Hokej.net Logo

Bez niespodzianki w Tychach

Bez niespodzianki w Tychach

Pierwszy mecz między GKS Tychy i Unią Oświęcim było naprawdę dobrą promocją polskiego hokeja. Dwie tercje były wyrównane, tylko druga należała bezapelacyjnie do GKS Tychy i właśnie dzięki temu tyszanie wygrali 4:0. Dzisiejsze spotkanie mogli obejrzeć kibice obu drużyn. To niespotykana sytuacja na polskich taflach.

Już pierwszej minucie meczu, czujność Zbigniewa Szydłowskiego sprawdził Sebastian Gonera. Tyski obrońca mocnym strzałem z niebieskiej próbował pokonać bramkarza gości, ale krążek przeleciał minimalnie obok bramki. Trzy minuty później na ławkę kar został odesłany Miroslav Javin i tyszanie po raz pierwszy grali w liczebnej przewadze. Podopieczni trenera Vavrecki wzorowo rozegrali hokejowy zamek i otworzyli wynik spotkania. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Tomas Jakes, który mocnym strzałem z niebieskiej przechytrzył bramkarza gości. Chwilę później mogło być 2:0, jednak Michał Woźnica nie wykorzystał dokładnego podania zza bramki i nie znalazł sposobu na Szydłowskiego. W 10 minucie ładną akcję przeprowadził Mariusz Jakubik. Napastnik z Oświęcimia minął dwóch tyskich obrońców, ale na wymanewrowanie Sobeckiego zabrakło mu już pomysłu. Chwilę później na ławkę kar odesłany został Michał Woźnica i goście mieli okazję po raz pierwszy grać w liczebnej przewadze. Trzeba przyznać, że miejscowi bardzo uważnie grali w obronie, uniemożliwiając tym samym Unii założenie zamka. W 12 minucie Bucek wrzucił krążek przed bramkę GKS, gdzie znajdował się Stachura. Zawodnik z Oświęcimia dwukrotnie z najbliższej odległości próbował pokonać Sobeckiego. Na szczęście dla miejscowych bramkarz zachował czujność i nie wpuścił gola. Chwilę później mocno z bulików strzelali Wołkowicz i Bacul, ale ich strzały nie zagroziły bramce przyjezdnych. Przed końcem pierwszej odsłony szansę na wyrównanie dwukrotnie miał Modrzejewski. Za pierwszym razem miał odsłoniętą bramkę i Sobecki żeby zatrzymać jego strzał musiał wznieść się na wyżyny swoich możliwości. Za drugim przeprowadził szybką kontrę z Buckiem, ale z najbliższej odległości nie trafia do bramki.

Druga odsłona zaczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. W 21 minucie Adrian Parzyszek podwyższył na 2:0. Kapitan tyskiej drużyny dostał dokładne podanie zza bramki i pewnym, mocnym strzałem umieścił gumę w siatce. Chwilę później tyscy kibice cieszyli się z kolejnego trafienia. W 24 minucie pierwszy atak GKS przeprowadził ładną, kombinacyjną akcję. Ladislav Paciga podał z boku na środek tercji gdzie znajdował się Robin Bacul. Rozpędzony, czeski napastnik mocnym strzałem z nadgarstka posłał krążek obok Szydłowskiego. Chwilę później na ławkę kar została odesłany Sławomir Krzak. Goście z Oświęcimia próbowali wykorzystać grę w przewadze głównie za sprawą mocnych strzałów z okolicy niebieskiej linii. Jednak ani strzał Javina, ani Bucka nie zagroził bramce GKS. W 27 minucie w sytuacji sam na sam był Michał Woźnica. Tyski napastnik oddał strzał z backhandu, który nie zaskoczył Szydłowskiego i GKS nadal prowadził trzema bramkami. Po karach nałożonych na Gallo i Javina, gospodarze grali w podwójnej przewadze. Dogodnej sytuacji nie udało się wykorzystać, a najgroźniejszy strzał na bramkę Unii oddał Krzysztof Śmiełowski. W 32 minucie zawodnicy Unii przeprowadzili ładną, szybką akcję. Gallo i Klisiak wymanewrowali tyską obronę, ale w najważniejszym momencie Gallo nie potrafił oddać celnego strzału. Na 14 sekund przed końcem drugiej odsłony Szydłowski jeszcze raz musiał wyciągać krążek z własnej bramki. Tym razem pokonał go Tomasz Proszkiewicz, który nie miał problemów z przeniesieniem krążka nad leżącym już bramkarzem Unii.

W trzeciej tercji GKS kontrolował grę, ale już nie forsował tempa. Ostatnia część gry zaczęła się od mocnego strzału Tomasza Proszkiewicza z środka tercji. Tym razem na posterunku był bramkarz przyjezdnych i pewnie wyłapał krążek. W 45 minucie Wojtarowicz stanął oko w oko z Arkadiuszem Sobeckim. Tyski bramkarz w ładnym stylu wyłapał strzał napastnika gości. Dwie minuty później Sławomir Krzak został odesłany na ławkę kar i goście ponownie grali w przewadze jednego zawodnika. Goście potrafili założyć zamek, ale zamiast strzelać ograniczyli się do dużej ilości podań. Chwilę później siły na lodzie się wyrównały, bo Modrzejewski również został odesłany na przymusowe dwie minuty odsiadki. W 52 minucie szybko na bramkę Unii najeżdżał Jakub Witecki, ale w najważniejszym momencie nie zdołał pokonać Szydłowskiego. Przed końcem spotkania Wojtarowicz miał szansę na strzelenie honorowej bramki, ale nie trafił z najbliższej odległości.

Powiedzieli po meczu:

- Do wygrania tego spotkania wystarczyła nam druga tercja, którą zagraliśmy koncertowo. W trzeciej odsłonie byliśmy już myślami przy kolejnym spotkaniu. Jeżeli jutro będziemy tak zmotywowani jak dzisiaj, to myślę, że nie mamy, co martwić się o wynik – powiedział kapitan tyskiej drużyny, Adrian Parzyszek.

- To było ciężkie spotkanie. Tyszanie mają silną drużynę, a po naszych indywidualnych błędach straciliśmy bramki. W przewagach musimy szybciej rozgrywać krążek i więcej strzelać. Brakuje nam wykończenia. Z drugiej strony GKS dobrze grał w osłabieniach, nie pozwalając nam na strzelenie bramek – powiedział trener gości, Ales Flasar.

- Zdobyliśmy ważną, pierwszą bramkę w pierwszej tercji. Był to niejako wstęp do drugiej odsłony, w której zdobyliśmy kolejne trzy. Dziękuję swojej drużynie za dobrą grę chociaż zdarzyły się również błędy. Postawiliśmy pierwszy krok do wygrania tej rywalizacji – zakończył trener Vavrecka.

- Tak to powinno wyglądać. Nie ma bójek, normalny kulturalny doping. Kibice obu drużyn umówili się przed meczem, że sympatycy z Oświęcimia będą mogli wejść na lodowisko i spokojnie dopingować swoją drużynę. To był pierwszy raz, mam nadzieję, że nie ostatni. Ten mecz pokazał, że można się zachowywać w kulturalny sposób, nawet gdy kibice obu ekip nie darzą się sympatią. Trzeba znaleźć złoty środek, myślę, że w dniu dzisiejszym zbliżyliśmy się do niego. Kibice GKS wiedzą, że lodowisko w Tychach jest ich obiektem i zdają sobie sprawę z tego, że jeżeli dojdzie do jakiś incydentów to będą działać na niekorzyść swojego klubu - ocenił atmosferę na trybunach dyrektor GKS Tychy, Karol Pawlik.

GKS Tychy – Aksam Unia Oświęcim 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Bramki:

05:50 1:0 Jakes - Gonera - Parzyszek 5/4
20:34 2:0 Parzyszek - Gonera
23:33 3:0 Bacul - Paciga
39:46 4:0 Proszkiewicz - Krzak - Jakes

Kary: 16 – 20 min

Sędziowali: Meszyński – Przyborowski - Syniawa

Widzów: 2000

GKS Tychy: Sobecki – Gonera, Śmiełowski; Bacul, Parzyszek (2), Paciga – Kotlorz, Jakes (2); Proszkiewicz, Garbocz, Woźnica (4) – Sokół, Majkowski (2); Wołkowicz, Krzak (6), Bagiński – Mejka, Matczak; Witecki, Galant, Maćkowiak.

Aksam Unia Oświęcim: Szydłowski – Gallo (2), Kowalówka; Klisiak, Jakubik, Wojtarowicz – Javin (4), Kasperczyk; Modrzejewski (2), Stachura (2), Bucek – Połącarz, Cinalski; Twardy, Szewczyk, Adamus (2) – Sękowski, Krzemień.


Galeria zdjęć

GKS Tychy - Aksam Unia 4:0 (15.02.10)

Zobacz galerię

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • Paskal79: U was jest ilu potencjalnych reprezentacji zawodników 7-8? A wychowanków teraz może 5-6 a wcześniej jakieś 4 lata temu skupowaliscie wszystkich co najlepsze vz ligi
 • botanick: Zrozumcie,w takim Krakowie 17lat jest Rudolf..ZERO ZERO ZERO wychowanków w.seniorskim zespole Cracovii!
 • botanick: To jest dramat polskiego sportu,nie tylko hokeja.
 • Arma: Obecnie sens chowania kolejnej gwiazdy reprezentacji ma jedynie Kraków, Katowice i Tychy bo tylko te trzy kluby są w stanie utrzymać takiego grajka w klubie, reszta sprowadza się do roli inkubatora hodującego gwiazdy dla bogatych
 • Luque: Pamiętam jak Pasiut był młodszym graczem i jakby miał kogoś co by go wyeksportował do Kanady (juniorki) to by grał w dużo lepszej lidze...
 • botanick: Ale ja jedtem dumny że Czerkawski jest wychowankiem Tychów.
 • Paskal79: Prwada weszli na poziom ale jak było powiedzmy 20-30 dobrych Polaków to z tego w Tychach grało 8 w Craxe 7 a resztą ... Dyktowali warunki jak chcieli i były dwie drużyny a teraz jest przynajmniej 5-6 do finału
 • botanick: Zagrał u nas w seniorach chwilę,ale tu się uczył grać w hokeja.
 • Paskal79: Nie Tylko Pasiut...
 • Luque: Botanick zobacz Pasiuta sezon 05-06... ciekawe który się ostatnio zbliżył do tych liczb...
 • Luque: W sensie, że w jego wieku..
 • Paskal79: Botanick to są pojedyncze jednostki w sumie w każdym sporcie mamy czy mieliśmy takie rodzynki u nas szkolenie leży kwiczy w każdym drużynowym graniu może siatka tu jest wyjątkiem
 • Luque: Brynkus jest dobry gracz i młody w sumie? Ale jakoś ciężko mu się wybić...
 • Paskal79: Powinni wprowadzić przepis że w lidze musi grać przynajmniej jeden młodzieżowiec z obrony i dwóch w ataku i to na stałe ale jak to wdrożyć?
 • botanick: No w tym roku może w Krakowie się to zmieni?Życze im tego. To nie wina kibiców Cracovii że tak się tam dzieje.
 • Paskal79: A Brykus po malu Ale idzie do przodu musiał by zmienić klub ale gdzie dostanie Tyle co w Craxe? Tychy i Kato mogą się zbliżyć a czy będzie w tych drużynach odgrywał większą rolę!?
 • Luque: Ja tam nie mówię, że każdemu się należy ale My wykosimy nawet takich co mają talent...
 • Paskal79: Długi i ciężki temat przez 30 lat nie ma pomysłu na szkolenie młodych a my ty chcemy to uzdrowić...🤔😁
 • botanick: W każdym hokejowym polskim mieście życze co sezon kilku rokujących.
 • Paskal79: Lugue talent talentem bez ciężkiej pracy nic nie ma za darmo to że ktoś jest Polakiem ma mieć z urzędu miejsce w składzie to też nie tak
 • Luque: Więc czasem to 50 na 50 nie jest złe, bo z pustego tych zawodników nie wezmą...
 • botanick: Jakieś stypendia by się przydały.
 • botanick: Kasa zawsze motywuje
 • Luque: Paskal ale też nikt nie każe brać jednych i tych samych, chodzi o to że jak temu się nie chce to biorę następnego młodego, po to się szkoli graczy...
 • Paskal79: Czasem przypadek czasem szczęście czy kontuzja wskakuję młody i gra i wykorzysta swoję 5 min co by nie mówić dużo młodych w Jkh dostaje szansę choć ostatnio to się zmniejszyło i to sporo
 • Luque: A nikt mi nie powie, że młody woła Bóg wie jaką kasę...
 • Luque: Woła dopiero jak wskoczy na jakiś poziom...
 • botanick: Doobra bo za bardzo się rozpisałem.Do następnego.
 • Luque: W sumie spytałem kto ostatnio wskoczył z młodych na prawie dwucyfrowy poziom punktowy...
 • Luque: To odpowiem: Bukowski ;)
 • Paskal79: Lugue ale tak jest na całym świecie że z wieku juniora do pierwszej drużyny trener bierze powiedzmy 5 na okres przygotowawczy 3 zostanie przy drużynie z tego jeden może dwóch gra systematycznie, chyba właśnie że chyba są kontuzję czy zawieszenia to dostaną drugą szansę ale tam są drugie drużyny lub farmerskie i koło się zamyka bo u nas tego praktycznie nie ma!
 • Luque: Pardon około 20 pkt w sezonie ;)
 • Paskal79: I znów wyjątek który się czasem trafi.....nie ma rządnej powtarzalności, dobrze że trafił do Tych bo znów będzie miał dwu cyfrowe statystyki bo w Sanoku miałby trudniej bo już by nie był takim anonimowym graczem i inaczej by go kryli wg mojej opinii...
 • Luque: Dokładnie Paskalu nie ma zaplecza, nie ma gdzie ograć, błędne koło... do tego nie ma solidnej juniorki...
 • Paskal79: U nas nic w hokeju nie ma mocnych fundamentów no może prawiey nic...
 • Paskal79: Zobacz Kraków wygrał PK a kopacze nie mogą lub z bieda zakwalifikują się do grupy ligi konferencji gdzie nasi tam powinni mieć dwie drużyny i może walczyć o ligę Europy ( grupa) jedyny klub co wygląda że jest dobrze prowadzony to Raków!!!
 • Paskal79: Dlatego hokeja i tak nikt poważnie u nas nie traktuję nie ma transmisji sposora ligi nie ma nic a co dopiero trenowania młodych,w piłce po 30 latach to pomału zrozumieli a kasę jest tam kosmiczna w porównaniu z biednym hokejem
 • Paskal79: Kończę Pozdro
 • Luque: Trzymaj się Paskalu, do zaś ;)
 • uniaosw: Nasi dzisiaj mają testy na awfie w Katowicach ciekawe jakie kto ma wyniki :)
 • uniaosw: Takahito Suzuki sto lat
 • Paskal79: Wygląda że ogólnie jest lepiej niż na rok temu,chyba nikt nie miał takiej nadwagi i braku przygotowań co Philips!,
 • Paskal79: No najbardziej ciekawi przygotowanie zawodników co przygotowywali na się sami ,bo chłopaki którzy byli na miejscu i trenowali z szefową od przygotowania fizycznego to są na pewno przynajmniej dobrze przygotowani i mają podstawy by dalej mocniej trenować na lodzie
 • Chinchill: https://zapodaj.net/7de1e818b75f9.jpg.html
 • hubal: a tym czasem Fińczyki oklepały 5-2 Szwabów w MŚ juniorów
 • emeryt: Chinchill dzięki
 • emeryt: ech szkoda tych sparingów jak cho le.ra
 • emeryt: wczoraj sie troche goryczy wylało ale...niech chłopaki spokojnie trenujo pod okiem Pana Trenera,dzisiaj były testy na AWF Katowice
 • emeryt: pod okiem Pani Anny
 • rober03: Szkoda tych sparingów człowiek już się na nie nastawił. Oby w przyszłym tygodniu już zagrali
 • uniaosw: Widząc ten upał za oknem może i lepiej że odwołane
 • uniaosw: Ale że dwie wieże..
 • Luque: "Śledztwo w tej sprawie wszczęła śledztwo w tej sprawie." - skh chyba nie czytałeś swojego dzieła ;)
 • skh: Poprawione, dzięki :)
 • redgar: to już jest skandal, żeby kompletnie blokować stronę jak się ma adblocka, skh, chyba jest wolność wyboru, nie chce oglądać tych reklam, ale żeby wszystko blokować. Klupnijcie się w głowę
 • redgar: tej strony z reklamami nie idzie używać
 • redgar: wszystko skacze, rozjeżdża się ja tu wchodzę poczytać newsy a nie oglądac reklamy, reklamy to se mogę w tv włączyć
 • skh: Czy gdy wchodzisz do np. Emipku to czytasz przez godzinę książkę i wychodzisz nie płacąc za otrzymaną usługę/produkt? Czy jednak płacisz i czytasz ją w wybranym przez siebie miejscu. Czas skończyć z myśleniem, że jak "mam internet to wszystko mi się należy za darmo".
 • Luque: Wiadomo, że żyjecie z reklam, więc ciężko się czepiać :p
 • botanick: Nikt mnie z empiku nie wygoni.
 • botanick: pJa rozumie reklamy,ale tak jak wspomniał kolega redgar tego portalu bez ad blocka nie da się na telefonie przeglądać.
 • redgar: no właśnie, podałeś z tyłka przykład, empik był od początku otwierany z zamiarem czytania godzinami książek. Pamiętam te czasy jak ludzie siedzieli przy regałach i czytali.
 • redgar: botanick, nie da się oglądać, to są jaja jakieś. Na początku przebolałem, że komentarze nie były widoczne i nie można było ich pisać, ale to już gruba przesada. Na bank coś takiego można zgłosić bo pazerność ludzi nie zna granic
 • botanick: To może szanowny Pan SKH wyjaśni nam promocje lgbt?
 • redgar: jak mam internet to wszystko mi się należy, kiedyś się wchodziło na stronę i była teraz musze klikać w 500 okienek, żeby coś zobaczyć co chce. taka prawda.
 • redgar: mam nadzieje, ze bedzie tutaj więcej ludzi takich jak botanick i ja i coś zrobimy, nie bedziemy wchodzić na stronę przez miesiąc w ramach protestu i wystarczy
 • Luque: W pewnym sensie łatwiej zarabiać kanałowi polskiego hokeja na yt, bo tam za określoną ilość wyświetleń się dostaje hajs
 • Arma: Dobra skh ale powiedzmy sobie szczerze, uBlock jak wchodzę na HN blokuje 32 reklamy, jakby to były reklamy nieinwazyjne to już pal licho, dużo osób by wyłączyło byście sobie zarobili bo robicie dobrą robotę. Ale to są reklamy inwazyjne i w tym jest problem. To że są każe także zakładać że sami używacie adblocka skoro wciąż się pojawiają.
 • Arma: Mi to lotto czy będzie wall na stronie, każdy orze jak może by strona nie przynosiła strat, najwyżej przestanę wchodzić
 • Hokejowy1964: rober03 a może będą inne sparingi ;)....
 • emeryt: w związku z przymusem reklam-dobranoc Państwu
 • skh: Na głównej stronie portalu jest obecnie tylko 12 reklam (nie liczę stałych typu jpg ewinner czy obozu hokejowego, które nie mają żadnego wpływu). Przeglądam stronę na www i w wersji mobilnej od początku tej wersji bez blokad. Działają bez zarzutu. Na komórce nic nie wyskakuje niechcianego. Są trzy reklamy (pasek stały z reklamą na dole, wideo w artykule oraz gdy kliknie się w newsa trzeba zamknąć reklamę - takie rozwiązania są na większości stron). Wczoraj usunąłem ok. 10-12 reklam.
 • skh: Jeśli ktoś liczy całe życie na darmoszkę to się grubo myli "że mi się należy", bo portal trzeba z czegoś utrzymywać, a koszty rosną jak wszystko. Jest też możliwość zbudowania systemu premium i wykupienia za stałą kwotę miesięcznie dostępu do portalu bez reklam (tylko z głównym sponsorem - ale to JPG reklamy). Ale czy jest sens inwestycji w cały system jak zainteresowanych będzie np. 50 osób? Nie sądzę.
 • J_Ruutu: Skh - tutaj ruch jest i tak głównie na SB. Zrób płatny dostęp do SB i kasa poleje się szerokim strumieniem :D
 • fruwaj: uBlock w tej chwili zablokował mi 18 pozycji więc to troszkę odbiega od podanych przez skh 12... reklamy tutaj są strasznie upierdliwe i chcąc cieszyć się czystą stroną trzeba co najmniej recznie z 3 zamknąć... no ale wiem że z czegoś żyć trzeba więc ogądam stronę bez uBlocka i za kazdym razem tylko złorzeczę pod nosem ;)
 • fruwaj: nakjbardziej wkurza dolny pasek który zasłania z 20% ekranu...
 • Miletor: Jutro o 16 powtórka finału PHL 😉
 • skh: Fruwaj - czytaj ze zrozumieniem. Jest 12 reklam głównych, nie licząc pozostałych jak ewinner, obozy ziętary, strzelnica i kilku innych stałych JPG czy GIF, które w niczym nie przeszkadzają. Dolny pasek ma praktycznie większość stron tak samo reklama po otworzeniu artykułu. Reklam jest mniej jak na poprzedniej wersji strony. A wyskakujących praktycznie nie ma oprócz ta z artykułu. Chyba chcą mieć dobry portal należy go wspierać a nie podstępem korzystać za darmo ...
 • J_Ruutu: Podstępem, hahaha :D
 • skh: Stanowski o Adblocku, polecam :)

  https://www.youtube.com/watch?v=v6fWW_9KHFs
 • Żółty Kacior: Opera jest zakazana?
 • C!chy: Z tym adblockiem to już przesada
 • Żółty Kacior: nie ma adblocka a pieknie blokuje niechciane tresci :)
 • C!chy: Na telefonie żeby trafić w artykuł trzeba być dobrym strzelcem a na laptopie trzeba specjalnie dla hokej net wylaczyć adblocka na 5 minut
 • C!chy: Jak tak dalej pójdzie skh zostaniesz na portalu sam jak palec
 • C!chy: mamy 9 klubów w PLH niech każdy klub da 200 zł miesięcznie i Królicki wypłata jak znalazl
 • skh: Każdy ma wolny wybór. Coś czuję, że stali bywalce niby lojalni chcieli by wszystko za darmo a mniej przywiązani wspomogą i uszanują naszą pracę.
 • szop: reklamy niestety utrudniaja pozdrawiam
 • Jersan1: Seba zrób druga wersję hokej.net z płatnym dostępem, będzie wybór, reklamy albo kasa...
 • C!chy: SKH-ja rozumiem ze nie bedziesz poświecał swojego czasu za darmo ale jesteś redaktorem masz kontakt z ludzmi innych klubów w końcu nie tylko trenerzy ale i zawodnicy odwiedzają tą strone. Mnóstwo klubów ma dużych sposnsorów więc może w tą strone powinieneś iść
 • skh: Niestety nie jest to takie łatwe, żeby kluby dawały pieniądze na prywatną stronę.
 • Unikatowy99: Pięknie jutro gramy sparing z Katowicami na Janowie podobno będzie transmisja
 • rober03: Gdzie ta transmisja?
 • Unikatowy99: podobno gks tv
 • Unikatowy99: mecz o 16.00 więc trzeba szukać może będzie również na youtube
 • Unikatowy99: mam nadzieje że to będzie mały rewanż za finał
 • rober03: Dla nas każdy mecz teraz ważny wynik sprawą drugorzędną
 • Unikatowy99: Katowice słabe przegrały wszystkie sparingi i oby się nic nie zmieniło w tym temacie po meczach z nami w piątek jak i we wtorek
 • Miletor: Unikatowy serio traktujesz sierpniowy sparing jako rewanż za 4:0 w finale ?
  Mieliśmy wygrać wtedy albo chociaż nawiązać rywalizację, w sparingach nie sztuką jest wygrywać.
 • Unikatowy99: Teraz na każdy mecz z Katowicami będę patrzył przez pryzmat ostatniego finału
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe