Hokej.net Logo

MŚ U20 Dywizji IB: Węgrzy wciąż niepokonani, a Japonia dalej czeka na pierwszy punkt. Tabela mistrzostw (WIDEO)

MŚ U20 Dywizji IB: Węgrzy wciąż niepokonani, a Japonia dalej czeka na pierwszy punkt. Tabela mistrzostw (WIDEO)

Węgrzy dzięki trzeciemu zwycięstwu z rzędu staną w środę przed szansą wywalczenia awansu do dywizji IA na jedną kolejkę przed końcem mistrzostw. Również w czwartej rundzie gier mogą rozstrzygnąć się losy Japonii, która cały czas pozostaje bez żadnej zdobyczy punktowej i jest bardzo bliska spadku.

Trzeci dzień meczowy w Tychach rozpoczął się bardzo ciekawym widowiskiem z udziałem niepokonanych jeszcze Węgrów i pogromców biało-czerwonych, czyli Włochów. Już po minucie gry na czele byli „Madziarzy”, ale Italia za sprawą Stefana Spinella dość szybko wyrównała. Nie minęła minuta, a Hunor Császár zdobył gola dającego podopiecznym Mártona Vasa ponowne prowadzenie, którego nie wypuścili już z rąk do końca spotkania.


W początkowej fazie drugiej tercji urodzony w Rumunii Császár ponownie pokonał Davide Fadaniego. Był to gol wygrywający. Napastnik Fehérvári Titánok miał na koncie już dwa trafienia.


Jak na razie dobrze mi idzie na tym turnieju – powiedział najlepszy strzelec węgierskiej drużyny –W niedzielę zdobyłem dwie bramki z Ukrainą. Dzisiaj znów udało mi się dwa razy pokonać golkipera rywali. Myślę, że to nagroda za moją ciężką pracę. Wykorzystałem sytuacje, które miałem i mogę tylko się cieszyć, że taki był efekt w postaci dwóch ważnych dla nas trafień.
Italia zareagowała bardzo szybko na bramki jednego z dwóch najskuteczniejszego Węgrów (drugim jest Ákos Mihály, obaj mają po 5 punktów). Gola kontaktowego zdobył Simon Berger. Kluczowe momenty meczu miały miejsce w ostatniej minucie drugiej tercji, kiedy to „Madziarzy” zaaplikowali Włochom dwie bramki. Dzieliło je zaledwie 7 sekund. Po takich ciosach „Azzurri” już nie powstali, a „bratankowie” w końcówce spotkania dołożyli jeszcze jedną bramkę, której autorem był Bence Dézsi.


Pracowaliśmy dzisiaj ciężko, co przyniosło oczekiwane efekty. Byliśmy skoncentrowani przez całe 60 minut. To zadecydowało o naszej wygranej – powiedział Császár, wybrany najlepszym aktorem tego ciekawego spotkania.


Węgrzy jak na razie pewnie zmierzają po awans do dywizji IA, mając na koncie komplet punktów po trzech kolejkach. Gdyby ten turniej zakończyłby się ich sukcesem, to oznaczałoby szybki powrót do wyższej grupy, z którą pożegnali się w ubiegłym roku.


Węgry – Włochy 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)


1:0 – Kristóf Papp – Zsolt Szalma, Gábor Bugár (1:00)

1:1 – Stefan Spinell – Simon Berger, Philipp Pechlaner (6:05)

2:1 – Hunor Császár – Nándor Fejes, Martin Szeles (6:59)

3:1 – Hunor Császár – Benedek Madácsi, Nándor Fejes (22:54)

3:2 – Simon Berger - Philipp Pechlaner (23:42)

4:2 – Bálint Horváth - Nátán Vértes (39:09)

5:2 – Benedek Madácsi – Marcell Révész (39:16)

6:2 – Bence Dézsi – Andor Péter, Bálint Horváth (59:27)


Strzały: 39 - 29

Kary: 20 - 4

Widzowie: 237

Sędziowie: Hub van Grinsven Junior (Belgia) – główny, Paweł Kosidło (Polska), Jakob Schauer (Austria) – liniowi


Składy drużyn:

Węgry: Szeles (D. Kovács) – Sándor, Fejes, A. Péter, B. Horváth, Vértes - Kiss (kapitan), Vas, Szalma, Papp, Mihály - Bugár, Seregély, Révész, Madácsi, Császár – M. Horváth, Dézsi, A. Kovács, D. Péter, Kreisz,.

Trener: Márton Vas


Włochy: Fadani (Stoll) – Gios, Leitner, Galassiti, Kasslatter, Deluca - Grossrubatscher, Spornberger, Spinell, Berger (kapitan), Pechlaner – Soracreppa, Forte, Demetz, Tomasini, Alvera – Taufer, Toffoli, Luisetti, Schiavone, Topatigh.

Trener: Giorgio De BettinW pojedynku Ukrainy z Japonią trudno było mówić o wyrównanych szansach obu ekip. Powodem nie jest bynajmniej różnica klas tych zespołów, ale sytuacja zdrowotna jaka dopadła Azjatów. Aż szesnastu członków ekipy kraju kwitnącej wiśni zgłaszało przed meczem objawy chorobowe związane najprawdopodobniej z zatruciem pokarmowym. Była nawet obawa, że spotkanie nie odbędzie się. Dzielni „Samuraje” podjęli jednak miecz i stanęli w szranki z Ukraińcami.


Japończycy robili, co tylko w ich mocy, aby powstrzymywać rywali i trzeba przyznać, że wychodziło im to nieźle. Po 40 minutach było tylko 2:0 dla żółto-niebieskich. Dopiero ostatnia tercja obnażyła do końca wszystkie niedoskonałości podopiecznych Teruhiko Okity, którzy musieli z godnością przyjąć cztery ukraińskie ciosy z dwoma golami Dmytro Danyłenki na czele. Jego trafienie na 3:0 rozpoczynające kanonadę z trzeciej partii okazało się golem wygrywającym, a wszystko dlatego, że waleczne japońskie serca, choć niedysponowane, nie zamierzały złożyć broni. Yuta Sakuma samotnym rajdem podczas gry w osłabieniu zdobył gola na 1:5, a jeszcze na dwie minuty przed końcem Kai Sugimoto ustalił końcowy rezultat na 2:6.


W obecnej chwili Japonia pozostaje jedyną drużyną bez zdobyczy punktowej i jeżeli jutro nie wywalczy żadnego „oczka” w meczu z Polską, a Włosi zaliczą choćby jedno w boju z Ukrainą, to faktem stanie się, że pobyt Azjatów w dywizji IB będzie bardzo krótki i wrócą na niższy poziom, z którego awansowali w 2017 roku.


Japonia – Ukraina 2:6 (0:1, 0:1, 2:4)


0:1 – Ołeksandr Peresunko - Hłib Krywoszapkin (18:36)

0:2 – Ołeksandr Firsow - Ołeksandr Peresunko, Danyło Suchonos (35:02, 5/4)

0:3 – Dmytro Danyłenko – Fełiks Morozow, Danyło Kozaczuk (41:17)

0:4 – Ihor Szewczenko - Ołeksij Syrotenko, Bohdan Serednyckyj (44:02)

0:5 – Fełiks Morozow - Artem Buzoweria, Dmytro Danyłenko (48:57, 5/4)

1:5 – Yuta Sakuma (53:21, 4/5)

1:6 – Dmytro Danyłenko - Artem Buzoweria (54:05)

2:6 – Kai Sugimoto - Yuta Sakuma, Keigo Hirota (57:53)


Strzały: 24 - 43

Kary: 10 - 4

Widzowie: 107

Sędziowie: Christian Persson (Norwegia) – główny, Andreas Hofer (Niemcy), Nikita Wiliugin (Rosja)


Składy drużyn:

Japonia: Sato (od 44:48 Nakamura) –Yoneyama, Hirota, Abe, Sugimoto, Sakuma – Miura, D. Aoyama, Hanzawa, Takai, Nakajima – Kimura, Ishida, Gondaira, Miyata, Yasuda – Kon, Kobayashi (kapitan), K. Aoyama.

Trener: Teruhiko Okita


Ukraina: Ohandżanian (Petłenko) – Firsow, Kruhlakow, Peresunko, Krywoszapkin, Matejczenko(kapitan) – Kozaczuk, Matusewycz, Buzoweria, Morozow, Danyłenko – Suchonos, Hryciuk, Szewczenko, Serednyckyj, Syrotenko, – Łohacz, Jewtuchow, Łesnikow, Borodaj Połiszczuk.

Trener: Oleg IgnatiewTabela


Miejsce

Drużyna

Mecze

Punkty

1.

Węgry

3

9

2.

Słowenia

3

8

3.

Polska

3

4

4.

Ukraina

3

3

5.

Włochy

3

3

6.

Japonia

3

0


Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Hasek64: Wytłumacz to koronapanikarzom. Ich budżety nie interesują a zdrowie i bezpieczeństwo :D
 • Simonn23: Hasek w Jackowskiego się bawisz?
 • gbr22\\/: Ciekawostka, za Sidorenki ino jeden trening poranny.
 • Hasek64: Simonn nie muszę :) wystarczą mi pewne informacje :)
  A jeśli chodzi o Jakowskiego to dzisiaj przewiduję Sanok-Jastrzębie 2-1
  Torun-Katowice 2-6
 • hubal: gbr jeden ale 6 h :)
 • gbr22\\/: Tak, tak dalej opowiadajcie te bajki.
 • hubal: a co , już ślizgacze latają do Prezydium na skargi ?
 • gbr22\\/: I kolejne bajki...
  Tak z innej beczki nie potrzebuje ktoś skrzydłowego(jeszcze przed 30) ogranego w KHL, ciekawe jakby się sprawdził, albo na przyszły sezon takiego słowackiego Czereśniaka do obrony, ten to powinien być gwiazdą PHL, ciekawe czy by dał radę.
 • emeryt: witamy,poczekajmy na oficjalne info
 • ml3ko: cdn.livetv499.me/webplayer.php?t=ifrx&c=1761403&lang=pl&eid=17075015&lid=1761403&ci=322&si=2
 • ml3ko: gdyby ktos chcial trzyniec zobaczyc
 • Arma: Bardzo estetyczne reklamy na tafli, niby szczegół ale no
 • Gepoq: Spotkanie klubów się skończyło i raczej nie zapadły decyzje o pustych trybunach...hasek musisz źródło zweryfikowac
 • ml3ko: Aron gol
 • ml3ko: no i długo się nie cieszyli :D
 • Simonn23: Łyszczarczyk asysta! No pięknie
 • Simonn23: Aron po raz drugi!
 • PEL52: ml3ko,dzieki za link
 • PEL52: Torun 1-0
 • JARASSTO: Toruń2:1
 • rober03: Fajna ta liga nikt się przed nikim nie położy i każdy walczy z każdym . Tak trzymać
 • PEL52: Sanok 3-3,niezle obstawione Jastrzebie i Kato a tu jak na razie kupony do kosza
 • Luque: Ole Trzinec do toho ;) 6-2 i fajny meczyk Naszych chłopaków
 • gbr22\\/: Łyszczarczyk się bardzo dobrze pokazał, styl Komorskiego niestety jest taki, że robi wrażenie mało zaangażowanego, bardziej czeka na swoją okazję.
 • PEL52: Lycha ma szanse zalapac sie do Trzynca
 • gbr22\\/: Pod bramką nie miał zbytnio sytuacji żeby błysnąć, za to na bulikach robił jak zawsze dobrą robotę. No i brawo Aron, trudny sezon, ale idzie ku dobremu.
 • gieksa76: 3 minuty 3 bramki pięknie
 • Luque: Fajnie jakby obaj tam zostali i grali
 • Luque: Aron wprowadzenie krążka do tercji no Pan Profesor ;)
 • gbr22\\/: Tak, ma szanse na przyszły sezon, tym bardziej że bracia Kovarcik odchodzą.
 • Luque: Łycha fajnie walczył pod bandami i dużo pracował, no ale wszyscy wiemy że to jest utalentowany chłopak, szkoda że za oceanem mu tak nie poszło jakby tego chciał
 • gbr22\\/: Komora to raczej musi czekać na swoje szanse z doskoku, ale kto wie, tylko że on ma mało czasu z racji wieku żeby przekonać do siebie trenera, albo znaleźć zespół w którym by miał miejsce, aczkolwiek zaplecze też nie jest złe dla niego.
 • Zaba: Akurat Komorski dzis był dłużej na lodzie niż Łyszczarczyk...
 • Luque: Komora jako zadaniowiec to się sprawdza
 • kunta: Aron dzisiaj zawodnik meczu w drużynie stalowników. Zagrał super mecz, chociaż 2 brama dla baranów z jego winy. Łyszczarczyk coś szarpał, Komorski słabo. Niestety widać duużą różnicę w grze tych dwóch bądź co bądź jednych z lepszych polskich hokeistów w porównaniu z innymi graczami czeskiej ligi. Technika, ustawienie, przegląd sytuacji, na razie to na poziomie 20 latków czeskich. Bo do Finów, Szwedów, Kanadyjczyków, Rosjan czy innych nacji w tej kategorii wiekowej to nawet nie ma co..
 • kunta: porównywać. Taki jest niestety aktualny poziom polskiego hokeja..
 • Luque: W historii to my nigdy nie mieliśmy w meczu mistrza Czech w składzie 3 Polaków
 • kunta: W ogóle nie mieliśmy 3 Polaków w ekstraklasie czeskiej....
 • Luque: 4 prawie, bo Zygmunt nie grał dzisiaj
 • kunta: Aaa i jeszcze Zygmunt....A dotychczas były epizody z Klisiakiem i chyba jeszcze ktoś tam krótko...
 • Luque: Leszek Laszkiewicz kiedyś grał w ekstralidze
 • Luque: I w DEL też grał
 • kunta: No to Jastrząbki sobie komplikują...
 • Luque: Prowadzili 3-1 a przegrywają 7-4..
 • Luque: Sawicki ich załatwił ;p
 • PEL52: dobrze ze wykupilem Sanok -Jastrzebie bo bylo co poogladac.Graty Sanok
 • Zaba: Kolusz tez grał w Trzyncu
 • Luque: Zaba też prawda
 • kunta: Na skrzypcach?
 • Zaba: W latach 2005-2008, przy czym w pierwszym sezonie rozegrał tylko dwa mecze w Ocelari, a resztę na farmie. Dwa kolejne sezony rozegrał pełne. W sezonie kolejnym 2008/09 grał w słowackiej extralidze
 • kunta: Aron gra już tyle lat w Trzyńcu , a i tak czasem jeszcze widać, że to Polak. Jak się za dzieciaka techniki nie nauczy, to nawet święte boże nie pomoże.
 • gieksa76: Pięknie GIEKSA kryzys mamy za sobą
 • Oświęcimianin_23: Kryzys będzie zażegnany przy kilku zwycięstwach z rzędu :)
 • Hokejowy1964: Łapiemy świeżość w grze, jeszcze nie wszystko trybi ale idzie ku dobremu. Wychodzimy na prostą, brawo GieKSa !
 • Unikatowy99: PEL52: Ja oglądałem Katowice
 • PEL52: 99,no i jak Koluszko?
 • Unikatowy99: bardzo dobrze trener ma do niego duże zaufani cały czas było go widać już w pierwszym meczu idealnie się wkomponował w drużynę To jest duże wzmocnienie dla Katowic szkoda że nie dla nas
 • Unikatowy99: Ciekawe Czy nasz mecz z Katowicami 21.01.2022 również zostanie odwołany?
 • Gepoq: Jeżeli Jasiek się nie ogarnie to będzie slabo w PO
 • Hasek64: Gepoq mówiłem o poniedziałku :) chyba czytałeś że to pierwsze spotkanie?
 • Arma: Teraz już rozumiem czemu Unia grała na dwie piątki pół sezonu, teraz każda drużyna będzie grać na dwie piątki więc Unia będzie lepiej przygotowana. Jednak Coolen wyprzedza ligę o lata.
 • Unikatowy99: Arma bez względu na wszystko na tą chwilę najlepiej i bez problemów wygląda Kraków i chyba Katowice się odradzają zobaczymy jak wypadniemy z Katowicami w bezpośredniej rywalizacji 21.01.2022
 • emeryt: na to chwile to siedzimy na fotelu lidera i doceńmy to ...
 • PEL52: A Jastrzebie wczoraj zdrowe dzisiaj juz COVID,ciekawe czy Sanok tez odwola jutrzejszy mecz,bo jesli nie to znaczy ze Jastrzebie sciemnia.
 • gbr22\\/: Jak nie mają pozytywnych wyników, ani nie zostali "uziemieni" to czemu mieli by odwołać?
 • gbr22\\/: Ściemniają to w tv, byłem dzisiaj w piekarni, od poniedziałku mają być podwyżki(a nie dalej jak miesiąc temu też były), więc ja się pytam jakim ujem mówią że będzie taniej.
 • emeryt: zarabiać coraz więcej a koszty utrzymania coraz niższe...znacie taki kraj?
 • jastrzebie: Niby po co Jastrzębie by miało ściemniać?
 • PEL52: gbr22\\/,a co grali w maseczkach?czy nie bylo kontaktu ze jedni maja drudzy nie.
 • Jersan1: emerycie prowadziles kiedyś własny biznes ?
 • emeryt: nie Sanie ale każdy kto takowy prowadzi twierdzi ze sie nie opłaca,takie hasło na dzień dobry
 • Hasek64: Emeryt jeszcze dwie kolejki I czas będzie zjeść z fotela lidera :)
 • statys: A co to za ludzka namiętność każe pani Joli z piekarni podnosić ceny? A Frankowi z młyna? A Zbyszkowi z gazowni? Obniżone będą, czy już są vaty i akcyzy, a reszta to sprawa przedsiębiorców i ich świadomości, że na rynku jest pieniądz, który można wziąć.
 • Unikatowy99: Z godnie z nowymi przepisami jeżeli któraś z drużyn nie przystąpi o 5 rundy do meczu to walkower. Więc wiemy na czy stoimy chodzi mi o mecz 21.01.2021 z Katowicami
 • Simonn23: i tak mamy farta ze we wtorek pauzujemy
 • Luque: Statysku jak widać wielu ludziom przydałoby się poprowadzić jakiś biznes żeby zrozumieli jak to działa i dlaczego rosną ceny, bo obietnice dla gawiedzi za pieniądze tej gawiedzi to się fajnie składa, jednak prędzej czy później przychodzi za to rachunek ekonomiczny..
 • hubal: jaki problem , załóż jeden z drugim działalność i powodzenia , takie bzdety wygadują ludzie typu statysa
 • jastrzebie: PELE5 nie wymyślaj farmazonów. Właśnie JKH woli być na bieżąco z meczami. Chyba każda drużyna. Unia 6 stycznia zagrała z JKH, a 9 już nie doszło do spotkania Cracovia- Unia. Nagle po paru dniach kilka przypadków zakażenia u Nas. Ale nit nie wymyśla teorii spiskowych. Będzie protokół to się zrobi ciekawie.
 • Unikatowy99: moim zdaniem już wszyscy na całym świecie uczą się żyć w dobie wirusa stąd zmiany regulaminowe między innymi w PlH. Zmiana przepisów od 5 rundy to dobry krok do którego będą się musieli wszyscy dostosować w dobie pandemi. Z tego co mi wiadomo Tychy to jedna z nielicznych drużyn której covid 19 nie dotknął i niech tak zostanie bo w innym przypadku można domniemywać że będą najbardziej poszkodowani w dobie nowych przepisów.
 • Yzerman #19: Chcecie pogadac o działalnosci gospodarczej...Ja jeszcze próbuje...Ale na to wygląda ze moze dociągne do końca miesiąca.Tak to jest opłacalne
 • Jersan1: Dlatego piszę wszyscy którzy wypowiadają się na temat działalności a nigdy tego nie lizneli niech zamilkna .Nowy Ład wy kończy połowę drobnego biznesu . Teraz bardziej opłaca się nic nie robić i żyć Z różnej masy zasiłków
 • Ksiądz Robak: Prowadzę działalność prawie 20 lat i jak czytam niektóre wypowiedzi to mnie pot oblewa.....taka rad jak się nie ma pojęcia to lepiej mądrze milczeć niż głupio pie.dić
 • Andrzejek111: Celem tej władzy od początku "rządzenia" jest wykończenie drobnych i średnich przedsiębiorców. I jeszcze żeby ich jakiś "orlen" przejął.
 • Yzerman #19: Robaku stwek nie zmieniłem od kilku lat..paliwo wiadomo..a gdzie reszta. A do tego kodzty....rzygać mi sie chcę.Na szczęście mam inny dochód..ale to na przetrwanie
 • Yzerman #19: A do tego nic a nic nie dostałem..tak jak restauratorzy czy hotelarze..którzy za dotacje jezdzą.BMW 8
 • Yzerman #19: ceny podniesli..a im jeszcze mało
 • Luque: Panowie takich gości co myślą jak statys to jest cała masa w kraju, najlepiej jakby rząd jeszcze powołał nowoczesnych ORMOwc... tzn. Sygnalistów do sprawdzania cen w sklepach czy przypadkiem nie są inne niż te które narzuci nie bacząc na rzeczywiste koszty rynkowe
 • Yzerman #19: Luq a to nie ma tak. Mandaty za info z kamerek.Do tego doszło...To nie nowoczesne ORMO
 • szyba666: Rado może jakiś krótki wywiad z Maxem?
 • Luque: Ajzer o ile jeszcze rażące łamanie przepisów drogowych to jestem w stanie zrozumieć, że ktoś gliniarzom podsyła to ogólnie społeczeństwo się zaczyna robić takie roszczeniowe i do tego "uprzejmie donoszę" ;p
 • Hasek64: Luk no tacy nowocześni szmalcownicy. Ludzkie śmiecie nie mające własnego życia i próbujące udawać ormo
 • Simonn23: Bramka Pawła Zygmunta przeciwko Ostrawie
 • Hasek64: Szyba a co on ci może ciekawego powiedzieć? :D że podoba mu się Polska zima, Oświęcim to wspaniałe miasto z masą zabytków i droga Benzyna na stacji? :D aha no i trener robi fajne treningi ponoć ale mamy kwarantannę drużynową i słyszałem tylko od kolegów z drużyny
 • Yzerman #19: Lu ..Nie wiem jak u Was..ale to cu u nas się dzieje...Dla mnie to juz jest koniec świata...A to niby policja robi to juz jest najnormalniej wstyd
 • Unikatowy99: Yzerman #19 podziel się co się dzieje
 • Simonn23: Zygmunt druga bramka
 • QbaSTS: Sędziowanie dramat
 • PEL52: Dzisiaj Sanok to nie ten sam co w piatek,Cracovia caly czas w tercji Sanoka
 • Andrzejek111: Sanok Sanok. Jeszcze dwie, jeszcze dwie.
 • emeryt: manie19 no nie mów że mandaty wystawiajo?
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe