
Dawid Musioł, który zdobył z GKS-em Katowice dwa tytuły mistrzowskie, po zakończeniu sezonu rozstał się z GieKSą. Wydawało się, że trafi on do Cracovii, ale w ostatnim czasie otrzymał on ofertę z innego klubu.

Bartosz Florczak, który w minionym sezonie zadebiutował w reprezentacji Polski, podpisał nową umowę z STS-em Sanok. 21-letni obrońca związał się kontraktem na zbliżający się sezon.

1 lipca rozpoczyna się w NHL czas podpisywania umów z zawodnikami, którym wygasły dotychczasowe kontrakty i stali się tak zwanymi wolnymi agentami. Portal NHL.com przygląda się napastnikom, którzy za moment będą na czele tej listy i czekają na propozycje.

W połowie maja Filip Starzyński nie przedłużył wygasającej umowy z GKS-em Tychy. Wydawało się, że znalezienie nowego klubu nie będzie dla niego problemem. Sprawy przybrały jednak inny tok.

Za Comarch Cracovią bardzo rozczarowujący sezon, gdyż jako lider sezonu zasadniczego podopieczni Rudolfa Roháčka nie zdobyli żadnego medalu. - Mieliśmy dobrych zawodników, dobre kontrakty, ale to nie gwarantuje sukcesu. Teraz jest czas na zmiany, na zawodników, którzy chcą grać w Krakowie, chcą oddać serce i podnosić swój sportowy poziom - powiedział w rozmowie z naszym portalem szkoleniowiec, który w Krakowie jest od ponad 18 lat.

Zgodnie z naszymi wczorajszymi informacjami doświadczony defensor Patryk Wajda podpisał kontrakt z JKH GKS Jastrzębie.

Doświadczeni zawodnicy Marcin Kolusz i Patryk Wajda znów będą występować w jednym klubie. Etatowi reprezentanci Polski są już po słowie z nowym pracodawcą.

24-letni Krystian Mocarski ogłosił koniec swojej przygody z Marmą Ciarko STS Sanok. Za pomocą mediów społecznościowych "Mossse" pożegnał się z sanockim klubem.

Praktycznie co sezon działacze i kibice TAURON Podhala Nowy Targ marzą o powrotach swoich wychowanków, którzy stanowią o sile innych zespołów. Przed sezonem 2023/24 również rozmawiano z utytułowanymi nowotarżanami.

Marcin Kolusz nie zamierza jeszcze kończyć kariery. Jednak z decyzją odnośnie wyboru klubu, w którym spędzi sezon 2023/2024, poczeka do przyszłego miesiąca. Doświadczony defensor powiedział nam, że otrzymał dwie propozycje.

Szefostwo GKS-u Katowice dokonało pierwszego wzmocnienia przed sezonem 2023/2024. Roczną umowę z ekipą mistrza Polski podpisał fiński defensor Santeri Koponen.

Coraz bliżej powrotu po dziesięciu latach gry za granicą do polskiej ligi jest Paweł Dronia. 33-letni defensor prowadzi rozmowy z czołówką klubów Polskiej Hokej Ligi. Gdzie opolanin podpisze umowę?

Bartłomiej Pociecha może pożegnać się z GKS-em Tychy. 31-letni defensor, który występował w ekipie trójkolorowych przez ostatnich dziewięć lat, otrzymał dwie ciekawe oferty z polskich klubów. Co na to działacze wicemistrzów Polski?

Filipp Pangiełow-Jułdaszew, który w sezonie 2022/2023 występował w TAURON Re-Plast Unii Oświęcim, może zmienić otoczenie. Ukraiński obrońca został zaoferowany klubom z czołówki Polskiej Hokej Ligi.

Utalentowany obrońca Marmy Ciarko STS Sanok Karol Biłas chciałby spróbować swoich sił za granicą. Krzysztof Zapała, który reprezentuje zawodnika szuka mu klubu za granicą. – Uważam, że to jest dobry moment na wyjazd – mówi Zapała.

Czołowy strzelec i lider KH Energi Toruń Illa Korenczuk po dobrym sezonie nie narzeka na brak ofert. Wicekról strzelców otrzymał propozycję gry w ekipie finalisty Polskiej Hokej Ligi.

Koniec sezonu zasadniczego w NHL to czas rozliczeń sztabów trenerskich oraz działaczy klubów, które nie zakwalifikowały się do fazy playoff i walki o Puchar Stanleya. Zmiany dosięgły trenerów Anaheim Ducks, Columbus Blue Jackets, Washington Capitals oraz pion dyrektorów w Pittsburgh Penguins.

Sezon 2022/2023 zakończył się, nastał więc czas podsumowań. Dziś postanowiliśmy wybrać dziesięć najlepszych naszym zdaniem transferów, dokonanych przez polskie kluby. Zawodników, którzy dali swoim zespołom odpowiednią jakość, a nie wyłącznie medialny rozgłos.

Nadchodzi dość spora rewolucja w zespole JKH GKS-u Jastrzębie. Zarząd jastrzębskiego klubu poinformował dzisiaj, iż z zespołem żegnają się wszyscy obcokrajowcy, którzy w minionym sezonie reprezentowali barwy ekipy znad czeskiej granicy.

Do końca miesiąca ważne kontrakty z GKS-em Tychy mają Jean Dupuy (na zdjęciu) i Alexander Boivin. Kanadyjscy napastnicy już w październiku zamierzali odejść z tyskiego klubu, ale ostatecznie pożar ugaszono. Czy w tej kwestii coś się zmieniło?