Hokej.net Logo

Minkina: Młodzież nie garnie się do sportu, tym większy szacunek dla młodych hokeistów

Mirosław Minkina podczas Walnego Zjazdu PZHL (Foto: Polski Hokej)
Mirosław Minkina podczas Walnego Zjazdu PZHL (Foto: Polski Hokej)

O spadku osiemnastki do Dywizji IIA, problemach trawiących polski hokej, ogromnej szansie seniorskiej reprezentacji na awans do Elity porozmawialiśmy z Mirosławem Minkiną, prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

 

HOKEJ.NET: – Reprezentacja Polski do lat 18 nie zdołała się utrzymać w Dywizji IB. To z pewnością smutny fakt dla całego polskiego hokeja.

Mirosław Minkina, prezes PZHL: – Mieliśmy się utrzymać, ale, co zrobić…

Gdzie szukać źródeł tego problemu? Cały czas mówi się o szkoleniu młodzieży, ale tu raczej niewiele się zmienia.

– Przyczyn takiego stanu rzeczy jest całe mnóstwo. Musimy tę gorzką pigułkę przełknąć i pracować dalej. A jest nad czym. Jednak to nie jest tak, że wszystko poszło źle, bo jednak wygrali mecz z mocną drużyną. Co prawda potem cztery przegraliśmy, ale dwa z tych spotkań były w naszym zasięgu i tak naprawdę, aby się utrzymać zabrakło im jednego punktu, czyli de facto konsekwencji, szczęścia i chłodnych głów.

W pewnym momencie było 1:1 i nasz młody zespół już się cieszył, a tu głupia kara i jak to się skończyło wszyscy wiemy. 

– Tak, niemniej chcę podkreślić, że gra młodzieży to nie jest totalna rozpacz, chociaż, oczywiście, jest nam wszystkim przykro. Teraz trzeba jednak wziąć się w garść i wraz ze sztabem, który będzie tę osiemnastkę prowadził, powalczyć o powrót.

Szykują się w sztabie jakieś poważniejsze zmiany?

– Andriej Gusow to jest poważny trener, muszę z nim teraz porozmawiać. Dowiedzieć się, jak to wszystko dalej widzi.

Nie od dziś słyszymy, że szkolenie w klubach kuleje. Przez zaniedbania z ostatnich kilkunastu lat plątamy się teraz na czwartym poziomie rozgrywkowym. Jak zamierzacie rozwiązać tę sytuację?

– Wszyscy wiemy, że w klubach nie ma pieniędzy na szkolenie młodzieży…

Wykwalifikowanych trenerów też niestety brakuje.

– Brak pieniędzy to coś, z czym ustawicznie się borykamy, nie jest to żadna tajemnica. Słabość finansowa wszystkich struktur hokejowych w Polsce to główna przyczyna problemów i nasza pierwsza bolączka. Brak nowego narybku, większej liczby drużyn, szerszych składów, żeby było z czego wybierać – to wszystko ma wspólny mianownik w postaci braku pieniędzy i jest przyczyną porażek. 

Struktury są słabe od trzydziestu lat, jest mało lodowisk, mało obiektów, i traktowanie tego sportu po macoszemu. Mają być trenerzy? OK, ale oni muszą się z tej pracy móc utrzymać. Sędziowie też muszą mieć pieniądze, tak samo hokeiści, a kluby muszą mieć możliwość ściągania nowych zawodników i mieć dobrą strukturę organizacyjną. Tego nie da się zrobić w rok, dwa, czy nawet cztery, bo też u nas nie przybywa klubów, ich liczba wręcz maleje. 

Jaki związek ma wpływ na to, że dziś nie ma Krynicy, nie ma Bytomia, nie ma Stoczniowca, że Warszawa leży? Kiedyś było mnóstwo klubów, poznikały i ciężko to odbudować, trzeba wręcz walczyć o to, żeby ten stan już się bardziej nie pomniejszał i prosić o wsparcie finansowe. Bez niego nie ma mowy o żadnych zmianach. Możemy narzekać na szkolenie, ale - jak mówię - na trenerów też trzeba mieć pieniądze i koło się zamyka. 

Niektórzy twierdzą, że wpływ na to, co dzieje się ma formuła ligi. Liga jest otwarta na obcokrajowców, ale w przypadku słabej postawy reprezentacji Polski do lat 18 ma to znikome znaczenie, bo ci chłopcy nie grają jeszcze w seniorskich klubach...

– Czeka nas spotkanie z klubami i będziemy rozmawiać. Uważam, że formuła open sprawiła, że liga się wzmocniła, jej poziom poszedł do góry. Ja tylko przypomnę, że pomysł na taką formułę pojawił się, gdy już nie miał kto grać. Dwa, trzy kluby wykupowały najlepszych polskich zawodników, a było wtedy dwanaście drużyn. Cracovia i GKS Tychy królowały na rynku, a reszta się im tylko przyglądała i cała liga nie wyglądała atrakcyjnie. Mamy jeszcze dwa sezony z minimalną ilością sześciu polskich zawodników.

No właśnie i co dalej?

– Docelowo chciałabym, żeby proporcje były 11 na 11. Uważam, że byłoby to dobre rozwiązanie tak dla polskich zawodników jak i dla atrakcyjności ligi. Ponadto, czeka nas restrukturyzacja reprezentacji Polski, bo część jej zawodników za chwilę zakończy karierę. Na nadchodzące mistrzostwa mamy bardzo mocny skład, trener dobrał go sobie według własnej koncepcji. Uważam, że jest to reprezentacja najsilniejsza od wielu lat, ale nie jest już jednocześnie reprezentacją najmłodszą.

Te dwa sezony można „zrobić” na sześciu polskich zawodników, może udałoby się w sezonie 2024/25 podnieść tę liczbę do siedmiu. Kluby na dziś są zadowolone z tych limitów, natomiast wielokrotnie rozmawialiśmy o tym jak pomóc promować młodych zawodników i nagradzać kluby za to, że u nich grają. Trzeba pamiętać że nikt nie będzie grał za darmo, więc znów wracamy do kwestii finansowych. 

Nie chcę marudzić, naprawdę, bo jednak coś nam się udaje załatwić, ciągle za tymi środkami biegam i to nie jest tak, że to nic nie daje, ale nadal jest tych środków za mało do potrzeb. Głęboko wierzę w dobre zmiany, bo jakbym  nie wierzył, to moja praca nie miałaby żadnego sensu. Dodam tylko, że w koszykówce w ciągu sześciu lat pod przewodnictwem pana Piesiewicza potrafiono nie tylko załatać budżetowe luki, ale nawet zgromadzić środki w wysokości 70  milionów złotych, chociaż nie tak dawno byli na minusie. Trzeba cierpliwie chodzić i pokazywać ciekawy dla kibica produkt – a ten jest  naprawdę dobry, przecież poziom meczów play-off był najlepszy od wielu lat, zatem ten cel został osiągnięty. Nie osiągnęliśmy natomiast jeszcze odpowiedniej liczby Polaków grającej w lidze, tu musimy dokonać korekt. Myślę, że w sezonie 2025/26 powinno być ich już ośmiu, w następnym dziewięciu, a potem dziesięciu. Za sześć lat ma być 11 Polaków i 11 obcokrajowców i to będzie zdroworozsądkowe i odpowiednie dla naszych warunków. Samymi polskimi zawodnikami nie jesteśmy w stanie zbudować ciekawej i w miarę równej ligi. Jak będzie stała liczba dziesięciu drużyn w ekstraklasie, to znaczy, że 110 polskich hokeistów będzie regularnie grało na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Kolejna kwestia to bramkarze… 

Uważam, że tu powinien być stworzony pewien system. Wspominaliśmy już o tym, aby w lidze grała drużyna o nazwie Team Poland stworzona wyłącznie z polskich zawodników. Rozmowy na ten temat trwają. 

Jest podatny na to grunt, mówię o Polonii Bytom. Rozmawiam też z panem Zdzisławem Zarębą na temat Podhala, które mogłoby tworzyć taką drużynę. Z ligi nie ma spadków, a Podhale zamiast zatrudniać obcokrajowców mogłoby mieć w swoim składzie 25 Polaków. Dużo zależeć będzie od samych klubów.

Nie da się ukryć, że znakomitym elementem promocyjnym dla naszej dyscypliny może być awans  do Elity.

– Trzeba też pamiętać, że my na mapie elitarnego hokeja nie jesteśmy już od 22 lat, więc wejście do Elity sprawi, że chociaż przez pięć minut będzie się w Polsce mówiło o hokeju. Ja nie mówię, że my tym zbawimy świat, bo prawda jest taka, że nawet jak wejdziemy, to jednak ciężko tam się będzie utrzymać, zwłaszcza, jeżeli kiedyś wróci Rosja.

Z drugiej strony, spójrzmy na sparingi. Tak dobrego meczu z Łotwą nie mieliśmy od ponad 80 lat, to pokazuje, że radzimy sobie naprawdę nieźle, że potrafimy powalczyć. Do tego bardzo wyrównane dwa mecze ze Słowenią i zwycięstwa z Węgrami. Chodzi o to, że w końcu mamy szansę się pokazać i może ktoś się wreszcie nad nas wspomoże. 

Inną sprawą jest to, że młodzież ewidentnie traci animusz, a do tego zmieniają się warunki życia w Polsce. Młodzi ludzie nie garną się już tak bardzo do sportu, bo mają tysiące innych możliwości i pomysłów na realizowanie pasji niż ciężkie trenowanie. Ponadto, nowe pokolenia są coraz bardziej delikatne, nie są do życia nastawione hardo. 

Młodzież generalnie nie garnie się do sportu, tym większy szacunek dla młodych hokeistów, którzy wybrali ten sport i podejmują ten trud tak oni jak i ich rodzice. Wszyscy wolą raczej piłkę nożną i liczenie na to, że ktoś stanie się następnym Robertem Lewandowskim, tymczasem jak zawodnik podpisze kontrakt z polskim klubem, to nie ma co liczyć na gwiazdorskie kontrakty i trzeba mieć tego świadomość.

To, co jest w naszej gestii na pewno staramy się i będziemy się starać poprawić.  Aby to wszystko lepiej wyglądało powinna być mocna pierwsza liga, która garniturem zawodników wymieniałaby się z ekstraligą, żeby i jedni i drudzy łapali doświadczenie i się od siebie wzajemnie uczyli. Ale to musiałaby być najwyższa liga na 8 zespołów i potem pierwsza liga na 8 zespołów, a my nie mamy tej pierwszej ligi, tylko MHL, która nie pełni takiej funkcji. 

Czy związek jest w stanie jeszcze bardziej zmotywować zawodników do wywalczenia awansu i ufundować jakąś premię?

–  Mogę zapewnić, że na pewno będziemy ich pozytywnie motywować, ale na ten moment jest to sprawa do omówienia między związkiem i reprezentantami. 

Rozmawiała: Agatha Rae

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 20

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • PanFan1
  2023-04-25 01:00:45

  Z pustego ani Salomon nie naleje, szacun prezesie za waszą pracę, nie łatwy jest to kawałek chlebusia ten hokej, zwłaszcza w krajowym wydaniu, a na ironię, piękniejszej dyscypliny zespołowej, nikt nigdy nie wymyślił i nie wymyśli.

 • J_Ruutu
  2023-04-25 08:07:15

  "Nie osiągnęliśmy natomiast jeszcze odpowiedniej liczby Polaków grającej w lidze, tu musimy dokonać korekt. Myślę, że w sezonie 2025/26 powinno być ich już ośmiu" - co to za brednie? Czego "nie osiągnęliśmy"???
  W każdej drużynie poza Cracovią grało więcej Polaków niż wymagał tego ten śmieszny przepis.

 • manek 1906
  2023-04-25 08:19:03

  Żelasy mją wszystko, stadiony kasę, transmisje, kibiców i najważniejsze promo w tv. Pytanie jaki poziom sportowy prezentują kluby i reprezentacja? gów...any. My polacy to jesteśmy dziwni, wymac[****]my szabelką, a nie potrafimy od kilku dziesięciu lat zagospodarować, zorganizować, takiej dysypliny sportowej jaką jest hokej. Potrafimy tylko biadolić i z zazdrością spoglądać na tych których jeszcze nie dawno laliśmy na potęge. Pytanie co zrobili włodarze polskiego hokeja, zeby zagospodarować wiedzę i doświadczenie Pana Henia? Po co nam Pan Heniu? przecież mamy SMS-y które tak świetnie się sprawdzają, przecież już jesteśmy praktycznie po 22-latach w elicie! Nawet jeżeli nasi w Angli coś ugrają, o co będzie ciężko, to i tak za pięć lat będziemy tam gdzie nasza 18-stka

 • nochu1
  2023-04-25 08:32:38

  Może trzeba podpowiedzieć, bo w PZHL nuie wiedzą. Trenerzy z Czech, Słowacji, Szwecji, Finlandii, Ameryki dla dzieci od minihokeja. Pomoc finansowa dla klubów w miarę możliwości z kontrolą wydatków na trenerów przez kluby. Tylko trenerzy którzy inspirują dzieci, na treningach pokazują technikę i szybkość, a nie stoją i wrzeszczą

 • PanFan1
  2023-04-25 09:40:07

  Zgadza się Ruutu, dlatego uważam że owe minimum od nadchodzącego sezonu, mogłoby już wynosić 8 Polaków na drużynę i niczym by to lidze nie ujęło.

  • J_Ruutu
   2023-04-25 10:24:45

   Zgodnie z twoją logiką, całkowity zakaz gry obcokrajowców w naszej lidze podniesie poziom tak, że złoty medal na IO będzie kwestią góra kilku lat.

  • RafałKawecki
   2023-04-25 10:34:45

   Rutu, zejdź na zimię. Gra nie toczy się o poziom tylko o przetrwanie hokeja w PL. Parę dni temu już pisałem, że na ołtarzu poziomu złożyliśmy już kilkanaście drużyn. Cóż ci z "poziomu" zrobionego obcokrajowcami jak za 3 lata zostaną w PL cztery drużyny ?

 • rdietrich
  2023-04-25 10:14:46

  Szkolenie jest dramatycznie słabe. Wszystkie limity zawodników nic nie zmienią. Jeszcze rok, dwa w seniorach będzie w miarę, potem równa pochyła, patrz np. poziom naszej U18.

 • Hokejowy1964
  2023-04-25 10:30:10

  Coś mi podpowiada że to nie jest wywiad a pytania zostały przesłane wcześniej i Prezes przygotował odpowiedzi. Na jednozdaniowe pytanie odpowiada kilkunastoma zdaniami ....? Hm ....no chyba że jest ma łeb 6 na 9 ale jakoś w wywiadach przed kamerami nie zauważyłem żeby się tak potoczyście wypowiadał. Jest gdzieś ten wywiad dostępny do odtworzenia na yt ? Niemniej oczywiście życzę awansu , natomiast z takim długiem jaki ma związek nie ma szans na jakikolwiek rozwój hokeja. Temat szkolenia dzieci i młodzieży to temat rzeka- środowisko trenerskie niezbyt jest skłonne do szkolenia się, wielu jest zdania że szkolą tak samo jak w choćby w Czechach a to że nie ma u nas młodych dobrych zawodników wynika z tego że u nas mniej dzieci trenuje- efekt skali. Z takim podejściem ciężko o rozwój.

 • nochu1
  2023-04-25 10:45:44

  Winna młodzież bo się nie garnie. Nie sądzę żeby było więcej młodzieży na Łotwie, Białorusi albo w Słowenii. Wszyscy są w porządku, pzhl, kluby, tylko młodzież winna

 • hanysTHU
  2023-04-25 10:58:33

  Więcej SMS-ów!

 • WojtekPodhale
  2023-04-25 12:09:11

  wszyscy winni tylko nie prezes, inna sprawa że szkolenie młodzieży jest 20 lat do tyłu (wyniki U-18) chciał to naprawić Henryk Gruth ale klika go odsuneła, poza tym sędziowanie na żenującym poziomie sędzia święty i nie omylmy (sprawa z niedawna wymyślony atak kolanem byle odsunąć zawodnika od gry nie pomogły podobno nawet protesty p.Kaczanowski) jeżeli chcemy coś zmienić musimy zacząć od podstaw z pomocą Państwa. Czy team poland z zawodników Podhala coś zmieni i tak będą chłopcami do bicia.

 • jastrzebie
  2023-04-25 12:16:27

  Więcej OPEN

 • TyskiWładek
  2023-04-25 13:45:25

  Parę lat temu w Tychach w żakach dwie drużyny trzeba było zgłosić tylu było zawodników, teraz w juniorach nie ma z nich nikogo grają chłopaki z czterech albo i pięciu roczników w tym połowa z wschodniej granicy. Podejście trenerów to: "ty masz jeszcze czas", "ty się nie nadajesz" To mają efekty ale niech nie mówi że się dzieciaki nie garną.

  • Luque
   2023-04-25 14:23:47

   I to jest dobry komentarz, jak masz z 50 zawodników to powinno zostać tych 25 najlepszych, a do seniora tych 5 którzy są zdolni do gry na tym poziomie. Jakby tak w każdym klubie było z każdego rocznika to byłoby wystarczająco dużo zawodników i dopływ świeżej krwi. No ale w PL to nigdy się nie myśli o przyszłości tylko o historii...

 • Karol1964
  2023-04-25 15:32:24

  To że z ligi nie ma spadków to jeden z gwoździ do trumny polskiego hokeja a Podhale jest tego doskonałym przykładem już lepiej gdyby co roku zmieniali się z Polonią Bytom która ciągle okupuje 1 miejsce w drugiej lidze. Zresztą poziom tej drugiej ligi jest u większości drużyn na poziomie lig amatorskich i Koziołki Poznań czy Sigma Katowice bez problemu plasowały by się w czołówce. Pomysły prezesa PZHnL są niestety słabe.

 • Kibic STS
  2023-04-25 21:56:58

  Gdzie są chłopcy co zdobywali mistrzostwo Polski juniorów z Sanoka połowa już nie trenuje bo nie miał się kto nimi profesjonalne zająć. Mówi się że brak młodzieży a czyja to wina wystarczy cofnąć się niecałe dwa lata do tyłu
  młody utalentowany zawodnik który co dopiero zaczynał przygodę z seniorskim hokejem zawodnik który śmiem twierdzić
  że lepszego w Polsce w jego roczniku szukać że świeczką zostaje zawieszony na cztery lata za doping .Jesli tak było to karę powinien ponieść ale cztery lata to jakaś paranoja . Młody chłopak zawiesić na kilka męczy dać naganę i myślę że to by wystarczyło na początek a nie od razu cztery lata i kończyć chłopakowi karierę której jeszcze dobrze nie zaczął,i tak lekko pozbyć się jednego z większych talentów w Polsce . Proszę nie mówić że brakuje młodzieży bo młodzież by była tylko wystarczy poszanowac to co się miało wiem co mówię bo przez ostatnie dwanaście lat byłem bardzo blisko tych chłopaków i widziałem jak się rozwja

  • Luque
   2023-04-25 22:43:01

   Jak się brało to czego się nie powinno brać jako sportowiec to czego Ty się spodziewasz? Jak ktoś mu dorzucił to fajnych ma "kolegów", jak wziął sam to jak widać nie miał charakteru do bycia zawodowcem. To niestety jest przykład dla młodych chłopaków czego nie robić, bo może się skończyć coś co jeszcze się dobrze nie zaczęło...

 • WitekKH
  2023-04-26 07:28:50

  Problem polskiego hokeja rozkłada się na kilka warstw - nakłady finansowe, jakże ważne w egzystencji dzisiejszego sportu, dostępność lodowisk dla młodych, system szkolenia, itp., aż po tematy mentalno-wychowawcze...
  Moim zdaniem, drużyna seniorów reprezentacji i tak gra ponad stan posiadania oraz możliwości całej dyscypliny w naszym kraju. Obawiam się, że przyszłość hokeja i jego egzystencja w Polsce to ciężary, i to niemałe.

 • Uruk_Hai
  2023-04-29 10:49:22

  Problem z Prezesem polega na tym, że gada zamiast działać. Problem z Polskim Hokejem polega na tym, że klubom wcale na tym nie zależy. Liczy się wyłącznie zespół seniorów i to wygląda tak jakby seniorzy brali się z powietrza. Wszyscy trenerzy w klubach uczący najmłodszych to starzy i byli zawodnicy, których umiejętności podważam!!! Widzieliście na You Tube przedszkole hokejowe w Kanadzie?? Popatrzcie jak wygląda. Szkoła z zajęciami na Lodzie w Kanadzie? Też są filmy. Przy małych i dużych szkołach podstawowych powstało sporo sztucznych lodowisk czynnych w zimie. Dlaczego tylko w zimie? Dlaczego uczą w tych szkołach nauczyciele, którzy nie umieją sami jeździć na łyżwach? Panie Minkina gdzie plan? Ile razy powtarzam, że w USA i w Kanadzie są nie dziesiątki ale setki trenerów do zagospodarowania w pracy z młodzieżą. Każdy młody Kanadyjczyk chce grać w NHL ale garstka dociera na szczyt! (miejsca blokują też obcokrajowcy). Cała reszta szuka pracy i wyzwań.

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • Młodziutki: Coś się skończyło…
 • rober03: Powiedzieć że Unia dzisiaj źle gra to by było za wiele oni dzisiaj poprostu nic nie grają. Na tę chwilę absolutna dominacja Cracovi
 • Młodziutki: Niestety Unia bardzo słabo mam nadzieje że się rozkręcą w trakcie sezonu
 • emeryt: ewidentnie mecz odpuszczony,pytanie dlaczego
 • omgKsu: Kogo zwalniamy ? 🤔
 • emeryt: nikogo nie zwalniamy,poprostu dzisiaj przechodzimy obok gry
 • PanFan1: Nie przejmuj się EME w Nottingham mecz otwarcia sezonu, na trybunach ze 7000 głów i Panthers pod koniec drugiej już 0:3 😉
 • PanFan1: ... z "dziurawym Rokiem w bramce" 😉
 • emeryt: spokojnie Fanie,pozdrawiam serdecznie
 • Arma: Zawsze mnie ciekawi ta zależność. W sportach drużynowych, najczęściej trener zostawiony na parę sezonów, po jakimś czasie zna ligę i buduje kadrę która wyciąga maksa z taktyki i pomysłu na grę.
 • mario.kornik1971: Jak tam Linskug?
 • omgKsu: Idzie gdzies obejrzec brytyjska elite?
 • PanFan1: Nie wiem Mario, w Nottingham na meczu jestem, nie oglądam dziś Podhala, ale chyba nie jest tak źle na ten moment.
 • PanFan1: Czasem bywają na onhockey omgKsu ale dzisiejszego widzę nie ma
 • emeryt: ukuj Unia ukuj
  .
 • emeryt: Latal to jedna z gwiazd thl,w UK brylował,prawda Fanie?
 • normas: Dzisiejszą grę lepiej zostawić bez komentarza.
 • uniaosw: Leci z nami pilot?
 • omgKsu: W sensie kapitan? 🙃
 • omgKsu: Dzis znowu nieleciał 🤷‍♂️
 • PanFan1: Grał w Steelers, dobry zawodnik, grał dużo w Sheffield, szybki i walczak
 • emeryt: jakiś foch,jakaś poza...przecież takie rzeczy sie widzi
 • uniaosw: W sensie sztab szkoleniowy ;)
 • emeryt: nikt nie oczekuje samych wygranych ale poniżej pewnego poziomu nie wypada schodzić
 • normas: Może grają na zwolnienie trenera :)
 • Jrkato90: Katowice wróciły na swoje miejsce w szeregu
 • hanysTHU: Srutu tutu majtki z drutu , cytując klasyka.
 • Jrkato90: Linus średnia 3.4 bramki na mecz 😆 good luck
 • uniaosw: Nie chodzi o poziom tylko o podejście i zaangażowanie
 • uniaosw: A Linus to dzisiaj był akurat najlepszym zawodnikiem u nas.. Reszta bez komentarza
 • emeryt: podejście i brak zaangażowania,ba uniaosw
 • hubal: a Podhale bije lidera
 • LukaszOsw: Dziś my bardzo wolni i niedokładni. Wyglądało to trochę jakby w tygodniu mieli bardzo ciężkie treningi. No nic, to tylko jeden mecz. Graty dla Krakowa za zasłużoną wygraną.
 • emeryt: taaa,zagrali swojo gre...
 • emeryt: 35 lat pacze na hokej i na pewne zagrywki nie dam sie nabrać...pozdo,bez napinki
 • omgKsu: Ktoś ostatnio narzekał na Neupauera 🙃🙃🙃
 • PanFan1: Jak widać źle mu to nie zrobiło 😉
 • PanFan1: ... poza tym Toruń zgodnie z przewidywaniem puknięty 😀
 • szop: ale faktzcynie bzlo cos takiego tez mi sie obilo o oczy a Bartkowi chyba tez
 • PanFan1: INTRO w Nottingham 👇

  https://youtu.be/-ZlhXSZzZ7U?si=N68vTMtKDMtRIW5f
 • Jrkato90: PanFan1 Dziękujemy ;)
 • Padaka77: Cieszy wygrana Podhala nad Toruniem. :) kibice z Torunia może trochę ochłoną ;)
 • PanFan1: Gieksa liderem po wtopie Torunia nie JR90 ? ale spoko idzie i Gieksa na góralski warsztat na dniach, może uda się Szarotkom coś wymontować mistrzowi 😀
 • mario.kornik1971: Mecz się nie udoł , wstrzymał bym się ze spiskiem...
 • uniaosw: A który sie udał nie licząc 3pkt w Tychach? Nasza gra wygląda bardzo słabo
 • mario.kornik1971: Rozkreco się
 • uniaosw: Z tym sztabem na pewno, aż wióry polecą tak będą nakręceni ;)
 • mario.kornik1971: uniaosw: co jest według Ciebie nie tak?
 • Andrzejek111: Zagraliśmy dziś drugą tercję z Cracovią tak jak Tychy z nami.
  A tymczasem Polska - Włochy 2-1
 • szop: kibice Unii to mistrzowie ortografii zauważłem emeryt paczy 35 lat na hokej mario mowi ze sie rozkreco :D taka mala obserwACJA
 • lou: Chłopaki grają, nie trenerzy. Nawet najlepszy trener nic nie zrobi jak zawodnicy nie chcą grać. Dziś przeszliśmy obok meczu, bo myśleliśmy że wygramy go na jednej nodze. Taka prawda.
 • mario.kornik1971: szopie; płogoda bydzie łalbo ni
 • szop: HEJ
 • mario.kornik1971: bydzie loło, łalbo ni bydzie loło
 • mario.kornik1971: Bylem w wojsku we Warszawie ze Staszkiem z Maruszyny, trzymaliśmy się razem. Hej
 • Andrzejek111: Polki wygrały 3-1 i jadą na olimpiadę. Łał.
 • Unikatowy99: Ten cały Galant winien się złapać z Urbanowiczem uważam że Maciuś wbiłby Radka w lód
 • rawa: Szop nie bądź zaś taki Miodek. Eme bryli nie założył do stukania na klawiaturze to się chłopowi zapaczyło😉
 • szop: 35 lat nie czytal co pisze :D
 • emeryt: szopie wyluzuj...
 • emeryt: ja tutaj siedze pare lat,ci co mnie znajo wiedzo że stworzyłem tutaj swojo ortografie,pozdro,bez napinki
 • emeryt: okularów nie używam natomiast humoru w tych smutnych czasach a i owszem
 • mario.kornik1971: nie cytoł
 • PanFan1: Zdrowy dystans do codzienności, gimena ludzi inteligentnych, tak trzymać Eme 👍

  Szopie STS ma aplikację, bo coś nie mogę znaleźć ??
 • uniaosw: Oglądając i analizując skrót na spokojnie nie mogę wyjść z 'podziwu' co robi Pan z nr 5 u nas przy dwóch pierwszych straconych golach, chłop ucieka normalnie od krążka, jak on ma być liderem defensywy to..
 • unista55: No nr 5 najsłabszy również moim zdaniem
 • botanick: Proszę oddać Bukosia do Sanoka!Szkoda marnować kolejny talent w Tychach.
 • Jrkato90: GKS Katowice!
 • Luque: Bota, na pewno szkoda chłopaka ale chyba coś fizycznie dalej z nim nie tak... w sumie przydałoby się jakieś info na jego temat, może jakiś wywiad?
 • emeryt: wie ktos dlaczego Unia odmówiła wczoraj gry?
 • mario.kornik1971: mecz z Jastrzębiem powinien wyjaśnić
 • statys: Zgrywają się, poznają się, uczą się siebie, docierają się, dopasowuję się do siebie. Jak co roku ...
 • Padaka77: Pangelov w Podhalu
 • calan: Cieszy mnie wygrana Tyszan z mocnym Jastrzębiem. Nie wpadało w regularnym czasie gry bo dobrze bronił Miarka. Forma Tyszan mam nadzieje będzie szła w górę. Oby
 • emeryt: ale że Francja,że rodzina na miejscu i powrót do Polski...albo Liga Magnus za ciężka albo Podhale szasta dutkami...
 • emeryt: dalej twierdze że Pangiełov przeciętny grajek ale życze Mu powodzenia ,może w NT błyśnie
 • Padaka77: emeryt myśle że i tak wypadnie niż Joki
 • Padaka77: *wypadnie lepiej
 • Arma: I tyle było spokoju
 • Unikatowy99: W tym całym projekcie UHT Sabers jest atmosfera jak na sektorze L-ce
 • szop: Fanie ma aplikacje ale ciezko ja odkopac :)
 • Jrkato90: Ciekawy projekt w Nowym Targu ;)
 • Unikatowy99: Jrkato : miałeś rację pykli na i to w dobrym stylu.
 • PanFan1: to jeszcze pogrzebię dzięki
 • szop: https://android.sts.pl/
  łap Fanie
 • PanFan1: dzięki wielkie
 • szop: Fanie dla Ciebie sama przyjemnosc pozdro
 • szop: jak nie grales na sts skorzystaj z bonusow
 • szop: trzym sie hoejowy wariacie
 • PanFan1: raz jeszcze dzięki

  a tak z innej mańki Szopie, koszulka zakupiona, łatwo nie było, musiałem się trochę e-maili nastukać, pono łatwiej teraz polską vizę idzie ogarnąć ;) ale się udało i jest.
 • szop: wiza od kopa prawie za drobne hehehe blad w tabli podhale ma 6 pkt zmieniac to!!!!!!!!!!
 • PanFan1: Właśnie toczy się mecz KHL Niżniekamsk v Barys Astana - 14 Kazachów na lodzie w drużynie Astany, oj lekko z nimi na MŚ nie będzie.
 • PanFan1: O 19:00 rusza przedsezonowy mecz NHL Florida Panthers v Nashville Predators. Jest w składzie Panthers na ten mecz Łotysz Sandis Vilmanis data urodzenia 23.01.2004.
 • narut: PanFan1 - fajnie że temat ogarniasz z tymi Kazachami, ja liczę, że jakoś z tym poradzieckim stylem nasi sobie poradzą, tak jak w tych eliminacjach do IO 22..
 • narut: Kamil dziś w składzie Frydka, niestety bez zdobyczy punktowej a Frydek z porażką.. tak czy inaczej trzymam za Kamila
 • PanFan1: KHL wydaje mi się zbliżony poziomem bardziej do AHL niż NHL, ale i tak mają kazachscy chłopcy poligon jak się patrzy, będzie z nimi ciężka przeprawa.
 • boogerd: Panowie mam pytanko. Jeżeli wykupie transmisję z meczu i nie będę mógł ogladnac na żywo, to czy jest jakaś możliwość nagrania lub odtworzenia całego meczu ( a nie tylko skrótów) ? Ktoś coś?
 • boogerd: przykladoiwo ide do pracy, wykupię transmisję i chcę po pracy obejrzeć cały mecz
 • PanFan1: Chyba niestety nie boogerd, ale przegladnij dokładniej stronę polskihokej tv, bo może coś przeoczyłem.
 • boogerd: dzięki panfan, napisze do polski hokej moze coś doradza
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2023 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe