Pech na zgrupowaniu! Kolejna kontuzja. Doświadczony napastnik awaryjnie powołany
Kolejne niepokojące informacje napłynęły ze zgrupowania reprezentacji Polski. Urazu nabawił się Łukasz Kamiński i trener Róbert Kaláber musiał wysłać dodatkowe powołanie.
Do Budapesztu biało-czerwoni wyruszyli w 22-osobowym składzie. W składzie znalazło się dwóch bramkarzy, ośmiu obrońców oraz dwunastu napastników.
Wczorajszy trening zakończył się bardzo pechowo dla Łukasza Kamińskiego, który złamał piątą kość śródręcza.
– W miejsce Łukasza zaprosiliśmy w trybie awaryjnym Krystiana i bardzo się cieszymy, że do nas dołączy w tym trudnym momencie. Jednocześnie dziękujemy mu za jego postawę i obecność na zgrupowaniu – wyjaśnił Leszek Laszkiewicz, team leader reprezentacji Polski.
Bez Kamińskiego nasz selekcjoner nie byłby w stanie wystawić pełnych czterech ataków. Dlatego w miejsce zawodnika Podhala Nowy Targ powołano Krystiana Dziubińskiego, który dziś ma pojawić się w Budapeszcie.
Pod uwagę brano też Kamila Sadłochę, ale on wciąż dochodzi do siebie po kontuzji, jakiej nabawił się na 7 września, w starciu Hokejowej Ligi Mistrzów z Eisbären Berlin (1:4). Choć dynamiczny skrzydłowy wystąpił w meczu z Texom STS-em Sanok (10:1), to jego rekonwalescencja wciąż nie dobiegła końca.
Przypomnijmy, że wcześniej ze zgrupowania wypadli Alan Łyszczarczyk i Kamil Wałęga. Pierwszy rozchorował się, a Wałęga jest przemęczony i zmaga się z delikatnym urazem.
Lista powołanych
Bramkarze:
Maciej Miarka (JKH GKS Jastrzębie) i David Zabolotny (Bietigheim Steelers).
Obrońcy:
Karol Biłas, Bartosz Florczak (obaj Texom STS Sanok), Olaf Bizacki (GKS Tychy), Adrian Jaworski, Oliwier Kurnicki, Mateusz Zieliński (wszyscy KH Energa Toruń), Kacper Maciaś (GKS Katowice) i Jauhienij Kamienieu (Comarch Cracovia).
Napastnicy:
Mateusz Gościński, Dominik Paś, Mateusz Ubowski (wszyscy GKS Tychy), Szymon Kiełbicki, Jakub Ślusarczyk (obaj JKH GKS Jastrzębie), Łukasz Krzemień, Krystian Dziubiński (obaj Re-Plast Unia Oświęcim), Mateusz Michalski (GKS Katowice), Sebastian Brynkus, Krystian Mocarski (obaj Comarch Cracovia), Mikołaj Syty (KH Energa Toruń) i Damian Tyczyński (EC Będzin Zagłębie Sosnowiec).
Terminarz Memoriału Tamása Sarközyego w Budapeszcie:
7 listopada (czwartek):
15:00 Słowenia - Włochy
18:45 WĘGRY - POLSKA
m4sport.hu
8 listopada (piątek):
15:00 SŁOWENIA - POLSKA
18:45 Węgry - Włochy
9 listopada (sobota):
13:15 WŁOCHY - POLSKA
17:00 Węgry - Słowenia
Czytaj także:
- PZHL ogłosił nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Przed nim wielkie wyzwanie
- Czas na zgrupowanie U16. Powołania już rozesłane
- Ruszyło odliczanie do MŚ. Organizatorzy odsłonili wyjątkowe logo
- To będą miesiące prawdy dla reprezentacji Polski. Znamy pełny plan przygotowań
- Polska poznała rywali! Dwa mecze z Ukrainą w nowym sezonie

Komentarze
Lista komentarzy
Andrzejek111
Dziubek zbiera plusy u kiboli ?
tomek-gks
Zbierać to on może ślinę żeby kogoś opluć ....
Domin55
Mam nadzieję że nikogo tam nie opluje bo wtedy była by to już raczej afera międzynarodowa 🤷♂️😃😂
Floro
Hahah dokładnie żeby próba ocieplenia wizerunku nie zamieniła się w międzynarodową aferę :D do boju Polsko!
Domin55
Padaja jak muchy na tym zgrupowaniu 😂😂😂
Tak jeszcze ze 2 tygodnie i nie było by kim grać.
Detroit Red Wings
Turniej listopadowy - czy nie powinien służyć on do sprawdzenia zawodników(a) w warunkach reprezentacyjnych? Pytanie oczywiście retoryczne. Dziubek od X lat gra w kadrze wiec zamiast dać mu dychnac i zacząć testować, wyciągać ze strefy komfortu i jednocześnie nobilitować młodych zawodników to powołujemy tych, którzy klasę udowadniają od dawna.
Jak dla momentów jest żółta kartka dla Kalabera i Laszki.