Hokej.net Logo
Mecze na żywo
Ekstraliga
Podhale
godz. 18:00
Cracovia
Ekstraliga
Unia
godz. 18:00
Jastrzębie
Ekstraliga
Katowice
godz. 18:30
Tychy
Ekstraliga
Zagłębie
godz. 19:00
Toruń

Prezes Kostecki oburzył hokejowych kibiców

Prezes Kostecki oburzył hokejowych kibiców

Lato w pełni, ale kibice nadal żyją hokejem, a właściwie jego brakiem, bo w Gdańsku w najbliższym sezonie nie będzie drużyny seniorów. Do opublikowanego 25 czerwca na naszych łamach wywiadu z Markiem Kosteckim odnosi się dzisiaj Michał Śmigielski. Zabiera głos jako przedstawiciel kibiców, byłych zawodników klubu oraz zawodników Trójmiejskiej Amatorskiej Ligi Hokeja i nie kryje oburzenia na słowa wypowiadane przez prezesa Stoczniowca.

Poniżej publikujemy obszerne fragmenty listu skierowanego do naszej redakcji przez Michała Śmigielskiego. Zabiera on głos jako przedstawiciel kibiców Stoczniowca, byłych zawodników klubu oraz zawodników Trójmiejskiej Amatorskiej Ligi Hokeja. Pisownia oryginalna, a jedynie wyróżnienia pochodzą od redakcji.

List od kibiców Stoczniowca Gdańsk
Ostatni wywiad z prezesem Kosteckim, który ukazał się na łamach serwisu trójmiasto.pl wywołał olbrzymie oburzenie wśród kibicówStoczniowca. Prezes nawołuje w nim kibiców do dopingu dla drużyny,której już nie ma... i na dodatek tłumaczy, że wszystko w klubie jest w jak najlepszym porządku, co oczywiście można łatwo ocenić po tym jak Stoczniowiec został wycofany z rozgrywek Polskiej Ligi Hokejowej.

Od pierwszego listu napisanego przez nas do redakcji minęło już ponad pół roku - wówczas sygnalizowaliśmy, że w Stoczniowcu dzieje się źle. Od tego czasu rodzice młodych hokeistów oraz kibice hokeja z Trójmiasta przeprowadzili szereg prób mających na celu poprawę i uzdrowienie sytuacji w klubie.

Podjęto nieskuteczną próbę negocjacji z Zarządem klubu Stoczniowiec dotycząca przyjęcia w poczet członków klubu rodziców trenujących tam dzieci, kibiców oraz zawodników amatorskich drużyn hokejowych.

Niestety trud działań zakończył się niepowodzeniem - klub pomimo nakazu Prezydenta Gdańska, pozostał zamknięty dla nowych członków - entuzjastów hokeja na lodzie. Nie podano przyczyn odrzucenia ponad 60 wniosków złożonych przez zainteresowanych wstąpieniem do klubu, w tym trenera jednej z grup młodzieżowych zatrudnionego jak większość trenerów w Szkole Podstawowej 35.

(...)Sezon 2010/11 się skończył, Stoczniowiec dograł do końca sezonu dzięki kolejnej zapomodze ze strony miasta, a obiecanych zmian nie widać. Zapowiedziany audyt w klubie - nie odbył się do dzisiaj(...). Na walne zgromadzenie, które odbyło się 8 czerwca nie wpuszczono członków rzeczywistych klubu, a podczas zebrania wyproszono niektórych z sali, co jest naruszeniem prawa o stowarzyszeniach.

Prezes ciąglepowtarza w wywiadach, że nikt nie chce sponsorować hokeja. Trudno się temu nie dziwić bowiem klub - jako zarządzający Halą Olivia - nie chce poddać się audytowi właściciela, a niewygodni członkowie klubu są wypraszani z zebrań to jasno pokazuje, że każdy sponsor musi mieć obawy przed takim "przedsiębiorstwem", które tylko żąda pieniędzy i nie pozwala nawet skontrolować swoich działań.

W minionym sezonie młodzi gdańscy hokeiści kolejny raz zdobyli Mistrzostwo Polski Juniorów oraz Młodzików. Miasto inwestuje w rozwój młodzieży po to, by później klub GKS Stoczniowiec pozbywał się najzdolniejszych i zasilał inne kluby - do Sanoka odszedł bramkarz reprezentacji Polski - Przemysław Odrobny, kolejni podpisali kontrakty w Jastrzębiu, inni negocjują kontrakty z Cracovią i odeszli do Torunia.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Stoczniowiec nie wystartuje już w Polskiej Lidze Hokejowej ponieważ stworzona prowizorycznie Spółka Akcyjna nie ma na to środków. Dla Gdańska oznacza to tyle, że przez najbliższy rok nie będziemy mieli drużyny w ekstralidze hokejowej pierwszy raz od 19 lat pomimo tego, że od 10 ostatnich lat jesteśmy potęgą w hokeju młodzieżowym, a w reprezentacji jedna trzecia część zawodników to wychowankowie Stoczniowca!

Prezes mówi w wywiadzie, że upadek Spółki to wina Zarządu Spółki, ale to nieprawda ponieważ 100% udziałowcem spółki jest Stoczniowiec, którego Pan Kostecki jest prezesem. Zastanawiający jest fakt po co na siłę stworzono spółkę bez odpowiedniego zaplecza finansowego i mocnego partnera w postaci Miasta lub sponsora tytularnego tak jak to właśnie zrobiono w Tychach lub Sanoku.

Hokej w Gdańsku jest popularny - pokazuje to fakt, że rekord frekwencji podczas rozgrywek PLH 2010 - 2011 padł właśnie podczas meczu Stoczniowca z GKS Tychy w tegorocznym play off. W Trójmiejskiej Amatorskiej Lidze Hokeja gra już 9 drużyn, a dwie z nich stanęły w tym roku na podium Mistrzostw Polski.

Nasuwają się pytania - czy Gdański hokej ma zostać unicestwiony przez to, że Pan Marek Kostecki ma własna wizję gospodarowania majątkiem wszystkich gdańszczan - halą Olivia?

Prezes Kostecki zasiada we wszystkich możliwych zarządach związków związanych ze sportami kojarzonymi z lodem - Łyżwiarstwo Figurowe, Hokej, Short Track. Jak sam twierdzi tylko on zajmuje się zdobywaniem sponsorów i prowadzeniem całego klubu. Może wreszcie czas dać odpocząć Panu Prezesowi i oddać klub w ręce managerów sportowych i ludzi, którzy w obecnej sytuacji rynkowej lepiej poradzą sobie z problemem utrzymania klubu hokejowego?

Zasłanianie się sukcesami młodzieży jest nie na miejscu, bo sukcesy młodych hokeistów zawdzięczamy pomocy Miasta ale przede wszystkim rodziców, którzy tworzą Uczniowskie Kluby Sportowe, płacą za sprzęt, wyżywienie, wyjazdy i zgrupowania. Klub nie zapewnia nic oprócz zwykłej administracji czyli zgłoszenia się do rozgrywek. Może najlepszym wyjściem jest zerwanie umowy pomiędzy miastem a klubem dotyczącej gospodarowaniem Halą Olivia i stworzeniem przejrzystego systemu szkolenia młodzieży, która w Polsce jest najlepsza, ale potem musi odchodzić i zdobywać medale dla innych miast?

Czy Prezydent Gdańska nie może zareagować na fakt, że majątek miasta znajduje się w rękach ludzi, którzy powinni nim odpowiednio gospodarować, a nie czerpać z niego korzyści wyłącznie dla siebie?
Szkolenie młodzieży, na które Miasto Gdańsk daje pieniądze odbywa się przez szkołę, a nie przez klub, który zatrudnia tylko dwóch trenerów (jeden z nich to syn prezesa - trener drużyny kobiet), dlaczego w takim razie klub i fikcyjna spółka niszczy cały ten mechanizm szkoleniowy i wychowankowie odchodzą do takich ośrodków jak Sanok czy Toruń?

Właśnie Toruń jest tutaj dobrym przykładem jak powinien funkcjonować hokej w mieście - halą zarządza MOSiR, a koszt wynajęcia lodowiska jest prawie o połowę niższy niż w Gdańsku. W zeszłym tygodniu zorganizowano profesjonalna prezentację pierwszej drużyny oraz sprzedawano karnety na zbliżający się sezon. W Gdańsku nigdy nie odbyła się żadna prezentacja, a co rok w czerwcu zastanawiano się tylko czy Stoczniowiec wystartuje w lidze, czy tez nie. Promocja hokeja w Gdańsku nie istnieje, a Hala Olivia wygląda jak skansen pomiędzy nowoczesnymi budynkami Uniwersytetu Gdańskiego, a powstającym obok Oliwia Business Center. Brak pomysłu na nowoczesne spojrzenie i dostosowanie się do obecnych realiów to najważniejszy zarzut wobec działaczy klubu, którzy do znudzenia powtarzają, że ratują hokej ale sponsorzy nie chcą im pomagać.

(...) Mamy prośbę do Prezydenta Gdańska -bardzo prosimy o przedstawienie wyników kontroli remontu obiektu, na którym zależy wszystkim mieszkańcom Gdańska, a w szczególności nam - kibicom Gdańskiego hokeja. Czy rozliczono się do końca z kwot przeznaczonych na remont obiektu? Dlaczego w grudniu prezes Kostecki żądał miliona PLN od miasta na nowe krzesełka w hali, a finalnie zamontował stare, które podobno nie nadawały się już do użytku? Prosimy również o Pańskie wsparcie w walce o wspólna sprawę jaką jest uratowanie tej pięknej dyscypliny w naszym mieście. Przez pół roku usłyszeliśmy wiele obietnic, teraz czas na konkretne działania, bo niestety Gdański hokej upada.

Ze sportowym pozdrowieniem
Michał Śmigielski
Przedstawiciel kibiców Stoczniowca,
byłych zawodników klubu oraz zawodników
Trójmiejskiej Amatorskiej Ligi Hokeja

Tą publikacją kończymy wątek związany z patrzeniem w przeszłość gdańskiego hokeja i prowadzeniem rozrachunków pod hasłem - kto jest winien upadku drużyny seniorów. Jednak nasze łamy są nadal otwarte dla konstruktywnych koncepcji z myślą przewodnią - co dalej? Jak wyjść z zaistniałej sytuacji, z jakich środków zdobyć źródła finansowania i przywrócić Gdańskowi należne miejsce na hokejowej mapie kraju.


Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • LukaszOsw: Hasek, no np za 3 dni ;)
 • hubal: w piątek gramy z liderem i też damy rady , Jezior obiecał :)
 • Hokejowy1964: Hasek mecz jeszcze trwa....nie bądź taki wyrywany. Męki dziś straszne.
 • Hokejowy1964: Wyrywny
 • LukaszOsw: Do końca rundy jeszcze pewnie przetasowań będzie sporo. Na tym polega piękno hokeja i równa liga
 • rober03: Hokejowy od początku naszego meczu z Cracovią uaktywnili się znawcy tematu z wiadomych klubów. Znaczy co równacie poiomem w dół? Nie to wasz normalny poziom widzicie wady kibiców innych drużyn a siebie wybielacie. Dziecinada
 • Hokejowy1964: rober03 po gościnnych Występach Waszej hordy w Bytomiu nikt nie jest w stanie dWas się równać.
 • Luque: Naciś Sosno Naciś ;) 2-3
 • rober03: Jasne . Za to Tyscy kibice ve ostatnim meczu z nami pełny Wersal. Zero obiektywizmu żałośni jesteście. Nie bronię naszych ale nie taką horde by u was skompletował
 • Hokejowy1964: Takiej nienawiści i szowinizmu jaki jest u Was nie ma na żadnym innym polskim lodowisku.Czy Ci się to podoba czy nie tak to wygląda.
 • rober03: Mamy oszołomów zgadza się. U was jest ich mniej na lodo bo z racji wielkość miasta mieli wybór i poszli w stronę piłki a tych [****]i nic nie przebije
 • Tellqvist>: 64 zmień już płytę żenujące się to robi.
 • rober03: Telu niektórzy nie odpuszczą
 • Tellqvist>: Płaczesz jak mały kaziu jedno i to samo naprawde jestem tu długo ale takiego g.n.o.j.u tu nie było dawno.
 • Hokejowy1964: Tel nie czytaj ,nie musisz. Gnój tu jest od lat robiony przez oświęcimskich a jak się inni kibice pojawili to Tobie hipokryto to przeszkadza. Dejże chłopie spokój z tym wywodami...
 • Hokejowy1964: rober03 masz rację , kibole z piłki jak najdalej od hokeja powinni być niezależnie z jakich klubów. Wolę mniej kibiców ale hokejowych niż tłum z piłki. Nie ten mental.
 • Hasek64: GKS katowice
 • rober03: Hokejowy nie raz na mnie pluto i wyzywano na lodo w Katowicach jeszcze za czasów Hortexu nie ma idealnych kibiców i skończmy się licytować. A jak jeszcze raz napiszesz o Bytomiu to uznam że ta dyskusja naprawdę nie ma sensu
 • Unikatowy99: Hasek64 gratulacje nie martwi Cię styl w jaki GKS wygrał dzisiejszy mecz?
 • born-for-unia: Cracovia w 10 minut pokazała, że nie mamy szans. Plus za walkę do samego końca. Musiał się trochę Rudolf zdziwić
 • Hasek64: Mecze z zagłębiem zawsze są trudne. Styl nie zbyt piękny, ale liczą się punkty. W dodatku dalej bez Pasiuta i tego nowego z trudnym nazwiskiem :D obcokrajowcy słabiej niż zwykle, niepotrzebne kary murraya, ale liczę że to odpoczynek przed ciężkim piątkiem
 • Unikatowy99: Coś czuje że Ruchaczek znowu wszystkich wyrucha.
 • hubal: chleb po dychę to jest ruchanie
 • Unikatowy99: hubal dali Ciemnocie kasę ciemnota ich wybrała więc mamy teraz wszyscy.
 • Unikatowy99: Podobno na rynku gastronomicznym jest już taka padaka że browary wycofały się z kegów 50 L
  i są dostępne tylko 30L
 • PEL52: hubal,nie przesadzaj chleb za dyche! przciez chleb kosztuje 9,99
 • redgar: chyba spadamy na 3 miejsce coś czuje
 • PEL52: redgar,chyba masz Covida i niemasz wechu,na jakie 3 miejsce
 • PEL52: W piatek spinany poslady i 2 punkty ninimum,wiara czyni cuda
 • Hasek64: Drogie macie te piekarnie :D polecam samemu piec jak takie ceny :D mam dobry przepis na orkiszowy i gryczany z ziarnami jak co mogę podesłać przepis :D
 • redgar: Pel52 ile można po covidzie sie podnosić?
 • Karatajev: Chłopaki są w dołku fizycznym.. I to sporym.. Ale jak powiedział kapitan.. Najlepsza Unię w tym sezonie, to dopiero zobaczymy.. :)
 • Karatajev: W covida można wierzyć lub nie.. Ale Themar po chorobie miał 40% mniejsza wydolność organizmu, niż przed covidem.. Kilka tygodni musiało minąć, zanim wrócił do formy..
 • Hasek64: Karatajev już w zeszłym roku to słyszeliśmy :D szerbatow miał sam zdobyć mistrzostwo i takie tam :D co wyszło widzieliśmy
 • Karatajev: Ja pamiętam też jak niejaki Jaszyn u was zagrał.. Piekny mecz z Unią w play off.. Rzucanie mu szalika z trybun.. Ech była gwiazda.. Wyszło na to że jednego meczu.. :)
 • Hasek64: No jaszyn za bardzo polubił ceny wody ognistej w naszym kraju i na tym się skupił hehehe.
 • uniaosw: Tylko o której formie Themara mówisz bo oprócz hat tricka z Podhalem chłopa prawie nie widać a gra w pierwszej piątce
 • KubaKSU: Sanders i gra na 3 piątki odbiją się w PO..
 • Hokejowy1964: rober03 lżono mnie od najgorszych za czasów Dworów na Waszej hali i to na każdym meczu a trochę ich było. Wiesz Bytom to papierek lakmusowy- wtedy sporo ludzi zobaczyło te mecze i nawet tutaj pisali ludzie którzy na co dzień nie są aktywni że to była trzoda a już wywiad Ani Kozińskiej z Dudasem i bluzgi niebieskich pelerynek to już była kwintesencja zezwierzęcenia. Przy tym nasi kibice pokazali klasę. Domyślam się że Cię to bardzo boli jako normalnego kibica ale tak to wygląda na dziś.
 • malpiszon1946: hokejowy, a u Was na bukowej nie ma trzody? Niestety na każdym obiekcie powoli wkrada się atmosfera z piłkarskich obiektów. Nie bronie ani nie popieram tego, ale kwestia czasu jak i u Was to zawita. Załóżmy, że spotkamy się w play-off w tym roku - pełna hala, stan rywalizacji na styku i co wtedy? Wierzysz, że u Was będzie kulturalny doping? Na pewno nie obędzie się bez dużej ilości bluzgów. Nie chcę ruszać spiny, ale normalnie podyskutować
 • malpiszon1946: Czy to w Oświęcimiu, Tychach czy Katowicach można słyszeć pojedynczych alkusów krzyczących do zawodnika ty kur.. itp
 • Uniapany90: W Uni najgorszy gracz to Trandin i Glen
 • statys: W Oświęcimiu są takie alkusy, co to skutecznie wpływają na decyzję żeby jednak nie pójść na mecz.
 • Hokejowy1964: malpiszon1946 jasne że u nas też są bluzgi ale jest ich zdecydowanie mniej. U nas bardziej dopingują naszych a mniej się skupiają na przeciwniku. Na ostatnim naszym meczu u Was był jakiś psychopata który przez połowę meczu bluzgał na Johnego. Jakim trzeba być [****] żeby zamiast kibicować swoim lżyć pół meczu przeciwnika ?Nie ma u nas takich sytuacji. Wiem że u Was normalnym ludziom to przeszkadza, tutaj też o tym piszą. Tych patusów u Was dużo na trybunach.
 • Luque: Hokejowy co do atakowania zawodników to lepiej zamilcz, bo to co było na jednym z meczów Katowice-Tychy obrazuje mi tą wysoką kulturę na trybunach Satelity...
 • malpiszon1946: No tak luqu właśnie o tym mówię, że ma to miejsce wszędzie. Nie bronie swoich, bo u nas zawsze znajdą się jakieś łby co niszczą opinie o kibicach Unii, ale bez przesady... tak jest wszędzie. Tychy, Oświęcim, Katowice. Piłkarska atmosfera udziela się wszędzie, niestety
 • malpiszon1946: A ta sytuacja z PP ten wywiad z Dudaszem, to na własne życzenie Pani redaktor, która chyba nie grzeszy inteligencją wybierając takie miejsce. Co nie zmienia faktu, że zachowanie kibiców wiocha
 • malpiszon1946: Szanujmy to co mamy, bo z roku na rok kibiców na trybunach coraz mniej :/
 • Luque: Malpiszon tylko, że tam kibole z Kato (a w zasadzie małpy cyrkowe) zaatakowali boks zawodników i potrzebna była ochrona zawodników.. w sumie koło komentatorów też trzeba było ich postawić
 • Luque: A jak Nasi gola strzelili i sobie gratulacje składali blisko bandy to już nie raz małpy chciały ich rozszarpać..
 • malpiszon1946: No nasi też się nie popisali rozwalając plekse na PP w boksie cracovii. Swoją drogą słabo to zrobili na lodowisku w Bytomiu, że trybuny są bezpośrednio za boksem i ten dostęp jest taki łatwy
 • malpiszon1946: No bo tam też przychodzą piłkarscy kibole i dają upust emocji... Z nami też kiedyś wyskoczyli do Przygodzkiego na meczu u nich.
 • Luque: Spokojnie Hokejowy zaraz Ci to wytłumaczy żebyś wiedział jak to interpretować, pewnie wina Przygodzkiego bo sprowokował ich zdobyciem bramki, a jak wiadomo Gieksie nie wolno strzelać bramek ;)
 • malpiszon1946: Ja tam nie szukam spiny :) szkoda czasu na takie rzeczy. Mimo, że się nie lubimy to uważam, że zawsze można normalnie podyskutować. Ciekawe czy car ma już sposób na Jacka :D
 • Zaba: @uniaosw: Tylko o której formie Themara mówisz bo oprócz hat tricka z Podhalem chłopa prawie nie widać a gra w pierwszej piątce" No trak... Ma 26 pkt w 26 meczach, jeden z 4 zawodników w Unii, którzy zdobyli min tyle pkt co mają rozegranych meczy... O zadaniach defensywnych nie wspominam... Zdrowy Themar jest bardzo dobrym zawodnikiem
 • Hokejowy1964: Lugue jo Cię prosza....ani mi nie godej....odbieracie złoto po finale z nami i cała hala zamiast się cieszyć ceremonia śpiewa obraźliwe piosenki na nas ! Człowieku ! Kiedy jest już po wszystkim ! Ile trzeba mieć nienawiści w sobie żeby coś takiego zrobić ?! No nie do przebicia ..
 • Luque: No tak śpiewy, wyzwiska (kibolskie) ale jednak tylko śpiewy są gorsze oczywiście od fizycznej napaści czyli przejścia do czynu... ciekawy z Ciebie myśliciel ;)
 • Unikatowy99: ,Wszędzie gdzie piłka tam bydło do nas przykleił się Ruch i jesteśmy jednym z liderów tej niechlubnej statystyki
 • Hokejowy1964: Nic tam wielkiego na szczęście ten kibol nikomu nie zrobił. Porównujesz odosobniony przypadek jednego popaprańca z całą halą zwierzęcej nienawiści....no ciekawie kombinujesz....
 • Luque: No tak nic wielkiego, kto by się tam przejmował tym, że atakują zawodników przecież to element widowiska ;)
 • Hasek64: Fakt u nas też przy pełnych trybunach znajdzie się jakiś nachalny dziad który myśli, że jest w prywatnym cyrku czy zoo. Denerwujące jest, że na hokej przychodzą osoby nie znające np reguł gry i przy uwolnieniu czy spalonym nie wiedzą o co chodzi i patrzą jak świnia na bat :D ale u nas przy pojemności satelity to jakby nie patrząc spokojnie możemy mieć 95%kibiców typowo hokejowych. Wiadomo przy większych liczbach ciężej to upilnować. Ja tam wolę mniej a bardziej fanatycznie
 • Hasek64: Przykład siatkówki. Nie lubię tego sportu prócz jakiegoś obejrzenia reprezentacji w ważnym meczu i mimo, że gramy z zaksą czy innym Jastrzębskim węglem i że jest to klub z tym samym herbem i jest z naszej sekcji to nie chodzę, bo sztuczny tłok to zwyczajna głupota.
 • Simonn23: Wejdźcie na flashscore i zobaczcie na mecz Vitkovice - Karlowe Wary. Niezła jazda
 • PEL52: Simonn,w czeskiej 1 czy drugiej to ciezko cos trafic
 • Simonn23: Chodziło mi o to, że z 5:0 doszło do stanu 6:6 :P
 • Polaczek1: Jak sytuacja kadrowa w Unii ?
  Trójka nieobecnych w poprzednim meczu to covid ? Czy coś poważnego?
 • Hokejowy1964: Luque tego co stało się u nas nie pochwalam. Natomiast Tobie jak widać taka "celebracja" złotych medali przez kiboli nie przeszkadzała....
 • Jamer: Daniił Apalkow - witamy :)
 • Paskal79: Czyli można się jeszcze spodziewać obrońcy bo tak pisali szefowie że tą pozycję chcą wzmocnić , ważne że jest w sezonie i powinnien być w formie fizycznej raczej dobry ruch
 • Tellqvist>: Brawo wygląda bardzo solidnie.
 • Arma: Pomijając wszystko to dzięki lidze Open do ligi trafiło wielu dobrych zawodników. Nie wszyscy grali najlepiej jak umieli ale CV i umiejętności mieli spore.
 • statys: Teraz wszystko zależy od Putina ...
  On też gra w hokeja. Przydałby sie atak z batko i putko :)
 • uniaosw: Jest i niespodzianka :)
 • malpiszon1946: uniaosw będzie jeszcze def?
 • uniaosw: Chodzi mi o Aplkova o którym baba z targu wspominała jakiś czas temu
 • malpiszon1946: Wiem, ale mieliśmy ściągnąć doświadczonego defensora, więc pewnie to nie koniec :)
 • uniaosw: Ja nic nie wiem :)
 • Jamer: Twój uśmiech mówi wiele... Czekamy ;)
 • Paskal79: Myślę panowie bo że będzie jeszcze defensor 👍
 • uniaosw: Jutro baba będzie od 7 do 12
 • uniaosw: Obok stoiska z wyrobami z liszek, może coś mruknie pod wonsem
 • malpiszon1946: Będzie ciekawie :)
 • rober03: Byle sprawy wizowe znowu nie trwały wieczność
 • hubal: Car szykuje bombę !
 • PEL52: Hubalu,jutro mysle ze do przodu z Kato bo kurs zacny juz obstawilem
 • Polaczek1: Dlatego Emeryta nie ma. Baba z targu wskazała mu adres Rusa więc Eme zaczął działać
 • PEL52: W Angarsku ostatni mecz zagral 13.01. moze pojawi sie szybciej niz Rogov i blizniaki.
 • swojak: I co hubal i ten drugi wyśmiewny? Jest Apalkow? jest. Kto miał rację? Wyśmiać, wykpić. Jednak swojak miał rację. Czekam na zwykłe przepraszam panowie. A swojak ma swoje dojścia.
 • SDOunia!: swojak skończ już tu gwiazdorzyć , przez takich dzbanów jak ty tylko tracimy grajków których Unia ma na oku . Pozdro
 • swojak: Dzban synku to ty jesteś A nie pytany nie zabieraj głosu jak starsi rozmawiają.
 • Unikatowy99: Swojak a co się stało z Koluszem?
 • SDOunia!: Jeżeli starszy to słabo bo intelektem nie błyszczy
 • Unikatowy99: Luque, Hubal jutro w związku z znakomitą rosnącą formą wygrywacie z Katowicami?
 • swojak: Unikatowy a co ja mam wspólnego z Koluszem?
 • Hasek64: Ale tu nerwy :D Panowie złapcie Kobiałkę za cycuszka i się wyluzujcie :D chyba dawno nie było ciurlane :D
 • hubal: swojak co Ty do mnie sapiesz , mylisz mnie z kimś innym
 • hubal: 99 nasi grają w kratkę chyba , że Car ten bajzel ogarnie
 • Szefu1982: Ktoś wie czy Coolen dziś już w boksie będzie?
 • Luque: Unikatowy z Unio Nam wyszło, a z Kato będzie trochę inny mecz. Chyba, że Sidor już w Naszych trochę poukładał ale dzisiaj zobaczymy jak to będzie wyglądało ;) Raczej mecz na styku
 • lou: Nie nie będzie go
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe