Hokej.net Logo

Wronka: Mam nadzieję, że Podhale wyjdzie na prostą

W akcji Patryk Wronka, napastnik Comarch Cracovii (Foto: cracovia-hokej.pl)
W akcji Patryk Wronka, napastnik Comarch Cracovii (Foto: cracovia-hokej.pl)

W coraz lepszej dyspozycji jest Patryk Wronka, który wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej Polskiej Hokej Ligi. W piątkowym meczu zdobył dwie bramki i dorzucił asystę. Jak ocenia obecną sytuację w Nowym Targu, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki?


HOKEJ.NET: – Pokonaliście na wyjeździe TAURON Podhale Nowy Targ 11:3. Tak wysoka wygrana dała wam obecnie tytuł najskuteczniejszej drużyny w PHL. 

Patryk Wronka, skrzydłowy Cracovii: – Na pewno cieszy nas to, że strzelamy dużo bramek i kreujemy sobie wiele sytuacji. Każdego dnia na treningu staramy się oddawać jak najwięcej strzałów i pracować nad skutecznością, ponieważ i tak myślę, że mamy duży zapas w elemencie wykorzystywania sytuacji. Jest wiele drużyn w tym sezonie, które mają bardzo dobrych napastników i nie ma co gdybać, kto ma największą siłę rażenia. Najważniejsze żeby dążyć do zwycięstwa wygrywając nawet 1:0 .

Po początkowych problemach ze zdrowiem czujesz, że forma jest już taka, jak sobie byś życzył?

– Od pierwszego dnia staram się pracować mocno dla drużyny i wiedziałem, że efekty przyjdą. Początek po kontuzji był dość ciężki, brakowało rytmu, ale aktualnie nie narzekam. Nad formą myślę, że jeszcze trzeba pracować, bo ta najlepsza musi przyjść na play-off.

Jak patrzysz na to, co obecnie dzieje się w Podhalu? Boli Cię, że Twój macierzysty klub boryka się co sezon z takimi problemami?

– Pewnie, że tak. Moja rodzina i najbliżsi znajomi to kibice Podhala i każdy z nas życzyłby sobie, żeby drużyna grała o wysokie cele, ale przede wszystkim żeby organizacja w środku była na wyższym poziomie, bo tego na pewno brakuje. Mam nadzieję, że Podhale, klub z takimi tradycjami, wyjdzie na prostą. Koniec końców wszystko rozchodzi się o pieniądze i pewnych rzeczy nie przeskoczysz.

Walka o pierwsze miejsce w tabeli trwa w każdej kolejce. Czy dla Was to główny cel, aby wygrać sezon zasadniczy przed decydującą fazą sezonu?

– Chcielibyśmy skończyć sezon na pierwszym miejscu - to jasne. Wygranie sezonu zasadniczego daje pewny handicap w play-off i nasza pewność siebie też będzie wyższa. Staramy się grać z meczu na mecz i inkasować w każdym z nich trzy punkty. Tak, jak mówiłem wcześniej - rywalizacja jest bardzo wyrównana i dwa słabsze spotkania mogą spowodować, że skończysz na czwartym a nie na pierwszym miejscu, więc nie patrzymy bardzo naprzód tylko z pokorą podchodzimy do każdego meczu. Szykujemy się na jutro, ponieważ są to ważne trzy punkty do wzięcia z lodu.

Rozmawiał: Mikołaj Hoder

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 17

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • hubal
  2023-01-21 21:00:40

  jak tam Twój projekt Hipokryto ?

 • Krakowski
  2023-01-21 21:06:06

  @hubal zmień sobie ten nick bo gardzisz w osobę mjr. Dobrzańskiego. Ciągle ujadasz jak pies. Wstyd wobec sztamy jaką mamy...
  Za nic w świecie ten nick nie oddaje jego osoby - bardziej ubliża.

  A co do Podhala to powiem tyle: "to górale góralom zgotowali ten los..."

 • szalnt
  2023-01-21 21:10:31

  Wronka nie wiem czy ty jesteś taki głu..p..ek czy tylko udajesz ?
  Mówisz że najważniejsze aby dążyć do zwycięstwa wygrywając nawet 1:0 a skoro to KOPIECIE ten macierzysty klub I PIEP.SZYSZ że ci zależy aby wyszedł na prostą. No gratuluję myślenia. Kapice pochodzą z Wksmunda a Wksmund to stan umysłu, ale po tobie spodziewałem się więcej rozumu.
  To tak jakbyście razem z kapicami, michalskim i brynkusem dorwali biednego bezdomnego i pomagali mu kopiąc go żeby wyszedł na prostą.
  Czy naprawdę musieliście się wyżywać gdy inni już odpuścili to wy właśnie kopaliście Podhale ?
  No cóż PATOLOGIA ZAWSZE ZOSTANIE PATOLOGIĄ i nie łudźcie się że przez to wzbudzacie szacunek u kibiców a wręcz odwrotnie. Myślę że przez takie popisy macie coraz mniej kolegów w Nowym Targu i okolicach.
  Problem w tym że do was tak jak do Zaremby nic nie dociera i nadal będziecie uważać ze to co robicie jest super.
  Tak naprawdę to WY SIĘ STACZACIE a nie Podhale.
  Starość bez przyjaciół ?

 • hubal
  2023-01-21 21:12:23

  serio Krakowski ?
  a psa kiedyś posiadałes ?
  może rybki Osiołku ?

 • Krakowski
  2023-01-21 21:17:46

  @hubal

  Wolę być osłem nie kundlem ujadającym. Nie jesteś Ślązakiem, bo ci są zawsze uśmiechnięci i pogadani. Wiem co mówię bo rok spędziłem w Katowicach i takiego dramatu jak Ty nigdy nie spotkałem. Wiecznie ból #d**y widać z twojej strony.

 • hubal
  2023-01-21 21:25:04

  co Ty wiesz o Śląsku Chłopcze ?

 • Krakowski
  2023-01-21 21:29:47

  Bardzo dużo samrku bo mam kamratów na Tauzenie, Myśłowicach, Kochłowicach. Chodziłem z nimi na bjyr do szynku. Są wspaniały ludźmi, przyjaznymi, braterskimi - nie to co ty...

 • hubal
  2023-01-21 21:37:01

  "samrk" faktycznie to Ty

 • Krakowski
  2023-01-21 21:42:26

  Piszę z telefonu, a że konwersację z Tobą nie uważam za wielką to i do słów poprawianych przez klawiaturę nie przywiązuję uwagi. Bądź małostkowy. Nie jesteś Ślązakiem - moi przyjaciele tak nie postępują.

 • hubal
  2023-01-21 22:07:39

  zaraz się rozpłaczę a raczej posmarkam Krakowski
  i nie jestem Twoim "przyjacielem" moze kiedys jak dorośniesz

 • PanFan1
  2023-01-21 22:08:06

  @szalnt - jestem już dość starym kibicem naszych Szarotek i powiem ci tak. Sport zawodowy, nie zostawia ani odrobiny marginesu na sentymenty. Wierz mi, że gdyby nasze Podhale było stać na utrzymanie Damiana, Patryka, Krystiana i reszty, ci z szarotką na piersi łoili by skóry rywalom z jeszcze większą zajadłością niż dziś łoją naszą, bo do obowiązków zawodowych, jakie wykonują dziś w Krakowie, Oświęcimiu etc. dołożyli by odrobinę z serca i wątroby. Niestety realia w Podhalu (którym na imię Zaręba) są jakie są i każdy zdrowo rozumujący kibic Szarotek to rozumie, bardziej będąc dumnym że z jego klubu pochodzą najjaśniejsze gwiazdy ligi, niż mając im cokolwiek za złe.

 • hubal
  2023-01-21 22:10:18

  szalnt ale miód z Waksmudu bardzo dobry mimo patoli co go robią

 • boogerd
  2023-01-21 23:49:30

  Możemy rozmawiać o tym, że winny ten czy tamten członek zarządu. Jak ten rządził to było źle a jak tamten to było ciut lepiej. A prawda jest taka, że brakowało po prostu pieniędzy. Jak nie ma pieniedzy to i pojawiją się kłótnie, bo kazdy by chciał dobrze ale..... no kurcze nie ma za co.... taka prawda.... jeden zwala na drugiego. Prawda jest tak że Podhala, majac do dyspozycji wszystkich swoich wychowanków jest w stanie zdobyć MP, ale nie ma p;o prostu kasy i tyle....

 • szalnt
  2023-01-22 03:30:57

  @PanFan - pisałem do Wronki nie do Ciebie ale skoro już się włączyłeś ( nie wiem czemu się stale włączasz do moich wpisów) to przemyśl proszę jak takie zachowanie wronki, kapiców, michalskiego, brynkusa czy dziubińskiego wpływa na psychikę tych młodych chłopaków grających w Podhalu.
  Czy nie mają dość zmartwień na co dzień żeby jeszcze ich starsi koledzy (judasze) łoili ich niemiłosiernie, wymuszali swoja rację na sędziach, i jeszcze śmiali im się w twarz ???
  jeśli to nazywasz zawodowstwem to chyba się pogubiłeś.
  Czy musieli strzelać 11 bramek? - osiągnęli orgazm ?
  Ja to nazywam chamstwem, bufoniarstwem, chciwością, pychą itp.
  Nie wystarczyło wygrać dwoma trzema bramkami za trzy punkty tylko musieli się popisywać ???
  To tak jakbyś popisywał się przed biednym sąsiadem jaki to jesteś bogaty bo ci tatuś dał kasę - tylko że to właśnie świadczy o twojej głu..pocie. Mają 7 innych drużyn do popisywania się ale tam jakoś nie idzie.
  Ale pycha kroczy przed upadkiem

 • J_Ruutu
  2023-01-22 05:03:17

  @szalnt "judasze" :D
  Czyli jesteś jednym z tych którzy z wysokości trybun dzielnie wyzywają od "judaszy" itp wszelkich wychowanków Podhala, którzy ośmielili się zmienić pracę na lepszą. Prawdziwy kibic, brawo :D
  Ty zapewne siedzisz 20 lat w jednej firmie, chociaż płacą marnie i z opóźnieniem.
  I jeszcze jedno - pisanie nazwisk zawodników z małej litery jest słabe.
  A co do tego, ile strzelili wam bramek - strzelili tyle ile dali radę, na tym właśnie polega sportowa postawa. Litość dobra jest pewnych sytuacjach, ale niekoniecznie w sporcie.

 • PanFan1
  2023-01-22 05:16:26

  @szalnt - Ostatni raz poświęciłem tobie kilka sekund, chcesz się kompromitować, twoja broszka, co wypisujesz, każdy widzi, zdrowia życzę.

 • szalnt
  2023-01-22 15:51:11

  Moje wpisy kieruję bezpośrednio do konkretnych osób - na pewno nie do was bo nie jestem godzien z wami dyskutować.
  Wiem że wszystko wiecie najlepiej i najlepiej na wszystkim się znacie - to tak jak prezes zaremba nie ? ajak już wam braknie argumentów to zawsze można zwali na PIS nie ?

  I bardzo proszę ! na przyszłość nie wpiep.szajcie się do moich wpisów jeśli nie są do was kierowane.
  Każdy ma prawo wyrazić swoja opinię - no pod warunkiem że nie jest to wasze prywatne forum to wtedy kasujcie wpisy tych co myślą inaczej.

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • Oświęcimianin_23: Unia bez formy po PP
 • fruwaj: pocieszę Was - teraz to jeszcze nie czas na szczyt formy. Ten ma przyjść na PO
 • wiemswoje: Pewnie ciężkie nogi mają szlifują formę na PO 😂
 • Simonn23: A Juhola gdzie?
 • PanFan1: Ze "szczytem" to czasem trudno trafić w odpowiedni moment, żeby było pełne zadowolenie 😉
 • emeryt: zaczeni grać słabiej jak podpisali z Tauronem,Dziubiński zjazd formy jak podpisał na 2 lata
 • fruwaj: @Simon - Bukowski go wygryzł ze składu ;)
 • emeryt: anulować pakty
 • Luque: Nasz Komandir po mału robi swoje, a wiemy że umie przygotować drużynę na PO
 • Luque: O co się czepiacie, Bizon solidnie przyjął na ciało...
 • emeryt: Oklaski dla Bizackiego...
 • botanick: Hokej boli
 • statys: Ostatnia szansa Unii: wysmarować klaty Amolem dla większego polotu oczywiście. A tak na serio, końcówka sezonu, a oni nie zgrani!
 • statys: Gdzie jest trener?
 • Luque: Eh Mroczek, Mroczek...
 • Aquasky: o . komentator już chyba przyjął 100 gram zmrożonej substancji
 • Luque: Akło czyżby Ci chodziło o Oświęci... mianianinowi ;D
 • Luque: Czy co On tam chciał powiedzieć ;P
 • Aquasky: :) oświencimianinino
 • Aquasky: Oświęciaminienimo......... zawodnikowi z Oświęcimia
 • Aquasky: klątwa Majka
 • uniaosw: Kadra jest kompletna to najważniejsze
 • emeryt: Tychy graty
 • Luque: GKS!!! GKS!!! GKS!!! ;))
 • Simonn23: Ehhh
 • Luque: Pięknie chłopaki! W niedziele derby z Gieksą ;>
 • emeryt: Oświęcimski Buldożer pojedzie w PO,kochani
 • Aquasky: miłego weekendu wszystkim! do następnego
 • emeryt: ciężkie treningi,ołowiane giry
 • Luque: Gorzej jak buldożer zatankował benzyny zamiast napędowego ;)
 • Luque: Byle w PO się nie okoże, że mocie kolonkra...
 • Guzik: Luque, to się teraz podobno kraken nazywa. Swoją drogą wygraliśmy z Wami ale też dziwnymi decyzjami sędziów bo z 2, 3 kary unia powinna dostać a nie dostała :D
 • hubal: taki wynik obstawiłem
 • Karmel: Kapitan Unii zawodzi w meczach o stawkę
 • HookejFan: Niech mi ktoś wytłumaczy naszą myśl szkoleniową. Zawodnik GKS otrzymuje karę w 57 minucie. W bramce Tyszan dziś ściana. Dlaczego nasze mądre głowy nie wpadły na pomysł, że ciężko strzelić gola grając nawet 5 na 4 z naszymi fenomenalnymi przewagami..
  Ściągając bramkarza nie zawsze dostaje się gonga, ale co ja tam wiem
 • emeryt: jak Unia szukała łapacza to eme pisał o Fuciku,wyśmiali eme...
 • Jamer: Eme, oby wrócił Linus i zdążył złapać formę… ma podobny styl bronienia do Fucika… tzn. Spokój w bramce… Bądźmy dobrej myśli…
 • emeryt: ba Jamerze,czekamy na Linusa
 • emeryt: wróci Linus, Buldożer ruszy
 • Prawdziwy Kibic Unii: Skoro obrony nie mozna wzmocnic to mozna atak wzmocnic dwoma napastnikami …
 • Arma: Jak na 20 strzałów pada jedna bramka, i to 4 na 3 to tu jest inny problem
 • rober03: W meczu z tak mocnym przeciwnikiem skuteczność to podstawa. Z trzech sytuacji sam na sam wykorzystanie jednej to minimum. Bez poprawy skuteczności czarno to widzę. Cóż gratulacje dla wygranych i walczymy dalej
 • emeryt: wrzutka o Linusieało ma wspólnego z dzisiejszym meczem,to tylko taka refleksja łapaczowa
 • emeryt: kilku naszych zbrojnych bez formy,choćby DC,Dziubiński...1 atak rozwalony po roszadzieDC/Alex
 • unista55: Trzeba zmian w formacjach ataku, bo coś się chyba wypaliło
 • hubal: osobiście styl moich mi się nie podoba ale jest ordynarnie skuteczny
 • emeryt: warto zauważyć ze w ostatnich 3 meczach tracimy tylko po 2 bramki wiec jak to słusznie zauważył Arma problem mamy w ataku
 • hubal: 9 strzałów o ile staty są prawdziwe 2 tory - szacun
 • emeryt: ciekawe kiedy Fucik spuchnie,kryzys przyjść musi,prawda kochani?
 • Prawdziwy Kibic Unii: Alex wyciszyl 1 piatke jak byl Tadek pierwsza strzelala trzecia z kolei z Tadkiem cicha a jak byli z Jankiem strzelali Kowal glownie i Krzemien czasami czwarta jak byl Andrij strzelala ale ma byc defensywna wiec jest ok wiec…moze naprawde dwoch napastnikow i zamieszac to plus druga tez zestawic z nowym kims …teraz nie ma zmiennikow i opcji oprocz tych ktore Trener probowal i dzialaly lepiej ale po powrocie Alexa zgasla 1 i 3 a 2 nie liczac kilku meczy Padakina tez bez skutecznosci…
 • hokej_fan: Strzelając jedną bramkę meczu się nie wygra
 • burgund: Panowie z Katowic! Pośmiejmu się dzis z Craxy i Wronki?
 • hanysTHU: Trudny orzech do zgryzienia. Trenerze działaj!
 • hokej_fan: Tadek musi wrócić do I piątki!!!
 • emeryt: DC do 1 ,kochani napiszmy do Zupy
 • hubal: eme wygląda na to ,że ten sezon to sezon Fićika
 • hubal: Fućika*
 • Simonn23: W niedzielę arcywazne mecze w Tychach i Jastrzębiu
 • Luque: Fuczik się bardzo dobrze ustawia, jak na jego warunki jest całkiem mobilny i... póki co dopisuje mu szczęście ;) Oby w PO forma jeszcze urosła, bo wtedy się wszystko okaże
 • rober03: Skuteczność i jeszcze raz skuteczność. Co do powroty Lundina . Oby faktycznie okazał się zbawcą i lekiem na całe że zło. Nie mam powodów wątpić że jest świetnym bramkarzem ale te kilka meczy które rozegrał to za mało żeby pisać o nim jak o znawcy
 • rober03: Zbawcy. Autokorekta
 • uniaosw: 3 razy sam na sam ani razu krążek nie podniesiony do góry
 • emeryt: takie przypadki,Tauron wszedł Unia grac przestała,podobnie jak Dziubiński który parafował nowy kontrakt,taka sytuacja
 • uniaosw: Widać
 • hanysTHU: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0TrRj9rWAhtQ4PDUFCro6PpmfdJxXU6V15h9HNkmGvUapgWNtK2JWts5XVrob9F33l&id=788715667874425&post_id=788715667874425_pfbid0TrRj9rWAhtQ4PDUFCro6PpmfdJxXU6V15h9HNkmGvUapgWNtK2JWts5XVrob9F33l
 • hanysTHU: Na pocieszenie.
 • Vego666: To wina tychow ze Unia znow przegrala !!! Co jest Qwa taki StarsTeam 6 piatek I 3 mecz W pizdu 🤔🤔🤔
 • emeryt: kropie monitor wodo swięcono
 • rycho1973: Widzę duży optymizm jest. To dobrze, ale jak przegramy półfinał a nie daj Boże ćwierć finał to to wszystko jebnie nawet Pan Mariusz tego nie wytrzyma. Zawsze nam czegoś brakuje. Niby wszystko jest ale okazuje się że nie ma niczego.
 • hubal: za mostem hokej ważniejszy od wszystkich religii to dobrze , tak 3ymać !
 • Jersan1: Dobrze się nam gra z Unio..
 • statys: Pan Ahopelto jest jakby z innego świata, wiadomo gdzie go szukać na lodzie. A reszta? Jeździ we wszystkich możliwych kierunkach. Chaos, po tylu miesiącach wspólnych treningów.
 • uniaosw: Co roku to samo deja vu
 • Prawdziwy Kibic Unii: Statys dlatego warto ( skoro ) jest duzo napastnikow zakontraktowac dwoch i jak pisalem wczoraj ozywic Nasza druzyne powrocic do ustawienia 1 piatki i trzeciej byly efektywne…
 • emeryt: DC do 1 za Alex to podstawa,dobrze to funkcjonowało
 • uniaosw: Ale że Dziubek..
 • wpv: https://www.youtube.com/shorts/BHM3ZAC08UE
 • emeryt: czyżby za dużo kapuchy w tym kotle...
 • szop: a dla odmiany w niedziele wygrywaja gospodarze :) wczoraj goscie za 97 zeta dali ponad 2 tys
 • szop: w niedziele Tychy Unia Sanok a drugi Tychy Sanok JKH
 • uniaosw: Przesolili zupę ogłaszając nowy kontrakt nie którym się to nie spodobało
 • emeryt: https://www.youtube.com/watch?v=E1MsOFjI9WE
  .
 • PanFan1: @wpv - to się z angielska "embellishment" nazywa, kara jak byk ❗
 • PanFan1: Pociecha - klaun 😁
 • botanick: PF1 ty tak poważnie?
 • botanick: Nie widzisz jak wali go po łydce kijem?
 • PanFan1: prawda @botanik - cofam klauna i przepraszam
 • PanFan1: ... fajnie to skomentował mój dobry kolega z Tychów (nie ma go tu na SB) cytuję: " no dostał po girach, ale to nie powód żeby umierać" 😁
 • hubal: PF1 Hanys z Tychów pedzioł by tak - dostoł po szłapach i niy zdech :)
 • hubal: Twój Kolega to basztard :)
 • wpv: https://youtube.com/shorts/txQIXiqesSA?feature=share
 • hubal: Tauron podniósł mi rachunki o 28% -zbierają za Mostowych ?
 • hubal: na*
 • PanFan1: Chyba cię rozumiem Hubal, żonę mam z Krakowa, mój teść często powtarza, żeby ktoś mógł o sobie mówić "jestem z Krakowa", to musi w Krakowie mieszkać minimum 300 km lat 😉
 • PanFan1: Ten koleszka z Tychów (mieszka w UK już ze 20 lat) multiinstrumentalista, fajne ścieżki nagrywa, w tej poniżej, tylko głos nie jego, resztę zrobił sam:

  https://youtu.be/J2PYjOj-wlY
 • hubal: własnie PF1 tak to jest-pozdrawiam
 • hubal: i by było jasne - nie jestem nacjorasistą jedynie kimś kto pewną hegemonię w dobrym znaczeniu zachowuje
 • PanFan1: ... i ja uważam że różnorodność jest dobra, a na szacunek trzeba zarobić, tolerować mogę każdego, puki nie śmieci na moim trawniku - pozdro Hubal
 • hubal: mamy podobnie - 3maj się PF1
 • PanFan1: Bosto 3 v Florida 4 in OT - co za mecz ❗Barkov wreszcie zagrał to co grać powinien od początku sezonu 👏
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2023 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe