Hokej.net Logo

Wersja Kolodzieja. „Formułujecie fałszywe oskarżenia!”

Foto: Michał Chwieduk
Foto: Michał Chwieduk

Joseph Kolodziej, prezes Opole HK, odpowiedział na zarzuty, które na łamach naszego portalu sformułował Michał Sadowski. Zarzucił swojemu byłemu zawodnikowi kłamstwo, a nasz portal – czego się spodziewaliśmy – straszył sądem.

Kolodziej był w naszym kraju postacią bardzo kontrowersyjną. Opracował plan odbudowy polskiego hokeja, dzięki któremu reprezentacja Polski miała awansować na Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Wskazywał też winnych słabości naszego hokeja, snuł wizje dotyczące gry opolskiego klubu w Polskiej Hokej Lidze oraz zapowiedział, że zgłosi do rozgrywek psa. 

Wczoraj na naszych łamach Michał Sadowski opowiedział o tym, jak wyglądał upadek Opole HK. Rozmawialiśmy też z innymi zawodnikami, którzy potwierdzali jego słowa. Dwa miesiące temu Kolodziej poinformował graczy o wystawieniu klubu na sprzedaż, ale drużyn miała dograć ten sezon do końca.

O całą sytuację związaną z klubem zapytaliśmy też samego Kolodzieja. Co nam odpowiedział?

– Powiedziałem im, że spróbuję sprzedać klub. Próbowałem, ale nikt nie chciał ode mnie odkupić drużyny – podkreślił Amerykanin polskiego pochodzenia.

Gracze mieli do niego spore pretensje o to, że autokar wyjeżdżał na mecze zbyt późno i docierał na lodowisko rywali 30 lub 40 minut przed rozpoczęciem meczu. Zawodnicy nalegali prezesa, aby wyjeżdżać wcześniej, ale jedyne co usłyszeli, to że on tu jest szefem i on o tym decyduje. Przed ostatnimi dwoma spotkaniami prezes Opole HK podszedł do trenera i wręczył mu kartkę z rozpisanymi piątkami. Szkoleniowiec nie zastosował się do poleceń prezesa i stracił pracę.

– Zwolniłem trenera, ponieważ nie wykonywał wszystkich przydzielonych mu zadań – argumentował, który przez ostatnie dwa tygodnie prowadził treningi. Zdaniem zawodników opolskiego klubu, z którymi rozmawialiśmy było to ćwiczenia ściągnięte z internetu. Bez ich wykonania zabraniał wchodzić na lód.

– Trenowałem przez dwa tygodnie i te treningi były bardziej szczegółowe niż jakikolwiek bieg przez cały poprzedni sezon – wyjaśnił były właściciel Opole HK. Odniósł się też do osoby Michała Sadowskiego. – Michał jest miłym młodym człowiekiem i ma potencjał, ale nie jest w stanie kwestionować ani oceniać biznesu lub systemów hokejowych, których nie może zrozumieć.

Amerykanin polskiego pochodzenia sporo zarzutów miał także do nas. Nasze publikacje nazwał wręcz żałosnymi. 

– Ani jeden raport na Hokej.Net nie zawierał pełnej prawdy i jest żałosny. Żaden artykuł od 1 grudnia nie opierał się na kontakcie ze mną. Hokej.Net opublikował niekompletne informacje z TVP i od graczy. Nikt nie zadał żadnych prawdziwych pytań – pieklił się działacz. Zapomniał jednak o tym, że często zasypywał naszą skrzynkę mailową wiadomościami, których nie musieliśmy przecież publikować. Teraz ma żal o to, że wspólnie z Michałem Sadowskim rzekomo fałszywie go oskarżamy i grozi nam sądem. 

– Ty lub Michał dokonujecie fałszywych oskarżeń. Moi adwokaci natychmiast się w to wszystko zaangażują. Inni hokeiści nie mówią o mnie źle. Robisz wszystko, żebym źle wyglądał i ostrzegam cię przed tym. Mam dowód na wszystko – podkreślał Joseph Kolodziej.

– Zadajesz graczom pytania bez żadnej podstawy, aby bezpośrednio sprawić, żebym źle wyglądał. I to miesiąc po upadku zespołu. Można to postrzegać jedynie jako celową próbę zranienia mnie. Tylko ci mówię. Jeśli spróbujesz mnie skrzywdzić, moi adwokaci zajmą się tą sytuacją – dodał Kolodziej, który zapewnia, że świetnie traktował Michala Sadowskiego.

– Chciałbym również poprosić Michała, aby dał dowód jakichkolwiek oskarżeń, bo traktowałem go świetnie. Każdy, kto mówi inaczej, jest kłamcą – wyjaśnił amerykański działacz.

Sadowski zaznaczał jednak, że ma żal do Kolodzieja o ruchy biznesowe i upadek klubu. Zwracał uwagę, że nikt poza fizjoterapeutą mu nie pomaga, a sezon wcześniej zwolnił ludzi, dodając, że sam da sobie radę.

– Nie obchodzi mnie, czy komuś podobała się moja decyzja. Decyzję podjąłem ze względów zdrowotnych. Mam poświęcić zdrowie i rodzinę, żeby ludzie mnie polubili? Nie tak działa życie – powiedział były prezes Opole HK.

Pytaliśmy go też, czy decyzja o rozwiązaniu klubu zapadła w nieodpowiednim czasie?

– W nieodpowiednim? Mam wydawać 70 tysięcy złotych miesięcznie na utrzymanie drużyny, kiedy nie mam pojęcia, czy uda mi się rozegrać połowę harmonogramu meczów? Hokej to biznes, a nie hobby. Nie jesteś w biznesie po to, żeby stracić pieniądze – stwierdził jednoznacznie, zaznaczając, że każdy z zawodników jego klubu otrzymał wiele opcji gry w innych ligach.

– Każdy gracz przy wyjściu otrzymał też sprzęt: koszulki meczowe i bezwarunkowe zwolnienie. Mogłem spróbować przecież sprzedać tych zawodników, ale nie zrobiłem tego. Traktowałem ich dobrze. Mam czyste sumienie i życzę graczom wszystkiego najlepszego. Dlatego większość z nich wciąż wysyła do mnie SMS-y co tydzień – zwrócił uwagę.

Sadowski potwierdza informacje o tym, że każdy z zawodników otrzymał sprzęt. Były to jednak stare rękawice, kaski i koszulki meczowe. Nie da się jednak ukryć, że zostawił zawodników w najmniej spodziewanym momencie.

Hokej w Polsce, a zwłaszcza na zapleczu Polskiej Hokej Ligi to hobby, bo nie da się z niego samemu utrzymać. Ciężko więc traktować go jako biznes. Z tą tezą Kolodziej się nie zgadza.

– Hokej na całym świecie to biznes. Nikt nie zarabia na tym dużo pieniędzy, no chyba że w NHL. Polska jest o lata świetlne za resztą świata i to w każdym aspekcie rozwoju graczy i biznesu. Nie miałem nic przeciwko temu, że straciłem trochę pieniędzy, ale kiedy liga i federacja robią sobie żarty z gry, to ja nie mogę dłużej usprawiedliwiać marnowania czasu, pieniędzy i zdrowia ludzi. Bo wielu to nie obchodzi. To smutny żart – mówił Kolodziej.

– Polacy nie mają pojęcia, czego im brakuje. Kiedy karmisz kogoś gównianą kanapką całe życie, to on nigdy nie wie, jak smakuje stek. To smutne, że tak wiele się tutaj zmarnowało. Ale to już nie mój problem. Przestałem próbować zmieniać rzeczy po ostatnich wyborach i powiedziałem im, że wyjeżdżam tydzień po wyborach – argumentował swoją decyzję były prezes Opole HK.

Zaznaczył też, że chciał zostać w naszym kraju. Twierdzi, że Polacy po prostu go nie lubią.

– Gdyby ktoś mi pomógł, to bym został. Polacy mnie nie lubią, bo tu się nie urodziłem. Nawet będzie tak wtedy, kiedy moja żona i córka są Polkami, a ja dostanę paszport. Teraz pomogę wszystkim polskim graczom wyjechać z Polski i dostać się do USA, jeśli tylko zechcą. Tutaj marnuje się dużo potencjału – dodał.

Mimo to opowiedział, czego udało mu się dokonać.

– Poprawiło się biuro i zarządzanie zespołem. Mieliśmy nowe wyposażenie, nowy system filtracji wody. Właściwie zależało mi na tym kraju i grze. Prosiłem tylko o otwarte umysły, ale wiele osób nie mogło tego zrobić – zaznaczył.

– Postanowiłem nie poświęcać się więcej. Szczegółów jest oczywiście dużo więcej, ale głupotą byłoby wydać kolejne 250 tysięcy złotych na rozegranie 10 kolejnych meczów i play-offów, gdy gracze wyjeżdżali do innych drużyn. Nie widzę nikogo innego, kto by tam w Polsce wydał własne pieniądze, więc zrobiłem najlepszą rzecz dla siebie i mojej rodziny – zakończył.

Na koniec dodajmy, że gdy zwróciliśmy się do prezesa Kolodzieja z prośbą o rozmowę i odpowiedź na kilka pytań, wykonał nieetyczny manewr i na Instagramie Opole HK opublikował swoje oświadczenie, przy okazji nas dyskredytując. Później zabronił nam ich używać, bo jak stwierdził, nie pozawala tego prawo autorskie. Polityka serwisu społecznościowego Instagramie jest jednak inna.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 2

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • beny77
  2022-01-05 00:16:33

  Szkoda czasu na [****]a

 • Gal.Anonim.Vicious
  2022-01-05 16:07:38

  sayonara uzrowicielu

Wypowiedz się!
Shoutbox
 • thpwk: Jestem na nie. Już był w Tychach jako zawodnik. Nic wielkiego wtedy nie wniósł. Wojtuś, skończ już się kompromitować. Odejdź od koryta.
 • szajbu: Jest Spodek i już o tym pisałem
 • Luque: Hokejowy po prostu byłyby niezłe jajca jakby się okazało, że u Nas wyląduje ;P Ale wątpię w to ;)
 • Hokejowy1964: Luque a ja powiem Ci że nic mnie nie zdziwi. Nie przywiązuję się do nazwisk tak jak zawodnicy nie przywiązują się do klubów. Wszyscy z mistrzowskiej drużyny mają u mnie szacunek do końca moich dni. Każdemu który odchodzi podziękuję za Majstra bez złości. To jest ich praca a nie są to nasi wychowankowie żeby wymagać od chłopaków przywiązania do barw.
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Nie ma tematu. Kolejne podbijanie stawki.
 • peto72: Taka prawda kolego z Tych tak to wyglada
 • peto72: czas dilowania nastał
 • rawa: Wronka dostal kontener dudkow ktory stoi u Waldka na cargo to teraz nasze gwiazdy negocjuja na panda;)
 • Simonn23: a z Koluszem to co w końcu? Podhale czy Kato
 • rawa: Simonn u nas na razie Jasiu z Miarka robia za cztery piatki;)
 • rawa: Jasiu bedzie w bramce robil za autobus a Miarka z kontry;) W tym tygodniu pewnie sie cos zacznie wyjasniac co do kontraktow.
 • seba86: Unia prowadzi rozmowy z P.Odrobnym.
 • emeryt: typowy Seba
 • lou: ale o emeryturze? :D
 • emeryt: epopeja pt. poszukiwania trenera dobiegła końca...poczekajmy na oficjalne info po 21.00
 • Paskal79: Czyli Łotysz będzie trenerem Unii 😁 mój typ👍
 • jastrzebie: Czesi przegrali z Austią.
 • Paskal79: A ty eme kogo Typujesz?
 • Paskal79: Nie gadaj poważnie z Austrią?
 • Paskal79: No dziwne a co tam Jastrzębie u was po rozbiorach w klubie?
 • jastrzebie: Udają biedaków.
 • jastrzebie: Niby dobrze prowadzą klub, ale leśne dziadki bazują tylko na JSW.
 • Paskal79: Raczej trzymają by się budżetu, choć klub ma dobre podstawy Trener dobry i stabilny finansowo
 • emeryt: 49 lat
 • KubaKSU: Eme pewne :D?
 • uniaosw: A.A?
 • emeryt: pomidor
 • Arma: Ciekawy kierunek. Zobaczymy czy się sprawdzi
 • Paskal79: Ja sądzę że będzie bmial48 lat lub 54😁
 • Paskal79: Arma Czyli kto 🤔?
 • hokejowy100: a nie 44?
 • KubaKSU: Ukrainiec chyba ;)
 • Paskal79: No Panowie 44 Fin? 48 Ukrainiec a 54 Łotysz macie jakieś nazwiska lub co trenowali?
 • Paskal79: Ja stawiam w pierwszej kolejności Łotysza chyba że Ukrainiec
 • Paskal79: Hokejowy Fin chyba by odpada ja na stawiam na wschód 😁👍🏒
 • Arma: Parę godzin temu przechwyciłem gołębia pocztowego, przenosił wiadomość w której była narysowana flaga z czerwonym i białym. Ciężko było rozszyfrować więc go wypuściłem.
 • Paskal79: Czerwono białym 🤔 to chyba nie taki czerwony 🤔😁
 • Arma: Takie już są te szyfry, zwykli śmiertelnicy nie umieją ich rozszyfrować.
 • Paskal79: Arma Łotysz ? Jak tak stawiam ewentualnie Ukrainiec
 • emeryt: kolega Artursa Irbe,wujek Kalnsa
 • emeryt: o ile translator dobrze tłumaczy...
 • Luque: Stawiam na amerykona ;P
 • Paskal79: Lugue nie rób sobie jaj 😁😱
 • Luque: Paskalu amerykon z UsA
 • Paskal79: Eme Czyli ile ma lat wg Ciebie 49 lat? I to Łotysz?
 • Paskal79: Lugue bo Sidor wyjedzie i wróci Majkowski 😁😱
 • hokejowy100: Paskal on już tu był
 • Luque: Bielawski? To trza zamykać monopole w Oświu ;P
 • hokejowy100: 3525
 • Paskal79: Hokejowy? Nie wiem podpowiec coś 😁
 • Paskal79: 3525 nr komputera 😁czy indetyfikator 😁
 • Luque: Hmm emeryt powiedział 49 lat? S.O. eme?
 • hokejowy100: J. T.
 • emeryt: pudło
 • Luque: No ten to by był hit na ławce trenerskiej ;P
 • Paskal79: Wg mnie Łotysz ma 54 lat a Ukrainiec 48 i tego beret się trzymał 😁👍
 • Paskal79: Eme napisz czy Łotysz czy Ukrainiec
 • Arma: Sosnowiec (ok 2,250 mln zł)
 • Paskal79: Arma Sosnowiec będzie miało super lodowisko to i skład będą montowali lepszy niż rok temu bo z miasta mają dobrą kasę
 • Luque: Tak patrzę na naszą dotację na młodzież i jest na takim poziomie, że powinniśmy w jakimś czasie zobaczyć tego efekty
 • covid19: a tymczasem Szwajcarzy dominują na lodzie, tylko bramek mało
 • emeryt: ale że A.A...bez podtekstów...
 • Paskal79: A może P.M....
 • Luque: A może K.M.? ;)
 • covid19: a w Gdańsku to normalnie rozbili bank, wszystko dzięki wspaniałemu menago -kosteckiemu
 • covid19: tylko zaśpiewać mu "łubu-dubu"
 • Paskal79: Lugue nie igraj.....😁
 • Luque: Kostecki jest niezatapialny ;P
 • covid19: jego nazwisko możesz pisać z małej, myślę że nikt nie będzie zły.
 • Luque: No niestety jest kilka ośrodków, nie licząc Gdańska, gdzie pomimo że jest nawet fajne lodowisko to jest lipa... np. Opole czy Krynica
 • Jamer: Alex i Michael oficjalnie w Unii!
 • covid19: juuuuupppiii
 • Luque: Brakuje najważniejszej informacji czyli kiedy mają zawitać do Ośw ;P
 • covid19: dla mnie Cichy był do zwolnienia już 2 sezony temu.
 • covid19: ale życzę im, żeby się odnaleźli w nowej drużynie, powodzenia
 • Luque: Szczechura moim zdaniem grał dobrze, Majkel strzelecko już tak nie szaleje, a w defensywie sporo krążków traci...
 • emeryt: pewnie we wrześniu zawitajo,Philips też miał być fajny
 • Luque: Hmm McKenzie to był lepszy As ;)
 • Paskal79: Tak jak mówię jak przyjadą przygotowani fizycznie to będą wzmocnieniem Uni ,bo jak nie to od razu PkS i na Szczecin !!
 • covid19: a co jest w Szczecinie?
 • Luque: Pan Tomasz Jarzyna jest ze Szczecina, szef wszystkich szefów ;)
 • Paskal79: Covid Dalego jest Szczecin!!😁
 • Paskal79: No też
 • covid19: Kazachowie walczą
 • covid19: to był Krzysztof Jarzyna
 • Paskal79: No tak 😁
 • KubaKSU: Pascal a co z Wanatem?
 • covid19: On nie jest ze Szczecina
 • Paskal79: No negocjują ... Powinno być dobrze
 • PEL52: Rado o 21wszej mial byc artykul o trenerzea nie odgrzany kotlet Szczechura Cichy.
 • Luque: No mosz.. faktycznie Krzysztof...
 • Paskal79: Luge taki błąd.....😁
 • emeryt: czekamy na info o kołczu,róbcie kawa kochani
 • emeryt: wytrawny redaktor wrzuci info jutro,byle nie przekarmić jednego dnia...
 • Luque: Paskalu starzeje się człowiek, zapomina... to tak jak w tym kawale: Wnuczku jak nazywa się ten Pan który mi tak wszystko chowa? Alzheimer dziadku, Alzheimer... ;P
 • Paskal79: No tak w skrócie SKS....😁
 • KubaKSU: No nic to teraz już czekać na info kto trenerem:D z ligi już chyba nikogo nie wyrwiemy.. :D
 • Paskal79: Z ligi bardzo ciężko jest Paś też gorący temat Ciekawie kto go wyrwie....?
 • KubaKSU: Katowice albo Craxa ;)
 • Paskal79: Pewnie tak a może wyjedzie za granicę....
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe