Hokej.net Logo
KWI
16
KWI
17
KWI
24
KWI
25
KWI
29

Polki ze zwycięstwem na MŚ! Pewny triumf na inauguracje

Reprezentacja Polski kobiet podczas Mistrzostw Świata IIA w Bytomiu [foto: Kacper Jerke]
Reprezentacja Polski kobiet podczas Mistrzostw Świata IIA w Bytomiu [foto: Kacper Jerke]

Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Kobiety Dywizji IIA w słoweńskim Bledzie. Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu odniosła zwycięstwo, pokonując Australijki 5:0.

Już pierwsza tercja ustawiła przebieg spotkania. Polki szybko narzuciły swój styl gry i wykorzystały dwie przewagi, a dublet zaliczyła Karolina Późniewska. Po niespełna 14 minutach było już 3:0, a rywalki miały ogromne problemy z wyjściem z własnej tercji.

Druga odsłona to dalsza kontrola wydarzeń na lodzie. Zespół prowadzony przez Arkadiusza Sobeckiego nie tylko utrzymywał wysokie tempo, ale też skutecznie neutralizował nieliczne próby Australijek. Efektem była kolejna bramka – tym razem autorstwa Małgorzaty Zakrzewskiej.

W trzeciej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. Polki dominowały pod każdym względem, co potwierdza statystyka strzałów (aż 51 uderzeń na bramkę rywalek). Wynik na 5:0 ustaliła Ida Talanda, pieczętując bardzo udany występ całej drużyny.

 

Australia - Polska 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
0:1 - Późniewska - Korkuz, Onyszczenko (04:07, 5/4),
0:2 - Czarnecka - Łąpieś, Kot (10:05, 5/4),
0:3 - Późniewska - Korkuz (13:07),
0:4 - Zakrzewska - Nosal (24:03),
0:5 - Talanda - Kot (57:46)

Strzały: 27-51
Minuty karne: 8-4
Widzów: 117

Polska: Ratajczyk - Kot, Nosal; Sikorska, Talanda, Zakrzewska - Wańczuk, Mitukiewicz; Łapińska, Czarnecka, Brzezińska - Korkuz, Sfora; Łąpieś, Onyszczenko, Późniewska - Kędra; Huchel, Cybulska, Górska oraz Mota.
Trener: Arkadiusz Sobecki

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 2

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • bolo73
    2026-04-14 12:32:54

    Nie taki udany bo wynik owszem ładny ale gra naszego zespołu z roku na rok wygląda coraz gorzej. Zamiast progresu notujemy regres. Wynik powinien być przynajmniej z 8 strzelonych goli a i gra jakaś taka miejscami niepoukładana. Na ten czas nasze miejsce jest w tej dywizji bo awans będzie łączył się z tym, że za rok będziemy zbierać bęcki od każdego.

  • szmaciany75@tlen.pl
    2026-04-14 16:57:07

    no szok mecze Polakow z mistrzostw w Krynicy na stronie TVP SPORT...

© Copyright 2003 - 2026 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe