Hokej.net Logo

Braterski duet: Bracia Tokarzowie

Starsi kibice hokejowi zapewne pamiętają braci Tokarzów. Toż to przecież kawał historii polskiego hokeja. W sumie zdobyli jedenaście tytułów mistrza Polski, wielokrotnie reprezentowali kraj w mistrzostwach świata. Zaliczyli też igrzyska olimpijskie w Sapporo.

Każde ich wejście na lód przyprawiało obrońców przeciwnika o gęsią skórkę. Lecz w takiej reakcji nie było cienia histerii, naprawdę zasługiwali na respekt rywali. Popisy Leszka wzbudzały entuzjazm na trybunach. Intuicja, zręczne ręce, instynkt strzelecki, a przede wszystkim szybkość, waleczność i znakomity refleks - to były jego atuty. Leszek grał na środku, a Wiesiek był skrzydłowym, bojowym i bramkostrzelnym. Nie było drugiego takiego gracza jak Wiesiek, który tak świetnie strzelałby z backhandu. Miał niesamowity ciąg na bramkę. W trudnych chwilach Podhala z powadzeniem występował w defensywie, jak choćby w ważnym meczu o Puchar Europy z mistrzem Norwegii Valerengen. Najczęściej w Podhalu grał z Leszkiem Kokoszką na środku i Janem Mrugałą na skrzydle. Zdecydowanie sławniejszym zawodnikiem był młodszy - Leszek.

Wspólne początki
Mimo, iż Wiesiek był o dwa lata starszy od Leszka, to razem rozpoczynali hokejową przygodę. - Rozpoczynałem ją od gry na ulicy - wspomina Leszek. - Gdy miałem 7- 8 lat Podhale ogłosiło nabór do szkółki hokejowej. Po "zdaniu" egzaminu z umiejętności jazdy na łyżwach przodem i tyłem, po przejechaniu kilku okrążeń lodowiska oraz slalomu zakwalifikowałem się do grupy prowadzonej przez Adama Pełeńskiego. Wiesiek równolegle ze mną chodził na zajęcia. Równocześnie w szkole brałem udział w zajęciach "Złotego krążka" pod okiem Józefa Różańskiego. Wiesiek był straszy, więc nie mógł w nich uczestniczyć, chyba wcześniej nawet takich zawodów nie było. Zawody, mistrzostwa... to nas wciągnęło. Zostaliśmy prawdziwymi zawodnikami. Bardzo szybko trafiłem do reprezentacji juniorów, a w wieku 16 lat zadebiutowałem w ekstraklasie.


Od lewej: Józef Batkiewicz, Leszek Tokarz, Stefan Chowaniec - atak "dzieciaków"
Foto: Archiwum autora

Sztuczka Firsowa
W 1971 r. jako niespełna 18-letni chłopak zadebiutował w reprezentacji Polski. Atak "dzieciaków" w składzie Stefan Chowaniec, Leszek Tokarz i Józef Batkiewicz, zdawał się wróżyć pomyślną przyszłość polskiemu hokejowi.
Po igrzyskach olimpijskich w Sapporo mówiono o nim jako o polskim Firsowie. Nie tylko dlatego, że był talentem, jakiego w tej dyscyplinie sportu jeszcze nie mieliśmy, ale także z powodu umiejętności naśladowania słynnej sztuczki technicznej rosyjskiego hokeisty. Polegała ona na tym, że podczas ataku odwracał się tyłem najeżdżając na przeciwnika, przepuszczał krążek między swymi nogami i oddawał strzał z półobrotu. Proste? Łatwe do rozszyfrowanie? Łatwe. A jednak nie raz nie sto razy przeciwnicy nabierali się na ten kawał. Było to zagranie niezwykle trudne technicznie, wymagające wielu miesięcy ćwiczeń.

Leszek uśmiecha się do wspomnień z tamtych lat, ale jest to uśmiech pełen zadumy. - Tuż przed igrzyskami przebywaliśmy w Tokio na turnieju i tam po raz pierwszy na żywo widzieliśmy trening prowadzony przez słynnego trenera Tarasowa. Tam też podpatrzyłem sztuczkę Anatolija Firsowa. Pamiętam ją do dzisiaj i w każdej chwili mogę ją zademonstrować.

Jego notowania na hokejowym rynku wzrosły jeszcze po bukareszteńskich mistrzostwach świata grupy "B" (1972 r), kiedy to biało-czerwoni po zaciętej walce z drużyną USA awansowali do grona sześciu najlepszych drużyn świata. On zdobył tam miano króla strzelców i uznano go za jednego z najlepszych napastników turnieju. - Pamiętam te mistrzostwa, radość i wielki dramat. Felek Góralczyk stracił oko, Stefanowi (Chowaniec - przyp. SL) pękła kość jarzmowa. Oni nie uczestniczyli w ostatnim meczu. Nocą zakradliśmy się do szpitala, weszliśmy przez okno, by podzielić się radością z kolegami. Nikt nie spodziewał się, że wygramy. Dzięki Bogu podczas naszej kariery w lidze i reprezentacji mięliśmy więcej radosnych momentów niż smutnych - wspomina Leszek.

Z roku na rok grał coraz lepiej i marzenia o sławie Firsowa nie przypominały wcale budowania zamków na lodzie. Daje się poznać jako znakomity snajper - zdobywając w 1973 r. miano najlepszego strzelca ligi. W tym samym roku na mistrzostwach świata grupy "A" w Moskwie był najlepszym polskim hokeistą. Trener Anatolij Jegorow, który prowadził naszą drużynę narodową, na nim opierał swe taktyczne plany. W walce z zespołem RFN o utrzymanie się w gronie najlepszych najważniejsze wydawało się zatrzymanie olbrzyma Ericka Kuehnhackla groźnego strzelca, jednego z najlepszych zawodników turnieju. I właśnie Leszek, w decydującym spotkaniu, miał nie odstępować nawet na krok zawodnika RFN. Zawodnik Podhala z powierzonego mu zadania wywiązał się znakomicie. Kuehnhackl nie zdobył bramki, Polska wygrała 4:1, co przedłużyło nasz pobyt w grupie "A". Wtedy wydawało się, że zostanie hokeistą znanym daleko poza granicami kraju.

Śląska tułaczka
Po zdaniu matury, chciał studiować. Natychmiast więc zjawili się działacze GKS Katowice. Zaproponowali znakomite warunki, studia na katowickiej WSWF, mieszkanie na Torkacie, stypendium... Słowem same luksusy. Wokół przejścia Leszka do górniczego klubu było wiele szumu. Podhale protestowało, po czym... po cichu wyraziło zgodę na definitywną zmianę barw klubowych. I tak, wbrew własnej woli, został sprzedany. Chciał pograć w GKS kilka lat, skończyć studia i wrócić do Podhala, a tymczasem ...powrót do macierzystego klubu zamknęli mu działacze.

-Dlaczego rozpocząłem studia na Śląsku, a nie w Krakowie?. Po pierwsze z Krakowa nikt na ten temat ze mną nie rozmawiał, a tam studiował już Wiesiek. Tam też był dobry zespół. Myślałem, że będę mógł się uczyć i trenować. Byłem pewien, że mieszkając na lodowisku, pozwolą mi wejść na lód wtedy, gdy znajdę chwilę czasu po zajęciach na uczelni. Tymczasem przed sezonem spalił się Torkat i plany trzeba było zweryfikować. Drużyna została bezdomna, tułająca się po całym Śląsku w poszukiwaniu lodu. Musiałem wybierać - albo zajęcia na uczelni, albo trening w Janowie lub Oświęcimiu - opowiada.


Leszek Tokarz
Foto: Archiwum autora

Dość miał życia na walizkach, chciał ożenić się i kontynuować studia. Gdy więc zaproponowano mu grę w Zagłębiu Sosnowiec bez wahania ją przyjął. Nowy klub pomógł mu w zdobyciu mieszkania i gwarantował znacznie lepsze warunki treningowe. W Zagłębiu odnalazł się, zaczął grać bardzo dobrze, a atak braci Tokarzów z Henrykiem Pytlem był jednym z najgroźniejszych w naszej lidze. Center tego ataku, Leszek znów dał się poznać jako znakomity snajper zdobywając miano najlepszego strzelca ligi. Otrzymał też od redakcji katowickiego "Sportu" "Złoty Kij" dla najlepszego zawodnika. To przede wszystkim braciom Tokarzom zawdzięczał zespół z Sosnowca zdobycie po raz pierwszy w historii klubu tytułu wicemistrza Polski. Byli głównymi inicjatorami i wykonawcami poczynań sosnowieckiej drużyny.

- Z bratem tylko sezon graliśmy przeciwko sobie, wtedy, gdy on studiował i grał w GKS-ie. Do jakiegoś zatargu między nami nie doszło, chociaż był incydent troszkę zabawny, gdy razem graliśmy w GKS-ie. Zmienialiśmy się pozycjami we własnej tercji i doszło do zderzenia. Za to zawsze burzliwa "dogrywka" była w domu. Zwłaszcza wtedy, gdy się przegrało. Żyliśmy meczem jeszcze długo po jego zakończeniu. Źle jest jeśli wychodzi się z szatni i zapomina się o tym co działo się na lodzie. Jeśli kogoś to nie interesuje, tzn., że wyszedł z...pracy i to co robi go nie pasjonuje.

Wszystkie swoje najlepsze walory zaprezentował w pełni w Belgradzie podczas światowego championatu grupy "B". W klasyfikacji strzelców zajął drugie miejsce z 13 punktami ( 5 bramek + 8 asyst), ale co charakterystyczne, z jego podań zdobyli Polacy najwięcej bramek. Jeszcze raz się więc potwierdziło, że Leszek posiadał znakomitą umiejętność rozgrywania krążka. A przecież o mały włos, a nie wystąpiłby w tym championacie. Czechosłowacki szkoleniowiec kadry Slavomir Barton uznał, że Leszek nie jest jeszcze zbyt sprawny po kontuzji i po wielkich oporach umieścił go w czwartym ataku z Pytlem i Tadeuszem Obłojem.

Pechowiec
Gdyby ogłosić plebiscyt na najbardziej pechowego zawodnika, to na pewno pierwsze miejsce przypadłoby Leszkowi Tokarzowi. Sylwester 1975 r. to pierwszy czarny dzień Leszka w hokejowej karierze. Podczas turnieju w Davos doznał zerwania wiązadła krzyżowego. Kontuzja na tyle poważna, że wyeliminowała go z kadry przygotowującej się do igrzysk olimpijskich w Innsbrucku i mistrzostw świata w Katowicach. Katowicki turniej oglądał więc z trybun. Nie długo jednak cieszył się pełnią zdrowia. W 1979 r. kolejny pech. Pęknięty kciuk uniemożliwił mu normalne treningi. Zaczęło się leczenie, a kadra przygotowywała się do wyjazdu na igrzyska do Lake Placid pod okiem nowego trenera Czesława Borowicza. Szkoleniowiec interesował się losami zawodnika, rozmawiał z nim kilkakrotnie, ale nazwisko Tokarz zniknęło z listy członków reprezentacji. Owszem, był w grupie, którą brano pod uwagę w przygotowaniach, ale nie zakwalifikowano go do ścisłej kadry. Nie dawał nic po sobie poznać, jednak czuł się tak samo, jak przed katowickimi mistrzostwami. Nikomu niepotrzebny, na marginesie hokejowych wydarzeń. Po raz drugi spotkanie najlepszych sportowców świata oglądał w telewizji.
Reprezentacyjne niepowodzenia powetował sobie w lidze. Znowu grał wyśmienicie i... doprowadził sosnowiecki klub do pierwszego w historii mistrzowskiego tytułu. W 1983 r. wyjechał do Niemiec.


Wiesław Tokarz
Foto: Archiwum autora

Za metą
Po powrocie został trenerem Zagłębia, które wraz z bratem prowadził przez jeden sezon. - Z "przymusu" - dodaje. - Prezes Rodzoń nie dał nam z bratem wyboru. Po prostu "rozkazał" i zamiast kontynuować karierę zagranicą musieliśmy wracać do kraju. Jeszcze przed przystąpieniem do pracy zdecydowaliśmy, że tylko rok będziemy prowadzili zespół, gdyż 1989 roku postanowiłem wrócić do Nowego Targu. Tak też się stało. Zająłem się biznesem związanym z hokejem, chociaż po drodze miałem krótką przygodę ze studencką reprezentacją kraju, której byłem coachem podczas nowotarskiej Uniwersjady. Wiesiek jeszcze później przez rok trenował juniorów Zagłębia i zdobył z nimi mistrzostwo Polski. W decydującym meczu ograł w Nowym Targu Podhale. Od tego momentu zerwał całkowicie z hokejem. Mieszka w Sosnowcu i prowadzi firmę niezwiązaną z hokejem. Ja przez drużynę oldbojów mam kontakt z hokejem. Chociaż w ostatnich dwóch latach mniej, gdyż kręgosłup powiedział "stop". W tym sezonie byłem już dwa razy na lodzie i dość to nawet zachęcająco wygląda. Może uda mi się zebrać do mistrzostw Polski w Krakowie. 14 stycznia wraz z Wieśkiem wybieramy się do Niemiec na 100 -lecie TV Peisenberg, klubu, w którym graliśmy. Rozegrany zostanie mecz z zespołem, który zajął najwyższe miejsce w historii klubu, z najlepszymi graczami, którzy przewinęli się przez ten klub. Ucieszyło nas, że zostaliśmy docenieni.

Drugie pokolenie Tokarzów nie zostało hokeistami. - Niezupełnie - twierdzi Leszek. - Nasi synowie grają w unihokeja, a ostatnio zaczęli treningi w amatorskiej, hokejowej drużynie z Sosnowca.

Stefan Leśniowski - www.wojas-podhale.z-ne.plPrzeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • Oświęcimianin_23: Zobaczymy czy to tylko chwilowy kryzys czy koniec serii ;)
 • LukaszOsw: Zobacz sobie powtórki z pierwszej akcji i "faulu" i z samobója Gieksy. I potem coś pisz
 • Andrzejx48: Zawsze kiedy tylko
  przegrywacie
 • Marcos: @redgar - zniżę się do twojego poziomu: "sram" i miłego oglądania życzę.
 • Arma: -Zawsze płaczecie - Kiedy ostatnio ? - No zawsze
 • LukaszOsw: Czyli? Konkret
 • gieksa76: brawo
 • Borek: Kibice Unii, nie ma co płakać mecz się nie skończył. Jesteście zdziwieni karami tak jakby do tej pory sędziowie zawsze nakładali je słusznie.
 • Polaczek1: Ja tam dzis nie widzę drukowania przeciwko Nam poprostu Gieksa w pierwszej lepsza od nas i mega skuteczna my jakby na stojąco
 • rober03: Gieksa jak na razie do bólu skuteczna
 • LukaszOsw: Borek. Nie o wynik chodzi, bo Gieksa gra lepiej od nas. Chodzi o to co odwala Kaczmarek. Każdy kto zna się na hokeju i zobaczy powtórki to zrozumie. Męcz można przegrać, i zapewne nie jeden przegramy
 • C!chy: a może to wina trenera ze wrócił do boksu
 • wiemswoje: Zeszłoroczny finał też wygrał PZHL
 • PanFan1: uuu - no i poszły konie po betonie, choć sędziowania w PHL bronić nie zamierzam
 • PanFan1: Często niestety naszym ligowym rozjemcom włącza się megalomania, za wszelką cenę to oni muszą być gwiazdami show, przy okazji psując zabawę i wyostrzając wynik
 • Frasier: Trzeba było zostawić Majkowskiego w roli pierwszego...
 • Miletor: Zupa na trybuny…
 • Tellqvist: światłowody znowu właczyli w katowicach
 • Marcos: Naprawdę, czy tak ciężko dopuści do siebie myśl, że ci sędziowie są po prostu słabi.
 • wiemswoje: Teraz to zauważyłeś że nasi polscy sędziowie są troszkę do tyłu
 • szajbu: Tellqvist o co chodzi ?
 • Tellqvist: w nd prądu nie było nagle wylewni.
 • Borek: Dobrze, że za to Ty jesteś zawsze złotousty;)
 • wiemswoje: Unia jak przegrywa to też was nagle kilku więcej. Tak z boku na to patrzeć to aż śmiać się chce
 • Arma: Szkoda że CI się śmiać nie chce jak widzisz 200 osób na trybunach
 • wiemswoje: Wtedy oczy bolą a serce krwawi. Do śmiechu mi nie jest ale u nas akurat 200+
 • wiemswoje: No ale zacna zmiana tematu mniejsza. Mam nadzieję że sędziowie z PZHLu wam jeszcze ze dwie wsadzą
 • hanysTHU: #rzucbidonem
 • PanFan1: krakowscy "Przemyślidzi" widzę nie chcą być dziś gorsi od Katowic 😉
 • Zaba: Unia gra dzis dobry mecz. Na podobnym poziomie jak z Podhalem, Tychami czy Jastrzębiem. Natomiast trafiliśmy dzis na podobnie jak my (czyli walczacy na kazdym centymetrze lodu) grający zespół, który jest fo bólu skuteczny i ma w bramce świetnego bramkarza. Murray dzis bezbłędny. Wyciągnął takie sytuacje, że.... Nic gramy dalej. Ewentualna porażka nic nie zmieni. One są wkalkulowane w sport...
 • Zaba: Dodatkowo Gieksa przejęła od nas szczęście, które nam towarzyszyło od początku sezonu. Kiła sytuacji było takich, że musiały wpaść, a jednak nie wpadało. W poprzednich meczach takie sytuacje były pod naszą bramką.
 • redgar: po meczu do widzenia. Oby nie stracić więcej i chyba zostaniemy na pierwszym miejscu
 • Oświęcimianin_23: Wszystko wchodzi Katowicom, aż niemożliwe ;)
 • defcom: Juz widać w łoświęcimiu nerwy puszczają
 • szajbu: Hitosiano
 • redgar: szkoda, że pierwszy mecz Zupa w boksie, a takie bencki dostajemy, chociaż bramkę strzelić
 • jastrzebie: to przez Zupe
 • gieksa76: Dobra ta Zupa
 • Zaba: Asy z Jastrzębia przegrały 5 na 6 meczów w tym sezonie, a dziś mają najwięcej radości. Dobrze, ze jesteście, bo poprawiacie mi nastrój po porażce:)
 • rober03: Asy z Jastrzębia przegrywają ci się da na dodatek w siatkę też nabroili ale Zupa najważniejszy.
 • botanick: Czysyndziauzno?
 • rober03: Graty dla Katowic. Dzisiaj wy gorą
 • szajbu: botanik zajmij się Tychami alkoholiku
 • wiemswoje: Unia- Sędziowie PZHLu 1:4
 • botanick: Uznoł
 • gieksa76: Chłopaki dzięki za prezent urodzinowy BRAWO GIEKSA
 • LukaszOsw: Graty Katowice, a tym co nie widzieli tego co wyprawiał Kaczmarek Nie życzę by trafiło na Wasze mecze
 • szajbu: Graty GieKSa przegrać w Sanoku ale wygrać w Oświęcimiu
 • gieksa76: Pierwszy mecz w sezonie ,w którym sędziowie nie pomogli Unii i od razu porażka
 • emeryt: każda klasowa drużyna daruje czasem punkty maluczkim
 • emeryt: Katowice nas zjadły i tyle
 • emeryt: Unii dzisiaj wyrażnie nie szło a czy bramka odmieniłaby losy meczu? nie sądze
 • Prawdziwy Kibic Unii: Spokojnie kolega Asa zapowiedział będziemy się wzmacniać…uważam ze Tadek i Dziubek potrzebuja innych graczy obok siebie aby w pelni wykorzystac swoj potencjal a mają wielkie możliwosci
 • Zaba: Unia przegrała dzis z bardzo dobrze grającym GKS i to żaden wstyd. W tej lidze będzie wiele takich porażek. Nie graliśmy źle i to jest najważniejsze. Czy uznanie bramki zmieniłoby przebieg meczu? Nie wiem. Teraz to już nie ma znaczenia. W piątek kolejny trudny mecz.
 • jastrzebie: Graty GKS
 • Frasier: Oczywiście,teraz każdy będzie się tłumaczył, że bez Pasiuta obok siebie nie wykorzystuje w pełni swoich umiejętności ;)
 • uniaosw: Denyskin dzisiaj bardzo źle
 • Prawdziwy Kibic Unii: Smal gdyby nie zamroczylo tego walecznego chlopaka bo dostal bez krazka to byloby goraco a bic sie potrafi jak wiecie z wiekszymi …
  Takze lepiej niech Denyskin gra dla druzyny jak w ostatnich meczach i wystrzega sie fauli tego typu
 • Arma: I dużo ma bójek na swoim koncie ?
 • hanysTHU: Zapomnieć i grać dalej. Taktycznie rozpracowani i tyle.
  HEJ, HEJ NASZ KS!!!
 • Zaba: Redaktorzy hokej.net... Czy Wy w końcu możecie kiedysbprzeczytac regulamin rozgrywek że zrozumieniem? Jak macie problemy z interpretacją to skonsultujcie to z kimś, kto to ogarnia. Błąd w tabeli pojawią się niemal w każdym sezonie... Podpowiem Wam, całkowicie za darmo... Przy równej ilości punktów liczą się bramki... mecze bezpośrednie to na koniec sezonu jsk juz wszyscy rozegrają ze sobą wszystkie mecze... Nigdy w trakcie sezonu. Unia +15, GKS +9... Jak Wam mogło wyjść inaczej?
 • Zaba: GKS +7
 • uniaosw: Er dżi witamy
 • uniaosw: Ktoś wytłumaczy dokładnie z przepisów hokeja na lodzie nie uznanie bramki na 1:1? Skoro uwolnienia nie odgwizdali?
 • LukaszOsw: Nikt nie wytłumaczy bo nie ma co tłumaczyć. Żaden z sędziów nie sygnalizował uwolnienia, ani nie było sygnalizacji ręką ani nie było gwizdka. To jest dobitny przykład "kompetencji" tych sędziów.
 • Zaba: Co więcej. Liniowy sygnalizował, że nie ma uwolnienia... Tylko to teraz już nie na żadnego znaczenia. Nie ma co roztrząsać, bo to tylko woda na młyn dla innych na polewkę... Przegrywasz 5/6 meczów to szukasz radości w porażkach innych... Daj im się pocieszyć :)
 • uniaosw: Dla Ciebie nie ma znaczenia skończyć 1 tercję 1:1 niż 0:3?
 • LukaszOsw: Zaba w tym meczu miało to znaczenie, ale mniejsza z tym. Powinno mieć znaczenie w stosunku do przyszłości, i nie mówię tylko o Unii, a o całej lidze. Przy meczach na styku takie błędy nie mają prawa się zdarzyć... i wspomną to Ci co dziś śmiali się pisząc, że Unia jak przegrywa to na sędziów zrzuca. Ciekawe czy też tak będą przy swoich meczach mówić, daleko nie szukać ostatnie starcie Tychów z Katowicami...
 • redgar: dlaczego GKS jest na pierwszym miejscu jak my mamy więcej bramek strzelonych. Nawet tutaj na hokej necie wielbią twór PZHLowy? czy ja czegoś nie wiem
 • skh: Zaba najpierw zapoznaj się z regulaminem a później atakuj bezpodstawnie.
 • skh: 6.3.3. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn,
  o kolejności miejsca w tabeli (po każdej kolejce) decydują kolejno:
  6.3.3.1. Przy dwóch drużynach – liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi
  drużynami, liczba zdobytych bramek w spotkaniach między tymi drużynami, korzystniejsza
  różnica bramek ze wszystkich spotkań, większa liczba strzelonych bramek, stosunek
  bramek.
 • Zaba: Uniaosw... Czytaj że zrozumieniem... TERAZ to już nie ma znaczenia. Wyniku nikt nie zmieni.
 • redgar: skh jaki związek taki regulamin, takie zasady to mogą się tyczyć dopiero jak nie ma różnicy bramek zdobytych/straconych. Jak byś zobaczył tabele w nhl to byś wiedział, że ważniejsze są bramki strzelone, a mamy ich więcej, więc powinniśmy być na pierwszym miejscu, ale związek to kabaret to i zasady z czapy
 • Zaba: SKH... Zwracam honor... ten regulamin jest zmieniony przed tym sezonem... Co więcej sam PZHL nie wie o tej zmianie, bo na oficjalnej stronie związku to Unia jest liderem... Taki zapis jest totalnie z d.upy, bonie jest sprawiedliwy i premiuje (w teorii) drużynę, która gra u siebie pierwszy mecz... Tym razem to ja sie wygłupiłem sprawdzając stary regulamin 😞
 • uniaosw: Bliźniacy, Johan czy asy? poczekajmy na oficjalne info
 • Arma: Mnożą Ci się Ci zawodnicy co mają przyjść. Może pora skończyć ten teatrzyk bo trwa odrobine za długo.
 • uniaosw: Cytuje "prawdziwego kibica Unii"
 • Hokejowy1964: redgar tęsknisz za czasami jak pzhl wielbił Twój twór dworcowy gdy Dwory nyły sponsorem Pucharu Polski i nie tylko. A przypominasz sobie gdzie wydział sędziowski miał siedzibę...?...to se neo wrati...musisz żyć w tej nienawiści...
 • Unikatowy99: Katowice od kilku lat to największa nasza zmora
 • emeryt: Żabo wchodzisz w dyskusje z redaktorem który wskrzesza zmarłych na hokej.net,jesteś na straconej pozycji:)
 • LukaszOsw: Mecz był fajny dla oka, GieKSa wygrała bo dziś była lepsza i przedewszystkim skuteczniejsza. Unia wcale nie zagrała źle.
 • Luque: Eme dalej Cię reklamy cisną na wentyl? ;>
 • LukaszOsw: A co to tej kuriozalnej sytuacji z nieuznaną bramką, to wyobraźcie sobie to np w dogrywce meczu w PlayOff.
 • LukaszOsw: Na jakiej podstawie sędzia nie uznał tej bramki skoro, uwolnienia nikt ani nie sygnalizował ani nie odgwizdał? Jeszcze wiele męczy przez tych pasiaków zostanie po prostu zniszczonych.
 • uniaosw: Twór dworcowy? Dywaniarzu z Bułgarii zamknij papaje
 • PanFan1: Damian Kapica to jest gość, 2 mecze i 2 gole, a przecież jest daleki od topowej formy 😉
 • Hokejowy1964: uniaosw o dziękuję za poprawę, no literówka - oczywiście chodzi o twór dworowy :). Twój wpis mną "wcząsnął' żałosny boroku.....
 • emeryt: miłujcie sie kochani
 • Luque: Umówicie się na dworcu/dworze i dacie sobie po szlagu? ;)
 • Unikatowy99: Lu jak nastroje przed meczem z Cracovią?
 • wiemswoje: Oglądam ten skrót i powiem wam że niezły kabaret wam zrobili z tą bramką w Oświęcimiu. Ciekawe czy ktoś tych panów rozliczy za to ?
 • wiemswoje: Podejrzewam że oni do tej pory sami nie wiedzą dlaczego tego nie uznali dramat
 • tombot64: Bo w wyniku wideoweryfikacji zobaczyli że powinno być odgwizdane uwolnienie?
 • Unikatowy99: Panowie długo będziecie się tu jeszcze masturbować nad tą bramką na 1;1
 • hanysTHU: https://youtu.be/h5aF2CSwNTU
 • LukaszOsw: tombot64: jakiej wideo weryfikacji??? Przecież żadnej nie było.
 • wiemswoje: Czy ktoś tutaj z gromadzonych pyka może w NHL 22?
 • RoboGKS: niebyło żadnej bramki na 1-1, był babol pasiaków jakich wiele przezyliśmy i jeszcze przezyjemy w naszej lidze....
 • Padaka77: Wiemswoje jeszcze nie ale pewnie na dniach trzeba będzie zakupić. Na jakiej konsoli grasz?
 • Hokejowy1964: redgar a jakie to ma znaczenie kto jest teraz na pierwszym miejscu :) ? Jak chcesz wiedzieć to idź do pani....najlepiej po lekcji na długiej przerwie to może Ci wytłumaczy ;))) .
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe