Hokej.net Logo
KWI
13
KWI
18
KWI
19

Okiem Kojota. Dlaczego niedługo zaczniesz oglądać hokej kobiet?

Rozwój hokeja kobiecego na świecie (Foto: uconnhuskies.com)
Rozwój hokeja kobiecego na świecie (Foto: uconnhuskies.com)

Kto choć raz był już tak znudzony życiem, że aż przeczytał któryś z moich artykułów ten wie, że hokej kobiet nie jest moim zdaniem najpopularniejszą formą tego sportu. Zanim jednak część z Was zbierze szmatką resztę piany toczącej się teraz z ust i zacznie jak z karabinu sypać oskarżeniami o wszystko niezwiązane ze sportem, uspokajam. Chodzi mi o to, że hokej kobiet ma zasady, które czynią to wydanie naszej dyscypliny zwyczajnie nieatrakcyjnym. Przynajmniej tak było do tej pory. Bowiem niewykluczone, że jesteśmy świadkami narodzin organizacji, która wyciągnie hokej Pań z piwnicy i zrobi z niego pełnoprawny zawód, zamiast kolejny zawód sprawić. Nie wierzę, że to piszę, ale przyszłość zaczyna wyglądać nieco lepiej.

Co Ci nie pasuje w zasadach hokeja kobiet?

Nie będę tu oryginalny. Na pierwszy plan rzuca się od razu brak kontaktu. O ile w ligach kanadyjskich czasami lekkie formy starć są dopuszczane, o tyle w Europie najmniejsze zagranie ramię w ramię traktowane jest jak próba zabójstwa z zimną krwią. Tak więc uzbrojone po zęby zawodniczki zdają się połowę ochraniaczy mieć dla efektu, bo równie dobrze wystarczyłby sprzęt do gry na rolkach.

Poziom sportowy jest z reguły niższy lub dużo niższy, niż hokej męski, głównie ze względu na różnice w funduszach i możliwościach. Brutalnie mówiąc, dziewczyny wiedzą, że pograją sobie dopóki pieniądze będą dostawać od rodziców lub praca pozwoli im na godzenie zawodu z hokejem. Takie perspektywy nie nastrajają bardzo optymistycznie i nie zachęcają do ścigania Connora McDavida czy Manon Rheume.

Promocja kobiecego hokeja jest na takim poziomie, że jedyna nadzieja, przynajmniej w Polsce, jest taka, że Piotrek Szeliga nauczy grać którąś z freak-fighterek, ta pochwali się tym na sławetnej konferencji i ktoś się dowie, że taka dyscyplina w tym kraju istnieje. Nie ma co jednak jechać tu jedynie po Polsce. O ile w Skandynawii jeszcze ten hokej jako tako się ma, o tyle w USA czy Kanadzie marketing hokeja piękniejszej części społeczeństwa jest skierowany albo tylko do kobiet, albo do zupełnie nikogo.

Co więcej, najszybsza dyscyplina sportu w wydaniu Pań, przynajmniej w Ameryce Północnej, często i gęsto podszyta była wszelkiego rodzaju przekazem poza-hokejowym, który zwyczajnie drażni. I to nie dlatego, że część fanów się nie zgadza z proponowanymi trendami, ale dlatego, że nikt nie ma ochoty na przekazy poza-hokejowe oglądając mecze hokeja, a momentami można było czuć się na to skazanym.

I co niby się zmieniło?

Byłem przekonany, że nic. Po spektakularnej klapie NWHL, czyli w teorii najlepszej lidze damskiej na świecie, zapanowała próżnia, której nie opłacało się wypełniać. Zawodnicy NHL zgodzili się (albo ktoś im się zgodził) przeznaczać jakiś ułamek pensji na gaże hokeistek i w efekcie najlepsza z nich, Amanda Kessel (prywatnie siostra Phila Kessela) zarabiała w okolicach 15 tysięcy dolarów rocznie, co oznacza zarobki na poziomie restauracji serwującej fast food. Ciekawostką jest, że w innej lidze, CWHL, grała także szwagierka Phila - Courtney Kessel.

O żadnej z tych organizacji nie słyszeliście. Ich transmisje z meczy poprzez platformę YouTube były dosyć smutnym widokiem. Puste trybuny „kamerowane” z jednego urządzenia z większym lub mniejszym sukcesem próbującego nadążyć za akcją (mam wrażenie, że gdzieś już taki poziom realizacji transmisji jest, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie) odstraszały. Do 1000 wyświetleń na mecz porażało wszystkim tylko nie profesjonalizmem. Logotypy drużyn zachęcające jedynie Panie do kibicowania, Panie komentujące mecze głosem tak piskliwym, że aż nieznośnym i wiele innych mankamentów skazało projekty na porażkę.

I nagle wraz z 2024 rokiem nastała jutrzenka nadziei, przynajmniej dla hokeistek za Wielką Wodą. Oto powstała bowiem liga PWHL, czyli Professinal Women Hockey League. Kilka miesięcy wcześniej odbył się nabór do 6 drużyn (w praktyce był to nabór w większości od dawna aktywnych zawodniczek). Wydarzenie przeszło bez większego echa, natomiast premierowe spotkanie Nowego Jorku z Toronto już zdecydowanie nie.

Dziewczyny grają w drużynach nazwanych jedynie nazwą miasta i nazwą ligi, a logotypy są proste do granic możliwości, momentami wręcz paskudne – ale do zapamiętania. Czy to wystarczy? Absolutnie nie.

Dlaczego kupuję ten projekt?

W przerwie spotkania New York - Toronto komentatorki mówiły, że zrobiono wywiad wśród zawodniczek i spytano, czego najbardziej brakuje im w ich hokeju. Podobno niemal jednym głosem panie powiedziały, że brak im kontaktu, fizycznej i twardszej gry. Być może mówiły to już wcześniej, ale ta organizacja postanowiła je wysłuchać.

I tak oto mamy kontaktową ligę damską. Zagrania ciałem mogą mieć miejsce przy bandach (póki co nie ma opcji ataków na otwartym lodzie) i oczywiście w celu przejęcia krążka lub w bezpośredniej bliskości krążka. To wystarczyło, by przez kilka momentów zrobił się na lodowisku niezły „sług fest”. Panie chętnie przepychają się w obronie bramkarek, wjeżdżają w siebie barkami jak trzeba i czuć sportową złość – coś, co nawet jeśli istnieje w innych ligach, to przepisy doskonale to maskują.

Marketing tej ligi podoba mi się bardzo, ale to bardzo. Po pierwsze, chętnie żongluje się nazwiskami znanymi w NHL. Courtney Kessel jest obecnie menadżerką jednej z drużyn, a w kampaniach reklamowych chętnie bierze udział chociażby olimpijka Sarah Nurse, prywatnie kuzynka obrońcy Oilers, Darnella Nurse’a. Co więcej, nie ma tu wciskania pięciuset milionów sloganów na pod tytułem „jesteśmy kobietami, to jest liga kobiet”, bo tego domyśli się nawet przeciętnej maści strażnik miejski po pięciu sekundach. Hasło przewodnie to „the sport we love”, a panie jarają się możliwością zarabiania na hokeju i rozwoju i o tym mówią na wideo.

Jeszcze lepszym elementem całości jest to, że hokeistki nie udają hokeistów. Na konferencjach nie przychodzą w dresach, jak zawodnicy czy nie noszą czapek jak Johnny Gaudreau. Są ubrane bardzo kobieco, ładnie i z klasą, i zdają się być z tego tytułu bardzo dumne. Przemowy wybitnych zawodniczek mówiły o tym, że ta liga to ukłon w stronę dziewczyn, które grały i do teraz grają za darmo, z czystej miłości do sportu by dać im nadzieję, że ich pasja może stać się pracą.

 

Pierwszy mecz sprzedał się wybitnie

Hala na kilka tysięcy osób w Nowym Jorku sprzedała się bodajże w całości. Profesjonalna relacja i transmisja meczu, profesjonalne studio do komentarza między tercjami i komentatorki panujące nad swoim głosem – to wszystko dało obraz organizacji aspirującej do miana ligi zawodowej. Zupełnie niezły poziom zawodniczek, momentami ostra i intensywna gra – to wszystko wydarzyło się podczas pierwszego meczu w miejmy nadzieję długiej historii tego brandu.

Istnieniem PWHL pochwaliły się bardzo duże media od New York Times bo NBC. Zawodnicy NHL chętnie dzielili się zdjęciami na których śledzili poczynania koleżanek po fachu, drużyny życzyły powodzenia. Co więcej, stulejarskie komentarze były liczne, ale stanowiły jedynie nędzny ułamek wszystkich uwag i spostrzeżeń. Dziewczyny dostały dużo miłości i kredyt zaufania.

Jaka przyszłość?

Zainteresowanie spadnie z całą pewnością i to będzie prawdziwy test. Obecnie liga dostaje premię za nowość i wygrała nad wszystkimi innymi poziomem organizacji i produkcji. Jeśli liga będzie twarda a przez to dynamiczna, to jest szansa, że przyciągnie większą publikę. Kobieca liga futbolu amerykańskiego próbuje przyciągnąć publikę mocno skąpymi strojami, ale z dosyć mizernym efektem. W hokeju trzeba zadziałać efektownością sportu i widowiskiem.

Panie absolutnie nie wstydzą się swojej kobiecości, ale to ich gra sprawiła, że dostały zielone światło od publiki. Mocno trzymam kciuki i liczę na trend europejski bo mam dość spotykania naszych reprezentantek w miejscach pracy, którym powinno być lodowisko.

Szczerze polecam PWHL, zapowiada się naprawdę obiecująco.

 

Liczba komentarzy: 16

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • PanFan1
  2024-01-11 13:58:45

  Kojot odpowiem Ci krótko - nie zacznę, prędzej zrezygnuję. Kiedyś bardzo młodym człowiekiem będąc (parę dekad temu) interesowałem się poza hokejem również piłką, kiedy piłka jeszcze była piłką, po przepoczwarzeniu jakie przeszła ta dyscyplina i sprowadzenie jej do poziomu groteski, po prostu przestałem oglądać ten sport i wiesz co, jakoś mi tej dzisiejszej wersji footballu nie brakuje. Dlatego powiem Ci Kojot, nie będę oglądał kobiecego hokeja, bo szkoda mi na to czasu.

  • J_Ruutu
   2024-01-11 14:34:57

   Się tak nie zarzekaj :) Skoro oglądasz polską "ekstraklasę", to i hokej kobiet w tym nowym wydaniu może ci podejść. Poziom podobny, gry ciałem z czasem będzie więcej niż u facetów w naszej lidze.
   Trochę sobie żartuję (żeby nie było), ale tylko trochę.

  • PanFan1
   2024-01-11 16:06:27

   Dlatego twierdzę że PANI MARTA MUSI ODEJŚĆ Ruutu ;)

 • beny77
  2024-01-11 14:13:34

  Po prostu mnie to nie interesuje

 • mario.kornik1971
  2024-01-11 14:20:30

  szybko grajo

 • Oberek111
  2024-01-11 14:43:24

  Na pierwszym meczu w Minesocie bylo 13k

 • narut
  2024-01-11 14:51:33

  z szacunku dla kobiecości nie będę tego oglądać, z perspektywy czasu coraz bardziej uważam, że cała koncepcja sportu kobiet (jakże za dziecka i później cieszyłem się z osiągnięć naszych sportsmenek...) jest mocno ideologiczna i wbrew naturze i nie służy niczemu dobremu...jest to za pośrednictwem mediów odgórnie narzucane by nie powiedzieć nachalnie stręczone, nie dzieje się to w sposób spontaniczny i oddolny, jakieś konkretne gremia za tym stoją... następuje celowe mieszanie ról - z jednej strony hokej (męski) staje się mniej męski, a z drugiej lansuje się sztangę, boks i zapasy kobiet, nie mówiąc o hokeju czy piłce ręcznej w drużynowych..."nowego" cz

  • J_Ruutu
   2024-01-11 16:29:52

   Hahaha.... "ideologicznie, wbrew naturze, konkretne gremia za tym stoją".
   To się samo komentuje.

 • Tomunio82
  2024-01-11 15:49:59

  Podoba Wam sie, Jak Taka piekna dziewczyna sciaga kask i pluje w bok??? Mi srednio.🤣🤣🤣

 • T-Head
  2024-01-11 16:07:07

  Faceci żyją jakąś iluzją kobiet, w ramach której kobiety nie przeklinają, nie wdają się w bójki, nie plują w bok, nie puszczają bąków i nie pocą się pod pachami, za to ich jedynym pragnieniem w życiu, ustawieniem fabrycznym są uśmiechanie się, gotowanie obiadów i przewijanie dzieci. Otóż nie. Pobudka, witamy w XXI wieku. Nie chcecie oglądać kobiecego hokeja (ani sportu kobiecego w ogóle, który wg "naruta" jest pomyłką samą w sobie, to sobie nie oglądajcie, w końcu jest powód, dla którego pierwsza zawodowa liga kobiet ruszyła w cywilizowanych krajach, ale te komentarze ocierają się wręcz o mizoginię. I nie ma to jak facet na zapas martwi się o kobiece obyczaje i urodę bardziej niż one same, bo może im akurat zależy na innych rzeczach.

  • PanFan1
   2024-01-11 16:14:54

   Tak, nawet bym się z tobą zgodził, gdyby ktoś faktycznie zostawił ten cały kobiecy hokej całkowitej wolności wyboru, chcecie to oglądać- czy nie chcecie ? Ktoś chce za to płacić - czy nie chce ? Ale przecież kobiecy hokej, tak jak i wiele innych dyscyplin kobiecych, jest nam zwyczajnie stręczony i ty to doskonale wiesz, choć oczywiście tutaj tego nie przyznasz.

  • Ice Ponder
   2024-01-11 16:26:15

   Witamy w XXI wieku,gdzie promuje się na siłę kiepskie produkty w imię ideologii odklejonej od faktycznego stanu.Wystarczy popatrzeć na nędzę jaką serwuje się w WNBA - gdyby nie miliony dolarów już utopione przez NBA to ten twór kobiecy dawno zdechłby śmiercią naturalną.Tutaj będzie tak samo.NBA do tej pory wtopiła ćwierć miliarda dolarów w tą śmieszną wersję koszykówki - ciekawe jakie tutaj będą straty.

  • Ixat
   2024-01-11 22:38:32

   T-Head, a czy spodziewałeś się tu innych odpowiedzi? Wbrew naturze, konkretne gremia, stręczenie itp. Komentariat HN nie zawodzi!

   Fajnie, że ktoś poszedł po rozum do głowy i dopuścił kontaktowość w grze bo bez tego hokej traci większość ze swojego uroku. W parze z naprawdę fajnym marketingiem daje to szanse na realny rozwój PWHL. I na popularyzację dyscypliny w nowych środowiskach, co przełoży się na rozwój dyscypliny jako takiej.

   A tak z ciekawośći, czy na HN jest dział poświęcony hokejowi kobiet w Polsce. Czy jest tabela ligi i wyniki meczów? Po szybkim przeglądzie menu nic nie mogłem znaleźć.

  • narut
   2024-01-12 00:35:03

   "w cywilizowanych krajach" buhaha ... co jest miarą owej cywilizacji... co? upadek obyczajów i nrom moralnych niemalże wszelakich? łatwo jest natomiast oceniać i akceptować wszystko z pozycji konsumenta, dla którego niemalże cała otaczająca rzeczywistość jest tylko przedmiotem konsumpcji (rozrywki i zabawy), jak coś bawi to jest fajne i nie ma żadnego problemu, ważne aby bawiło i dostarczało emocji..., troszkę trzeba mieć dystansu żeby pewne rzeczy dostrzec..

 • hanysTHU
  2024-01-11 16:10:10

  Wyjdź se chopie na lód i nie pindol więcej. Może wtedy poczujesz po co zakłada się ochraniacze.

 • kudlacz88
  2024-01-11 20:22:26

  Hej Kojot, fajny artykuł. Temat napewno warty zbadania. Obejrzałem kawalek podlinkowanego meczu, dziewczyny momentami prezentują dobry poziom (oczywiście nie to co nasz PHL, bo to oczywiście najlepsza liga na świecie!)

  Temat o tyle warty zainteresowania bo gdzieś tam dochodzą mnie słuchy o drużynie Metropolitans Silesia która chyba nie najgorzej sobie radzi z innymi europejskimi drużynami?

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • emeryt: Pani Marto Pani da spokój...
 • PanFan1: Unia nie może dać się wciągnąć Gieksie w taktyczne gierki, Kato grają skutecznie taki hokej przez cały sezon, Unia musi wyjść jak po swoje, bez kszty kalkulacji
 • RafałKawecki: Bramka GKSsy z perspektywy telewizorni była nieprawidłowa. Ale naprawdę miałem dużą "nadzieję", że ją uznają. Jakimś cudem się opamiętali.
 • emeryt: wypowiedź Dziubińskiego majstersztyk...wszystko było poukładane,wszystko bylo ustalone a tu no mosz...
 • emeryt: dobranoc Państwu
 • PanFan1: Ciekawe czy jakby Unia faktycznie zrobiła majstra, a Dziubek strzeli bramkę, czy pozwolą mu powiedzieć kilka słów do kamery TVP ;)
 • PanFan1: dobrej nocy
 • rawa: Rober03 pisałem o bramce dla Unii Dziubka, którą nie uznali. Była prawidłowo zdobyta.
 • Luque: Czy ktoś wie co powie wydział sędziowski?
 • Zaba: Jedno jest pewne... będziemy mieli najmocniejszego wicemistrza od wielu, wielu lat...
 • Zaba: Ktokolwiek nim zostanie
 • Luque: GKS PZHL Katowice wygra sezon?
 • Zaba: Na tych finałach szef wydziału sędziowskiego w.jednym boksie kar, w drugim najlepszy polski sędzia:) Chlopaki raczej nie łapią takich funkcji w sezonie zasadniczym 😉
 • hokej_fan: Bez względu na niedzielny wynik wszyscy o północy na lodowisku Chemików 4 w Oświęcimiu
 • Luque: Gdzie są Ci wszyscy kibice Katowic? Podoba się to Wam?
 • hokej_fan: Informujcie wszystkich!!!
 • borysuka: Gieksa dziś kompletnie bez pomysłu , bez szybkości . Unia dużo dużo lepsza. I kondycyjnie Ślązaki nie wyglądają najlepiej .
  Mecz za 2 dni nie ma czasu na nadrabianie kondycyjnych zaległości. Mecz zaczynamy od 0-0 i niech wygra lepszy , wygra w sprawiedliwy sposób. A jeszcze jedno bardzo duże osłabienie Gieksy - OLSSON #95 nie zagra, choć jak widać na przykładzie UNII wcale nie musi to być decydujące.
 • KuzynKSU: Piękne meczycho. Graty chlopaki.
  Niezależnie jak to sie skonczy chciałbym podziękować obu ekipom za świetne mecze finałowe. Od lat takich nie było
 • ZiggyStardust: Ustępujący mistrz coraz słabszy fizycznie, a brakuje też innych argumentów
 • ZiggyStardust: W niedzielę 60:40 na challengera
 • hanysTHU: Dwa duże telebimy na niedzielę wynajmę! Ktoś coś?
 • hokej_fan: Wszyscy na Chemików 4 w niedzielę po meczu
 • ZiggyStardust: i jeszcze kartka z kalendarza. Rok 2002. Po 5 meczach GKS prowadzi w finale z Unią 3:2. 6 mecz w Osw gładko dla Unii 4:0. 7 w Kato 2:1 dla Unii. Kolejny tytuł
 • Foxxy: Włóżcie głowy pod zimną wodę
 • KOS46: Wydaje mi się, że Katowice nie wytrzymują już fizycznie tej serii.
 • Foxxy: A może to godzina meczów z wami tak skutkuje
 • Foxxy: Bo w 1 meczu jak graliśmy to też wyglądaliście lepiej. A w Katowicach to już inaczej wyglądało
 • Foxxy: Czy liga sędziom odjechała bym się kłócił. Oprócz GieKSy i Unii
 • Zaba: Tak jak Unia nie była totalnie przygotowana fizycznie do finału 2 lata temu. Mieliśmy dobrych zawodników ale kompletnie nie przygotowanych fizycznie do finałów. Marzę o tym mistrzostwie, ale mam świadomość, że drugi raz tak slabo Katowice juz nie zagrają. W niedziele będzie zupełnie inny mecz. 2-1 jak w 2002 biorę w ciemno 😀
 • Foxxy: Tyskie Jastrzębie grają w kratkę. Cracovia od paru sezonów nic. Moim zdaniem poziom zbliżony
 • Foxxy: Plus teraz my poniesiemy dopingiem naszych. To też może mimo zmęczenia może wyzwolić dodatkowe sily
 • gandalf77: bez obrazy dla kibiców UNII i GKS Unia narzuciła sowoje warunki gry i to nie tak ze KATOWICE były słabe to UNIA pokazała moc ,ogólnie tak jak ktos pisał Unia lepiej fizycznie jest przygotowana
 • Foxxy: Dziś z tego co widzę to tak było
 • Zaba: Naprawdę Cracovia od paru sezonów nic? A kto wygrał w zeszłym roku zasadniczy sezon?
 • ZiggyStardust: Wbrew temu co piszą rozpasani kibice z Tychów, ich GKS nie był wcale taki słaby. Półfinały z Unią to były dobre mecze. GKS wcale źle nie wyglądał. Choć Unia była lepsza.
 • Foxxy: Ale w poszczególnych meczach tego wyraźnego nie było
 • Foxxy: Żaba mnie Cracovia przyzwyczaiła do czegoś więcej niż wygranie sezonu ogórkowego w Polsce
 • Zaba: W tym sezonie Cracovia przypominam przegrała z Unia w 7 meczu 1-0
 • Foxxy: Bo prawdziwa walka się u nas zaczyna od Play offów
 • gieksa76: Pasiaki dali dzisiaj popis
 • Zaba: Równie dobrze to ona mogla grać dzis w finale
 • Foxxy: W sumie może to tak wygląda bo urośli inni i ciężej jest niż było to jeszcze parę lat temu
 • Zaba: Uwielbiam te dzieciaki z Katowic :)
 • ZiggyStardust: Szczerze? To bardziej bałem się 7 meczu z Cracovią, niż niedzielnego z GKS
 • gieksa76: BRAWO GIEKSA W NIEDZIELĘ ŚWIETUJEMY
 • ZiggyStardust: Nasi grali padakę w ćwierćfinale
 • Zaba: Bo Cracovia się rozpędzała z każdym.meczem a szczegolnie Robson
 • ZiggyStardust: @Żaba - To bądź mentorem
 • Foxxy: Wybacz że kiedyś tylko zerkałem na Hokej. Jak grali Tyscy ( ojciec ich kibicem) bo w sumie mnie to wtedy nie ciekawiło, ale z tamtych czasów pamiętam mega mocną Cracovię i Tychy
 • Zaba: Gielsa, ale Ty już tak świętujesz od czwartego meczu :)
 • ZiggyStardust: Szkoda, że Załamaj już zajęty na przyszły sezon
 • Arma: Takich perełek jak Załamaj jest pełno na rynku tylko trzeba kogoś kto ma dobre oko
 • Zaba: Miało być gladkie 4-0, potem po wpadce w pierwszym meczu załatwianie urlopów bo mio byc 4-1... kolejny wypadek, ale 4-2 i świętowanie w Oświęcimiu, bo miało bardziej boleć.... :)
  Zobaczymy co będzie w niedziele.
 • Foxxy: Ziggi bo jesteście po wysokiej wygranej.
  A to może być złudne co już ta seria nie raz pokazała
 • Foxxy: I tak jak pisał KuzynKSU ta seria jest wspaniała
 • Zaba: U nas bez względu na wynik niedzielnego meczu zatrzymać Ahopelto, Sadłoche, Diukowa Jakobsonsa.
  Cześć zawodników w zasadniczym niewyraźna, ale na PO odpalili z formą.
 • Foxxy: Żaba ale u was było to samo. Też pisanie że nas zniszczycie sromotnie.
 • Zaba: Blagam Cie... przez kogo? Jednorazowe dzieciaki jakieś lub prowokacje z innych druzyn. Nikt tu z kibiców Unii nie pisal, że Was rozjedziemy...
 • ZiggyStardust: ja też już mam swoja listę, ale podzielę się po sezonie ;)
 • Foxxy: Każdy z nas żył finałami z przed 2 lat. Ale chyba nikt nie postawiłby złamanego centa na 4-0
 • Simonn23: Co to się podziało na sektorze D że taka bitka? Dywaniarz zdemaskowany?
 • KOS46: Gieksa76 już dwa razy przesuwał urlop
 • Foxxy: Unia jak dobrze liczę w tym sezonie 2 razy w SATELICIE?
 • Foxxy: Wygrała
 • Foxxy: 5-1 i ten 1 mecz playoff?
 • Foxxy: Plus jak też Unia nam ładowała 3 bramki w 4 meczu to też wyglądaliśmy fatalnie brakiem szybkości itp. ale w parę minut się zrobiło 3-4
 • Foxxy: Mecz w Katowicach to będzie zupełnie inny mecz. Inny ciężar gatunkowy ( bo może już nie dla Unii) bo oni już wczoraj mieli taki ciężar
 • Zaba: Foxxy... wielu kibiców z Katowic przed finałem pisało tu o gładkim 4-0 i niemam tu na mysli tylko sprawnego inaczej gieksy76...
  Co do wygranych w satelicie to chyba wygraliśmy ich więcej bo wygraliśmy z Wami 3 ostatnie mecze zasadniczego... generalnie w tym sezonie w całej serii jest jednak 6-5 dla Unii :)
 • Foxxy: Ja akurat uważam że 7 mecze w Serii powinny być grane na neutralnym terenie z kibicami obu ekip
 • Foxxy: Ale wiem rozstawienie po zasadniczym
 • Foxxy: Flashscore mi pokazują dwie wasze wygrane
 • Zaba: Masz rację. Mecz w 5 rundzie graliśmy jako gospodarz.
 • krych: Simon na sektorze D okazało się że nawet ten sikacz lany na lodo może zawrócić w głowie ;)
  W sumie nic szczególnego się nie wydarzyło.
 • Zaba: Jakoś założyłem, że mecz pierwszego z drugim zespołem powinno się grać u lidera, ale my chyba po 4 rundzie na chwilę spadlismy na 3 miejsce
 • Foxxy: Unia chyba też rzadko przegrywała na swoim terenie.

  Obie ekipy są specjalistami od swoich Tafli.
 • m1chas: Ciekawe czy zawiesza Hampusa 🙂
 • Zaba: Nie wydaje mi się aby go Zawadzka zawiesiła. Nie odwazy sie
 • Foxxy: Boli teraz ta dogrywka w tym szalonym meczu co do pustej fraszko nie trafił
 • Unior: Fin z Finem, Szwed ze Szwedem się pobili, świat się kończy.
 • hanysTHU: Wyklaskane,wyśpiewane...
 • hanysTHU: A w sektorze D to sama radość aż się ze szczęścia przewracamy😛
 • hanysTHU: Dobrej nocy.
 • mario.kornik1971: a żem se po meczu frytek nasmażył
 • m1chas: Foxxy popatrz lepiej w jakim stylu Unia przegrała dogrywki i co kogo bardziej boli
 • Simonn23: O 13 Trzyniec zaczyna bój o finał
 • Foxxy: Ktoś mówił że piękne dziewczyny są w Oświęcimiu na trybunach. Ja bym powiedział że trybunach są wszędzie ładne dziewczyny.
 • Foxxy: Ale jak patrzę na te dziewczyny co trzymają Flagi przed meczem w Oświęcimiu są najpiękniejsze. Takie pytanie to wynajęte hostessy czy dziewczyny związane z Unią ( trenujące w jakiejś sekcji)?
 • Foxxy: m1chas boli bo jakby teraz patrzeć to byłby już koniec
 • emeryt: Pan Zupa,Golden Majk,Pani Anna stworzyli Potwora x 3.20
 • Renata BN: Te oświęcimskie laski z flagami to łyżwiarki figurowe.
 • whiteandblue: emeryt świetnie, że wspominasz o tych trzech osobach niewątpliwie wspólnie z zawodnikami autorami tej wspaniałej drużyny. Jest fajny wywiad na yt z Panią Anią. Wielki szacun dla tego co ona robi w klubie. .....a niedziela jest nasza jest nasza.... :-)
 • whiteandblue: Łyżwiarki figurowe . Tak nam "obrodziło" ostatnio w Oświęcimiu. Wszyscy zachwyceni urodą i umiejętnościami oczywiście :-)
 • Polaczek1: Za uderzanie w jajko z automatu zawieszenie czy Martusia decyduje ?
 • emeryt: w jajko owszem zawieszenie ale to była moszna...a to już nie podlega karze,poczekajmy na oficjalne info pzhl
 • emeryt: wie ktoś czy związek posiada urologa na stanie?
 • Renata BN: Myślę że wczorajsze zdecydowane zwycięstwo oświęcimian doda im pewności i w niedziele nie wyjdą na taflę w Katowicach bojaźliwie. Miałam tego nie pisać ale mówią to nawet kibice innych drużyn że szkoda że Unia jest okradana przez arbitrów z jednego prawidłowo zdobytego gola w prawie każdym finałowym spotkaniu. Ciężko rozpoczynać mecz z dorobkiem -1. Ale Scandinavian Unia Oświęcim radzi sobie z wiatrem w oczy ;-)
 • narut: dziś oprócz meczu naszych o 19 30 mecz Francja - Włochy, warto sobie popatrzeć co prezentują na ten moment Francuzi, oni ostatnio b. dobrze się prezentują
 • szop: wczorajszej decyzji o nie uznaniu gola nie rozumiem.... Unia zamknela mi morde wczoraj gratulacje
 • emeryt: nie wierzyłem ze przejdziemy Tychy nie wierzyłem ze sie postawimy Kato...ale jest wiara ze jutro bedzie pięknie
 • emeryt: już teraz slowa wielkiego uznania dla dobrodziei,dla sztabu szkoleniowego i dla Panów hokeistów,dokonaliście wielkich rzeczy kochani
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe