Hokej.net Logo

Zawodnicy, kibice, dzieci w odstawkę - płacisz od razu, albo nie grasz

Zawodnicy, kibice, dzieci w odstawkę - płacisz od razu, albo nie grasz

Klub 1928 KTH od dłuższego czasu starał się o uzyskanie licencji na sezon 2014/15. Teraz już wiemy, że drużyny zabraknie w rozgrywkach.

Proces licencyjny
Pierwsze posiedzenie Komisji PZHL ds. Licencji Klubowych odbyło się 7 lipca, wtedy też jako jedyny klub grający w PHL licencję otrzymał JKH GKS Jastrzębie. Kolejne posiedzenie Komisji zaplanowano na sierpień i do tego czasu pozostałe kluby miały uzupełnić dokumentację licencyjną. Pierwszego sierpnia do grona JKH GKS dołączyli: MUKS Naprzód Janów, GKS Tychy. Pozostałe kluby: TH Unia Oświęcim, 1928 KTH Krynica, TMH Polonia Bytom, Ciarko PBS Bank KH Sanok, HC GKS Katowice, MMKS Podhale Nowy Targ, MKS Cracovia miały czas do 11.08, do godz. 12:00, na uzupełnienie dokumentacji licencyjnej. Na kolejnym posiedzeniu w poniedziałek (11.08) Komisja PZHL ds. Licencji Klubowych przyznała kolejne licencje na sezon 2014/15. Otrzymały je MKS Cracovia SSA, Ciarko PBS Bank KH Sanok, TH Unia Oświęcim. Czterem klubom (Bytom, Katowice, Krynica, Nowy Targ), które nie otrzymały licencji przysługiwało odwołanie od decyzji Komisji do Komisji Odwoławczej PZHL, której posiedzenie zaplanowano na 22.08 br. W piątek (22.08) w warszawskiej siedzibie PZHL odbyło się posiedzenie Komisji Odwoławczej PZHL. Komisja uznała odwołania TMH Polonii Bytom oraz MMKS Podhala Nowy Targ i przyznała klubom licencje na rozgrywki seniorskie sezonu 2014/15. W PHL zagra także MUKS Orlik Opole, który wykupił "dziką kartę". Komisja odrzuciła odwołanie klubu 1928 KTH Krynica od nieprzyznania licencji. Sprawa HC GKS Katowice została przekazana do ponownego rozpatrzenia przez Komisję ds. Licencji Klubowych. Posiedzenie Komisji zaplanowano na 26.08. Tego dniasprawa licencji HC GKS Katowice na rozgrywki seniorskie została odroczona do czasu uzyskania od organów Związku wszystkich żądanych dokumentów. W piątek (29.08)odbyło się posiedzenie Komisji PZHL ds. Licencji Klubowych.Komisja otrzymała dokumenty potwierdzające, że HC GKS nie posiada żadnych zobowiązań finansowych wobec PZHL i w związku z tym klub otrzymał licencję seniorską na grę w PHL.Nie bez powodu prezentujemy kibicom po kolei cały proces licencyjny, bo to pokazuje, że uzyskanie licencji nie jest sprawą łatwą. Związkowi działacze szczegółowo sprawdzają wszystkie wymogi, które winny spełniać kluby, by na końcu dzielić je na równe i „równiejsze”. Jak bowiem traktować sprawę HC GKS Katowice, która została przekazana do ponownego rozpatrzenia przez Komisję ds. Licencji Klubowych? Posiedzenie Komisji zaplanowano na 26.08. Wtedy to piątkowe decyzje miały być ostateczne. W hokejowym środowisku aż wrze o tragicznej wręcz sytuacji katowickiego klubu i zaległości wobec zawodników chociażby za zeszły sezon.

O komentarz do całego procesu licencyjnego oraz sytuacji w jakiej znalazł się klub poprosiliśmy prezesa 1928 KTH, Daniela Kaszowskiego.

Proces licencyjny okiem prezesa
Chciałbym zapoznać kibiców z realną drogą pozyskiwania licencji i jakich tak naprawdę związek użył argumentów, by w piątek (22.08) tak zasłużonemu dla polskiego hokeja klubowi, który jako jedyny poparł działania związku w zeszłym sezonie i je mocno wspierał w tworzeniu drużyny popularnie już zwanej DT, powiedzieć "nie". Ze względu na poświęcony czas i skupieniu się w dużej mierze na pozyskiwaniu sponsorów i zapewnieniu drużynie środków na nowe rozgrywki klub nie był w stanie w pierwszym terminie przyznawania licencji spełnić wymogów formalnych, mając pełną świadomość, że ich spełnienie jest tylko kwestią formalną. Dziś odnosząc się do rzekomych braków formalnych, które zdaniem PZHL posiada klub 1928 KTH przedstawiamy treść oficjalnego pisma wysłanego do Komisji Odwoławczej, w którym można zapoznać się ze wszystkimi załącznikami (wymogi formalne), które miały być i zostały spełnione przez klub.
W załączeniu prezentujemy odwołanie do Komisji Odwoławczej PZHL

Dziś już wiemy, że powodem nieprzyznania licencji klubowej na nowy sezon rozgrywkowy są dwa ostatnie akapity, czyli brak wpłaty 30 tysięcy za drużynę CLJ i drugiej raty za "dziką kartę".

CLJ była, a nie była
Odnosząc się do tematu CLJ jest to o tyle absurdalne, że jeszcze przed startem rozgrywek 2013/2014 WGiD swoją uchwałą uznał za właściwą drużynę "Podhale Nowy Targ KTH KM Krynica". A to oznacza, że oba kluby posiadały i spełniały warunki CLJ, bo posiadały drużynę w tych rozgrywkach.
W załączeniu prezentujemy uchwałę WGID z 21.08.2013

Co więcej, zgodnie z paragrafem § 10 regulaminu PZHL "1.Drużyna PHL musi posiadać w ramach 4 drużyn młodzieżowych zespół uczestniczący w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. W przypadku niezgłoszenia drużyny do Centralnej Ligi Juniorów drużyna PHL powinna zgłosić drużynę w I lidze. W tej sytuacji w drużynie I-ligowej powinno występować minimum 10 juniorów." Ten wymóg również został spełniony przez nasz klub, bo do 24 listopada 1928 KTH występował w rozgrywkach 1 ligi. Absurdem dla mnie jest płacenie za coś, za co nie mamy obowiązku płacić, gdyż w tym przypadku nawet dwa wymogi zostały spełnione. Pozyskiwanie w taki sposób środków przez działaczy PZHL, to żerowanie na klubach, które bez tego mają dość kłopotów i problemów, by zapewnić sobie środki na cały ligowy sezon.

Kasa, albo wypad
Drugim powodem nieprzyznania licencji jest płatność drugiej raty za tzw. "dziką kartę". Co widać w załączniku numer 1, klub 1928 KTH nie uciekał od płatności związanej z drugą ratą. W piśmie wysłanym do Komisji Odwoławczej jako prezes klubu wyszedłem z inicjatywą, by związek zaproponował wygodny dla obu stron terminarz spłaty. Od początku wiedziałem, że od powyższej płatności nie będę zwolniony. Przypominam, że wykupienie "dzikiej karty" daje możliwość gry dwa sezony "bez spadku" oraz jeden "spadkowy". Mając tego świadomość liczyłem na uregulowanie wyżej wymienionej zaległości w czasie chociażby zbliżającego się dużymi krokami nowego sezonu. Co więcej "dzika karta" jest po mojej stronie, bo daje ona możliwość gry w PHL przez trzy sezony. Brak wpłaty drugiej raty nie może być głównym czynnikiem nieprzyznania licencji, gdy nie ma się zaległości wobec innych podmiotów.

Pseudouzasadnienie
Uzasadnienie Komisji Odwoławczej, która w lakoniczny sposób odnosi się do naszego pisma wysłanego 19 sierpnia.


Co więcej - jednoznacznie stwierdza, że nieprzyznanie licencji jest związane tylko i wyłącznie z brakiem płatności 80 tysięcy złotych na związkowe konto. To pokazuje, że nie jest dla działaczy PZHL najważniejsze dobro polskiego hokeja, które tworzą kluby, a jedynie łatanie swoich długów pieniędzmi z klubów PHL.

Uważam, że moja szczerość i prawdomówność na zebraniach związkowych zemściła się w postaci nieprzyznania nam licencji na udział w rozgrywkach. Paranoją jest dla mnie danie kolejnej szans klubowi z Katowic, który podobnie jak nasz klub nie spełnił tylko "jednego" warunku formalnego. Nie jest tajemnicą, że gracze z Katowic ledwo dokończyli poprzedni sezon ligowy, sam osobiście wiem, że zawodnicy HC GKS do dziś nie otrzymali zaległych wypłat. Stawianie go jako lepszego od nas jest dla mnie policzkiem, ponieważ my jako klub spełniliśmy wszystkie wymagania wobec zawodników, US, ZUS. Jesteśmy zatem wiarygodnym partnerem dla zawodników i podmiotów. Decyzja związku pokazuje, że mamy do czynienia z faworyzowaniem klubów, a te nie są na pewno równo traktowane. Uważałem, że jednym z głównych zadań związku jest dbanie o dobro zawodników, a okazuje się, że związek dba tylko o własne finanse, a zawodników i hokej ma w dalekim poważaniu. Jest to nie uczciwe i daje przyzwolenie na nieodpowiedzialne prowadzenie klubów.

Druga strona medalu
Dodam tylko, że do dnia dzisiejszego związek zalega nam 3000 zł za udział w PP i nawet nie kwapi się wypłacić tego wynagrodzenia, lub odciągnąć od długu, który jest wobec PZHL. Chciałbym zaznaczyć, że wyrównaliśmy zaległości finansowe za kary, jakie PZHL nałożył na nasz klub. Na głowie stawaliśmy, by wpłacić kwotę blisko 20.000 za różne kary, jakie zostały na nasz klub nałożone i to zostało uregulowane. Uważam, że po stronie związku nie ma ani krzty rozsądku, ani chęci aby ten problem rozwiązać, a powinno to leżeć w gestii, ponieważ jesteśmy dla siebie partnerami i powinniśmy razem szukać rozwiązania problemu, a nie wbijać gwóźdź do trumny. Na dzień dzisiejszy prezes Chwałka pokazał, że nie liczy się dla niego dobro hokeja, że jedynym jego celem jest wykorzystanie sprytnych paragrafów, które posłużą do nałożenia kary na jeden czy drugi klub. Tak, aby w rezultacie związek mógł zagarnąć dodatkowe pieniądze z klubu. Myślę, że żaden szanujący się związek mający na celu swój rozwój oraz rozwój dyscypliny nie powinien dopuszczać się takich czynów, okradania klubów w biały dzień. Dyscyplina hokeja w Polsce niżej już upaść nie może. Na obecny stan rzeczy w polskim hokeju trzeba prawdziwych menedżerów, a nie prawników, którzy potrafią tylko zasłaniać się paragrafami w celu pozyskiwania pieniędzy. To nie prowadzi do niczego dobrego. Uważam także, że my jako klub w sezonie ubiegłym wykonaliśmy bardzo duży krok naprzód m.in. przez projekt DT. To też przyczyniło się do awansu reprezentacji Polski do wyższej dywizji. Stało się to m.in. za sprawą wspólnych treningów i meczów w lidze z byłymi już trenerami reprezentacji. Związek sam sobie przypisuje sukces i się nim chwali, ale w tym wszystkim w dużej mierze byliśmy także my. Podkreślę po raz kolejny, poznaliśmy świetnych, światowej marki trenerów, którzy ocenili naszą pracę na duży plus. Oni także docenili nasze zaangażowanie w rozwój polskiego hokeja i promowanie marki polski hokej. To oni powierzyli nam IHC i go wsparli, teraz tworzą z nami IHA of hockey school. To ich zaufanie i pewność sprawiają, że jesteśmy w stanie się tym rzetelnie i profesjonalnie zająć. Do Krynicy sprowadzili czołową drużynę KHL, SKA Sankt Petersburg, bo widzieli ile czasu i energii poświęciliśmy, gdy oni pracowali z DT. Jestem pewien, że nie zaprzestaniemy naszych projektów tylko dlatego, że prezes PZHL będzie nam rzucał kłody pod nogi.
Będziemy robili wszystko, by hokej seniorski w Krynicy nie upadł jednakże czy PZHL nam w tym pomoże? Na dzień dzisiejszy wygląda, że nie jest tym w ogóle zainteresowany.

Hokej, pieniądze, a aspekt społeczny
Jest jeszcze jeden ciekawy i równie ważny aspekt, który warto poruszyć, a mianowicie aspekt społeczny. Udział drużyn w rozgrywkach to nie jest kwestia pana Dawida Chwalki, bo on ma kaprys, czy w Krynicy, czy na Podhalu, czy w Opolu będzie hokej. To jest aspekt społeczny. Kwestia zawodników - czasami to ich jedyne zajęcie, które potrafią robić i zarabiają tak na chleb. Inna kwestia, to ta kibiców, a w szczególności dzieci, które przychodzą do klubów na treningi, jak mają swoich idoli. A jak ich nie ma, to dzieci też nie będzie. Znamy to z własnego podwórka. Kim pan jest, żeby odbierać właśnie tym grupom ludzi to, co kochają? Kim pan jest, żeby odbierać dzieciom możliwość oglądania podczas meczów ich idoli? Myślę, że pan nie ma o tym pojęcia, jak to wszystko działa. Wydaje się, że jedynym rozwiązaniem jest wprowadzenie kuratora do związku, może w końcu to coś zmieni?! Może wówczas hokejem zaczną zajmować się ludzie. którzy go mają w sercu.

Wygrał hokej
Niestety sytuacja konfliktowa, która powstała pomiędzy związkiem a klubem zmusiła nas do wyjścia awaryjnego, do szybkiego działania na bieżące wydarzenia. Dzięki kompromisowi, jaki udało się osiągnąć w porozumieniu z prezesem MKHL i przychylności ludzi, którym tak naprawdę zależy na hokeju w Krynicy, ta dyscyplina w wydaniu męskim wciąż będzie cieszyła naszych kibiców. Miejski Klub Hokeja posiadał licencję na występy kobiet w PLHK, a teraz tylko poszerzył ją o rozgrywki seniorskie mężczyzn. Ważne w tym wszystkim jest to, że zawodnicy będą mogli reprezentować miasto w rozgrywkach, swoją grą cieszyć kibiców, będą mogli kontynuować swoją pasję, a co najważniejsze część z nich utrzymać stanowiska pracy. Mnie zaś śmieszy, że taki klub jak HC GKS Katowice jest akceptowany przez obecnego prezesa Dawida Chwałkę jako wiarygodny partner w budowaniu polskiego hokeja. Szczerze gratuluję trafności wyboru partnerów w celu, jakim jest sukces polskiego hokeja...

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • PEL52: ml3ko,dzieki za link
 • PEL52: Torun 1-0
 • JARASSTO: Toruń2:1
 • rober03: Fajna ta liga nikt się przed nikim nie położy i każdy walczy z każdym . Tak trzymać
 • PEL52: Sanok 3-3,niezle obstawione Jastrzebie i Kato a tu jak na razie kupony do kosza
 • Luque: Ole Trzinec do toho ;) 6-2 i fajny meczyk Naszych chłopaków
 • gbr22\\/: Łyszczarczyk się bardzo dobrze pokazał, styl Komorskiego niestety jest taki, że robi wrażenie mało zaangażowanego, bardziej czeka na swoją okazję.
 • PEL52: Lycha ma szanse zalapac sie do Trzynca
 • gbr22\\/: Pod bramką nie miał zbytnio sytuacji żeby błysnąć, za to na bulikach robił jak zawsze dobrą robotę. No i brawo Aron, trudny sezon, ale idzie ku dobremu.
 • gieksa76: 3 minuty 3 bramki pięknie
 • Luque: Fajnie jakby obaj tam zostali i grali
 • Luque: Aron wprowadzenie krążka do tercji no Pan Profesor ;)
 • gbr22\\/: Tak, ma szanse na przyszły sezon, tym bardziej że bracia Kovarcik odchodzą.
 • Luque: Łycha fajnie walczył pod bandami i dużo pracował, no ale wszyscy wiemy że to jest utalentowany chłopak, szkoda że za oceanem mu tak nie poszło jakby tego chciał
 • gbr22\\/: Komora to raczej musi czekać na swoje szanse z doskoku, ale kto wie, tylko że on ma mało czasu z racji wieku żeby przekonać do siebie trenera, albo znaleźć zespół w którym by miał miejsce, aczkolwiek zaplecze też nie jest złe dla niego.
 • Zaba: Akurat Komorski dzis był dłużej na lodzie niż Łyszczarczyk...
 • Luque: Komora jako zadaniowiec to się sprawdza
 • kunta: Aron dzisiaj zawodnik meczu w drużynie stalowników. Zagrał super mecz, chociaż 2 brama dla baranów z jego winy. Łyszczarczyk coś szarpał, Komorski słabo. Niestety widać duużą różnicę w grze tych dwóch bądź co bądź jednych z lepszych polskich hokeistów w porównaniu z innymi graczami czeskiej ligi. Technika, ustawienie, przegląd sytuacji, na razie to na poziomie 20 latków czeskich. Bo do Finów, Szwedów, Kanadyjczyków, Rosjan czy innych nacji w tej kategorii wiekowej to nawet nie ma co..
 • kunta: porównywać. Taki jest niestety aktualny poziom polskiego hokeja..
 • Luque: W historii to my nigdy nie mieliśmy w meczu mistrza Czech w składzie 3 Polaków
 • kunta: W ogóle nie mieliśmy 3 Polaków w ekstraklasie czeskiej....
 • Luque: 4 prawie, bo Zygmunt nie grał dzisiaj
 • kunta: Aaa i jeszcze Zygmunt....A dotychczas były epizody z Klisiakiem i chyba jeszcze ktoś tam krótko...
 • Luque: Leszek Laszkiewicz kiedyś grał w ekstralidze
 • Luque: I w DEL też grał
 • kunta: No to Jastrząbki sobie komplikują...
 • Luque: Prowadzili 3-1 a przegrywają 7-4..
 • Luque: Sawicki ich załatwił ;p
 • PEL52: dobrze ze wykupilem Sanok -Jastrzebie bo bylo co poogladac.Graty Sanok
 • Zaba: Kolusz tez grał w Trzyncu
 • Luque: Zaba też prawda
 • kunta: Na skrzypcach?
 • Zaba: W latach 2005-2008, przy czym w pierwszym sezonie rozegrał tylko dwa mecze w Ocelari, a resztę na farmie. Dwa kolejne sezony rozegrał pełne. W sezonie kolejnym 2008/09 grał w słowackiej extralidze
 • kunta: Aron gra już tyle lat w Trzyńcu , a i tak czasem jeszcze widać, że to Polak. Jak się za dzieciaka techniki nie nauczy, to nawet święte boże nie pomoże.
 • gieksa76: Pięknie GIEKSA kryzys mamy za sobą
 • Oświęcimianin_23: Kryzys będzie zażegnany przy kilku zwycięstwach z rzędu :)
 • Hokejowy1964: Łapiemy świeżość w grze, jeszcze nie wszystko trybi ale idzie ku dobremu. Wychodzimy na prostą, brawo GieKSa !
 • Unikatowy99: PEL52: Ja oglądałem Katowice
 • PEL52: 99,no i jak Koluszko?
 • Unikatowy99: bardzo dobrze trener ma do niego duże zaufani cały czas było go widać już w pierwszym meczu idealnie się wkomponował w drużynę To jest duże wzmocnienie dla Katowic szkoda że nie dla nas
 • Unikatowy99: Ciekawe Czy nasz mecz z Katowicami 21.01.2022 również zostanie odwołany?
 • Gepoq: Jeżeli Jasiek się nie ogarnie to będzie slabo w PO
 • Hasek64: Gepoq mówiłem o poniedziałku :) chyba czytałeś że to pierwsze spotkanie?
 • Arma: Teraz już rozumiem czemu Unia grała na dwie piątki pół sezonu, teraz każda drużyna będzie grać na dwie piątki więc Unia będzie lepiej przygotowana. Jednak Coolen wyprzedza ligę o lata.
 • Unikatowy99: Arma bez względu na wszystko na tą chwilę najlepiej i bez problemów wygląda Kraków i chyba Katowice się odradzają zobaczymy jak wypadniemy z Katowicami w bezpośredniej rywalizacji 21.01.2022
 • emeryt: na to chwile to siedzimy na fotelu lidera i doceńmy to ...
 • PEL52: A Jastrzebie wczoraj zdrowe dzisiaj juz COVID,ciekawe czy Sanok tez odwola jutrzejszy mecz,bo jesli nie to znaczy ze Jastrzebie sciemnia.
 • gbr22\\/: Jak nie mają pozytywnych wyników, ani nie zostali "uziemieni" to czemu mieli by odwołać?
 • gbr22\\/: Ściemniają to w tv, byłem dzisiaj w piekarni, od poniedziałku mają być podwyżki(a nie dalej jak miesiąc temu też były), więc ja się pytam jakim ujem mówią że będzie taniej.
 • emeryt: zarabiać coraz więcej a koszty utrzymania coraz niższe...znacie taki kraj?
 • jastrzebie: Niby po co Jastrzębie by miało ściemniać?
 • PEL52: gbr22\\/,a co grali w maseczkach?czy nie bylo kontaktu ze jedni maja drudzy nie.
 • Jersan1: emerycie prowadziles kiedyś własny biznes ?
 • emeryt: nie Sanie ale każdy kto takowy prowadzi twierdzi ze sie nie opłaca,takie hasło na dzień dobry
 • Hasek64: Emeryt jeszcze dwie kolejki I czas będzie zjeść z fotela lidera :)
 • statys: A co to za ludzka namiętność każe pani Joli z piekarni podnosić ceny? A Frankowi z młyna? A Zbyszkowi z gazowni? Obniżone będą, czy już są vaty i akcyzy, a reszta to sprawa przedsiębiorców i ich świadomości, że na rynku jest pieniądz, który można wziąć.
 • Unikatowy99: Z godnie z nowymi przepisami jeżeli któraś z drużyn nie przystąpi o 5 rundy do meczu to walkower. Więc wiemy na czy stoimy chodzi mi o mecz 21.01.2021 z Katowicami
 • Simonn23: i tak mamy farta ze we wtorek pauzujemy
 • Luque: Statysku jak widać wielu ludziom przydałoby się poprowadzić jakiś biznes żeby zrozumieli jak to działa i dlaczego rosną ceny, bo obietnice dla gawiedzi za pieniądze tej gawiedzi to się fajnie składa, jednak prędzej czy później przychodzi za to rachunek ekonomiczny..
 • hubal: jaki problem , załóż jeden z drugim działalność i powodzenia , takie bzdety wygadują ludzie typu statysa
 • jastrzebie: PELE5 nie wymyślaj farmazonów. Właśnie JKH woli być na bieżąco z meczami. Chyba każda drużyna. Unia 6 stycznia zagrała z JKH, a 9 już nie doszło do spotkania Cracovia- Unia. Nagle po paru dniach kilka przypadków zakażenia u Nas. Ale nit nie wymyśla teorii spiskowych. Będzie protokół to się zrobi ciekawie.
 • Unikatowy99: moim zdaniem już wszyscy na całym świecie uczą się żyć w dobie wirusa stąd zmiany regulaminowe między innymi w PlH. Zmiana przepisów od 5 rundy to dobry krok do którego będą się musieli wszyscy dostosować w dobie pandemi. Z tego co mi wiadomo Tychy to jedna z nielicznych drużyn której covid 19 nie dotknął i niech tak zostanie bo w innym przypadku można domniemywać że będą najbardziej poszkodowani w dobie nowych przepisów.
 • Yzerman #19: Chcecie pogadac o działalnosci gospodarczej...Ja jeszcze próbuje...Ale na to wygląda ze moze dociągne do końca miesiąca.Tak to jest opłacalne
 • Jersan1: Dlatego piszę wszyscy którzy wypowiadają się na temat działalności a nigdy tego nie lizneli niech zamilkna .Nowy Ład wy kończy połowę drobnego biznesu . Teraz bardziej opłaca się nic nie robić i żyć Z różnej masy zasiłków
 • Ksiądz Robak: Prowadzę działalność prawie 20 lat i jak czytam niektóre wypowiedzi to mnie pot oblewa.....taka rad jak się nie ma pojęcia to lepiej mądrze milczeć niż głupio pie.dić
 • Andrzejek111: Celem tej władzy od początku "rządzenia" jest wykończenie drobnych i średnich przedsiębiorców. I jeszcze żeby ich jakiś "orlen" przejął.
 • Yzerman #19: Robaku stwek nie zmieniłem od kilku lat..paliwo wiadomo..a gdzie reszta. A do tego kodzty....rzygać mi sie chcę.Na szczęście mam inny dochód..ale to na przetrwanie
 • Yzerman #19: A do tego nic a nic nie dostałem..tak jak restauratorzy czy hotelarze..którzy za dotacje jezdzą.BMW 8
 • Yzerman #19: ceny podniesli..a im jeszcze mało
 • Luque: Panowie takich gości co myślą jak statys to jest cała masa w kraju, najlepiej jakby rząd jeszcze powołał nowoczesnych ORMOwc... tzn. Sygnalistów do sprawdzania cen w sklepach czy przypadkiem nie są inne niż te które narzuci nie bacząc na rzeczywiste koszty rynkowe
 • Yzerman #19: Luq a to nie ma tak. Mandaty za info z kamerek.Do tego doszło...To nie nowoczesne ORMO
 • szyba666: Rado może jakiś krótki wywiad z Maxem?
 • Luque: Ajzer o ile jeszcze rażące łamanie przepisów drogowych to jestem w stanie zrozumieć, że ktoś gliniarzom podsyła to ogólnie społeczeństwo się zaczyna robić takie roszczeniowe i do tego "uprzejmie donoszę" ;p
 • Hasek64: Luk no tacy nowocześni szmalcownicy. Ludzkie śmiecie nie mające własnego życia i próbujące udawać ormo
 • Simonn23: Bramka Pawła Zygmunta przeciwko Ostrawie
 • Hasek64: Szyba a co on ci może ciekawego powiedzieć? :D że podoba mu się Polska zima, Oświęcim to wspaniałe miasto z masą zabytków i droga Benzyna na stacji? :D aha no i trener robi fajne treningi ponoć ale mamy kwarantannę drużynową i słyszałem tylko od kolegów z drużyny
 • Yzerman #19: Lu ..Nie wiem jak u Was..ale to cu u nas się dzieje...Dla mnie to juz jest koniec świata...A to niby policja robi to juz jest najnormalniej wstyd
 • Unikatowy99: Yzerman #19 podziel się co się dzieje
 • Simonn23: Zygmunt druga bramka
 • QbaSTS: Sędziowanie dramat
 • PEL52: Dzisiaj Sanok to nie ten sam co w piatek,Cracovia caly czas w tercji Sanoka
 • Andrzejek111: Sanok Sanok. Jeszcze dwie, jeszcze dwie.
 • emeryt: manie19 no nie mów że mandaty wystawiajo?
 • Polaczek1: Cracovia dogoni trójkę?
 • Yzerman #19: Eme..no nie bądż zdziwiony..Bo to co robią???
 • calan: Mam nadzieję że nowy trener Sidorienko ściganie dobrych zawodników do drużyny, bo narazie GKS Tychy słabiutko
 • emeryt: wie ktoś czy nowy kocur zagra w piątek z Kato?
 • szyba666: Wszyscy pewno zagrajo. Oby
 • emeryt: strasznie szybki ten pepik taki skoczny
 • PEL52: Eme znowu rozkreca SB,a gdzie go widziales?Poczekajmy na oficjalne
 • emeryt: Pelu embargo na info,dr.Rudi czyta
 • PEL52: Rudi w tym sezonie chyba zmienil zasady,moze jeszcze cos dokupi ale takich zmian jak w poprzednich sezonach to napewno nie bedzie
 • Arma: Dzisiaj przechwyciłem gołębia z wiadomością, było tam pewne nazwisko. Trzeba czekać
 • emeryt: Armo czy doszło do próby przechwycenia ? Czy gołąb był ranny?
 • PEL52: Jutro wtorek wybiore sie na targ moze babsko bedzie to sie cos dowiem
 • Arma: Gołąb miał wyraźne ślady lakieru do włosów na piórach i był delikatny osad węglowy na szyi. Większych obrażeń nie stwierdzono.
 • emeryt: Gps wyraźnie pokazuje że doszło do gwałtownego obniżenia lotu nad Kostuchno
 • gbr22\\/: No i jak obiecali tak zrobili, pisiont groszy wincyj za chleb, a do tego trzeba wykonać gest wyrażający uznanie dla prezesa za obniżenie vatu, pod groźbą karceru.
  Jedzmy ciastka.
  Jutro w końcu pełna kolejka, ciekawe w jakich składach.
 • emeryt: musztarda strasznie poszła w góre
 • Unikatowy99: rząd wprowadza możliwość kupienia musztardy na raty mają pokryć wszystkie odsetki z tego tytułu
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe