Hokej.net Logo

Unia odwołała się od orzeczenia PHL

Unia odwołała się od orzeczenia PHL

Zarząd Polskiej Hokej Ligi oddalił protest działaczy Unii Oświęcim, którzy domagali się, aby wyjazdowe spotkanie ich zespołu z Ciarko PBS Bank STS Sanok (1:2) zostało zweryfikowane jako walkower na ich korzyść. Biało-niebiescy nie zaakceptowali werdyktu władz Polskiej Hokej Ligi i zaskarżyli ich decyzję do Komisji Odwoławczej PZHL.


Przypomnijmy, że w drużynie z grodu Grzegorza wystąpiło trzech, a nie jak nakazuje regulamin - czterech zawodników młodzieżowych. W protokole meczowym z literką "M" widniało pięciu zawodników Hubert Demkowicz, Maciej Bielec, Piotr Naparło oraz Kamil Olearczyk i Mateusz Skrabalak. Tyle, że w spotkaniu realnie uczestniczyło tylko trzech pierwszych.


Jednak szef spółki PHL Janusz Wierzbowski w piśmie nadesłanym do zainteresowanych stron uzasadnił, że w sanockiej drużynie czwartym młodzieżowcem był bramkarz, który nie musi brać udziału w grze. Wystarczy, że jest wpisany do protokołu. Taka interpretacja przepisu o bramkarzach-młodzieżowcach obowiązuje już od dwóch lat.


Byliśmy taką decyzją mocno zaskoczeni, wszak w regulaminie na ten sezon nie ma śladu po tej precedensowej uchwale sprzed dwóch lat, a przecież wykładnią dla wszystkich zdarzeń powinien być obowiązujący, czyli tegoroczny regulamin rozgrywek – stwierdził Ryszard Skórka, prezes oświęcimskiego klubu.


Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się poszukać sprawiedliwości w Komisji Odwoławczej – dodał.


1


2


3


Czytaj także:

Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
© Copyright 2003 - 2026 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe