Hokej.net Logo
KWI
18
KWI
19
MAJ
3

Kazimierz Szynal: Nastroje są optymistyczne

Kazimierz Szynal: Nastroje są optymistyczne

W najbliższy wtorek hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozpoczną dwunasty w historii jastrzębskiego hokeja sezon na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Rywalem naszego zespołu będzie Polonia Bytom (początek o godz. 16:30), a derby staną się także okazją do świętowania jubileuszu 65-lecia powstania LZS Jastrzębianka - pierwszego jastrzębskiego klubu hokejowego...

... którego działacze i zawodnicy zasilili w 1961 roku powstającą wówczas sekcję hokeja Górnika Jastrzębie. O tę piękną rocznicę, a także zbliżający się sezon, transfery, cele na najbliższe miesiące i... puste biurko zapytaliśmy prezesa JKH GKS Jastrzębie Kazimierza Szynala.

- Jaki będzie ten zbliżający się sezon?

Kazimierz Szynal - Myślę, że bardzo interesujący. W ekstralidze wystąpi sporo drużyn, które mają ciekawe składy. Wśród nich jest oczywiście JKH GKS Jastrzębie. Sądzę, że możemy być świadkami wielu niespodzianek.

- Zarząd JKH GKS postawił zapewne przed trenerem Robertem Kalaberem jakiś cel...

- Mogę zapewnić, iż jako klub nie mamy "parcia na wynik" bez oglądania się na rzeczywistość. Skoro jednak w poprzednim sezonie zajęliśmy piątą pozycję, to wypadałoby ją poprawić. Zdajemy sobie jednak sprawę z realiów, jakie rządzą polskim hokejem. Pod względem wysokości budżetu i "papierowych" możliwości kadrowych nie jesteśmy w stanie "przebić" trzech czołowych drużyn.

- Czyli GKS Tychy, Cracovii Kraków i GKS Katowice.

- Tak. Teoretycznie kluby te będą poza zasięgiem pozostałych zespołów. Nie wiem, co musiałoby się stać, aby było inaczej.

- Tuż za ich plecami można umiejscowić zapewne Podhale Nowy Targ, JKH GKS Jastrzębie i Unię Oświęcim. Kogo jeszcze można zaliczyć do naszych głównych rywali?

- Trudno powiedzieć, jakim potencjałem będą dysponowały ekipy z północy Polski, czyli Automatyka Gdańsk i Nesta Toruń. Myślę, że w ten sposób wymieniliśmy wszystkie ekipy, które mogą liczyć się w walce o czołową czwórkę. Choć nie ukrywam, że niespodzianką może okazać się Gdańsk. Liczę jednak, że o sensację postarają się w pojedynkach... z innymi rywalami niż my.

- Będziemy znów świadkami "Hollywood"?

- Zobaczymy. Być może w tym roku los nas nie sparzy z "Hollywood" (śmiech).

- Nawet jeśli tak będzie, to chyba nie jest to powód do narzekań. Rywalizacja z Podhalem nakręca kibiców. Ale jak rozumiem na poziomie zarządów klubów konfliktu nie ma?

- Oczywiście, że nie. Z panią prezes Agatą Michalską niezmiennie pozostajemy na przyjaznej stopie. Być może zresztą prezes Podhala będzie za niedługo... burmistrzem Nowego Targu, a mówiąc pół-żartem - dobrze mieć znajomego na takim stanowisku.

- Wróćmy do nas. Podczas prezentacji drużyny w Galerii Zdrój trener Kalaber mówił, że to właśnie półfinał będzie celem. O ile do niedawna strefa medalowa była marzeniem, o tyle obecnie wydaje się być w zasięgu JKH GKS.

- Zgadzam się z Robertem Kalaberem i dlatego właśnie takie zadanie wyznaczyliśmy mu jako zarząd. Jeśli jednak to się nie uda, to nie będziemy wyrywać sobie włosów z głowy. Chcemy, aby drużyna grała ambitnie, ładnie dla oka i walczyła o czołówkę.

- Wyniki sparingów napawają optymizmem. Takiej serii zwycięstw nie było chyba od momentu, w którym Kalaber przejął drużynę w 2014 roku. Wtedy nasz zespół też wygrywał mecz za meczem.

- Rezultaty są satysfakcjonujące, co jest efektem ciągłości budowy drużyny i działań szkoleniowych. Poza przerwami urlopowymi nie ma dłuższych pauz w treningach. Zespół jest odpowiednio przygotowany i stąd nastroje są optymistyczne.

- Przy okazji pierwszego meczu z Polonią Bytom będziemy świętować 65-lecie jastrzębskiego hokeja. Skąd pomysł na ten jubileusz?

- W 2018 roku obchodzimy okrągłą, 65. rocznicę narodzin hokeja na lodzie w Jastrzębiu-Zdroju. Ponadto obchodzimy też 55-lecie naszego miasta oraz ćwierćwiecze naszego strategicznego sponsora, czyli Jastrzębskiej Spółki Węglowej. To świetna okazja, aby przypomnieć, że nasza dyscyplina tak długo funkcjonuje w Jastrzębiu-Zdroju. Dzięki temu możemy sięgnąć do korzeni i zaprezentować kibicom ojców-założycieli z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.

- Lubi pan zagrać w NHL na Playstation?

- Nie miałem okazji (śmiech). Wiem jednak, że to jedna z niespodzianek dla kibiców, które będą nagrodami we wtorkowych konkursach. Można wygrać także kamerę samochodową czy zegarek. Wystarczy przyjść na mecz z Polonią, kupić bilet za złotówkę i wziąć udział w zabawie. Będzie także możliwość zakupu w promocyjnej cenie książki "65 lat hokeja na lodzie w Jastrzębiu-Zdroju".

- Przejdźmy do spraw kadrowych, zaczynając od Artioma Dubinina. Rosjanin spisuje się w sparingach znakomicie. Jego CV jest imponujące.

- Dubinin to bardzo dobry zawodnik, o czym kibice mieli okazję przekonać się w ostatnich tygodniach. Polecił go nam jeden z jego rodaków, który w poprzednim sezonie występował w ekstralidze. Mogę zapewnić, że nie negocjowaliśmy długo w temacie jego kontraktu w Jastrzębiu. Wręcz przeciwnie - Dubinin to bardzo konkretny człowiek. Liczymy, że stanie się on jednym z liderów naszego zespołu i jestem przekonany, że jako klub stworzymy mu dobre warunki pobytu w Polsce. Niebawem dołączą do niego żona i dziecko, więc w kwestiach rodzinnych Artiom będzie miał "spokojną głowę". Jesteśmy akurat w trakcie załatwiania im zaproszenia. Sprawy wizowe wymagają jednak nieco czasu.

- Z Dubininem w ofensywie JKH GKS zagra Peter Fabusz. To zapewne pomysł trenera Kalabera.

- Nasz szkoleniowiec nawiązał kontakt z Fabuszem już rok temu, ale wówczas obowiązywał go kontrakt z innym klubem. Teraz takich przeszkód nie było. Jestem przekonany, że Peter pokaże się z dobrej strony. Jest świetny technicznie i potrafi grać siłowo. Nie boi się starć z rywalami. Kibice będą mieli okazję ocenić ten transfer już niebawem.

- Na pewno jednak odczuwalna będzie strata Tomasza Fuczika, który postanowił kontynuować karierę na Wyspach. W efekcie nie mamy dwóch równorzędnych bramkarzy, ponieważ Ondreja Raszkę wspomagać będzie młody Oskar Prokop.

- To prawda. Liczę jednak, że Oskar okrzepnie i będzie dobrym zmiennikiem dla Raszki. Każdy przecież kiedyś zaczynał. Kamil Kosowski również miał 20 lat, gdy stawiał pierwsze poważne kroki w seniorskim hokeju. Natomiast Tomasz Fuczik rozstał się z JKH GKS Jastrzębie z własnej woli. W styczniu wypowiedział umowę z naszym klubem.

- Interesujące, bo... kibice nie mieli o tym pojęcia.

- Pewne rzeczy z różnych przyczyn nie są od razu podawane do publicznej wiadomości. Fuczik dokończył sezon, ponieważ obowiązywał go okres wypowiedzenia. Powtórzę, że była to jego jednostronna decyzja oraz jego wyłączna inicjatywa. I to wszystko na ten temat.

- Znając dyplomatycznie zdolności pana prezesa i tak nie uzyskam nawet pół słowa więcej w tej kwestii. Przejdę zatem do Tomasza Kominka, który z kolei pozostał przy Leśnej. Nie wierzę, że nikt nie miał ochoty na zaangażowanie takiego zawodnika.

- Tomasz Kominek znakomicie wkomponował się w nasz zespół i najwyraźniej dobrze się tu czuje. Nadaje też na "podobnych falach", co trener Robert Kalaber, co ma istotne znaczenie dla jego występów na tafli. Staramy się, aby Kominek grał u nas nie tylko w nadchodzącym sezonie.

- Duża podwyżka?

- Niekoniecznie, choć pewne "ruchy w górę" zostały poczynione.

- Co dzieje się z Leszkiem Laszkiewiczem? Pojawiają się różne domysły odnośnie naszej legendy.

- Leszek ma umowę do końca zbliżającego się sezonu i cały czas liczymy na jego umiejętności i doświadczenie. Aktualnie Laszkiewicz przechodzi rehabilitację po pewnych problemach zdrowotnych. Być może w październiku będzie gotowy do gry, choć nikt nie jest w stanie podać dokładnej daty jego powrotu na lód. Na początku sezonu będziemy musieli radzić sobie bez niego.

- W związku z pozyskaniem kilku doświadczonych zawodników część fanów narzeka, że w kadrze zabraknie miejsca dla młodych wychowanków JKH GKS.

- Od kilku lat intencją zarządu klubu jest, aby w drużynie grali nasi zawodnicy. Z drugiej jednak strony - sam pan pyta o cele na ten sezon. Chyba nikt z nas nie chce, abyśmy grali "ogony". Naszym zamiarem jest walka o górną połówkę tabeli ekstraligi, a do tego potrzebna jest "jakość", którą mam nadzieję zagwarantują nam doświadczeni obcokrajowcy. Bez nich nie będziemy w stanie nawiązać rywalizacji z czołówką, a przecież nasi wychowankowie również muszą się od kogoś uczyć. Aby jednak grać w ekstralidze na odpowiednim poziomie potrzebne są trzy elementy...

- Jakie?

- Umiejętności, pracowitość i cierpliwość. Jeśli zabraknie choć jednego z nich, to bywa... różnie. Przypomnę, że kilka lat temu dwóch naszych zawodników występowało w barwach pierwszoligowego wówczas Orlika Opole. Nie narzekali, tylko cierpliwie i ciężko pracowali, wykorzystując tę możliwość jako okazję do pokazania się. Dziś należą do najważniejszych filarów drużyny.

- Mówimy o Łukaszu i Radosławie Nalewajkach.

- Nasi bracia zasłużyli na to, aby w każdym wywiadzie mówić o nich w samych superlatywach. Mam dla nich wielkie słowa uznania.

- Dwa nazwiska: Jan Sołtys i Kamil Wałęga. Co z nimi?

- Obaj są obecnie naszymi zawodnikami. Obowiązuje ich trójstronna trzyletnia umowa na grę w naszym klubie oraz na naukę w szkole. Zobaczymy, co będzie dalej. Sołtys i Wałęga otrzymali z JKH GKS konkretną propozycję do rozważenia i pozostaje ona sprawą otwartą. Natomiast ja osobiście jestem zwolennikiem poglądu, iż "z niewolnika nie ma pracownika" oraz "każdy jest kowalem swojego losu".

- Słyszałem opinię, że "Cracovia miesza im w głowach".

- Też tak słyszałem.

- Pozostając w tematyce młodzieżowej - jak pan ocenia pojawienie się w ekstralidze tworu o nazwie Kadra PZHL? 1/5 tej ekipy to wychowankowie JKH GKS Jastrzębie.

- Uważam, że to dobry pomysł. Biorąc pod uwagę fakt, że w polskim hokeju nie istnieje de facto znany z najlepszych lig projekt "klubów farmerskich", taki zespół do lat 23 może być przydatny. Dzięki temu zawodnicy z tego przedziału wiekowego będą mogli ogrywać się w ekstralidze. Żaden trening nie zastąpi meczu. Za sprawą tego rozwiązania ci nasi młodzi hokeiści, których trener Robert Kalaber nie będzie widział w kadrze klubowej na dane spotkanie, będą mogli mimo to wystąpić na najwyższym ligowym poziomie właśnie za sprawą powołania do kadry PZHL. Dla JKH GKS Jastrzębie to dobre rozwiązanie.

- Ale w przypadku kontuzji do klub poniesie koszty leczenia zawodnika.

- Niestety tak. Takie jest jednak ryzyko ogrywania młodych zawodników i podejmowania przez nich rywalizacji z najlepszymi, dzięki czemu będą mieli oni okazję podnosić swoje umiejętności. Być może za sprawą tych występów niejeden z nich znajdzie stałe miejsce w ekipie trenera Kalabera.

- A jak zarząd JKH GKS Jastrzębie ocenia obniżenie kwoty wymaganej za ewentualne przekroczenie limitu obcokrajowców?

- Nie zmieniamy zdania w tej kwestii. Od lat stoimy na stanowisku, że o ile na krótką metę takie rozwiązanie może przynieść korzyść polskim klubom, to w dłuższym dystansie czasowym będzie szkodliwe dla reprezentacji kraju. Sami nie odżegnujemy się od zaangażowania obcokrajowców, ale uważamy, że należy iść "w jakość", a nie "w ilość". Podobnie jak w przypadku występów czeskiego HC Poruba w polskiej ekstralidze, mamy inną opinię niż większość naszych ligowych konkurentów.

- Zmieńmy temat. Logo Jastrzębskiej Spółki Węglowej po wielu latach wróciło na koszulki piłkarzy GKS Jastrzębie. Czy kibice hokeja mogą czuć obawę o wsparcie finansowe ze strony tego sponsora? Ta "kołderka" również nie jest nieskończenie długa.

- Jeśli obecny poziom wsparcia będzie utrzymany, to fani żadnej z wiodących dyscyplin w naszym mieście nie będą musieli obawiać się o funkcjonowanie swojej ulubionej drużyny. Nasi kibice także nie muszą się niczego obawiać. Współpraca ze Spółką jest bardzo dobra i jeśli taka pozostanie, to nie będziemy musieli w żaden sposób bać się braku stabilizacji finansowej w JKH GKS Jastrzębie. Na koniec dodam, iż w mojej opinii to dobrze, że JSW S.A. wsparła piłkarzy, ponieważ zasłużyli oni na to swoją postawą na boisku.

- W naszych poprzednich rozmowach apelował pan do "życzliwych" o aplikowanie do zarządu klubu. Ile ofert wpłynęło na Jastor?

- Tyle, ile pan widzi na moim biurku.

- Biurko prezesa jest czyste niczym tafla po czyszczeniu rolbą.

- I to jest odpowiedź.

- Idą wybory. Któryś z kandydatów obiecał już JKH GKS Jastrzębie występy w NHL w przyszłym sezonie?

- Jeszcze nie. Ale mówiąc zupełnie poważnie, wyrażamy nadzieję, że niezależnie od wyniku wyborów osoba pełniąca zaszczytną misję prezydenta będzie interesowała się sportem, a nasze miasto będzie łożyło na tę dziedzinę życia środki finansowe na miarę dużego miasta, jakim jest Jastrzębie-Zdrój. Ta miejska "kołderka", o której już kiedyś mówiliśmy, mogłaby być nieco większa.

- Na koniec słowo prezesa Kazimierza Szynala do kibiców.

- Zapraszamy wszystkich na mecze JKH GKS Jastrzębie w sezonie 2018/2019. Liczymy na wasze wsparcie i głośny doping!

Rozm. mg / jasnet.pl

Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • Simonn23: Jamer a jeśli chodzi o świeżą krew w zespole? Mestis, Allsvenskan, Dania? Gdzie się rozglądamy?
 • Paskal79: Ja nie mówię że Valtonen,tylko takiego typu trener , młody i ambitny,chici by z nim pogadać by kogoś zaproponował ,bo znajomości ma ,wiem że on nie chcę raczej do polski a w Michałowicach dobrze płacą i prestiż ligi dużo lepszy...
 • Jamer: Paskal79: Pełna zgoda - taki typ trenera jak najbardziej na tak!
 • Paskal79: Dania na pewno, chociaż was zaskoczę ja bym norweską ekstraklasę spenetrował jest tak dużo młodych Szwedów i Fin,no i oczywiście zaplecze szeckiej i fińskiej ekstraklasy....
 • Simonn23: A może jakiś Czech do nas zawita po przerwie?
 • Paskal79: Myślę że młodość, trener w wieku 40-47 lat takiemu będzie się chciało i można się wypromować,a po za tym grają nowoczesny hokej....
 • Paskal79: Nie z południem to chyba u nas nie podrodze od czasów afery z językiem.....,a na pewno można by coś znaleźć nawet na.zapleczu czeskiej ekstraklasy....
 • Jamer: Simonn23: W pierwszej kolejności kontrakty w zespole ( każdy zasłużył na rozmowę i kazdy ma swoje nowe oczekiwania... to zrozumiałe ) potem otworzymy notes i pomyślimy o świeżej krwi w brakujących ogniwach... Managerowie przysyłają propozycje zawodników - my wybieramy profile które szukamy i weryfikujemy ( na podstawie różnych opinii, statystyk i kontuzji ) Tutaj obycie w rynku trenerów przez Zupe było bezcenne...
 • Paskal79: Muszę kończyć , może wieczorem będą jakieś newsy,plotki,czy hipotezy:-) ,do usłyszenia .....
 • Jamer: Rynek południowy to dla Nas ostateczność.. zbyt wiele narodowości dzieli szatnię...
 • Jamer: Do usłyszenia Paskal79 ja też zmykam. Dobrego popołudnia Panowie!
 • Paskal79: Ostatnie, dlatego to takie ważne by szybko zakontraktować nowego trenera czy potwierdzić że Nick zostaję, bo trenerzy mają kontakty czy znają zawodników - trener podstawa into szybko a nawet bardzo szybko.....:-)
 • Paskal79: Pozdro miłego....
 • KubaKSU: Limit 10 Polaków od nowego sezonu a nie 8:)
 • borysuka: Mroczkowski odchodzi z GKS-U, a może by go tak przygarnąć do Unii, oczywiście pewnie mało nie zarabiał, gość w odpowiednim wieku , a w dodatku ma chyba status polaka???
 • borysuka: Wiemy jak się kończyły transfery z za mostu, ale może warto zaryzykować???
 • Ixat: Minimum 6 Polaków jeszcze przez jeden sezon
 • Ixat: https://hokej.net/artykul/glosem-wiekszosci-szesciu-polakow-w-skladzie-meczowym
 • Rado: Dokładnie Ixat, miałem to wklejać :)
 • KubaKSU: Okej w takim razie pomyłka:)
 • Simonn23: Gratulacje dla Tychów, za pozbycie się Mroczkowskiego i Galanta, a zostawienie Turkina. O co tu chodzi?
 • Luque: Tu może też chodzić o wysokość pensji w stosunku do osiąganych wyników w ostatnich latach, może w przyszłym roku kurek z kasą też się trochę przykręci
 • Polaczek1: Też mi to przyszło na mysl Luq. Mało nie zarabiał a sezon slabszy tylko czy nie za pochopnie? Chyga że Wasz trener naprawdę ściągnie 12 zawodników chociaż na takim poziomie jak nasz Ahus w rozsądnej cenie i uzupełni to Wasza młodzieżą.
 • stasiu71: Simonn23:
  Jak o co chodzi ekipa bedzie remontowa:)))Sumoi
 • KubaKSU: Mroczka o ile $ pozwoli brać z pocałowaniem ręki ;)
 • Paskal79: Może was zaskoczę,Tychy będą miały bardzo duży budżet, może większy niż rok temu, choć pozbycie się przykładowo Galanta ,Mroczka i Nilsona zastanawiające ,ale jak piszecie ktoś za to będzie brał odpowiedzialność.....ale i transfery też będą gwiazda też przyjdzie reprezentacji......:-)
 • Tellqvist: Unii potrzeba wzmocnień a nie uzupełnień składu. Trener drugi bramkarz. Nie sadze opcja z Tychów była wzmocnieniem chyba ze ktoś za Kowala.
 • Tellqvist: O ile skończy można by rozważyć Galanta ew. Mroczkowskiego. Tu trza świezej krwi jak było z Sadłochą.
 • KubaKSU: Gwiazdy to nie wszystko, ostatnie dwa sezony to pokazały:)
 • Tellqvist: Chcemy się jakoś pokazać w LM to nie ma miejsca na sentymenty.
 • Tellqvist: I uzupełnienia składu.
 • emeryt: kochani kazdy zespół potrzebuje ludzi nieco z cienia,do orania,do walki...wiec nie piszcie ze do Unii muszo przyjsc wyłącznie gwiazdy co to seriami ładujo gole,potrzebni tez sa solidni rzemieslnicy,to nie so uzupełnienia składu
 • emeryt: ludzie profilu Tomiego Laakso
 • Tellqvist: Eme kto napisał gwiazdy. Wzmocnienia a nie uzupełnienia składu. Laakso był wyrobnik i takich nam tez trzeba.
 • emeryt: a co z Jakobsem i Dyukovem...mało o Nich piszemy bo uwazamy chyba że so juz nasi a może byc róznie...Jakobs sezon temu myslał o zakończeniu z hokejem i zajęcie sie inno praco
 • emeryt: Dyukov moim zdaniem był szefem obrony,szeryfem co to bacznym okiem obserwował wydarzenia na tafli,trzeba było to i w papena dac potrafił...pozdro #5 z Tychów
 • emeryt: linia obrony zdała egzamin ,jeszcze tak zabawowo-życzeniowo przydałby sie jeszcze jeden obrońca o cechach typowo def
 • Tellqvist: Diukow dał rade Jakobson tez. Przydałoby sie wiecej kg i cm w obronie.
 • emeryt: taaa Tellu,taki cha.mowaty kaban co to rzuca o bande jak workiem kartofli...
 • emeryt: kwiecień to dobry czas na czesanie rynku
 • Tellqvist: Ba eme solidny Jakut. Mnie ciekawi co wymyslo z drugim łapaczem bo Lundinem calego sezonu to nie zagramy.
 • Andrzejek111: Tak eme. Trzy nasze największe zadziory to Diukow, Jacobsons i Lorrein. Na przeciwnym biegunie DOT. Choć i jego widziałem wkur..
 • emeryt: taaa Tellu,potrzebny solidny łapacz na 2 ,Robert juz chyba nie sprosta temu zadaniu
 • uniaosw: Na elite aż huczy
 • emeryt: pomyliłem sie z Lorejnem...to bardzo wartościowy grajek,potrafi podac,potrafi ukuc i potrafi byc- irytująco dla rywala -bardzo wywierac presje na przeciwniku co jest irytujące:)
 • emeryt: 1.60 w kapeluszu a startował kilka razy do Hampusa:)
 • uniaosw: Lorrein jak i Kali bardzo zyskali na samych play offach
 • Paskal79: Panowie sam pisałem i dalej to podtrzymuje końcówka sezonu zasadniczego i pierwsza runda to bardzo słabo wyglądający Lorient,od półfinałów z każdym meczem co raz lepiej,pod każdym względem grania,pkt i zadziorności, dołożył cegiełkę do majatra....
 • emeryt: Sawicki wolny...chłop nieco zapomniany ale potencjał do odbudowy jest
 • uniaosw: Do 4 jedynie ale wole Brynkusa
 • Paskal79: Panowie taki Galant czy Marzec bardzo potrzebni w każdej drużynie, pamiętacie Laksso przepchał się powalczył i może trochę za spokojny,bo nie pamiętam że dal komuś konkretnie w papu,a ponoć miał mieć taką robotę
 • emeryt: Galant przesiąkniety słonecznikiem...ale takiego Marca bym zaprosił do współpracy
 • Paskal79: Wiem nasi działacze mają przygotowaną listę młodych i w miarę młodych Polaków do zakontraktowania.... No zobaczymy bo wiadomo u nas kontrakty nie są bardzo wyskiem w porównaniu z Kato, Tychami czy teraz góralami....
 • Paskal79: No Marzec już ponoć w Krakowie.....
 • emeryt: chłop jak sie dobrze prowadzi,jak chce pracowac to +34 nie straszne...vide Kovalainen...młody owszem inwestycja ale bez gwarancji ze sie rozwinie
 • emeryt: to tak ogólnie o "nie młodych"
 • Arma: Stare koty które już wygrały trochę i nic nie muszą to najgorsze co może się trafić.
 • emeryt: poczekajmy o meldunek o 19:46
 • Paskal79: Eme chodzi też o młodzieżowców co mogą grać,takie przepisy...to bardzo ważne
 • Paskal79: A co do Diukovem to nic pewnego że zostanie....
 • emeryt: zachowując liczebne proporcje to moze sie okazac że obrona bedzie do odbudowy na nowo
 • omgKsu: Roman klasa obrońca , konkret 👌
 • Prawdziwy Kibic Unii: Ville Lajunen do wziecia pewnie Tychy …
 • Tellqvist: Moze synka z Opola chapnąć solidny def.
 • Prawdziwy Kibic Unii: Kalle Jaalahti do kompletu
 • Prawdziwy Kibic Unii: Maalahti
 • Prawdziwy Kibic Unii: Synek z Opola juz sie przymierzal do wielkiego powrotu ale myslal ze zaproponuja mu tyle w euro ile powiedzieli w plnach …i juz jezyk polski stal sie niekomieczny dla dziecka
 • Paskal79: Takich jak Diukov przydało by się ze trzech i ze dwóch takich jak właśnie Galant i Marzec w ataku...nie tylko ofesywni zawodnicy.....
 • emeryt: synek z Opola jest jak koń po Wielkiej Pardubickej...
 • emeryt: kochani tak naprawde to kazdy jest do zastąpienia...wybór duży ,tylko dobrze by było juz miec kołcza i z nim pewne nazwiska zagranicznych konsultowac...
 • Tellqvist: PKU szkoda papiry na granie mo
 • Tellqvist: tu trza kołcza niech dobiera
 • Arma: Wydaje mi się że trener to już powie nazwiska po prostu jak biorą pod uwagę nowego trenera, kto się tam zdecyduje to już ma pewnie potencjalnych grajków
 • Tellqvist: szkoda ze sie nie dogadali liczylem ze Robbiego namowi:)
 • uniaosw: Czyli jednak.. Poczekajmy na oficjalne info
 • Simonn23: Przeczytałem teraz dosyć mocno niespodziewaną informacje, że Damian Kapica odchodzi z Podhala
 • Paskal79: Dziubek go namówił...:-)
 • Paskal79: Może Sawicki ..... Ciekawe czy nasi włodarze spróbują go zakontraktować.....?
 • Prawdziwy Kibic Unii: Nie zbieramY zawodnikow do odbudowania sie Mistrz Polski nie prowadzi sanatorium w CHL Panowie A Damian nie mogl sie dogadac z kartcoinowym Prezesem Gackiem o kase bo kontuzjogenny jest choc gdyby obiecal ze zagra caly sezon zawodnik nietuzinkowy to fakt
 • Paskal79: Jak zawodnik może obiecać że zagra cały sezon bez konfuzji,to tak jakby ktoś obiecał że cały rok w pracy bez l-4
 • KubaKSU: Gdzie piszą o Kapicy ? Tak z czystej ciekawosci
 • Paskal79: Ja nie czytałem tego.....:-)
 • Arma: Można się domyślić Paskalu o co chodzi z kontuzjami
 • emeryt: Prawdziwy...zawodnicy do odbudowy to tacy już z dokonaniami ale na zakręcie czyt stagnacji,zwykle wystarczy zmiana otoczenia i łapio wiatr w żagle,tacy zawodnicy nie wołajo też miliona monet bo majo swiadomośc ze staty chwilowo słabe to i wołac dużo nie wypada...nie jesteśmy krezusami finansowymi a myśle ze tacy zawodnicy to łakome kąski dla nas
 • Simonn23: Ja bym się dwa albo trzy razy zastanowił jakbym był prezesem klubu. Kapica, 32 lata, kontuzjogenny, drogi w utrzymaniu, bardzo ryzykowna inwestycja
 • Paskal79: Dokładnie jednego czy dwóch takich po przejściach można zaryzykować.....
 • Paskal79: Ja nie mówię o Kapicy,bo on dużo woła....
 • Prawdziwy Kibic Unii: Ale Damian chce zarabiac jako top zawodnik Eme nie jak top Kontuzjogenny chlop i tutaj pojawił sie problem glowny
 • stasiu71: Paskal79
  Dokladnie nie dosc ze duzo wola to jeszcze kontuzje go czesto lapia to juz nie ten sam grajek co gral w Cracovi pare lat temu
 • Simonn23: Ahopelto przykrywa czapką obecnie takiego Kapice
 • stasiu71: Dokladnie:))
 • Prawdziwy Kibic Unii: Niestety ale polscy zawodnicy ekonomicznie za duzo korzystaja na fakcie ze w klubie musza byc Valtonem to potwierdza w rozwoju zawodnika a my w fakcie ze tych kilku jakosciowych to obciazenie dla klubu nieproporcjonalne do poziomu zawodnika z ulubionej Finlandii
 • emeryt: Prawdziwy ale ja miałem na myśli np Sawickiego...Kapi ryzyko za kupe kasy
 • Arma: Ciekawe czy teraz Kapi też będzie idealny do kadry : )
 • emeryt: wogóle to kto powiedział ze Kapi szuka klubu...? A Sawicki szuka
 • Paskal79: Sawicki ciekawa opcja .... zależy jak się ceni....?
 • Simonn23: Ja napisałem
 • Simonn23: Wywiad z Markiem Zietarą, stąd info
 • szarotekNT: Sawicki juz w gorach jest..Kapica wyladuje u Ziętary w Krakowie...tam ma dom,zona tam mieszka caly czas a syn chodzi do szkoly..za kase Kapicy mozna naprawde sprowadzic nietyzinkowego grajka...ale ja bym sie niezdziwil jakby soe ukázal artykol že zostaje w NT
 • Simonn23: Myślę że dla niego to będzie najlepsza opcja czyli powrót do Krakowa. Choć to raczej będzie wiązać się z brakiem walki o medale (chyba)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe