tam grać.

 

 

Masz konkretny klub w PHL, w którym chciałbyś występować w przyszłości?

 

– Nie, chcę grać dla dowolnej drużyny w PHL, która da mi możliwość gry. Chcę znaleźć klub, w którym będę mógł rozwijać się i pomóc im walczyć o mistrzostwo.

 

Będziesz ubiegać się o polskie obywatelstwo?

 

– Oczywiście.

 

W ubiegłym sezonie reprezentowałeś barwy Opole HK. W jego barwach zdobyłeś 23 punkty w zaledwie 7 meczach. Czy jesteś zadowolony z ostatniego sezonu?

 

– Jestem zadowolony z ostatniego sezonu, ponieważ jako drużyna - odkąd przyszedłem - byliśmy niepokonani, a mi w krótkim czasie udało się wykręcić dobre statystyki. Byłem rozczarowany, że nie mieliśmy play-offów, aby spróbować wywalczyć mistrzostwo dla Opola, a zajęliśmy drugie miejsce w lidze.

 

MHL w Polsce niestety nie stoi na wysokim poziomie organizacyjnym...

 

– Tak, czasami jest to bardzo frustrujące i chciałbym, żeby była tam nieco lepsza organizacja. Wierzę, że ma duży potencjał do rozwijania graczy.

 

Początek tego sezonu nie był dla was zbyt udany, ale od jakiegoś czasu wydaje się, że wszystko idzie ku dobremu.

 

– Ten sezon był bardzo wymagający w Opolu, bo na początku sezonu mieliśmy tylko 10-12 zawodników. Było nam bardzo trudno wygrywać mecze z tak niewielką liczbą graczy. Jednak jako zawodnicy pracowaliśmy bardzo ciężko i przetrwaliśmy ciężkie czasy. Teraz wzmocniliśmy drużynę, więc wierzę, że nasz zespół będzie dalej odnosił sukcesy.

 

Masz jeden konkretny mecz w Polsce, który na dłużej utkwił Ci w pamięci?

 

– Jest to mój pierwszy mecz w Polsce, kiedy graliśmy z Tychami. Utkwił mi w pamięci, bo byłem pod wrażeniem lodowiska. Pomyślałem wtedy, że to piękne lodowisko i udało mi się wtedy zdobyć sporo punktów i pomóc mojej drużynie wygrać.

 

Jako Opole HK występujesz również w EUHL. Jak oceniasz europejską wersję ligi akademickiej?

 

– Do tej pory graliśmy tylko w dwóch meczach, ale słowacki i rumuński zespół były wymagającymi rywalami. Oba spotkania wygraliśmy, a ja zdobyłem po kilka bramek w każdym meczu, więc jestem zadowolony.

 

 

Jaki jest Twój główny cel w Polsce?

 

– Poza lodem moim celem jest wychowanie córki i bycie najlepszym ojcem, jakim mogę być. Natomiast na lodzie chcę zdobyć mistrzostwo w PHL i reprezentować Polskę w Hokejowej Lidze Mistrzów. Udowodnić, że ekstraliga stoi na naprawdę niezłym poziomie.

 

Czy w przyszłości będziesz chciał zagrać w reprezentacji Polski?

 

– Tak, to na pewno moje marzenie. Gdyby kiedykolwiek nadarzyła się taka okazja, chciałbym reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.

 

Czy to twoje największe hokejowe marzenie?

 

– Tak, powiedziałbym, że reprezentowanie Polski byłoby moim największym hokejowym marzeniem.

 

Znasz już jakieś polskie słowa?

 

– Tak, znam ich sporo i to nie tylko przekleństwa (śmiech). Próbuję nauczyć się polskiego, który chciałbym wkrótce opanować. Jest to jednak bardzo trudny język, więc może to zająć trochę czasu.

 

Miałeś okazję zwiedzić Polskę?

 

– Tak, moja dziewczyna Marta zabrała mnie w kilka naprawdę fajnych miejsc. Byłem parę razy w Zakopanem i muszę powiedzieć, że kocham góry! W zeszłym roku udało mi się odwiedzić Kasprowy Wierch. Tego lata w lipcu zabrała mnie również nad morze do Gdyni, co też było bardzo miłe.

 

Rozmawiał: Mikołaj Hoder

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • emeryt: Luqu na Śląsku taki zwyczaj z tym słoniem,szanuje ale to godzi w moje poczucie estetyki:)
 • emeryt: oj tak Karo byłoby pieknie
 • Luque: Karat jak robić remont to chyba raczej tak na poważnie... bo takie małe akcje to tylko prowizorka
 • Karatajev: Ja wiem Luqu.. Ale tak na jakiś chocby jeden sezon wyglądałoby to fajnie..
 • Luque: Fajnie że Sosno też będą mieć nowe lodo, bo tam to też głęboka komuna jak to się widzi..
 • Karatajev: To jest renowacja a nie remont wtedy.. :)
 • emeryt: fundamenty so dlaczego od razu burzyc stare lodo,teraz remontuje sie stodoły a powstajo pałace...
 • Luque: Albo Podhale i wrześniowa mgła ;p
 • emeryt: nowe bandy,krzesełka
 • Karatajev: Te dwie plachty rekalamowe na oknach lodowiska.. Niby nic wielkiego, ale jak porawiky estetykę.. Bo tamte śnieżynki pamiętały chyba pierwsze mistrzostwo..
 • Luque: Lodowisko to nie tylko bandy, krzesełka czy toalety ale też wszelkie pomieszczenia, szatnie czyli tzw. zaplecze
 • Luque: Ale na pewno w tej lidze powinny się wszystkie kluby na tym skupić, bo to jest podstawa dobrego opakowania tej ligi, żeby przyciągała a nie straszyła komuną..
 • emeryt: u nas zburzyli stary dworzec,dosc obszerny gmach,duzo przestrzeni,wystarczył remont generalny,poprawienie estetyki,szaty zewnetrzenej...wybudowano nowy ładny ale martwy...3 pociągi na krzyż,obok parking wielopoziomowy taki jak w Tychach równiez martwy,nic sie nie dzieje,przerost formy nad treścio
 • Luque: Ekstraklapa ma stadiony co by się ich w Serie A nie powstydzili, a poziom jaki tam jest to każdy widzi ;p
 • emeryt: nasze lodo mimo wszystko ma dusze,nie wyobrażam sobie budowania czegos nowego obok
 • Karatajev: Jest coś w tym emerycie.. Trudno mi się i wyobrazić nowe lodo u nas.. 30.lat się tu przychodzi..
 • emeryt: nie jestem w temacie stanu technicznego instalacji,zaplecza,szatni itp ale nowe krzesełka i bandy to byłoby naprade cos
 • emeryt: nie wiem czy dobrze usłyszałem ale krzesełka to koszt 200 tysi
 • Luque: Ale z Was minimaliści.. no jak jest szansa na coś konkretnego to grzechem byłoby tego nie wykorzystać ;)
 • Karatajev: Minimalistami to byli dziś Unici na lodzie.. :)
 • emeryt: Luqu wiem że najlepiej wydaje sie cudze piniondze:) właśnie dlatego byłbym za wymiano tych drobniejszych rzeczy niz zadłużac miasto
 • Luque: Eme ale kasa z UE niby ma być... a my tam wpłacamy i to niemało, więc może warto to odzyskać?
 • emeryt: Rus to Rus prawda Karuś?
 • emeryt: Ruskowi nie wydzie zagranie to kiwnie głowo ze złosci i ambitnie naprawia swój bład,kanadyjczyk na to samo reaguje zjazdem do boksu:)
 • Karatajev: Tak to porównam.. Kanadziory u nas stracił krążek, jechał do zmiany.. Rus straci, to powapczy odrazu..
 • Karatajev: Chyba mieliśmy to samo na myśli.. :)
 • emeryt: ba
 • Luque: Eme pozwolę się niezgodzić, bo taki Seed to akurat zaprzeczenie Twojej tezy ;p Ale fakt wielu kanadziorów sobie tutaj przychodzi jako gwiazdy..
 • emeryt: chłopy w tym sezonie nie grały w klubach ale na lodzie tego nie widac...przyzwyczajeni do cięzkiej pracy i para w nogach pozostała?
 • emeryt: Luqu no własnie ja mysle o tych z kategorii zaszeregowanie-tzw gwiazda
 • Luque: To są dwie inne szkoły, kanadole na mniejszych lodowiskach powalczyć i zmiana, a ruscy haratać jak umiejętności mniejsze
 • Karatajev: Choć ten Stasenko.. Narazie powiedzmy że przeciętnie.. :) bracia to fajnie chodzo..
 • Luque: A po drugie to ruski jak chce się wyrwać z zadupia to tutaj będzie grał, a kanadol to traktuje jak przygodę życia...
 • emeryt: rynek wschodzi studnia bez dna,szczególnie 3 liga,młode chłopoki,zdrowe,dla których Polska to ziemia obiecana,złote runo do orania na lodzie
 • Luque: Ale jak amerykano-kanadolowi się tutaj spodoba to będzie as np. Dupuy
 • emeryt: mozliwośc pokazania sie wybicia,wyjazdu do lepszej niz phl ligi
 • emeryt: Luqu ale takich Kanadyjczyków policzyc na palcach jednej ręki
 • Luque: U Nas Kanadole potrafią odpalić ale to na to się składa kilka rzeczy...
 • Luque: A u Was... chyba wielkość miasta im nie pasuje.. i ogólnie klimat w około..
 • Luque: U Nas te zasiedziałe Ruski mniej się starają niż Ci nowi ;p
 • emeryt: myslisz ze dla goscia z Cincinatti Oświęcima a Tychy to jakas róznica?
 • emeryt: bardzo ko[****] swoje miasta ale cóz znaczymy wobec metropolii kanadyjsko amerykańskich ze juz nie wspomne na jakis lodowiskach grali...
 • emeryt: koc ham miało byc
 • Luque: Eme nie chcę nic mówić ale Oświęcim jest mniejszy od Mikołowa.. No i miasto takie naznaczone historią..
 • emeryt: chcesz powiedziec Luqu że gosc z Ottawy bedzie przechadzać sie po Tychach z wypiekami na twarzy w jakim pieknym miejscu wylądował? no prosze Cię
 • Luque: Kanada to nie tylko Ottawa ;) Tam jest tyle ludzi co w PL i myślisz, że tam same wielkie miasta?
 • emeryt: dla tych hokeistów liga phl i nasz kraj to skansen czy nam sie to podoba czy nie
 • Luque: Ale życie w wiecznym śniegu i zimnie jak w Kanadzie czy Finlandii to już nie zawsze się podoba każdemu
 • Luque: Po drugie myślisz, że oni u siebie w niższych ligach dostaną takie pieniądze jak tutaj? ;D
 • emeryt: mysle że problem tez jest inny,Polska liga nie taka słaba jak im sie mówiło przed przyjazdem,nie grajo tu panowie z brzuszkiem po robocie a Polska to nie kraj w którym sie w domkach ze słomy
 • emeryt: goście po nhl to opasłe ,najedzone kocury kanapowce,którym sie za bardzo nie chce zdrowia narażać
 • Luque: Eme no pewnie wielu jest takich co sobie myśli, że przyjeżdżają do "piwnej ligi" a tutaj zaskoczenie..
 • emeryt: tak obserwowałem tych naszych drwali ani razu nie widziałem ostrego starcie przy bandzie w ich wykonaniu a ponoc so z tego znani
 • Luque: Ale taki Phillips.. pierwszy sezon as.. w Unii dramat.. dziwne to
 • emeryt: to juz zamkniety rozdział Luqu i mysle ze juz w tamto strone nasi włodarze nie bedo spogladać
 • emeryt: musze kończyć,giry czekajo,pa wszystkim miło było pogadać
 • Luque: A Coolenowi to chyba najlepiej jak dyrektor sportowy daje graczy a nie on sobie wybiera ;p
 • Luque: Trzymaj się Eme, też zmykam ;)
 • hubal: na Odyna , wielkość miasta ? do roboty gonić bo biorą za to kasę !!!
 • statys: Niestety jeszcze nie oglądałem skrótu Tych-Unia. Momenty były?
 • Beta: emerycie bo oni nie są chętni do ostrej gry
 • Zaba: szczególnie Bartley nie był... Emeryt, jesli uważasz, ze dla Kanadyjczyków Polska to skansen (nie mam na mysli PLH tylko kraj), to znaczy, że masz małe pojecie o geografii.
 • emeryt: część uciekła,część sie obraziła dajmy juz spokój...przyjechali Rosjanie,pół roku bez gry,waleczni,ambitni,nie unikający walki az miło sie na ich gre patrzy,Kanada nie utkwiła mi w pamięci czyms szczególnym,mało tego jak juz wyjechali to Unia zaczeła grać:) przypadek?
 • emeryt: Żabo kazdy ma swoje zdanie,kazdy ma swoich bohaterów pozdrawiam
 • Cola: Bartley grając na pół gwizdka był najlepszym obrońcą ever. Co nie zmienia faktu, że ogólnie słabo się Kanadole w pamięci zapisali. Zdecydowanie kierunek wschodni bardziej mi się podoba. Jeśli chodzi o skansen, to akurat Kanada mi się tak kojarzy. Mają ten Montreal i w zasadzie wystarczy :)
 • kr mar: Czy ktoś przeprowadzić wywiad panem Plachta
 • kr mar: Czy z gwiazdami się nie wywiadów
 • Beta: TRANSFERYPowrót wychowanka? Dominik Paś w kręgu zainteresowań JKH
 • rober03: No to hit odwołany
 • Beta: zaczyna się
 • aksowny: wyrazy współczucia dla wszystkich którzy wstaną na lekkim kacu w okolicach południa z wizją piwka na lodo i przeczytają newsy
 • KubaKSU: Tabor obsrał zbroje...daremni jesteście i tyle w temacie:)
 • uniaosw: Dwa testy pozytywne i odwołują mecz paranoja!!
 • KubaKSU: My graliśmy że sraczka w 12 i nie dało się przełożyć ...
 • uniaosw: Dwa testy pozytywne i mecz odwołują paranoja
 • gieksa76: Mam nadzieję że [****]ów z Oświęcimia też kiedyś covid dopadnie i się wtedy pośmiejemy
 • KubaKSU: Kto chory ? Profesor czy karakan?
 • gieksa76: Jaki ty jesteś prymitywn y
 • KubaKSU: Dobrze że jesteś klubem PZHL i możecie robić ,co chcecie..No cóż ,na układy nie ma rady niestety...
 • KubaKSU: Jesteście klubem PZHLu***
 • KubaKSU: Większego prymitywa niż Ty tutaj nie ma ,więc zamilcz:)
 • gieksa76: BAWISZ MNIE . ULU
 • uniaosw: A myślicie że Themar na co był ostatnio chory? I co dało się nie robić [****]owania,tylko klub siedział cicho i grali dalej!
 • gieksa76: Nie będę z tobą pisał bo śmierdzisz potem jak pochodzisz z pampersem to może zmądrzejesz dzieciaku
 • statys: Lepiej nie grać, niż zarażać. Katowice wracajcie do pełni sił.
 • Simonn23: No to ten mecz pewnie już w nowym roku będzie
 • Simonn23: Chłopaki odpoczną i na wtorek full ogień na Toruń
 • gieksa76: Wrócimy silniejsi
 • uniaosw: Wracaj ale po dywany
 • KubaKSU: Uniaosw szkoda dyskutować z matołem..
 • Zaba: Masakra... "kibice" z Oświęcimia na HN... jprd.... Jak Unia chciała przekładać mecz w Toruniu to było ok, bo nam sie należy... Jak inni chcą przekładać to już wyzwiska... Słabe to w ch... i wstyd dla reszty kibiców w Oświęcimiu...
 • Zaba: KubaKSU, a Twoje stanowisko mnie najbardziej rozwaliło... chłop 60+, a zachowuje się jak gimnazjalista...
 • Zaba: Emeryt, pisząc o Kanadzie miałem na mysli kraj, a nie zawodników... Dla mnie kierunek wschodni tez jest lepszym rozwiązaniem. Może i umiejętności Kanadyjczyków lepsze, ale mentalnie grajki zza wschodniej granicy (niekoniecznie Rosjanie) zdecydowanie lepiej się sprawdzają w PL
 • maluh: @Zaba tu może chodzi o to że Nas się nawet nikt nie pytał, tylko dostaliśmy decyzję z góry. Więc jak widzisz są równi i równiejsi. A jak dobrze wiemy u Nas koronka hulała i kto wie czy nie hula nadal, nie płaczemy tylko gramy.
 • KubaKSU: Żaba chodzi o to że są równi i równiejsi..Ale jak widać według Ciebie wszystko jest ok.
 • aksowny: ciekawe co teraz z PP, skoro Kato robią przerwę od treningów to pewnie też będą chcieli realnie wpłynąć na zmianę terminu PP
 • uniaosw: Jak to co zmiana drużyny w PP i juz
 • aksowny: obydwoje wiemy że prędzej zmienią termin niż wezmą inną drużynę za faworyzowane w kuluarach Katowice
 • mariolux: Oby ta przerwa nie wyszła GKSie bokiem bo taki długi rozbrat z hokejem nigdy nie miał później dobrego wpływu na grę. No chyba że to świadoma decyzja speców od motoryki którzy stwierdzili że nadchodzi spadek formy i czas odpocząć. Dziś można na covidzie jechać śmiało. Co nie jest zabronione jest dozwolone.
 • Simonn23: Jakby nie patrzeć to ograli 3:0 Toruń na spokojnie. We wtorek będzie porównanie z Unią :P
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2021 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe