Hokej.net Logo

Klub MMKS Podhale ma nowego prezesa

Nowym prezesem MMKS Podhale został Robert Zamarlik - "człowiek z wyższej półki menedżerskiej", jak sam o sobie mówi. Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze klubu trwało do północy i było pełne niespodzianek.

Takiego "fikołka" jaki miał miejsce podczas wieczornego posiedzenia, mało który z delegatów się spodziewał. W ciągu 6 godzin obrad dwa razy głosowano nad udzieleniem absolutorium ustępującemu zarządowi klubu. Za pierwszym razem za udzieleniem absolutorium głosowało 16 delegatów, 20 było przeciw, 17 wstrzymało się od głosu. Za drugim razem - poparcie dla zarządu było miażdżące: 42 głosy "za", przy 8 wstrzymujących się.

Ale po kolei. Na 150 członków klubu na walne zebranie przyszło 61, dlatego obrady odbyły się w drugim terminie (w tym wypadku nie trzeba udziału w głosowaniu większości członków, by podjęte uchwały były ważne).

Kłopoty finansowe i kadrowe
Prezes klubu Mirosław Mrugała złożył sprawozdanie z prac zarządu. Jak mówił - obejmując funkcję "nikt z zarządu nie spodziewał się aż takich obowiązków", "potrzebna była poprawa pracy, współpracy z SSA Wojas, a potem "spółka akcyjna zrezygnowała z rozgrywek ligowych ze względów finansowych" i nowy zarząd klubu "podjął się karkołomnego zadania", jakim było poprowadzenie I drużyny. - Zrealizował sięczarny scenariusz, były baraże, kłopoty finansowe, odejścia zawodników i w efekcie piąte miejsce w tabeli na koniec sezonu. Dziś wydaje się to być sporym osiągnięciem - mówił Mirosław Mrugała. Jak dodał: - Pojawiły się braki finansowe i osobowe. Kryzys zmusił sponsorów do mniejszego finansowania drużyn. Podjęliśmy wysiłki, były spotkania ze sponsorami, 500 tys. zł dało miasto - i tu dziękuję panu burmistrzowi za okazaną pomoc.

Na zarzut braku sponsora generalnego - odpowiedział, że "rozmowy były prowadzone na szerokim polu", że taki jest tu teren", "że niektórzy po prostu nie chcą na hokej dawać pieniędzy".

M. Mrugała stwierdził, że "spadek drużyny w PHL doprowadził do napięć i słów krytyki pod adresem zarządu klubu", dlatego teraz tych krytykujących "zachęca do pracy na rzecz klubu". Na koniec podziękował miastu i starostwu za wsparcie finansowe i oczywiście podziękował sponsorom.

Zadłużenie klubu
Na pytanie o zadłużenie klubu, w odpowiedzi padła kwota - 300 tys. zł. Dopytywany o szczegóły ustępujący wiceprezes d/s finansowych wymienił zaległości względem Urzędu Skarbowego z tytułu podatku od wynagrodzeń i VAT (ok. 100 tys zł), zaległości względem ZUS (28 tys.), za transport (ok. 100 tys.) i za sprzęt sportowy (ok. 55 tys. zł).

Andrzej Słowakiewicz chciał wiedzieć ile wynosi zadłużenie klubu wobec zawodników. - Trzeba podać tę kwotę! Musimy grać w otwarte karty! - apelował. Wiceprezes Grzegorz Pustułka stwierdził, że to kwota rzędu 250 tys zł brutto.

Jak przyznał Mirosław Mrugała - w sumie zadłużenie klubu wynosi 550-600 tys. - Ile dokładnie? Nie wiadomo, bo nikt tego nie obliczył (sic!). Nie podano także ile pieniędzy ma wpłacić klubowi marka TATRA, czyli sponsor z którym podpisano umowę w zeszłym roku. Wiadomo tylko tyle, że w sezonie 2012/2013 wpłacone ma być 3/5 wynegocjowanej sumy. - Umowa z tym sponsorem nie jest obwarowana osiągniętymi wynikami - uspokajał Mrugała. - To sponsor, który zadeklarował, że będzie z drużynąna dobre i na złe. Ale drużyna musi być w rozgrywkach seniorów - dodał.

Brak absolutorium
Padały pytania: o składki od rodziców (kto ile płaci i gdzie te pieniądze są), o koszty utrzymania I drużyny, o to dlaczego MMKS wciąż nie jest organizacją pożytku publicznego, o przychody jakie klub uzyskuje z placu obok "bursy". Pytano także o zatrudnienie na stanowisku kierownika drużyny Andrzeja Zająca. Zarzucono mu, że pytany o pensję skłamał, mówiąc, że nie bierze pieniędzy z klubu. Zaatakowany - tłumaczył, iż musiał być źle zrozumiany, bowiem jako członek zarządu nie pobierał wynagrodzenia, a jako kierownik drużyny - owszem, ale i tak.... klub jest mu winien pieniądze, bo pensji mu w całości wciąż nie wypłacono.

Mimo tylu niewiadomych - delegaci 35 głosami przyjęli budżet i sprawozdanie finansowe. I to był moim zdaniem pierwszy błąd, który zaważył na dalszych decyzjach.

Gdy doszło do głosowania nad absolutorium - większość była przeciw. Tu ważna uwaga - zgodnie ze statutem członkowie zarządu, którzy nie otrzymali absolutorium nie mogą kandydować do władz klubu przez dwie najbliższe kadencje.

Mirosław Mrugała wygłosił formułkę: "Ponieważ nie uzyskaliśmy wotum zaufania - składam rezygnację z funkcji wraz z całym zarządem". Sala odpowiedziała brawami.

"Chłopcy w krótkich majteczkach"
Trener Andrzej Słowakiewicz zaproponował, by nie wybierać od razu prezesa i poczekać na wynik wyborów w PZHL. - Trzeba stworzyć nowe struktury, by odbudować hokej - wyjaśniał. - Zaczekajmy z wyborem naszych władz - apelował. Jego pomysł spotkał się ze zdecydowanym sprzeciwem prowadzącego obrady. - Bądźmy poważni! Przyszliśmy na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze. Czyli wiedzieliśmy, że będziemy wybierać nowe władze. Wyjdziemy na chłopców w krótkich majteczkach, którzy nie potrafią podjąć decyzji - argumentował Jan Gabor. - Wiecie co oznacza brak władz w klubie? Starosta może wprowadzić kuratora. Nie ma możliwości, by przerwać obrady, bo nie chcemy wybrać prezesa. Starosta w trybie nadzoru zgłasza wniosek do sądu o ustanowienie kuratora, a potem może się pojawić likwidator - tłumaczył Gabor. Poparł go Tadeusz Japoł: - Musimy stąd dziś wyjść z dokonanym wyborem. Obojętnie jaki by on był. To ostatnia szansa, by ratować hokej w Nowym Targu - stwierdził.

Widmo kuratora
Po kilkunastominutowej przerwie w obradach prowadzący spotkanie raz jeszcze powtórzył złowróżbne słowa o skutkach niewybrania władz klubu. - Wejdzie kurator i przez kilka miesięcy nie ma możliwości jakiegokolwiek ruchu, spłacania zadłużenia, czy rozmów ze sponsorami. Konsekwencje mogą być daleko idące. Za transfery zawodników można by pozyskać jakieś środki, ale nie będziemy mieć na to wpływu. Nie dowiemy się jaka jest sytuacja finansowa w klubie - przestrzegał Jan Gabor. Jak dodał "rozumie, że kandydaci na prezesa obawiają się podjąć wyzwania, bo nie wiedzą jakie jest zadłużenie". "Czy na tej sali jest osoba, która zdecydowałaby się zostać prezesem przejściowym lub stałym?" - pytał dramatycznie.

Słowa o kuratorze i nieokreślonej kwocie zadłużenia pojawiały się jak mantra. Jakoś nikogo nie zdziwiło, że ustępujący zarząd nie przygotował dokumentów na posiedzenie i jedna z podstawowych kwestii jaką jest stan finansów pozostaje owiana tajemnicą. Delegaci zdecydowali, że przyjmują złożone sprawozdanie i kropka. Tymczasem owonieznane zadłużeniepozwoliło zbudować atmosferę grozy.

Burmistrz słowa dotrzyma
Nieco optymizmu wprowadził burmistrz Nowego Targu, deklarując, że "jako człowiek honoru z podjętego zobowiązania się wywiąże". Chodziło o zadeklarowaną przez Radę Miasta kwotę na rzecz klubu. Marek Fryźlewicz skarżył się, że za pomoc jaką okazał klubowi był i jest "atakowany przez różne środowiska", że "upolityczniono sprawę hokeja" i że "brakuje dobrego klimatu w mieście" dla tej dyscypliny sportowej. Wypomniał, że w Klubie 100, do którego od kilku lat należy i co miesiąc płaci określona kwotę - jest zaledwie 9 osób. Przypomniał, że nie ma naboru do klas sportowych-hokejowych - bo nie ma chętnych.

- Hokej się drogą naturalną sam załatwi. Skoro nie ma dzieci, nie ma chętnych, nie ma też przyszłości - zawyrokował burmistrz Fryźlewicz.

Było też kilka przytyków do starostwa. Jednym z nich było to, że "zgrabnie się uchyliło od przeprowadzenia w klubie kontroli" (wnioskował o nią radny powiatowy Adam Jurek, ale starostwo odpowiedziało, że nie jest władne sprawować nadzoru finansowego nad stowarzyszeniem i od tego jest komisja rewizyjna klubu - przyp. red.) - Nie sądzę, że gdyby starosta przyszedł i chciał zobaczyć dokumenty, to by mu ich nie pokazano - mówił Marek Fryźlewicz.

Powtórka sprzed dwóch lat
- Nie będę na tewycieczkipana burmistrza odpowiadał - zaczął swoje wystąpienie Maciej Jachymiak. Wicestarosta stwierdził, że czuje się na sali, jak dwa lata temu. - Jest tak samo: Wojas się wycofał, zła sytuacja w klubie, niewypłacani zawodnicy. Wtedy też nie było komu przejąć drużyny z ekstraklasy. Potrzebne jest 2,5 miliona. Nawet jak miasto da pół miliona to dużo, ale wciąż za mało. Mam przekonanie, że wyrok na hokej już zapadł jakiś czas temu. Dlaczego nie zostało wyremontowane lodowisko? To jak wygląda obiekt, to jeden z powodów dla których sponsorzy się nie garną - mówił. - Nikt ustępującemu zarządowi nie podziękował. Nie wyszło im, dlatego powinni podać się do dymisji. Ale ja im podziękuję za pracę. Co do przyszłości, jak dojdzie do kompletnej tragedii to starostwo wejdzie. Ale ten klub to wasza własność. Radny Jurek nie może występować o kontrolę starostwa w klubie. To wy jesteście od tego. Adam Jurek nie jest członkiem klubu i to nie jest jego sprawa - dodał starosta.

Jego słowa wywołały oburzenie Adama Jurka, który wołał, że ma prawo upominać się i ratować klub.

Karkołomna propozycja
Wicestarosta zaproponował, że skoro nie ma chętnych do podjęcia się pracy jako prezes klubu to trzeba raz jeszcze zagłosować nad absolutorium. - Proponuję reasumpcję głosowania, przerwę w Walnym Zebraniu. Obecny zarząd mógłby pracować jeszcze przez miesiąc. Wyklarowałaby się sytuacja finansowa, czy współpraca z nowymi władzami PZHL - mówił Maciej Jachymiak.

Pomysł podchwycił prowadzący obrady. Haczyk polegał na tym, że tym razem zarząd musiałby otrzymać absolutorium. Postawieni pod ścianą delegaci musieli zdecydować: kurator, albo wotum zaufania wobec osób, które zostały przymuszone do zwołania w trybie nadzwyczajnym posiedzenia, bo członkowie klubu domagali się ich odejścia.

Zaproponowano by w nowym zarządzie zostali Mirosław Mrugała i Grzegorz Pustułka, a nowo-wybrane trzy osoby będą "kontrolować" ich poczynania. Pomysł się spodobał. - To tymczasowe rozwiązanie. Musimy mieć pełną świadomość zadłużenia klubu. Podejmiemy się wyjaśnienia sytuacji i znalezienia rozwiązania - tłumaczyła Agata Michalska.

Kołomyjka
Przypomnijmy - brak absolutorium oznacza, że członkowie tego zarządu nie mogą kandydować do władz klubu przez dwie najbliższe kadencje.

Wyjścia były dwa: żeby panowie Mrugała i Pustułka mieli czyste konto musieliby albo przed głosowaniem nie być członkami tego zarządu i tym samym nie dostać czerwonej kartki od delegatów, albo zarząd musiałby otrzymać wotum zaufania. To drugie wyjście wygląda w protokole o wiele lepiej: jest poparcie! I do tego właśnie dążono.

Pierwszym pomysłem była reasumpcja głosowania. Skołowani delegaci pytali się wzajemnie "o co tu chodzi?". Wystraszeni kuratorem a nawet likwidatorem klubu zgodzili się na unieważnienie wcześniejszego głosowania nad udzieleniem absolutorium. Wszyscy członkowie zarządu - prócz M. Mrugały i G. Pustułki - złożyli rezygnację, delegaci udzielili dwuosobowemu zarządowi poparcia, a następnie Mrugała złożył rezygnację z funkcji prezesa klubu. Dymisję przyjęto i wszystko wygląda elegancko.

Nowy prezes
Robert Zamarlik sam zgłosił swoją kandydaturę na nowego prezesa MMKS Podhale. Wybrano go 40 głosami "za", przy 10 głosach sprzeciwu i 1 głosie nieważnym. Do nowego zarządu weszli: Agata Michalska, Mirosław Mrugała, Grzegorz Pustułka i Janusz Kmiecik.

- Gratuluję wyboru. Nie zazdroszczę pracy. Dziękuję za odwagę - podsumował Jan Gabor.

- Naszym zadaniem jest wyjście z patowej sytuacji, zaproponowanie grupy fachowców, których za trzy miesiące będziemy mogli wam poddać pod głosowanie. Ludzi, którzy podejmą się organizacji i pracy w klubie - mówił nowy prezes. - Prosimy o trochę spokoju. Musimy się wdrożyć, spotkać z zawodnikami, władzami miasta, potwierdzić deklaracje, które słyszeliśmy. Jeśli ktoś ma pomysły, wizję - to jesteśmy otwarci na współpracę - podsumował Robert Zamarlik.

- Najważniejsze to skonsolidować środowisko. Problemem są pieniądze. Mamy przed sobą ścianę i musimy się przez nią przekuć. Wszystko, co miałem oddałem temu klubowi - powiedział na zakończenie Mirosław Mrugała.

Sabina Palka/ podhale24.pl

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • PEL52: A Jastrzebie wczoraj zdrowe dzisiaj juz COVID,ciekawe czy Sanok tez odwola jutrzejszy mecz,bo jesli nie to znaczy ze Jastrzebie sciemnia.
 • gbr22\\/: Jak nie mają pozytywnych wyników, ani nie zostali "uziemieni" to czemu mieli by odwołać?
 • gbr22\\/: Ściemniają to w tv, byłem dzisiaj w piekarni, od poniedziałku mają być podwyżki(a nie dalej jak miesiąc temu też były), więc ja się pytam jakim ujem mówią że będzie taniej.
 • emeryt: zarabiać coraz więcej a koszty utrzymania coraz niższe...znacie taki kraj?
 • jastrzebie: Niby po co Jastrzębie by miało ściemniać?
 • PEL52: gbr22\\/,a co grali w maseczkach?czy nie bylo kontaktu ze jedni maja drudzy nie.
 • Jersan1: emerycie prowadziles kiedyś własny biznes ?
 • emeryt: nie Sanie ale każdy kto takowy prowadzi twierdzi ze sie nie opłaca,takie hasło na dzień dobry
 • Hasek64: Emeryt jeszcze dwie kolejki I czas będzie zjeść z fotela lidera :)
 • statys: A co to za ludzka namiętność każe pani Joli z piekarni podnosić ceny? A Frankowi z młyna? A Zbyszkowi z gazowni? Obniżone będą, czy już są vaty i akcyzy, a reszta to sprawa przedsiębiorców i ich świadomości, że na rynku jest pieniądz, który można wziąć.
 • Unikatowy99: Z godnie z nowymi przepisami jeżeli któraś z drużyn nie przystąpi o 5 rundy do meczu to walkower. Więc wiemy na czy stoimy chodzi mi o mecz 21.01.2021 z Katowicami
 • Simonn23: i tak mamy farta ze we wtorek pauzujemy
 • Luque: Statysku jak widać wielu ludziom przydałoby się poprowadzić jakiś biznes żeby zrozumieli jak to działa i dlaczego rosną ceny, bo obietnice dla gawiedzi za pieniądze tej gawiedzi to się fajnie składa, jednak prędzej czy później przychodzi za to rachunek ekonomiczny..
 • hubal: jaki problem , załóż jeden z drugim działalność i powodzenia , takie bzdety wygadują ludzie typu statysa
 • jastrzebie: PELE5 nie wymyślaj farmazonów. Właśnie JKH woli być na bieżąco z meczami. Chyba każda drużyna. Unia 6 stycznia zagrała z JKH, a 9 już nie doszło do spotkania Cracovia- Unia. Nagle po paru dniach kilka przypadków zakażenia u Nas. Ale nit nie wymyśla teorii spiskowych. Będzie protokół to się zrobi ciekawie.
 • Unikatowy99: moim zdaniem już wszyscy na całym świecie uczą się żyć w dobie wirusa stąd zmiany regulaminowe między innymi w PlH. Zmiana przepisów od 5 rundy to dobry krok do którego będą się musieli wszyscy dostosować w dobie pandemi. Z tego co mi wiadomo Tychy to jedna z nielicznych drużyn której covid 19 nie dotknął i niech tak zostanie bo w innym przypadku można domniemywać że będą najbardziej poszkodowani w dobie nowych przepisów.
 • Yzerman #19: Chcecie pogadac o działalnosci gospodarczej...Ja jeszcze próbuje...Ale na to wygląda ze moze dociągne do końca miesiąca.Tak to jest opłacalne
 • Jersan1: Dlatego piszę wszyscy którzy wypowiadają się na temat działalności a nigdy tego nie lizneli niech zamilkna .Nowy Ład wy kończy połowę drobnego biznesu . Teraz bardziej opłaca się nic nie robić i żyć Z różnej masy zasiłków
 • Ksiądz Robak: Prowadzę działalność prawie 20 lat i jak czytam niektóre wypowiedzi to mnie pot oblewa.....taka rad jak się nie ma pojęcia to lepiej mądrze milczeć niż głupio pie.dić
 • Andrzejek111: Celem tej władzy od początku "rządzenia" jest wykończenie drobnych i średnich przedsiębiorców. I jeszcze żeby ich jakiś "orlen" przejął.
 • Yzerman #19: Robaku stwek nie zmieniłem od kilku lat..paliwo wiadomo..a gdzie reszta. A do tego kodzty....rzygać mi sie chcę.Na szczęście mam inny dochód..ale to na przetrwanie
 • Yzerman #19: A do tego nic a nic nie dostałem..tak jak restauratorzy czy hotelarze..którzy za dotacje jezdzą.BMW 8
 • Yzerman #19: ceny podniesli..a im jeszcze mało
 • Luque: Panowie takich gości co myślą jak statys to jest cała masa w kraju, najlepiej jakby rząd jeszcze powołał nowoczesnych ORMOwc... tzn. Sygnalistów do sprawdzania cen w sklepach czy przypadkiem nie są inne niż te które narzuci nie bacząc na rzeczywiste koszty rynkowe
 • Yzerman #19: Luq a to nie ma tak. Mandaty za info z kamerek.Do tego doszło...To nie nowoczesne ORMO
 • szyba666: Rado może jakiś krótki wywiad z Maxem?
 • Luque: Ajzer o ile jeszcze rażące łamanie przepisów drogowych to jestem w stanie zrozumieć, że ktoś gliniarzom podsyła to ogólnie społeczeństwo się zaczyna robić takie roszczeniowe i do tego "uprzejmie donoszę" ;p
 • Hasek64: Luk no tacy nowocześni szmalcownicy. Ludzkie śmiecie nie mające własnego życia i próbujące udawać ormo
 • Simonn23: Bramka Pawła Zygmunta przeciwko Ostrawie
 • Hasek64: Szyba a co on ci może ciekawego powiedzieć? :D że podoba mu się Polska zima, Oświęcim to wspaniałe miasto z masą zabytków i droga Benzyna na stacji? :D aha no i trener robi fajne treningi ponoć ale mamy kwarantannę drużynową i słyszałem tylko od kolegów z drużyny
 • Yzerman #19: Lu ..Nie wiem jak u Was..ale to cu u nas się dzieje...Dla mnie to juz jest koniec świata...A to niby policja robi to juz jest najnormalniej wstyd
 • Unikatowy99: Yzerman #19 podziel się co się dzieje
 • Simonn23: Zygmunt druga bramka
 • QbaSTS: Sędziowanie dramat
 • PEL52: Dzisiaj Sanok to nie ten sam co w piatek,Cracovia caly czas w tercji Sanoka
 • Andrzejek111: Sanok Sanok. Jeszcze dwie, jeszcze dwie.
 • emeryt: manie19 no nie mów że mandaty wystawiajo?
 • Polaczek1: Cracovia dogoni trójkę?
 • Yzerman #19: Eme..no nie bądż zdziwiony..Bo to co robią???
 • calan: Mam nadzieję że nowy trener Sidorienko ściganie dobrych zawodników do drużyny, bo narazie GKS Tychy słabiutko
 • emeryt: wie ktoś czy nowy kocur zagra w piątek z Kato?
 • szyba666: Wszyscy pewno zagrajo. Oby
 • emeryt: strasznie szybki ten pepik taki skoczny
 • PEL52: Eme znowu rozkreca SB,a gdzie go widziales?Poczekajmy na oficjalne
 • emeryt: Pelu embargo na info,dr.Rudi czyta
 • PEL52: Rudi w tym sezonie chyba zmienil zasady,moze jeszcze cos dokupi ale takich zmian jak w poprzednich sezonach to napewno nie bedzie
 • Arma: Dzisiaj przechwyciłem gołębia z wiadomością, było tam pewne nazwisko. Trzeba czekać
 • emeryt: Armo czy doszło do próby przechwycenia ? Czy gołąb był ranny?
 • PEL52: Jutro wtorek wybiore sie na targ moze babsko bedzie to sie cos dowiem
 • Arma: Gołąb miał wyraźne ślady lakieru do włosów na piórach i był delikatny osad węglowy na szyi. Większych obrażeń nie stwierdzono.
 • emeryt: Gps wyraźnie pokazuje że doszło do gwałtownego obniżenia lotu nad Kostuchno
 • gbr22\\/: No i jak obiecali tak zrobili, pisiont groszy wincyj za chleb, a do tego trzeba wykonać gest wyrażający uznanie dla prezesa za obniżenie vatu, pod groźbą karceru.
  Jedzmy ciastka.
  Jutro w końcu pełna kolejka, ciekawe w jakich składach.
 • emeryt: musztarda strasznie poszła w góre
 • Unikatowy99: rząd wprowadza możliwość kupienia musztardy na raty mają pokryć wszystkie odsetki z tego tytułu
 • Yzerman #19: Poczekaj jak wprowadza większy vat na gorczyce :D
 • emeryt: https://www.youtube.com/watch?v=Z4oWDpBHilU
 • emeryt: 14:24 :):)
 • Jamer: eme dzisiaj ogłoszą nowego kocura? :)
 • Jamer: Prawie 3 piątki trenują aż miło!
 • swojak: Dzisiaj spacerując z psem znalazłem taką kartkę. U dołu był dopisek BRAĆ! I nieczytelny podpis. Nie wiem czy to nasze czy może zza Wisły przywiało? https://www.eliteprospects.com/player/47536/daniil-apalkov
 • rober03: Wszystko fajnie tylko jak długo by było trzeba czekać na takiego grajka. Kierunek Rosja równa się czekanie a czasu kluby mają coraz mniej.
 • emeryt: a Jano wciąz czeka na telefon...
 • rober03: Unia już chyba dogra tym co mamy.
 • uniaosw: Oj swojak puknij sie w głowę...
 • hubal: podpis czytelny - "pani brożka" ale swojak na feriach mózg wyłączył
 • Hasek64: Nigdy nie byłem w Ameryce, ale znam kogoś kto był I opowiadał, że niedawno spacerując z kotem na wieczornej kupci spotkał przez przypadek w parku A. Owieczkina i N. Kuczerowa. Poprosił o autograf a gdy podziękował i odszedł kilka kroków znalazł dwa bilety które wypadły Aleksandrowi z kieszeni. Były to dwa bilety do Oświęcimia. Oj co to będą za play offy
 • Hasek64: Kolusz dwie bramki :) widać dobrze mu się gra z Wronesem
 • gieksa76: Jestem spokojny forma wraca
 • Unikatowy99: Gratulacje dla Tych oby tak dalej a będzie bardzo ciekawy play off
 • Hasek64: JTKJ !!!
 • rober03: Ciekawe ile jeszcze meczy będzie nam dane zobaczyć na żywo i czy dograja w tym sezonie do końca Play off
 • Unikatowy99: Uważam jeżeli mają wprowadzić zakazy to tylko dla nie zaszczepionych
 • hokej_fan: Dzisiaj rozmawiałem z moim znajomym taksówkarzem. Opowiadał, że wiózł dzisiaj dwa knedle z dworca na Chemików. Może w piątek zadebiutują.
 • uniaosw: To zmień taksówkarza :)
 • Jamer: uniaosw, będzie dobrze ze wzmocnieniami? :)
 • PEL52: Kto zamawia 2 knedle,przeciez tym nikt nie poje
 • Paskal79: Myślę że będą dwa wzmocnienia do końca stycznia jeszcze jest trochę czasu 👍😁
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Taka mała odpowiedź na JTKJ upośledzonego Haska 64
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Relacja z wyjazdu giełdy do Jastrzębia
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: https://youtu.be/pU8DYKSfrZo
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: 😂😂😂
 • uniaosw: Paskal pozdro
 • uniaosw: Jak mawiał klasyk nie uprzedzajmy faktów
 • uniaosw: I dajmy czasowi czas
 • Yzerman #19: Ejjjj...ale to moje :D
 • emeryt: jako dyżurny cieć tego gremium potwierdzam,powiedzenie "dajmy czasowi czas" to dziecko mana19
 • Hasek64: Tyski dzbanie słabe kopiowanie żałosnych filmików od rywala z gorolowa. Jeszcze jakbyście to wymyślili, ale wy tam u siebie macie problem z myśleniem więc nie dziwne, że nawet takiego czegoś nikt nie zmontował i was :D jedyne co z zmontować to potraficie ustawić się z psami w parku A potem udawać prawilną ekipę hahaha:d
 • Paskal79: Pozdro uniaosw👍
 • Paskal79: Coś na pewno się wzmocniony priorytet obrońca tak jak pisze bo w bo artykule a może będzie bonus 🤔😁
 • Jamer: Pascal79 Trzymamy kciuki za dobre wzmocnienia! Teraz weekend i dwa arcyważne spotkania...
 • Paskal79: No na pewno jak będzie obrońca to już jest dobrze bo w ataku mamy wybór a i jest może z dwóch młodych co mogą dać coś nieprzewidywalnego jak to młodzi więc jest dobrze
 • Paskal79: A co do meczy to b ważne i bardzo ciężkie
 • hokej_fan: Dwa głodne renifery widziane na dworcu PKP w Oświęcimiu. Pytały o drogę na Chemików. Pewne info
 • Paskal79: Hokej fan lepiej by były to pitbulle 😁
 • hokej_fan: Syber.yjski niedźwiedź był w drodze, ale Dr. Rudi go przechwycił
 • Paskal79: No.nie można nic pisać po polsku ani czesku bo rudi.przechwyci i przebiję ofertę choć nie tylko on tak może zrobić.... Bo już byli tacy ...😁
 • hokej_fan: Др. Руди, отпусти это
 • Unikatowy99: ***** ***
 • Luque: Unikatowy czyżbyś poczuł #NowyWał w swojej kieszeni? ;p
 • Unikatowy99: tak zabrać ludziom przedsiębiorczym dać nieudacznikom pisowskiej ciemnocie, która na nich głosuje
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe