Hokej.net Logo
Mecze na żywo
Ekstraliga
Podhale
godz. 18:00
Cracovia
Ekstraliga
Unia
godz. 18:00
Jastrzębie
Ekstraliga
Katowice
godz. 18:30
Tychy
Ekstraliga
Zagłębie
godz. 19:00
Toruń

Dzień z życia kobiety sędzi hokeja na lodzie

Dzień z życia kobiety sędzi hokeja na lodzie

Joanna Pobożniak robi karierę w strukturach Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie w roli pani arbiter. O zamiłowaniu do hokeja, swojej nietypowej ścieżce kariery i doświadczeniach związanych z sędziowaniem opowiedziała Eurosport.Onet.pl.

Jak wygląda dzień meczowy - czyli dzień z życia kobiety sędzi hokeja?

Podczas turnieju rangi mistrzostw świata dzień meczowy jest dla każdej z nas wyjątkowym przeżyciem. Na dobre zaprezentowanie się na lodzie i podejmowanie trafnych decyzji składa się wiele czynników. Przede wszystkim staramy się dobrze wyspać, tak żebyśmy były wypoczęte. Pozostałe elementy przygotowania do meczu to sprawa bardzo indywidualna. Ja lubię rano wykonać krótki jogging oraz stretching, bo to przygotowuje mnie mentalnie oraz rozluźnia moje mięśnie.

Pory posiłków dostosowane są do godzin rozgrywania meczów. Na lodowisku stawiamy się ok półtorej godziny przed pierwszym gwizdkiem. Sprawdzamy stan tafli, oświetlenie oraz sposób działania oficjalnego zegara. Następnie udajemy się na odprawę z naszym obserwatorem, a po niej na rozgrzewkę. Później zostaje już tylko ubrać się w sprzęt, wyjść na taflę i dać z siebie wszystko.

Hokej w wykonaniu kobiet mimo że coraz bardziej popularny nadal nie jest szerzej kojarzony. Pani sędzia w hokeju to już dla niektórych abstrakcja. Jak ludzie reagują gdy opowiadasz o swojej pasji, co na to rodzice, koleżanki, znajomi?

Moja rodzina bardzo mnie wspiera. Jeszcze gdy byłam zawodniczką tyskich Atomówek mama Iwona była moim największym kibicem, również teraz jeździ ze mną na mecze i trzyma za mnie kciuki. To ona zaprowadziła mnie na lodowisko gdy miałam cztery lata i pod jej okiem stawiałam na łyżwach pierwsze kroki. Brat mamy Marian Drasyk był bardzo dobrym zawodnikiem tyskiej drużyny. Grał również w Reprezentacji Polski, a w 1989 roku wyjechał do Niemiec żeby tam kontynuować swoją karierę.

Mój tata, Krzysztof jest trenerem sportów walki, prowadzi również treningi funkcjonalne i pomaga mi w sprawnościowym przygotowaniu do wyjścia na lód. Mam też brata, Darek również jest sędzią hokeja. Potrafimy spędzać godziny przy rodzinnym obiedzie dyskutując i wymieniając doświadczenia z lodowej tafli. Razem również trenujemy na lodzie i na siłowni.

Cała moja rodzina jest ściśle związana ze sportem i bardzo mi kibicuje. Będąc na mistrzostwach w Asiago wszystkie mecze były transmitowane na żywo i wiem, że rodzina i przyjaciele je oglądali. Po każdym spotkaniu, które prowadziłam, dostawał mnóstwo wiadomości z gratulacjami, a to bardzo mobilizuje.

Jesteś pierwszą polską sędzią, którą gwizdała na trzecim poziomie mistrzostw świata kobiet. Gdy ogłoszono nominacje czułaś się doceniona? To w pewnym sensie historyczny moment dla całego polskiego hokeja.

Na pewno poczułam się doceniona ponieważ w zeszłym roku sędziowałam dywizję IIB w Hiszpanii. Wiedziałam, że dobrze się tam zaprezentowałam i dostałam od obserwatora wysoką ocenę. Nie sądziłam jednak, że awansuję aż o dwie dywizje! Było więc to dla mnie zarazem wyróżnienie i jeszcze większe wyzwanie.

Jak ocenisz poziom rozgrywania meczów w Asiago w porównaniu z niższymi dywizjami, które miałaś okazję sędziować?

Mistrzostwa w Asiago były czwartym turniejem IIHF, który miałam okazję sędziować. Dotychczas były to prekwalifikacje olimpijskie (w Jastrzębiu-Zdrój), kwalifikacje do mistrzostw świata U18 (w Krynicy-Zdrój) oraz mistrzostwa świata dywizji IIB (w Jaca w Hiszpanii). W każdym kolejnym turnieju zawodniczki prezentowały coraz wyższy poziom, a podczas tego w Asiago dziewczęta wyróżniały się szybką jazdą na łyżwach, dokładnymi podaniami oraz mocnymi, celnymi strzałami na bramkę.

Drużyny było bardzo zdyscyplinowane pod względem przestrzegania przepisów gry, począwszy od przeprowadzania procedury zmian zawodników oraz dokonywania wznowień, aż do czystości gry. Nie było miejsca na niepotrzebne faule. Zawodniczki wiedzą, że każda kara bardzo osłabia drużynę i może ich dużo kosztować w tak zaciętych i wyrównanych spotkaniach.

Sędziując coraz to wyższe dywizje zauważam, że wraz z poziomem gry rośnie poziom organizacji turnieju. Zdecydowanie więcej jest wymagane od gospodarzy zawodów, trenerów oraz nas - sędziów. Co ciekawe wszyscy członkowie biura organizacji zawodów zawsze ubrani byli w garnitury, wolontariusze oraz sędziowie techniczni mieli oficjalne kurtki imprezy, a oficjele drużyn podczas meczu również prezentowali się w eleganckim ubiorze. My także idąc na mecz zawsze ubrane byłyśmy bardzo elegancko, z przyczepionym na żakiecie znaczkiem IIHF.

Joanna Pobożniak

Za rok na tym poziomie będą grały Polki, czego powinny się spodziewać?

Powinny się spodziewać, że poziom i umiejętności zawodniczek są o wiele lepsze niż te ze słoweńskiego Bledu skąd awansowały. Muszą wystrzegać się błędów w defensywie gdyż szybkie przeciwniczki skrzętnie z tego skorzystają. W tym roku awansowały Węgierki, które pewnie wygrały ostatnie cztery mecze towarzyskie z Polkami.

Ważnym elementem w przygotowaniu reprezentacji do występów międzynarodowych jest poziom krajowej ligi, w której zawodniczki grają na co dzień. Na sukces drużyny narodowej w dużej mierze składa się praca zawodniczek w swoich klubach oraz ich indywidualne przygotowanie sprawnościowe i techniczne.

Warto dodać, że federacje z krajów występujących na tym poziomie chętnie zatrudniają trenerów z Kanady i Stanów Zjednoczonych. Na pewno nasze zawodniczki czeka trudne zadanie, ale myślę, że mają szansę utrzymać się na tym poziomie MŚ.

Czy obserwator analizował z Wami spotkania? Jaka jest jego rola w kształceniu sędziów?

Bardzo wiele się nauczyłam. Nasz obserwator był bardzo wymagający, ale jednocześnie niezwykle pomocny. Bezpośrednio po meczu oceniał naszą pracę, a następnego dnia na spotkaniu ze wszystkimi arbitrami przeprowadzaliśmy analizę wideo. Dla obserwatora oraz chairmana turnieju (delegat IIHF do oceny całości przebiegu turnieju) najważniejsze było wypracowanie standardów sędziowania, do których wszystkie będziemy się stosować.

Każda z sędzi liniowych przeprowadzała wznowienia w taki sam sposób, a interpretacje odnoście hybrydowych uwolnień również dla wszystkich były takie same. Sędziowie główne natomiast doskonale interpretowały przepis dotyczący nielegalnego ataku ciałem w hokeju kobiecym oraz innych, kontrowersyjnych fauli. Dzięki temu poziom sędziowania w każdym meczu był taki sam.

Obserwator przekazał nam bardzo dużo wiedzy i szczegółowych wskazówek dotyczących zarówno przygotowania się do meczu oraz jego przeprowadzania. Między innymi zwracał nam uwagę jakie elementy powinna zawierać nasza przedmeczowa rozgrzewka, w jaki sposób wznawiać grę, ustawiać się na lodzie oraz kontrolować graczy. Prowadziliśmy dyskusje na temat interpretacji przepisów gry jednocześnie analizując trudne sytuacje podczas przeglądów wideo.

Ponieważ na tym poziomie rozgrywek wymaga się od nas wysokiej sprawności fizycznej oraz doskonałej jazdy na łyżwach, miałyśmy organizowane treningi na lodzie podczas których obserwator pokazywał nam jakie ćwiczenia doskonalące technikę jazdy powinnyśmy wykonywać podczas przygotowań do następnego sezonu.

Czy są szanse na to abyś nadal "awansowała" i rozstrzygała w coraz to wyższych zawodach rangi międzynarodowej?

W każdym meczu, który sędziuję staram się wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Korzystając z uwag i rad obserwatora z każdym "przegwizdanym" spotkaniem staję się coraz lepsza. To w jaki sposób zostanę oceniona ma bardzo duży wpływ na to do jakiego turnieju będę przydzielona w kolejnym sezonie.

Jest to natomiast decyzja władz IIHF, która zostanie podjęta na oficjalnym kongresie delegatów przed kolejnym sezonem rozgrywek. Obsady na sezon 2016-2017 będą podane do publicznej wiadomości we wrześniu. Czekam na ten moment z niecierpliwością. Moim marzeniem jest za kilka lat wystąpienie w najwyższej klasie rozgrywkowej (Top Division).

Jak wyglądają Twoje przygotowania w czasie sezonu do późniejszego wyjazdu na czempionat?

Moja praca jest ściśle związana ze sportem. Jestem nauczycielem wychowania fizycznego w szkole ponadgimnazjalnej, prowadzę również treningi funkcjonalne oraz aqua-aerobik. Oprócz tych aktywności wykonuję również swój plan treningowy, który zawiera specjalistyczne ćwiczenia przygotowujące do sezonu hokejowego.

W 2012 roku miałam okazję wziąć udział w obozie hokejowym w Vierumaki w Finlandii. Pracowałam tam z trenerami przygotowania motorycznego trenującymi na co dzień z zawodnikami NHL oraz z trenerem jazdy na łyżwach. Cały czas czerpię z ich wskazówek. Chciałabym jeszcze raz pojechać na podobny obóz, bo to wspaniała lekcja i pomoc w przygotowaniach.

W tym roku jestem jeszcze bardziej zdeterminowana do ciężkiej pracy. Dobre słowa od tak wymagającego obserwatora niezwykle motywują. Chcę w dalszym ciągu pracować nad swoją sprawnością fizyczną oraz szybkością. Planuję też wziąć prywatne lekcje u trenera z power skatingu (specjalistyczna jazda na łyżwach). Mam nadzieję, że moje starania oraz ciężka praca w przyszłości zaprocentują.

Źródło: onet.pl

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • LukaszOsw: Hasek, no np za 3 dni ;)
 • hubal: w piątek gramy z liderem i też damy rady , Jezior obiecał :)
 • Hokejowy1964: Hasek mecz jeszcze trwa....nie bądź taki wyrywany. Męki dziś straszne.
 • Hokejowy1964: Wyrywny
 • LukaszOsw: Do końca rundy jeszcze pewnie przetasowań będzie sporo. Na tym polega piękno hokeja i równa liga
 • rober03: Hokejowy od początku naszego meczu z Cracovią uaktywnili się znawcy tematu z wiadomych klubów. Znaczy co równacie poiomem w dół? Nie to wasz normalny poziom widzicie wady kibiców innych drużyn a siebie wybielacie. Dziecinada
 • Hokejowy1964: rober03 po gościnnych Występach Waszej hordy w Bytomiu nikt nie jest w stanie dWas się równać.
 • Luque: Naciś Sosno Naciś ;) 2-3
 • rober03: Jasne . Za to Tyscy kibice ve ostatnim meczu z nami pełny Wersal. Zero obiektywizmu żałośni jesteście. Nie bronię naszych ale nie taką horde by u was skompletował
 • Hokejowy1964: Takiej nienawiści i szowinizmu jaki jest u Was nie ma na żadnym innym polskim lodowisku.Czy Ci się to podoba czy nie tak to wygląda.
 • rober03: Mamy oszołomów zgadza się. U was jest ich mniej na lodo bo z racji wielkość miasta mieli wybór i poszli w stronę piłki a tych [****]i nic nie przebije
 • Tellqvist>: 64 zmień już płytę żenujące się to robi.
 • rober03: Telu niektórzy nie odpuszczą
 • Tellqvist>: Płaczesz jak mały kaziu jedno i to samo naprawde jestem tu długo ale takiego g.n.o.j.u tu nie było dawno.
 • Hokejowy1964: Tel nie czytaj ,nie musisz. Gnój tu jest od lat robiony przez oświęcimskich a jak się inni kibice pojawili to Tobie hipokryto to przeszkadza. Dejże chłopie spokój z tym wywodami...
 • Hokejowy1964: rober03 masz rację , kibole z piłki jak najdalej od hokeja powinni być niezależnie z jakich klubów. Wolę mniej kibiców ale hokejowych niż tłum z piłki. Nie ten mental.
 • Hasek64: GKS katowice
 • rober03: Hokejowy nie raz na mnie pluto i wyzywano na lodo w Katowicach jeszcze za czasów Hortexu nie ma idealnych kibiców i skończmy się licytować. A jak jeszcze raz napiszesz o Bytomiu to uznam że ta dyskusja naprawdę nie ma sensu
 • Unikatowy99: Hasek64 gratulacje nie martwi Cię styl w jaki GKS wygrał dzisiejszy mecz?
 • born-for-unia: Cracovia w 10 minut pokazała, że nie mamy szans. Plus za walkę do samego końca. Musiał się trochę Rudolf zdziwić
 • Hasek64: Mecze z zagłębiem zawsze są trudne. Styl nie zbyt piękny, ale liczą się punkty. W dodatku dalej bez Pasiuta i tego nowego z trudnym nazwiskiem :D obcokrajowcy słabiej niż zwykle, niepotrzebne kary murraya, ale liczę że to odpoczynek przed ciężkim piątkiem
 • Unikatowy99: Coś czuje że Ruchaczek znowu wszystkich wyrucha.
 • hubal: chleb po dychę to jest ruchanie
 • Unikatowy99: hubal dali Ciemnocie kasę ciemnota ich wybrała więc mamy teraz wszyscy.
 • Unikatowy99: Podobno na rynku gastronomicznym jest już taka padaka że browary wycofały się z kegów 50 L
  i są dostępne tylko 30L
 • PEL52: hubal,nie przesadzaj chleb za dyche! przciez chleb kosztuje 9,99
 • redgar: chyba spadamy na 3 miejsce coś czuje
 • PEL52: redgar,chyba masz Covida i niemasz wechu,na jakie 3 miejsce
 • PEL52: W piatek spinany poslady i 2 punkty ninimum,wiara czyni cuda
 • Hasek64: Drogie macie te piekarnie :D polecam samemu piec jak takie ceny :D mam dobry przepis na orkiszowy i gryczany z ziarnami jak co mogę podesłać przepis :D
 • redgar: Pel52 ile można po covidzie sie podnosić?
 • Karatajev: Chłopaki są w dołku fizycznym.. I to sporym.. Ale jak powiedział kapitan.. Najlepsza Unię w tym sezonie, to dopiero zobaczymy.. :)
 • Karatajev: W covida można wierzyć lub nie.. Ale Themar po chorobie miał 40% mniejsza wydolność organizmu, niż przed covidem.. Kilka tygodni musiało minąć, zanim wrócił do formy..
 • Hasek64: Karatajev już w zeszłym roku to słyszeliśmy :D szerbatow miał sam zdobyć mistrzostwo i takie tam :D co wyszło widzieliśmy
 • Karatajev: Ja pamiętam też jak niejaki Jaszyn u was zagrał.. Piekny mecz z Unią w play off.. Rzucanie mu szalika z trybun.. Ech była gwiazda.. Wyszło na to że jednego meczu.. :)
 • Hasek64: No jaszyn za bardzo polubił ceny wody ognistej w naszym kraju i na tym się skupił hehehe.
 • uniaosw: Tylko o której formie Themara mówisz bo oprócz hat tricka z Podhalem chłopa prawie nie widać a gra w pierwszej piątce
 • KubaKSU: Sanders i gra na 3 piątki odbiją się w PO..
 • Hokejowy1964: rober03 lżono mnie od najgorszych za czasów Dworów na Waszej hali i to na każdym meczu a trochę ich było. Wiesz Bytom to papierek lakmusowy- wtedy sporo ludzi zobaczyło te mecze i nawet tutaj pisali ludzie którzy na co dzień nie są aktywni że to była trzoda a już wywiad Ani Kozińskiej z Dudasem i bluzgi niebieskich pelerynek to już była kwintesencja zezwierzęcenia. Przy tym nasi kibice pokazali klasę. Domyślam się że Cię to bardzo boli jako normalnego kibica ale tak to wygląda na dziś.
 • malpiszon1946: hokejowy, a u Was na bukowej nie ma trzody? Niestety na każdym obiekcie powoli wkrada się atmosfera z piłkarskich obiektów. Nie bronie ani nie popieram tego, ale kwestia czasu jak i u Was to zawita. Załóżmy, że spotkamy się w play-off w tym roku - pełna hala, stan rywalizacji na styku i co wtedy? Wierzysz, że u Was będzie kulturalny doping? Na pewno nie obędzie się bez dużej ilości bluzgów. Nie chcę ruszać spiny, ale normalnie podyskutować
 • malpiszon1946: Czy to w Oświęcimiu, Tychach czy Katowicach można słyszeć pojedynczych alkusów krzyczących do zawodnika ty kur.. itp
 • Uniapany90: W Uni najgorszy gracz to Trandin i Glen
 • statys: W Oświęcimiu są takie alkusy, co to skutecznie wpływają na decyzję żeby jednak nie pójść na mecz.
 • Hokejowy1964: malpiszon1946 jasne że u nas też są bluzgi ale jest ich zdecydowanie mniej. U nas bardziej dopingują naszych a mniej się skupiają na przeciwniku. Na ostatnim naszym meczu u Was był jakiś psychopata który przez połowę meczu bluzgał na Johnego. Jakim trzeba być [****] żeby zamiast kibicować swoim lżyć pół meczu przeciwnika ?Nie ma u nas takich sytuacji. Wiem że u Was normalnym ludziom to przeszkadza, tutaj też o tym piszą. Tych patusów u Was dużo na trybunach.
 • Luque: Hokejowy co do atakowania zawodników to lepiej zamilcz, bo to co było na jednym z meczów Katowice-Tychy obrazuje mi tą wysoką kulturę na trybunach Satelity...
 • malpiszon1946: No tak luqu właśnie o tym mówię, że ma to miejsce wszędzie. Nie bronie swoich, bo u nas zawsze znajdą się jakieś łby co niszczą opinie o kibicach Unii, ale bez przesady... tak jest wszędzie. Tychy, Oświęcim, Katowice. Piłkarska atmosfera udziela się wszędzie, niestety
 • malpiszon1946: A ta sytuacja z PP ten wywiad z Dudaszem, to na własne życzenie Pani redaktor, która chyba nie grzeszy inteligencją wybierając takie miejsce. Co nie zmienia faktu, że zachowanie kibiców wiocha
 • malpiszon1946: Szanujmy to co mamy, bo z roku na rok kibiców na trybunach coraz mniej :/
 • Luque: Malpiszon tylko, że tam kibole z Kato (a w zasadzie małpy cyrkowe) zaatakowali boks zawodników i potrzebna była ochrona zawodników.. w sumie koło komentatorów też trzeba było ich postawić
 • Luque: A jak Nasi gola strzelili i sobie gratulacje składali blisko bandy to już nie raz małpy chciały ich rozszarpać..
 • malpiszon1946: No nasi też się nie popisali rozwalając plekse na PP w boksie cracovii. Swoją drogą słabo to zrobili na lodowisku w Bytomiu, że trybuny są bezpośrednio za boksem i ten dostęp jest taki łatwy
 • malpiszon1946: No bo tam też przychodzą piłkarscy kibole i dają upust emocji... Z nami też kiedyś wyskoczyli do Przygodzkiego na meczu u nich.
 • Luque: Spokojnie Hokejowy zaraz Ci to wytłumaczy żebyś wiedział jak to interpretować, pewnie wina Przygodzkiego bo sprowokował ich zdobyciem bramki, a jak wiadomo Gieksie nie wolno strzelać bramek ;)
 • malpiszon1946: Ja tam nie szukam spiny :) szkoda czasu na takie rzeczy. Mimo, że się nie lubimy to uważam, że zawsze można normalnie podyskutować. Ciekawe czy car ma już sposób na Jacka :D
 • Zaba: @uniaosw: Tylko o której formie Themara mówisz bo oprócz hat tricka z Podhalem chłopa prawie nie widać a gra w pierwszej piątce" No trak... Ma 26 pkt w 26 meczach, jeden z 4 zawodników w Unii, którzy zdobyli min tyle pkt co mają rozegranych meczy... O zadaniach defensywnych nie wspominam... Zdrowy Themar jest bardzo dobrym zawodnikiem
 • Hokejowy1964: Lugue jo Cię prosza....ani mi nie godej....odbieracie złoto po finale z nami i cała hala zamiast się cieszyć ceremonia śpiewa obraźliwe piosenki na nas ! Człowieku ! Kiedy jest już po wszystkim ! Ile trzeba mieć nienawiści w sobie żeby coś takiego zrobić ?! No nie do przebicia ..
 • Luque: No tak śpiewy, wyzwiska (kibolskie) ale jednak tylko śpiewy są gorsze oczywiście od fizycznej napaści czyli przejścia do czynu... ciekawy z Ciebie myśliciel ;)
 • Unikatowy99: ,Wszędzie gdzie piłka tam bydło do nas przykleił się Ruch i jesteśmy jednym z liderów tej niechlubnej statystyki
 • Hokejowy1964: Nic tam wielkiego na szczęście ten kibol nikomu nie zrobił. Porównujesz odosobniony przypadek jednego popaprańca z całą halą zwierzęcej nienawiści....no ciekawie kombinujesz....
 • Luque: No tak nic wielkiego, kto by się tam przejmował tym, że atakują zawodników przecież to element widowiska ;)
 • Hasek64: Fakt u nas też przy pełnych trybunach znajdzie się jakiś nachalny dziad który myśli, że jest w prywatnym cyrku czy zoo. Denerwujące jest, że na hokej przychodzą osoby nie znające np reguł gry i przy uwolnieniu czy spalonym nie wiedzą o co chodzi i patrzą jak świnia na bat :D ale u nas przy pojemności satelity to jakby nie patrząc spokojnie możemy mieć 95%kibiców typowo hokejowych. Wiadomo przy większych liczbach ciężej to upilnować. Ja tam wolę mniej a bardziej fanatycznie
 • Hasek64: Przykład siatkówki. Nie lubię tego sportu prócz jakiegoś obejrzenia reprezentacji w ważnym meczu i mimo, że gramy z zaksą czy innym Jastrzębskim węglem i że jest to klub z tym samym herbem i jest z naszej sekcji to nie chodzę, bo sztuczny tłok to zwyczajna głupota.
 • Simonn23: Wejdźcie na flashscore i zobaczcie na mecz Vitkovice - Karlowe Wary. Niezła jazda
 • PEL52: Simonn,w czeskiej 1 czy drugiej to ciezko cos trafic
 • Simonn23: Chodziło mi o to, że z 5:0 doszło do stanu 6:6 :P
 • Polaczek1: Jak sytuacja kadrowa w Unii ?
  Trójka nieobecnych w poprzednim meczu to covid ? Czy coś poważnego?
 • Hokejowy1964: Luque tego co stało się u nas nie pochwalam. Natomiast Tobie jak widać taka "celebracja" złotych medali przez kiboli nie przeszkadzała....
 • Jamer: Daniił Apalkow - witamy :)
 • Paskal79: Czyli można się jeszcze spodziewać obrońcy bo tak pisali szefowie że tą pozycję chcą wzmocnić , ważne że jest w sezonie i powinnien być w formie fizycznej raczej dobry ruch
 • Tellqvist>: Brawo wygląda bardzo solidnie.
 • Arma: Pomijając wszystko to dzięki lidze Open do ligi trafiło wielu dobrych zawodników. Nie wszyscy grali najlepiej jak umieli ale CV i umiejętności mieli spore.
 • statys: Teraz wszystko zależy od Putina ...
  On też gra w hokeja. Przydałby sie atak z batko i putko :)
 • uniaosw: Jest i niespodzianka :)
 • malpiszon1946: uniaosw będzie jeszcze def?
 • uniaosw: Chodzi mi o Aplkova o którym baba z targu wspominała jakiś czas temu
 • malpiszon1946: Wiem, ale mieliśmy ściągnąć doświadczonego defensora, więc pewnie to nie koniec :)
 • uniaosw: Ja nic nie wiem :)
 • Jamer: Twój uśmiech mówi wiele... Czekamy ;)
 • Paskal79: Myślę panowie bo że będzie jeszcze defensor 👍
 • uniaosw: Jutro baba będzie od 7 do 12
 • uniaosw: Obok stoiska z wyrobami z liszek, może coś mruknie pod wonsem
 • malpiszon1946: Będzie ciekawie :)
 • rober03: Byle sprawy wizowe znowu nie trwały wieczność
 • hubal: Car szykuje bombę !
 • PEL52: Hubalu,jutro mysle ze do przodu z Kato bo kurs zacny juz obstawilem
 • Polaczek1: Dlatego Emeryta nie ma. Baba z targu wskazała mu adres Rusa więc Eme zaczął działać
 • PEL52: W Angarsku ostatni mecz zagral 13.01. moze pojawi sie szybciej niz Rogov i blizniaki.
 • swojak: I co hubal i ten drugi wyśmiewny? Jest Apalkow? jest. Kto miał rację? Wyśmiać, wykpić. Jednak swojak miał rację. Czekam na zwykłe przepraszam panowie. A swojak ma swoje dojścia.
 • SDOunia!: swojak skończ już tu gwiazdorzyć , przez takich dzbanów jak ty tylko tracimy grajków których Unia ma na oku . Pozdro
 • swojak: Dzban synku to ty jesteś A nie pytany nie zabieraj głosu jak starsi rozmawiają.
 • Unikatowy99: Swojak a co się stało z Koluszem?
 • SDOunia!: Jeżeli starszy to słabo bo intelektem nie błyszczy
 • Unikatowy99: Luque, Hubal jutro w związku z znakomitą rosnącą formą wygrywacie z Katowicami?
 • swojak: Unikatowy a co ja mam wspólnego z Koluszem?
 • Hasek64: Ale tu nerwy :D Panowie złapcie Kobiałkę za cycuszka i się wyluzujcie :D chyba dawno nie było ciurlane :D
 • hubal: swojak co Ty do mnie sapiesz , mylisz mnie z kimś innym
 • hubal: 99 nasi grają w kratkę chyba , że Car ten bajzel ogarnie
 • Szefu1982: Ktoś wie czy Coolen dziś już w boksie będzie?
 • Luque: Unikatowy z Unio Nam wyszło, a z Kato będzie trochę inny mecz. Chyba, że Sidor już w Naszych trochę poukładał ale dzisiaj zobaczymy jak to będzie wyglądało ;) Raczej mecz na styku
 • lou: Nie nie będzie go
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe