Hokej.net Logo
Mecze na żywo
Ekstraliga
Podhale
godz. 18:00
Cracovia
Ekstraliga
Unia
godz. 18:00
Jastrzębie
Ekstraliga
Katowice
godz. 18:30
Tychy
Ekstraliga
Zagłębie
godz. 19:00
Toruń

Adam Borzęcki: Wola zwycięstwa za każdą cenę

Adam Borzęcki: Wola zwycięstwa za każdą cenę

Tą ceną, jaką musiał zapłacić Adam Borzęcki był wyjazd z Polski. Wciąż uważa to za trafną decyzję. Jego zdaniem zubożenie PLH o kilku kolejnych, utalentowanych zawodników nie jest zaniżaniem jej poziomu. Przyczynia się to do rozwoju indywidualnego, a co za tym idzie do lepszy występów w barwach reprezentacji. A jej sukcesy to magnes na sponsorów.

HOKEJ.NET: Myśli Pan jeszcze czasami o powrocie do Polski?
- O powrocie do Polski myślę zawsze. Tam jest cała rodzina i najlepsi przyjaciele. Kocham Gdańsk i zawsze z wielką ochotą przyjeżdżam w odwiedziny. Zawsze chciałem zagrać jeszcze w barwach Stoczniowca i kto wie, może kiedyś się to uda. Ale na ostateczną decyzję w tej sprawie przyjdzie jeszcze czas.

Co wpłynęło na Pana decyzję o wyjeździe?
- Oczywiście chęć podnoszenia umiejętności. Chciałem w hokeju, tak jak każdy inny zawodnik, zajść jak najwyżej, więc oczywista była dla mnie decyzja o wyjeździe za granicę. Ułatwieniem było zainteresowanie ze strony zagranicznych klubów i nie musiałem jechać "w ciemno".

W ubiegłym sezonie z ostatniego miejsca SERC Wild Wings wylądowało na trzecim. Czy może to być odzwierciedleniem wyrównanego poziomu?
- Na pewno w zeszłym sezonie poziom ligi był bardziej wyrównany niż w poprzednich. Przyczyną jednak była nasza słaba postawa na początku rozgrywek. Graliśmy nieźle, ale nie strzelaliśmy bramek, więc ciężko było wygrywać mecze. Cały sezon okazał się gonitwą. Na szczęście drużyna pokazała charakter i krok po kroku udało nam się z ostatniego miejsca awansować na trzecie.

Jakie są różnice między polską ligą a ligami tych krajów, w których miał Pan okazję grać?
- W polskiej lidze grałem bardzo krótko, a w tej chwili choć na bieżąco śledzę, co się w PLH dzieje, to jednak są to tylko statystyki. Nie oglądałem już dawno żadnego meczu PLH, więc nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.

Czy Pana zdaniem należy wyjechać za granicę, aby podnosić swoje umiejętności?

- Po pierwsze trzeba profesjonalnie podejść do tego, co się robi. Obojętnie gdzie się jest. Indywidualny, dodatkowy trening, zaangażowanie, wola zwycięstwa za każdą cenę i twardy charakter to początek. Systematyczne dawanie z siebie 100% na każdym treningu, a co za tym idzie na każdym meczu, to właśnie to, czego trzeba od siebie wymagać. Umiejętności na pewno można podnosić i w Polsce. Pytanie tylko, kiedy przychodzi czas na to, że jestem gotowy na nowe wyzwanie i na podniesienie poprzeczki jeszcze wyżej? Wszyscy wiemy, że nie jesteśmy mocarstwem hokejowym i mamy sie od kogo uczyć. Myślę, że w tej chwili wyjazd za granicę to trafna decyzja.

Jeśli tak, czy w ten sposób nie zaniża się poziomu naszej rodzimej ligi i się jej przeciwdziała?
- To niełatwe pytanie. Oczywiście każdy klub chętnie zatrzymałby zawodnika, który ma zamiar zwojować coś za granicą, bo zazwyczaj są najlepsi w tej drużyny, a często też w reprezentacji. Myślę, że wyjazd hokeisty, jego dobra gra mobilizuje też młodych chłopaków, którzy też marzą o zrobieniu kariery poza Polską. Nie uważam, że poziom ligi mógłby się tak drastycznie zmienić, tracąc dajmy na to rocznie paru dobrych zawodników. Z drugiej strony zwolniłoby się też miejsce dla młodych, utalentowanych chłopaków, którzy powinni dostać swoją szansę. Jeszcze kilka lat temu o sile naszej reprezentacji stanowili (głównie, bo nie tylko) zawodnicy grający za granicą. Silna reprezentacja i jej sukces przyciąga sponsorów, media, a co za tym idzie pieniądze.

Na przykładzie zachodu, co PZHL mógłby zaadaptować w Polsce, żeby podnieść poziom rozgrywek i przyciągnąć więcej kibiców na trybuny?
- Hokej to niezwykle atrakcyjny sport. Najszybszy sport drużynowy, który przy właściwej otoczce przyciąga tłumy ludzi. Oczywiście jego poziom musi być na odpowiednim poziomie, bo inaczej nikt nie będzie chciał na lodowisko przyjść. Myślę jednak, że zrobienie z meczu hokejowego fajnego show dla kibiców to coś, co na pewno pomogłoby podnieść frekwencję na meczach. Jeżeli chodzi o poziom hokeja, to oczywiście długo można mówić i się mądrzyć. Moim zdaniem obcokrajowcy z prawdziwego zdarzenia to podstawa. Trzeba mieć się od kogo uczyć grać. Opcja, którą wybrał Jacek Płachta też przypadła mi do gustu. Młodzi, waleczni zawodnicy, po których sięgnął wydają się być dobrym rozwiązaniem. Oczywiście, żeby na przyszłość można było sięgnąć po dobrych, polskich graczy trzeba najbardziej zająć się pracą od podstaw. Podglądać trenerów zagranicznych, wysyłać młodych polskich trenerów grup młodzieżowych na szkolenia itp.

Zmienili się selekcjonerzy reprezentacji biało – czerwonych. Jest Pan już w stanie ocenić jak to zmieni naszą kadrę?
- Po pierwsze chciałbym powiedzieć, że zatrudnienie tej klasy szkoleniowców i dodatkowo dwóch młodych polskich trenerów to bardzo pozytywne posuniecie ze strony PZHL. Napawa to optymizmem i myślę, że powinno to zmienić oblicze naszej reprezentacji.

Przez tyle klubów, które „zwiedził” Pan w swojej bogatej karierze, który wspomina najcieplej, a o którym chce jak najszybciej zapomnieć?
- Mam wiele pięknych wspomnień prawie ze wszystkich klubów, w których grałem. Stoczniowiec Gdańsk jest bliski mojemu sercu, bo to mój macierzysty klub i grałem tam z wieloma moimi przyjaciółmi. Miło jest powspominać czas w Kanadzie, gdzie miałem możliwość grać razem z takimi zawodnikami jak Vincent Lecavalier i Brad Richards. Sezony w USA to fajny czas ze względu na wysoki poziom hokeja i granie z myślą o tym, że uda się dostać na szczyt. Najmilej wspominam jednak moje cztery sezony w Bad Tölz. Czułem się tam już od pierwszych tygodni jak w domu. Zostałem niesamowicie pozytywnie przyjęty przez kibiców i zawodników i do dziś, kiedy tylko mam możliwość odwiedzam tam wielu przyjaciół i znajomych. Z gry w Schwenningen jestem też bardzo zadowolony. Wszytko jest tutaj profesjonalnie prowadzone i nie trzeba myśleć o niczym innym tylko o graniu. Tutaj też zdążyłem już nawiązać nowe przyjaźnie i czuję się tutaj jak u siebie.

Czy śledzi Pan to, co dzieje się z hokejem w Gdańsku? Przez rok ta drużyna praktycznie zniknęła..
- Tak, śledzę i ze smutkiem czytam nowe informacje. W Gdańsku jest wspaniała baza treningowa, super kibice i wielu wartościowych wychowanków. Do dziś nie mogę uwierzyć, że nie ma tam drużyny w PLH.

Pana syn również zaczyna swoich sił w hokeju. Namawiał go Pan do tego, czy sam wziął przykład z taty?
- Tak , Kuba gra już od 3 roku życia, więc już ponad siedem lat. Do gry w hokeja nawet nie trzeba go było namawiać. Jeszcze nie umiał chodzić, a już siedział z kijem i odbijał piłkę. To oczywiste, że widząc tatę na lodzie i przebywając często na lodowisku, złapał bakcyla i sam zaczął trenować. Cieszę się bardzo, że trenuje, bo widzę jak bardzo to kocha i ile przyjemności mu to sprawia. Cieszę się też z drugiej strony, że moja 7-letnia Olivia nie chce grać w hokeja. Na szczęście wybrała jazdę figurową.

Rozmawiała: Paulina Szulc

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Hasek64: GKS KATOWICE!!!
  Lidera mamy, szybko nie oddamy!
 • LukaszOsw: Hasek, no np za 3 dni ;)
 • hubal: w piątek gramy z liderem i też damy rady , Jezior obiecał :)
 • Hokejowy1964: Hasek mecz jeszcze trwa....nie bądź taki wyrywany. Męki dziś straszne.
 • Hokejowy1964: Wyrywny
 • LukaszOsw: Do końca rundy jeszcze pewnie przetasowań będzie sporo. Na tym polega piękno hokeja i równa liga
 • rober03: Hokejowy od początku naszego meczu z Cracovią uaktywnili się znawcy tematu z wiadomych klubów. Znaczy co równacie poiomem w dół? Nie to wasz normalny poziom widzicie wady kibiców innych drużyn a siebie wybielacie. Dziecinada
 • Hokejowy1964: rober03 po gościnnych Występach Waszej hordy w Bytomiu nikt nie jest w stanie dWas się równać.
 • Luque: Naciś Sosno Naciś ;) 2-3
 • rober03: Jasne . Za to Tyscy kibice ve ostatnim meczu z nami pełny Wersal. Zero obiektywizmu żałośni jesteście. Nie bronię naszych ale nie taką horde by u was skompletował
 • Hokejowy1964: Takiej nienawiści i szowinizmu jaki jest u Was nie ma na żadnym innym polskim lodowisku.Czy Ci się to podoba czy nie tak to wygląda.
 • rober03: Mamy oszołomów zgadza się. U was jest ich mniej na lodo bo z racji wielkość miasta mieli wybór i poszli w stronę piłki a tych [****]i nic nie przebije
 • Tellqvist>: 64 zmień już płytę żenujące się to robi.
 • rober03: Telu niektórzy nie odpuszczą
 • Tellqvist>: Płaczesz jak mały kaziu jedno i to samo naprawde jestem tu długo ale takiego g.n.o.j.u tu nie było dawno.
 • Hokejowy1964: Tel nie czytaj ,nie musisz. Gnój tu jest od lat robiony przez oświęcimskich a jak się inni kibice pojawili to Tobie hipokryto to przeszkadza. Dejże chłopie spokój z tym wywodami...
 • Hokejowy1964: rober03 masz rację , kibole z piłki jak najdalej od hokeja powinni być niezależnie z jakich klubów. Wolę mniej kibiców ale hokejowych niż tłum z piłki. Nie ten mental.
 • Hasek64: GKS katowice
 • rober03: Hokejowy nie raz na mnie pluto i wyzywano na lodo w Katowicach jeszcze za czasów Hortexu nie ma idealnych kibiców i skończmy się licytować. A jak jeszcze raz napiszesz o Bytomiu to uznam że ta dyskusja naprawdę nie ma sensu
 • Unikatowy99: Hasek64 gratulacje nie martwi Cię styl w jaki GKS wygrał dzisiejszy mecz?
 • born-for-unia: Cracovia w 10 minut pokazała, że nie mamy szans. Plus za walkę do samego końca. Musiał się trochę Rudolf zdziwić
 • Hasek64: Mecze z zagłębiem zawsze są trudne. Styl nie zbyt piękny, ale liczą się punkty. W dodatku dalej bez Pasiuta i tego nowego z trudnym nazwiskiem :D obcokrajowcy słabiej niż zwykle, niepotrzebne kary murraya, ale liczę że to odpoczynek przed ciężkim piątkiem
 • Unikatowy99: Coś czuje że Ruchaczek znowu wszystkich wyrucha.
 • hubal: chleb po dychę to jest ruchanie
 • Unikatowy99: hubal dali Ciemnocie kasę ciemnota ich wybrała więc mamy teraz wszyscy.
 • Unikatowy99: Podobno na rynku gastronomicznym jest już taka padaka że browary wycofały się z kegów 50 L
  i są dostępne tylko 30L
 • PEL52: hubal,nie przesadzaj chleb za dyche! przciez chleb kosztuje 9,99
 • redgar: chyba spadamy na 3 miejsce coś czuje
 • PEL52: redgar,chyba masz Covida i niemasz wechu,na jakie 3 miejsce
 • PEL52: W piatek spinany poslady i 2 punkty ninimum,wiara czyni cuda
 • Hasek64: Drogie macie te piekarnie :D polecam samemu piec jak takie ceny :D mam dobry przepis na orkiszowy i gryczany z ziarnami jak co mogę podesłać przepis :D
 • redgar: Pel52 ile można po covidzie sie podnosić?
 • Karatajev: Chłopaki są w dołku fizycznym.. I to sporym.. Ale jak powiedział kapitan.. Najlepsza Unię w tym sezonie, to dopiero zobaczymy.. :)
 • Karatajev: W covida można wierzyć lub nie.. Ale Themar po chorobie miał 40% mniejsza wydolność organizmu, niż przed covidem.. Kilka tygodni musiało minąć, zanim wrócił do formy..
 • Hasek64: Karatajev już w zeszłym roku to słyszeliśmy :D szerbatow miał sam zdobyć mistrzostwo i takie tam :D co wyszło widzieliśmy
 • Karatajev: Ja pamiętam też jak niejaki Jaszyn u was zagrał.. Piekny mecz z Unią w play off.. Rzucanie mu szalika z trybun.. Ech była gwiazda.. Wyszło na to że jednego meczu.. :)
 • Hasek64: No jaszyn za bardzo polubił ceny wody ognistej w naszym kraju i na tym się skupił hehehe.
 • uniaosw: Tylko o której formie Themara mówisz bo oprócz hat tricka z Podhalem chłopa prawie nie widać a gra w pierwszej piątce
 • KubaKSU: Sanders i gra na 3 piątki odbiją się w PO..
 • Hokejowy1964: rober03 lżono mnie od najgorszych za czasów Dworów na Waszej hali i to na każdym meczu a trochę ich było. Wiesz Bytom to papierek lakmusowy- wtedy sporo ludzi zobaczyło te mecze i nawet tutaj pisali ludzie którzy na co dzień nie są aktywni że to była trzoda a już wywiad Ani Kozińskiej z Dudasem i bluzgi niebieskich pelerynek to już była kwintesencja zezwierzęcenia. Przy tym nasi kibice pokazali klasę. Domyślam się że Cię to bardzo boli jako normalnego kibica ale tak to wygląda na dziś.
 • malpiszon1946: hokejowy, a u Was na bukowej nie ma trzody? Niestety na każdym obiekcie powoli wkrada się atmosfera z piłkarskich obiektów. Nie bronie ani nie popieram tego, ale kwestia czasu jak i u Was to zawita. Załóżmy, że spotkamy się w play-off w tym roku - pełna hala, stan rywalizacji na styku i co wtedy? Wierzysz, że u Was będzie kulturalny doping? Na pewno nie obędzie się bez dużej ilości bluzgów. Nie chcę ruszać spiny, ale normalnie podyskutować
 • malpiszon1946: Czy to w Oświęcimiu, Tychach czy Katowicach można słyszeć pojedynczych alkusów krzyczących do zawodnika ty kur.. itp
 • Uniapany90: W Uni najgorszy gracz to Trandin i Glen
 • statys: W Oświęcimiu są takie alkusy, co to skutecznie wpływają na decyzję żeby jednak nie pójść na mecz.
 • Hokejowy1964: malpiszon1946 jasne że u nas też są bluzgi ale jest ich zdecydowanie mniej. U nas bardziej dopingują naszych a mniej się skupiają na przeciwniku. Na ostatnim naszym meczu u Was był jakiś psychopata który przez połowę meczu bluzgał na Johnego. Jakim trzeba być [****] żeby zamiast kibicować swoim lżyć pół meczu przeciwnika ?Nie ma u nas takich sytuacji. Wiem że u Was normalnym ludziom to przeszkadza, tutaj też o tym piszą. Tych patusów u Was dużo na trybunach.
 • Luque: Hokejowy co do atakowania zawodników to lepiej zamilcz, bo to co było na jednym z meczów Katowice-Tychy obrazuje mi tą wysoką kulturę na trybunach Satelity...
 • malpiszon1946: No tak luqu właśnie o tym mówię, że ma to miejsce wszędzie. Nie bronie swoich, bo u nas zawsze znajdą się jakieś łby co niszczą opinie o kibicach Unii, ale bez przesady... tak jest wszędzie. Tychy, Oświęcim, Katowice. Piłkarska atmosfera udziela się wszędzie, niestety
 • malpiszon1946: A ta sytuacja z PP ten wywiad z Dudaszem, to na własne życzenie Pani redaktor, która chyba nie grzeszy inteligencją wybierając takie miejsce. Co nie zmienia faktu, że zachowanie kibiców wiocha
 • malpiszon1946: Szanujmy to co mamy, bo z roku na rok kibiców na trybunach coraz mniej :/
 • Luque: Malpiszon tylko, że tam kibole z Kato (a w zasadzie małpy cyrkowe) zaatakowali boks zawodników i potrzebna była ochrona zawodników.. w sumie koło komentatorów też trzeba było ich postawić
 • Luque: A jak Nasi gola strzelili i sobie gratulacje składali blisko bandy to już nie raz małpy chciały ich rozszarpać..
 • malpiszon1946: No nasi też się nie popisali rozwalając plekse na PP w boksie cracovii. Swoją drogą słabo to zrobili na lodowisku w Bytomiu, że trybuny są bezpośrednio za boksem i ten dostęp jest taki łatwy
 • malpiszon1946: No bo tam też przychodzą piłkarscy kibole i dają upust emocji... Z nami też kiedyś wyskoczyli do Przygodzkiego na meczu u nich.
 • Luque: Spokojnie Hokejowy zaraz Ci to wytłumaczy żebyś wiedział jak to interpretować, pewnie wina Przygodzkiego bo sprowokował ich zdobyciem bramki, a jak wiadomo Gieksie nie wolno strzelać bramek ;)
 • malpiszon1946: Ja tam nie szukam spiny :) szkoda czasu na takie rzeczy. Mimo, że się nie lubimy to uważam, że zawsze można normalnie podyskutować. Ciekawe czy car ma już sposób na Jacka :D
 • Zaba: @uniaosw: Tylko o której formie Themara mówisz bo oprócz hat tricka z Podhalem chłopa prawie nie widać a gra w pierwszej piątce" No trak... Ma 26 pkt w 26 meczach, jeden z 4 zawodników w Unii, którzy zdobyli min tyle pkt co mają rozegranych meczy... O zadaniach defensywnych nie wspominam... Zdrowy Themar jest bardzo dobrym zawodnikiem
 • Hokejowy1964: Lugue jo Cię prosza....ani mi nie godej....odbieracie złoto po finale z nami i cała hala zamiast się cieszyć ceremonia śpiewa obraźliwe piosenki na nas ! Człowieku ! Kiedy jest już po wszystkim ! Ile trzeba mieć nienawiści w sobie żeby coś takiego zrobić ?! No nie do przebicia ..
 • Luque: No tak śpiewy, wyzwiska (kibolskie) ale jednak tylko śpiewy są gorsze oczywiście od fizycznej napaści czyli przejścia do czynu... ciekawy z Ciebie myśliciel ;)
 • Unikatowy99: ,Wszędzie gdzie piłka tam bydło do nas przykleił się Ruch i jesteśmy jednym z liderów tej niechlubnej statystyki
 • Hokejowy1964: Nic tam wielkiego na szczęście ten kibol nikomu nie zrobił. Porównujesz odosobniony przypadek jednego popaprańca z całą halą zwierzęcej nienawiści....no ciekawie kombinujesz....
 • Luque: No tak nic wielkiego, kto by się tam przejmował tym, że atakują zawodników przecież to element widowiska ;)
 • Hasek64: Fakt u nas też przy pełnych trybunach znajdzie się jakiś nachalny dziad który myśli, że jest w prywatnym cyrku czy zoo. Denerwujące jest, że na hokej przychodzą osoby nie znające np reguł gry i przy uwolnieniu czy spalonym nie wiedzą o co chodzi i patrzą jak świnia na bat :D ale u nas przy pojemności satelity to jakby nie patrząc spokojnie możemy mieć 95%kibiców typowo hokejowych. Wiadomo przy większych liczbach ciężej to upilnować. Ja tam wolę mniej a bardziej fanatycznie
 • Hasek64: Przykład siatkówki. Nie lubię tego sportu prócz jakiegoś obejrzenia reprezentacji w ważnym meczu i mimo, że gramy z zaksą czy innym Jastrzębskim węglem i że jest to klub z tym samym herbem i jest z naszej sekcji to nie chodzę, bo sztuczny tłok to zwyczajna głupota.
 • Simonn23: Wejdźcie na flashscore i zobaczcie na mecz Vitkovice - Karlowe Wary. Niezła jazda
 • PEL52: Simonn,w czeskiej 1 czy drugiej to ciezko cos trafic
 • Simonn23: Chodziło mi o to, że z 5:0 doszło do stanu 6:6 :P
 • Polaczek1: Jak sytuacja kadrowa w Unii ?
  Trójka nieobecnych w poprzednim meczu to covid ? Czy coś poważnego?
 • Hokejowy1964: Luque tego co stało się u nas nie pochwalam. Natomiast Tobie jak widać taka "celebracja" złotych medali przez kiboli nie przeszkadzała....
 • Jamer: Daniił Apalkow - witamy :)
 • Paskal79: Czyli można się jeszcze spodziewać obrońcy bo tak pisali szefowie że tą pozycję chcą wzmocnić , ważne że jest w sezonie i powinnien być w formie fizycznej raczej dobry ruch
 • Tellqvist>: Brawo wygląda bardzo solidnie.
 • Arma: Pomijając wszystko to dzięki lidze Open do ligi trafiło wielu dobrych zawodników. Nie wszyscy grali najlepiej jak umieli ale CV i umiejętności mieli spore.
 • statys: Teraz wszystko zależy od Putina ...
  On też gra w hokeja. Przydałby sie atak z batko i putko :)
 • uniaosw: Jest i niespodzianka :)
 • malpiszon1946: uniaosw będzie jeszcze def?
 • uniaosw: Chodzi mi o Aplkova o którym baba z targu wspominała jakiś czas temu
 • malpiszon1946: Wiem, ale mieliśmy ściągnąć doświadczonego defensora, więc pewnie to nie koniec :)
 • uniaosw: Ja nic nie wiem :)
 • Jamer: Twój uśmiech mówi wiele... Czekamy ;)
 • Paskal79: Myślę panowie bo że będzie jeszcze defensor 👍
 • uniaosw: Jutro baba będzie od 7 do 12
 • uniaosw: Obok stoiska z wyrobami z liszek, może coś mruknie pod wonsem
 • malpiszon1946: Będzie ciekawie :)
 • rober03: Byle sprawy wizowe znowu nie trwały wieczność
 • hubal: Car szykuje bombę !
 • PEL52: Hubalu,jutro mysle ze do przodu z Kato bo kurs zacny juz obstawilem
 • Polaczek1: Dlatego Emeryta nie ma. Baba z targu wskazała mu adres Rusa więc Eme zaczął działać
 • PEL52: W Angarsku ostatni mecz zagral 13.01. moze pojawi sie szybciej niz Rogov i blizniaki.
 • swojak: I co hubal i ten drugi wyśmiewny? Jest Apalkow? jest. Kto miał rację? Wyśmiać, wykpić. Jednak swojak miał rację. Czekam na zwykłe przepraszam panowie. A swojak ma swoje dojścia.
 • SDOunia!: swojak skończ już tu gwiazdorzyć , przez takich dzbanów jak ty tylko tracimy grajków których Unia ma na oku . Pozdro
 • swojak: Dzban synku to ty jesteś A nie pytany nie zabieraj głosu jak starsi rozmawiają.
 • Unikatowy99: Swojak a co się stało z Koluszem?
 • SDOunia!: Jeżeli starszy to słabo bo intelektem nie błyszczy
 • Unikatowy99: Luque, Hubal jutro w związku z znakomitą rosnącą formą wygrywacie z Katowicami?
 • swojak: Unikatowy a co ja mam wspólnego z Koluszem?
 • Hasek64: Ale tu nerwy :D Panowie złapcie Kobiałkę za cycuszka i się wyluzujcie :D chyba dawno nie było ciurlane :D
 • hubal: swojak co Ty do mnie sapiesz , mylisz mnie z kimś innym
 • hubal: 99 nasi grają w kratkę chyba , że Car ten bajzel ogarnie
 • Szefu1982: Ktoś wie czy Coolen dziś już w boksie będzie?
 • Luque: Unikatowy z Unio Nam wyszło, a z Kato będzie trochę inny mecz. Chyba, że Sidor już w Naszych trochę poukładał ale dzisiaj zobaczymy jak to będzie wyglądało ;) Raczej mecz na styku
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe