Hokej.net Logo

NHL: Rosjanin odmówił udziału w akcji wsparcia LGBTQ+ i wywołał burzę

2023-01-18 20:25 NHL
Iwan Proworow (Philadelphia Flyers) odmówił wyjechania na lód z tęczowymi elementami na stroju i kiju.
Iwan Proworow (Philadelphia Flyers) odmówił wyjechania na lód z tęczowymi elementami na stroju i kiju.

Rosyjski hokeista Philadelphia Flyers odmówił ostatniej nocy wyjazdu na lód z tęczowymi elementami na bluzie i kiju. Jego decyzja wywołała burzę. Krytyka za Oceanem spadła i na zawodnika, i na jego klub.

Ostatniej nocy "Lotnicy" rozegrali mecz z Anaheim Ducks, a całe wydarzenie przebiegało pod hasłem "Wieczór Dumy". Klub z Filadelfii okazywał wsparcie dla społeczności LGBTQ+. Hala została udekorowana w tęczowe kolory, na telebimach wyświetlano tematyczne hasła, a hokeiści na rozgrzewce mieli specjalne stroje z numerami i nazwiskami w kolorach tęczy oraz tęczowe taśmy na kijach.

Rosyjski obrońca drużyny gospodarzy Iwan Proworow odmówił jednak udziału w rozgrzewce, tłumacząc, że w tej sytuacji byłoby to sprzeczne z jego religią. Proworow jest wyznawcą prawosławia.

- Szanuję wybory każdego. Moim wyborem jest pozostać w zgodzie ze sobą i swoją religią. To wszystko, co mam do powiedzenia - skomentował po meczu i odmówił dalszych komentarzy w tej sprawie.

Rosjanin wziął później udział w samym meczu, w którym drużyna grała już bez tęczowych elementów.

Trener Flyers John Tortorella po spotkaniu powiedział, że nie rozważał odsunięcia zawodnika od składu w związku z tym, że nie wziął udziału w rozgrzewce i dodał: - Z tego co wiem, to klub wydał już oświadczenie dotyczące przekonań, które mamy. Jeśli chodzi o "Provy'ego", to to jest rzecz, którą u niego szanuję. On zawsze jest w zgodzie ze sobą i ze swoją religią

Klub z Filadelfii, który wczoraj przed meczem zorganizował także ślizgawkę dla młodzieży LGBTQ+, zlicytuje wykorzystany sprzęt z tęczowymi elementami i przekaże środki na rzecz swojego programu charytatywnego, w tym wsparcia rozwoju hokeja w zróżnicowanych społecznościach.

Władze Flyers w swoim oświadczeniu po wczorajszym meczu napisały:

- Organizacja Philadelphia Flyers jest oddana idei inkluzywności i dumna, że wspiera społeczność LGBTQ+. Wielu naszych zawodników jest aktywnych w swoim wsparciu dla lokalnych organizacji LGBTQ+ i z dumą organizowaliśmy w tym roku nasz coroczny "Wieczór Dumy". Flyers będą nadal zdecydowanymi rzecznikami inkluzywności i społeczności LGBTQ+.

Kolega klubowy Proworowa Scott Laughton, który bardzo aktywnie działa dla lokalnej społeczności, w tym również LGBTQ+, powiedział po meczu, że w przyszłości odbędzie się wiele rozmów z Rosjaninem na ten temat, choć nie chciał wprost odnosić się do jego wczorajszej decyzji.

- Nie mam nic przeciwko komuś. To nie tak. Mieliśmy wspaniały wieczór, który dał ludziom dużo świadomości na ten temat i cieszę się, że właśnie w taki wieczór odnieśliśmy zwycięstwo - skomentował hokeita, który wspólnie z innym graczem Flyers Jamesem van Riemsdykiem po meczu spotkał się z grupą 50 osób ze środowiska LGBTQ+.

Najlepszy gracz meczu Kevin Hayes, który zanotował hat trick, też nie chciał wypowiadać się na temat zachowania Rosjanina. - Nie mnie odpowiadać na to pytanie - powiedział krótko.

Decyzja Proworowa wywołała jednak wiele komentarzy za Oceanem. Krytyka spadła na niego ze strony czołowych kanadyjskich dziennikarzy zajmujących się hokejem.

- Proworow oczywiście nie szanuje "każdego". Gdyby szanował każdego, to wziąłby udział w rozgrzewce i założył strój "Wieczoru Dumy". Nie chowaj się za religią - napisał na Twitterze znany insider NHL, Pierre LeBrun z telewizji TSN i serwisu "The Athletic".

Komentator TSN Gord Miller skrytykował nie tylko hokeistę, ale także jego klub za to, że pozwolono zawodnikowi wystąpić w meczu, mimo że nie wziął udziału w ważnej dla jego pracodawcy akcji.

- 1. Iwan Proworow miał prawo odmówić udziału w akcji "Wieczór Dumy" w Filadelfii. 2. Flyers powinni odpowiedzieć, nie pozwalając mu grać w meczu. 3. Wolność wypowiedzi nie daje ci wolności od konsekwencji twoich słów oraz czynów - napisał Miller na Twitterze.

Niektóre media za Oceanem przypominają, że Proworow powołał się na wyznawanie prawosławia, którego najwyższy duchowny, patriarcha Moskwy Cyryl popiera rosyjską agresję na Ukrainę, nazywając ją "jedynym słusznym wyborem".

Hokeisty broni z kolei komentator amerykańskiego tradycjonalistycznego magazynu "The American Conservative" Rob Dreher.

- W liberalnym społeczeństwie jego wypowiedź powinna skończyć temat. Ale nie żyjemy w liberalnym społeczeństwie, tylko pod miękkim progresywnym totalitaryzmem. Facet jasno wyraża szacunek dla tych, którzy się z nim nie zgadzają, ale nie będzie przepraszał za postępowanie w zgodzie ze swoim sumieniem w sprzeciwie wobec Przebudzonych Totalitarystów - pisze Dreher w serwisie internetowym gazety.

Rosjanina wspierają także rosyjskie media, tamtejsi byli hokeiści i trenerzy, a w sprawie wypowiadają się nawet politycy. Bodaj najdalej posunął się deputowany do rosyjskiego parlamentu z putinowskiej partii Jedna Rosja Witalij Miłonow, który zapytał co będzie, jeśli w ramach akcji wsparcia hokeistów zmusi się do... kopulowania z aktywistami LGBT i dodał, że zakładanie takich bluz oddaje "kim są Amerykanie".

- Proworow zrobił wszystko dobrze, jak normalny rosyjski mężczyzna. Zakładanie takich bluz to jest kompletny wstyd. W normalnym sporcie nie ma na coś takiego miejsca - skomentował.

Stanowisko w sprawie zajęła także NHL, która w ostatnich latach bardzo aktywnie działa na rzecz społeczności LGBTQ+, ale nie widzi niczego złego w zachowaniu Proworowa.

- "Hokej Jest Dla Każdego" to patronacka inicjatywa w ramach której liga zachęca kluby do celebrowania różnorodności istniejącej w ich miastach i do pracy na rzecz stworzenia bardziej przyjaznych i inkluzywnych środowisk dla kibiców. Kluby za radą i ze wsparciem ligi decydują kogo, kiedy i jak celebrować. Zawodnicy mają wolność decydowania, które inicjatywy wspierać, a my kontynuujemy wspieranie ich głosów i perspektyw w sprawach społecznych i kulturowych - napisała liga w oświadczeniu przesłanym serwisowi ESPN.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 14

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • pilat1933
  2023-01-18 21:04:34
  11
  Zgłoś

  I tutaj się z nim zgadzam...

 • DwaTrzy
  2023-01-18 21:31:03

  Jak grali w strojach "Military Edition" to dziwnym trafem nie odmówił

 • PanFan1
  2023-01-18 21:44:38

  Dziwna ta ich tęczowa "tolerancja" która toleruje tylko odchylenia i tych którzy do nich przystają, zaś nie toleruje zdrowych.

 • PanFan1
  2023-01-18 21:47:00

  ... alboś tęczowy, albo giń ❗🤣

 • emeryt
  2023-01-18 21:58:17

  akurat tutaj kacap dobrze zrobił

 • Patrick Albert Dole
  2023-01-18 23:22:49

  Czy polski hokeista lub katolik polskiego pochodzenia postąpiłby tak samo jak on? W obu drużynach nie ma innych graczy o chrześcijańskim pochodzeniu? Proworow nie ma wyboru, bo gdyby wrócił do Rosji, zostałby wyśmiany przez Putina. Jestem pewien, że Czerkawski czy Oliwa nie mieliby nic przeciwko zagraniu w tęczowych koszulkach. Takie jest moje zdanie na temat naszych ostatnich polskich zawodników w NHL.

 • hubal
  2023-01-18 23:24:22

  normalni jakoś takich cyrków nie organizują

 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY
  2023-01-19 06:36:52

  Niestety ale taktyka małych kroków idealnie się sprawdziła. U nas będzie identycznie jak nie będziemy protestować. Ja kompletnie nic nie mam do ludzi o odmiennej orientacji ale garstka chce stawiać warunki i podporządkować sobie ogromną większość. Te ich statystyki oparte na własnych badaniach to śmiech na sali. Szkoda, że nie mówią o pedofilii w swoich szeregach, a artykułów na ten temat jest mnóstwo.

 • ultrasgras
  2023-01-19 12:43:19

  Zgadzam się z Patrickiem , bo u nas każdy chce byc trendy taki zachodni . Sr...my na wschód a gunwo przychodzi z zachodu

 • szatn78
  2023-01-19 12:44:57

  Co to za Tolerancja jak się komukolwiek narzuca swoją ideologię każdy z nas jest inny i każdy odpowiada w życiu za siebie jesteśmy kowalami własnego życia - jak jesteśmy tacy tolerancyjni to wszystkich tolerujmy ( morderców , wszystkie używki jakie są nam dostępne, gwałcicieli .... ) za chwilę każą chodzić w kagańcach , kiedy mamy oddychać , srać i sikać -DLACZEGO MAJĄ NAM NARZUCAĆ KOGO MAMY TOLEROWAĆ JAK NIE TOLERUJĄ KOGOŚ KTO MA W TYM TEMACIE INNE ZDANIE

 • Patrick Albert Dole
  2023-01-19 13:40:06

  Dziś profesjonalne drużyny hokejowe w tęczowych koszulkach, jutro tylko dziewczęta i osoby o innej orientacji seksualnej zagrają w hokeja na lodzie. Czy chcesz wysłać swoich synów do takiej drużyny, gdzie musi się przebrać i wziąć prysznic z takimi ludźmi? Dlatego Polacy powinni starać się organizować swój hokej prywatnie, niezależnie od PZHL, rządu i IIHF.

 • Patrick Albert Dole
  2023-01-19 13:44:59

  Hokej na lodzie był kiedyś sportem dla prawdziwych mężczyzn i tak musi pozostać! Jestem przeciwny hokejowi kobiet i indoktrynacji dzieci LGBTQ.

 • manek 1906
  2023-01-19 18:21:00

  Sr.ć na kacapów i na zachód, Polacy nie gęsi swój rozum mają

 • Patrick Albert Dole
  2023-01-21 19:35:02

  Theo Fleury do NHL: "Go woke, go broke". Szkoda ze mamy tylko PHL.

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • wpv: Wyniki będą uzupełnianie w miarę na bieżąco u nas, a jeśli chodzi o wynik na żywo, to jest dostępny na polskihokej.eu. Jeśli chodzi o składy, to w większości to są składy drużyn z MHL-u
 • emeryt: dawno nie wchodziłem na typera...zmieniło sie cos? dalej samochód do wygrania?
 • szop: tak:D w tym sezonie Porsche 911
 • PanFan1: Co i jak dziś stawiamy w PHL, sprawy wyglądają na dość oczywiste? no może być ciekawie w Jastrzębiu, ale myślę że Wronka z Kapicą postarają się zagrać Selekcjonerowi na nosie 😉
 • szop: ja sadze ze Katowice Unia 4 bramki i Toruń tak zagralem
 • PanFan1: hmmm dość pazernie Szopie
 • szop: hmmm bo?
 • Luque: Ważne, że Jean wraca do gry ;)
 • Luque: A torman Sanoka ma jakąś kontuzję? Bo widzę kolejny szpil broni Świderski
 • PanFan1: Podhale gra w Toruniu ❗DWUNASTOMA❗zawodnikami - ten cały Zaręba nie jest tylko yebnięty, on jest qurwa niebezpieczny ❗
 • PEL52: A Worona w Levice 1 tercja juz 2 bramy
 • PEL52: Vorona
 • PanFan1: To chyba też pokazuje, że słowacka druga liga, jest tylko słowacką drugą ligą, o tak to ujmę.
 • PEL52: Szop dzisiaj PHL zajebi,,,sty jak na razie
 • PEL52: PanFan1.NT w dwunastu ale bramke juz strzelili
 • szop: PEL52 mi Sanok juz zalatwil kupon ha
 • Polaczek1: Alexa czemu znow nie ma ?
 • kłapek: Mógłby ktoś powiedzieć realizatorowi w Toruniu żeby nie robił zbliżeń obrazu cały czas bo nic nie widać co się na tafli dzieje
 • emeryt: można nęcić!!!!!!!
 • Antekoś: Pięknie Jaszczembie byle tak do końca.
 • RafałKawecki: No to Tychy muszą wysłać jakieś browary do Sanoka.
 • jastrzebie: Kasperlik dostał w czambo od Urbana.
 • rober03: Wie ktoś dlaczego Lakso i Szczechura nie grają?
 • szop: Sanok zalatwil kupon wiecc czteropak conajmniej s ie nalezy :D takim skladem hahahaha
 • jastrzebie: Cracovia specjalnie przegrała.
 • gbr22: Wg. flashscora bramkę dla Unii zdobył jakiś M.Silent, cóż to za transfer z nienacka? ;)
 • omgKsu: Tak , transfer " po Cich(y)u :)
 • Luque: Haha dobre ;D
 • gbr22: Dobrze to ująłeś omg.
 • emeryt: można łowić!!!!!!
 • jastrzebie: Ciekawe czy karny Wronki był prawidłowo strzelony.
 • emeryt: Zupa w wpuść żesz tego Kowala
 • omgKsu: "Podejście" naszych zawodników do tego meczu to jest masakra 🙃🙃🙃
 • RafałKawecki: I dlatego nie chodzę na mecze z dołem tabeli :)
 • emeryt: z takim rywalem przy takim wyniku trzymanie Kowala na ławie zastanawia,chłop rdzewieje a za chwile może być mus zastąpić Kevina i znowu bedzie jazda po Robercie że nie w formie
 • RafałKawecki: Tego typu mecze jasno pokazują dlaczego PHL ma tak słabą oglądalność. No po prostu na trzeźwo się nie da.
 • Antekoś: Nowy napastnik Unii M. Silent najlepszy na tafli😂
 • swojak: Masakra, żadnej poprawy w grze. 3 przewagi, żadna nie wykorzystana. Za to w III tercji "pięknie" stracone 2 w osłabieniu.
 • emeryt: minimaliści
 • omgKsu: Dobrze że następny mecz za 2 tygodnie , może coś sie z grą poprawi bo ciężko sie to ogląda
 • Union: swojak zapomniałeś tylko, że jedna bramka strzelona w osłabieniu. Ależ ci kibice UNII to ... . O żadnej masakrze nie ma mowy. Unia ustawiła sobie wynik i tylko szaleńcy graliby jakby chodziło o puchar Stanleya. Weźcie się ogarnijcie. Trzy kropki oznaczają jedynie znak pisowni w języku polskim i proszę się niczego nie doszukiwać.
 • jastrzebie: Sędzia odgwizdał uwolnienie, a Rac oddał strzał na pustą bramkę. Czy powinien dostać karę. Bo nie dostał.
 • Zaba: Co to? Katowice wola grać z Cracovią niż z Unią? Dziwne, mając w pamięci ostatni Play Off. Ja tam mimo ostatniego finału, zdecydowanie w ewentualnym półfinale wolalbym zmierzyć się z Katowicami niż Tychami... No cóż poczekajmy do PO.
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Kara za niesportowe zachowanie.
 • wiemswoje: Zaba Katowice z taką formą muszą przejść pierwszą rundę a nie myśleć z kim zagrają potem
 • swojak: Union (jakiś świeżaczek na SB?) nie Puchar Stanleya ale przyzwoitość nakazywała grać III tercję inaczej. Zwłaszcza z dziurawym Lipińskim w bramce Sosnowca. A dzięki takiemu minimalistycznemu podejściu jesteśmy teraz na II a nie na I miejscu. I tu uprzedzę Twój tekst, że nie mogli wszystkiego wygrywać. Wszystkiego nie ale z Podhalem i Toruniem punkty oddane i teraz ich zabrakło.
 • Union: Swojak: A może i świeżak, bo jak czytam to towarzystwo wzajemnej adoracji na SB to mi się robi niedobrze. Jak Ci coś nie pasuje, nie musisz czytać moich komentarzy. Akurat Lipiński nie był taki "dziurawy" w tym meczu. Ja oczywiście też nie muszę czytać SB ale napisać to jeszcze chyba nie jest zabronione. Na koniec powiem tylko tyle tyle, to może przeanalizuj wyniki i dowiesz się, że z tzw. słabeuszami to nie tylko Unia traciła punkty.
 • Polaczek1: Union racja. Każdy tracił pkt z "dolem" tabeli. Nam zabrakło do pierwszego miejsca ( chociaż matematyczne szanse są) punktów ze stycznia z gora tabeli. Wszystkiego wygrać się nie da wiadomo moim pocieszeniem jest słaba dyspozycja w styczniu a nie końcówka lutego.
 • Polaczek1: Co do play off zdecydowanie wolałbym teoretycznie rzecz biorąc Giekse niż Tyskaczy w półfinale ;) 😉
 • PanFan1: 12 lat czeka Boston, doczeka się w tym roku ❓

  https://youtu.be/pf4oVEqeOQg
 • Beta: "jastrzebie: Cracovia specjalnie przegrała"
  rozwiń
 • hubal: się tak nie rozpędzajcie z tym półfinałem , wpierw cza się tam dostać
 • hanysTHU: Medale już rozdane.
 • hanysTHU: ...🤦
 • Beta: hanys ...jak co roku :)
 • Simonn23: ultrasi gieksy zawieszają protest, akurat na playoff :P
 • emeryt: pytanie jest jedno...z kim Unia w finale,w sumie posowałoby z Tychami bo najbliżej
 • Jersan1: Kilku mnie będzie przeklinac, kilku chwalić, obstawiam finał Craxa - Tychy ,pod warunkiem ze nie trafią na siebie w pół finale ...
 • Luque: Pytanie poza konkursem, czy w tym sezonie znowu są możliwe wybory rywala w PO czy, po prostu jest drabinka?
 • Jersan1: Wybory
 • Luque: Bezsensowny przepis, który zaprzecza rywalizacji w zasadniczym...
 • Jersan1: Oglądając wczorajszy mecz to albo trener Płachta przesadził z obciążeniami albo stary skład Katowic ma już dość sezonu.Jeśli zagrają z JKH wcale nie będą faworytem..
 • Jersan1: Luq tak się tabela układa ze nie będą wybierać tylko chyba zostaną pary jak bez wyboru
 • Luque: Cracovia raczej nie będzie kombinować i weźmie Sosnowiec, ale Unia już może wziąć Sanok, żeby nie jeździć do Torunia
 • Luque: Z drugiej strony Nasi czyli Tychy muszą wygrać ostatnie dwa mecze, bo możemy zaczynać od razu PO z Jastrzębiem
 • Simonn23: wcale sie nie zdziwie jesli JKH przejdzie Katowice
 • Simonn23: bo zapewne Tychy nie dadzą sobie wyrwać trzeciego miejsca już. Katowice same sobie są winne.
 • DwaTrzy: Luqu, do Torunia z Oświęcimia jest całe 20 minut dłużej niż do Sanoka. A końcem lutego chyba lepiej jeździć całą trase A1, niż rozbijać się po podkarpackich wioskach po zjeździe z A4
 • Luque: DwaTrzy w sumie to chyba masz rację ;)
 • Luque: Simonn23 Kato mają jeszcze 3 mecze: Podhale, Sosnowiec i Toruń, a Tychy dwa: Jastrzębie i Sanok... więc to Nasze 3 miejsce wcale nie jest takie pewne jak Nam się noga powinie np. z JKH
 • szop: Gieksa odpadnie z JKH
 • hubal: z Jastrząbkami każdy może wtopić
 • Zaba: Luque... Powiedz mi proszę w jaki sposób, cytując Ciebie... wybieranie zaprzecza rywalizacji w sezonie zasadniczym?
 • Zaba: Zaprzecza czemu? Układaniu się? Specjalnemu przegrywaniu meczy, żeby nie trafić na niewygodnego przeciwnika? Chciałbym zrozumieć dlaczego ten przepis zaprzecza rywalizacji?
 • Krzyzak81: jak slysze ze ktos nie chce jechac tam czy gdzies bo jest 600 km to mnie smiech biere ,ludzie to sa niby zawodowcy ,zeby zrobic majstra trza wygrac z kazdym
 • Luque: Żabo po prostu lepiej jak to tabela decyduje kto z kim gra, bo po to się gra ten zasadniczy, tylko tyle :)
 • PanFan1: Przepis o wyborze rywala w play-off jest niedorzeczny.
 • Zaba: Luque... po to się walxzy caly sezon zasadniczy, aby mieć lepsze rozstawienie przed play offami...
  PanFan... a poza epitetami, możesz rozwinąć na czym polega ta niedorzeczność?
  Póki co to czytam tylko, że przepis, jes glupi, niedorzeczny, wypacza rywalizację etc... Natomiast jesxcze nikt nie napisal żadnych argumentów, że przepis jest zły...
 • emeryt: Żabo jesteś prokuratorem? Każdy może mieć swoje zdanie prawda?ciągle przywołujesz sb-ków do porządku i oczekujesz wyjaśnień,pozdro,bez napinki
 • Zaba: Oczekuję merytorycznych wypowiedzi... ale masz racje... Moje oczekiwania są zupełnie bezpodstawne....
 • J_Ruutu: Przepis o wyborze rywala jest bardzo dobry, premiuje drużyny będące wyżej w tabeli i jednocześnie zmniejsza ryzyko "ustawek" w ostatnich meczach sezonu zasadniczego.
  Ale można sobie wybrać rywala "wg tabeli" - nie jest to przecież zakazane :D
 • Zaba: @Emeryt... Jak widać powyżej, jednak można merytorycznie uzasadnić swoje zdanie... 😀
 • emeryt: tym bardziej że zgodne z Twoim tokiem rozumowania,brawo
 • emeryt: jedno jest pewne kochani,w faze PO Unia wjedzie jak dzik w żołędzie
 • Luque: Wiadomo jak zgodne z moim zdaniem to merytoryczne, jak przeciwnie to są to od razu inwektywy ;P
 • Luque: No ale cóż każdy ma swoje zdanie, jakby tak nie było to życie by było nudne prawda?
 • Zaba: Luque... Litości... znasz różnicę znaczenia słów epitet i inwektywa? Jak nie to poszukaj 😀
  Emeryt... to nie chodzi o to czy jest zgodne z czyjąś opinią. Tylko o uzasadnienie opinii. My podaliśmy dlaczego ten przepis jest w naszej opinii zasadny. Ogranicza oddawanie meczów, aby ustawić tabelę pod swoje oczekiwania... Wy napisaliście, że przepis jest bz[****] i wiele innych określeń, jednak nie pisząc ani słowa o tym naczym polega ta bzdurność. Tyle... Nie ma co doszukiwać się podtekstów
 • omgKsu: Dzisiaj Trzyniec - Kladno , wybiera sie ktoś zobaczyć mgr Jagra w akcji? :)
 • Zaba: A masz bilet?
 • omgKsu: Tak Żabo :)
  Własnie wracamy , na meczu sporo Polaków , byli kibice z Oswiecimia , Gks Tychy , Sosnowiec czy Bytom . Szkoda że jest tak zeby wypić piwo i pogadać o hokeju z kibicami "zwaśnionych" drużyn trzeba jechać za granice naszego kraju :)
 • PanFan1: Mam tak od kilkunastu lat @omgKsu - na meczach Elite League (UK) spotykam sympatyków niemal każdej polskiej drużyny i ZAWSZE jest fajna przyjazna atmosfera pomiędzy nami. Jestem pewien że ta "waśń" o której wspomniałeś, jest tylko czystą imaginacją, lub też wynikiem jakichś celowych prowokacji. A może to po prostu to o czym już wcześniej wielokrotnie pisałem, w internetach każdy mądrala i kozak, chętny naubliżać i zmieszać z błotem. Przy bezpośrednim spotkaniu ta napinka mija.
 • PanFan1: ... @omgKsu - wystarczy odejść kilka kroków za granicę i może, jeżeli nawet nie po bratersku, to na pewno z przynajmniej z obustronnym szacunkiem, pozdrawiam.
 • PanFan1: @zaba - tak krótko o moim zdaniem niedorzeczności przepisu o wyborze przeciwnika w P-O, patrząc ta dzisiejszą tabelę PHL, jakie twoim zdaniem będą pary pierwszej rundy P-O ❓
 • omgKsu: PanFan mieszkałem tez w UK i jezdziłem na Sheffield i tak jak piszesz spotykało sie kibicow roznych polskich klubów hokejowych i zawsze było ok :) Dzis pod lodowiskiem w Trzyncu nawet duzy autokar GKS TYCHY ;)
 • Zaba: @PF1... Czyli nawet sam nie wiesz na czym na niedorzeczność polega, skoro nie potrafisz tego wyjaśnić ;) Wiesz, że przepis jest niedorzeczny, ale tak właściwie to nie wiesz dlaczego ;)
 • gieksa76: Kibice z Katowic też byli na meczu
 • PanFan1: @zaba - spokojnie bracie, odpowiedź na moje pytanie, a mój pogląd na tę sprawę stanie się dla ciebie jaśniejszy.
 • omgKsu: gieksa76 noi super , trzeba przyznać ze inne klimaty jak na "naszym" podwórku ;)
 • RECplayer: PanFan1 w jakim miescie ogladasz Elite?
 • PanFan1: Nottingham
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2023 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe