Hokej.net Logo
KWI
11
KWI
16
KWI
17
KWI
24
KWI
25

Mistrzynie Polski ukarane trzema walkowerami

Mistrzynie Polski ukarane trzema walkowerami

Hokeistki TMH Polonii Bytom zostały ukarane trzema walkowerami za spotkania Polskiej Ligi Hokejowej Kobiet. W trzech spotkaniach w barwach mistrzyń Polski wystąpiła nieuprawniona zawodniczka Anety Cygan. Klubowi przysługuje odwołanie się od decyzji WGiD PZHL.


ORZECZENIE:

Wydział Gier i Dyscypliny PZHL po rozpoznaniu w dniu 07.12.2016r. z urzędu sprawy udziału w meczach w dniach 27.11.2016r oraz 3 i 4.12.2016 rozegranych w ramach PLHK pomiędzy drużynami TMH Polonia Bytom przeciwko SKKH Atomówki GKS Tychy oraz UKHK Unia Oświęcim nieuprawnionej zawodniczki w drużynie TMH Polonia Bytom Anety Cygan na zasadzie par.8 ust.7a Regulaminu Dyscyplinarnego PZHL

orzeka

- mecz rozegrany w dniu 27.11.2016r pomiędzy drużynami SKKH Atomówki GKS Tychy a TMH Polonia Bytom zweryfikować jako walkower 5:0 i 3 pkt. na korzyść drużyny SKKH Atomówki GKS Tychy

- mecze rozegrane w dniu 3.12.2016r oraz 4.12.2016r. pomiędzy drużynami TMH Polonia Bytom a UKHK Unia Oświęcim zweryfikować jako walkower 5:0 i 3 pkt. za każdy mecz na korzyść drużyny UKHK Unia Oświęcim

Uzasadnienie

Dokonując weryfikacji protokołów meczów PLHK rozegranych w dniach 27.11.2016 oraz 3 i 4.12.2016r. WGiD PZHL w Warszawie ustalił, że w drużynie TMH polonia Bytom wystąpiła nieuprawniona do gry zawodniczka Aneta Cygan. Zawodniczka ta została zgłoszona do PZHL przez klub TMH Polonia Bytom w dniu 6.12.2016r. Z klubu wpłynęły dokumenty drogą e-mailową : umowa o współpracy wraz za załącznikiem oraz wniosek o wydanie licencji okresowej dla zawodniczki Anety Cygan.I z tą chwilą zawodniczka została uprawniona do gry zgodnie z par. 21 pkt. 1 Regulaminu Współzawodnictwa Sportowego PZHL.

Już w kolejnych meczach zawodniczka ta wystąpiła w meczach PLHK. Zgodnie z par. 60 RWS PZHL pkt. 6 Umowa o współpracy zawarta przez oba kluby ( w dniu 22.08.16r.) wraz z załącznikiem, o którym mowa w ust. 10, musi być przedstawiona PZHL. Ust. 10 powyższego regulaminu mówi, że umowa o współpracy musi być zawarta nie później niż do 30 sierpnia roku, w którym rozpoczyna się sezon rozgrywkowy. Ten paragraf był przez kluby zachowany. Zachowany jest również pkt. 7 powyższego paragrafu RWS, który mówi, że zawodnik może być objęty tylko jedną umową o współpracy w sezonie rozgrywkowym. Potwierdzeniem objęcia umową szkoleniową jest wydanie licencji okresowej na grę w klubie przyjmującym. Klub TMH Polonia Bytom podpisując w Krynicy z klubem MKHL Krynica umowę o współpracy w dniu 22.08.2016r. uważał, iż dopełnił wymogów regulaminowych. Zapomniał o przesłaniu kopii dokumentów do PZHL oraz dodatkowego wniosku o nadanie licencji okresowej dla Anety Cygan myślą, że mając taką umowę to wystarczy.

Samo posiadanie takiej umowy o współpracy nie upoważniało klubu do wstawienia zawodniczki do gry w meczach. W momencie dopełnienia wymogów regulaminowych zawodniczka została uprawniona do gry.

Wobec zaistniałej sytuacji WGiD PZHL zweryfikował mecze PLHK z dnia 27.11.2016 oraz z dnia 3 i 4.12.2016r. jako walkower dla drużyn przeciwnych zgodnie z par.8 ust.7 Regulaminu Dyscyplinarnego PZHL

Od powyższej decyzji przysługuje prawo wniesienia odwołania do Komisji Odwoławczej PZHL w terminie 14 dni od otrzymania niniejszej decyzji zgodnie z§ 31 Regulaminu Dyscyplinarnego PZHL po wpłaceniu opłaty odwoławczej zgodnie z Taryfikatorem opłat.

Przewodniczący WGiD PZHL, Tomasz Konczewski

Sekretarz WGiD PZHL,Anna Wytrykowska


Czytaj także:

Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
© Copyright 2003 - 2026 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe