Hokej.net Logo

Nie Styl gry idzie w Świat, lecz Wynik

Nie Styl gry idzie w Świat, lecz Wynik

Nowotarżanie po 7 latach posuchy znów na najwyższym miejscu podium Mistrzostw Polski Juniorów. Ostatni raz mistrzowski tytuł świętowali w 2002 roku, a w ostatnich 3 sezonach dwa razy zdobywali 2 miejsce. Jest to też pierwszy mistrzowski tytuł w tej kategorii wiekowej zdobyty przez trenera Jacka Szopińskiego. Czas, więc na podsumowanie występów MMKS-u Podhale Nowy Targ zakończonych zdobyciem złotego medalu.


ZDJĘCIAZTURNIEJU<<TUTAJ>>
Na początku I-ligowych rozgrywek mieliśmy za przeciwników zespoły z niższej półki. Mogliśmy spokojnie pracować nad dalszym rozwojem zawodników i z biegiem czasu wyszliśmy na prostą. Można powiedzieć, że udało się nam nadrobić stracony czas. Mieliśmy dobrą serię 10 wygranych spotkań. Wszyscy jednak czekali na konfrontację z Unią Oświęcim i tam przeszliśmy pierwszy poważny sprawdzian. Stworzyliśmy dość mocną grupę z zawodników, którzy byli przypisani do drużyny, tzn. wszystkich juniorów oraz tych, którzy nie zmieścili się w składzie Wojasa Podhale, tzn. Gaja, Kreta i Iskrzyckiego. Na mecz z Unią wzmocnili nas też obrońcy Maciej Sulka i Piotr Ziętara. W Oświęcimiu rozegraliśmy wyrównane mecze i przynajmniej jeden z nich przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać. Doświadczenie oświęcimian wzięło jednak górę i przegraliśmy te spotkania. Dodatkowo kontuzji doznał Bartek Neupauer. Po tych meczach z zespołu odszedł do Cracovii obrońca Konrad Guzik. Zbiegło się to w czasie z kontuzjami w I drużynie Wojasa Podhale Nowy Targ i kimś trzeba było te dziury załatać. Po kolei odchodzili, więc Iskrzycki, Gaj, Kret, Kmiecik i Kasper Bryniczka. W ten sposób drużyna powoli zaczęła się rozpadać. Plusem dla zespołu było to, że wciąż graliśmy, a do szerokiego składu weszli juniorzy młodsi: Wcisło, Kos, R. Mrugała, Michalski, którzy bardzo dobrze sobie radzili. Na dobre w drużynie zadomowili się Szumal, Bryniczka W. i Puławski. Dzięki występom w MMKS-ie zawodnicy ci mogli ograć się na poziomie I ligi.Mistrzostwa Polski Juniorów.Dla Konrada Guzika to był pierwszy i ostatni tytuł MP Juniorów.


Piotr Ziętara (w żółtym) w akcji.


W zasadzie wszystkie mecze zagraliśmy słabo, poniżej tego, co potrafimy. Co prawda prawie w każdym meczu było widać przebłyski dobrej gry, ale głównie w formacji ofensywnej. Wciąż brakowało skuteczności i było dużo dziur w obronie. Z doświadczonych obrońców wcześniej wypadł nam Kamil Kapica i w zasadzie ta obrona opiera się na Juniorach Młodszych i to widać. Teraz najważniejsze to szybko zregenerować siły i mam nadzieję, że w Turnieju Finałowym zagramy na lepszym poziomie

Interesuje mnie tylko I. miejsce i o tym wiedzą zawodnicy

Analogicznie do Turnieju Barażowego zawodnicy zagrali dużo lepiej, było mniej błędów w grze obronnej. Zdarzają się nam jednak jeszcze sytuacje, kiedy tracimy krążek w głupi sposób, będąc w jego posiadaniu. Musimy nad tym jeszcze popracować i to wyeliminować. Niestety brakuje nam treningów na lodzie i najeżdżenia, bo wtedy wypada się z rytmu. W zasadzie w ostatnim czasie byliśmy na lodzie tylko 5 razy i były to zawsze mecze. Z każdym meczem powinno być lepiej. Na szczęście mamy szeroką ławkę, więc mogę korzystać ze wszystkich zawodników.

Dariusz Gruszka

Zaczęliśmy grać swoje, podkręciliśmy tempo i raz po razie trafialiśmy do bramki sanoczanMISTRZA POLSKI JUNIORÓW. Na największe słowa uznania w tym meczu zasługują bramkarze obu drużyn. Wszyscy grali resztkami sił, bowiem mieli w nogach ciężki sezon. Przed turniejem powiedziałem, że zdobycie tytułu jest naszym obowiązkiem. Tutaj nie zagraliśmy może zbyt pięknie, ale co najważniejsze skutecznie, z pełnym zaangażowaniem i taktycznie. O zwycięstwie zadecydowało w głównej mierze dobre przygotowanie do sezonu i udany sezon w I lidze. Mimo wszystkich przeciwności, które mieliśmy przed sezonem i przed turniejem, udało nam się zdobyć mistrzowski tytuł

Krystiana Dziubińskiego, Piotra Ziętary, Dariusza Gruszki i Konrada Guzika

W plebiscytach i w karierze trenerskiej jest to moje pierwsze wyróżnienie. Cieszę się, że została doceniona ta „czarna robota”, bo z młodzieżą jest najgorsza robota. Żeby wychować zawodnika, który wejdzie do ekstraligi trzeba dużo poświęcenia i czasu. Dlatego działacze ekstraligi powinni być tym wszystkim trenerom młodzieżowym wdzięczni i powinni im za tę pracę dziękować. Niestety jest na odwrót. Oni wręcz zapominają o tych szkoleniowcach, którzy tyle poświęcenia i czasu włożyli w wychowanie zawodników. Dochodzi nawet do tego, że pomijają ich w różnych sytuacjach i ignorują ich pracę i zaangażowanie. Dzięki tej młodzieży i tym trenerom drużyna Wojasa egzystowała na przyzwoitym poziomie i zajęła 3 miejsce. Odebrałem to wyróżnienie w imieniu wszystkich trenerów młodzieżowych pracujących w Podhalu i szkolących młodzież, którym należy się podziękowanie za to, że szkolą młodzież, nie mając z tego wielu korzyści. Dla każdego z nich praca z młodzieżą jest pasją

Najbardziej drażni wypowiedź Jancuski (trenera Wojasa Podhale), że ci zawodnicy przychodzą nieodpowiednio wyszkoleni. To już jest jego problem, że nie umie sobie z tym poradzić. Tych przygotowanych zawodników, których dostaje od trenerów młodzieżowych powinien doszlifować i ustawić według swojej filozofii gry, a jeśli tego nie umie zrobić to już jest inna sprawaNa pewno jesteśmy zainteresowani tą grupą, która grała u nas w tym sezonie, czyli Piotrkiem Kmiecikiem, Kasprem Bryniczką czy Bartkiem Niesłuchowskim. Chcemy również, aby Damian Kapica powoli podjął z nami treningi.

Jacka Szopińskiego Około połowy maja planuję rozpocząć pracę przed nowym sezonem. Chcemy przepracować 8 tygodni, a później zrobić przerwę wakacyjną. Jeśli się uda, to następnie będzie się obóz i wejdziemy na lód

Poniżej prezentuję wypowiedzi uczestników MP Juniorów, którzy zostali poproszeni o komentarz:


Szymon Wróbel:

W takim składzie i mając taki kolektyw w drużynie nie mogliśmy przegrać tych Mistrzostw. Przegrać tzn. nie zająć pierwszego miejsca. Każdy walczył ze wszystkich sił przez całe 60 minut i teraz jest, co świętować.

Kasper Bryniczka:

Graliśmy z sercem. Każdy pokazał, na co go stać. Tym właśnie przewyższaliśmy inne drużyny. Cieszymy się ze złota, chociaż powinniśmy z każdym wygrać przewagą kilku goli.

Piotr Ziętara:

Cel, który założyliśmy sobie przed mistrzostwami osiągnęliśmy w 100 procentach. Wszyscy bardzo cieszymy się z mistrzostwa.

Bartek Neupauer:

Po nieudanych barażach w naszym wykonaniu pokazaliśmy, na co stać naszą drużynę w mistrzostwach. Wszyscy zagrali na wysokim poziomie. Krok po kroku dążyliśmy do mistrzowskiej korony. Z każdym meczem graliśmy coraz lepiej i udało się nam wywalczyć zloty medal.


Bartłomiej Niesłuchowski:


Cieszymy się bardzo ze złota. Po tak długiej przerwie w końcu udało się zdobyć 1 miejsce. Jestem zadowolony z mojej gry na tych mistrzostwach i z całego sezonu. Mistrzostwa były bardzo trudne, wyniki mówią same za siebie: 3 mecze wygrane przewagą tylko jednej bramki. Wszyscy byli zmęczeni trochę całym sezonem, ale na szczęście zmotywowali się i zdobyliśmy złoto.


Marek Puławski:

Cel z góry był założony. Wiedzieliśmy, czego wszyscy od nas oczekują i pokazaliśmy, że jesteśmy najlepsi w Polsce. A w przyszłym roku będzie następny tytuł. Oby i seniorom szło tak dobrze, jak nam.


Dariusz Gruszka:

Graliśmy słabo. Ja osobiście zagrałem jeden mecz, a na początku drugiego doznałem kontuzji. Jednak nie liczy się styl, a efekt. W końcu mamy tytuł Mistrza Polski!Konrad Guzik:


Wydawało się, że będą to łatwe mistrzostwa dla nas, bo byliśmy faworytami do złotej korony. Jednak rywale nie oddawali zwycięstw bez walki! Walczyli o każdy krążek i ciężko było, ale się udało! Moim zdaniem było nas stać na pokazanie lepszych umiejętności i lepszej formy, ale niestety coś nie kleiło sie! Cieszę się z wygranej i tego tytułu, bo to moje pierwsze mistrzostwo i ostatnie w tej kategorii wiekowej! Ten sezon uważam za zamknięty. Zdobyłem 2 złote medale – jeden z Comarch Cracovią Kraków i teraz z MMKS-em – w tym sezonie uważam za najważniejsze w mojej karierze hokejowej dotychczasowej.


Mateusz Tylka:

Jestem zadowolony z mojej gry na mistrzostwach, grało mi sie dobrze w tym turnieju. Zdobyliśmy złoto w CLJ po siedmiu latach przerwy, ale nie było łatwo, bo mecze były ciężkie, a poza tym wszyscy byli zmęczeni całym sezonem. Stanęliśmy jednak na wysokości zadania i mamy Mistrza.


Piotr Kmiecik:

Mistrzostwa zakończone finałem z Gdańskiem można uznać za udane. Wygranie 5 spotkań z rzędu bez straty punktu to bardzo dobry wynik. Forma drużyny ustabilizowała się praktycznie w ostatnim momencie sezonu. Cieszy zaangażowanie każdego zawodnika, co przyczyniło się do zwycięstwa.


Damian Kapica:

Jestem dumny ze zdobycia złota, gdyż był to pierwszy taki tytuł dla naszej drużyny. Pomimo że wyniki spotkań były „na styku”, to można powiedzieć, że każdy mecz kontrolowaliśmy i jako jedyna drużyna pokazaliśmy na turnieju w miarę równą grę, co przyczyniło się do naszego triumfu.


Dominik Cecuła:

Cieszę się ze złota, jest to pierwsze złoto w naszej kategorii wiekowej CLJ, każdy z nas zostawił serce na lodzie i to przyczyniło sie w dużej mierze do naszego sukcesu, jak dla mnie nie zagraliśmy na 100% swoich możliwości, ale „ Nie Styl gry idzie w Świat, lecz Wynik"


Szymon Pyzowski


ZDJĘCIAZTURNIEJU<<TUTAJ>>

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • PanFan1: Przed meczem
 • rawa: Postaram sie byc wczesniej.
 • PanFan1: z Devils może być strasznie ciężko
 • rawa: Latwo nie bedzie.
 • rawa: Beda dwa hymny grali.
 • PanFan1: Jeden uniwersalny im starczy
 • PanFan1: Mecz taki se, typowy sparing
 • rawa: Lundell sie wyroznia.
 • PanFan1: Llundel próbuje coś czarować, ale reszta bez fajerwerków
 • PanFan1: To ciągle młody chłopaczek jest nie ??
 • PanFan1: 21 lat ?
 • PanFan1: Czy 22, coś koło tego
 • rawa: Duzo wiatru a efektu malo.
 • PanFan1: O pani Marta już by i dała 😉
 • PanFan1: Tak się chamsko za [****] łapać? i te złowrogie spojrzenia ... już mi do szatni i następny mecz przed TV 😉
 • PanFan1: s z m a t y
 • rawa: Ciekawe jak ten power play zagraja
 • PanFan1: Herbata z cytryną, sokiem malinowym i odrobiną różowego Gordona - żona mi przyrządziła, naprawdę dobre
 • rawa: Żona wie co dobre.
 • rawa: Lundell druga brama dzisiaj.
 • PanFan1: fachowo to zrobił
 • rawa: Rosnie. Bedzie z niego kawal hokeisty.
 • rawa: Kiedy liga nhl sie zaczyna? 19 pazdziernika graja pierwszy domowy mecz.
 • PanFan1: Taki miniaturowy Barkov
 • rawa: Pierwszy z Minnesota graja 13tego.
 • rawa: Znowu sie zacznie zarywanie nocek.
 • PanFan1: Wild zawsze groźni, od lat poniżej poziomu playoff nie zachodzą
 • rawa: W takim Sydnej maja lepsze lodo niz w Kato.
 • PanFan1: Bez szału, ale przyzwoite
 • PanFan1: Batherson powinien wylecieć za "embalishment"
 • rawa: Takie lodowiska by w Polsce wystarczyly. Na jakies 5tys.
 • PanFan1: Też tak myślę, a za prawidło powinno robić lodo w Trzyńcu
 • PanFan1: uuiiii
 • rawa: Tylko jeszcze kibolstwa z kopanej sie pozbyc.
 • rawa: Tak sie power play gra.
 • PanFan1: Będzie comeback cats ?
 • PanFan1: ale logo na bluzach Ottawa ma fajne
 • rawa: Ich sie oglada do konca.
 • rawa: I po ptokach.
 • PanFan1: Nie tym razem
 • rawa: Rolnicy z farmy nie dali rady.
 • PanFan1: Llundel i Etu Lousturinen mogą być bardzo produktywni dla kotów
 • rawa: To napewno.
 • PanFan1: No nic, dzięki za miłe towarzystwo, do szybkiego
 • rawa: Spadam.
  Dobranoc.
 • PanFan1: Dam znać odnośnie soboty, ale myślę że powinno się udać
 • PanFan1: Trzymaj się ciepło bracie i wypoczywaj, ktoś musi tę brytyjską ekonomię wspierać 😉
 • Padaka77: Tabela wygląda ciekawie, będzie zacięta walka o czwarte miejsce w drugiej rundzie i grę w pucharze :)
 • kuwejt25: Cześć, kupuje ktoś z Was bilety na MŚ?
 • PanFan1: Kiedy tylko włączy się wolna sprzedaż, to tak
 • omgKsu: Ja chciałbym kupić ale narazie jeszcze niemam dostepnych a pisało od 10 ;)
 • kuwejt25: Ja właśnie mam w koszyku ale nie mogę zapłacić
 • omgKsu: Ja nic niemam w koszyku , ani żadnej listy z której mógłbym wybrac bilet 🤷‍♂️
 • krych: Mi się udało zapłacić chyba za 10 razem i do tej pory nie wiem jak 😏
 • PanFan1: wolna sprzedaż od 10.10.2023
 • kuwejt25: Kupione. Polska-Francja
 • kuwejt25: Ale z zapłatą to był cyrk
 • Oilers: Ma ktoś jeszcze opcje kupić bilet?, czy poszło wszystko?
 • kuwejt25: Najtańszych już nie ma, nawet ni wiem czy były
 • kuwejt25: 1 680 Kč, 2 280 Kč tylko zostały
 • Oilers: Na jakie mecze?
 • kuwejt25: Polska-Francja i Kazachstan-Łotwa
 • Oilers: Jakiś kontakt do ciebie?
 • omgKsu: Po ciężkich bojach kupiłem na Polska-USA :)
  Bedzie komplet bo mało zostało :)
 • Oilers: Podobno rzucili na razie 20% pojemności
 • krych: O 10:02 byłem 1372 w kolejce...
 • KuzynKSU: Wie ktoś na temat zdrowia Aku Alho?
 • KuzynKSU: Tego się obawiałem. Koniec sezonu dla chłopaka. Złamana kość udowa
 • Oilers: Oni manipulują zainteresowaniem, w życiu na meczu polski z Łotwa nie będzie kompletu przy cenach biletów po 500zl
 • Paskal79: Nie wiem jak teraz ale jak ostatnio były mistrzostwa w Ostrawie to byłem na meczu USA -Rosja ,a w arenie w Ostrawie było pewnie tak z 30%wolnych miejsc ,a co dopiero na meczach Polaków tam lodowisko na pojemność ok 10tys przypuszczam że przed samym meczem kupi się bilety,chyba że nie ma takiej możliwości, Czesi myślą że kibiców z Polski będzie naście tysięcy Może w kopanej było by, ale w hokeju!? A w dodatku bilety cenowo z kosmosu! Chcą się ,,nachapac '' i mogą się przejechać
 • Paskal79: Pewnie jak się polapia że nie ma takiego zainteresowania będą tańsze bilety czy pakiety na mecze tych słabszych drużyn im bliżej mają tym może być taniej
 • omgKsu: Jak kupowałem na Polska-Usa to 80-90% sektorów tych środkowych było zajęte/niedostępne.
  Wątpie ze jak piszecie udostepnili dopiero 20%biletów , to pierwsze sprzedawaliby na sektory za bramka i łuki? Troche bezsensu by to było.
 • uniaosw: DC>DOT
 • mario.kornik1971: Nie kupujcie teraz, chcą się nachapać. Będą się prosić za pół ceny
 • emeryt: Nik Zupančić, vse najboljše, zdravja in blaginje, 100 let
 • Luque: https://youtube.com/shorts/9GgeCFsPrjY?si=bn63Ja91UOJNPlpG
 • Luque: Łycha zrób tak dzisiaj z Katowicami ale z krążkiem w siatce ;P
 • emeryt: DOT przygotowany do sezonu jak swego czasu Philips,ale poczekajmy...
 • emeryt: Heiki i Heniek klasa,bardzo fajnie Kamil,Carl coraz śmielej,Mark dojdzie do siebie po kontuzji
 • uniaosw: Eme prawda co do dota niestety
 • emeryt: Carl 3 sezony temu najlepszy obroñca na Słowacji a teraz...ciekawe co to sie stanęło
 • hanysTHU: Dziś wygrają goście.
 • uniaosw: Co sie miało stać, na super sportowca to Carl nie wygląda
 • uniaosw: Kwestia podejścia mi sie wydaje, Niektórzy obcokrajowcy myślą że przyjadą nieprzygotowani do polski i będą jeździć na jednej nodze a tu klops, lód wszystko weryfikuje
 • uniaosw: Jeśli Dot nie pokaże sie w październiku z lepszej strony, dla mnie nie ma sensu go trzymać i poszukać jakiegoś fina lepiej
 • uniaosw: Nawet w takim meczu z Sakokiem chłop nic nie pokazał a Nasi Prusak i Dudkiewicz bardziej widoczni więc o czymś to świadczy
 • uniaosw: No i Denyskin też mocno w dół względem poprzedniego sezonu niestety na razie
 • emeryt: taa masz racje kolego
 • hubal: Turkin dziś ukąsi
 • botanick: Ja..Pasiuta w gire.
 • Arma: Też nie ma co się dziwić. Jak ktoś ma CV i gra w słabszej lidze to normalne że się nie przykłada w 100%
 • hubal: bot :)
 • Paskal79: Panowie nie skreslajcie gościa, fakt nie jest super widoczny ,ale pkt robi chociaż z Dudkiem i Prusakiem macie rację chłopaki się starają i są na plus! Główna przyczyna jest taka że Ci obco przyjeżdżają słabo przygotowani fizycznie i ( artykuł o zawodniku z Sanoka i kometarz że większość przyjeżdża nie przygotowana!,)potrzebują czasu by dojść do formy fizycznej Dodalbym do tego grona Deniskina i Nie stety naszego kapitana też fizycznie wygląda słabo
 • uniaosw: Ale tak jak mówię dopiero październik więc jeszcze dajmy czasowi czas..
 • Paskal79: Chociaż Deniskin rok temu też na początku wyglądał słabo a potem , był jednym z liderów to samo dotyczy się Dziubka jak dojdzie do siebie fizycznie to znów będzie gościem który to pociągnie !
 • Paskal79: Czyli jeżeli nasi obco średnio przygotowani,to z czasem będzie tylko lepiej, jesteśmy w czołówce więc trochę można,, przymknąć ''oko na to, jeżeli walcza i się starają
 • Paskal79: Ogólnie jest takie dziwne przyzwolenie by obco w polskich klubach w sierpniu przyjeżdżali tak sobie przygotowani
 • uniaosw: Tak jest taniej
 • Paskal79: No w innych ligach po testach wydolnościowych z reguły aut
 • emeryt: a "najlepszy kapitan w historii Unii" gdzie sie przygotowywał?
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2023 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe