Hokej.net Logo

Paul Kariya w Nashville

Paul Kariya w Nashville

Kanadyjski hokeista Paul Kariya podpisał dwuletni kontrakt z klubem NHL Nashville Predators. Wartość kontraktu - 4,5 miliona dolarów.

30-letni Kariya ma w swoim dorobku złoty medal olimpijski, z Salt Lake City. Do NHL trafił z draftu w 1993 roku, wybrany przez Anaheim Mighty Ducks. Z tą drużyną awansował do finału Pucharu Stanleya w 2003 roku, a następnie odszedł do Colorado Avalanche.

Gdy kończył grę w Anaheim - zarabiał 10 milionów dolarów rocznie. Postanowił opuścić klub, ponieważ szefowie Mighty Ducks nie chcieli dać mu 10-procentowej podwyżki. W klubie Avalanche, jako wolny gracz, zadowolił się kwotą 1,2 mln dolarów.

W NHL Kariya rozegrał 657 meczów, podczas których strzelił 311 bramek a przy 394 asystował. W 36 meczach play off uzyskał 14 goli i asystował przy 16.
Wuzel
PAP

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
© Copyright 2003 - 2025 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe