Hokej.net Logo

HLO: Po turnieju w Białymstoku. Puchar Elbląga dla Bydgoszczy

HLO: Po turnieju w Białymstoku. Puchar Elbląga dla Bydgoszczy

Z kompletem punktów wyjechali z Białegostoku hokeiści Warsaw Capitals. Podczas weekendowego turnieju pokonali ekipy ADH Białystok oraz PTH Poznań. Z udziału w zawodach zrezygnował zespół STH Siedlce. Natomiast zwycięstwem hokeistów z Bydgoszczy zakończył się turniej rozgrywany na elbląskim lodowisku „Helena”.


I liga HLO po raz pierwszy w tym sezonie gościły w Białymstoku. Największą niewiadomą turnieju była postawa gospodarzy, którzy debiutowali w tegorocznych rozgrywkach. Niestety, nie mogą oni być zadowoleni ze swojego występu. W pierwszym meczu turnieju, rozegranym w sobotę, ulegli PTH Poznań 1:8. Pozostałe mecze odbyły się już w niedzielę. Na początek Warsaw Capitals pokonali hokeistów z Poznania 5:3. Warszawianie wygrali również swój kolejny mecz. Tym razem pokonali ekipę ADH Białystok 8:1. Z powodu kłopotów kadrowych z udziału w zawodach wycofali się hokeiści STH Sieldce, którzy ukarani zostali 3 walkowerami (0:10 w każdym meczu).

Białostocki turniej zakończył się organizacyjnym sukcesem. Organizatorzy zadbali bowiem o jego profesjonalną oprawę. Mecze (szczególnie te z udziałem gospodarzy) cieszyły się sporym zainteresowaniem miejscowych kibiców oraz lokalnych mediów. Dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejny turniej rozgrywany w stolicy województwa podlaskiego.

Wyniki turnieju w Białymstoku:

ADH Białystok – PTH Poznań 1:8

Bramka ADH: Gustav Lund (Didrik Kjonas).

Bramki PTH: Mark Dziuba (Piotr Tabisz), Piotr Tabisz (Mark Dziuba), Paweł Mateja (Dariusz Żak), Mark Dziuba (Paweł Mateja), Mark Dziuba (Piotr Tabisz), Mark Dziuba (Maciej Skorupiński), Piotr Tabisz (Jacek Cukierski), Leszek Lipiński (Mateusz Orzeszek).

Warsaw Capitals – PTH Poznań 5:3

Bramki Warsaw Capitals: Tomasz Wołkowicz (Marcin Chruśliński), Piotr Nowak (Paweł Popielarz), Michał Główka (Zbigniew Sokołowski), Paweł Popielarz (Michał Główka), Michał Guzik (Alex Zandfos).

Bramki PTH: Mark Dziuba (Piotr Tabisz), Leszek Lipiński (Paweł Mateja), Paweł Mateja (Mateusz Orzeszek).

ADH Białystok – Warsaw Capitals 1:8

Bramka ADH: Krystian Nieścier (Mateusz Jasiński).

Bramki Warsaw Capitals: Tomasz Wołkowicz (Paweł Popielarz), Michał Guzik, Tomasz Wołkowicz (Marcin Chruśliński), Bartosz Piórko, Jarosław Fiks (Michał Główka), Michał Guzik (Marcin Chruśliński), Michał Główka, Tomasz Wołkowicz (Zbigniew Sokołowski).


Tabela 1 ligi HLO:


Msc

Drużyna

Mecze

Bramki

Bramki (+/-)

Punkty

1

Warsaw Capitals

8

62:16

46

21

2

Pomorzanin Toruń

5

39:19

20

15

3

ŁKH Łódź

6

41:24

17

15

4

PTH Poznań

9

47:41

6

12

5

Oliva Hockey Team Gdańsk

8

50:45

5

12

6

Łódzki Hokej

3

24:10

14

9

7

Mad Dogs Sopot

3

18:15

3

3

8

Bydgoski Hokej

3

14:16

-2

3

9

ADH Białystok

3

12:16

-4

3

10

Legion Warszawa

8

25:64

-39

3

11

WTH Wrocław

3

6:27

-21

0

12

STH Siedlce

5

4:49

-45

0
BYDGOSKI HOKEJ Z PUCHAREM PREZYDENTA ELBLĄGA


Turniej był okazją do promocji rozgrywek pod egidą Hokejowej Ligi Open oraz hokeja w ogóle. Działania tego typu szczególnie ważne są w miejscach takich, jak Elbląg, gdzie ostatni mecz hokejowy z udziałem seniorów rozegrany został 60 lat temu. Dlatego na sukcesie imprezy zależało zarówno władzom HLO, jak i gospodarzom miasta.

Publiczność, która zgromadziła się w sobotnie popołudnie na elbląskim lodowisku, na brak atrakcji z pewnością nie mogła narzekać. Oprócz emocji czysto sportowych, związanych z rywalizacją o puchar, zgromadzeni mogli podziwiać popisy najmłodszych adeptów hokeja trenujących w miejscowym klubie UKS Wikingowie Elbląg. Turniej o Puchar Prezydenta Miasta był również okazją do zaprezentowania widzom hokeja na slegach, co uczynili zawodnicy IKS Atak Elbląg.

Najważniejsze jednak były mecze rozgrywane w ramach turnieju, które odbywały się według zasad HLO, dopuszczających stosowanie najbardziej widowiskowych elementów hokejowego rzemiosła takich, jak gra ciałem oraz strzały z tzw. „klepki”. W pojedynku otwierającym zmagania zmierzyły się ekipy Bydgoskiego Hokeja oraz MH Automatyka Dragons Gdańsk. Po zaciętym meczu lepsi okazali się bydgoszczanie, którzy pokonali rywali znad morza 4:3. Gdańszczanie, mimo ambitnej walki, przegrali również swój drugi mecz. Tym razem musieli uznać wyższość drużyny Mad Dogs Sopot, która wygrał 6:3. W pojedynku wieńczącym zmagania na elbląskim lodowisku spotkały się drużyny z Sopotu i Bydgoszczy. Mecz ten decydował o zwycięstwie w turnieju. Bardzo dobrze zaczęli go bydgoszczanie, którzy po pierwszej tercji prowadzili 2:0. Kluczowe dla losów spotkania okazały się jednak pierwsze minuty drugiej tercji, kiedy to ekipa Bydgoskiego Hokeja szybko strzeliła kolejne 3 bramki. Następnie w szeregach bydgoszczan nastąpiło rozprężenie, a zawodnicy z Sopotu podjęli próbę odrobienia strat. Udało im się strzelić 3 bramki, lecz nie zdołali odwrócić losów spotkania. Tym samym turniej zakończył się zwycięstwem Bydgoskiego Hokeja. Drugie miejsce zajęła drużyna Mad Dogs Sopot, a trzecie MH Automatyka Dragons Gdańsk.

W zgodnej opinii organizatorów turniej zakończył się sukcesem. Dlatego mamy nadzieję, że hokeiści spod znaku HLO a najbliższym czasie znowu zawitają do Elbląga i swą grą cieszyć będą mieszkańców miasta.

Wyniki turnieju w Elblągu:

MH Automatyka Dragons Gdańsk - Bydgoski Hokej 3:4

MH Automatyka Dragons Gdańsk - Mad Dogs Sopot 3:6

Bydgoski Hokej - Mad Dogs Sopot 5:3

Końcowa kolejność turnieju:

1. Bydgoski Hokej

2. Mad Dogs Sopot

3. MH Automatyka Dragons Gdańsk


Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • emeryt: bez mikrofonu , z ksero na plecach...bardzo mnie to boli bo to jest tez mój klub z mojego miasta
 • hanysTHU: Klucze od świetlicy trzyma mosir...
 • hanysTHU: I mówi,że za darmo nie da ...
 • emeryt: gdzie ścianka ze sponsorami?
 • MarioG76: Te wywiady pomeczowe w Oświęcimiu totalna amatorka. Powiedziałbym że totalnie spartolone , jakość obrazu fatalna a dzwięku to nawet nie komentuję. Jak mają tak wyglądać to tego nie róbcie .
 • PEL52: Ten wywiad po meczu mozna porownac do sedziowania tego meczu,amatorka
 • uniaosw: Fakt żenujące to jest
 • Unikatowy99: Bardzo dobry materiał
 • hanysTHU: A na balkonie miejsca w [****]...
 • DallasStars: Srokejowy zawsze i wszędzię na ciebie i hasioka srał będę, znafco dywanów, okazjonalny kibicu...
 • DallasStars: Srajbu -pudło!
 • rawa: Dallasik mega autorytet. D.upsko wyzej niz moher. Uwazej zebys na siebie niezakleksil.
 • szajbu: DallasStars [****] z ciebie i tyle w temacie
 • rawa: Jak sie nie ma za wiele do powiedzenia to sie z dywanami wyjezdza.
 • hubal: a co Wy tacy narwani, chcecie komuś doj3bać to może podpowiem komu , pytajcie
 • DallasStars: Ore, ore szabadaba da amore...dawać cygany dywany.
 • DallasStars: Odsuń lustro srajbu!
 • DallasStars: Rawa nie będę cie naśladował...musiało ci śmierdzieć. Powiedz rzadkie ci pociekło po moherze?
 • Hokejowy1964: rawa szajbu nie ma sensu marnować na DalejSrasz czasu. Dyskusja z takim jak on przypomina zapasy w błocie ze świnią. Po jakimś czasie zauważasz że już Cię to nudzi a świni sprawia to coraz większą przyjemność.
 • szajbu: DallasStars widzę że jak popijesz to wylewny się stajesz tylko nie ma to wcale związku z hokejem
 • statys: Widać, że SB obniża poziom. Do elegancji emeryta, do drażniącego racjonalizmu hubala, do postępowych myśli luqa, tęskno mi Panie.
 • botanick: Stary gazda zawsze godoł,jaki mistrz Polski,taki poziom sb..
 • Hokejowy1964: botanick mądrego to i dobrze posłuchać..... ;))) tyscy zwyzywali u siebie bramkarza, który miał niewątpliwy udział przy dwóch Majstrach śpiewając " Ole, ole ole, Murray c.w.e.l " . Tak że nie pisz już nic więcej boroku bo przebiliście dno żenady.... pięknie okazaliście Johnemu szacunek za lata gry w tyskim klubie, no pięknie....
 • wojtiF1: jeśli coś takiego miało miejsce to było raczej o niejakim Pasiucie śpiewane gdy chciał wymusić decyzje na sędziach a nie o Jaśku więc nie kreuj alternatywnej rzeczywistości. No ale poziom niestety przenoszony jest z piłki na wszystkich lodowiskach więc jest jak jest...nie pochwalam.
 • Hokejowy1964: Na Grzesia to zawsze troglodyci śpiewają, na Jaśka pierwszy raz śpiewali pod koniec meczu. Na transmisji było slychać, kilku kolegów z Tychów potwierdziło co byli na mecze więc Ty nie kreuje alternatywnej rzeczywistości i nie wypieraj tagi co miało miejsce. Zgodzę się że na wszystkich lodowiskach niestety jest podobnie, chociaż we wtorek w Oświęcimiu poza kilkoma bluzgami pod naszym adresem o dziwo nie było bluzgów pod adresem zawodników i to jest na plus dla kibiców Unii.
 • Oświęcimianin_23: Przekleństwa na trybunach były, są i będą, a robinie z siebie świętoszków nie ma najmniejszego sensu :) Podczas spotkania emocje, ale po meczu nie miałbym problemu pogadać z normalnym kibicem Tychów, Kato czy Craxy.
 • Hokejowy1964: Kolos kiedyś w wywiadzie powiedział że " na lodzie jest ostro ale poza lodem jest szacunek bo się wszyscy ze sobą znają od lat" - taki czy podobne słowa. Znam wielu normalnych kibiców z innych klubów, ciekawi mnie ich punkt widzenia i przemyślenia i co ważne odbywa się to w cywilizowanej formie no może czasem z lekką szyderą w obie strony ale zawsze z szacunkiem i o to chodzi, tak powinno być.
 • Szefu1982: lou zaprosiłem Cię do znajomych na PS4
 • uniaosw: A może by tak dać Dziubka do Majkela i Alexa a DC z finami ustawić
 • hanysTHU: AeejaAaooOo!
 • hanysTHU: #zupamakeuniagreatagain
 • J_Ruutu: Póki co Zupa pierwszy oficjalny mecz na ławce Unii przegrał ;)
 • Simonn23: Nie ma Lundina
 • LukaszOsw: Ciężki mecz będzie dzisiaj, mam nadzieję, że zwycięzki
 • Szefu1982: Ktoś wie czemu bez Lundina dziś?
 • LukaszOsw: Oj Kowal...
 • Oświęcimianin_23: Nie można tracić takich bramek w takim meczu...
 • born-for-unia: Takich w żadnym meczu nie wolno tracić
 • Oświęcimianin_23: Można tracić, ale nie takich ;)
 • primosz: Magia cara jeb....ła totalnie.
 • RafałKawecki: A co to się panie w Tychach wyprawia ?
 • WyrwiSzmat: Brawo Salama ! Patrik wróć :( spesny nie blaznowal rzucając się na brzuchu w stronę kibiców... Ale przynajmniej bronił......
 • WyrwiSzmat: 2 lata temu Pan Rudy Radwański mówił o grze wychowankami. Rok później połowa z nich skończyła karierę. Płacicie dalej 600zl wychowankom......
 • wiemswoje: Nie czaisz że u nas w PHL liczy się sezon który jest teraz i wynik. Wychowankowie nie są potrzebni. Za rok przyjdą następni obco dograć do emerytury. Przykre
 • Miletor: W Sanoku ewidentnie ludzią zarządzającym klubem brakuje cierpliwości…. Ilość obco do nie do przyjęcia
 • Miletor: Czas na pierwsze zwolnienia w Tychach… ile się można ośmieszać
 • C!chy: Co do Salamy się zgadzam pochopnie podjęli decyzję o jedynce w bramce tylko dlatego bo miał okres konia w PO ale między nogami puszcza wszystko czy to w meczu czy na treningu
 • wiemswoje: W Tychach pewnie ktoś poleci dla przykładu
 • Arczi: Tak się zastanawiam kiedy strzelimy gola w przewadze, gramy 50 min. w pp, i nic. Toruń pierwsza przewaga i brama i zamiast prowadzić 2-0 to jest 1-1.
 • C!chy: a jeśli chodzi o wychowanków to się nie zgodzę bo kto lepszy to zaraz odchodzi do lepszego klubu np.J.B czy też R.S a dołu tabeli nie chce mi się oglądać a tak dzięki obco są jakieś emocje
 • wiemswoje: Arczi ewidentnie u nas szkoda 5 na 3
 • WyrwiSzmat: Sanok dzisiaj w Oświęcimiu to chyba może trzy razy wygrał wznowienie. Masakra. Źle się to oglada a pamiętam czasy torsanu gdzie klub potrafił 9pkt w sezonie zdobyć
 • WyrwiSzmat: Trzymam kciuki aby jakoś to wyglądało lepiej :D
 • wiemswoje: Nasz zawodnik Mikyska przyznał się że nie był faulowany podoba się takie fair play
 • Arczi: To co my gramy w przewagach to dramat. Toruń gra w przewadze i czuję że padnie bramka z naszą gra w obronie
 • Borek: Bacy po tej nominacji do prowadzenia kolejnego meczu CHL, chyba odbiło... Czekam na powtórki tych kar :) bo z perspektywy TV wygląda to komicznie.
 • Arczi: Jak widzę grę w obronie na radar to śmierdzi brama
 • wiemswoje: U nas w Jastrzębiu gwizdają wszystko jak leci
 • wiemswoje: C[****] z wami pasiakami krowy doić się nadają banda matołów nic więcej
 • Arma: 350 widzów. Tragedia
 • gieksa76: BRAWO DLA MISTRZÓW POLSKI
 • Unikatowy99: Co się dzieje za mostem?
 • botanick: Jeszcze się sezon na dobre nie rozkręcił,a ja już podziękuję.
 • botanick: Pewnie kanapa w szatni za twarda..
 • Unikatowy99: Kolejny turniej PP bez Tych?
 • hanysTHU: HEJ, HEJ NASZ KS!!!
 • Unikatowy99: Hubal pisz co tam się u Was dzieje? Maji nie oddamy. Macie zawsze Bagiśa
 • hubal: 99 nie wiem , mam na głowie inne sprawy
 • Unikatowy99: Ciężkie czasy w biznesie
 • emeryt: w Tychach ogon myrda psem...ci sami ślizgacze co Husaua wyprowadzili,wsparci swoimi czeskimi kolegami...nie chce sie skrobać nie po swoich jajach ale...Panie Wojciechu nie ulegaj im Pan
 • KuzynKSU: Tadek się na razie nie umie wstrzelić. Ale będzie dobrze
 • KuzynKSU: EME Tychy wrócą do gry. Może nie na PP ale na PO napewno. Moje zdanie
 • botanick: Ale z drugiej strony gdzie gra 12 Polaków...sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
 • botanick: Przegrać zawsze można,ale styl.
 • rawa: Netflix nie pękaj. Tychy sie ogarną na PO.
 • PanFan1: Ogląda ktoś Jersey - Rangers ❓
 • Prawdziwy Kibic Unii: Kibice Unii wracając do zapowiedzi jednego z Nas …gdzie ten As ?
 • uniaosw: Wiza
 • Prawdziwy Kibic Unii: Wiza z jakiego kraju …?
 • uniaosw: Z Kambodży
 • Prawdziwy Kibic Unii: Tak myślałem…dla Denyskina jak znalazł partner do ataku 👍🏻
 • Luque: W Tychach bez zmian, dalej grają przeciwko trenerowi i chyba bardzo chcą Nas kibiców do siebie zrazić...
 • uniaosw: A po drugie czy jest sens doprawiać tą zupę jeśli na razie dobrze smakuje? 😁
 • Luque: Ciekawe czy ta plotka z Valtonenem, którą tutaj jeden napisał w komencie jest prawdą...
 • Frasier: Dobrze smakuje,ale przyprawiona dużą ilością Magee była już niejadalna
 • Frasier: Dzisiaj nie było treningu rano...
 • emeryt: https://www.youtube.com/watch?v=Y1IapiSxfOo
 • Luque: Frasier mówisz o naszych Tyskich ślizgaczach? (z tym treningiem)
 • Frasier: Tak
 • Luque: Czyli wychodzi na to, że Sidor zostanie kozłem ofiarnym tej szopki co odstawiali...
 • Arma: Bagiś naprawi sytuację
 • emeryt: wie ktos czy za 100 zł idzie kupic jakis dobry mikrofon?
 • Luque: Bagiś nie weźmie się za trenowanie na stałe, bo doskonale wie, że to go wysadzi z tego klubu prędzej czy później, także będzie asystentem przez kilka lat
 • Frasier: Dlaczego król strzelców poprzedniego sezonu i najlepszy zawodnik ze sparingów nie zmieścił się w składzie? Mamy aż tylu lepszych snajperów? Ale przecież 120 minut bez gola... Ktoś to może rozsądnie wytłumaczyć
 • Luque: Frasier trzeba zwolnić trenera bo: a) nie wywodzi się z tzw. Zachodu i jest Białorusinem, b) treningi są za ciężkie, a do PHL się przyjeżdża po łatwą kasę
 • uniaosw: Ale że Valtonen..
 • jastrzebie: a)
 • botanick: Frasier,może dlatego że Valtonen był Go oglądać?:)
 • botanick: Życzę Bukowskiemu żeby jak najszybciej spieprzał z tej ligi.
 • botanick: A Tyskim sporcie bez zmian,dziś kopacze pokazali charakter..
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe